15 z najtichších chladničiek

Chápeme, prečo v skutočnosti robí hluk, a vybrať výrobcu

Ľudská fyziológia je taká, že naše telo potrebuje odpočinok. No, nemôžeme zostať celý deň hore! Spánok je nevyhnutný a pokiaľ možno ticho. Najčastejšie naši susedia rušia náš pokoj a, čo je zvláštne, našu vlastnú chladničku.

Áno, áno, "najlepší priateľ" nášho žalúdka je schopný bzučať, búchať, rachotiť, treskovať a dokonca bzučať. Počas dňa to samozrejme nie je príliš nápadné, ale v tichej nočnej dobe môže takéto ozvučenie spôsobiť skutočnú nespavosť. Ak máte v dome tenké steny, štúdio, izbu v spálni, alebo len niekto z domácnosti musí spať v kuchyni, potom ste už dlho snívali o nákupe Taká chladnička, ktorej práca je počuteľná, len ak k nej pripojíte ucho, Alebo aspoň aby ​​ste vás v noci nezobudili svojimi kliknutiami a hukotmi. Koniec koncov, "funguje to hlučné" je subjektívna koncepcia.

Ale skôr, ako si ju kúpite, musíte zistiť, ako si vybrať najtichšiu chladničku a prečo vo všeobecnosti môže tento zázrak technológie vydávať hluk?

Prečo je chladnička hlučná? Závislosť hladiny hluku na chladiacom systéme

Kompresorové chladničky

Najväčší dopyt kupujúcich s priemerným príjmom (25-30 tisíc rubľov) sa používa v dvojkomorových voľne stojacich chladničkách s typ chladenia kompresora, Vzhľadom k takémuto zariadeniu ako napr kompresor, naše výrobky a zostať čerstvé.

Aby bolo jasnejšie, koncepcia chladenia je založená na fyzikálnych vlastnostiach chladiva. V plynnom stave absorbuje freón, prechádzajúci výparníkom, teplo z pracovnej komory. Potom kompresor poháňaný elektromotorom pumpuje zahrievané pary do kondenzátora, kde sa ochladí na teplotu miestnosti a prevedie sa na kvapalinu. Potom sa použije filtračná sušička, kapilárna trubica. Tam sa pri nízkom tlaku vrie chladivo, vracia sa späť do plynu a vstupuje do výparníka. A tak v kruhu.

Takže prevádzka kompresora, relé pri zapnutom / vypnutom stave, proces prechodu freónu z jedného stavu agregácie na druhý nie je možný bez určitej zvukovej stopy. Z toho vyplýva jednoduchý, ale zrejmý záver - absolútne tiché kompresorové chladničky neexistujú!

Systém Total No Frost: nemôžete robiť bez hluku ventilátora

Treba spomenúť ešte jeden kľúčový bod. V mnohých moderných chladničkách funguje systém No Frost. Je to dobré, pretože nemusíte rozmrazovať chladničku ani mrazničku sami. Čo je veľmi dôležité v našom hektickom svete, keď sa človek snaží zachrániť svoj čas na maximum. Žiadny námraz cirkuluje studený vzduch okolo chladničky a odstraňuje vlhkosť mimo kamery. V dôsledku toho sa kondenzát na stenách neusadzuje, a preto netvorí námrazu. Pohodlné, však? Iba tu prebieha celý proces. vďaka práci špeciálneho ventilátoraktorý rozhodne robí nejaký zvuk.

Ktorá chladnička je najtichšia?

Tichá prevádzka je štandardne nastavená na tzv statický chladiaci systém, V chladiacej komore dochádza k automatickému rozmrazovaniu výparníka, keď je „motor“ vypnutý (alebo prepnutím do režimu minimálneho výkonu) a vytvorený kondenzát je vytlačený smerom von a odparuje sa. Priestor pre mrazničku vyžaduje manuálnu údržbu, ale s funkciou Smart Frost, Low Frost (alebo iným podobným názvom v závislosti od výrobcu) je táto potreba oveľa menej bežná. Musím povedať, že prírodné procesy sú takmer tiché a nepotrebujú dodatočné náklady na energiu? Zvuk v skutočnosti vytvára iba „kompresný“ freónový kompresor. Ďalšia vec je, že tieto môžu byť hlasno spočiatku kvôli nízkej kvalite, defektu alebo nedostatkom v zostave.

Nie je bezdôvodne uvažované, že európsky formát chladničky s chladničkou je optimálny z hľadiska tichej prevádzky a efektívnosti. kombinovaný chladiaci systém, Je to jednoduché. Pre mrazničku je ideálnou voľbou No Frost. Rozmrazovanie nie je potrebné, výrobky si lepšie zachovávajú svoj tvar a vlastnosti. Zároveň pre servis jednej kamery nepotrebuje výkonný ventilátor, resp. Pre chladiace oddelenie sa používa statické chladenie, ktoré je zvyčajne doplnené cirkulačným systémom na vyrovnanie teploty a vlhkosti na rôznych úrovniach. Výsledkom je menší hluk, užitočnejší objem. A nie je tam žiadne vetranie výrobkov a môžete bezpečne zavolať celú dolnú časť komory do zóny sviežosti.

