Popis fotoaparátu Fujifilm FinePix HS50EXR

Fotoaparát Fujifilm FinePix HS50EXR - výhody, nevýhody, vlastnosti

Technické špecifikácie

matrice
Celkový počet pixlov16 miliónov
Efektívne pixely16 miliónov
veľkosť1/2"
Rastlinný faktor5.41
Maximálne rozlíšenie4608 x 3456
Typ MatrixCMOS
citlivosť100 - 3200 ISO, Auto ISO
Rozšírená ISOISO6400, ISO12800
funkčnosť
Vyváženie bielejAutomatická manuálna inštalácia zo zoznamu
bleskzabudovaný, do 8 m, potlačenie efektu červených očí, topánky
Stabilizátor obrazu (fotografovanie)optický pohyblivý prvok v šošovke
Režimy snímania
Makro fotografietam je
Rýchlosť snímania16 fps
Maximálna séria snímok13 pre jpeg
časomeračtam je
Čas časovača2, 10 c
Pomer strán (statická fotografia)4:3, 3:2, 1:1, 16:9
šošovka
Ohnisková vzdialenosť (ekvivalent 35 mm)24 - 1008 mm
Optický zoom42x
membránaF2.8 - F5.6
Možnosť inštalácie vymeniteľných dýztam je
Názov objektívuFujinon
Počet optických prvkov17
Počet skupín optických prvkov12
Hľadáčik a displej LCD
hľadáčikelektronický
Používanie obrazovky ako hľadáčikatam je
Zobrazovacie pole hľadáčika100%
Počet pixelov hľadáčika920000
LCD displej920000 bodov, 3 palce
Typ obrazovky LCDotáčavý
expozície
výňatok30 - 1/4000 s
Manuálne nastavenie rýchlosti uzávierky a clonytam je
Automatické spracovanie expozíciepriority clony, priorita clony
Korekcia expozície+/- 2 EV v 1/3 krokoch
Meranie expozícieviaczónový, stredovo vážený bod
Bracketing expozícietam je
ohnisko
Typ automatického zaostrovaniahybridný
Podsvietenie automatického zaostreniatam je
Manuálne zaostrenietam je
Nastavenie automatického zaostreniatam je
Zaostrenie tváretam je
Vzdialenosť snímania0,01 m
Pamäť a rozhrania
Typ pamäťových karietSD, SDHC, SDXC
Formáty obrázkovJPEG, RAW
rozhranieUSB 2.0, HDMI, audio
jedlo
Formát batériesvoje vlastné
Počet batérií1
Kapacita batérie500 obrázkov
Nahrávanie videa a zvuku
Nahrávanie videatam je
Formát nahrávania videaAVCHD, MOV
Video kodekyAVC / H.264, MPEG4
Maximálne rozlíšenie videozáznamu1920x1080
Maximálna snímková frekvencia videa60 snímok / s
Maximálna obnovovacia frekvencia pri snímaní HD videa50/60 snímok / s pri rozlíšení 1280x720 a 1920x1080
Optický transfokátor pri nahrávaní videatam je
Nahrávanie zvukutam je
Zaznamenajte zvukové poznámkytam je
Ďalšie funkcie a funkcie
Digitálne priblíženie2x
Ďalšie funkciestatív, senzor orientácie, snímanie HDR
Kompletná sadabatéria, nabíjačka, remienok, kábel USB, kryt objektívu, manuálne, softvérové ​​CD
Dátum začiatku predaja2013-03-15
Rozmery a hmotnosť
veľkosť135x101x146 mm
závažia758 g, bez batérií, 808 g, s batériami

Fujifilm FinePix HS50EXR Recenzie

dôstojnosť

 • Vysoká rýchlosť 16 snímok / sek. Veľký zoom, mechanický, nie elektrický zoom. Skladacia obrazovka. Pohodlné držať v ruke. Kvalita videa.

nedostatky

 • Matrica je hlučná. Nevhodné spojenie digitálneho zoomu. Nepríjemný režim niekoľko snímok v jednom ráme. Hardvérový merač niekedy stráca nekonečno.

