8 najlepších hrozna

Preskúmanie najlepších stolových hrozna - podľa recenzií záhradkárov a vinárov

Hrozno - vrtošivý termofilný vinič. Ale chutné a zdravé bobule ospravedlňujú akékoľvek úsilie o rast. Priemyselné vinohrady sa sústreďujú na juhu Ruska, ale vinohradníci úspešne pestujú kultúru v Uralu v skleníkoch. Či bude prvá skúsenosť s pestovaním hrozna úspešná, závisí od správnej voľby dobrých odrôd. V oblasti Moskvy a centrálnej zóny je dôležitá nielen zimná odolnosť odrody, ale aj obdobie zrenia hrozna. Formuláre s dlhou vegetačnou sezónou jednoducho nemajú čas dozrieť a vytvoriť plnú kefu. Ponúkame Vám prehľad najlepších hrozna, zostavený z recenzií skúsených vinárov a amatérskych záhradkárov.

Aké sú odrody hrozna?

Odrody hrozna majú komplexnú klasifikáciu. Ako agrotechnológia a účel zberu vyžarujú technický a jedálne, Ak prvý, dávať malé kyslé bobule na spracovanie, dobre rastú a niesť ovocie bez hnojív, potom druhý, ktoré tvoria veľké krásne kefy, vyžadujú vysokú úroveň poľnohospodárskej technológie. Stolové odrody sú horšie ako technické pre odolnosť voči závažným chorobám.

Odolnosť voči mrazu krytina a neukryvnyh formulár. Líšia sa z hľadiska tvarovania a starostlivosti. Toto rozdelenie platí len pre konkrétne klimatické pásmo alebo dokonca región. Rovnaká odroda hrozna vo Volgograde sa dá pestovať bez prístrešia av Moskovskej oblasti už potrebujú ochranu. Aj odrody sú zoskupené podľa farby bobúľ a závažnosti muškátového orecha na podnebí.

Pestovatelia vína s dlhoročnými skúsenosťami považujú za ťažké identifikovať desiatku najlepších hrozna, pretože každá skupina bude mať svojich favoritov. Zároveň neexistujú žiadne dokonalé odrody bez nedostatkov: pre vynikajúcu chuť a veľké, krásne zhluky musia platiť náchylnosť k chorobám a tendenciu k praskaniu. Všetky stolové odrody na jar sú ošetrené fungicídmi na profylaxiu a menej odolné odrody sú postriekané v lete. Nižšie uvedené odrody sú vždy prítomné na záhradníckych výstavách a najčastejšie sa odporúčajú začínajúcim pestovateľom.

Hodnotenie najlepších stolových hrozna

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie skoré hrozno1laura9.9 / 10175
2Arcadia9.9 / 10175
3Aloshenkin9.8 / 10450
4Somerset Sidlis9.7 / 10200
5Zilga9.6 / 10520
Najlepšie stredné sezóny hrozna1Talisman (Kesha-1)9.8 / 10175
2Kishmish radiant9.7 / 10270
3Rizamat9.7 / 10250

Najlepšie skoré hrozno

laura
175 (pre jednoročnú sadenicu prvej triedy) t

Veľmi skoro stolové hrozno Odessa výber. Bush srednerosly, zle stepson. Klaster je kónický, často drobivý, s hmotnosťou viac ako 1 kg. Bobule sú cylindrické, až 4 cm dlhé, priemerne 6 až 9 g, zeleno-biele, niekedy s opálením. Dužina je hustá, chrumkavá, koža je silná, tenká, s voskovým povlakom. Pripojenie k stonke je trvanlivé, parta sa nerozpadá. Bobule akumulujú cukry dobre a rýchlo strácajú kyseliny, je tu muscat príchuť. V priaznivých rokoch as dobrou starostlivosťou dáva jedna rastlina 60 - 70 kg plodov. Ukazuje zvýšenú odolnosť proti plesniam, nie je ovplyvnená sivou plesňou. Popraskanie kože je veľmi zriedkavé. Je dobre opelené, ale netoleruje preťaženie plodín, preto je potrebné jeho dávkovanie. V jednom klastri zostane jeden vinič. V strednej zóne sa pestuje s povinným krytom na zimu.

