20 najlepších nových smartfónov v roku 2017

V súlade s dobou - prehľad najzaujímavejších inovácií smartfónov v roku 2017

Najlepší noví smartphony v aktuálnom roku 2017 nás naďalej tešia zvýšením produktivity a ďalších dôležitých charakteristík a mali by sme zdôrazniť tieto dva trendy. v vlajkovej lode - Toto je odklon od klasických proporcií obrazovky v prospech zvýšenia kompaktnosti smartfónu. Podlhovastý displej môže súčasne zobraziť viac riadkov alebo je vhodnejšie umiestniť pomocné prvky rozhrania (napríklad v tých istých hrách). Zostáva čakať na implementáciu nových funkcií od vývojárov softvéru.

«Štátni zamestnanci„Ale aktívne sa učia nabíjať batérie. Ďalším krokom pre nich sú bezdrôtové riešenia v tomto smere.

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšia nízkonákladová inovácia smartfónov1Xiaomi Redmi Poznámka 4X 32Gb + 3Gb9.8 / 1010 989
2Meizu M5s 32Gb9.5 / 109 490
Najlepšie nové smartphony v strednej cenovej kategórii1Xiaomi mi69.7 / 1021 900
2HTC One X109.7 / 1049 334
3Xiaomi Mi Max 29.6 / 1011 490
4Huawei Nova 2i9.6 / 1018 200
5OPPO F5 4 / 32GB9.6 / 1013 800
6Nokia 69.6 / 1012 010
7LG X Power 2 M3209.5 / 1012 010
8Sony Xperia XA19.4 / 1013 696
Najlepšie nové špičkové smartphony1Huawei mate 109.8 / 1027 610
2Samsung Galaxy S8 +9.8 / 1036 812
3Oneplus 5 64 GB9.7 / 1027 990
4Sony Xperia XZ1 Dual9.7 / 1021 990
5HTC U Ultra9.7 / 1032 990
6LG G6 H870DS9.7 / 1026 126
7Google Pixel 2 64 GB9.6 / 1036 170
8LG V30 +9.5 / 1028 990
9Nokia 8 Dual sim9.2 / 1021 600
10Apple iPhone X 64 GB9.0 / 1058 990

Najlepšia nízkonákladová inovácia smartfónov

Xiaomi Redmi Poznámka 4X 32Gb + 3Gb
10 989

Táto nová spoločnosť Xiaomi je veľmi zaujímavým príkladom toho, ako používať menej produktívnu platformu, bolo možné zlepšiť výkonové charakteristiky smartfónu. Hoci čip Helio X20 (stojaci na Redmi Note 4 bez X) a demonštrujúci výrazne väčší počet „papagájov“ v syntetických testoch, pri reálnom zaťažení nie je tak hladký. Okrem toho, Snapdragon 625 je vyrobený na viac "tenkej" procesovej technológii, takže z hľadiska autonómie, nový Redmi Note 4X smartphone prekonáva svoj prototyp. Puzdro zariadenia sa pritom prakticky nevyhrieva.

Zvyšok smartphonov je takmer rovnaký, ak neberiete do úvahy vzhľad nových plastových vložiek v hornej a dolnej časti. Je možné, že vývojári zámerne opustili celokovové puzdro na zlepšenie kvality komunikácie.

Obrazovka smartphonu, pre rozpočet, jednoducho skvelá. Slušný hlavný kamerový modul - pri normálnom osvetlení sa dobre odníma a v náročných podmienkach pomáha úplne adekvátnemu HDR režimu. Ale milovníci seba, odporúčame tento smartphone nebude.

Najsmutnejší model mínus je neschopnosť pracovať na pásme 20 na 4G sieťach. Hovorí sa všeobecne o Redmi Note 4X. Ale len pre odporúčanú verziu (32Gb + 3Gb) existuje výkon smartfónu s podporou pre tento rozsah.

Hlavné výhody:
 • vynikajúca autonómia;
 • nezohrievané pri zaťažení;
 • vysoko kvalitná obrazovka;
 • dobrý hlavný fotoaparát;
 • K dispozícii je režim spomaleného prehrávania.
nevýhody:
 • nepodporuje všetky aktuálne LTE pásma (okrem globálnej hardvérovej verzie 32Gb + 3Gb);
 • kombinovaný slot pre druhú SIM a pamäťovú kartu;
 • ďaleko od najlepšieho predného fotoaparátu.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Hlavná vec, ktorá ma zasiahla - poplatok trvá týždeň !!! Áno, nehrám hry ani fotografujem. Ale každý deň mám telefonáty a internet.
Meizu M5s 32Gb
9 490

Výrobca umiestňuje tento model ako cenovo dostupný smartphone, ktorý podporuje rýchle nabíjanie. Skutočne, za pol hodiny je jeho batéria schopná doplniť svoj náboj minimálne o polovicu. Vzhľadom k tomu, že nie je príliš vysoká kapacita inštalovanej batérie - mega-užitočná „buchta“.

Rozlíšenie obrazovky nie je úžasné. Ale presnosť farieb, jas a rovnomernosť podsvietenia je veľmi dobrá.

