6 najlepšie krmivo pre okrasné králiky

Výber najlepšieho informačného kanála pre priateľa

Dekoratívne králiky sa často začali objavovať v mestských apartmánoch - mnoho ľudí rodí tieto vtipné, inteligentné tvory. S dobrou starostlivosťou, môžu žiť až 8-12 rokov, a jedným z hlavných faktorov je správne kŕmenie. Králiky sú mimoriadne jemné tvory, takže jedlo pre nich musí byť vybrané veľmi starostlivo.

Lagomorphic črev je skutočná továreň na spracovanie vlákien, kde pracovníci (prospešné mikroorganizmy) rozkladajú rastlinné vlákna, berú z nich živiny a syntetizujú vitamíny. Akékoľvek zlyhanie v tomto zjednodušenom systéme ohrozuje rozvoj zápchy, črevnú stázu (keď sa úplne zastaví peristaltika), plynatosť, koliku, čo môže viesť k smrti zvieraťa.

Proti takýmto problémom môže chrániť len vyvážená strava a režim kŕmenia. Najlepšie krmivo pre ozdobné králiky, predávané v obchodoch, obsahuje všetky základné látky potrebné pre život, ale musia byť doplnené seno a šťavnaté krmivo. Pri nákupe nízko kvalitného koncentrovaného krmiva môže dôjsť k problémom s trávením a vážne ohroziť zdravie zvierat.

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie štandardné kompletné krmivo pre okrasné králiky1Vitakraft Menu Vital pre králiky9.8 / 10250
2Jr Farm Adult pre trpasličích králikov9.8 / 10400
3Špeciálny prémiový králik Benelux Funny9.7 / 10280
Najlepšie krmivo pre okrasné králiky bez semien1Versele-Laga Cuni Narure Re-Balance9.9 / 10380
2JR Farm Grainless mix9.8 / 10300
Najlepšie králičie jedlo s kokcidiostatikami1Fiory Karaote9.2 / 10400

Najlepšie štandardné kompletné krmivo pre okrasné králiky

Vitakraft Menu Vital pre králiky
250 (na balenie 500 g)
Vyvážené krmivo s množstvom bylinných, zeleninových a cereálnych granúl. Obsahuje všetky potrebné vitamíny a stopové prvky. Veľké množstvo hrubých vlákien umožňuje zubom správne brúsiť a udržiava zdravie zažívacieho systému v perfektnom stave. Neobsahuje cukor. Obohatený o rastlinné oleje - zdroj esenciálnych mastných kyselín. Extrakt Yucca znižuje nepríjemný zápach.
Hlavné výhody:
 • vyvážené zloženie.
nevýhody:
 • prítomnosť farbív.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Vyskúšali veľa iného krmiva, začali s problémami s očami, potom s vlnou. Len Whitakraft sa k nám priblížil - žiadne problémy na tretí mesiac.
Jr Farm Adult pre trpasličích králikov
400 (v balení 750 g)
Krmivo obsahuje obilné vločky, trávne granule, sušené ovocie a zeleninu, strukoviny, najmenej 5% sušeného zeleného ovsa a veľké jablkové lupienky - jednu z najobľúbenejších pochúťok králikov. Prebiotický inulín z koreňa petržlenu pomáha rozvíjať zdravú črevnú flóru. Extrakt Yucca znižuje nepríjemný zápach zo živočíšnych sekrétov. Obohatený o všetky potrebné vitamíny a minerály.
Hlavné výhody:
 • vyvážené zloženie;
 • veľa ovocia, zeleniny a suchých bylín.
nevýhody:
 • transparentné balenie.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Spoločnosť už hovorí sama za seba - kvalita je na vrchole, ako vždy. Jedlo je najlepšie - vyzerá skvele a vonia, králik sa mu páči! Vďaka extraktu z jachty z klietky to naozaj necítilo.
Špeciálny prémiový králik Benelux Funny
280 (na balenie 1 kg)
Jedlo obsahuje obohatené granule obilia a lucerny, semená, orechy, sušené ovocie, hrach a karobové plody, ktoré sú obzvlášť chutné pre králiky. Všetky zložky sú ľahko stráviteľné a prispievajú k posilneniu a správnemu mletiu zubov zvieraťa a dobrej peristaltike. Špeciálna technológia balenia bez prístupu kyslíka vám umožní zachovať všetky užitočné vlastnosti.
Hlavné výhody:
 • atraktívna cena;
 • vyvážené zloženie;
 • obohatený o vitamín C.
nevýhody:
 • no.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Veterinár nám poradil vybrať si jedlo s vitamínom C, zastavili sme sa pri tom. Králik žerie s radosťou, nevyberá si kúsky. Vlna svieti a ide dobre na toaletu.

