Popis fotoaparátu Canon EOS M Kit

Fotoaparát Canon EOS M Kit - výhody, nevýhody, vlastnosti

Technické špecifikácie

matrice
Celkový počet pixlov18,5 milióna
Efektívne pixely18 miliónov
veľkosťAPS-C (22,3 x 14,9 mm)
Rastlinný faktor1.6
Maximálne rozlíšenie5184 x 3456
Typ MatrixCMOS
Farebná hĺbka42 bitov
citlivosť100 - 6400 ISO, Auto ISO
Rozšírená ISOISO6400, ISO12800, ISO25600
Funkcia čistenia matíctam je
funkčnosť
Vyváženie bielejautomatická, manuálna inštalácia, zo zoznamu, bracketing
bleskbracketing topánky
Stabilizátor obrazu (fotografovanie)chýba
Režimy snímania
Rýchlosť snímania4,3 fps
Maximálna séria snímok17 pre JPEG, 6 pre RAW
časomeračtam je
Čas časovača2, 10 c
Pomer strán (statická fotografia)3:2
šošovka
Výmenný držiak objektívuBajonet Canon EF-M
Vrátane objektívutam, overte si model predajcu
Hľadáčik a displej LCD
hľadáčikchýba
Používanie obrazovky ako hľadáčikatam je
LCD displej1040000 bodov, 3 palce
Typ obrazovky LCDzmyslový
expozície
výňatok30 - 1/4000 s
Expozícia X-Sync1/200 c
Manuálne nastavenie rýchlosti uzávierky a clonytam je
Automatické spracovanie expozíciepriority clony, priorita clony
Korekcia expozície+/- 3 EV v 1/3 krokoch
Meranie expozíciemultizone, stredovo vážené, spoločné (Evaluative), bod
Bracketing expozícietam je
ohnisko
Typ automatického zaostrovaniahybridný
Podsvietenie automatického zaostreniatam je
Manuálne zaostrenietam je
Zaostrenie tváretam je
Pamäť a rozhrania
Typ pamäťových karietSD, SDHC, SDXC
Formáty obrázkov2 JPEG, RAW
rozhranieUSB 2.0, video, HDMI, zvuk
jedlo
Formát batériesvoje vlastné
Počet batérií1
Kapacita batérie230 obrázkov
Nahrávanie videa a zvuku
Nahrávanie videatam je
Formát nahrávania videaMOV
Video kodekyMPEG4
Maximálne rozlíšenie videozáznamu1920x1080
Maximálna snímková frekvencia videa60 snímok / s
Maximálna obnovovacia frekvencia pri snímaní HD videa50/60 snímok / s s rozlíšením 1280x720, 25/30 snímok / s s rozlíšením 1920x1080
Čas nahrávania videa30 minút
Optický transfokátor pri nahrávaní videatam je
Nahrávanie zvukutam je
Ďalšie funkcie a funkcie
Ďalšie funkciestatív, diaľkové ovládanie, senzor orientácie, snímanie HDR
Ďalšie informáciekonektor pre externý mikrofón
Dátum začiatku predaja2012-10-15
Rozmery a hmotnosť
veľkosť109x67x32 mm, bez objektívu
závažia298 g, s batériami; bez šošovky

Canon EOS M Kit Recenzie

dôstojnosť

 • Kompaktnosť, kontinuita optiky EF / EF-S, známe menu, dobrý dotykový displej, faktor orezania x1,6 (pre mydlo), osvetlenie automatického zaostrovania, podpora Eye-Fi, nízka cena v čase vydania fotoaparátu EOS M2

nedostatky

 • Nedostatok hľadáčika, nedostatočná projekcia na držanie jednou rukou, slabá batéria, pomalé automatické zaostrovanie, prístup na pamäťovú kartu a batériu zospodu, šum na strednej úrovni ISO, niekoľko objektívov EOS-M, vysoká cena v čase výstupu, žiadne Wi-Fi, žiadne GPS.