Spravidla informácie o hladine hluku sú uvedené v pokynoch, V mnohých obchodoch je tento indikátor špecifikovaný o cenovke alebo v opise, v časti s technickými informáciami. V ideálnom prípade by mal byť spodný riadok nula, ale neexistujú absolútne tiché kompresory. Toto je stále mechanizmus, ktorý „predbehne“ chladivo systémom. Moderné výrobcovia sa nazývajú "tiché" chladničky s hladinou hluku 30-40 dB. Toto číslo je porovnateľné s ľudským šepotom a verí sa, že zatiaľ čo chladničky sú tichšie do práce a nemôžu.

Pre porovnanie:

znieť

Objem, dB

šepot

20

Ticking nástenné hodiny

30

Tlmená konverzácia

40

Hluk na rušnej ulici

70

Zdá sa, že sme zistili, prečo je naša kuchyňa „mráz“ hlučná a ako si vybrať najmenšiu možnosť zvuku. Teraz môžete pokračovať prehľad najpopulárnejších tichých chladničiek v roku 2019, Na začiatku, pri zostavovaní nášho TOP, sme odhodili chvály výrobcov o ich produktoch a na základe čestných (dúfame, že to tak je) spotrebiteľských hodnotení.

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najtichšie chladničky odkvapkávajú1Liebherr Cef 40259.8 / 1041 689
2Bosch KGE39AW21R9.7 / 1043 990
3ATLANT XM 4624-1019.6 / 1022 156
4Siemens KG39EAI2OR9.5 / 1047 990
5Pozis RK-103W9.4 / 1017 895
Najtichšie chladničky bez mrazu1Liebherr CBNPgw48559.9 / 10125 990
2Samsung RB-37 K6221S49.8 / 1062 999
3LG GA-B499 YVQZ9.7 / 1045 012
4Mitsubishi Electric MR-CR46G-PWH-R9.7 / 1062 990
Špičkové tiché vstavané chladničky1Liebherr ICP 33149.8 / 1064 925
2Whirlpool ART 9811 / A ++ / SF9.7 / 1076 990
3Samsung BRB260087WW9.6 / 1059 800
4Hotpoint-Ariston T 16 A1 D9.4 / 1038 280
5Electrolux ERN 1200 FOW9.2 / 1032 400
Najvyššie nízkohlučné chladničky Side-by-Side1LG GC-Q247 CABV9.9 / 10139 990
2Samsung RS62K6130S89.7 / 1095 515

Najtichšie chladničky odkvapkávajú

Liebherr Cef 4025
41 689

Veľká, tichá a praktická chladnička od nemeckej značky. Stavať - ​​Bulharsko. Dizajn - dvojkomorový so spodnou mrazničkou. Vonkajšie parametre: výška - 201,1 cm, šírka - štandard 60, povrchová úprava fasády - nerezová oceľ s ochranným náterom SmartSteel z odtlačkov prstov. Príjemným bonusom sú pohodlné rukoväte s posunovacím zariadením.

Na hlavnú vec: hladina hluku je 38-39 dB, kompresor je invertor, trieda spotreby energie je A ++. Inými slovami, efektívnosť aktív a naozaj tichá práca. Ak to nestojí za to, aby sa noví majitelia neozývali panike kvôli možným hlasným zvukom na samom začiatku prevádzky. Zvyčajne, po „nabehnutí“ systému, všetko spadá na miesto.

O smutku: mraznička musí byť rozmrazená. Technológia SmartFrost vám to umožňuje robiť menej často, rýchlejšie a jednoduchšie. Nemalo by byť prekvapujúce a "plakať" zadnú stenu chladničky. Pri tomto prirodzenom spôsobe sa vykonáva automatické rozmrazovanie výparníka.

Hlavné výhody:
 • Dobrý užitočný objem - 357 litrov (hore - 269, spodný - 88);
 • Dva chladiace okruhy s možnosťou samostatnej regulácie teploty v chladiacich a mraziacich oddeleniach;
 • LED svetlá, police na fľaše;
 • Režimy SuperFrost a SuperCool;
 • Záruka - 2 roky.
nevýhody:
 • Ventilátor cirkulácie prispieva nielen k rovnomernému chladeniu, ale je aj ďalším zdrojom hluku;
 • K dispozícii je podpora pre SmartDevice, ale Box sám o sebe nie je k dispozícii pre ovládanie chladničky z počítača alebo smartfónu.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Chladná, takmer tichá chladnička. Pohodlie aj v malých veciach. Napríklad rukoväte pomáhajú otvoriť dvere bez najmenšieho úsilia. Funguje to naozaj ticho. Uplynulo viac ako pol roka, ale nevidím potrebu rozmrazovania.
Bosch KGE39AW21R
43 990

Dvojmetrový model Serie 6 od nemeckej značky, vyrábaný v Petrohrade (Strelna). Produkty ruskej elektrárne B / S / H sa dlhodobo nepovažovali za obzvlášť tiché (od 42 do 43 dB), ale buď „hlas ľudí“ bol vypočutý, alebo neľútostná konkurencia zohrala svoju úlohu, len teraz bola deklarovaná hladina hluku chladničky Bosch aktualizovanej linky 38 dB.

