12 najlepších smartfónov s dobrým fotoaparátom a výkonnou batériou

2019 hodnotenie: Top-12 najlepších smartfónov s dobrým fotoaparátom a priestrannou batériou - podľa odborníkov a kupujúcich

Smartfóny sa stávajú sofistikovanejšie a univerzálnejšie. Požiadavky kupujúcich na telefóny sa tiež zvyšujú. A teraz chcem, aby smartfón nielen poskytoval vysoko kvalitnú komunikáciu, ale aj aby si zobral dobré fotografie a zároveň udržiaval nabíjanie. Najlepší smartphony z roku 2019 s výkonnou batériou a dobrým fotoaparátom sú prezentované v našom hodnotení, zostavenom z hodnotení odborníkov a bežných kupujúcich.

Ako si vybrať smartphone s dobrým fotoaparátom a výkonnou batériou?

Kvalita mobilného snímania je určená tromi komponentmi: senzorom, objektívom a špecializovaným softvérom.

Rozlíšenie obrazu a do určitej miery aj citlivosť kamery závisí od prvej. Veriť, že čím viac megapixelov smartphone rozdáva, tým lepšie - chyba. Samozrejme, ak nehovoríme o osobitných prípadoch, keď sú susedné pixely zoskupené na účely spoločného vykonávania určitých úloh. Pre skvelé obrázky, 10-12 MP je dosť. Čím väčšie sú pixely, tým presnejšie sú schopné prenášať informácie o objekte v situácii nedostatku svetla. Ich veľkosť je priamo úmerná veľkosti fotomatrixu a späť na vlastné množstvo. Určitý vplyv vyvoláva technológia, na ktorej sa senzor vyrába, ale do takejto džungle sa nedostaneme hlbšie. Pre jednoduchosť odporúčame, aby prijateľná veľkosť pixlov bola 1,12 mikrónov, slušná je 1,25 a dobrá je 1,4 a vyššia.

Príspevok šošovky sa odhaduje podľa jej svietivosti (je to otvor alebo clona). Čím vyššie je toto číslo, tým viac svetla uzol prechádza a tým je kvalita obrazu v náročných podmienkach lepšia. Vlajkové zariadenia sa môžu pochváliť f / 1,5-f / 1,7 apertúrami, náklady na strednú triedu f / 1,9-f / 2,0 a nízko nákladové modely sú vybavené clonou f / 2,2. Zariadenia s nižšími hodnotami volajú telefóny telefónov už neslušné. Ďalším faktorom ovplyvňujúcim šošovky je kvalita samotnej optiky. V širšom zmysle. Vychádzajúc zo zloženia materiálu, z ktorého sú šošovky zhotovené, a končí ich geometrií a zarovnaním. To, čo nevidí väčšina kupujúcich. Veríme len tomu, že výrobca optiky pre objektívy vyrába spoločnosť Carl Zeiss. V extrémnom prípade je Leica vo svojich továrňach v Nemecku. ))

Nestačí dať dobré senzory a vysoko kvalitné objektívy - stále je potrebné ich správne používať. Navyše, programátorom Apple sa podarilo vytlačiť všetko, čo je možné z relatívne malých 7 pixelov iPhone (1,22 mikrónov). A niektoré "populárne" značky dúfajú, že zapôsobia na potenciálneho kupujúceho s chladnými maticami, ale optimalizujú softvér fotoaparátu pre ich funkcie. Ďalším dôležitým bodom - dostatočný výpočtový výkon vyplniť smartphone. Čím nižšie je, tým ľahšie je post-process obrázky pred uložením. Spravidla, so stratou detailov, skreslením farebnej palety, vzhľadu "akvarel" a ďalších nepríjemných následkov. Napokon, vyvinuté softvérové ​​algoritmy sú pre každého výrobcu odlišné. Kde s niektorými nuansami, kde s ostatnými. Pri výbere pomôžu len osobné skúsenosti alebo kompetentné recenzie.