komentár
To bolo kúpené ako spoločník mydlo box pre Canon 5D Mark III, a to je kvôli výberu značky. Hlavným motívom bola dostupnosť pripojenia k kompaktnej kostre prostredníctvom adaptéra objektívov EF, ktoré už boli na sklade.
Upozornil som na zníženie cien na $ 300-350 v amerických obchodoch, a potom som si uvedomil, že si v Rusku nemôžete kúpiť oveľa drahšie, čo som urobil. Okamžite som si kúpil kompletný set s objektívmi 18-55mm a 22mm, blesk a adaptér na EF / EF-S, aby som nemusel ísť niekoľkokrát.
Nečakal som na zázraky z matice z lacného digitálneho zrkadlovka, vytvára hluk z ISO 400 a ďalej, ale ak použijete vstavaný hluk, môžete okamžite získať dobré fotografie vo formáte JPG a potom ho RAW spracovať, ak potrebujete niečo vylepšiť. Ak neporovnávate kvalitu s FF, ale pozrite sa na podobné mydlá, potom fotografie nie sú zlé.
Bol som veľmi spokojný s kompletným 22mm objektívom, ktorý sa pri preklade do FF ukáže byť 35mm. Je to dobrá voľba pre každý deň. Ale 18-55, aj keď s pahýlom, nesvieti zvlášť.
Po inštalácii cez adaptér, objektívy EF, ako napríklad sigma 50 mm 1,4 (80 mm na krok), Canon EF 85 mm F1,8 (135 mm na krok), obraz sa začal tešiť ešte viac. Pancake Canon EF40mm STM (64 mm na kríži) vyzeral zaujímavo a poskytol ostré fotografie, najmä nestojí proti veľkosti pravidelných 18-55.
Všimol som si, že nie je tak pohodlné držať fotoaparát jednou rukou kvôli veľmi malému výčnelku a druhá ruka držiaca objektív niekedy zatvára podsvietenie automatického zaostrovania.
Autofokus dokonca spomaľuje na firmvéri 2.02, ktorý je chválený (dokážem si predstaviť, čo to bolo pred tým, než bol vydaný), ale používal som rôzne fotoaparáty, viac brzdových.
Celkový dojem je veľmi dobrý, najmä po ničivých recenziách.
Pre majiteľov kenonovskih DSLRs, všetko bude jednoduché a jasné, a už existujúce ciele môžu odhaliť talent malých jatočných tiel.
Zvyšok je lepšie najprv sa pozrieť na kameru Sony NEX, aby ste sa rozhodli správne.
Lupsyrdynkin Bova, 2013-12-05 ohodnotenie 4


dôstojnosť

 • Prvá vec, ktorú dávate pozor na vynikajúce spracovanie. Žiadna vôľa, príjemné, ale nie nadmerné kovové ťažkosti v rukách, tesný bajonet, plynulý pohyb všetkých gombíkov a krúžkov na šošovkách.
 • Úžasné dobré pre tak malé
 • ergonómia fotoaparátu.
 • Kompaktnosť, ktorá nezasahuje do používania fotoaparátu na určený účel, a to nielen pri prenášaní.
 • Veľryba 18-55 / 3,5-5,6 a 22/2 v súlade s najnovšími modelmi rozpočtovej optiky Canon - dobrá ostrosť, dobrá odolnosť voči osvetleniu, tiché automatické zaostrenie.
 • Skvelá práca automat BB, skvelá farba.
 • Použiteľná vysoká ISO.
 • Možnosť použitia zrkadlovej optiky.

nedostatky

 • Neexistuje žiadne tlačidlo, ktoré by prinútilo obrazovku vypnúť, keď je kamera zapnutá, je ľahké náhodne sa dotknúť obrazovky a prepínať režimy, napríklad prejsť na obrazovku a nasnímať určité množstvo záberov v teréne z lumbálnej úrovne alebo nájsť ďalšie oneskorenie pri snímaní ďalšieho záberu.
 • Stabilizátor v 18-55 niekedy zamylaet rám.

