Popis fotoaparátu Sony Cyber-Shot DSC-HX300

Fotoaparát Sony Cyber-shot DSC-HX300 - výhody, nevýhody, vlastnosti

Technické špecifikácie

matrice
Celkový počet pixlov21,1 mil
Efektívne pixely20,4 mil
veľkosť1/2.3"
Rastlinný faktor5.62
Maximálne rozlíšenie5184 x 3888
Typ MatrixCMOS
citlivosť80 - 3200 ISO, Auto ISO
Rozšírená ISOISO6400, ISO12800
funkčnosť
Vyváženie bielejAutomatická manuálna inštalácia zo zoznamu
bleskzabudovaný, do 8,50 m, potlačenie efektu červených očí
Stabilizátor obrazu (fotografovanie)optický pohyblivý prvok v šošovke
Režimy snímania
Makro fotografietam je
Rýchlosť snímania10 snímok / s
časomeračtam je
Čas časovača2, 10 c
Pomer strán (statická fotografia)4:3, 16:9
šošovka
Ohnisková vzdialenosť (ekvivalent 35 mm)24 - 1200 mm
Optický zoom50x
membránaF2.8 - F6.3
Názov objektívuCarl zeiss
Hľadáčik a displej LCD
hľadáčikelektronický
Používanie obrazovky ako hľadáčikatam je
LCD displej921600 bodov, 3 palce
expozície
výňatok30 - 1/4000 s
Manuálne nastavenie rýchlosti uzávierky a clonytam je
Automatické spracovanie expozíciepriority clony, priorita clony
Korekcia expozície+/- 2 EV v 1/3 krokoch
Meranie expozícieviaczónový, stredovo vážený bod
ohnisko
Podsvietenie automatického zaostreniatam je
Zaostrenie tváretam je
Vzdialenosť snímania0,01 m
Pamäť a rozhrania
Typ pamäťových karietSD, SDHC, SDXC, Memory Stick Duo, Memory Stick Pro Duo
Formáty obrázkovJPEG
rozhranieUSB 2.0, video, HDMI, zvuk
jedlo
Formát batériesvoje vlastné
Počet batérií1
Kapacita batérie310 obrázkov
Nahrávanie videa a zvuku
Nahrávanie videatam je
Formát nahrávania videaAVCHD, MP4
Video kodekyAVC / H.264, MPEG4
Maximálne rozlíšenie videozáznamu1920x1080
Maximálna snímková frekvencia videa60 snímok / s
Maximálna obnovovacia frekvencia pri snímaní HD videa50/60 snímok / s pri rozlíšení 1920x1080
Optický transfokátor pri nahrávaní videatam je
Nahrávanie zvukutam je
Ďalšie funkcie a funkcie
Digitálne priblíženie2x
Ďalšie funkciestatív, senzor orientácie, snímanie HDR
Dátum začiatku predaja2013-03-15
Rozmery a hmotnosť
veľkosť130x93x103 mm
závažia650 g, s batériami

Fotoaparát Sony Cyber-shot DSC-HX300

dôstojnosť

 • vynikajúci 50x zoom Carl Zeiss !, rýchle automatické zaostrovanie, normálny blesk, cena / kvalita vo výške

nedostatky

 • v zásade sa s nimi narába rýchlo: batéria má malú veľkosť a kapacitu, kryt objektívu nie je pripojený, je nenápadný blesk