Kapacita batérie je dôležitá koncepcia, ale na to, aby sa predpovedalo, že tento ukazovateľ je sám osebe nestačí - takéto hodnotenie je príliš multifaktoriálne. Ak vezmeme do úvahy iba technické charakteristiky, situácia je nasledovná. Hlavným spotrebiteľom energie je displej. Priame porovnanie rôznych modelov je nesprávne, takže majte na pamäti: čím väčšia je uhlopriečka, tým vyššia je „chuť do jedla“. Okrem toho zobrazenia na OLED maticiach spotrebujú menej ako IPS. Druhé miesto v hodnotení "spotrebiteľov" obsadili procesory (jednočipové systémy). Aj v rámci porovnateľných technologických štandardov, čo sa týka spotreby energie, môžu čipy jednej triedy vykazovať rozdiel o desiatky percent. Vždy má zmysel sústrediť sa na tie "čerstvé" hardvérové ​​platformy. No, opäť, optimalizácia. Najlepšie zo všetkého je, že značky A pokračujú v zostupnom poradí.

Pri výbere telefónov s fotoaparátmi pre našu kontrolu sme boli odrazení kapacitou batérie 3500 mAh (s jednou výnimkou).

Hodnotenie najlepších smartfónov v roku 2019 s dobrým fotoaparátom a výkonnou batériou - Top 12

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie lacné smartphony s dobrým fotoaparátom a priestrannou batériou1Poznámka 79.5 / 1014 990
2Xiaomi Redmi Poznámka 59.0 / 1012 650
3Meizu M6 Poznámka8.9 / 1015 140
Najlepšie smartphony strednej triedy s dobrým fotoaparátom a batériou1Xiaomi Mi 9T9.0 / 1026 990
2Xiaomi Mi89.0 / 1026 990
3Xiaomi Pocophone F19.0 / 1019 990
4Samsung Galaxy S9 +9.0 / 1036 990
5Huawei P20 Pro9.0 / 1038 990
6Samsung Galaxy A508.5 / 1019 990
Najlepšie vlajková loď smartphony s dobrým fotoaparátom a výkonnou batériou1HUAWEI P30 Pro9.5 / 1069 990
2Čestný pohľad 209.2 / 1033 990
3Samsung Galaxy S10 +9.1 / 1076 990
4Google Pixel 2 XL9.0 / 1046 500

Najlepšie lacné smartphony s dobrým fotoaparátom a priestrannou batériou

Poznámka 7
14,990 (pre model s pamäťou 4/64 GB)

Zreteľné zvýšenie kvality fotografie v smartfóne Redmi Note 5 sa ukázalo byť prelomovým, a nie náhodným fenoménom, a teraz fanúšikovia značky chcú vidieť čo najskorší možný vzhľad podpory bezkontaktných platobných systémov z dostupných smartfónov Xiaomi. Ďalšia vec je, že 48-megapixelový senzor siedmeho laptopu je len teoreticky schopný fotografovať s ultravysokou čistotou, preto tento model odporúčame amatérskym fotografom, ktorí uprednostňujú prístup „šikanovanie“ k šamanizmu manuálneho režimu.

V porovnaní s predchádzajúcimi generáciami linky, Redmi Note 7 pridala celkom dobre, pokiaľ ide o schopnosti hardvérovej platformy, a zvýšený výkon umožňuje použitie pokročilejších HDR algoritmov a systémov redukcie šumu. Pokiaľ ide o batériu, kapacita 4000 mAh postačuje na 32 hodín telefonickej komunikácie alebo o niečo viac ako 10 hodín „obrazovky“.