komentár
Okamžite som kúpil veľkú veľrybu s dvoma objektívmi a bleskom, adaptérom a to všetko je najlepšia fotografická hračka v posledných rokoch. Nie je to o nič menej, ako prvé digitálne zrkadlo, ktoré bolo nadobudnuté včas.
Pozorovanie cez obrazovku po optickom hľadáčiku spôsobuje ťažkosti, je ťažké neustále držať fotoaparát s nezvyčajným - preto chronicky zaplnený horizont na prvých obrázkoch, 22/2 otrasov atď. ťažkosti. S trochou praxe prechádza.
Súprava kamery a dvoch šošoviek je v princípe sebestačná, je celkom možné ušetriť na adaptéri, veľmi zriedkavo, keď je túžba dať šošovku pre dospelých, najmä preto, že najkompaktnejší adaptér ef 50 / 1,8 + má veľkosť ef-m 18-55. Ale príležitosť zahrieva dušu.
Čo sa týka internetového memu, možno povedať jednu vec o pomalom automatickom zaostrovaní - nevšimol som si, že je to viac ako adekvátne pre typické použitie takejto kamery, pre ostatné je to jednooké zrkadlovky. Je potrebné okamžite vypnúť automatický výber zaostrovacích polí, takže táto vec naozaj funguje pomaly.
Nehovorím nič o videu, nemám ho rád. Fotografuje a strieľa.
Ideálny fotoaparát pre fotografovanie v domácnosti, cestovanie, prechádzky, etudy atď. Je veľmi vhodné pre fotografovanie, keď chcete odstrániť niečo pre pamäť, stačí sa dostať z batohu a kliknúť, neobťažovať sa pri výmene objektívu na veľkom fotoaparáte, odopnúť ho zo statívu, odskrutkovať makro blesk atď.
Ani neviem, aké vylepšenia by fotoaparát mohol chcieť (okrem tradičných, širších DD atď.). Žiadne otočné obrazovky a videorekordéry nie sú určite potrebné, ak zväčšia veľkosť aj trochu, potom aj kožené puzdro subjektívne robí fotoaparát viditeľne ťažším a ťažkopádnym. Pokiaľ nie je možné požiadať o verziu 40 / 2.8.
Všeobecne platí, že pre amatérske fotografovanie, samozrejme, nie náhradný SLR, len veľmi šikovný doplnok. Šťastný ako stádo slonov.
eyeinthewhole, 2013-03-28 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • Kompaktnosť, vynikajúca kvalita obrazu, vysoká kvalita montáže, veľmi atraktívna cena, topánky.

nedostatky

 • Rýchlosť systému automatického zaostrovania by mohla byť vyššia, neexistuje zabudovaný blesk, malý výber natívnych objektívov.

komentár
Myslím, že s výhodami je všetko jasné. Tak čo nedostatky.
Automatické zaostrovanie so starým firmvérom - vo všeobecnosti brzda. S aktualizovaným firmvérom je na úrovni najlepších modelov zrkadlových a mydlových zásobníkov s kontrastným automatickým zaostrovaním. tj Rýchlosť jeho práce je celkom prijateľná. Ale je tu hybrid! A z hybridného vozidla očakávate podstatne lepšie výsledky. V nastaveniach je možné zapnúť úplne nepretržité zaostrovanie, ale pri stlačení spúšte fotoaparát okamžite nefotografuje, ale najprv objektív vytiahne dopredu a dozadu, takže sa stratí celý bod, iba batéria je zbytočná. Tu v Nikon 1 hybrid okamžite sústredí. Ale kvalita obrazu je mizerná ... V EOS M2 sa autofokus urobil elegantne, ale stále sa predáva len v Japonsku, hoci bol vydaný minulý rok.
Ja sám nemôžem tolerovať blesk, a preto ho používam veľmi zriedka, neprítomnosť mi to nevadí. A je tu veľryba s externým kompaktným bleskom. Ale mnohí milenci ho milujú, bez toho nie sú schopní strieľať v zlom svetle. Budú nepríjemné. Opäť platí, že Nikon 1 nemá vstavaný, a je dokonca menší ako Canon (ale matica je tam oveľa menšia).
V zásade platí, že pre amatérske veľryby palacinky 22 mm f / 2.0 STM - objektív, ktorý je dostatočný pre všetky prípady. Má EGF 35 mm - takéto šošovky boli umiestnené do filmového mydla. V Nikon 1, veľryba palacinka má EGF 28 mm (dokonca 27), čo je dobré pre krajiny, ale v iných prípadoch, všetko ide príliš malé. A tu je to celkom prijateľné. Ale zároveň, a nie príliš úzky pre stiesnené priestory. Avšak pre ľudí, ktorí sú viac vášniví pre fotografovanie, by nebolo zlé mať niečo ako 31 mm f / 1,8 (EGF 50 mm), najlepšie aj vo verzii s palacinkami a 53 mm f / 1,4 (EGF 85 mm je portrétová klasika). Ten istý objektív Nikon 1 má také šošovky (hoci EGF 50 mm je príliš veľký a EGF 85 mm stojí veľa peňazí). Sigma 30 mm f / 1.4 a jeden z mnohých 50 mm objektívov môžete samozrejme pripojiť cez adaptér na EF-S, ale dizajn už nie je najkompaktnejší, vzniká otázka, prečo si vziať zrkadlo.
Egorov Igor, 2014-07-31 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • Vynikajúca kvalita zostavenia, nemôžem ani veriť, že je to plast, pohodlné menu (nie to NEX-5R), funguje rýchlo, všetko je známe, všetko je ako Canon DSLR. S originálnym adaptérom za 150 dolárov za okuliare EF / EF-S môžete použiť celú flotilu optiky Canon, zatiaľ čo stabilizátor a automatické zaostrovanie budú fungovať. Natívny objektív 18-55 je niekoľkokrát väčší ako obvyklé brány Canon 18-55 pre bajonet a vo všetkých ohľadoch. Tiež potešený prítomnosťou hot shoe a jack pre externý mikrofón, ktorému NEX chýbalo. O kvalite fotografie nebudem písať, to sa nelíši od 650D, matice v týchto kamerách sú identické.