Hlavné výhody:
 • zrelé bobule nie sú sprchované
 • vysoký obsah cukru
 • odolnosť voči sivej hnilobe
 • dobré dozrievanie viniča
nevýhody:
 • citlivosť na oídium
 • bobule sú poškodené osami
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Mám Lauru - najobľúbenejšiu odrodu. Berry je mäsité, harmonicky chutné, dlho visí na kríkoch a po odstránení sa dobre nezachováva.
Arcadia
175 (pre jednoročnú sadenicu prvej triedy) t

Skoré zrelé stolové hrozno so svetlými plodmi. Bush energický. Sadenice rýchlo rastú a začínajú plodiť čoskoro. V dobrých rokoch zreje vinič dobre, ale preťaženie plodín oneskoruje dozrievanie. Zhluky sú husté, v priemere vážia 600 gramov, ale s dobrou starostlivosťou dosahujú 1,5-2 kg, s čepeľami širokými kužeľovitými. Bobule 2,8 - 3 cm dlhé, s hmotnosťou od 7 do 15 g, vajcovité, jantárovo biele. Dužina je šťavnatá a mäsitá, koža je silná. Chuť je jednoduchá, s miernou vôňou muškátového orieška vo fáze úplného dozrievania. Bobule tolerujú prepravu. Produktivita závisí od poľnohospodárskej technológie, spôsobu tvárnenia a veku kríkov. Reaguje na poľnohospodárske postupy vrátane hnojenia. Ukazuje odolnosť voči plesni na 3,5 bodu. Zimná odolnosť je priemerná, vzťahuje sa na krytie.

Hlavné výhody:
 • vysoký potenciálny výťažok
 • vysoká obchodovateľnosť
 • rýchleho rastu
 • dobré zakorenenie
nevýhody:
 • citlivosť na oídium
 • keď je plodina preťažená, starnutie viniča sa zhoršuje
 • krakovanie bobúľ
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
V mojich podmienkach sa táto odroda prejavuje najlepším spôsobom. To dáva veľké zhluky, bobule sú chutné, koža nie je hrubá, strednej hrúbky.
Aloshenkin
450 (pre dvojročný stromček so ZKS)

Dobrá skorá odroda jedálenskej formy chovu Volgograd. Je energický a vysoko produktívny, rýchlo sa zapustí a prispôsobí sa mikroklíme, s dobrým dozrievaním výhonkov. Rezanie na 5 - 6 alebo 8 - 10 očí. Klaster je drobivý, voľne rozvetvený, kónický, v závislosti od starostlivosti, môže vážiť od 500 g do 2 kg. Bobule sú oválne, jantárovo zafarbené s belavým kvetom s hmotnosťou 4,5 g. Tretia časť (v niektorých rokoch až 50%) bobúľ bez semien dobre reaguje na prípravky na rajče. Pulp harmonická chuť, chrumkavá. Šupka strednej hustoty. Zimná odolnosť je dobrá, ale v strednej zóne vyžaduje ľahké pokrytie. Má dobré adaptívne vlastnosti, vinič dozrieva aj v nepriaznivých rokoch. Kvôli nedostatočnej rezistencii voči chorobám sa pestuje s preventívnymi liečbami v priebehu sezóny.

Hlavné výhody:
 • dobré dozrievanie viniča
 • prispôsobivosť a jednoduchosť
 • malé množstvo semien
nevýhody:
 • sklon k hrášku
 • náchylnosť k chorobám
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
My (región Nižný Novgorod) máme vždy silnú rosu ráno, takže Bush trpí plesňou. Tento problém je však vyriešený a má mnoho výhod.
Somerset Sidlis
200 (pre jednoročný stromček 1 triedy)

