12 najlepších proteínov na chudnutie

Chápeme, čo bielkoviny pomôžu ženám a mužom schudnúť.

Jedným z najznámejších druhov športovej výživy je proteín. O ňom vedieť, alebo aspoň počul, aj tí, ktorí nie sú priaznivcami fyzickej aktivity a nezúčastňujú telocvične. Toto hodnotenie sa skladá z najlepších proteínov, ktoré môžu pomôcť pri takej ťažkej úlohe ako chudnutie.

Čo je to proteín?

V širokom zmysle slova, proteín (a proteín je proteín) je živina, to znamená látka potrebná na zabezpečenie normálneho fungovania tela. Človek dostane bielkoviny z potravy. Takéto potraviny sú mäsové a mäsové vedľajšie produkty, ryby a morské plody, vajcia, všetky mliečne výrobky (vrátane proteínových kokteilov). To sa týka živočíšnych bielkovín. Rastlinný proteín sa nachádza v orechoch, semenách, strukovinách.

Veľká molekula proteínu sa skladá z aminokyselín, jednoduchých štruktúrnych prvkov. Sú to aminokyseliny, ktoré sú „stavebnými kameňmi“, z ktorých telo buduje nové svaly, ako aj enzýmy, hormóny a ďalšie látky potrebné pre život.

Proteín ako typ športovej výživy je biologicky aktívnym doplnkom na báze proteínov.

Prečo potrebujete proteín

Každý deň musíte konzumovať najmenej 1 g proteínu na kilogram hmotnosti. V opačnom prípade svaly stratia tón, hormonálna rovnováha môže byť narušená a kvalita života sa všeobecne zníži.

V rytme moderného sveta je niekedy veľmi ťažké udržať vyváženú stravu a „spĺňať“ náš proteínový štandard. Dôvody môžu byť iné: nebol žiaden čas / sila / túžba variť, ani kaňon nebol čas jesť večeru pripravenú vopred podľa všetkých kánonov.

V takýchto prípadoch sa vyskytujú proteínové kokteily. Umožňujú rýchlo zaplniť nedostatok bielkovín. Okrem toho, pitie proteínového kokteilu je chutnejšie ako jesť „nahé“ kuracie prsia bez príloh. A tento koktail sa vstrebáva rýchlejšie ako mäso. Okrem toho, proteín bude vynikajúcou pomocou v otázke rozmanitosti stravy, čo je dôležité.

Chudnutie Proteín

Vo všeobecnosti nie sú proteíny rozdelené na "chudnutie" a "hromadenie hmoty". Na dosiahnutie uvedených cieľov je dôležitý celkový kalorický obsah denného menu a pomer živín v strave (bielkoviny, tuky a sacharidy).

Pre chudnutie je jediným dôležitým pravidlom udržanie kalorického deficitu. To znamená, že musíte spotrebovať viac energie, než dostať ju z potravín. Potom telo vezme chýbajúcu časť energie zo svojich rezerv.

Na zníženie kalorického príjmu je potrebné najprv sacharidy, nie tuky. Úplne vylúčiť nemôže byť. Požadované množstvo - 1 g tuku na kilogram hmotnosti. Čo sa týka proteínov, ich množstvo počas úbytku hmotnosti by sa malo zvýšiť na 2 gramy na kilogram hmotnosti.

Problém je v tom, že nie je vždy možné úplne vyhovieť pomeru CBDI (kalorický a výživný). Môže sa stať, že norma o sacharidoch a tukoch už bola splnená, ale proteíny naopak nestačia. Zároveň nie sú na sklade takmer žiadne „povolené“ kalórie. Tu v takýchto prípadoch môže byť užitočné chudnutie a proteín.