Hlavné výhody:
 • silná výplň;
 • Kvalitné HDR a shumodava;
 • vynikajúca obrazovka;
 • vysoká autonómia;
 • veľkolepý dizajn.
nevýhody:
 • NFC technológia nie je podporovaná;
 • hybridný zásobník pre karty.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Veľmi dobrý pracovný telefón pre neslušné malé peniaze. V tomto ohľade, on nemá rovnaké, a fotoaparát Google strieľa lepšie ako SG Edge 7 a iPhone 7!
Xiaomi Redmi Poznámka 5
12,650 (pre model s pamäťou 4/64 GB)

S presvedčivými talentmi komornej časti sú lacné smartphony tejto značky pomerne zriedkavé, tým príjemnejšie je výnimka z pravidla pre fanúšikov Xiaomi. Je len potrebné mať na pamäti, že hlavný modul indickej verzie Redmi Note 5 (ktorý je s prefixom Pro) je doplnený fotosenzorom Sony IMX486 s menším pixelom a membránou s nižšou apertúrou. V zásade môže telefón urobiť veľmi slušné snímky aj v stave skladovania. Ak chcete zlepšiť svoje schopnosti, pokiaľ ide o natáčanie videa - má zmysel robiť experimenty s iným firmware, alternatívnym softvérom fotoaparátu a systémovými súbormi úprav. Napríklad pôvodne Redmi Note 5 neumožňuje snímať v 4K, aj keď je technicky pripravený pracovať v tomto režime. Mimochodom, elektronická stabilizácia odporúčaného smartfónu je. Pokiaľ ide o čas strávený na jedno nabitie - nie sú žiadne nepríjemné prekvapenia.

Hlavné výhody:
 • kvalitná kvalita obrazu;
 • Elektronická stabilizácia pri snímaní videa;
 • Potenciálne schopnosti pracovať s 4K a Full HD 60 fps;
 • vynikajúcu autonómiu.
nevýhody:
 • NFC technológia nepodporuje;
 • kombinovaný zásobník pre pamäťovú kartu / druhú kartu SIM.
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Snímky z fotoaparátu sú jasné a nasýtené, svet na fotografiách vyzerá ešte o niečo lepšie ako v skutočnosti. Batéria je veľmi potešená, pri absencii internetového pripojenia, telefón potichu trval tri dni.
Meizu M6 Poznámka
15,140 (pre model s pamäťou 4/64 GB)

Pokračuje v našom hodnotení najlepších smartfónov s dobrým fotoaparátom a výkonnou batériou Meizu M6 Note. Tento smartphone môže tiež slušne strieľať s natívnym softvérom, ale prechod z Meizu na hardvérovú platformu Qualcomm (konečne!) Umožňuje vlastníkovi používať fotoaparát Google s jeho elegantným režimom HDR +. Pripomeňme, že zodpovedajúce post-processing algoritmy poskytujú podstatne viac jemných detailov v obraze. Obzvlášť potešený jednoduchosťou a legitímnosťou postupu pri získavaní koreňových práv pre smartfóny tejto značky - stačí zaregistrovať svoje zariadenie na webovej stránke výrobcu a zadať heslo pre účet v sekcii zabezpečenia. Upozorňujeme, že v prípade M6 Note sú naozaj potrebné experimenty so softvérom tretích strán. Napríklad skladová aplikácia neumožňuje zablokovať automatickú zmenu expozície pri snímaní videa, čo je dôvod, prečo je možné blikanie obrazu. Okrem dobrého fotoaparátu sa smartfón teší výkonnej batérii. Životnosť tohto modelu je impozantná - až 12 hodín obrazovky alebo 2-3 dni v miernom režime. Podporované je rýchle nabíjanie.

Hlavné výhody:
 • obrázky s vysokými detailmi, najmä pri používaní aplikácie Google Camera a HDR +;
 • jednoduchý prístup k root;
 • pohodlný skener tlačidiel;
 • vynikajúca autonómia;
 • rýchle nabíjanie
nevýhody:
 • kombo slot pre pamäťovú kartu / SIM kartu;
 • bezkontaktná platobná technológia nepodporuje.
8.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Telefón naozaj žije dva dni bez dobíjania. Dvojitá kamera - zaujímavá vec, môžete urobiť fotografiu ako s fotoaparátom, s rozmazané pozadie. Vo večerných hodinách av noci používam manuálny režim, dovoľuje mi to všetko upraviť a získať dobrú fotografiu.

