5 najlepších antigraviev

Rýchla ochrana tela

Zlúčeniny, zjednotené názvom "anti-štrk", sú polymérne alebo polymérno-kaučukové zmesi, ktorých úlohou je vytvoriť na karosérii silný a elastický film. Takýto povlak sa aplikuje na už natretý kovový kov, ktorý ho chráni pred odštiepením, keď ho zasiahnu malé kamene. Požiadavky na najlepšie kompozície proti štrku sú zrejmé - dlhodobé zachovanie elasticity, dobrá priľnavosť k povrchu. Prítomnosť inhibítorov korózie v kompozícii je vysoko žiaduca a samotná kompozícia by mala sprejovať pri striekaní - to nielen zvyšuje elasticitu vrstvy, ale dáva jej tiež viditeľné hlukovo izolačné vlastnosti.

S malým množstvom práce, aerosólové plechovky sú pohodlné, ale ak sa rozhodnete použiť vrstvu anti-gravitácie a na celom dne, bude to dosť drahé. Pištoľ na striekanie vysoko viskóznych materiálov a protiškvrny v konzervách by v tomto prípade bola podstatne rentabilnejšia.

Na zásluhách a nevýhodách toho najlepšieho antigravievu si prečítajte v našom hodnotení.

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie sprej antigravel1Antigravel Hi-Gear9.5 / 10730
2Body 950 sprej9.1 / 10380
3Liqui Moly 61099.0 / 10890
Najlepšie antigravel pre kreslenie zbraňou1Novol Gravit MS 6009.7 / 10400
2Telo 9309.5 / 10800

Najlepšie sprej antigravel

Antigravel Hi-Gear
730
Podľa svojich vlastností sa tento antigravel približuje k dnes už populárnemu „tekutému kaučuku“ - nanáša sa jemným zrnom a na povrchu vytvára silný a elastický film. Na rozdiel od väčšiny kompozícií proti štrku na trhu je úplne transparentný a môže sa aplikovať aj na lakované povrchy tela.

V priemere stačí 312 g fľaša na spracovanie jednej časti tela (ak hovoríme o externej aplikácii). Ak vezmeme do úvahy nie rozpočtovú cenu, celé auto bude, mierne povedané, trochu drahšie - ale fanúšikovia špecifického typu "tekutej gumy" budú mať radi výsledok.

Sušenie náteru prebieha rýchlo - použitie tepla v niekoľkých vrstvách potrvá maximálne 4 hodiny, po ktorom bude vozidlo plne funkčné. Anti-gravitačný film Hi-Gear si dlhodobo zachováva svoju elasticitu a napriek svojej vynikajúcej priľnavosti sa ľahko oddelí jednou vrstvou. Samozrejme, stojí za to okamžite zhodnotiť kvalitu zafarbenia auta - nízko kvalitnú farbu nanesenú na hrubú vrstvu tmelu, odnímateľnú fóliu môžete pretiahnuť.

Hlavné výhody:
 • Pohodlná aplikácia, vysoko kvalitný sprej.
 • Vysušený film má nielen ochranné vlastnosti, ale aj veľmi estetické.
nevýhody:
 • Úplné spracovanie auta bude stáť značné množstvo.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Antigravel Hi-Gear - to najlepšie. Na dosiahnutie efektu "tekutého kaučuku" bez použitia štetcov? Áno, ľahké! Je pravda, že za peniaze prakticky neexistuje žiadny zisk.
Body 950 sprej
380
Klasický gumový štrk od známeho gréckeho výrobcu automobilových chemikálií. Skladba je k dispozícii v niekoľkých farbách - biela, sivá a čierna. Pokrývajúc ich obvodom oblúkov kolies a prahov, si budete môcť vybrať farbu, ktorá vám umožní ušetriť materiál v budúcnosti pri maľovaní spracovaných miest vo farbe tela, čím sa zabezpečí lepšia krycia sila.

Aplikované spreje dokonale penia a pri sušení vytvárajú charakteristický hrudkovitý povrch. Podobné pokrytie je možné vidieť na mnohých rozpočtových zahraničných autách - no, aj keď to nie je tak esteticky príjemné, dobre zvláda svoje úlohy.

Spotreba, žiaľ, príliš veľká - 400-gramová fľaša sa vyprázdnila doslova pred našimi očami. Kompozícia vyžaduje starostlivú prípravu povrchu, nielen jeho odmasťovanie, ale aj pranie, pretože jeho priľnavosť k hladkým povrchom je malá.