Najlepšie proteíny na chudnutie

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie syrovátkové zmesi a koncentráty1Gold Standart 100% srvátka z optimálnej výživy9.9 / 104 300
2Prostar 100% srvátka od Ultimate Nutrition9.8 / 103 300
3Titánová srvátka od spoločnosti SAN9.7 / 103 700
4Impact Whey Protein MyProtein9.6 / 101 800
Top srvátkové izoláty1ISO Sensation 93 od spoločnosti Ultimate Nutrition9.9 / 102 100
2BioTech Iso Whey Zero9.8 / 102 300
Najlepšie hydrolyzáty1Carne Bolic by Ultimate Nutrition9.9 / 101 700
2Platinum Hydrowhey podľa optimálnej výživy9.8 / 104 700
Najlepšie kazeínové proteíny na chudnutie1100% kazeín z optimálnej výživy9.9 / 102 400
2Micelárny Creme od firmy SynTrax9.8 / 101 700
Najlepšie komplexné proteíny na chudnutie1SynTrax Matrix9.9 / 101 500
2Moderný proteín z USPlabs9.8 / 103 150

Najlepšie syrovátkové zmesi a koncentráty

Gold Standart 100% srvátka z optimálnej výživy
4 300 (plechovky, 2,27 kg)

Gold Standart 100% Whey od ON je najpredávanejší proteín na svete. Obsahuje len srvátkový proteín, ale rôzne formy - zmes, zmes. Na báze je izolát, ku ktorému sa pridá koncentrát a hydrolyzát séra (peptidy). Posledne menované sa absorbujú predovšetkým v priebehu 10-15 minút. To znamená, že telo veľmi rýchlo dostane zdroj na obnovu.

Hlavné výhody:
 • renomovaný výrobca, vysoko kvalitný výrobok,
 • V kompozícii sú prítomné srvátkové peptidy.
nevýhody:
 • v niektorých chutí veľa sacharidov v zložení,
 • cena.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Najvyššia kvalita bielkovín, podľa môjho názoru. Drahšie ako iné, ale som si istý kvalitou. Hlavná vec, aby z oficiálnych dodávateľov.
Prostar 100% srvátka od Ultimate Nutrition
3 300 (plechovka, 2,39 kg)

Prostar 100% srvátka sa skladá z rovnakých zložiek ako Gold Standart - izolát, koncentrát a srvátkové peptidy. Tento proteín sa absorbuje v priebehu 30 minút, pretože srvátka je najrýchlejšie absorbujúcim proteínom v porovnaní s kazeínom alebo komplexným proteínom. Mieša sa dobre s vodou / mliekom a nezanecháva žiadne hrče.

Hlavné výhody:
 • ideálne na rýchle doplnenie nedostatku bielkovín;
 • vysoká koncentrácia bielkovín - 25 g na 30 g porcie.
nevýhody:
 • Niektoré chute sú veľmi "chemo".
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Tento proteín má ideálny pomer ceny a výkonu. Okrem toho, testované v priebehu rokov a mnoho športovcov. Zloženie je rovnaké ako v Optime, lacnejšie je len Prostar.
Titánová srvátka od spoločnosti SAN
3 700 (plechovky, 2,27 kg)

Ďalej v rebríčku najlepších proteínov na chudnutie - Syntéza titánu zo SAN je čistý srvátkový proteín, ktorý sa skladá z dvoch foriem - izolátu a koncentrátu srvátky, bez peptidov. Koncentrácia proteínu na porciu je priemerná - 23 g na porciu pri 30 g. Tento indikátor sa môže meniť a závisí od chuti proteínu. Logika je jednoduchá - čím väčšia chuťová zložka, tým menší je podiel alokovaný na bielkoviny. To platí pre všetky chuťové proteíny akéhokoľvek výrobcu.

Hlavné výhody:
 • známy výrobca, kvalitný výrobok,
 • je veľmi dobre rozpustený, bez zanechania hrudiek.
nevýhody:
 • nie najvyššia koncentrácia proteínov.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Jedným z najobľúbenejších proteínov, ako je chuť, je Rocky Road. Pijem ju ako desiatu medzi hlavnými jedlami.
Impact Whey Protein MyProtein
1 800 (mäkké balenie, 1 kg)

Impact Whey Protein, ako čistý koncentrát srvátky, má vynikajúci výkon - ako v proteíne (80 g na 100 g proteínového prášku), tak v sacharidoch a tukoch. To robí Impact Whey Protein vynikajúcim proteínom chudnutia pre mužov aj ženy. Môžete ho piť kedykoľvek počas dňa. Ideálne pre užívanie po tréningu spaľovania tukov, alebo ráno, po noci hladu.