komentár
Vybral som si z ultrazoom (Nikon L820 a P520, Canon SX50 HS, Panasonic FZ72, Fuji S8200 / 8300/8400), usadil sa na Sony. Začnem s nedostatkami - pre mňa sú malé: 1. Vždy mám v pláne kúpiť náhradnú batériu pre fotoaparáty vopred. Bolo prekvapujúce, že spoločnosť Sony nemá väčší priestor - vo fotoaparáte je dosť miesta; 2. Kryt šošovky sa ľahko stráca - preto som ho okamžite vyvŕtal a uviazal pod maticou z pôvodného puzdra LCJ-HL. Teraz o profesionáloch. Pohodlne v ruke, veľmi rýchle automatické zaostrovanie v porovnaní s inými modelmi. Po prečítaní recenzie o hluku a kvalite obrázkov, nafúknuté megapixely, v skutočnosti, mnoho preháňať farbu, ale samozrejme, že nie je dym bez ohňa. Veľkosť matice a objektívu s apertúrnou transfokáciou - skutočne obmedzuje kvalitu voči digitálnym zrkadlovkám. Z tohto fotoaparátu je ľahké dosiahnuť vynikajúci kvalitný deň o 15-20 megapixelov. Ak nie je možné použiť blesk (ak nie je možné použiť blesk), musíte zapnúť jeden z dvoch predvolených režimov, keď fotoaparát bez blesku nasníma niekoľko snímok naraz. Potom sú obrázky jasné, šum sa znižuje o rádovo v porovnaní s plne automatickým režimom - ale rozlíšenie je lepšie zdrsniť, nie viac ako 10 megapixelov. Fotografie detí, ktoré nemôžu stáť na mieste, sa dajú ľahko získať doma večer bez blesku bez prepnutia na manuálne režimy. Nočný režim, ako v starom Sony 828 (v infračervenom svetle a osvetlené), v masových kamerách na dlhú dobu nikto. Blesk potešil všetkých, okrem obžerstva. Ale myslím si, že obžerstvo a jas sú dve strany tej istej mince. Dokonale sa zobrazí portrét vo výške od 10 metrov s bleskom. Je možné vykonať niekoľko stoviek záberov na jedno nabitie batérie, a to aj aktívne pomocou transfokátora a blesku. Nastavenie ozubeného krúžku zoomu na objektíve je veľmi pohodlné. K videu nie sú žiadne komentáre - všetko je v poriadku. Ak kvalita HX300 nestačí, potom iba SLR alebo systémové kamery poskytujú ešte lepšiu kvalitu.
Volkov Andrey, 2014-02-03 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • - Úžasné priblíženie;
 • - Kvalitná stabilizácia obrazu;
 • - Živé farby (realistické obrázky);
 • - Dobrý LCD displej s dobrou kvalitou obrazu;
 • - Dobré výstrely na slnku, za súmraku, v pohybe;
 • - Široký uhol pohľadu;
 • - Dobré nahrávanie zvuku pri snímaní videa.
 • Ďalšie podrobnosti:
 • - Mimoriadne výnimočné. Veľmi pôsobivo prináša objekty. Bol som schopný vidieť tvár ľudí v takej vzdialenosti, kde s obyčajnými očami ani neuvidia, že je človek.
 • - Stabilizácia obrazu - vo výške.
 • - Realistický obraz: Kvalita fotografie ma robí, ako amatérsky, veľmi šťastným, pretože sa mi nepáči, keď sa všetky chyby kože neprirodzene dostanú do popredia a farby oblečenia a pozadia sú neprirodzene živé. Video tiež zaujme svojou kvalitou a prirodzenosťou. Sledovanie videa úplne ponorené tam, kde bolo natočené.
 • -LCD obrazovka - vysoko kvalitné zobrazenie odstránených objektov a menu, príjemné na prvý pohľad. Neexistujú žiadne veľké pixely, ktoré som sledoval na iných zariadeniach, kde sa moja vízia rozbije. Naliehavo som si kúpil tesne predtým, ako som odišiel na dovolenku a nikde som nemohol nájsť ochranný film na LCD obrazovke. Myslel som, že všetko, na obrazovke bude Khan, pretože som ťahal fotoaparát všade a vždy a bez krytu, len v taške. Určite bol tak opatrný, ako len mohol, a na moje prekvapenie, obrazovka odolávala všetkým ťažkostiam a zostala tak dobrá ako nová.
 • -Kvalita streľby: Cestoval do krajín s veľmi jasným slnkom, strieľal s ranou. Za súmraku sa všetko premení aj prirodzene. Skoro som nepoužil blesk, ukázalo sa, že je to trochu svetla.
 • - Široký uhol pohľadu - to bola jedna z hlavných podmienok pre výber tejto jednotky. Širokouhlý uhol pohľadu vám neumožňuje odkloniť sa od objektu, aby ste ho zachytili viac, ale strieľať hneď vedľa neho. Rám dostane viac pozadia, atď ... Pre mňa je to veľmi pohodlné a pokročilé možnosti.
 • - Nahrávanie zvuku - zvukový záznam ma potešil. Všetko je jasne počuteľné. Áno, zoom je tiež SLUČNE počuteľný (opakujem, len mierne), ale upozorňujú na to v pokynoch (nepovažujem to za nevýhodu).

nedostatky

 • Zlá inštrukcia;
 • Video Finder;
 • Malý plastový drvič v mieste držania fotoaparátu (po ruke) /
 • Ďalšie podrobnosti:
 • Pokyn: Dúfal som, že sa naučím veľa zaujímavých vecí, ale v tom nie je nič. Len pravidlá spoplatňovania a veľmi všeobecne o jeho práci.
 • Video Finder: Elektronické. Kvalita obrazu je hrozná, takže je úplne zbytočná. Je vhodné používať iba LCD obrazovku.
 • Prípad: Na mojej kópii sa plast začal trochu roztrhávať v mieste, kde sa kamera držala. Pocit, že telo na tomto mieste nie je pevné, ale že plast je vonku tenký plát, ktorý je potom pripojený k hlavnému telu a táto okolnosť vzniká medzi nimi. Ale tento problém nemá vplyv na prácu, len psychicky nepríjemné, pretože si myslíte, že to bude s telom ďalej ...

