12 najtichších práčok

Výber najtichších práčok

Dlho preč sú časy, kedy náklonnosť bola spôsobená tým, že práčka sa naplní vodou, vezme prášok, umyje, opláchne, kanalizácie, stláča a pípne, hovoria, odstráňte všetko! V súčasnosti sa požiadavky na automatické domáce čistiace prostriedky výrazne zvýšili. Kvalita prania by mala byť vyššia, čas a spotreba energie nižšia, opotrebovanie bielizne je minimálne a výstup je takmer suchý, ale bez záhybov, zvyškových škvŕn a nežiaducich pachov. Nie, nie všetci! Ďalší proces by mal nastať s minimálnym hlukom a priťahovať pozornosť len vtedy, keď sa "suverénny" domácich spotrebičov rozhodne zhodnotiť konečný výsledok. Z tohto dôvodu bude naše dnešné hodnotenie venované najlepším tichým práčkam - automatickým!

Prečo sú niektoré práčky pokojnejšie?

Zníženie objemu môže poskytnúť niekoľko faktorov:

Meničový motor

Bezkartáčový dizajn elektromotora práčky je bez trenia častí, má vysokú účinnosť, zvýšený zdroj. V kombinácii s takmer okamžitým výstupom na nastavenú rýchlosť a ich najpresnejšou údržbou sa dosahuje výrazné zníženie hlukového pozadia a ekonomickejšia spotreba energie.

Priamy pohon

Neprítomnosť pásu a ďalších pohyblivých častí nepochybne prispieva k tichej prevádzke práčky. Nie je to však príliš lichotivé. Veľa záleží na triede práčky, kvalite a vlastnostiach komponentov, na konci montáže. Inými slovami, teoreticky, priama jazda je dobrá, v praxi môžete nájsť mnoho modelov s pásom, ktoré majú prinajmenšom a niekedy aj vynikajúci výkon.

rozmery

Z nejakého dôvodu existuje dojem, že práčky plnej veľkosti (85x60x60 cm) sú vhodné len pre veľkú rodinu. V skutočnosti je to ideálny formát pre tichú prevádzku vďaka lepšej stabilite a menšiemu sklonu pračky k vibráciám. Okrem toho tieto stroje lepšie vymazávajú kvôli zvýšenému povrchu bubna a nie je nutné zaťažovať na maximum. Je pravda, že toto všetko dáva zmysel len vtedy, ak je k dispozícii voľné miesto na inštaláciu. Je to v poriadku, je tu priemerný formát (40-45 cm). Ale "super-tenké" modely sú zvyčajne hlučnejšie ako ostatné.

Spôsob nakladania bielizne

Ostatné veci sú rovnaké, predné práčky sú tichšie. Navyše sú vertikálne v úsporách miesta a mýtické zvýšenie spoľahlivosti vďaka upevneniu bubna na dvoch poloosiach je skôr marketingovým trikom. Problém s modelmi s najvyšším zaťažením je užšie usporiadanie uzlov, preto je stroj náchylnejší na vibrácie. Proces prania je zvyčajne celkom pohodlný, ale nízky hluk pradenia je takmer nemožný sen. Hoci existujú výnimky.

Hodnotenie najtichších práčok z rokov 2018-2019

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najtichšie vertikálne práčky1Miele W66710 / 1099 900
2Electrolux EWT 1567 VIW9.7 / 1061 268
3Whirlpool TDLR 602309.6 / 1033 850
Top Quiet "Úzke" Predné nakladacie práčky1LG F-10B8ND9.8 / 1022 890
2Candy GVF4 137TWHN / 29.7 / 1018 935
3Samsung WW70K62E00W9.7 / 1032 126
Najtichšie práčky plnej veľkosti1Küppersbusch WA 1940.0 AT10 / 10227 600
2Miele WDB 020 W1 Classic9.9 / 1059 900
3Electrolux EW8F3R28S9.8 / 1073 900
4LG F-4J6VN0W9.7 / 1030 300
5Vírivka FSCR 904209.5 / 1040 790
Najtichšie vstavané práčky1Bosch WIW 285409.9 / 1099 990
2Hotpoint-Ariston BI WMHL 712839.4 / 1032 800