Ďalšou výhodou smartfónu Meizu nad hlavným konkurentom je schopnosť pracovať na všetkých frekvenciách používaných domácimi operátormi pre siete 4G. Je však lepšie nezaoberať sa možnosťou hrať pohodlne majiteľovi predmetnej novosti. Je zaujímavé, že úspora na modernej platforme, výrobca neľutoval za základnú modifikáciu M5s troch gigabajtov RAM. V dôsledku toho nebudete mať problémy s veľkým počtom súčasne otvorených kariet v prehliadači.

Hlavné výhody:
 • pohodlné multifunkčné tlačidlo mTouch;
 • podanie farieb v blízkosti prirodzeného;
 • podpora rýchleho nabíjania;
 • Pracuje na väčšine súčasných LTE pásiem.
nevýhody:
 • skromný výkon;
 • priemerná autonómia;
 • zložitá voľba medzi druhou SIM kartou a pamäťovou kartou.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Výkon pre oči je dosť pre každého, kto nemá záujem o 3D hry. A rýchle nabíjanie obsadené osoby je nutnosťou.

Najlepšie nové smartphony v strednej cenovej kategórii

Xiaomi mi6
21,900 (pre model s vnútornou pamäťou 64 GB)

Novinka roku 2017 od spoločnosti Xiaomi - Mi6 smartphone - veľmi rýchlo získala popularitu a zaslúžila si veľa pozitívnych recenzií. Tento smartfón by mohol byť ideálnou voľbou pre náročného, ​​ale ekonomického hráča, ak nie nejaký „buggy“ použitý v jeho vlastnom shell. Súhlasíte s tým, že málo ľudí bude inšpirovaných častými „pádmi“ a zamrznutím, a dokonca aj potrebou reštartovať zariadenie. Šanca na rýchlu opravu MIUI je dobrá a Mi6 má dosť dobré vyhliadky.

Jedna vec, ktorá sa nedá presne programovo opraviť, je zvláštnosť vykonania tela. Vyzerá skvele a nemenej elegantné snímky v ruke. No, alebo aj na relatívne hladkom povrchu. Inými slovami, prípad súčasnej vlajkovej lode Xiaomi je mega-užitočná vec.

So smútkom musíme pripustiť, že výrobca neustále sleduje kanál stanovený niektorými značkami A. Máme na mysli nedostatok možnosti zvýšiť pamäť aj na úkor druhej SIM karty a odmietnutia obvyklého konektora slúchadiel. Mimochodom sa predpokladá, že táto je spojená so zlepšením ochrany proti vlhkosti. Takže - dôrazne odporúčame, aby ste tento okamih neskontrolovali.

Hlavné výhody:
 • vrchná náplň za prijateľnú cenu;
 • plný NFC;
 • elegantný vzhľad;
 • dvojitá hlavná kamera s optickým zoomom;
 • slušnú kvalitu pri snímaní pri slabom osvetlení.
nevýhody:
 • extrémne klzké telo;
 • žiadna podpora pre pamäťové karty;
 • Existujú sťažnosti týkajúce sa stability shellu MIUI;
 • žiadny audio konektor.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Smartphone je neuveriteľne krásny ... Veľmi silný, absolútne všetky hry idú na najvyššie nastavenia. Dobrý fotoaparát, aj pri slabom osvetlení, sú dobré.
HTC One X10
49 334

Tento nový produkt od známej taiwanskej spoločnosti robí komplexný dojem. Smartphone je vybavený dostatočne priestrannou batériou, takže by bolo logické očakávať od neho schopnosť pracovať dlhšiu dobu bez dobíjania. Nanešťastie, hardvérová platforma, ktorá sa tu používa, je ďaleko od najnovšieho a energeticky najúčinnejšieho systému na čipe (Helio P10), ktorý túto konkurenčnú výhodu minimalizuje. Avšak, nie všetko je tak zlé - na 12 hodín nepretržitého prehrávania video batérie je dosť. Druhý kontroverzný bod súvisí so vzhladom smartfónu - nie každý bude chcieť lesklý „chrómový“ rám hraničiť s predným panelom.

Chýbajú aj výhody nových položiek. Po prvé, je to veľmi slušný hlavný fotoaparát a jeho „pokročilý“ poloprofesionálny softvér. Najmä je možné ukladať obrázky v nekomprimovanom formáte alebo súčasne snímať video + fotografie (režimy Video Pic a ZOE). Druhou príjemnou vlastnosťou One X10 je najširšia škála zmien jasu obrazovky a vynikajúce vlastnosti proti oslneniu. Rovnako pohodlné je používanie smartfónu v úplnej tme aj pri priamom slnečnom svetle. Konečne, zvuk! Akustická dráha zariadenia je schopná dokonca aj niektoré „basy“.

