Popis fotoaparátu Nikon Df

Kamera Nikon Df - výhody, nevýhody, vlastnosti

Technické špecifikácie

matrice
Celkový počet pixlov16,6 mil
Efektívne pixely16,2 mil
veľkosťPlný rám (36 x 24 mm)
Rastlinný faktor1
Maximálne rozlíšenie4928 x 3280
Typ MatrixCMOS
Farebná hĺbka14 bitov
citlivosť50 - 3200 ISO, Auto ISO
Rozšírená ISOISO6400, ISO12800, ISO25600, ISO51200, ISO102400
Funkcia čistenia matíctam je
funkčnosť
Vyváženie bielejautomatická, manuálna inštalácia, zo zoznamu, bracketing
bleskredukcia efektu červených očí, topánka, synchronizačný kontakt, bracketing, i-TTL
Stabilizátor obrazu (fotografovanie)chýba
Režimy snímania
Rýchlosť snímania5,5 fps
časomeračtam je
Čas časovača2, 5, 10, 20c
Pomer strán (statická fotografia)3:2
šošovka
Výmenný držiak objektívuNikon F bajonet
Vrátane objektívužiadny
Hľadáčik a displej LCD
hľadáčikzrkadlo (TTL)
Používanie obrazovky ako hľadáčikatam je
Zobrazovacie pole hľadáčika100%
LCD displej921 000 bodov, 3,20 palca
Druhá obrazovkatam je
expozície
výňatok30 - 1/4000 s
Expozícia X-Sync1/200 c
Manuálne nastavenie rýchlosti uzávierky a clonytam je
Automatické spracovanie expozíciepriority clony, priorita clony
Korekcia expozície+/- 3 EV v 1/3 krokoch
Meranie expozície3D farebná matica, stredovo vážená, bodová
Bracketing expozícietam je
ohnisko
Typ automatického zaostrovaniafázové
Prítomnosť "skrutkovača"áno
Podsvietenie automatického zaostreniatam je
Manuálne zaostrenietam je
Elektronický diaľkomertam je
Nastavenie automatického zaostreniatam je
Zaostrenie tváretam je
Pamäť a rozhrania
Typ pamäťových karietSD, SDHC, SDXC
Formáty obrázkov3 JPEG, TIFF, RAW
rozhranieUSB 2.0, HDMI, konektor pre diaľkové ovládanie
jedlo
Formát batériesvoje vlastné
Počet batérií1
Nahrávanie videa a zvuku
Nahrávanie videažiadny
Nahrávanie zvukužiadny
Ďalšie funkcie a funkcie
Ďalšie funkciestatív, diaľkové ovládanie, snímanie HDR
Ďalšie informácieModuly GPS a Wi-Fi - voliteľné
Rozmery a hmotnosť
veľkosť144x110x67 mm, bez objektívu
závažia710 g, bez batérií, 765 g, s batériami; bez šošovky

Nikon Df SLR Recenzie

dôstojnosť

 • Prešiel som na tento fotoaparát z D300, aby som získal úplnú a citlivejšiu maticu. Prvý bol a priori implikovaný, druhý bol plne odôvodnený. Obraz na ISO 1600 ako na D300 pri ISO 400, resp. Pri snímaní s bleskom, je jeho nabíjanie dobre uložené. Takmer všetky potrebné tlačidlá sú vyrobené na tele. Menu je známe.

nedostatky

 • Skôr otravné:
 • žiadny zabudovaný blesk
 • nedostatok ochrannej clony - tento problém vyriešil nálepkou ochranného filmu
 • nepohodlné zapnúť hlavný vypínač a prídavný ovládací gombík jedným prstom, ale môžete ho použiť
 • keď ste sa prvýkrát pokúsili nasnímať obrázok HDR prekrytý šikmo, musíte naozaj snímať zo statívu alebo pridávať snímky do programov určených na tento účel.
 • bez podsvietenia automatického zaostrovania

komentár
Kamera pre tých, ktorí radi premýšľajú pred tým, než strieľajú.
Levaniuk Ivan, 2015-04-21 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • The Matrix. Tento fotoaparát používa maticu z vlajkovej lode Nikon D4, kvôli nej a kúpil. Táto matica má veľmi vysokú pracovnú izoláciu s minimálnou úrovňou šumu, ktorá umožňuje snímanie záberov, kde už používate statívy a blesky.
 • Pohodlné riadenie. Všetko, čo je dôležité, je vyňaté z puzdra a je po ruke s ochranou proti náhodnému prepínaniu špeciálnymi svorkami.
 • Rozmery a hmotnosť. Toto je najmenšia kamera ich celého rámu, ktorú som práve videl.

nedostatky

 • Autofokus sa používa od Nikko 600go, ktorý niekedy chýba. Testy ukázali, že občas sa rozmazáva, ale automatické zaostrovanie na ten istý Nikon 810 je jednoznačne lepšie.
 • Objektív v Kit-kit. Lepšie kúpiť 50 / 1.4G + čierne jatočné telo. Fotografie budú jednoznačne kvalitnejšie ako z väziva KIT.
 • A konečne, kamera nie je veľmi pohodlné uchopenie.