Najtichšie vertikálne práčky

Miele W667
99 900

Aká iná práčka s horným plnením by mohla byť lepšia z hľadiska tichej prevádzky a z hľadiska kvality všeobecne? Samozrejme, Miele. A aj keď je cena vysoká, dizajn je pre tento formát neobvyklý, ale ak existuje možnosť dovoliť si takýto model, čakajú na dojmy len tie najpozitívnejšie.

Podporované šumové pozadie (umývanie / odstreďovanie) - 49/72 dB. A to je vynikajúci ukazovateľ, čo znamená, že bude počuť, ale len v bezprostrednej blízkosti, ale na diaľku alebo so zatvorenými dverami - bez nepríjemností. Maximálne dostupné zaťaženie je 6 kg, rýchlosť odstreďovania je 1200 ot / min, trieda energetickej účinnosti je + ++. W667 je vybavený snímačom počtu bielizne, pre bubon je zabezpečené automatické parkovanie a je tu filter na hromadenie vlasu.

Firemný štýl nemeckej značky je jemné pranie bez poškodenia tkaniny. Okrem klasických programov pre bavlnu, syntetiku a vlnu sú k dispozícii nasledujúce režimy: Košele, Soak, Ručné, Rýchle pranie (30 minút).

Hlavné výhody:
 • Patentovaný bunkový bubon;
 • Vodovodný systém na únik (kryt);
 • Vysoká kvalita stavby;
 • Krajina pôvodu je Česká republika;
 • Záručná doba - 2 roky.
nevýhody:
 • Skôr veľká cena;
 • Zvláštny dizajn.
10 / 10
hodnotenie
recenzia
Tento stroj je v porovnaní s predchodcami v našom dome priaznivo porovnateľný s omnoho lepším umývaním s neuveriteľne delikátnym prístupom aj k najjemnejšiemu prádlu. Samozrejme, so správnou voľbou programu. Skvelý nákup!
Electrolux EWT 1567 VIW
61 268

K dispozícii je množstvo modelov Electrolux pre špičkové zaťaženie, ale práčka EWT 1567 VIW môže skutočne potešiť majiteľov tichou prácou. Vo veľkej miere vďaka vysoko kvalitnému invertorovému motoru na spodnej časti pohonu. Hlavný cyklus prania prebieha takmer ticho len s 47 dB, ale proces pradenia je počuť - 77 dB. Ale pre vertikálnu práčku je posledná hodnota celkom hodná.

Nosnosť je až 6 kg, maximálna rýchlosť odstreďovania je 1500, ovládanie je elektronické s otočným programátorom a veľkým LCD displejom BF. Technológia Fuzzy Logic je podporovaná. V arzenále 14 vybraných režimov, vrátane funkcie osvieženia parou. Existuje časovač oneskoreného spustenia. Koniec prania je sprevádzaný pípnutím.

EWT 1567 VIW sa vyrába v Poľsku, záruka - 1 rok, štandardné rozmery - 89x40x60 cm.

Hlavné výhody:
 • Energetická trieda - A +++, pranie - A, žmýkanie - A;
 • Funkcia TimeManager umožňuje šetriť čas alebo elektrickú energiu;
 • Automatické polohovanie a mäkké otváranie listov bubna;
 • Snímač hmotnosti nákladu;
 • Kontrola peny, nerovnováha, ochrana pred únikmi.
nevýhody:
 • Skvelá cena;
 • Vibrácie pri odstreďovaní pri vysokých rýchlostiach.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Pracuje tichšie ako stará predná umývačka, ale je kompaktnejšia a zasahuje viac. Parkovací bubon nie je vždy úplne presný, ale nie nepríjemný. Spočiatku nerozumeli TimeManager, ale teraz prišli na to, používame.
Whirlpool TDLR 60230
33 850

Skutočne tichá práčka od známej značky Whirlpool. Model je veľmi technický a pokročilý. A aj keď je možné stretnúť sa s veľmi pozitívnymi aj negatívnymi hodnoteniami v sieti, nie vždy stojí za to, aby sme im nevedeli dôverovať, pretože niekedy existuje pocit, že niektoré sú výsledkom divokej predstavy autorov alebo neochoty čítať pokyny.