Pre KGE 39XM20AR je hodnota presne taká. A to nie je zlé, najmä vzhľadom na skutočnosť, že kompresor nie je vôbec meničom. Spotreba energie zodpovedá európskej triede A +. Chladiaca komora - 257 l pracuje na technológii Nature Cool (drop) s prirodzeným udržiavaním úrovne vlhkosti, optimálne pre čerstvosť produktov.

Mraznička je vytvorená technológiou Low Frost (výparník po celom obvode) a nevyžaduje časté rozmrazovanie. Vnútri 3 priehľadné posuvné boxy, objem (užitočné) - 94 l. A žiadni fanúšikovia, ktorí môžu pôsobiť ako zdroj ďalších zvukov.

Hlavné výhody:
 • Technológia na optimalizáciu vnútorného priestoru chladničky Vario XL;
 • 2 chladiace okruhy s nezávislou reguláciou teploty;
 • Režimy SuperFreezing a SuperCool;
 • Vrátane police na fľaše;
 • Dvojité LED osvetlenie.
nevýhody:
 • Nie je to cenovo najdostupnejšia cenovka;
 • Jednoduché vyčnievajúce rukoväte bez posunu.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Kvalitná a pohodlná chladnička v klasickej bielej farbe. Najmenšia možnosť Marky. Ovládanie vonku na dverách, 5 sklenených políc v chladničke - krása! Veľká pevná skrinka na zeleninu nie je veľmi pohodlná, ale časom si na ňu zvyknete.
ATLANT XM 4624-101
22 156

Jedna z najmodernejších verzií "drip" chladničky od populárneho bieloruského výrobcu. Dvojkomorový model so spodnou mrazničkou, výška 196,8 cm. Farba HM 4624-101 je biela. Alternatívne možnosti: nerezová oceľ (141), mokrý asfalt (161), striebro (181).

Aby nedošlo k porazeniu okolo kríka: deklarované hlukové pozadie alebo, v súlade s oficiálnymi zdrojmi, korigovaná hladina akustického výkonu nie je väčšia ako 39 dB. Pre porovnanie, modely No Frost rovnakej hodnoty značky sú o 3-4 jednotky vyššie. Ešte nie je potrebné počítať s invertorovým kompresorom, pretože trieda spotreby energie je A s jedným plus, čo tiež nie je zlé.

Môžete si stiahnuť veľa produktov. Užitočný objem skrinky mrazničky je 119 l, chladeného je 228. Prvý je vybavený 3 priehľadnými zásuvkami, druhý so sklenenými policami, priehradkou na zeleninu, priehradkou na čerstvosť s vodiacimi valčekmi.

Hlavné výhody:
 • Štýlový dizajn;
 • Pohodlné rukoväte, skryté na koncoch dverí;
 • Zahŕňa závesnú a samostatnú nádobu s vekom, misku na maslo, ľadovú formu, 12 vaní na vajcia;
 • LED osvetlenie;
 • Výhodná záruka na 3 roky.
nevýhody:
 • Všeobecný regulátor teploty pre obe komory;
 • Elektronické riadenie je citlivé na poklesy napätia (je lepšie použiť stabilizátor).
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Chladnička vyzerá chladne, ticho a hospodárne. Páči sa mi optimálna kapacita oboch kamier. Navyše, cenovka je celkom adekvátna. V práci pár mesiacov, zatiaľ žiadne sťažnosti.
Siemens KG39EAI2OR
47 990

Pokojná, tichá a pevná exteriérová chladnička z nemeckej značky vyrobenej v Rusku. Práve tieto typicky európske modely s nízkym mrazom môžu byť považované za vynikajúcu alternatívu k obľúbeným „automatom“, kvôli zvýšenému užitočnému objemu, účinnosti a neprítomnosti dodatočného hluku z ventilácie a systému núteného rozmrazovania výparníka.

Dvojmetrová chladnička je vyrobená v štýlovom dizajne, dvere sú zdobené nerezovou oceľou s ochranným povlakom z odtlačkov prstov. Spodný mraziaci priestor je vybavený 3 priehľadnými posuvnými boxmi a nevyžaduje časté rozmrazovanie. Horná komora pomerne slušného objemu (257 l) obsahuje hyperfresh čerstvú zónu a 5 sklenených políc s doplnkovým príslušenstvom.