Najlepšie smartphony strednej triedy s dobrým fotoaparátom a batériou

Xiaomi Mi 9T
26,990 (pre model s pamäťou 6/64 GB)

Posledná generácia OnePlus stratila právo na hrdý titul vlajkovej lode vraha, a starší model sub-značky Redmi sa teraz vyhlasuje, že je neobsadený, ktorého globálna verzia je Mi 9T Pro smartphone. Ak sa viac zaujímate o vysokú autonómiu a na druhom mieste si ceníte výkon druhého stupňa, venujte pozornosť „jednoduchému“ Mi 9T. Na YouTube je video s porovnaním životnosti batérie niekoľkých súčasných smartfónov naraz. Odporúčané zariadenie zostalo za sebou, vrátane skutočne dlhého HUAWEI P30 Pro. Zároveň sila Snapdragon 730 stačí na najťažšiu grafiku všetkých hier. Kamerová časť smartfónu je postavená pomocou senzora Sony IMX582 v hlavnej úlohe. Toto je mierne zjednodušená variácia populárnej 586. matice (bez podpory pre režim 4K @ 60). Predná kamera prístroja je vyrobená v duchu času - skĺzne z puzdra.

Hlavné výhody:
 • vynikajúca autonómia;
 • dobrá komora;
 • Celoobrazovkový dizajn so sklopnou prednou kamerou.
nevýhody:
 • karta nepodporuje.
9.0 / 10
hodnotenie
Xiaomi Mi8
26,990 (pre model s pamäťou 6/64 GB)

Po strate titulu vlajkovej lode spoločnosti, telefón Mi8 smartfón príjemne poklesol a teraz predstavuje veľmi dobrý obchod. Navyše, ak vo vašich tvorivých plánoch existuje aj videofilm, nemali by ste sa riadiť deviatym modelom tohto riadku. Nakoniec by sme nemali zabúdať na to, že senzor IMX363 od spoločnosti Sony sa používa v najnovšom nástroji Google Pixel a americkí programátori doslova „olízali“ príslušnú GCam. Samozrejme, top-end kamera telefóny od popredných výrobcov Mi8 sú všeobecne horšie, ale vôbec nie kritické. Široký dynamický rozsah, správne podanie farieb, presné vyváženie bielej, optická stabilizácia - a to všetko je už v strednej cenovej kategórii. Ale s trvaním práce na jedno nabitie batérie sú veci oveľa horšie. V skutočnosti je to výnimka uvedená v úvode - smartfón s dobrou kamerou a batériou 3400 mAh.

Hlavné výhody:
 • produktívna náplň;
 • veľmi slušná komorná časť;
 • vylepšený dvojpásmový GPS;
 • relatívne nízka cena.
nevýhody:
 • pamäťová karta nepodporuje;
 • autonómia nie je pôsobivá;
 • Neexistuje žiadny minikonektor alebo ochrana proti vlhkosti.
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Kvalitatívne strieľa ako počas dňa, tak aj v noci (je tu nočný režim, navyše si môžete nastaviť Google kameru, portrétový režim na Google kamere je rozhodne lepší ako v režime skladovania).
Xiaomi Pocophone F1
19,990 (pre model s pamäťou 6/64 GB)

Mnohí odborníci považujú tento smartphone za veľkú chybu pre obchodníkov Xiaomi, pokiaľ jeho schopnosti jednoznačne presahujú limity, ktoré predpisuje hracie zariadenie na úrovni rozpočtu. A v prvom rade len z hľadiska fotografických talentov. Áno, optická stabilizácia nie je zahrnutá v hlavnej kamere smartfónu Pocophone F1, hoci samotný snímač IMX363 od spoločnosti Sony umožňuje implementovať 4-osovú schému OIS, ale dokonca ju zaraďujte aj do najnovšieho zariadenia Pixel 3. Najprv rozumiete ukazovateľom potenciálu tohto modulu. Na druhej strane, majitelia F1, ktorí milujú experimentovanie so všetkými druhmi alternatívneho softvéru, sa ešte nedohodli na tom, ktorý GCam mod je lepší ako skladový softvér. Inými slovami, má zmysel používať tento smartphone "ako je".