Mimochodom, tip: Z väčšej časti, top-zaťažené stroje nemusia úplne vymyť prášok a je vhodnejšie použiť ľahšie rozpustné kvapalné produkty.

Avšak od textov až po technické aspekty. Čo je pre nás dôležité? Hladina hluku. Tu sú jeho čísla povzbudzujúce - 51 dBA na pranie, 72 na pradenie. Dobrými dôvodmi sú vysoko účinné invertorové motory a inovatívna technológia ZEN alebo jednoducho priamy pohon. Maximálne možné zaťaženie bielizne: bavlna - 6 kg, syntetická - 3, vlna - 1. Otáčajte rýchlosťou až 1200 ot / min. Model na Slovensku, záručná doba - 1 rok.

Hlavné výhody:
 • 6. technológia SENSE, ktorá prostredníctvom senzorového systému prispôsobuje náklady na vodu, energiu a čas v závislosti od objemu bielizne, vlastností tkaniny;
 • 14 programov, vrátane Eco, Fast 30ˊ, Jeans, Kancelárske oblečenie;
 • Možnosť Farba 15 ° (zachovanie jasu farieb syntetických tkanín);
 • Funkcia čerstvej starostlivosti - ak bielizeň nebola ihneď odstránená každých 15 minút je „rozrušený“, aby sa zachovala čerstvosť, zabránilo sa vzniku nepríjemných pachov, tvoreniu záhybov;
 • Hladké otvorenie listov bubna.
nevýhody:
 • Vysoká cena;
 • Len predné nohy sú výškovo nastaviteľné.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Kvalitná práčka s dobrým moderným dizajnom. Funguje to naozaj ticho, najmä v porovnaní s predchádzajúcou vertikálnou, ktorá zomrela v Bose. Ako sa vám páči, režimy nie sú príliš veľa, ale všetko je na prípade.

Top Quiet "Úzke" Predné nakladacie práčky

LG F-10B8ND
22 890

Práčky kórejskej spoločnosti LG sú tradične medzi lídrom v popularite, a ak vezmeme do úvahy notoricky známy pomer ceny a kvality, pohodlie, efektivitu a také relevantné kritérium v ​​našom prípade, ako je tichá práca, konkurenti plačú vôbec. Obľúbeným modelom je LG F-10B8ND.

Po prvé, hlavná vec. Deklarovaná hladina hluku (umývanie / odstreďovanie) je 55/76 dB. V praxi stroj v obidvoch režimoch nie je vôbec hlasný a pri písaní a odčerpávaní vody sa objavuje len sporadický nárast zvuku pozadia. Funkčnosť je determinovaná 13 umývacími programami, medzi ktorými sú okrem klasických aj také zaujímavé, ako sú perina, zdravotná starostlivosť, detské, športové oblečenie, Fast 30.

Ovládanie - elektronické s LED displejom. Nastavenie odstreďovania je možné až do 1000 ot./min., Voľba teploty, časovač, prepláchnutie, režim „No fold“, čistenie bubna.