Je dôležité nezamieňať KG39EAI2OR (2 s OR postfixom) so starším základným modelom KG39EAI20R (tu je číslo 20). Navonok sú takmer identické a zmeny sa dotkli práve takého skutočného parametra ako šumové pozadie - 38 dB (A) oproti 40 pre predchodcu. To znamená, že výrobca urobil dobrú prácu s chybami.

Hlavné výhody:
 • 2 cirkulačné okruhy (1 kompresor);
 • Externý multifunkčný displej;
 • Energetická trieda - A +;
 • Optimálne nasmerované osvetlenie TWIN LED;
 • Simulovaný priestor v chladiacej komore (je tu skladací vešiak na fľaše).
nevýhody:
 • Značná cena za domácu montáž;
 • Iba 1-ročná záruka (10 rokov na kompresor).
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
V podstate kúpil Low Frost, aj keď jeho žena "plešatý až jedol" o kórejskom guľomet. Páči sa mi európsky striktný dizajn, chladnička funguje takmer ticho bez akýchkoľvek podivných vytie a chvástania. Stál v kuchyni, akoby vždy čakal na svoje miesto.
Pozis RK-103W
17 895

Na rozdiel od vyhlásení zámorských "partnerov", ukrajinských "politických analytikov" a liberálnych opozičných, v Rusku to nie je tak zlé. Vrátane výroby lacných, ale vysoko kvalitných chladničiek. Najmä ak takmer legendárny domáci podnik Pozis, ktorý je teraz súčasťou Štátnej korporácie Rostec, pôsobí ako výrobca.

Jeden z jeho najlepších „odkvapových“ modelov, RK-103, je k dispozícii v siedmich farebných variantoch a s výškou 185 cm má slušnú veľkosť chladničky (260 litrov) a priemernú mrazničku (80 litrov). Posledne menovaný musí byť ručne odmrazený, ale udržiavaná hladina akustického výkonu 40 dB (A) je pomerne pohodlná hodnota.

Možno, že dizajn chladničky je trochu rustikálne, ale človek nemusí platiť dvakrát toľko, často len pre ozdobený exteriér. A záruka 3 roky, podobne ako v Pozi, väčšina „módnych“ výrobcov chladničiek naozaj nechce niečo poskytnúť.

Hlavné výhody:
 • Cenovo dostupná cenovka;
 • Vysoko kvalitný a nie hlučný kompresor;
 • Spotreba energie triedy A +;
 • Vnútorné LED osvetlenie;
 • Jednoduché, ale spoľahlivé elektromechanické ovládanie.
nevýhody:
 • Malá veľkosť mrazničky;
 • Nepriehľadné plastové boxy.
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Docela roztomilé a takmer tiché domáce chladničky za správnu cenu. Je počuť jasne len pri zapnutom / vypnutom procese kvôli kliknutiam relé. Vynikajúci objem hornej komory, mraznička je malá, ale máme dosť.

Najtichšie chladničky bez mrazu

Liebherr CBNPgw4855
125 990

Relatívne tichá prevádzka špičkových chladničiek Liebherr nemeckého zhromaždenia nie je len ambicióznym údajom uvedeným v špecifikácii na papieri, ale samotnou realitou. Je pravda, že to stojí za potešenie veľa peňazí. Všetko je však v porovnaní známe a tí, ktorí si môžu dovoliť zvážiť model, aj cenovka poteší veľa na pozadí oveľa drahšieho náprotivky pod značkou Miele.

Uvedená hladina akustického výkonu CBNPgw4855 je iba 37 dB (A). A to v prítomnosti mrazničky v mrazničke. Hlavným dôvodom je vysoko výkonný invertorový kompresor, ktorý tiež poskytuje neuveriteľne nízku spotrebu energie triedy A +++. A aj v chladiacom priestore bol zavedený systém „odkvapkávania“ doplnený prakticky bezhlučným cirkulačným ventilátorom.

Dôležité informácie: Zariadenie môže byť inštalované v blízkosti steny a pracovať úplne správne, ale pri použití obmedzovačov (pre sériu BluPerformance je hĺbka zvýšená o 1,5 cm), je dosiahnutá najlepšia hodnota energetickej účinnosti a minimálny šum je zachovaný.

Hlavné výhody:
 • Nádherná prémiová konštrukcia GlassEdition s bielou sklenenou fasádou;
 • Priestorná mraznička s 3 zásuvkami (2 na rolkách) a LED osvetlením;
 • Zóna čerstvosti BioFresh v chladiacom priestore s dvomi nádobami na teleskopických pneumatikách a podsvietením LED;
 • Uhlíkový filter, police z tvrdeného skla: 3 nastaviteľné a 1 skladacie;
 • Režimy SuperFrost a SuperCool.
nevýhody:
 • Cena nie je cenovo dostupná pre každého.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Vynikajúca a neuveriteľne tichá nemecká chladnička s dokonalým dizajnom. Vyrobené veľmi kvalitné a priamo v Nemecku. Funkčnosť a organizácia skladovania výrobkov je premyslená do najmenších detailov.
Samsung RB-37 K6221S4
62 999

Pokročilý model od kórejskej značky so zvýšeným užitočným objemom priestoru Max. S rastom chladničky 201 cm, jej celková kapacita je 367 litrov (269 a 98 litrov). Ultramoderný dizajn v štýle minimalizmu je tiež dobrý: farba je z nerezovej ocele, skryté rukoväte, informatívny a pohodlný externý ovládací displej a dekoratívne LED podsvietenie.