komentár
Fotoaparát potešený. Skvelá voľba pre tých, ktorí milujú mať vždy fotoaparát s nimi - je malý a ľahký. A tiež potešenie z toho, že ho neberiete a nevyberiete ho (fotoaparát nemá automatický režim), ale z procesu fotografovania. Zároveň je k fotoaparátu pripočítaný bonus vo forme vynikajúcich snímok pri slabom osvetlení, ktoré sa fotoaparáty 750 a 800-810 nemôžu pochváliť.
Tarasenko Sergey, 2014-09-25 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • Matica Nikon D4, vysoká citlivosť, plná snímka, podpora pre všetky objektívy, ktoré nemali čas rozpadnúť sa a hrdzu, pevný dizajn, mierny oheň, dobrý hľadáčik, fotoaparát nie je určený pre začiatočníkov, pohodlné a vizuálne ovládanie, pohodlné rozlíšenie, konkurenti a podobné modely

nedostatky

 • Bederný dizajn, otravné švy na tele, strieborné viditeľné v dave, cena

komentár
Fotoaparát nemá automatický režim, ktorý je extrémne správny - niektoré fotoaparáty musia byť len profesionálne, a nie len vyzerať. Styling v starom štýle z neho urobí veľa bokov, a preto bude rýchlo odstránený z predaja ako neúspešný. Medzitým všetko, čo je v ňom potrebné, je: nádherná matica. Autofokus je z D7000, úzky naprieč zorným poľom, ale dostatočný vzhľadom na tlačidlá zámky a predbežného zaostrenia. Sledovanie je spoľahlivé Nikon. Rýchlo si zvyknete na kameru a potom sa čudujete, „ako som sa snažil uškrtiť v ISO 3200 v tmavej miestnosti“, keď môžete žiť mimo tohto vnímania. Rýchle zaostrenie ma vôbec neprekvapilo - štandard pre Nikon, skvele funguje v tme, čo je odôvodnené vzhľadom na schopnosti matice. Ale 50 mm objektív, predávaný v súprave - slabá podoba objektívov minulého storočia, len štylizovaný štandard polstoročia drahšie. Kamera nemá konkurentov ani analógy - s trochou humoru by bolo možné vytiahnuť Sony a7, ale tieto dva modely sú vyrobené pre amatérov, zatiaľ čo tento je absolútne profesionálny (funguje správne, zaostruje, netrpí pádmi, nemrzne, aj keď mi chladí ruky) mráz), čo možno vidieť na riadiacich funkciách.
Samsonov Sergey, 2014-02-02 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • Vynikajúca kvalita obrazu. Skvelý dizajn (v mojej čiernej verzii). Vytvorené externe aj interne pre svoj účel - fotografovanie (starostlivo premyslený kontrolný systém, vysokokvalitná montáž, žiadne natáčanie videa). Plne umožňuje takmer všetky moderné objektívy Nikon, na rozdiel od D800. Tichá matica - dnes vodca medzi 35mm kamerami. Vynikajúca obrazovka je jasná, detailná, so správnou reprodukciou farieb, na rozdiel od modelu D800.

nedostatky

 • Možno, že nevýhody možno pripísať snáď nepríjemné uchopenie (myslím, že vyriešiť s krytom alebo nejaký iný gadget), myslím, že táto skutočnosť neznižuje zásluhy tohto fotoaparátu. Nemôžem tu zahrnúť cenu, pretože túto kvalitu považujem za oprávnenú.

komentár
Prvá skúsenosť s Nikon vo forme d800 nedal požadovaný výsledok a dokonca sklamaný, prechod na Df dal všetko na svoje miesto. Najlepšie na tom je, že vynikajúca moderná optika Nikon (mám na mysli hlavne sériu G) je zaostrená práve pod touto jednotkou, s jej správnym počtom pixelov pre 35mm fotoaparát. No - vynikajúci nástroj pre fotografa - vrelo odporúčam!
Bruskov Victor, 2014-02-17 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • Nádherná matrica. ISO 3200 pracuje na 100%, 6400 je tolerovateľný šum (aj bez zabudovaného potlačovača šumu). A to dáva +4 krokov od štandardných 200 jednotiek (to znamená, že použitie telekonvertora bez statívu sa stáva skutočne možné za každého počasia). Hmotnosť a rozmery kamery. Duálne ovládanie hlavných nastavení je konštruktívne logické, overené mechanicky v priebehu desaťročí a už sa stalo bežným elektronickým diskovým menu.

nedostatky

 • S radosťou (aj na úkor nízkej hmotnosti) by som uprednostňoval celokovové puzdro. V ideálnom prípade Df náplň v prípade D700 ;-))).

komentár
Obraz je skvelý. Automatické zaostrenie je rýchle a spoľahlivé. Len nejaká ľahkovážnosť plastového puzdra dodáva lyžicu dechtu - viac ako pevnosť modelu D200 - D700.
Bol s kamerou v Prahe v máji. Skvelý stroj. Prvý deň a večer nás počasie pustilo - slabý dážď, sivá obloha, trochu tmavá. Strelil som na ISO 800, niekedy odchádzal na 1600. Výborné zábery, žiadny hluk. Obraz je veľmi živý, nie tvrdý. Stvárnenie farieb je teplé, veľmi podobné starodávnej CCD matici Nikon (D40-D200). Vynikajúci dynamický rozsah. Dokonca aj relatívne zničené rámy sú vyťahované photoshopom z hľadiska svetla bez akéhokoľvek svetelného skreslenia. Všeobecne platí, že čím viac ho používam, tým viac sa do neho zamilujem.
Ak to fondy dovolia, vezmite si to. Som si istý, že nebudete ľutovať. Nebudem hovoriť o whale glass - mám vlastný park, overené a vybrané v priebehu rokov.
Počíta Sergej, 2015-05-19 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • Matrix, Farba, Hĺbka farieb, ISO chic! Mark 3 Kenon odpočíva! Manažment zaujímavý Retro 50 1,8 nádherné zameranie je perfektný!

nedostatky

 • Nepreukázal

komentár
Na fotoaparátoch D90 pracoval na samom začiatku svojej kariéry, D700 bol jeho obľúbeným modelom, D3s a D4.
Bilera Artem, 2015-07-12 ohodnotenie 5Loading...