9 z najpokojnejších letných pneumatík

Nejazdite cez uši!

Hoci hluk je ďaleko od najdôležitejších charakteristík pneumatík pre automobily (napríklad pretekárske klzáky kvôli nedostatku vzorky behúňa budú prakticky tiché, ale ako ich môžeme jazdiť po daždi?), Dnes sa na to zameriame. Vo vysoko kvalitných letných pneumatikách sú možnosti už dosť schopné pokryť potreby štandardného režimu prevádzky automobilu. To znamená, že počas skutočného mestského jazdného cyklu môžu reklamné frázy ako „pneumatiky pneumatík XXX o 10% lepšie ako pneumatiky YYY“ poskytnúť nulový rozdiel, ale akustické vlastnosti gumových uší sa budú cítiť okamžite. Zvlášť ak je vaše auto v továrni zbavené vysoko kvalitnej zvukovej izolácie - a väčšina z nich na našich cestách.

Pri zostavovaní dnešného rebríčka najlepších tichých letných pneumatík sme sa spoliehali nielen na absolútne hodnoty hluku konkrétnej gumy, ale aj na určitý priemerný pomer „hluk / kvalita“. Ak vezmete pneumatiku s plytkými a plytkými drážkami behúňa, bude to samozrejme ticho, ale po daždi bude zhoršenie brzdenia a manipulácie kritickejšie ako pohodlie uší. Zdroj je tiež dôležitý - príliš rýchlo umývateľné pneumatiky je ťažké odporučiť.

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najpokojnejšie letné pneumatiky1Nokian Pneumatiky Nordman SX29.6 / 103 100
2Tigar High Performance9.5 / 103 357
3Toyo Nano Energy 39.4 / 103 246
4Trojuholníková skupina Sportex TSH11 / Sports TH2019.2 / 104 600
Najpokojnejšie letné pneumatiky strednej triedy1Pneumatiky Continental ContiPremiumContact 59.7 / 107 033
2Hankook Tire Ventus Prime3 K1259.5 / 105 820
3Nokian Pneumatiky Hakka Green 29.4 / 103 726
Najtiššia letná trieda1MICHELIN Primacy 49.8 / 109 273
2Toyo Proxes STIII9.5 / 1012 529

Najpokojnejšie letné pneumatiky

Nokian Pneumatiky Nordman SX2
3 100
Klasický pozdĺžny priečny dezén s úzkymi drážkami s mäkkou gumovou zmesou je vo všeobecnosti najjednoduchším receptom na nízkošumové pneumatiky pre rozpočtový segment. A platnosť tohto vyhlásenia Nordman SX2 úspešne potvrdzuje.

Ďalšia vec je, že niekto môže zistiť, že behúň je príliš mäkký: v horúčave, pri vysokých nákladoch a rýchlostiach sa pneumatiky príliš rýchlo opotrebujú. Ich kombináciou vlastností však možno vo svojej triede označiť za jednu z najvyváženejších - to platí aj pre hluk a správanie na suchom a mokrom povrchu. Urobiť výrobcu pevnejšie bočné steny, pohodlie by zjavne trpieť, aj keď by sa zdalo "nepreniknuteľné" (však priaznivci tuhé bočné steny nejako zabudnúť, že zavesenie a telo potom dostane rany).

Hlavné výhody:
 • Bilancia charakteristík
 • Dobrá manipulácia v daždi
nevýhody:
 • Mäkké bočnice
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobré lacné tiché letné pneumatiky, ale bol som celkom šťastný. Na trase na 110-120 je to celkom príjemné a nepotrebujem viac.
Tigar High Performance
3 357
Značka Tigar (ktorá je svojím uchom vnímaná niečím podobným, ako je nezabudnuteľný Abibas z komoditných trhov) nepatrí novo razenej spoločnosti - táto srbská spoločnosť bola založená v roku 1935 a od roku 1959 vyrába automobilové pneumatiky. „Uhádli ste to, len v srbčine, toto slovo je takto napísané.

V súčasnosti je spoločnosť úplne vo vlastníctve spoločnosti Michelin, čo je určite cítené povahou pneumatík: mäkké bočnice boli vždy pevne spojené s francúzskou gumou. Aj keď to vyžaduje určitú opatrnosť pri búraní obrubníkov, dáva to dobré plus pohodlie pohybu, a to je radosť vziať a rozobrať mäkkú gumu.

