Recenzia horských bicyklov Merida Big.Seven 40

Horský bicykel Merida Big.Seven 40 - výhody, nevýhody, vlastnosti

Technické špecifikácie

Všeobecné charakteristiky
model2014
typpre dospelých
oblasť použitiahorské (MTB), cross-country
Hmotnosť bicykla13,9 kg
Rama, Fork
Rámový materiálzliatiny hliníka
Rozmery rámu13,5, 15,0, 17,0, 18,5, 20,0, 21,5, 23,0 palca
amortizáciaTvrdý chvost (s odpruženou vidlicou)
Názov mäkkého konektoraSR Suntour XCM-HLO-27.5
Konštrukcia vidlicejarný olej
Mäkká zásuvkašportové
Zdvih vidlice100 mm
Nastavenie vidlicetuhosť pružiny, blokovanie zdvihu
Konštrukcia stĺpika riadeniaThreadless
kolesá
Priemer kolesa27,5 palca
Názov pneumatíkMerida, 27,5x2,1
Názov ráfikaMerida Big.Seven D
Materiál okrajazliatiny hliníka
Dvojitý ráfiktam je
brzdenie
Názov prednej brzdyProMax DSK, 160 mm
Typ prednej brzdykotúč (hydraulický)
Predná brzdašportové
Názov zadnej brzdyProMax DSK, 160 mm
Zadná brzdakotúč (hydraulický)
Hladina zadnej brzdyšportové
Možnosť montáže kotúčovej brzdyrám, vidlica, priechodky
prevodovka
Počet rýchlostí27
Úroveň zadného spínačachôdza
Názov zadného spínačaShimano Altus RD-M370
Úroveň predného stupňachôdza
Názov predného spínačaShimano Altus FD-M370
Úroveň manetokchôdza
Názov mannetokShimano Altus M370 RapidFire
Stavba manetokspúšť dvojitá páka
Úroveň prepravychôdza
Názov prepravyLožisko kazety
Konštrukcia vozíkaNon-integrovaný
Typ montáže hriadeľa vozíkanámestie
Úroveň kazetychôdza
Názov kazetySunRace CS-M9, 11-32T
Počet hviezd v kazete9
Počet hviezd v systéme3, počet zubov 44-32-22
Dizajn pedálovklasický
Volant
Konštrukcia riadeniarovno

Recenzie horského bicykla Merida Big.Seven 40

dôstojnosť

 • Nový rok 2014. Populárne v zahraničí, teraz predávané v našej krajine v Rusku Merida na kolieskach 27. Ľahký rám, predné koleso s excentrickým (môžete odskrutkovať a bezpečne prenášať v sedan). Sedlo je tesné, nastaviteľné, spodná skrutka (môžete zvýšiť alebo znížiť vzdialenosť k volantu). Prílohy - všetko Shimano Altus. Brzdy sú vynikajúce, citlivé, dobre sa držia, pracujú rýchlo. Vidlica so zámkom + nastaviteľná tuhosť vidlice.

nedostatky

 • Konkrétne tento model nie je explicitný. Tam sú niektoré pochybnosti o trvanlivosti príloh (Altus je lepší ako Tourney, ale horšie ako Acera) Takéto nedostatky sú vlastné vo všetkých kolesách - dolná pravá pera je poškriabaný reťaz (výstup kúpiť ochranu peria), nižší mechanizmus radenia prevodov, kde pedál zostava je upchaté nečistoty z kolesa (dajte výstupné krídlo). Zatiaľ nie všetky obchody majú kamery a pneumatiky tejto veľkosti.

komentár
Osobne som si vybral toto: firma Merida, 27. kolesá, hydraulické brzdy. Všetko ostatné je už rozpočet - aké vybavenie zariadenia. Môžete si vybrať strmší: ďalší nástavec, inú vidlicu, brzdy. Za 18 000 rubľov (podľa rezervácie) - to je dobrá hodnota za peniaze. Na kolesách sú bradavky, takže nie každé čerpadlo, ktoré pumpujete.
Focker alfred 2014-04-30 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • Jednoduché, veľké, krásne, rýchlo

nedostatky

 • Naozaj veľmi ťažké miesto, myslím, že je to záležitosť zvyku, ale ak nie, potom ho zmeňte.
 • POZOR! - Neštandardné prevedenie krížového kolíka, presnejšie, položenie kábla na neho, čo je dôvod, prečo nie všetky držiaky stoličiek pre detské bicykle, moja vlastná (mizumi SW-BC137) sa nehodia tak, ako sa ukázalo, takže buďte opatrní. Nedostatok krokov v súprave (samozrejme mal, ale mohol by sa vložiť do databázy)