komentár
iné:
-Akumulátory sú trochu slabé, ale napriek tomu mi stačilo niekoľko hodín neustáleho zapínania a pár hodín videozáznamu + početné fotografie (pri nastavení maximálneho rozlíšenia). Dve batérie boli dosť blízko na deň exkurzií s neustále zapnutým fotikom (zároveň som rád, aby všetko priblížilo a odstránilo, niekedy dokonca len niečo zvážiť).
-Mierne: Pre mňa, nebolo dosť oneskorenia pred auto-fotografie (ak môžem povedať). Niekedy bolo možné kameru umiestniť len 50-70 metrov od miesta fotografovania. Zoom ľahko nastaví takú vzdialenosť, ako keby bolo všetko blízko. Oneskorenie je však také malé, že bolo ťažké dosiahnuť miesto fotografovania.
- Automatické vypnutie - Ak zapnete fotoaparát a podržíte ho dlhší čas bez činnosti (napríklad bez zapnutého videa alebo dlhšieho posunu s priblížením atď.), Automaticky sa vypne. Túto možnosť nemožno pripísať kladným alebo záporným bodom - je to len funkcia použitia (možno ju vypnúť, ale nenašiel som ju), ktorá bude pre niekoho užitočná, pre niekoho zbytočná a pre niekoho úplne neviditeľného. Pre mňa bola táto možnosť neustálym problémom. Rád som držal svoj fotoaparát pripravený a neustále som zvažoval rôzne, vrátane a vzdialených objektov. A tu sa pozeráte na seba, pozrite sa, užívajte si a potom tresk, automatické vypnutie.
Ako amatér, som s touto jednotkou rád. Pre mňa sú všetky jeho funkcie a možnosti len pre oči. Popísané nevýhody sú stratené na pozadí plusy.
Odporúčam.
Recenzované z pohľadu amatérskeho. Kúpil som sa vo februári 2014 za cenu 13 500 EUR ...
Úplné meno Maxim, 2014-12-17 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • Dva v jednom a fotografie a videá! Ak nie ste profesionál, teraz nemusíte niesť zrkadlo a ťažký batoh s okuliarmi.
 • Môžete snímať predtým nedostupné scény na videu - napríklad v horách alebo deťoch v mori na banáne (ako príklad), lietadlá, športové súťaže - 50-násobný zoom umožňuje. No a podobne.
 • Veľa prednastavení je tiež plus pre nie veľmi skúseného fotografa.
 • Existujú rôzne nočné streľby a jedla a predmety a makro a krajina s eróziou pozadia a oveľa viac! Inštrukcia je zabudovaná do rozhrania, takže v prípade ťažkostí sa môžete dostať bez knihy - kamera všetko povie.
 • Nechcem nikam visieť. Objektív nehrá a funguje skvele! Jednoduché cestovanie je tiež plus!

nedostatky

 • V režime videa môžete počuť zvuk priblíženia - to je samozrejme zlé.
 • Kryt bez lana.
 • Hluk v automatickom režime ... Ale fotoaparát je v tomto režime trochu ťažšie používať. Zadajte - a všetko bude v poriadku!
 • Nie je zahrnutá žiadna pamäťová karta - poznámka, toto je dodatočný výdavok!
 • Cena by mala byť objektívne nižšia!

komentár
Normálny stroj! Priblíženie je fér - len po 50-násobnom pripojení je digitálne pripojené, ale táto funkcia môže byť vypnutá - ak nie!
Musíme sa so zariadením zaoberať a všetko bude na mieste! A hneď po nákupe sa zdá, že všetko je ťažké a nefunguje tak, ako by malo! Myslím, že by sme si mali zvyknúť na to, že mydlové riady nie sú jednoduchšie ako zrkadlová oceľ!
Ak nie ste profesionál, potom je táto kamera tou najlepšou voľbou!
Netvrdím, že fotografuje lepšie ako tie zrkadlové, ale cena je rovnaká - pre zrkadlá je jeden objektív viac-menej normálny, takže to stojí!
DENSEA, 2013-06-11 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • Obrovské možnosti:
 • 1. zväčšuje sa ako ďalekohľad, ale fotografia nemastí;
 • 2. veľa nastavení a režimov, ktoré sú skutočne užitočné;
 • 3. priblíženie a manuálne zaostrenie na objektíve (ako na SLR);
 • 4. silný blesk;
 • 5. dlhotrvajúca batéria;
 • 6. otočný displej;
 • 7. pohodlné tlačidlá, pekné držať v ruke
 • Tiež dodám, že kvalita fotografií, vzhľadom na veľkosť matice, je veľmi slušná. Ale video je len na vrchole!