nedostatky

 • Napriek tomu si myslím, že uchopenie nie je veľmi pohodlné. Tiež sa mi veľmi nepáči malé oneskorenie medzi snímkami (približne 0,5 - 1 sekundy, ak zapnete prezeranie fotografií), rýchlosť sériového snímania je o niečo nižšia ako rýchlosť NEX-5R, ale nie kritická, nie dosť kontrol, hoci je to skôr plus, Fotoaparát je však viac určený pre neprofesionálnych fotografov, ktorí sú orientovaní, zatiaľ čo malý park s natívnou optikou EOS M, len 3 objektívy. Tam je nedostatok päťdesiat dolárov, čo sa mi páčilo na NEX. Aj keď adaptér možno použiť. No, pre každého, kto má pomalé automatické zaostrovanie - firmware 2.0.2 rieši tento problém o 90%. Stiahnuť z oficiálnych stránok.

komentár
Len úžasná kamera. Nikdy by som si nemyslel, že by som chcel EOS M toľko, vždy som považoval Sony NEX za niečo ako referenčný model zrkadlového fotoaparátu, používa NEX-5R, kúpil takmer všetky objektívy, kamera sa hodila takmer úplne. Keď EOS M vyšiel, potom, po prečítaní recenzie a recenzie, som sa rozhodol, že fotoaparát bol zlobivý, neboli žiadne šošovky, automatické zaostrovanie bolo pomalé, cena bola veľmi nadhodnotená. A potom na začiatku júla tohto roku som narazil na novinky o vydaní nového firmvéru 2.0.2 pre EOS M, ktorý robí autofokus 2-3 krát rýchlejším. Potom som šiel vidieť cenu a bol som prekvapený, že kamera pribalená s EF-M 22mm teraz stojí 299 dolárov, a kit 18-55mm stojí 349 dolárov (bez štátnej dane), bez toho, aby rozmýšľal dvakrát, kúpil som druhú možnosť, z 369 dolárov. O deň neskôr som dostal balíček, otvoril ho, použil ho dva dni a uvedomil som si, že je to najlepšia zrkadlovka na trhu. Áno, možno automatické zaostrenie nie je tak dobré ako NEX 5R, ale úplne mi to vyhovuje. Kúpil som si druhý objektív, používam ho s bleskami Speedlite - som veľmi spokojný vo všetkých ohľadoch. Vo všeobecnosti je fotoaparát spokojný. Ako záložnú kameru k 5D a rovnako ako malá vrecková kamera je jednoducho iná, už sa nevrátim do Sony NEX. Vrelo odporúčame na nákup.
anonim, 2013-07-29 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • Vynikajúce spracovanie tela, príjemná váha v rukách.
 • Malá veľkosť, najmä s palacinkou, sa naozaj hodí do vrecka na bundu.
 • Plná funkčnosť juniorských digitálnych zrkadloviek, pohodlné ovládanie prostredníctvom dotykového displeja.
 • Tí, ktorí sú oboznámení s kanonistickým menu, nevedia prečítať návod.
 • Dobrý finálny obraz priamo z kamery s čistokrvnou farbou Ken.
 • Presné testovanie automatizácie (BB, meranie)
 • Je kompatibilný s bleskami Speedlite Canon a E-TTL s lacným a kompaktným bleskom.
 • Vynikajúca kvalita videa s plynulým, plynulým a tichým autom! zaostrovanie (počas videa nestláčajte tlačidlo spúšte, zariadenie je navádzané do zvolenej zóny), prítomnosť vstavaného stereofónneho mikrofónu a možnosť používať externý mikrofón.
 • Dobrá optika. 18-55 sú rozhodne kvalitnejšie ako zrkadlová veľryba veľryby a 22/2 je vo všeobecnosti ostrá, najmä ak je pokrytá až 2,8, cez celé rámové pole.