Vzor behúňa je pomerne konzervatívny - dve široké drážky v strede a zakrivené lamely, pripomínajúce pruhy na koži samotného tigra. Ale toto rozhodnutie, jasne určené dizajnérmi, funguje tiež: Samozrejme, pod sprchou, pneumatiky Tigar High Performance nevyvolávajú agresívnu jazdu, ale na suchom asfalte nie sú žiadne problémy s manipuláciou alebo akustickým komfortom.

Hlavné výhody:
 • Rýchle valcovanie
 • Nízka hmotnosť
nevýhody:
 • Dostatočne mäkké strany
 • Mierne bavlnené reakcie na volant pri pravidelných tlakoch (pre vysoký profil)
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobré bezhlučné letné pneumatiky, cena je priaznivá a kvalita je na rovnakej úrovni - Michelinisti dali vybavenie Srbom, takže charakter pneumatík je veľmi známy.
Toyo Nano Energy 3
3 246
Táto séria je navrhnutá pre nízko nákladové autá, ktoré sú okrem ceny indikované výberom veľkostí: ak je väčšina sérií v hodnotení, ktoré sme si vybrali na porovnanie, priemer 15 palcov „mladší“ (a niekedy sme museli brať 16 “ako minimum), tu začínajú veľkosti od 13 ”do 16”.

Vzor dezénu tiež indikuje použitie rozpočtu - ide o absolútne tradičnú „asfaltovú“ gumu, kde je odolnosť voči aquaplaningu obetovaná akustike. Ak chcete zrýchliť a „hrať dámu“ na týchto pneumatikách, nestojí za to, ich prvkom sú tradičné cesty „home-work-Auchan“. Potom sú ich charakteristiky celkom uspokojivé a hladina hluku nie je uspokojivá.

Hlavné výhody:
 • Dobrý zdroj
nevýhody:
 • Včasné aquaplaning
 • Slabé strany
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Spoločnosť je dokázaná, takže v rozpočtovom rade kvalita sľubuje, že bude dobrá. Pri jazde na pneumatikách 5 tisíc, celkom pohodlné a tiché.
Trojuholníková skupina Sportex TSH11 / Sports TH201
4 600
Čínsky "trojuholníky" naraz stal populárny medzi fanúšikmi drift s obmedzeným rozpočtom - to nebolo drahé spáliť, a auto si udržal pomerne prijateľnú ovládateľnosť. No, vzhľadom na tieto nízke ceny, menšie chyby by mohli byť odpustené.

Pokiaľ ide o normálnu jazdu, tieto pneumatiky sú naozaj dobré - hoci sú „dabované“ rýchlo (čo nie je prekvapujúce pre značku rozpočtu), pneumatiky sa javili ako očakávaný nízky hluk v dôsledku špecifického vzoru behúňa. V kombinácii s pevnými bočnými stenami poskytuje silný „držiak“ a odolnosť voči rozbitiu pri manévroch. Pre suché a teplé leto - skvelá voľba pre rozpočet gumy.

Kľúčové slovo „suché“. Rovnaký dizajn dezénu však poskytuje jasnú citlivosť pneumatík Sportex k sedimentom - nie je tak kritický, aby ich vylúčili z hodnotenia, ale zmena spojky je stále príliš veľká. V daždi stojí za to byť opatrný.

Hlavné výhody:
 • Možno jedna z najlacnejších "športových" pneumatík
nevýhody:
 • Slabý odtok z kontaktnej zóny
9.2 / 10
hodnotenie
recenzia
Vynikajúce tiché pneumatiky, ak chcete nasiaknuť pedál - zdroj za túto cenu sa nestará. Stále a ticho, čo tiež nie je zlé. Izolácia hluku, nemám slovo "absolútne".

Najpokojnejšie letné pneumatiky strednej triedy

Pneumatiky Continental ContiPremiumContact 5
7 033
Opakovaný favorit rôznych testov a v rebríčku najlepších v tichých letných pneumatikách si určite zaslúži prvé miesto. Kľúčom k tomu je mäkký behúň s lamelami takmer kolmými na os otáčania, pričom takáto konštrukcia s malou šírkou drážok zvyčajne sľubuje minimálnu úroveň hluku. Štyri pozdĺžne drážky zároveň poskytujú rýchlosť odtoku, takže v daždivom počasí sa guma správa „po piatich“.