V podmienkach nedostatku svetla klesá úroveň detailov Poco a jeho ostrosť sa znižuje. Na autonómiu, povedzme - herný telefón jednoducho nemôže mať slabú batériu: kapacita 4000 "ťahov", 10 hodín času obrazovky s miernym zaťažením, ale spotreba energie v režime telefonických rozhovorov je zle optimalizovaná.

Hlavné výhody:
 • silná výplň;
 • vysoko kvalitný hlavný fotoaparát;
 • dobrý predný fotoaparát.
nevýhody:
 • bezkontaktná platobná technológia nepodporuje;
 • optická stabilizácia nie je implementovaná.
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Hlavná kamera. Mnohí ju nadávali, ale veľmi sa mi páčila. Fotografie západu slnka sú jednoduché, fotografie manželky s dieťaťom - prosím. Podrobnosti vo svetle sú dobré. Pri slabom osvetlení je veľa hluku.
Samsung Galaxy S9 +
36,990 (pre model s pamäťou 6/64 GB)

Prvý hmotnostný smartphone s variabilnou clonou. Je pravda, že Galaxy S9 + môže obmedziť len pomer clony objektívu na f / 2,4 alebo ju zvýšiť na f / 1,5 bez prechodných hodnôt, ale tento trik vám umožní minimalizovať nepríjemné efekty. Napríklad pokles v detailoch zvýraznených oblastí v dôsledku nadmernej expozície. Na rozdiel od jednoduchého S9 je “plus” vybavený dodatočným fotoaparátom s objektívom s dlhým zaostrením a je schopný zmenšiť obraz bez straty. Zdanlivo bezstratové, pokiaľ je optická transfokácia v podmienkach slabého osvetlenia automaticky nahradená elektronickou. Pripomeňme si, že charakteristickou črtou smartfónov Samsung je agresívna činnosť systému na potlačenie digitálneho šumu. Prirodzene, s eróziou častí malých častí.

Čo sa týka autonómie, všetko závisí od prípadu použitia. Najmä pri nepretržitom prehrávaní videa s polovičným jasom a hlasitosťou bude telefón trvať šesť hodín.

Hlavné výhody:
 • hlavná kamera s variabilným otvorom;
 • jeden z najrýchlejších autofokusov dnes;
 • môže strieľať super pomalé video;
 • pokročilá biometrická autentifikácia;
 • vynikajúca zvuková cesta.
nevýhody:
 • automatizácia niekedy chýba s membránou;
 • „Tele“ nemá režim PRO a nemôže snímať v režime RAW;
 • príliš agresívny hluk;
 • slot pre pamäťové karty.
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Páčilo sa vám možnosť manuálne zmeniť otvory. V tme sú časti menej rozmazané. Vo dne môžete strieľať bez HDR - ale s tým sa znižuje prirodzenosť niektorých odtieňov, sú agresívnejšie (zelené a modré).
Huawei P20 Pro
38 990