komentár
Tento model bol zakúpený ako náhrada za finepix HS10. Staré závady pevné. Teraz zariadenie neresetuje nastavenia pri prezeraní rámcov a pri vypnutí. Značka batérie bude mať nevýhody. Bežnejšie sú štandardné batérie. Model HS10 si zachoval sériu snímok po veľmi dlhú dobu, nový model série sa okamžite uloží. Pre nevýhody pozri vyššie. Zariadenie je splnené, s výnimkou šumu matice.
Erokhin Dmitry, 2014-08-15 ohodnotenie 4


dôstojnosť

 • Nespornou výhodou týchto modelov Fujifilm je samozrejme mechanický zoomový krúžok ako DSLR kamera, t. J. Rýchlosť, ktorou sa objekt zväčšuje, závisí od vás, ste chceli - okamžite zvýšili rýchlo sa pohybujúci objekt a chceli a urobili pomalý príliv videa. Nechápem, prečo v Panasonic a Canon, a vo všetkých ostatných ultrazoom nerobia mechanický zoom ovládanie.
 • + Ďalšou výhodou tohto modelu je pomerne rýchle automatické zaostrovanie. V HS30 to bolo už dosť rýchlo a v tomto modeli sa ďalej zlepšilo pridaním fázového autofokusu.
 • + Ďalším plusom je množstvo manuálnych nastavení.
 • Zdá sa, že streľba vo formáte RAW je jednoznačným plusom, ale nie je to tak, snažil som sa spracovať veľa fotografií z X-S1, HS20 a HS30 so Silkipixom, ale všetko, čo som dostal, bol len hluk a nedostatok detailov. zdalo sa, že pri spracovaní RAW nebolo možné dosiahnuť rovnaký výsledok ako v Jpeg.
 • + Som rád, že existuje konektor pre externý blesk.
 • + Obrovský rozsah 42x zoomu a dobré hodnoty clony a možnosť pripojiť k nemu telekonvertor 2.2X Rainox, ktorý zabezpečí, že vaša ohnisková vzdialenosť bude 2200 mm v eq. ako keby ste strieľali s priblížením 92x pri plnom rozlíšení.
 • + Rozšírená ISO až na 12800 (hoci je to vtipné)
 • + Prítomnosť veľkého počtu prídavkov. príslušenstvo.
 • + Full HD video so stereofónnym zvukom (na druhej strane, kde nie je teraz?)
 • + Dobrý multishot 5 snímok sa nasníma rýchlosťou 11 snímok za sekundu, t. 5 snímok za 0,5 sekundy, aj keď samozrejme séria 5 snímok je veľmi malá, horšia ako konkurencia
 • + Je možné snímať video rýchlosťou 120, 240 a 480 snímok za sekundu, ale s nižším rozlíšením.
 • Nebudem sa zmieniť o všetkých druhoch detských funkcií, ako sú HDR, MFNR, auto panorámy atď. Pointa je, že všetky tieto funkcie pracujú na maximálne 3 body a polovica z nich nie je potrebná, ak existuje normálny RAW alebo pri spracovaní vo Photoshope.
 • Hovoriť o väčšej matici je zbytočné, pretože jeho účinok 0

nedostatky

 • Hlavnou a možno takmer jedinou nevýhodou je tá, za ktorú nakupujeme foto zariadenie - kvalitu obrazu. Musím sa priznať, že, ako sa mi zdalo, HS30 mal ešte lepšiu kvalitu, mal menší hluk a v HS50 bol všade hluk, vždy bol hluk: (Je škoda, že vylepšenie senzora s fázovým automatickým zaostrovaním len zhoršilo kvalitu fotografií. Obávam sa, že si predstavím, čo sa deje v RAW počas spracovania, na obrazovke v editore je pravdepodobne bahnitý, hlučný obdĺžnik, takže prítomnosť RAW vám naozaj nič nedáva.

komentár
Pri nákupe fotoaparátu najprv premýšľajte o tom, čo od neho chcete a za akú cenu. Ak chcete mať len dobrý fotoaparát za málo peňazí a hlavnou vecou je kvalita obrazu, potom sa môžete lepšie pozrieť na zrkadlovky, napríklad Panasonic G3-teraz stojí asi 10-13t.r. A kvalita fotografií bude neporovnateľne vyššia.
Ak budete potrebovať obrovské zvýšenie za málo peňazí, ale nebudete strieľať športovú udalosť (pretože elektromotory vo všetkých ultrazoom sú príliš pomalé na to, nebudú vám možnosť skočiť z širokého uhla na telo za sekundu), potom môžete bezpečne vziať Canon sx40, sx50 (k nim, ak niekto nevie, majú svoj vlastný firmware, ktorý umožňuje 40-shke nahrávať RAW (v 50-tk už existuje) a výrazne rozšíriť možnosti kamier), alebo vziať Panasonic FZ150, to nie je tak drahé, ako 200., ale kvalita obrazu je oveľa lepšia ako 100 a 38 a rýchlosť a najlepšie vôbec na par s 200 Coy. Neodporúčam používať Sony ultrazoom, je tu veľa megapixelov a nulová kvalita
Ak potrebujete super-rýchlosť a super-autofokus za málo peňazí, potom si Nikon1 alebo J alebo V, ich kvalita a rýchlosť je oveľa vyššia ako u ultrazoom, ale nižšie rozlíšenie je 10 megapixelov, ale stačí vytlačiť A3 aj s ISO200-400.
ALE! Ak potrebujete veľký, mechanický zoom pre športovú streľbu a dostatočne rýchle automatické zaostrenie a kvalita obrázkov vás uspokojí na úrovni výtlačkov vo formáte 10X15, 15X20, A4, môžete bezpečne prevziať HS50, hlavnou vec nie je preplatiť práve oznámený superphoto, je lepšie počkať , kým ceny na to neskončili, prečítajte si viac o ňom a až potom kúpte. Podľa môjho názoru to stojí nie viac ako 12-15 tisíc. Vzhľadom na veľmi nízku kvalitu obrazu v porovnaní s konkurentmi si nielenže kupujete veľký zoom, ale aj kvalitu obrazu zodpovedajúceho jeho reklame (a obchodníci vás konkrétne oklamajú). Ak máte pochybnosti medzi HS30 a 50, potom 30 má lepšiu kvalitu.
f-Isd, 2013-04-07 ohodnotenie 3