Ešte viac - zdá sa, že sa zameriavali na mokré povrchy, pretože stráca „vyschnúť“ tým istým konkurentom, ktorým sa s dôverou vyhýbala na mokrej vozovke. Berieme však do úvahy, že bezpečnosť v daždi je pre gumu stále dôležitejšia ako malý zisk na suchom chodníku, takže ContiPremiumContact 5 si zaslúži prvé miesto.

Z minusov stojí za to poukázať na mäkké bočnice - guma nie je veľmi vhodná pre agresívne jazdy a rozbité cesty.

Hlavné výhody:
 • Skvelá práca na mokrom asfalte
 • pohodlie
nevýhody:
 • Niekoľko bavlny ovládateľnosť
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Určite tie najtichšie mäkké letné pneumatiky v tejto triede, ak nie lietajú nadol cez jamy.
Hankook Tire Ventus Prime3 K125
5 820
Nie je celkom jasné, prečo Hankook potreboval použitie asymetrického behúňa, ak je jeho najmenšia časť asymetrická - tenké drážky v strednej zóne behúňa. Pneumatiky opustili opotrebované a dobre stráviteľné cestné dutiny. Stojí však za to zvážiť, že z mäkšej gumy bude možné počuť, že v suspenzii nebude pôsobiť vôľa - rany prenášané na náboje a ďalej pozdĺž podvozku k telu budú silnejšie.

Priečna tuhosť poskytuje navyše manipuláciu, takže môžete zvážiť tieto pneumatiky a ako voľbu pre milovníkov jazdy „teplejšie“. Ale nemali by ste zabúdať, že stredná časť behúňa nefunguje najlepšie vo vode, temperament po daždi bude musieť byť temperovaný.

Tieto letné pneumatiky budú dobré pre cestovanie - tvrdšie ako bežné nízkohlukové pneumatiky, guma znižuje valivý odpor, čo sľubuje zníženie spotreby paliva. Hluk je normálny, manipulácia na suchom asfalte je normálna, guma je pripravená na „prekvapenie“ krytia - skvelá kombinácia na výlet cez víkendy alebo na celú dovolenku.

Hlavné výhody:
 • Tolerancia na zápal
 • Zdroj behúňa
nevýhody:
 • Nie je to najlepšie odvodnenie
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Cena je stále prijateľná, ale kvalita je už na úrovni. Neexistujú žiadne hernie a kusy na dve sezóny, rovnováha nejde preč. Na diaľnici je radosť riadiť, je tichá, ide hladko.
Nokian Pneumatiky Hakka Green 2
3 726
Vykazuje jasne asymetrická behúň letnej pneumatiky nízku hladinu hluku? Ak sa pozriete pozorne, je zrejmé, že na tom Fíni jasne pracovali. Na vnútornej strane, kde drážky behúňa majú najväčšiu šírku a hĺbku, sú umiestnené v pravom uhle k smeru otáčania. Pretože uhol sklonu drážok smerom k vonkajšej časti kolesa sa stáva ostrejším, ich veľkosť sa súčasne znižuje.

Pridajte k tomu mäkkú gumovú zmes, ktorá navyše hrá do rúk akustického pohodlia a zlepšuje priľnavosť. Ale musíte za to zaplatiť zdrojom, podobne ako mnohí iní účastníci ratingu - mäkký ochranca sa nevyhnutne opotrebuje rýchlejšie.

Hlavné výhody:
 • pohodlie
 • Účinná odolnosť voči aquaplaningu
nevýhody:
 • Citlivosť pri nízkej teplote
 • Obmedzený zdroj
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Letné pneumatiky sú mäkké a tiché, ale nie veľmi vhodné pre vysoký kilometrový výkon - rýchlo brúsia, častejšie cestujú po meste.

Najtiššia letná trieda

MICHELIN Primacy 4
9 273
Primacy 4 je jednou z najlepších letných pneumatík pre rôzne skúšky z hľadiska ovládateľnosti a brzdného výkonu, ale hladina hluku nespôsobuje odmietnutie. Vzory behúňa a tradične mäkká guma na ňom hrajú. A podobne ako pneumatika tejto triedy, Primacy 4 neobetuje mäkkosť - pneumatiky vychádzajú "dlhotrvajúcim" as miernym zhoršením výkonu pri nosení.