Hlavné výhody:
 • výborná koncentrácia proteínov
 • môžete piť kedykoľvek počas dňa,
 • dobre premiešajte
 • cena.
nevýhody:
 • niektoré chute nie sú veľmi príjemné.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
V poslednej dobe, beriem len Impact Whey z MyProtein. Veľa bielkovín a málo uhlia, kalórie deficit je to, čo potrebujete. A cena je pekná.

Top srvátkové izoláty

ISO Sensation 93 od spoločnosti Ultimate Nutrition
2 100 (plechovky, 910 g)

Naše top chudnutie bielkovín poradie pokračuje s ISO Sensation 93 izolát z Ultimate Nutrition. Izoláty srvátky sa líšia od koncentrátov vyšším obsahom bielkovín a prakticky nulovými alebo žiadnymi sacharidmi a tukmi.

Ultimate Nutrition ISO Sensation 93 je najčistejším izolátom na trhu športovej výživy. Koncentrácia proteínu v ňom je 93 g na 100 g proteínového prášku. Tuk je úplne neprítomný, sacharidy menšie ako 1 g na porciu v 33 g.

Hlavné výhody:
 • najvyššiu koncentráciu bielkovín medzi všetkými známymi izolátmi, t
 • veľmi dobre rozpustený, bez peny a hrudiek,
 • dodatočne obohatené glutamínom a enzýmovým komplexom.
nevýhody:
 • zlé recenzie na chuť banánov - horkosť a chemický obsah.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Na sušenie je tento proteín ideálny - veľa bielkovín a takmer žiadne uhlie. Zrieďujem ho vo vode, pretože v mlieku je laktóza a stratí sa význam príjmu izolátu.
BioTech Iso Whey Zero
2 300 (plechovka, 908 g)

Protein Iso Whey Zero je vlajkovou loďou spoločnosti BioTech. Izolát získaný metódou mikrofiltrácie v priečnom toku. Táto metóda vám umožňuje získať najviac čistený a koncentrovaný produkt.

Množstvo proteínu v Iso Whey Zero je 89 g na 100 g proteínového prášku. Laktóza a mliečny tuk menej ako 0,5 gramu na jednu dávku koktailu v 25 g.

Hlavné výhody:
 • vysoký obsah proteínov
 • ľahko sa mieša, rýchlo vstrebáva,
 • vysoko kvalitný produkt.
nevýhody:
 • Niektoré chute sú veľmi sladké.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Teraz strácam váhu, navyše mám neznášanlivosť na laktózu, takže si tento izolát kupujem. Pijem po tréningu, niekde za 1,5 hodiny po maturite. Výsledok je dobrý, hlavná vec je v súlade s KBSTU.

Najlepšie hydrolyzáty

Carne Bolic by Ultimate Nutrition
1 700 (plechovka, 840 g)

Zvláštnosťou tohto produktu sú suroviny. Na výrobu Carne Bolic používa hovädziu bielkovinu. Zloženie produktu je veľmi lakonický hydrolyzovaný izolát z hovädzieho proteínu, prírodné a umelé príchute, sladidlo. Množstvo bielkovín - 24 g na porciu pri 28 g. Úplná absencia tuku a sacharidov.

Hlavné výhody:
 • vysoká koncentrácia proteínu;
 • najlepší proteín pre tých, ktorí majú neznášanlivosť laktózy alebo nedostatočný príjem mäsa.
nevýhody:
 • Niektoré chute sú veľmi "chemické".

9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Proteín sa dokonale premieša aj v studenej vode. Vždy si tento prot na sušenie - veľa bielkovín a nulového uhlia.
Platinum Hydrowhey podľa optimálnej výživy
4 700 (plechovky, 1,59 kg)

Hydrolyzovaný izolát je menej populárny a drahší produkt. Jeho hlavnou výhodou je rýchla absorpcia - do 10-15 minút.

Hydrolyzát Optimum Nutrition Platinum Hydrowhey obsahuje 30 g bielkovín, 1 g tuku a 3 g sacharidov na jednu porciu 39 g. Výrobok je navyše obohatený o aminokyseliny BCAA, ako aj komplex enzýmov. Koktejl z Platinum Hydrowhey bude hustý kvôli prítomnosti celulózovej gumy - zahusťovadla potravín.