Včasná bezsemenná odroda s pestrofarebnými plodmi. Severoamerický chov. Vyznačuje sa miernym rastom výhonkov. Klaster strednej veľkosti alebo malý, s hmotnosťou 100 - 200 g, hustý, valcový. Bobule sú okrúhle, vážia 1 - 2 g, ružové. Chuť je hodnotená veľmi vysoko. Koža je stredne hustá, silná, jedená. Prispôsobené pre severné regióny. Má vysokú zimnú odolnosť a dobrú imunitu. V regiónoch, kde zimné teploty nie sú nižšie ako mínus 20 - 25 stupňov, sa môže pestovať v nekrytej kultúre. Keď sa pestuje v ryazanských a moskovských regiónoch, začiatok dozrievania je zaznamenaný v prvej dekáde augusta.

Hlavné výhody:
 • veľká sladká chuť
 • veľmi skoré dozrievanie
 • komplexnú odolnosť voči chorobám
 • vysoká odolnosť voči mrazu
nevýhody:
 • nízky výťažok
 • malý klaster
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Pre Moskovskú oblasť si myslím, že je to najlepšia odroda hrozna, aj v zlých rokoch dozrieva až do polovice augusta, vinič vždy dozrieva. Deti majú najobľúbenejšie.
Zilga
520 (pre jednoročný stromček v kontajneri (ZKS))

Toto zrelé univerzálne hrozno je dobré pre Moskovský región a pre severné regióny. Kríky silné. Výhonky dozrievajú dokonale. Dobrá kompatibilita s podnožami, rýchle zakorenenie. Klaster je valcový, s jedným krídlom, hustý, s hmotnosťou 300 - 450 g. Bobule sú okrúhle, tmavo modré, vážia približne 4 g. Chuť je jednoduchá, charakterizovaná ako isabelny. Zrelé zhluky môžu zostať na viniči po dlhú dobu, bez toho, aby spadli a nestratili chuť. Je odolný voči sivej hnilobe, plesniam a oídiu. Odolnosť voči mrazu je dobrá, ale vyrastá s prístreškom na zimu. Je obzvlášť cenený pre odolnosť proti chladu: bobule dozrievajú a získavajú cukor av regiónoch s nedostatkom pre južné odrody množstvo aktívnych teplôt. Pozitívna skúsenosť s pestovaním získaná pestovateľmi z regiónov Moskvy a Leningradu.

Hlavné výhody:
 • stabilný výťažok
 • odpor za studena
 • nenápadnosť
 • komplexnú odolnosť voči chorobám
 • bobule neprasknú a nerozpadajú sa
nevýhody:
 • priemerná chuť bobúľ
 • nedostatočná obchodovateľnosť v porovnaní s inými odrodami stolov
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepšie hrozno pre začínajúcich pestovateľov: odpustí všetky chyby. Bobule sú dosť jedlé, ak nechcete prenasledovať južné štandardy a víno je dobré.

Najlepšie stredné sezóny hrozna

Talisman (Kesha-1)
175 (pre jednoročnú sadenicu prvej triedy) t

Stredné sezónne stolové hrozno. S kvetmi funkčne ženského typu vykazuje dobré opelenie (s prítomnosťou odrôd opeľovačov) a nízky stupeň hrachu, ale keď je poprášený, vytvára vyrovnaný, väčší klaster. Rôzne aktívne rasty, výhonky sú hrubé a výrazne dopredu v raste iných odrôd. Pasynkov dáva veľa. Klastr je kónický, s priemernou hustotou, s hmotnosťou od 550 do 800 do 1100 až 1900. Bobule sú okrúhle, s priemerom 3 až 4 cm, jantárové s bielym voskovým povlakom, s hmotnosťou 12 až 16 g a viac. Dužina je veľmi sladká, s príchuťou muškátového orieška a dochuťou. Ukazuje vysokú odolnosť voči chorobám a mrazu. Vzhľadom na neskoré dozrievanie sa odporúča na pestovanie v južných oblastiach. V regióne Volgograd dozrieva v tretej dekáde augusta. Na predmestí v otvorenom teréne sa hrozno vyznačuje zlým dozrievaním a nedostatkom odrodovej chuti bobúľ. Ukazuje sa dobre, keď sa pestuje v skleníku alebo s dočasnými prístreškami pre „rasu“.