dôstojnosť

 • Pohodlne sedí v ruke, dobré fotografie a videá, mnoho režimov pre kreativitu. Naozaj rýchle zameranie. Dobrý zoom. K dispozícii bolo dosť batérií pre 460 fotografií + niekoľko malých videoklipov, aj keď nebolo 100% nabité, vynikajúci hľadáčik, jasný displej. Samozrejme, že mechanický zoomový krúžok je super.

nedostatky

 • Možno je to príliš ťažké (ale toto je pravdepodobne otravné). Videá sú dobré (aj keď som očakával viac). Cena. Menu je pre mňa trochu mätúce, predtým som nepoužil Fuji. A predsa by to bola dobrá alternatíva k moci z obvyklých prstových (senových) batérií, a potom sa posadila a všetko - do domu pred zásuvkou.

komentár
Fotografoval som seba a svoju ženu a deti, v rôznych režimoch (len v RAW ešte neskúšal) zo 460 fotografií v odpade asi 130, a z nich vinou kamery asi 20 (pričom zvyšok), podľa môjho názoru veľmi dobre. Približne 50 fotiek bolo zhotovených s priateľom (z jedného miesta v tom istom čase na aute) - má HS30 a v mojej zbierke sa ukázalo, že je to viac dobrých záberov, takže vyjadrenie predchádzajúceho autora - že 30-ka robí obrázky s lepšou kvalitou, aby to bolo mierne, nie celkom správne. Fotoaparát je 2 dni starý, šťastný ako slon, no, a rýchle zaostrenie je pieseň, potom uvidíme, či nejaké húfy vyjdú.
Litovchenko Evgeny, 2013-05-15 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • Ohhhh, veľa z nich! Pokúsim sa uviesť aspoň tie najchutnejšie ...:
 • 1_transfokator. 42x alebo 24-1000mm v ekv-FF
 • 2_DD. ako by to bolo pre fanúšikov FF kamier ťažké, neznie to, ale vek ich príšer sa blíži ku koncu. A ak je za súmraku av noci senzor stále slabý, potom môže prekonať 600D počas dňa a dokonca 70D pri niektorých parametroch!
 • 3_intellectual zoom - av skutočnosti - digitálna imitácia používania telekonvertora! Existujú dokonca odstupňovanie ako na TC - 1,4x a 2x.
 • 4_stage v menu. A na rozdiel od predchádzajúcich modelov, originál nie je prepísaný! Výkon PC - 5-7x! Vo všetkých prípadoch sa digitálny zoom vykonáva s maximálnym zachovaním detailov obrazu.
 • 5_inteligentný expozičný meter. Dostanete možnosť nejakého preexponovania scény, ale nemôžete zakázať premrštené parametre. Ak ste pri nastavovaní rýchlosti uzávierky odpočívali napríklad na 2 sekundy, potom to jednoducho znamená, že cybersource nepovažuje ďalšie rozšírenie za vhodné.
 • 6_II. Pre moju pomerne malú prax v oblasti fotografie je to prvá kamera, s ktorou potrebujete ... hovoriť. Inteligentnosť firmvéru je jednoducho úžasná! Toto nie je len hlúpy mechanizmus na vytváranie nishtyak-fotografií - toto je zamestnanec! A zamestnanec je veľmi talentovaný a nadaný.
 • 8_TSVET. Toto je niečo, čo si možno predstaviť !!! Ak by fuji mohol tieto farby na croppa 5,2 ... Takže čo urobia na croppes 1,6?
 • 10_MONITOR. vysoký kontrast a otočenie. Nedotýkajte sa.
 • 11_AVTOFOKUS. V Kenone sa hybridný AF objavuje len v 70D. A podľa mojich údajov, to silne závisí od triedy objektívu ... Tento AF by mal byť vyhodený do veveričky - to by malo byť špeciálne vyskúšané !!!
 • 12_ Mnohí rozčuľujú samotnú prítomnosť indexu plodín. Chápem, že veľké (geometricky a megapixelové) senzory fungujú lepšie DD ... Taktiež výrazne prekonávajú plodiny v detailoch malých objektov v ráme ... Ale je tu jedna VUT: 3,5 membrány v noci na nekonečno na kamere FF a na plodine 5.2 - Toto sú dva úplne odlišné obrázky. A bohužiaľ pre fanúšikov DSLR nevyhrá zrkadlo!
 • O tejto kamere a jej dobroty môžete napísať vojnu a mier! Je tam veľa vecí plnených tam. Fotoaparát potrebuje kopať. Dig dlhé a tvrdé.