Hlavné výhody:
 • rýchla absorpcia
 • dodatočná časť BCAA,
 • komplexu enzýmov.
nevýhody:
 • aromatická prísada zaberá pomerne veľký objem.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Vynikajúci proteín pre chudnutie, rovnako ako všetky produkty od ON. Pijem ráno na lačný žalúdok a po tréningu rýchlo nasiaknu telo aminokyselinami.

Najlepšie kazeínové proteíny na chudnutie

100% kazeín z optimálnej výživy
2 400 (plechovka, 909 g)

Kazeín z Optimum Nutrition, ako je srvátka Gold Standart, je najlepší vo svojej kategórii. Tento proteín je čistý micelárny kazeín. To znamená, že tento produkt bol získaný použitím jemných metód ultrafiltrácie a mikrofiltrácie bez zahrievania, čo umožňuje zachovanie prirodzenej štruktúry proteínu.

Množstvo bielkovín na 33 g porcie - 24 g. Sacharidy - 4 g, tuk - 1 g.

Hlavné výhody:
 • prírodný nedenaturovaný proteín
 • ideálny ako "nočný" proteín v dôsledku pomalej absorpcie.
nevýhody:
 • ako súčasť zahusťovadla - nie ako tí, ktorí milujú tekuté proteínové kokteily.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepší kazeín je micelárny, nie kazeinát vápenatý a nie zmes. Používam ho niekedy na užitočné pečenie - namiesto múky a cukru, a bielkovín v takých dezerty dostanete veľa.
Micelárny Creme od firmy SynTrax
1 700 (plechovka, 909 g)

Syntrax bestsellerom je Micellar Creme kazeínový proteín. Podobne ako kazeín z Optimum Nutrition, Micellar Creme je nedenaturovaný mliečny proteín.

Pre časť 29 g bude 20 g proteínu a 0 g tuku, sacharidov - 5 g.

Hlavné výhody:
 • prírodný nedenaturovaný proteín
 • Vynikajúca kvalita, známy výrobca.
nevýhody:
 • pomerne veľa mliečneho cukru na jednu porciu.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Pijem Micellar Creme hlavne ako občerstvenie medzi raňajkami a obedom - medzi nimi mám dlhú prestávku. Lahodné a dobre premiešané.

Najlepšie komplexné proteíny na chudnutie

SynTrax Matrix
1 500 (plechovka, 938 g)

Jeden z najpopulárnejších proteínov všeobecne, vrátane chudnutia a najobľúbenejších komplexných proteínov.

Matrix sa skladá zo 4 zložiek: srvátkového koncentrátu, mliečneho koncentrátu (zdroj kazeínu), vaječného proteínu a hydrolyzovaného pšeničného proteínu (zdroj glutamínových peptidov).

Telo teda prijíma aminokyseliny z proteínov živočíšneho aj rastlinného pôvodu.

Hlavné výhody:
 • v zložení proteínov rôzneho pôvodu, t
 • minimálny obsah sacharidov a tukov na porciu (2 g a 1,5 g).
nevýhody:
 • nie je vhodný pre tých, ktorí sú alergickí na vaječný bielok,
 • pri miešaní v studených vodách ostáva.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Proteín má vynikajúci pomer ceny a výkonu. Chuť "smotanové sušienky" je len bomba. Pretože v kompozícii je málo sacharidov a kazeínu, pijem v noci po večernom tréningu bez strachu.
Moderný proteín z USPlabs
3 150 (plechovky, 1,8 kg)

Značka je známa pre niekoľko bestsellerov, jedným z nich je komplexný proteín Modern Protein. Zahrnuté sú iba mliečne bielkoviny: mliečne a srvátkové proteínové izoláty, srvátkový hydrolyzát a koncentrát, micelárny kazeín.

V 35 gramoch porcie 23 gramov bielkovín a 3 gramy sacharidov a tukov. Môžete piť ráno aj po tréningu.

Hlavné výhody:
 • komplexná proteínová matrica.
nevýhody:
 • pomerne veľké množstvo sacharidov a tukov v porovnaní s Matrixom.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Pokiaľ ide o mňa - najlepší integrovaný prot. Je dobré, že v kompozícii nie sú žiadne vajcia - som na ne alergický. Vanilková zmrzlina s príchuťou bielkovín, zriedená v mlieku, veľmi chutná.