Kamerový telefón Huawei 2018 sa radí na šiestom mieste v rebríčku DxOMark. Trojitá kamera a pokročilý systém samoštúdia umelej inteligencie založený na špeciálnej neurónovej jednotke pomohli smartfónu uspieť. Pri prezentácii smartfónu hovorili o stovkách scenárov, s ktorými môže AI pracovať, ako aj o niekoľkých desiatkach kategórií automaticky rozpoznaných objektov, ale tu je paradoxná situácia. Telefón s fotoaparátom je jasne zameraný na „profesionálnych“ amatérskych fotografov a títo pomocníci im zvyčajne bránia.Všeobecne platí, že talenty P20 Pro si naozaj zaslúžia množstvo nadšených epithetov, ale všimneme si niekoľko kontroverzných bodov. Optická stabilizácia v telefóne sa používa iba pre „teleobjektív“ a predné a monochromatické snímače (40 a 20 megapixelov) sú obídené metódami kompenzácie programov. V nekomprimovanom formáte je iba prvý (ktorý je 40 MP) pripravený na zapísanie obrázku, ale nie je to vždy potrebné. Priblíženie funguje iba pri snímaní s rozlíšením 10 megapixelov, ktoré sa považuje za hlavné.

Hlavné výhody:
 • Vynikajúca schopnosť strieľať v mimoriadne ťažkých podmienkach;
 • elegantný zoom;
 • mocná nádcha, veľa pamäte, priestranná batéria.
nevýhody:
 • Makro a snímanie videa nie sú najsilnejšími stranami tohto zariadenia;
 • hlavné a čiernobiele moduly nemajú optickú stabilizáciu;
 • v RAO je možné uskladniť len hlavný modul;
 • žiadne bezdrôtové nabíjanie;
 • Pamäťové karty nie sú podporované.
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Každý, kto videl fotografie, ktoré na ňom urobil, zapískal potešením a spýtal sa, čo bolo zastrelené.
Samsung Galaxy A50
19,990 (pre model s pamäťou 4/64 GB)

Tento telefón priťahuje pozornosť skôr kontroverzných recenzií, pokiaľ ide o fotografické príležitosti. Hlavná kamera Galaxy A50 využíva nový snímač strednej triedy Sony IMX576, ale jeho potenciál je otvorene obmedzený agresívnymi post-processingovými algoritmami. Posledná aktualizácia (v čase písania recenzie) výrazne zlepšila situáciu, ale stále odporúčame zamerať tento smartphone na tých, ktorí sú ochotní pravidelne prepínať do manuálneho režimu a s pochopením podstaty zastaviť kontroverzné iniciatívy automatizácie. Zaujímavé je, že scény s podsvietením umelou inteligenciou fotoaparátu s fotoaparátom sú spracované úplne správne. A predtým, než majitelia Galaxy A50 budú vždy zložitou voľbou medzi širokým dynamickým rozsahom a vysokými detailmi. V otázke autonómie neexistuje konsenzus. Súdiac podľa výsledkov testov na webovej stránke gsmarena, smartphone nie je najlepší spôsob, ako spotrebovať energiu batérie po telefóne.

Hlavné výhody:
 • režim vysokej kvality obrazu;
 • existuje širokoúhlá kamera;
 • samostatný slot pre pamäťovú kartu;
 • Dobrá autonómia pre smartphone od spoločnosti Samsung.
nevýhody:
 • nízkofrekvenčné podsvietenie PWM;
 • pomalý snímač odtlačkov prstov;
 • výsledky snímania s nedostatkom svetla sú priemerné.
8.5 / 10
hodnotenie
recenzia
HDR na našom prístroji funguje dobre, ale len v 3x4, v ktorom je problém s detailmi, a to problémy je jasne softvér. Takže až do konca, je lepšie použiť 3x4N av prípade potreby otočiť obrázok v Lightroom alebo inom editore, ktorý podporuje prácu so svetlom.