nedostatky

 • Niekoľkokrát som strčil fotoaparát s vekom do vrecka (veko v kapse mi ostalo), pretože nie je tam žiadne lano, ktoré by ich spájalo. No, stále selfie s jednou rukou, aby to bolo nepríjemné)))

komentár
Išiel som do obchodu kúpiť Panasonic Lumix DMC-GF5 Kit, prečítajte si veľa o ňom na internete a bol si istý v mojom výbere. Ale ako môžem odolať, keď mi predávajúci ukázal túto Sony s rovnakou fotografickou kvalitou, plus ešte výkonný zoom a ďalšie miniaplikácie? Sakra! Pridané niekoľko tisíc hore a vľavo. Vyliezol na internet čítať o ňom, a existuje veľa negatívnych recenzií. Potom sa fotografia na počítači pozrela - a naozaj niečo nebolo v poriadku.
Po dvoch týždňoch som prišiel k záveru, čo sa odráža v silných a slabých stránkach mojej revízie.
Moja rada pre vás: nepočúvajte týchto údajne profesionálov, ktorí s použitím neistých termínov kritizujú tento model. To nie je SLR, ale mydlo s veľkým potenciálom. A cena je celkom adekvátna (DSLR s rovnakými zvončekmi a píšťalkami bude niekoľkokrát drahšia). Stráviť trochu času, aby zistili, všetky funkcie a zvyknúť si na to. A potom si vychutnajte výsledok!
Môžete sa pozrieť na príklady fotiek, ktoré som urobil na tomto zariadení a urobiť výber.
//fotki.yandex.ru/users/d0b7/album/451259/
Yaroslavtsev Alexander, 2014-11-02 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • Krásny fotik pre tých, ktorí nemajú chuť kúpiť reflexnú kameru a kufr pre objektívy. S týmto všetkým vám manuálne nastavenia na tomto fotiku umožňujú robiť fotografie veľmi vysokej kvality, porovnateľné s kvalitou DSLR sú ďaleko od počiatočnej úrovne.

nedostatky

 • žiadny

komentár
Kliknem na aktuálne nastavenia manuálu, pochopil som a naozaj som sa dostal do týždňa. Ale keď som si odtrhol obrázky asi tisíc, išiel som dovnútra. Žena klikne na aktuálny režim v superintelektuálnom režime. Vychádzajú tiež dobré obrázky.
Všeobecne platí, že auto režimy tohto fotoaparátu sú jeho vrcholom. Umožňujú fotografovať vždy a veľmi dobre. Ale ak chcete kreativitu, dajte ju na ruku alebo na polovičný manuál (s prioritou rýchlosti uzávierky alebo clony) a tam je mona na chemicky dôkladnú. Nočné zábery sú zábavné. Fotik vám umožňuje robiť rýchlosť uzávierky až 30 sekúnd.
Tam sú zaujímavé sonnevsky funkcie - ako snímka úsmevu, dal ho na statív, stál pred foxy, usmial sa na tvár - klikne, keď definuje úsmev.
makrofotografia - //picasaweb.google.com/lh/photo/7zJn3m0zXPg7Y-PJLUh9cf2DLxE5Sib_L5STsOMBHok?feat=directlink
len snímka //picasaweb.google.com/lh/photo/WINeKtzs5tSaJ_MyviUyYP2DLxE5Sib_L5STsOMBHok?feat=directlink
tieto obrázky boli zhotovené deň po zakúpení fotoaparátu v automatickom režime.
stále je tu makrocorel večer v zlom svetle. nakrútil kvety - keď blesk bil do piestikov - obrázky boli veľmi zaujímavé
//picasaweb.google.com/106916956844664233297/01112013?authkey=Gv1sRgCNDnnKyCq7uWvwE
Khramov Sergey, 2013-11-06 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • 50x zoom (s digitálnym 100x a kvalita je stále dobrá)., Kvalita snímania, 2 automatické režimy a veľa efektov a skriptov, prítomnosť manuálnych režimov, HD video. SD karta, nie drahé sony-duo

nedostatky

 • Jediný: Toto nie je 21MP kamera ... Je to len marketing. Mal som a HX100, skoro nič iné. Toto je len zväčšená matica.

komentár
Veľké fotik. Je to takmer ako DSLR. Je však potrebné vziať do úvahy, že za takú cenu bude mať reflexná šošovka slabý 18-55 a rovnaký vymeniteľný objektív stojí 150.000 - 300.000rub. Neverte tým, ktorí hovoria, že fotografie sú hrozné, perfektne strieľajú, dokonca ich používam v štúdiu.
anonim, 2014-02-06 ohodnotenie 4


Loading...