nedostatky

 • Iba dve:
 • 1 pre takéto cukrovinky - senzor je kriminálne slabý!
 • 2_Video je vynikajúca kvalita !!! Obraz na úrovni superprof videokamier stojí menej ako pol milióna tankov !!! Verte mi - JE TO POTREBNÉ POZRIEŤ !!! Stereo zvuk s neuveriteľnou citlivosťou, redukciou čelného skla a hluku! Ale zázraky sa nestávajú. Zázraky - v kostole. V reálnom živote sú v zásade nemožné.
 • Nevýhodou skvelého videa ...
 • To je pravda - MONEY BITRATE !!! To je neuveriteľné, ale tento fotoaparát píše video ako proxy z kanála RUSSIA-1 a bitrate porovnateľné s dobrou licencovanou databázou! Nepotrebuje pamäťovú kartu, ale skrutku !!! Existuje len jedna karta, ktorá dokáže riadiť takéto prúdy do záznamu ... Ale v čase tejto revízie stojí od 3 500 do 7 000 000!
 • Údaje o pracovnom postupe pri rozlíšení 1080p - 35 megabitov.
 • Potrebujem aspoň 60 písať!

komentár
Dátum nákupu - 19. apríl tohto roku. V skutočnosti som stále vo fáze výkopu. Je však už jasné: Fujifilm vytvoril atómovú bombu! Majú senzory s indexom orezania 1,6 a 51200po ISO. Docking IT a THAT nie je pre globálneho lídra v oblasti fotografického priemyslu tak ťažké ...
Teraz si predstavte, čo sa stane pri východe!
Pridajte tu fakt, že Fuji má v triede 1,6 senzor aspoň nie je horší ako Canon 1Dx senzor! Videl som fotku z kompaktného s týmto senzorom - sú CRYSTALLY CLEAN! A DD len zabíja na ťažbu!
slnko zapadá do západných indických lamy ako vždy správne.
Kamera, ktorá je teraz vpravo, je prototypom kamier budúcnosti. A budúcnosť nie je tak vzdialená.
A nie som si istý, či je v budúcnosti miesto pre zrkadlá. FF - to nie je nevyhnutne SLR!
Matrosov Maxim, 2015-04-22 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • Manuálne priblíženie Možnosť ovládania servopohonu manuálnym zaostrovaním. Vyberanie! ! ! Rýchle automatické zaostrenie s dobrým osvetlením a nielen vynikajúcou optikou Všeobecná ergonómia ala-mirror, dlhotrvajúca batéria, ktorá je k dispozícii pre 600 až 700 snímok (bez blesku), otočná a vysoko kvalitná obrazovka vo svojej triede. vo svojej triede elektronického hľadáčika! S zobrazením všetkých aktuálnych nastavení ako na hlavnom displeji Fn tlačidlo, ktorému môžete priradiť potrebnú funkciu rýchleho parametra z osobných preferencií (nastavím ISO), čo je spojené so systémom mazania rámcov, ale len pri prezeraní. A oveľa viac.

nedostatky

 • malá matica.

komentár
Pre všetkých rozhorčených ... Buď ste naozaj dostali krivku prístroja, alebo krivka už nie je prístroj! Všetko je v ňom dobré okrem malej veľkosti matice, čo je jediná vec, ktorá neumožňuje rámovanie, takže celý výsledok, keď rozumiete tomuto zariadeniu a správne ho používate, umožňuje vytvoriť vynikajúci obraz, ktorý hovorí, že musíte rásť na zrkadlové zariadenie. Zariadenie je vynikajúce! len sa naučiť, ako ju používať!
Mammoth Roman, 2015-04-24 ohodnotenie 5
Loading...