Hlavné výhody:
 • veľmi široký rozsah jasu;
 • schopnosť zaznamenávať vo formáte RAW;
 • zaujímavá funkcionalita Video Pic a ZOE;
 • dobrá zvuková cesta.
nevýhody:
 • Hybridný podnos pre karty;
 • priemerná autonómia;
 • nepodporuje niektoré pásma LTE používané domácimi operátormi.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
4000 mAh - teraz smartphone skutočne žije už dlho. Ak si trochu ušetríte, trvá 2 dni, ak nie - jeden a pol, a zabudol som na batériu, ktorá už prišla večer.
Xiaomi Mi Max 2
11,490 (pre model s pamäťou 64 GB)

Tento smartphone môže slúžiť ako vynikajúca ilustrácia pre akúkoľvek prácu ako: "Do chuti a farby ...". Niekto jeho rozmery sa zdajú byť neúmerne veľké, zatiaľ čo iní budú potešení len z obrovskej obrazovky zariadenia. Je mimoriadne nepohodlné držať Mi Max 2 v malej dlani (pri komunikácii telefonicky), ale z hľadiska sledovania videa nemá prakticky žiadnych konkurentov. Mimochodom, v neposlednom rade kvôli pseudo-stereo realizované pomocou hovorených a multimediálnych reproduktorov. Iba vy musíte pochopiť, že ich odlišný výstupný výkon určuje maximálnu úroveň hlasitosti v tomto režime.

Nároční amatérski fotografi budú nespokojní s kvalitou obrázkov a pre všetkých ostatných, aj schopnosti „automatu“ sú pre oči dostatočné. Nedostatočná podpora pre modul Band 20 a bezkontaktný platobný modul je už známa priemerným smartfónom Xiaomi. Ale s tým, čo novinka roku 2017 rozhodne nemá žiadne problémy, tak je to s autonómiou. Úplne vybite batériu Mi Max 2 po celý deň ešte treba vyskúšať. Napríklad od rána do večera nepretržite sledujte filmy.

Hlavné výhody:
 • vynikajúca autonómia pre smartphone s takou obrovskou obrazovkou;
 • stereofónny zvuk cez reproduktory.
nevýhody:
 • žiadny modul NFC;
 • nepodporuje rozsah B20.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Výkonná batéria - aj keď používate navigátor, pozeráte filmy a čítate knihy, potichu žijete až do noci s istotou 25%, a ak sa používa mierne, trvá tri dni. Veľmi dobrý smartphone, podľa môjho názoru.
Huawei Nova 2i
18 200

Tento smartphone - nový produkt Huawei 2017 má niekoľko alternatívnych titulov naraz. Na jednom mieste, ona je známa ako Mate 10 Lite, v druhej je povýšený na trh, rovnako ako Huawei G10, v tretej - získala slávu pod názvom Maimang 6. Mimochodom, Honor 7X je prakticky rovnaký, len s vlastnými vlastnosťami. Napríklad predná kamera „Oner“ je jediná. V skutočnosti je prítomnosť štyroch kamier hlavným „čipom“ posudzovaného smartfónu. Uvedomujeme si, že zmysel pre selfie s rozmazaným pozadím nám uniká, pravdepodobne kvôli nedostatku rafinovanosti umeleckého vkusu. Komorná časť poteší majiteľa novej „Nova“ aj schopnosťou snímať video v režime Slow Motion, čo je pre túto kategóriu hodnôt pomerne zriedkavé. Všeobecne platí, že Huawei opäť potvrdil svoju povesť výrobcu dobrých cenovo dostupných smartfónov so slušnou úrovňou fotografie / videa. Z pekných vlastností si všimneme aj vynikajúcu obrazovku (18: 9) a možnosť zvýšenia citlivosti senzorickej vrstvy na prácu s rukavicami. A „smútok“ spočíva v neprítomnosti modulu NFC a dlhodobo zastaraných jednopásmových Wi-Fi.

Hlavné výhody:
 • hardware bokeh pre selfie a slušnú kvalitu streľby ako celku (s dostatočným osvetlením);
 • vynikajúca obrazovka s tenkými rámami;
 • rýchly multifunkčný snímač odtlačkov prstov;
 • práce pre skupinu 20;
 • Bluetooth s podporou aptX;
 • vnútornej a vnútornej pamäte.
nevýhody:
 • jednopásmové Wi-Fi;
 • žiadny modul NFC;
 • Hybridný zásobník pre pamäťovú kartu / druhú kartu SIM.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobrý smartphone, nie horší ako tá istá Galaxia A7, okrem toho, že neexistuje vodotesnosť, a hlavný fotoaparát je o niečo horší.
OPPO F5 4 / 32GB
13 800

Smartphone s dobrou kamerou, najzaujímavejšou novinkou 2017 pre milovníkov selfie a nielen. Okrem prednej kamery s rozlíšením 20 megapixelov využíva pokročilú technológiu samoštúdia, ktorú výrobca nazval AI Beauty. Myšlienka modernizácie jednotlivcov spočíva v tom, že ich prvé 200-bodové modely sú najprv postavené a potom sa na základe analýzy tvaru hlavy, pohlavia, veku, osvetlenia a ďalších kritérií z existujúcej základne cloudu vyberú najlepšie možnosti na odstránenie chýb. Ak je túžba pozrieť sa do očí tvrdej objektívnej reality, "čip" sa ľahko vypne. Zároveň je kvalita obrázkov stále vysoká a dokonca aj slabé svetlo nezhorší obraz. Hlavná kamera je tiež celkom slušná.

Smartphone je postavený na najnovšom jednočipovom strednom systéme, takže jeho autonómia je v poriadku. Tento čip nevykazuje výkonnostné záznamy, ale zariadenie nevedie „ťažkú“ grafiku moderných hračiek do strnulosti. Dokonca aj na OPPO F5 je tu skvelá obrazovka s tenkými rámami a trendovým pomerom strán (18: 9), slušným množstvom "operátorov", jednoduchým rozšírením množstva vnútornej pamäte a všetkých potrebných 4G rozsahov. Ale s bezkontaktnými platobnými systémami tento model nie je schopný pracovať, bohužiaľ.