Mraznička No Frost obsahuje 3 zásuvky a formu na ľad. V chladiacom priestore je chladiaci systém Multi Flow implementovaný s prívodom vzduchu zo všetkých strán. Špeciálny panel Metal Cooling na zadnej stene pomáha rýchlo obnoviť správnu teplotu aj pri častom otváraní dverí.

Dôležitým prvkom zariadenia je vyhradená zóna čerstvosti vo forme zásuvky, v ktorej je udržiavaná optimálna teplota na skladovanie rýb a mäsa. A so všetkými týmito odrodami, hluk vydávaný chladničkou nepresahuje 37 dB.

Hlavné výhody:
 • Automatické odmrazovanie;
 • Transformátorová polica pre jednoduché modelovanie priestoru;
 • Jasné LED osvetlenie;
 • Funkcie rýchleho chladenia a mrazenia;
 • Režim Dovolenka.
nevýhody:
 • Neexistuje žiadna polica na víno.
 • Poľské zhromaždenie.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Drahé, samozrejme, ale štýlové a chladné "chlad" stojí za to. Šesť mesiacov som nikdy neľutoval moju voľbu. Spočiatku to bolo trochu bzučanie, po niekoľkých dňoch bolo všetko tiché a pokojné. Len občas niečo slabo reptá.
LG GA-B499 YVQZ
45 012

Moderná a pokročilá z hľadiska funkčnosti, chladnička s invertorovým lineárnym kompresorom. Napriek tomu, že napriek všadeprítomnej reklame kórejskej značky, jej zariadenia v žiadnom prípade nie sú veľmi tiché a hospodárne v porovnaní s najlepšími „Európanmi“ a niektorými konkurenčnými modelmi, vo všeobecnosti sú ukazovatele celkom pohodlné. V tomto prípade je energetická trieda A ++ hladina hluku 39 dB (A).

Príjemný "trik" LG GA-B499 YVQZ je implementácia technológie NatureFRESH vo forme jednotného chladiaceho systému a 2 boxov na uchovanie čerstvosti: Fresh Balancer na ovocie a zeleninu s možnosťou výberu "mokrej" úrovne, Fresh Converter s prepínaním teploty pod mäsom, rybami alebo zeleninou , V mrazničke sú 3 posuvné priehľadné zásuvky, v chladničke, okrem štandardných, je tu skladacia sklenená polica a kovový vešiak na fľaše.

Hlavné výhody:
 • Systém "suchého" chladenia Celkom nie mrazom;
 • Tesnenie dverí s antibakteriálnymi vlastnosťami;
 • Wi-Fi pripojenie a inteligentný diagnostický systém;
 • Externá elektronická riadiaca jednotka;
 • Pohodlné umiestnenie vreciek na dvere.
nevýhody:
 • Reproduktorové perá;
 • V mrazničke nie je žiadna malá škatuľa.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Vzhľadom na ruské zhromaždenie je kvalita veľmi slušná. Chladnička nie je hlučná, aj keď ventilátor a povzdych systému rozmrazovania sú niekedy počuteľné. Páčilo sa mi, že s primeranou cenou existujú plnohodnotné zóny sviežosti.
Mitsubishi Electric MR-CR46G-PWH-R
62 990

Tiché a funkčné viackomorové „japonské“ vo vzťahu k ruským a kórejským chladničkám ruskej výroby, ktoré do veľkej miery naplnili domáci trh, zodpovedajú prísloviu: „pre šťuku v jazere tak, aby sa karas neobišiel“. Všetci si zvykli na to, že Mitsubishi Electric je drahý a nie každý si to môže dovoliť. A potom vynikajúci model kvality vyrobený v Thajsku za správnu cenu.

V našich hodnoteniach najtichších chladničiek, MR-CR46G-PWH-R sa ukázalo vďaka zníženej hladine hluku 37 dB (A). Ale konštruktívne to je kompletný No Frost, a to aj s integrovaným automatickým výrobníkom ľadu. Aktívna práca týchto môže byť zdrojom jasne počuteľného zvuku, ale v skutočnosti ho môžete vypnúť až do lepších časov.

Tri oddelené komory sú spodná mraznička, priemerná výsuvná priehradka „vitamínová továreň“ s optimálnou vlhkosťou a špeciálne LED podsvietenie a chladiaci priestor. Pre rôzne kuchyne existujú alternatívne modely iných farieb, najdrahšou možnosťou je nerezová oceľ.