Hlavné výhody:
 • Priamy pohon založený na invertorovom motore s 10-ročnou zárukou;
 • Maximálny stupeň zaťaženia - 6 kg;
 • Technológia "6 pohybov starostlivosti";
 • Mobilný diagnostický systém;
 • Automatické vyvažovanie, množstvo detekcie bielizne.
nevýhody:
 • Obmedzené nastavenie odstreďovania;
 • Program sa vynuluje, keď je sieť vypnutá.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Funguje ticho, dobre sa vymaže, nezaberá veľa miesta. Vyberte si model s odnímateľným vekom pre inštaláciu v kuchyni. Ten prišiel v cene, dizajne a výkone. Vo svojej triede skvelá voľba.
Candy GVF4 137TWHN / 2
18 935

Relatívne lacná práčka vyrobená v Rusku s dobrými vlastnosťami za svoju cenu. Candy GVF4 137TWHN / 2 sa líšia v kompaktných rozmeroch (hĺbka 40 cm), navyše maximálne zaťaženie celej 7 kg. Parametre hladiny hluku sú 51 pre umývanie a 76 dB pre odstreďovanie. Hodnota je hodná, aj keď existuje dôvod na podozrenie, že výrobca v miernom zveličovaní.

Manažment - elektronický. Programy - 18, vrátane niekoľkých rýchlych režimov, z ktorých najkratšia je 14 minút. Dobrá sada ďalších funkcií: oneskorený štart až 24 hodín, Hygiene +, Jednoduché žehlenie, Ovládanie zámkom, ako aj možnosť zvoliť stupeň znečistenia, teploty a rýchlosti odstreďovania (maximálne 1300 ot / min).

Je zaujímavé, že v tomto modeli je implementovaná funkcia pary. Je to jednoducho a nie je prezentovaný výrobcom ako niečo výnimočné.

Hlavné výhody:
 • Energetická trieda - A +++;
 • Priemer nakladacích dvierok - 35 cm;
 • KG detektor a funkcia detskej ochrany;
 • Možnosť ovládania zo smartfónu cez Wi-Fi;
 • Riadenie penenia, nevyváženosti odstreďovania.
nevýhody:
 • Kvalita zostavenia je priemerná;
 • Hlasitý záliv vody.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Malá, ale priestranná práčka. Je dôležité presne inštalovať na podlahu a problémy s vibráciami a hlukom. Môžete pokojne a bez nepohodlia umyť v noci, aktivovať rotáciu ráno.
Samsung WW70K62E00W
32 126

Nielen tichá, ale aj veľmi praktická práčka od kórejskej značky. Vyrobené v Rusku, ale s kvalitou objednávky a servisu vo výške. Plus pôsobivé funkcie a funkčnosť. A keďže sme dôležitým indikátorom úrovne hluku, aj toto nie je zlé - 54/73 dB (A).

WW70K62E00W - zariadenie strednej veľkosti (hĺbka veka 45 cm). Súčasne zaťaženie - 7 kg, maximálna extrakcia - 1200 ot / min. Jasné "čipy" tejto práčky - funkcia AddWash, ktorá vám umožní pridať zabudnuté oblečenie po začiatku cyklu a generátor aktívnej peny ecobubble ™. Ovládanie je elektronické s dotykovým panelom, pre ktorý je zaistený zámok proti náhodnému stlačeniu.

Sada programov je naozaj dôležitá a okrem štandardných režimov zahŕňa: Baby a Dark oblečenie, Fast (15 minút), Eco drum cleaning, atď. Medzi možnosti: Plákanie +, Pre-wash a Intensive wash.

Hlavné výhody:
 • Motorový digitálny menič;
 • Efektívne odstraňovanie škvŕn vďaka technológii Bubble Soak;
 • Para (podávaná zdola pre lepšie preniknutie do tkaniny);
 • Keramický ohrievač;
 • Funkcia Smart Check pre automatickú detekciu možných porúch.
nevýhody:
 • Cena nie je pre ruské zhromaždenie najviac demokratická;
 • Pochybná účinnosť funkcie pary.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Naozaj tichá práčka. V porovnaní so starým nebom a zemou. Doslova pri prvom použití bola možnosť AddWash. Nejako sa na čo sťažovať, pozrime sa, čo sa stane ďalej.