Hlavné výhody:
 • Inteligentná kamera pre selfie;
 • vynikajúca obrazovka;
 • veľké množstvo pamäte RAM;
 • podporuje všetky 4G pásma používané v našich sieťach;
 • samostatné sloty pre pamäťové karty a karty SIM;
 • energeticky efektívna hardvérová platforma a priestranná batéria.
nevýhody:
 • dvojpásmové, ale nie najmodernejšie Wi-Fi;
 • nepodporuje technológiu NFC.
9.6 / 10
hodnotenie
Nokia 6
12,010 (pre model s vnútornou pamäťou 32 GB)

Tento smartphone je najviac očakávaná a diskutovaná novinka z roku 2017 z oživenej značky. Disponuje celokovovým puzdrom a skôr vyspelými kamerami. Pripomeňme, že pokiaľ ide o fotografické schopnosti, mobilné zariadenia Nokia sa vždy líšili k lepšiemu od svojich spolužiakov. Je pekné, že spoločnosť HMD Global, ktorá teraz vlastní práva na takéto slávne meno, pokračuje v tejto politike. Pokiaľ ide o silu tela, tam je video na Youtube, ktorý ukazuje, ako rozdeliť matice pomocou zariadenia. Ostatné technické vlastnosti Nokia 6 nevyzerajú tak pevne, ale nezabudnite na cenovú kategóriu tohto zariadenia. Pred nami je cenovo dostupný phablet fotoaparát s veľkou uhlopriečkou obrazovky a pevným maximálnym jasom. Okrem toho má zobrazovacie zariadenie vynikajúce pozorovacie uhly a správnu reprodukciu farieb.

Stojí za zmienku, že smartphone je k dispozícii v dvoch verziách: pre čínske a európske trhy. Prvá z nich nefunguje na všetkých pásmach LTE a má tiež obmedzenia v prístupe k službám Google a ďalším špecifickým funkciám firmvéru.

Hlavné výhody:
 • slušná komorná časť (pre svoj cenový segment);
 • Mocný displej;
 • odolné a tvrdé puzdro.
nevýhody:
 • kombinovaný slot pre pamäťovú kartu a druhú SIM kartu;
 • priemerná autonómia.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Pre mňa je hlavnou vec jasné rozhranie, použiteľnosť, trvanlivosť a praktickosť.
LG X Power 2 M320
12 010

Hlavným "čipom" tohto nového produktu je vynikajúca autonómia - pre smartphone s uhlopriečkou obrazovky 5,5 palca, výrobca sľubuje fantastickú prežitie. Vzhľadom na veľmi skromné ​​rozlíšenie zobrazovacej matice (1280 × 720) sa však deklarované údaje nezdajú byť skutočne výnimočné. Medzi ďalšie zaujímavé funkcie smartfónu patrí zmienka o neprítomnosti pauzy medzi stlačením tlačidla „spúšte“ a samotným „snímkom“, ktorý bude užitočný pri snímaní dynamických scén, ako aj dostupnosti proprietárnych spôsobov ovládania prednej kamery pomocou gest (autoservis).

Hardvérová časť zariadenia nie je pôsobivá svojimi možnosťami. Celková úroveň výkonu jeho "vypchávky" skôr hodí modely s cenovkou o pár tisíc menej. Okrem toho vývojári X Power 2 nepovažovali za potrebné vybaviť svojich potomkov snímačom odtlačkov prstov.

Hlavné výhody:
 • veľmi priestranná nabíjateľná batéria;
 • špeciálny režim pre pohodlné čítanie;
 • "Pokročilé" funkcie z hľadiska fotografie.
nevýhody:
 • skromné ​​rozlíšenie obrazovky;
 • nefunguje na všetkých súčasných 4G pásmach;
 • žiadny snímač odtlačkov prstov.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Veľmi dobrý smartphone, a ak nechcete aktívne sedieť na internete, poplatok za dva dni je viac než dosť.
Sony Xperia XA1
13 696

Lacná novinka od Sony v roku 2017 - Sony Xperia XA1 smartphone.Je pravda, že rozpočet smartphone v japončine vyzerá veľmi zvláštne. Na druhej strane, tento nedostatok snímača odtlačkov prstov a displeja s rozlíšením HD je na druhej strane dobrá časť fotoaparátu, pevný balík najčerstvejších bezdrôtových rozhraní a obvyklá vysoká cena.

V zásade pre 5 palcov Full HD môže byť nadbytočné. Okrem toho výrobca nemení smutnú tradíciu používania batérií s malou kapacitou vo svojich zariadeniach a snaží sa zvýšiť autonómiu prostredníctvom softvérovej optimalizácie spotreby energie. Novinka dokonca vie, ako sa prispôsobiť dennej rutine svojho majiteľa, a tým znížiť jas podsvietenia a hlasitosť zvoniaceho reproduktora počas spánku.