Hlavné výhody:
 • Unikátny dizajn tepelnej izolácie;
 • Antibakteriálny vnútorný náter a vzduchový filter v chladničke;
 • Transformovateľné police;
 • Čistenie vody pred podaním výrobcovi ľadu;
 • Klimatická verzia - SN-T (+ 10 ° С až + 43 ° С).
nevýhody:
 • Malý užitočný objem v mrazničke (kvôli výrobcovi ľadu);
 • Spotreba energie triedy B.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Pre našu rodinu z 3, chladnička bola perfektná. Druh pevného kuchynského spotrebiča s vynikajúcimi vlastnosťami. Vôbec nie je hlučný v práci, mrzne ako zviera, zelenina je vždy čerstvá. Cena v rámci primeraných limitov.

Špičkové tiché vstavané chladničky

Liebherr ICP 3314
64 925

Táto nemecká chladnička na základe takých kritérií, ako je nízky hluk, jasný vodca a kategórie, a celý rating. Deklarovaná hodnota je impozantná - 34 dB (A). Ďalšou nespornou výhodou je energetická účinnosť triedy A +++. Je ľahké vysvetliť takéto indikátory prítomnosťou vysoko výkonného invertorového kompresora, ale toto je len jedna strana mince. Tichá prevádzka a účinnosť sú vo veľkej miere spôsobené konštrukciou zariadenia.

Je to dvojkomorový a dvojokruhový, ale nie je to miesto. Horný priestor pracuje na princípe statického chladenia s prirodzeným (odkvapkávaním) automatickým systémom rozmrazovania. A hoci je vo vnútri ventilátor PowerCooling, je prakticky tichý a spotrebuje minimálnu energiu. Pre mrazničku charakteristickú technológiu SmartFrost. Vyžaduje sa manuálne rozmrazovanie, ale veľmi zriedkavé. V dôsledku toho nedochádza k žiadnemu dodatočnému hluku a spotrebe energie pre vykurovacie teleso a systém núteného vetrania (ako v prípade Frost) a slušný užitočný objem.

Hlavné výhody:
 • Systém upevnenia dverí Door on Door (tvrdý);
 • Režim SuperFrost s automatickým vypnutím po 65 hodinách;
 • Klimatická trieda SN-T;
 • Výroba - Nemecko;
 • Oficiálna záruka výrobcu - 2 roky.
nevýhody:
 • Slušná cenovka pre nie najväčšiu chladničku.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Pre "vstavaný" nemeckej výroby je pomerne primeraná cena. Bežná európska stredne veľká chladnička. Je potrebné manuálne rozmrazovanie, ale po dobu šiestich mesiacov nie je dôvod na jeho vykonanie. Funguje veľmi ticho.
Whirlpool ART 9811 / A ++ / SF
76 990

Na pozadí celkovej kompaktnosti vstavaných chladničiek je Whirlpool ART 9811 / A ++ skutočne veľký. Jeho výška je 193,5 cm a objem je 316 litrov. A to je hlavná výhoda. Špecifikácia má hladinu hluku 35 dB (A), čo je celkom pravda, ak je inštalácia správna. Spotreba energie triedy A ++ je tiež slušným indikátorom.

Značková technológia 6. Sense Fresh Control automaticky ovláda mikroklímu v chladničke (statické chladenie), udržuje vlhkosť na 75-85%, čím sa čerstvosť výrobkov udržiava omnoho efektívnejšie, než je k dispozícii pre modely vybavené systémom Total No Frost. A bez ďalších škatúľ.

Mraziaci priestor vyžaduje pravidelné odmrazovanie, ale proces je vďaka technológii Stop Frost zjednodušený na maximum. Jeho podstatou je zhromažďovanie všetkej vlhkosti vytvorenej v komore na povrch špeciálnej kovovej platne s vysokou tepelnou vodivosťou, ktorá je dostatočná na pranie 1-2 krát ročne.

Hlavné výhody:
 • Elektronické ovládanie s LED displejom;
 • LED osvetlenie interiéru;
 • Kovový držiak na fľaše;
 • Antibakteriálna filtrácia Microban®;
 • Výroba - Taliansko.
nevýhody:
 • Žiadny režim rýchleho zmrazenia;
 • Priemerná veľkosť mrazničky je 80 l.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Pohodlná a tichá chladnička dokonale zapadá do kuchyne. Vyrobené z vysoko kvalitného, ​​spoľahlivého upevnenia fasád. Vo vnútri nie je veľa polevy, môžete ho vypnúť 1-2 krát ročne a všetko dôkladne umyť.
Samsung BRB260087WW
59 800

High-end vstavaný chladničky, ktorá je mierne nižšia ako zvyšok nominovaných kategórie v tomto parametri, ako hladina hluku, ale jasne môže argumentovať s vodcami, ktorý sa nazýva, v celkovom poradí. Vlastne, pre domácu „studenú továreň“ s plným systémom No Frost je podpora akustického výkonu pri 37 dB celkom dobrá.