Najtichšie práčky plnej veľkosti

Küppersbusch WA 1940.0 AT
227 600

Skutočný zástupca prémiového segmentu s príslušným elitným statusom cenovky. Čo možno očakávať od práčky tejto úrovne? Kvalitná montáž, spoľahlivosť, efektívnosť, vylepšená funkčnosť. Majú to. A s pevnou rezervou, závisť konkurentov. A samozrejme, drahý prestížny model by mal priťahovať pozornosť len na konci vybraného pracieho cyklu, a nie v procese.

Kritériom pre naše hodnotenie je, že hladina hluku je tu neuveriteľne nízka: 45 a 70 dB (druhá hodnota pre pradenie). Nakládka - čelná, až 8 kg suchej bielizne. Tam je automatické váženie s odporúčaniami o dávke detergentu. Rýchlosť odstreďovania (maximálne) - 1600 ot / min.

Ovládanie - elektronický dotykový displej s veľkým vodotesným displejom. K dispozícii je široká škála programov a ďalších možností. Podporuje uchovanie 6 najčastejšie používaných režimov, čo spomaľuje spustenie až na 7 dní. K dispozícii je senzor špinavej bielizne. Vyrobil Küppersbusch WA 1940.0 AT vo Švajčiarsku.

Hlavné výhody:
 • Spotreba energie triedy A +++;
 • Zvuková izolácia Supersilent Plus;
 • LED zvýrazňujúci bubon;
 • Nádrž na vodu z nehrdzavejúcej ocele;
 • Dva vykurovacie telesá, teplotné režimy od 20 do 90 ° C;
 • Expresné programy s trvaním 15 minút;
 • Kompletný Aquastop.
nevýhody:
 • Vysoká cena
10 / 10
hodnotenie
recenzia
Auto je dobré. Nie je čo porovnávať a všetko hovorí v prospech novej akvizície. Žiadny nezmysel, ako je para, tu nie je, dokonale ho utiera bez akéhokoľvek marketingového nezmyslu. Veľmi tichý, aj keď je vylomený.
Miele WDB 020 W1 Classic
59 900

Nádherná práčka od známej značky z Nemecka. Model je pomerne jednoduchý. Niet za to hľadať žiadne parné funkcie, niektoré exotické programy na zvýšenie ich celkového počtu (ktoré, ako vieme, nie vždy premieňajú na kvalitu) a iné často zbytočné funkčné „kudrlinky“, pravdepodobne na zlepšenie umývania. Miele bez zbytočných trikov poskytuje vynikajúce výsledky.

Teraz o hluku. WDB 020 W1 Classic je veľmi tichý. Čísla s decibelmi nie sú uvedené nikde, ale šťastní majitelia tohto výrobku nemeckého inžinierstva ich nepotrebujú. Koniec koncov, všetko je skvelé a bez ďalších meraní! A to sa dá ľahko vysvetliť vynikajúcou kvalitou montáže a materiálov, dokonalým usporiadaním a vyvážením komponentov a súčiastok, prítomnosťou prvotriedneho, ekonomického, výkonného a takmer tichého motora ProfiEco.

Nasledujúce charakteristiky dopĺňajú celkový obraz celkom dobre: ​​spotreba energie - A +++, zaťaženie od 1 do 7 kg. Vyrobený model v Nemecku. Záruka - 2 roky.

Hlavné výhody:
 • Firemný bunkový bubon (maximálna efektivita v neprítomnosti negatívneho vplyvu na bielizeň);
 • 7-segmentový elektronický displej;
 • 11 umývacích programov, prídavných režimov, rýchlosti odstreďovania - až 1400 ot / min;
 • Ochrana pred únikom Vodovodný systém;
 • Možnosť inštalácie pod stolovú dosku alebo v stĺpci so sušičkou.
nevýhody:
 • Neexistuje žiadny vyhradený program pre položky dole.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Nakoniec sme dostali toto auto. Pre Miele je cena normálna. A pokiaľ ide o kvalitu prania a minimálny hluk, nikdy nevideli nič lepšie. No, to neviedlo k ázijským značkám značky.
Electrolux EW8F3R28S
73 900