nedostatky

 • Nízka kapacita batérie.
 • Absencia systému objektívu na výšku. 22/2, dokonca aj na otvorenej ploche, mierne stlmí, obvyklá strana nie je pamätná.
 • Ako už uviedli iní, nedostatok zámkových tlačidiel a obrazovky. Je dobré, že obrazovka je kapacitná a nepracuje z oblečenia - môžete ju nosiť okolo krku.
 • Nízka miera požiaru pre vynikajúcu implementáciu funkcie nočného portrétu a HDR. V zásade fungujú dobre, ale pri 8-10k / s by to bolo ešte lepšie.
 • Pri natáčaní HDR sa na kartu zapíše iba jpeg: (

komentár
Dlho som si vybral svoj BZ okrem zrkadloviek a len pre každodenné nosenie. Považované bez pripojenia k určitému systému, rôzne kamery: fuji, sony, olympus, samsung, canon. Porovnajte v obchode, spinning Ravki. Na konci, láska obvyklé farby vyhral, ​​a voľba padla na kánon M :)
Čo sa týka prevádzky, môžem poradiť:
Fotoaparát je na začiatku aktivovaný s funkciou nepretržitého zaostrovania. Keď sa samotné zariadenie pomocou fázového snímača béžová, stlačením uzávierky zaostrí na aktívny bod. Po polovičnom stlačení spúšte sa objaví kontrast medzi jednotlivými okrajmi. To v niektorých prípadoch urýchľuje zameranie, ale musíte mať na pamäti, že nepretržite beží automatické zaostrovanie zaberá batériu dobre. Preto pre každodenné nosenie je lepšie túto funkciu vypnúť.
Pre pohodlie prezerania a nie pre preplnenie horizontu je lepšie zobraziť mriežku na obrazovke.
Tossyan, 2013-04-01 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • Kompaktnejší a ľahší ako akýkoľvek orezaný DSLR s podobnou maticou.
 • Všetky možnosti nastavení menu sú rovnaké ako na veľkých Canon, čo je najviac podobné usporiadanie položiek.
 • Tam je oficiálny adaptér pre EF / EF-S bajonet. Takže môžete použiť všetky objektívy z SLR.

nedostatky

 • Batéria vydrží asi 250 obrázkov. Ak potrebujete viac - môžete si kúpiť ďalší.
 • Autofokus je o niečo pomalší ako na zrkadlách, ale toto je domáca kamera, ale kvôli nedostatku zrkadla nie je žiadny problém a predné zaostrenie ako trieda.

komentár
Pomaly nasmerované automatické zaostrenia sú zastarané. Kamera z roku 2013 pochádza z továrne už s aktualizovaným firmvérom a funguje dobre. Z nejakého dôvodu som mal 2-sekundové oneskorenie na novom fotiku a spočiatku som si myslel, že všetko je zlé a že potrebujem zmeniť firmvér)
Konzolu je možné zakúpiť, od $ 5 na ebee. V príručke sa uvádza, že je potrebné aktivovať ponuku diaľkového ovládača.
Komerčne dostupné tri EF-M šošovky (mám iba 22 a 18-55) postačujú na 99% potrieb domácich užívateľov a sťažnosti na nedostatok šošoviek nie sú relevantné, ak existuje oficiálny adaptér pre ostatné šošovky.
Zmena nastavení na dotykovej obrazovke je trochu nezvyčajná, ale zvyknete si na menu a potom všetko funguje veľmi rýchlo. Amatéri na profesionálnej fotografii sa nemenia rýchlejšie, ale pre každú položku existuje textová rada, ktorá uľahčuje život amatérom.
Odporúčam každému, kto potrebuje kompaktný fotoaparát pre domáce / turistické fotografovanie. Ak nemáte dosť peňazí na celý rám, potom zvážte krupnye SLR dokonca nejako už nemá zmysel. Mimochodom: Sony má plný rám bez zrkadla, veľmi kompaktný fotoaparát, ale cena je tam úplne iná.
Pupkin Vasia 2014-12-25 ohodnotenie 5Loading...