Zaujímavé je, že Samsung, v istom zmysle, perechegol "bosom" konkurent a "countryman" LG, ktoré sa podarilo, na rozdiel od druhej, zachovať funkciu automatického rozmrazovania a dobrú kapacitu. Pri relatívne malých rozmeroch (177,5x54x55 cm) je celkový užitočný objem BRB260087WW 263 litrov (191 + 72).

Osobitnú pozornosť si zaslúžia kamery s vybavením. V chladničke je univerzálna zóna sviežosti, schopná pôsobiť aj ako prídavná mraznička. Nastaviteľné režimy: + 2 °, -1 °, -5 ° alebo -15 ° ~ -23 ° C. Hlavne nízkoteplotná skrinka: 2 zásuvky a pohodlný posuvný zásobník.

Hlavné výhody:
 • Ekonomický a tichý invertorový kompresor;
 • Technológia dvojitého chladenia Twin Cooling Plus ™;
 • Jasné LED osvetlenie;
 • Kovová doska na udržanie chladu bez dodatočných nákladov na elektrinu;
 • Držiak na víno a výsuvná nádoba na polici.
nevýhody:
 • Skvelá cena;
 • Vôňa z plastu (prechádza po zapnutí a ochladení vnútorných povrchov).
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Pekná tichá chladnička bez mrazu. Presne to bolo potrebné. K dispozícii je podpora pre Wi-Fi adaptér, ale zatiaľ nevidím potrebu. Zóna sviežosti je chladná, často tam držím chladené mäso.
Hotpoint-Ariston T 16 A1 D
38 280

Stredne veľká chladnička, ktorá osloví tých, ktorí sú zvyknutí používať hornú mrazničku a nevidia problém v pravidelných (niekoľkokrát ročne) rozmrazovaní v kombinácii s globálnym umývaním. Výška karosérie je 157,6 cm, celkový objem je 240 litrov.

Podporovaná hladina hluku je 35 dB, čo sa dá ľahko vysvetliť schémou odkvapového odmrazovania jednej komory a statickým chladením druhej komory. Trieda spotreby energie je A +, hoci kompresor nie je meničom. Manažment - mechanické.

Všeobecne platí, že obvyklé, praktické, len plne vstavaný verzia chladničky. Okrem toho je model trochu taliansky. V súlade s tým samozrejme spoľahlivé remesiel Lipetsk. Cenovka nie je taká nízka, ale pre „inštaláciu“ je to celkom demokratické, ak nie povedať rozpočet.

Hlavné výhody:
 • Veľký chladiaci priestor - 191 l;
 • Prirodzená údržba optimálnej vlhkosti;
 • 4 police z odolného skleneného boxu na zeleninu;
 • Možnosť zavesenia dverí;
 • Klimatická trieda - SN-T (10-43 ° C).
nevýhody:
 • Malá veľkosť mrazničky - 49 l;
 • Neexistuje plná zóna čerstvosti.
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Pre tento typ zariadenia je pomerne lacný. Horný mrazák je vhodný, ak ho používate na dennej báze, a nezabalte ho dlhšiu dobu do šnúry. Hlavná kamera pre tri je dosť.
Electrolux ERN 1200 FOW
32 400

Electrolux chladničky sú zhromažďované vo Švédsku a niektorých krajinách východnej Európy (hlavne v Maďarsku a Poľsku). Väčšina kompresorov pre túto technológiu je dostupná v Slovinsku. Obľúbené modely Electrolux nie sú lacné (od 40 do 80 tisíc rubľov), ale pracujú veľmi ticho. Je zaujímavé, že súčasne je v technických charakteristikách deklarovaný jeden kompresor a hladina hluku sa pohybuje v priemere od 40 do 44 dB. Zdá sa, že všetko závisí od kvality zostavenia. Všimli sme si, že jednokomorová chladnička Electrolux ERN 1200 FOW (hladina hluku - 40 dB), malá a „absolútne tichá“, podľa kupujúcich.

Hlavné výhody:
 • kompaktné
 • zabudovaný
 • najľahšie v hodnotení - 31 kg
 • ideálny pre 1 osobu
nevýhody:
 • mrazničku ručne rozmrazujte
 • kvapky vody sa hromadia nielen na zadnej stene, ale aj na výrobkoch (musíte si dávať pozor, inak sa uskladnenie čoskoro zníži)
9.2 / 10
hodnotenie
recenzia
Hlavnou výhodou tejto chladničky je ticho! Ani som si nemyslel, že vstavaná chladnička môže byť taká tichá. Vôbec nie počuť.

Najvyššie nízkohlučné chladničky Side-by-Side

LG GC-Q247 CABV
139 990

Veľká, štýlová, tichá a priestranná chladnička od kórejskej značky. Hlavný formát je Side-by-Side, ale vo vyspelejšej verzii InstaView ™ Door-in-Door® s dodatočným priestorom pre často používané produkty. A hoci myšlienka vstavaného mini-baru nie je ani zďaleka nová, variant dizajnu od spoločnosti LG z hľadiska dizajnu, organizácie skladovania a praktickosti by mal byť uznaný ako výnimočný.