Chcete skutočne kvalitnú, tichú a spoľahlivú práčku Electrolux? Potom je lepšie zvoliť si plnohodnotnú verziu.Stalo sa tak, že rozpočet úzke modely pre náš trh sú vyrobené na Ukrajine, budovanie kvality je skôr priemerná, vlastnosti nie vždy zodpovedajú tým, ktoré sú uvedené. Zariadenia rovnakého štandardného rozmeru sa zhromažďujú na území ES, ako aj pre seba. Sú to európski „partneri“.

Uvažovaná možnosť patrí do modernej série PerfectCare 800 vyrobenej v Poľsku. Maximálne zaťaženie - 8 kg, otáčky za minútu pri odstreďovaní - 1200. Vzhľadom na pohodlnú hladinu hluku sú indikátory veľmi dobré - 50/73 dB. Hlavným prínosom tohto high-end invertorového motora s permanentnými magnetmi. Trieda prania - A, energetická účinnosť A +++ (- 40%). Elektronické ovládanie je multifunkčný LED displej slušnej veľkosti.

Hlavné výhody:
 • Systém UltraCare (pred praním je detergent úplne rozpustený vo vode a privádzaný do bubna už v kvapalnej forme);
 • 59 minútový nízkoteplotný program bez poškodenia odevu;
 • SensiCare - optimalizácia spotreby vody, energie a času cyklu v závislosti od zaťaženia;
 • Anti-Alergické pary - kombinácia pary a intenzívneho umývania pre účinnú kontrolu patogénov;
 • Funkcia EcoTimeManager.
nevýhody:
 • Skvelá cena;
 • Záruka len na 1 rok.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Zariadenie je drahé, ale veľmi chladné. Je tu pocit istoty. Dúfam, že bude slúžiť dlho. Kvalita prania nie je najmenší nárok. A samozrejme impozantná veľmi tichá prevádzka vo všetkých režimoch.
LG F-4J6VN0W
30 300

Pre plnohodnotnú verziu je táto práčka pomerne lacná. Funkčnosť však robí model veľmi vážnym. Áno, av dizajne Kórejčanov nesklamali. Čo sa týka rozmerov, hĺbka pozdĺž krytu je 56 cm, berúc do úvahy vyčnievajúce dvere - 59. Zostava je samozrejme ruská.

Hladina hluku je teda 53/74 dB. Čo je celkom dobré. Jeho úlohu jednoznačne hrá motor meniča a čiastočne priamy pohon. Do auta môžete naložiť až 9 kg bielizne. Sada 14 programov môže uspokojiť rôzne požiadavky užívateľov. Vezmite si napríklad „Odstránenie škvŕn“, „Silent“, „Šport“, „Hygiena“, „Oblečenie dieťaťa“. Cyklus je možné nastaviť pomocou prídavných funkcií: "Bez záhybov", "Plákanie +", "Redukcia času", "Pridať bielizeň".

Hlavné výhody:
 • Pohodlný dotykový displej;
 • Indikácia zavádzania;
 • Odstreďovanie pri rýchlostiach až 1400 ot / min;
 • Technológia Smart Diagnosis and Tag On pre bezkontaktnú komunikáciu s smartfónmi NFC;
 • Funkcia čistenia valca.
nevýhody:
 • Hlučná prevádzka armatúry a čerpadla;
 • Žiadne občerstvenie parou (kontroverzný mínus).
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Nie fanúšikovia LG, ale staré auto sa náhle rozhodlo opustiť nás, ale čo sa týka ceny za kvalitu, tento model sa ukázal ako najoptimálnejší. Funguje to dobre, dobre sa umyje, hluk nie je moc.
Vírivka FSCR 90420
40 790

Moderný a celkom pekný model jednej z najstarších amerických značiek, priekopník vo výrobe práčok. Whirlpool FSCR 90420 je vyrobený v Taliansku, preto je kvalitnejšia ako slovenské náprotivky. Pohon - rovný s kvalitným tichým a úsporným motorom. To by nemalo mať vplyv na úroveň hluku - 49/69 dB.