Najlepšie krmivo pre okrasné králiky bez semien

Versele-Laga Cuni Narure Re-Balance
380 (za balenie 700 g)
Ľahká receptúra ​​bez obsahu obilnín je vhodná pre zvieratá náchylné na alergické reakcie, ako aj staršie, neaktívne a nadváhu. Diéta obsahuje zvýšené množstvo vlákniny (15%). Jedlá sa skladajú z rôznych bylín, zeleniny a ovocia, obohatené o droždie, riasy, užitočné rastlinné extrakty (nechtík, yucca a hroznové semeno), vitamíny, minerály a prebiotiká, nie sú tu žiadne lisované granule, ale iba prírodné produkty.
Hlavné výhody:
 • vyvážené zloženie;
 • vysoký obsah vlákien;
 • bezzernovoy.
nevýhody:
 • vysoké náklady.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Naša myšia myš bola od samého začiatku naklonená váhovému prírastku a rástla na slušných stranách. Vyskúšali sme ľahké Versel jedlo, nielen že schudol trochu, aj keď to s veľkým potešením, takže vlna začala vyzerať lepšie. Hlavná vec - dodržiavať sadzbu odporúčanú výrobcom.
JR Farm Grainless mix
300 (na balenie 650 g)
Prírodné, viaczložkové, bezzrnné jedlo obsahuje lúčne trávy v sušenej a granulovanej forme, fazuľové vločky, kúsky sušenej zeleniny a jabĺk, ľanových a rascových semien. Má nízky obsah kalórií a veľké množstvo vlákniny (19%). Plne vyhovuje potrebám zvierat pre vitamíny a minerály. Harmanček, fenikel a mäta, ktoré prispievajú k zmierneniu zápalu a bolesti v črevách so zvýšenou tvorbou plynu. Obohatený kyselinou askorbovou. Tuhé granuly poskytujú dostatočné vymazanie rastúcich zubov.
Hlavné výhody:
 • vysoký obsah vlákien;
 • bezzernovoy;
 • dobrá hodnota za peniaze;
 • obsahuje vitamín C.
nevýhody:
 • žiadny
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Páči sa mi táto potrava veľmi, zloženie je prekvapujúce: dokonca obsahuje listy žihľavy a jahody! Žiadne umelé zložky a nežiaduce semená, ktoré králik stále nejedia. S týmto krmivom, nemôžete ani dať seno, toľko trávy v ňom. A zviera je vždy v dobrom stave.

Najlepšie králičie jedlo s kokcidiostatikami

Fiory Karaote
400 (za balenie 850 g)
Základom krmiva - výživové granule tráv a bylín, obohatené o vitamíny a minerály, ako aj vysokokvalitné celozrnné zrná, hrach, sušená zelenina (vrátane mrkvy - najmenej 28% surového). Produkt je obohatený o antikocidne činidlo robinidín (doplnok v množstve 36 ml liečiva na 1 kg produktu) na prevenciu ochorenia u zvierat, prebiotikum (inulín) na udržanie črevnej mikroflóry a extraktu z yuky. Minerály vo forme chelátov sú lepšie absorbované organizmom.
Hlavné výhody:
 • veľké množstvo zeleniny;
 • chelátové komplexy minerálnych látok.
nevýhody:
 • obsahuje aromatické prísady.
9.2 / 10
hodnotenie
recenzia
Veterinár odporučil toto jedlo, keď hnačka začala u jedného z dvoch králikov. Tretí mesiac dávame len mu - už žiadne problémy s kreslom, jedia s apetítom.

Aká je najlepšia potrava pre ozdobné králiky?

Na základe výživy normálnych zdravých zvierat je vhodné použiť ktorékoľvek z uvedených kompletných krmív. 2-3 krát denne je potrebné naliať množstvo krmiva špecifikované v odporúčaniach na obale. Ak zviera nedokončí konzumáciu porcie, malo by sa znížiť. Najmenej 20% diéty by malo pripadnúť na šťavnaté krmivo. Seno a voda by mali byť voľne dostupné po celú dobu.

Ak máte problémy s kožou, ako aj starými a obéznymi zvieratami, najmä tými, ktorí trpia zápchou, sú vhodnejšie bezrnné zmesi s vysokým obsahom vlákniny. Potraviny obsahujúce kokcidiostatiká by sa nemali podávať nepretržite, niekedy lepšie ako preventívne opatrenie, pretože existuje dôkaz, že pri nepretržitom používaní môžu narušiť mikroskopickú mikroflóru králika.

Loading...