Priehradka vo dverách je skrytá pod zrkadlovým panelom, ktorý sa stáva priehľadným, ak naň dvakrát narazíte. Povrchová úprava hlavnej časti - kov, ovládanie - elektronický dotyk. Schéma chladenia - celkom bez mrazov. Podporuje sa systém intelektuálnej diagnostiky a prístupu k sieti cez Wi-Fi.

Nakoniec, deklarovaná hodnota akustického výkonu - 39 dB, ktorá so značným čistým objemom 626 litrov (406 + 220) je viac než hodnotným indikátorom. Energetická trieda - A +. A hlavnou prednosťou je invertorový lineárny kompresor.

Hlavné výhody:
 • Jednoduchý a pohodlný prístup k obľúbeným produktom;
 • Existencia hygienického filtra;
 • LED osvetlenie, aj v mrazničke;
 • „Vlhká“ zóna čerstvosti;
 • Veľká polica na fľaše.
nevýhody:
 • Neexistuje žiadna "nula" kamera.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Chceli veľkú a tichú chladničku bez dávkovačov. Našli ste perfektnú voľbu pre seba. Vyzerá to nádherne doma, efektívne sa ochladzuje, nerobí hluk. Niekedy môžete počuť ventilátor, ale vôbec nie kritický.
Samsung RS62K6130S8
95 515

Klasická chladnička Side-by-Side, ktorej sa Samsung podarilo urobiť priestranný a tichý a atraktívny vzhľad, napriek tomu, že predvolený formát znamená rovnosť a minimalizmus v dizajne. Farba fasády je z ušľachtilej ocele, ovládanie je elektronické, umiestnené na prednom paneli.

"Heart" RS62K6130S8 - digitálny invertorový kompresor. Vďaka nemu je zachovaná vysoká energetická účinnosť triedy A + a nízka hladina hluku až 40 dB. A to je na pozadí veľmi značného užitočného objemu 620 l.

Chladiaci systém je dvojokruhový s nezávislou reguláciou teploty v komorách, doplnený kovovými doskami Metal Cooling, ktoré slúžia na zachovanie chladu po otvorení dverí. Obe kancelárie sú vybavené jasnými LED svetlami.

Hlavné výhody:
 • Prémiový dizajn;
 • Primeraná cenovka;
 • Technológia presného chladenia, ktorá neumožňuje teplotné výkyvy viac ako ± 0,5 ° С;
 • Plný Žiadny mráz (Multi Flow v chladničke);
 • Upozornenie na otvorené dvere.
nevýhody:
 • Neexistujú žiadne vlastné zóny sviežosti;
 • Jednoduchosť organizovania priestoru.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Mám rád Samsung. A keďže rodina nie je taká malá, vybral som si veľkú chladničku bez akýchkoľvek ozdôb, ako je napríklad výrobca ľadu, ktorý kradol leví podiel na objeme. Kuchyňa vyzerá veľmi cool.

A konečne ...

Pred zakúpením chladničky, nebuďte leniví zistiť ako ticho to bude fungovať, Koniec koncov, aj keď si vyberiete tichý model spojky, váš konkrétny prípad môže spôsobiť hluk (napríklad v dôsledku chýb pri montáži). Preto chladničky stojí za kontrolu. ako možnosť nevkladajte do neho okamžite produkty (nekonvertujte na použité), aby sa zachovala možnosť výmeny, ak je v pravidlách obchodu.

Je dôležité si uvedomiť, že hladina hluku chladničky závisí okrem iného od toho, či stojí správne a rovnomerne, či sú riady správne umiestnené vo vnútri. Neodhadzujte odporúčania na uvedenie novej chladničky do prevádzky a nechať stáť 4-6 hodín po pôrode, Chladnička by mala stáť presne a riad by mal byť umiestnený správne. Preto musíte pozorne čítať a postupujte podľa pokynov.

Zdá sa, že sme sa zaoberali najtichšími chladničkami. Náš článok však nebude úplný, ak nezistíte, že na našom trhu sú zastúpené aj chladničky s takmer bezchybným typom. vstrebávanie chladiaceho systému a chladničiek termoelektrickýktoré sú úplne tiché. Avšak, veľkosť týchto domácich spotrebičov je veľmi malá - to je to, čo sa nazýva mini a auto-chladničky, rovnako ako minibary.

Teraz, naozaj, všetko. Dúfame, že vám pomohli zistiť, čo je to, táto tichá chladnička, a vy ste už beží na nákupy v obchode. A nakoniec chcem povedať jednu vec: Predtým, než sa prehrešíš na zvuk tvojho "studeného priateľa", uisti sa, že je správne a presne!

Loading...