Tichá práca prispieva k veľkosti. Formát je plnohodnotný s hĺbkou tela 64 cm, takže ak ho nainštalujete správne, nemali by ste sa obávať vibrácií a „chôdze“ po miestnosti. Stiahnutie až 9 kg suchej bielizne je vhodné aj pre veľkú rodinu, stláčanie - 1400 ot / min sa môže stať podnetom na to, aby ste sa „neobťažovali“ pri kúpe bubnovej sušičky. Umývacie programy - 10, vrátane "detských vecí", "farebných tkanín" a expresného cyklu 30 minút.

Hlavné výhody:
 • Nízka spotreba energie (trieda A +++);
 • Odložiť časovač až na 24 hodín;
 • Pohodlné a prehľadné elektronické ovládanie s LCD displejom;
 • Priamy pohon ZEN s invertorovým motorom;
 • 6. Zmyslová technológia, dávkovací hrot, zrýchlenie cyklu.
nevýhody:
 • Iba čiastočná ochrana (plášť);
 • Pripojenie len na studenú vodu.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Trieda auta! Externe vyzerá veľmi moderne. Ako to funguje je takmer nepočuteľné, zvuk prichádzajúcej vody je nevyhnutný, ale bez toho, aby to akýmkoľvek spôsobom. Existujú veľmi zaujímavé spôsoby umývania. Jednoduché a pohodlné používanie.

Najtichšie vstavané práčky

Bosch WIW 28540
99 990

Plne zabudovaná práčka Serie 8 od firmy Bosch je vážnym zariadením. Drahé, ale pre túto triedu zariadení - to je takmer normou. Najmä preto, že model WIW 28540 sa vyrába nielen kdekoľvek, ale priamo v Nemecku. To znamená kvalitu kompletnej zákazky, ako aj spoľahlivosť a efektívnosť prania.

Pohon je založený na striedavom motore EcoSilence Drive, ktorý je riadený invertorom, vďaka čomu sa bubon jemne otáča bez trhania. Skutočnosť, že je ekonomická, je jasne viditeľná v energetickej triede stroja - A-30%. V skutočnosti je hladina hluku veľmi pohodlná - 41/67 dB.

Funkčnosť je na vrchole. K dispozícii sú rôzne programy, vrátane detského oblečenia (odstránenie choroboplodných zárodkov a alergénov), košele, džínsy, šport, rýchle režimy. Medzi ďalšie funkcie patrí VarioPerfect (redukcia cyklu alebo úspora energie bez kompromisov v kvalite prania), jednoduché žehlenie, až 24 hodín časovača, detský zámok. Bosch WIW 28540 má analógový - Siemens WI 14W540.

Hlavné výhody:
 • Zaťaženie - do 8 kg, odstreďovanie - 1400 ot / min;
 • Veľký multifunkčný displej;
 • Inteligentné hospodárenie s vodou ActiveWater;
 • Unikátny bubon WaveDrum, režim čistenia s funkciou pripomínania;
 • Kompletný AquaStop so zárukou počas celého životného cyklu;
 • Automatické potlačenie nerovnováhy pomocou 3D senzora.
nevýhody:
 • cena;
 • Žiadne sušenie.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Drahý, ale podľa môjho názoru je to jediný skutočne stojaci model medzi vloženými cheralocmi. V práci sa prejavuje dokonale, v riadení je pohodlné, bez nadmerného hluku. Nemecké zhromaždenie nakoniec.
Hotpoint-Ariston BI WMHL 71283
32 800

Príkladom toho, že "inštalácia" môže stáť dosť primerané peniaze, pričom je celkom tichý v prevádzke. Táto práčka Hotpoint-Ariston sa vyrába pod záštitou spoločnosti Whirlpool, pretože jej vzhľad a určité vlastnosti sa môžu zhodovať s výrobkami súčasného majiteľa talianskej značky.