Hlavná kamera Xperia XA1 dostala od nedávnej vlajkovej lode, ale ona bola "zakázaná" strieľať video v 4K. Bohužiaľ tu chýba optická stabilizácia. Smartphone podporuje profil aptX a môže byť zaujímavý z hľadiska vysoko kvalitného prenosu hudby cez Bluetooth. S prácou v sieťach štvrtej generácie je situácia nasledovná: rýchlosť prenosu dát zodpovedá Cat.6, ale musíte starostlivo vybrať modifikáciu XA1 pre vaše podmienky (zoznam použitých rozsahov).

Hlavné výhody:
 • relatívne slušnú hlavnú kameru;
 • dobrý herný výkon;
 • zaujímavý bezrámový dizajn;
 • Podpora najnovších verzií bezdrôtových rozhraní.
nevýhody:
 • žiadny snímač odtlačkov prstov;
 • malá kapacita batérie;
 • žiadna modifikácia s úplným „balíkom“ súčasných LTE pásiem;
 • vysoká cena.
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Obrazovka je skvelá. Skutočnosť, že len 1280x720 sa naučil len z vlastností. Nepotrebujem skener odtlačkov prstov, takže si nemyslím, že jeho nedostatok je nevýhodou.

Najlepšie nové špičkové smartphony

Huawei mate 10
27 610

Ďalším krokom k vytvoreniu plnohodnotnej umelej inteligencie bola spoločnosť Huawei. Jeho špičkový jednočipový systém, Kirin 970, dostal ďalší blok, ktorý sa nazýval Neural Processing Unit. Teraz, vo všetkých smartfónoch založených na tomto čipe, vrátane najnovšieho Mate 10, intelektuálne technológie „fungujú“. A nič iné. Používajú sa na rozpoznávanie scén a objektov pri snímaní, pri realizácii digitálneho priblíženia na rovnakom mieste, na optimálne rozdelenie vnútorných úloh a efektívne riadenie spotreby energie. Je ťažké povedať, či je AI presne ten prípad, ale existujú zlepšenia vo všetkých vyššie uvedených oblastiach. Aspoň s autonómiou, Mate 10 sa darí, s výkonom je to v pohode, a jeho smartphone skóre 97 bodov na DxOMark. Prečo sme v tejto revízii prijali základnú verziu súčasnej vlajkovej lode Číňanov? A pretože je to lacnejšie, pohodlnejšie a praktickejšie ako akékoľvek možnosti tam s menami Pro a najmä Porsche Design. A cena v našom prípade je na poslednom mieste v dôležitosti.

Hlavné výhody:
 • najmodernejšie „vypchávky“;
 • vynikajúca kvalita fotografií a videa;
 • gigabitový modem;
 • veľmi slušnú autonómiu.
nevýhody:
 • slabá ochrana proti vlhkosti (IP53);
 • Vyznačené sklenené pozadie a bezdrôtové nabíjanie nie je k dispozícii;
 • Pri snímaní vo formáte 4K nefunguje stabilizácia (na aktuálnom firmvéri).
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Prvý wow efekt, aký je malý. Kým nezapnete obrazovku. Predtým tu bol Mate 8, takže v porovnaní s novinkou je to len lopatka.
Samsung Galaxy S8 +
36 812

Novinkou spoločnosti Samsung je stelesnenie myšlienky vytvoriť smartphone s 6,2-palcovým kompaktným displejom. A jeho podstatou je zmeniť proporcie týchto - namiesto obvyklých 16: 9 alebo 16:10, strany Galaxy S8 + displeja korelujú ako 18,5 až 9. vytváranie neklasických čiernych rámov (po stranách).

Umiestnenie snímača odtlačkov prstov vyzerá trochu kontroverzne - nie pod objektívom zadnej kamery, ale vedľa nej. Vidíme ďalší „mínus“ v neprítomnosti druhého rečníka. A to napriek tomu, že zvuková cesta zariadenia je postavená pomocou vysokokvalitného vyhradeného DAC. Všetko ostatné sa očakáva, že si zaslúži mimoriadne nadšené recenzie: najvyšší výkon, vysokorýchlostné pripojenie k 4G sieťam (Cat.16), Bluetooth verzia 5.0. Hlavná kamera sa nezmenila, niektoré procesné algoritmy sa vylepšili. Čelné nadobudnuté automatické zaostrovanie a pridané rozlíšenie. Úloha blesku pre ňu sa hrá na displeji a schopnosť ovládať odtieň jej žiarenia vám umožňuje dosiahnuť správne vyváženie bielej za všetkých podmienok.

Hlavné výhody:
 • relatívne kompaktné zariadenie s veľkou obrazovkou;
 • najmodernejšie „vypchávky“;
 • slušná zvuková cesta;
 • vynikajúca komorová časť;
 • IP68 ochrana;
 • dobrej autonómie.
nevýhody:
 • neúspešné umiestnenie snímača odtlačkov prstov;
 • jeden multimediálny reproduktor;
 • kombinovaný slot "pamäťová karta / druhá SIM";
 • lesklá značka a klzké telo.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepšie z noviniek smartfónov v roku 2017. Obrazovka je super! 4 režimy vyhotovenia farieb. Reproduktor je veľmi hlasný, musíte ho vypnúť, ak nechcete, aby ostatní počúvali svojho partnera.
Oneplus 5 64 GB
27 990

Po zoznámení sa so smartfónom, novou spoločnosťou OnePlus 2017, sa objavuje určitá nejednoznačnosť pocitov. Napríklad je úplne nepochopiteľné, čo výrobca očakával, a to tritely prepínaním časti jadier do režimu nepretržitého pretaktovania, keď bežia obľúbené benchmarky na smartfóne. Takéto veci veľmi rýchlo vyšli najavo a viditeľne pokazili povesť, a to všetko kvôli desiatke alebo dvoch ďalších „papagájov“.