Výsledkom je, že štvrtá generácia Primacy bola podľa nášho názoru jedným z najlepších príkladov rovnováhy charakteristík pre osobné letné pneumatiky: Francúzi nezabúdajú na „maličkosti“ ako hluk. To je obzvlášť zreteľné pri vysokých rýchlostiach - ak v mestskom cykle Primacy 4 nemožno nazvať absolútnym šampiónom v akustickom pohodlí, potom, keď zrýchľujete, viac a viac pretekárov začne vzdávať v hanbe.

Hlavné výhody:
 • Vynikajúce brzdné a manipulačné vlastnosti
 • pohodlie
 • Menšia degradácia pri opotrebovaní
nevýhody:
 • Tradične mäkké bočnice
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Guma na asfalte húževnatá, že suché v daždi. Na trati nie je potrebné zvyšovať hlasitosť - hluk kolies sa pri namáhaní nenatáča.
Toyo Proxes STIII
12 529
Napriek dizajnu behúňa s výraznými šikmými „prievanmi“ v centrálnej zóne, ktorá nie je zvlášť priaznivá pre pohodlie, Toyo dokázalo vytvoriť príjemné a tiché letné pneumatiky. Je pravda, že jasne milujú teplo - keď sú pneumatiky studené, tieto veľmi kockované sa cítia.

„Cieľová skupina“ Toyo Proxes STIII je v prvom rade vlastníkmi silných SUV, ktorí určite nebudú mať problémy s ohrevom gumy. Vzory dezénu a optimalizované pneumatiky dokonale odvádzajú vodu na mokrý asfalt, umožňujú odlety na špinavých cestách, poskytujú dobrú spätnú väzbu na brzdový pedál a volant.

Všimli sme si však, že séria "čisto asfaltových" bude tichšia. Kompromis však bol tu nevyhnutný ... ale vzhľadom na stav našich ciest je možné podľahnúť akustike v prospech univerzálnosti.

Hlavné výhody:
 • Účinná drenáž pri vysokých rýchlostiach
 • Nie je to zlá priechodnosť pre gumu, samozrejme zameraná na SUV
nevýhody:
 • Citlivosť teploty
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Často sa neodťahujem z asfaltu, takže som si nedal na ateshku - tieto letné pneumatiky sú určite pokojnejšie, mám ich tiež dosť na to, aby som ich prekročil.

Ako si vybrať tie najpokojnejšie letné pneumatiky?

Takže, ak hovoríme o tých najpokojnejších letných pneumatikách, potom sme okamžite odpočívať na tom, čo tento hluk vytvára - vzor behúňa. V ideálnom prípade by pneumatiky nemali mať priečne drážky, ale je nepravdepodobné, že by ste súhlasili s návratom do 30-tych rokov, keď sa na automobiloch dajú vidieť pneumatiky s takýmto vzorom.

Preto pri zachovaní odolnosti voči aquaplaningu (a to aj bez toho, aby sa rušil žiadny priečny tok) by mala pneumatika s nízkou hlučnosťou v ideálnom prípade mať najjemnejší behúň s „pravouhlými“ reznými a širokými pozdĺžnymi drážkami. Takéto pneumatiky vykazujú najlepšiu úroveň akustického komfortu, ale hranaté "dámy", aj keď sú jednoznačne výhodné z hľadiska rýchlosti odtoku vody a schopnosti bežcov, spôsobia väčší hluk. Uprednostňujú sa úzke, ale hlboké drážky, pričom by sa mali striedať s hlbšími - takto dosiahnete optimálnu kombináciu hluku a „plynulosti“.

Čím viac terénnych pneumatík je potrebných, tým viac musíte obetovať akustiku. Široké drážky nasmerované na rôzne uhly nevyhnutne zvyšujú hladinu hluku aj na mäkkých gumách. To sa prejavuje najmä na pneumatikách s bahnitým terénom s ich agresívnym behúňom. Takže, ak je akustický komfort na asfalte taký dôležitý, mali by ste premýšľať o dvoch rôznych sadách kolies, a nie o jednom „univerzálnom“?

Majte dobré nákupy!

Loading...