Najlepšie vlajková loď smartphony s dobrým fotoaparátom a výkonnou batériou

HUAWEI P30 Pro
69,990 (pre model s pamäťou 8/256 GB)

Špičkový telefón s fotoaparátom by mal byť pripravený na snímanie vysokej kvality v rôznych podmienkach a HUAWEI P30 Pro presvedčivo ilustruje túto zrejmú pravdu. Po prvé, žltý subpixelový senzor použitý v ňom zachytáva podstatne viac svetla (v porovnaní s tradičným RGGB). V dôsledku toho je citlivosť hlavného modulu smartfónu vyššia, t. viac detailov pri slabom osvetlení. Je pravda, že existujú nuansy s presnosťou prenosu jednotlivých odtieňov. Po druhé, doteraz nikto okrem spoločnosti Huawei neuvažoval o vybavení širokoúhlého modulu automatickým zaostrovaním. Po tretie, konkurenti P30 Pro sa nedokážu pochváliť takou veľkou vzdialenosťou (s ohniskovou vzdialenosťou 135 mm). Päťnásobná optická aproximácia, desaťnásobný hybrid, päťdesiatnásobný digitálny - a stabilizačný systém funguje vo všetkých režimoch. Nakoniec, toF-kamera módne v tejto sezóne naozaj pomáha veľmi presne vybrať objekt, ktorý sa má zastreliť a jemne rozmazať pozadie. A podobne ako čerešňa na torte, aj ja ma teší vynikajúca autonómia tohto telefónu s fotoaparátom.

Hlavné výhody:
 • najkvalitnejšia fotografia dnes;
 • vysokú autonómiu.
nevýhody:
 • video strieľa horšie ako konkurenti;
 • slot pre pamäťovú kartu nanoSD;
 • nízkofrekvenčný PWM.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Všeobecne platí, že telefón je veľmi úspešný, najmä pre tých, ktorí cestujú. Nemôžete si vziať fotoaparát a notebook.
Čestný pohľad 20
33,990 (pre model s pamäťou 6/128 GB)

Jeden z prvých "únikových" smartfónov na ruskom trhu. Z ďalších viditeľných inovácií je v ňom len toF senzor, ktorý pomáha presne určiť hĺbku scény a vypočítať trajektóriu objektov pri videozáznamoch, čím sa zlepší prehľadnosť. V istom zmysle je View 20 nezmyselným smartfónom, ktorý je to, čo fanúšikovia značky Honor majú radi. Exkluzívne požadovaná funkčnosť, bez superzoom a super širokoúhlého modulu, ale s vynikajúcim univerzálnym fotoaparátom s rozlíšením 48 megapixelov (schopný snímať v režime RAW) a dobrým front-endom. Špeciálne vďaka vývojárom modelu pre uložený klasický snímač odtlačkov prstov a minikonektor pre káblové slúchadlá. Je škoda, že umiestnenie linky neumožňovalo používať technológiu bezdrôtového nabíjania. Avšak View 20 má svoj vlastný čip v systéme napájania - hardvérovú implementáciu ekonomického režimu, ktorý je oveľa efektívnejší ako spôsob riadenia softvéru.

Hlavné výhody:
 • výkonný procesor signálu;
 • "Vstavaný" do prednej kamery;
 • veľmi slušný hlavný fotoaparát;
 • priestranná batéria a hardvérová implementácia úsporného režimu;
 • "Bežný" snímač odtlačkov prstov.
nevýhody:
 • pamäťová karta nepodporuje;
 • optická stabilizácia nie je implementovaná.
9.2 / 10
hodnotenie
recenzia
Fotografie aj v noci sú vynikajúce. Popoludní sám AI vyberie požadovaný filter. Veľmi spokojný s fotoaparátom. Jediná vec, ktorá narúša nedostatok digitálnej stabilizácie. Batéria s aktívnym využitím telefónu žije jeden deň (to sú WhatsApp chaty, párovanie s hodinami, WIFI a surfovanie na internete je pomerne aktívny).
Samsung Galaxy S10 +
76,990 (pre model s pamäťou 8/128 GB)