komentár
Po 15 rokoch od poslednej jazdy na mojom bicykli (guma alebo bocian, už si nepamätám) Kúpil som si bicykel na jazdu so svojou ženou a dieťaťom. Veľmi pekný bicykel, je jasné, že kvalita a dúfam, že spoľahlivé. Napriek svojej veľkosti (a nie je malá) je hmotnosť veľmi normálna. Maľované cool - matné farby, aj keď si myslím, že to bude ťažké, ale bez toho, aby to všetko nebolo. Rýchlostné spínanie sa jasne mení bez trhania, prinajmenšom na rovný, veľmi dobrý navijak, široký volant. Nevšimol som si veľký rozdiel, aby som bol úprimný, v hydraulických alebo mechanických kotúčových brzdách, majú rovnakú odozvu, aj brzdný účinok, okrem toho, že lisovacia sila (alebo skôr zdvih) brzdovej páky je iná, zdvih je v hydraulike kratší. Citujem všetky porovnania založené na jazde na veľkej žene (stels miss).
PS: Po niekoľkých týždňoch: Nie som zvyknutý na sedlo, nie je možné si na to zvyknúť))) Stanovisko o bicykli je stále pozitívne, jediná vec, ktorú som si všimol, bol vzácny vzhľad tresky na stredne ťažkých prevodoch, ide o niekoľko prepínačov, brzdy fungujú dobre, ale zdá sa mi to čo je trochu hlučné.
Shiganov Dmitry, 2014-09-22 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • Jednoduché, pohodlné a ovládateľné

nedostatky

 • brzdy

komentár
Kúpil som ho za 18 000, myslím, že tento motocykel má najlepší pomer cena / výkon, najprv som ho chcel kúpiť s 26 kolesami, potom som si myslel asi 29, ale našiel som kompromis a nemám ľútosť, hydraulika funguje dobre, ale bol tu problém s brzdami, predné vankúšiky sa otierali na rotore, spoje stanovené na služby, bicykel vyzerá veľmi cool, ani porovnať s stealth a ďalšie odpadky, radím! nebudete ľutovať, moja výška je 183 cm, rám 18,5 palca dokonale zapadne, majte na pamäti, že bicykle na 27,5 kolesách musia vziať rám o niečo menej, ako sa odporúča pre veľkosti.
anonim, 2014-06-13 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • na bicykli

nedostatky

 • pozri nižšie.

komentár
Priniesol z internetového obchodu neskoro večer. Pri nákupe som si nevšimol roztrhané tričko na zadných spínačoch. Priniesol som ho do dielne - zmenili to.
Tiež neustále trela disky na podložky. Dvakrát išiel do štúdia. Ohnite kolesá. Teraz prakticky nie trieť.
Ako ukazujú skúsenosti, drahší bicykel - tieto problémy by nemali existovať.
Skúsenosti ukázali, že 20 palcový rám na kolesách 27,5 s výškou 183 cm je príliš veľa.
Buďte opatrní pred nákupom.
Soloveva Nina, 2014-06-07 ohodnotenie 4


dôstojnosť

 • 27 rýchlostí, je oveľa ľahšie vyliezť na šmýkačky, vyššia rýchlosť, kolesá 27,5, kvalitný lak (mám šedú s modrou farbou, vyzerá veľmi pekne)

nedostatky

 • nedostatok krokov

komentár
Presunutý do tejto jednotky po Stealth 730., rozdiel je veľmi významný, pozitívnym spôsobom.
dfghdfgh fdddgdf, 2014-07-20 ohodnotenie 5


dôstojnosť

 • Nemám čo porovnávať - ​​toto je môj prvý normálny bicykel, pretože všetko, čo nepovažujem za nevýhody, budem pripisovať výhodám.

nedostatky

 • MB sa zaoberajú doštičkami alebo rotorom (nerozumel som), ale brzdy nie sú silné. Normálne brzdy, myslím, že tí, ktorí môžu vstúpiť do kolesa v šmyku. So zadnou brzdou, môžete (to je pochopiteľné), ale predná brzda nestačí - nemali by ste sa zastaviť rýchlo pred náhlou prekážkou. Vidlica: vhodná pre nešťastné korčuľovanie, ale ak budete jazdiť krásne, skákať na obrubníky bez toho, aby ste sa rozpadli na hrboľoch, rýchlo sa zlomí.

komentár
Vyberte medzi 40MD a 40D. Ľudia povedali, že hydraulika by mala byť prijatá. Márne počúvané, je lepšie, aby sa mechanika (stále cicať hydrauliky) lacnejšie a nahradiť brzdy s lepšími hydraulickými. Nahradil som ho Avid elixir 5 a to je ďalšia vec.
Dodatok: Jazdný rok. Vidlica lyuftit-master povedal, že tieto nie sú obsluhované (hovoria, že sú na jedno použitie), normálna cena je 15k. Nejazdím vidličkou, pretože Kvalita zástrčky zodpovedá hodnote bicykla. V miestach, kde sa káble dotýkajú rámu, bola farba opotrebovaná, bolo potrebné nalepiť nálepku
Sidorkin Grey, 2015-05-08 ohodnotenie 4Loading...