Chváliť piateho OnePlus, obchodníci sa zameriavajú na duálny fotoaparát s rekordným celkovým rozlíšením (16 + 20 Mp). A všetko by bolo v poriadku, ale nie je tam žiadna optická stabilizácia a pixely majú relatívne malé fyzické rozmery, čo ovplyvňuje kvalitu obrazu v ťažkých podmienkach. Podľa zdroja DxOMark je však komorná časť predmetného modelu naozaj slušná a len mierne nižšia ako vlajkové lode značiek A. Vlastne, ako všetky ostatné vlastnosti, s výnimkou triedy ochrany shell (IP). Tu má OnePlus zjavnú chybu.

Hlavné výhody:
 • vysoký výkon;
 • dobrá autonómia;
 • slušná komorná časť;
 • relatívne nízku cenu, berúc do úvahy špičkovú „plnku“.
nevýhody:
 • pamäťová karta nepodporuje;
 • žiadna optická stabilizácia;
 • slabá ochrana proti vlhkosti.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Kúpené pred týždňom. Po dva dni batéria nestačí, ale pre jedného, ​​s veľmi aktívnym použitím, ľahko. Rýchle nabíjanie je zároveň dobré, za hodinu až 90% nominálnej hodnoty. Nevidím žiadne želé obrazovky.
Sony Xperia XZ1 Dual
21 990

Nová vlajková loď spoločnosti, "čip", čo je schopnosť strieľať video rýchlosťou 960 snímok za sekundu. Avšak len v štandarde 720p as časovým limitom je tento režim implementovaný pomocou špeciálnej vyrovnávacej pamäte. Fotoaparát sa stal ešte „múdrejším“ a urobí tri zábery samostatne pred uvoľnením uzávierky - objekt sa len usmeje do objektívu. Taktiež si spomíname, že vlastným rysom súčasných smartfónov značky Sony je umiestnenie skenera odtlačkov prstov - je zabudovaný do vypínača na boku. Takéto konštruktívne riešenie umožnilo bez problémov umiestniť na prednú stranu dva vynikajúce stereo reproduktory.

Ak hodnotíme model Xperia XZ1 na základe výsledkov benchmarku, smartfón je výrazne nižší ako konkurenti postavený na rovnakej hardvérovej platforme (Snapdragon 835). Stačí vziať do úvahy, že jeho schopnosti sú tu zámerne "upnuté", aby sa zvýšila autonómia.

Hlavné výhody:
 • režim super pomalého snímania;
 • vynikajúca zvuková cesta;
 • prekvapivo slušná autonómia.
nevýhody:
 • originálny uhlový dizajn;
 • jasne predražené.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Autonómia veľmi spokojná. Očakával som, že to bude slabá stránka, ale ukázalo sa to opačne. V reálnych podmienkach som dostal 2 dni práce.
HTC U Ultra
32,990 (pre model s vnútornou pamäťou 128 GB)

HTC sa rozhodol nasledovať kroky spoločnosti LG a dodal svoj nový phablet s dodatočným dvojpalcovým displejom umiestneným nad hlavným displejom. Niet pochýb o tom, že z tohto technického riešenia je prínos, ale ak je na prednom paneli aj skener výtlačkov, výška smartfónu sa ukázala ako pevná.

Iná myšlienka, tvorivo prepracovaná Taiwančanmi, je samoštúdiová asistentka Sense Companion (druh alternatívy k službe Google Now). Predpokladá sa, že po napísaní potrebného štatistického základu poskytne užitočné rady a tipy. Napríklad „počuť“ váš úmysel navštíviť vašu obľúbenú reštauráciu navrhne najlepšiu trasu, pričom zohľadní vašu aktuálnu polohu, dopravnú situáciu atď. Pozoruhodnou črtou novosti je aj skutočnosť, že rozlíšenie prednej kamery je väčšie ako hlavné. Zároveň vie, ako strieľať v tzv. Ultra-pixelovom režime, ktorý umožňuje kompenzovať nedostatok osvetlenia čiastočným zmenšením detailov.

Hlavné výhody:
 • veľkolepý vzhľad;
 • užitočná a pohodlná dodatočná obrazovka;
 • slušná komorná časť;
 • asistenta.
nevýhody:
 • telo značky;
 • slabá ochrana proti vlhkosti;
 • nízka autonómia;
 • hybridný slot pre pamä »ovú kartu alebo druhú SIM kartu.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Možnosť prepínať medzi megapixelmi (pre vysoké rozlíšenie) a ultra pixelmi (pre snímanie pri slabom osvetlení) vo fotoaparáte je vec! Zvuk, ako zvyčajne s HTC, cool.
LG G6 H870DS
26 126

LG sa tiež rozhodla experimentovať s rozmermi obrazovky, a dokonca aj Samsung to urobil o niečo skôr. Je pravda, že jeho nový vzorec nie je tak radikálny, „iba“ 18: 9 s uhlopriečkou 5,7 palca. Okrem neštandardného pomeru strán je displej tiež asymetricky umiestnený vo vzťahu k hornému a dolnému okraju smartfónu, ktorý sa nie každému páči.