Spoločnosť Samsung, ktorá ignorovala globálny trend v oblasti škrtov rôznych tvarov, bola jednou z prvých, ktorá realizovala rovnako kontroverznú myšlienku „netesného“ monitora. A zistila, že je možné integrovať dvojitý predný fotoaparát do displeja svojej vlajkovej lode. Na túto skutočnosť by sme sa nezaoberali, ale je to rast kvality autoportrétov a je to najvýraznejší úspech v porovnaní s fotografickým talentom predchádzajúcej generácie špičkovej línie spoločnosti Samsung. Aspoň, mnohí fanúšikovia značky si to myslia, zmena smartfónov, ako je táto aktualizovaná. Zlepšenie časti fotoaparátu sa samozrejme neobmedzuje len na vzhľad chladnej prednej kamery, ale uvažujeme o možnosti lepšieho snímania s dvojnásobným priblížením v tme ako skutočnou zmenou, ako aj pridaním softvérových čipov spôsobených nervovým procesorom. Kapacita "desiatok" batérií vzrástla a spotreba hardvérovej platformy sa znížila. Z hľadiska autonómie je to určite lepšie ako deviaty model.

Hlavné výhody:
 • skvelá kamera pre selfie;
 • takmer univerzálny hlavný fotoaparát;
 • obojsmerné bezdrôtové nabíjanie;
 • tam je ochrana proti vlhkosti a mini jack;
 • dobrej autonómie.
nevýhody:
 • sťažnosti na blikanie obrazovky;
 • je nepohodlné používať jednu ruku kvôli ohnutým okrajom;
 • Existujú nároky na komorný softvér a daktyloskop.
9.1 / 10
hodnotenie
recenzia
Fotoaparát sníma dobre, obzvlášť ohromený širokouhlým objektívom. Režim snímania "live focus" dobre zvláda portrétne fotografie, krásny softvér bokeh.
Google Pixel 2 XL
46,500 (pre model s 4/128 GB pamäte)

Pokračuje v rebríčku najlepších smartfónov s dobrou kamerou a batériou Google Pixel 2 XL. Pripomeňme si, že model 2 XL sa vyrába v zariadeniach spoločnosti LG a Pixel 2 je „jednoducho“ zostavený v továrňach spoločnosti HTC a prichádza s menej priestrannou batériou a má aj inú uhlopriečku obrazovky. Dĺžka práce na jedno nabitie nie je dojemná pre obe verzie druhého telefónu Google, ale 88 hodín nezávislosti je lepšia ako 75 (údaje GSMArena). Neexistujú žiadne dvojité trojité kamery tu a nie je tam žiadna stopa, zatiaľ čo bokeh efekt na telefóne nie je o nič horší ako u konkurentov. Ako by to nebolo naopak. Aplikácia Google Camera opakovane uviedla, že zariadenie je vybavené nominálne, tzn. Režim HDR +, rovnako ako všetky "buchty" z týchto sú prítomné, preto v podmienkach podsvietenia a pri slabom osvetlení, odporúčaný telefón s fotoaparátom strieľa veľmi slušne. Ale s inými funkciami, Pixel 2 XL nie je veľmi jasný: je tu jedna SIM karta, nie je tam 3,5 mm konektor, bezdrôtové nabíjanie nie je podporované.

Hlavné výhody:
 • nie je potrebné inštalovať softvér tretích strán;
 • istá práca v najťažších podmienkach streľby;
 • veľmi kvalitný bokeh;
 • Google ekosystém a služby.
nevýhody:
 • jedna SIM karta;
 • žiadny zvukový konektor;
 • bezdrôtové nabíjanie nemá;
 • Rýchly náboj;
 • Existujú recenzie problémov s obrazovkou.
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Len super a fotoaparát, a spracovanie algoritmov. Môžete zabudnúť na SLR. Veľmi kvalitný systém a podpora.

Opäť je dôležitá kapacita batérie, ale nielen to určuje dĺžku trvania smartfónu na jedno nabitie. Po nastavení tejto úlohy bude môcť každý užívateľ vložiť batérie všetkých modelov uvedených v prehľade o niekoľko hodín „na nulu“. A s miernou záťažou, každý z nich bude žiť aspoň jeden a pol dňa. Veľa šťastia s výberom!

Loading...