Typy a formy a proteín

typy

V športovej výžive sú proteíny:

 • sérum,
 • kazeín,
 • vajcom,
 • soy.

Toto sú hlavné typy. K dispozícii je aj hovädzie mäso, hrach, pšenica. Ale vo forme samostatného doplnku sú zriedkavé. Najznámejšia a najobľúbenejšia je srvátkový proteín.

kazeín stojí za to viac sera a menej dopytu, pretože čas jeho prijatia má svoje vlastné charakteristiky. Komplexný proteín pozostáva z proteínov rôzneho pôvodu. V skutočnosti to môže byť zmes len mliečnych bielkovín (srvátka a kazeín), alebo mliečnych bielkovín s rastlinou (sója), a vajcia môžu byť pridané. Preto komplexný proteín kombinuje výhody všetkých proteínov, ktoré tvoria jeho zloženie. Sójový proteín budú relevantné pre tých, ktorí majú neznášanlivosť na mliečne výrobky, alebo pre tých, ktorí nasledujú vegetariánsku stravu.

tvar

Keď už hovoríme o športové proteíny, najčastejšie naznačujú koncentrát srvátkového proteínusurovina, pre ktorú je srvátka. Je to vedľajší produkt pri výrobe syra, tvarohu a vzniká po koagulácii mliečnej bielkoviny, kazeínu. Táto sa tiež používa ako surovina na výrobu proteínových práškov.

Technológia výroby koncentrovaného proteínového prášku je pomerne jednoduchá. Srvátka sa filtruje a suší, pričom sa odstráni prebytočná vlhkosť. Tak si to isté rozšírte Srvátkový koncentrát (WPC), Pokladá sa za lepšie, ak sa získal spôsobom, ako je ultrafiltrácia pri nízkych teplotách. Pomocou tohto procesu môžete získať proteínový koncentrát obsahujúci malé množstvo mliečneho cukru (laktózu) a tuku.

Koncentrát, takmer purifikovaný z laktózy a mliečneho tuku, sa nazýva Izolát srvátky (WPI), Slávni výrobcovia sa izolujú pomocou metódy mikrofiltrácie v priečnom toku. Tento produkt je už drahší ako klasický koncentrát vzhľadom na vyšší obsah proteínov v izoláte v porovnaní s koncentrátom.

Existuje iná forma srvátkového proteínu. Je to menej populárny a drahší izolát. Táto forma je hydrolyzát (WPH), Toto nie je superčistený a koncentrovaný proteín. Ide o izolát srvátky rozdelený na peptidy a aminokyseliny. To znamená, že telo nemusí "položiť" taký proteín do svojich zložiek, pretože je už pripravený na absorpciu.

Kedy a koľko piť proteín na chudnutie?

keď

Existuje názor, že proteín by sa mal užívať prísne pred cvičením alebo po ňom. Ale pretože je to rovnaký zdroj bielkovín ako mäso alebo vajcia, z toho vyplýva, že koktaily by mali byť opité, keď je potreba bielkovín. Napríklad, raňajky boli cereálie s ovocím, len sacharidy. Je to dobré, je to energia, ale odporúča sa pridať nejaký proteín. Preto po kaši môžete vypiť časť kokteilu.

Rovnaká potreba bielkovín sa vyskytuje po tréningu, ako veľmi aktívny druh aktivity. Preto, ak nie je možnosť jesť po cvičení, potom je lepšie piť časť bielkovín, takže telo má možnosť zotaviť sa.

Všeobecne platí, že pri strate hmotnosti je veľmi dôležité, aby ste nerobili nič za hodinu alebo dve po jedle, pretože procesy spaľovania tukov, ktoré sa začali počas relácie, pokračujú. Ale po stanovenom čase môžete piť rovnaký proteínový kokteil alebo jesť niečo proteínové.

Koľko

Jedna dávka, vypočítaná výrobcom pre objem kvapaliny, ktorý sa vám páči. V priemere je to 250-300 ml. Pri strate hmotnosti je dôležité udržať kalórie pod kontrolou, takže je lepšie proteín premiešať.

Jeden koktail denne môže stačiť na „uzavretie“ potreby proteínov.

Úspešné školenie pre vás!

Loading...