Mimochodom, novinka roku 2017 nemá pohodlnú a funkčnú ďalšiu obrazovku. Zaujímavé je, že prípad smartfónu je zakrytý za sklom s gorilským sklom 5 avpredu - s ochranou tretej generácie od rovnakého výrobcu. Podľa mnohých odborníkov sa líšia odolnosťou voči extrémnym zaťaženiam a škrabancom.

Pokiaľ ide o "plnka" G6 - vývojári pre vlajkovú loď nie je najmodernejšia platforma. Avšak, jeho schopnosti s hlavou dosť pre všetky potreby, či už sa jedná o hry náročné na zdroje alebo prehliadač s mnohými súčasne otvorenými kartami. Jeden z "čipových" modelov môže byť uvažovaný podľa štandardu MIL-STD-810G. Predpokladá sa, že smartphone bez následkov by mal odolať viacnásobnému pádu z výšky 1 m na materiály, ako je strom.

Hlavné výhody:
 • kompaktná veľkosť s dostatočne veľkým displejom;
 • udržuje šokové zaťaženie podľa armádneho štandardu MIL-STD-810G;
 • Skvelý zvuk cez slúchadlá, vďaka čipu ESS SABER ES9218.
nevýhody:
 • nie najimpozantnejšia autonómia;
 • Hybridný slot pre druhú kartu SIM alebo pamäťovú kartu.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Na druhý deň používania sa mi podarilo smartphone odhodiť. Padol na dlaždicu na okraji, ale zostal úplne neporušený - žiadne praskliny alebo škrabance.
Google Pixel 2 64 GB
36 170

Povrchovo je nový „pixel“ vôbec nepôsobivý a dizajnéri spoločnosti majú čo robiť. Prípad by bol obmedzený na jeden anonymný model a nesmierne veľký rámec (pre vlajkovú loď). Z hľadiska konštrukčnej pevnosti existujú aj chybné výpočty - telo Pixel 2 sa ohýba pozoruhodne a je náchylné k praskaniu v oblasti antény. Vo všeobecnosti sa zdá, že spoločnosť Google zamerala svoje hlavné úsilie na rozvoj a zlepšenie intelektuálnych schopností smartfónu a tu nájde niečo, čo priláka potenciálnych kupcov. Toto je inteligentný asistent a funkcia Prehráva sa, ktorá dokáže rozpoznať hudbu, ktorá sa odohráva niekde v blízkosti, ako aj službu Google Lens, ktorá vám umožňuje identifikovať rôzne objekty na obrázkoch a získať informatívnu pomoc. Samozrejme, všetky uvedené "čipy" sú úzko integrované s ekosystémom spoločnosti, ktorá je schopná prekonať systém Apple v blízkej budúcnosti. V tomto kontexte sa už prvá pozícia smartfónu v hodnotení DxOMark nezdá byť niečo jedinečné. Takže len čerešňa na torte.

Hlavné výhody:
 • vynikajúca komorová časť;
 • funkčnosť, ktorá je už v blízkej budúcnosti užitočná a sľubná.
nevýhody:
 • nevýrazný dizajn s veľkými rámami;
 • žiadne bezdrôtové nabíjanie;
 • cena.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepší smartphone roku 2017, určite skvelý fotoaparát, nahý Android a veľa skvelých vyhľadávacích služieb.
LG V30 +
28 990

Ihneď si všimneme, že v prípade súčasnej vlajkovej lode LG znamená „plus“ v názve modelu dvojnásobok vnútornej pamäte. A to je všetko. Ak okamžite začnete s nálezmi - máme drahý vynikajúci smartphone pre audiofily.

Nie, V30 má ďalšie vlajkové schopnosti, ale nie bez výhrad. Vyzerá to napríklad ako inteligentná dvojitá hlavná kamera s clonou f / 1,6. Počas dňa - nie sú žiadne otázky, všetko je takmer dokonalé a kvalita natáčania videa je najlepšia vo svojej triede. Zodpovedajúci softvér navyše veľmi starostlivo koriguje skreslenie (skreslenie širokouhlého objektívu). Žiadne "sudy" a nie blízko. Ale kto inšpiroval vývojárov zariadenia k myšlienke, že kombinácia optiky s vysokou apertúrou a jedného mikrónového pixelu (IMX351) funguje dobre, keď nie je dostatok svetla? A čo neodpojovací skrášľovač v prednej kamere s rozlíšením 5 MP? A toto je vlajková loď ...

Zvuková cesta k sláve, áno. Digitálne filtre, nastaviteľné 32-bitové ESS Sabre ES9218 + DAC, 75 objemových gradácií. Ale tu, nie bez nuansy. Krátke stlačenie tlačidla nastavenia je jedna položka a dlhá - dobre, oh-oh.