Obraciame sa však na špecifiká. Model BI WMHL 71283 je schopný spracovať až 7 kg suchej bielizne v režime bavlny, maximálne pre syntetiku - 4, pre vlnené výrobky - 1,5 kg. Parametre odstreďovania - od 0 do 1200 ot / min. Minimálna hodnota zvyškovej vlhkosti je 53%. Hluk deklarovaný výrobcom je iba 46/71 dB.

Elektronické riadenie. Počet programov je 16. Pomocou displeja môžete nastaviť požadované individuálne parametre, nastaviť časovač oneskoreného štartu - 3, 6 a 9 hodín. Podporuje zámok tlačidiel pred náhodným stlačením.

Hlavné výhody:
 • Relatívne cenovo dostupný cenník;
 • Motor - menič;
 • Spotreba energie - trieda A - 30%;
 • Označenie režimov, etáp programu, zostávajúci čas;
 • Výroba - Poľsko.
nevýhody:
 • Štandardná funkčnosť;
 • Malý nakladací otvor - 30 cm.
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Asi tri mesiace pracujú bez sťažností. Naozaj tichý stroj. Normálne vymaže. Všeobecne platí, že obvyklý vstavaný model za veľmi konkurenčné ceny. Ako bude ďalej - uvidíme, teraz všetko vyhovuje.

Ktoré práčky sú najtichšie a najlepšie?

Táto otázka je položená značné množstvo potenciálnych kupujúcich. Neexistuje len jasná odpoveď. Jediným kritériom, výber práčky nie je najvhodnejší ťah. Koniec koncov, dokonca aj s neuveriteľne nízkou hladinou hluku, jeden alebo iný model nemusí dobre zapadnúť do veľkosti, nie zariadiť výkon alebo cenu, jednoducho nie ako vzhľad alebo problémy so spoľahlivosťou.

Aj s výrobcami nie je všetko jednoduché. Chcete príklad? Vedúci predstavitelia iných ratingov sú často uznávaní nie lacné odrody od AEG, talianskej Electrolux a dokonca aj nemeckej výroby. Sú naozaj najtichší, dokonale vymazať, vyzerať skvele. Ale my sme sa nedostali do nášho prehľadu z jednoduchého a banálneho dôvodu - veľmi často niektoré z týchto modelov nesvietia dlhovekosťou (najmä po záručnej dobe) a náklady na opravy sú dosť vysoké. Kto vie, možno sú to nejaké pravidelné „zložité“ sankcie ES? Niečo je ťažké uveriť, že niekde v Nemecku sa s takou vecou vyrovná. No, ale „Kórejčania“ a spoločnosti, ktoré sú o svojej vlastnej povesti prísnejšie, sú ohromne šťastné a nenechajú si ujsť príležitosť zlepšiť svoje pozície na obrovskom ruskom trhu.

Samozrejmosťou sú Miele a ďalšie vynikajúce všestranné možnosti v prémiovom segmente. Prakticky tichý umývací stroj z nemeckého Kuppersbusch, v ktorom je výroba dobre doplnená prítomnosťou špeciálnych zvukovo izolačných dosiek, možno považovať za živý príklad. Škoda, že si každý nemôže dovoliť model z 140 tisíc rubľov.

V skutočnosti, výsledok

Cieľom nášho hodnotenia nie je strkať prst na konkrétnu práčku, pre ktorú výrobca uviedol najkrajšiu postavu, ale skôr uľahčiť hľadanie určitého "zlatého priemeru" v čo najväčšej miere. Z tohto dôvodu sú najlepšie modely rozdelené do niekoľkých kategórií, kde si každý môže vybrať tú najlepšiu voľbu pre seba, čo sa týka veľkosti, ceny a samozrejme aj hladín hluku.

Majte pekné nakupovanie!

Loading...