Hlavné výhody:
 • odolnosť voči chorobám
 • vysoká odolnosť v zime
nevýhody:
 • citlivé na tvarovanie
 • vyžaduje opelenie
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Odroda nie je jednoduchá, musíte sa s ňou drotiť, ale chuť bobúľ a dobrá odolnosť voči chorobám prevažujú nad jej rozmarnosťou.
Kishmish radiant
270 (pre jednoročný stromček 1 triedy)

Bezzrnková odroda stredného dozrievania. Kríky silné. Zhluky sú kužeľovité, rozvetvené, 40 cm dlhé, často s laloky, priemernej hustoty, priemernej hmotnosti 500 - 600 g. Oválne bobule, 2,5 - 3 cm dlhé, hmotnosť 2,5 - 4 g, ružovo-červené. Buničina je hustá, sladká s ľahkým muškátovým orieškom. Vhodné na prepravu a dlhodobé skladovanie. Na jar sa púčiky prebudia neskôr ako skoré odrody. Nie je vhodný na pestovanie v strednej oblasti. V oblasti Moskvy v otvorenom poli nevyzrá. V regióne Voronezh v daždivom lete nezískava cukor. Dobré hodnotenie vinárov z regiónu Volgograd, kde sa pestuje v krycej kultúre.

Hlavné výhody:
 • harmonická sladká chuť
 • dobré selfing
nevýhody:
 • na úrovni poľnohospodárskeho inžinierstva
 • náchylnosť k chorobám
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Keď som na výstave ochutnal bobule, bol som týmto spôsobom veľmi spálený. Áno, vyžaduje si to pozornosť, ale rovnako ako všetky kišmiši, mimo súťaže, na chuť a krásu banda.
Rizamat
250 (pre jednoročnú sadenicu prvej triedy)

Mid-season stolové hrozno hrozna uzbeckého výberu. Bush s vysokou rastovou silou. Vyžaduje dôkladné tvarovanie, nezabudnite odstrániť stepsony. Klastr je kužeľovitý, vetvený, s priemernou hustotou, váži 800 až 1500 g, s odbornou starostlivosťou, hmotnosť jednotlivých klastrov presahuje 3 kg. Bobule sú valcovité, vážia 10 - 15 g, ružové s tmavším pálením, s priemerným voskovým náterom. Dužina je jemná, hustá, chrumkavá. Koža je tenká. Skúsení pestovatelia z dospelého kríka zbierajú viac ako 70 kg. Nemá komplexnú stabilitu a vyžaduje častú profylaktickú liečbu. Zrelé bobule priťahujú osy, takže klastre sú chránené. Po silných dažďoch, bobule majú popraskané kože. Vytvára vysoké výnosy v podmienkach vysokej úrodnosti pôdy. Kvôli nízkej mrazuvzdornosti, dokonca aj v centrálnej zóne, je potrebný dobrý prístrešok, v moskovskej oblasti sa častejšie pestuje v skleníkoch.

Hlavné výhody:
 • krásne veľké zoskupenia
 • vysoký výťažok
nevýhody:
 • náchylnosť k chorobám
 • nízka odolnosť voči mrazu
 • tendenciu krakovania
 • vysoké nároky na poľnohospodárske inžinierstvo
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Odroda rozhodne ospravedlňuje zvýšenú pozornosť. Všetky snahy o starostlivosť sa oplatia s veľkým a krásnym bobuľou s jemnou chuťou a chrumkavým mäsom, ktoré sa jednoducho rozpustí v ústach.

Cena odrezkov hrozna je 2 a niekedy 4 krát nižšia ako cena hotových sadeníc. V závislosti od odrody a výrobcu, rezne môže stáť od 50 do 300 rubľov. Na fórach môžete nájsť súkromných pestovateľov, ktorí darujú niekoľko odrezkov. Ale výsadba rezanie znamená starostlivú starostlivosť a veľké riziká.

Urobte si dobrú úrodu!

Loading...