Hlavné výhody:
 • najvyššiu kvalitu zvukovej cesty;
 • Ochrana IP68 a MIL-STD-810G;
 • prakticky štandardný pri snímaní videa v normálnych podmienkach;
 • tlačidlo napájania je kombinované so snímačom odtlačkov prstov.
nevýhody:
 • kvalita fotografie / videa je veľmi závislá na svetle;
 • ďaleko od vlajkovej lode frontalka;
 • iba 4 GB pamäte RAM;
 • veľmi elegantné telo;
 • neprimeraná cena.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Tento nový produkt je najlepším hudobným smartfónom roku 2017. Predtým používaný prehrávač iBasso DX90. Tu nie je zvuk horší, veľmi čistý, obklopujúci a detailný. Áno, s bežnými slúchadlami, rozdiel, keď zapnete / vypnete Hi-Fi nebudete počuť.
Nokia 8 Dual sim
21 600

Spoločnosť HMD Global, ktorá v súčasnosti vlastní takúto slávnu značku, sa v roku 2017 rozhodla vyvinúť vlajkovú loď smartfónu a rozhodla sa zamerať na videofilm. A nielen na jeho kvalitu, ale aj na špeciálne aplikačné scenáre. Prvá je dobre ilustrovaná technológiou nahrávania priestorového zvuku Nokia OZO Audio. Umožňuje napríklad určiť objekt sledovania pre mikrofóny a pretože nezmeníte polohu smartfónu, budú prioritné akustické signály osoby pod dohľadom. Pokiaľ ide o špeciálne režimy - existujú dva, a sú zamerané na bloggerov. Toto simultánne natáčanie na prednej a hlavnej kamere (Dual-Sight alebo Bothie), ako aj funkcia živého vysielania na YouTube alebo Facebooku, vstavané rozhranie fotoaparátu. Zostáva dodať, že s hlavnými zložkami posledne menovaného je všetko v poriadku: optika Zeiss; všetky tri senzory s rozlíšením 13 megapixelov a samotný pixel s veľkosťou 1,12 μm; tandemový modul typu RGB + monochromatický; K dispozícii je infračervený diaľkomer. Na druhej strane existujú sťažnosti na dostupné nastavenia režimov snímania, ako aj kvalita obrazu počas živého vysielania.

Hlavné výhody:
 • veľký výber video režimov (Dual-Sight, Time Lapse, Slow Motion a ďalšie);
 • vysoko kvalitné výsledky snímania pri normálnom osvetlení;
 • top "plnka".
nevýhody:
 • nedostatok možností nastavenia obrazovky a fotoaparátu;
 • priemerná autonómia;
 • Žiadny stereofónny zvuk (av tej istej Nokia 6 je);
 • Technológia Glance Screen (analógia Always-On-Display) zobrazuje udalosti, ktoré nie sú pre všetky aplikácie;
 • Požadovaná cena nezodpovedá aktuálnej úrovni značky.
9.2 / 10
hodnotenie
recenzia
Robí len skvelé, superflagmanskie, fotky. Táto strana je veľmi šťastná, hoci manuálne nastavenia by mohli byť pohodlnejšie.
Apple iPhone X 64 GB
58 990

Keď už hovoríme o najlepších smartfónov v roku 2017, samozrejme, nemôžete ignorovať Apple. Jubilejný iPhone sa ukázal ako Apple a najkontroverznejší. Samozrejme, že fanúšikovia značky tradične ho vychvaľujú, ale nároky na zariadenie z toho sa nestanú menej. Obrazovka. Predpokladajme, že by ste si mohli zvyknúť na dizajn s monoblokom, užitočnou oblasťou a všetkým, ale bez PWM, alebo aspoň s väčšou frekvenciou. A sťažnosti vlastníkov problémov senzorickej vrstvy, keď ideme do chladu?

Identifikácia. Dokonca ani pri oficiálnej prezentácii sa jej prvá práca nemohla preukázať a reklama s dievčaťom v bazéne bola úplne čistá. Čo povedať o komplikujúcich faktoroch, ako je prítomnosť šatky s okuliarmi a klobúkom, následky nadmerného pitia alebo agresívneho make-upu. O bezpečnosti vodičov už spomenúť a nestojí za to. Management. Princíp „bičovania tam, bičovanie tu“ je dobrý, ak nie je veľa gest a sú intuitívne. Tento moment je však najmenej kritický. Funkcia menšieho zoznamu jednoducho nedáva zmysel. So všetkými týmito „maličkosťami“ sa cena iPhone X zdá byť ešte neadekvátnejšia ako v celej produktovej rade Apple.

Hlavné výhody:
 • rekordná produktívna "plnka";
 • vynikajúca kvalita fotografie / videa;
 • stereo zvuk;
 • podmienečne bezrámový dizajn.
nevýhody:
 • Mnohé nuansy pri používaní funkcie Face ID;
 • dostatočný počet sťažností na displeji;
 • ďaleko od najvhodnejšieho kontrolného systému;
 • premrštená cena.
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Musíte si zvyknúť na nové gestá manažmentu. Bez tlačidla Doma je to nepohodlné a nezvyčajné.

V roku 2017 nás výrobcovia smartfónov naďalej tešia zaujímavými novinkami. Každý z chytrých telefónov prezentovaný v našom prehľade je zaujímavý svojím vlastným spôsobom, dokonca aj neprimerane drahým Xperia XA1. No, a vy si vyberiete. Majte pekné nakupovanie!

Loading...