Výhody anti-gravitácie patrí prevalencia: môžete nájsť Body spreje v takmer každom auto obchode.

Hlavné výhody:
 • Elastický náter, veľmi účinný proti kameňom.
 • Dostupnosť v obchodnej sieti.
nevýhody:
 • Vysoká spotreba materiálu.
 • Požadovaná kvalitná príprava povrchu.
9.1 / 10
hodnotenie
recenzia
Telo bolo vždy "silným prostredím" a anti-gravitácia nebola výnimkou - vyhodenie oblúkov na ojazdené auto je vec.
Liqui Moly 6109
890
Nemecká značka ostáva verná svojej tradícii dávať výrobky ťažko vysloviteľným menám: v tomto prípade Vám predstavujeme čierny aerosol Steinschlabschütz. V princípe, podľa vlastností, to flugegehaymen je úplne hodný zaslúženú povesť značky: má dobrú kryciu schopnosť, a v sušenom stave poskytuje vysokú pevnosť a pružnosť povlaku v dôsledku prítomnosti polyuretánových živíc.

Maľovanie vo farbe tela na aplikovanej anti-gravitácie nespôsobí ťažkosti: anti-gravitácia Liqui Moly je dokonale kompatibilná so všetkými bežnými typmi automobilových farieb (akryl, alkyd, a to ako jednozložkové aerosóly, tak aj profesionálne dvojzložkové smalty). Zostáva však jeden problém - proti štrku sa vyrába len čiernym farbivom, bude potrebné ho natrieť svetlými farbami so silnou vrstvou laku, čím sa zníži elasticita povlaku a vznikne určité riziko následného popraskania.

Nezabúdajme na taký dôležitý okamih, ako je cena: Samozrejme, že Liqui Moly nikdy nepatril k počtu otvorených rozpočtových značiek, ale zaobchádzanie s autom s týmto aerosólom bude najdrahšie.

Hlavné výhody:
 • Vynikajúca elasticita sušeného spreja, odolnosť voči oderu a poškrabaniu.
 • Pohodlný sprej.
nevýhody:
 • Najvyššia cena v rebríčku.
 • Iba čierna farba.
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Vážení, ale najlepší štrk - niekoľko rokov, náter na prahy a oblúky prakticky netrpel.

Najlepšie antigravel pre kreslenie zbraňou

Novol Gravit MS 600
400
Syntetický štrkopiesok, vyrábaný v Poľsku, bol príjemne spokojný s kvalitou a cenou - nádoba na liter stačí na pokrytie slušnej plochy, samotný materiál sa aplikuje rovnomerne a má priemernú veľkosť zrna. Ak potrebujete následnú maľbu, bude možné vybrať najvhodnejšiu farbu - Novol je k dispozícii v bielej, šedej alebo čiernej farbe.

Neexistujú žiadne sťažnosti na silu sušenej antigravitácie - fólia je elastická, má slušnú priľnavosť a časom nevyschne. Cenovo dostupná cena vám umožní umiestniť ju do hrubej vrstvy na väčšine "hlučných" miest vozidla, čo výrazne zvýši akustický komfort, takže vysoké skóre v hodnotení najlepších antigraviet možno považovať za zaslúžené.

Hlavné výhody:
 • Pevnosť, dobrá hluková izolácia.
 • Kompatibilita s akrylovými farbami a lakami.
nevýhody:
 • Chcel by som vidieť v kompozícii a inhibítoroch korózie.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Prvýkrát som držal zbraň v rukách, ale spracovanie stroja bolo jednoduché a bez chýb. Rýchlo schne.
Telo 930
800 (pre 2,5 kg)
Protišmykový tmel Body 930 je možné použiť vo vlastnej garáži a na čerpacej stanici - výrobca ho zabalí do balenia od 1 litra po masívne 25 kilogramové plechovky. Pokiaľ ide o cenu za kilogram za cenu, môže súťažiť s rozpočtom "Novolom", ale mali by ste sa bližšie pozrieť na kvalitu.

Antigravel je zreteľne hrubší ako ten, ktorý sa vyrába v Poľsku: na jednej strane použitie profesionálnej pištole poskytne príležitosť na zakrytie povrchu aj malým zrnom, dokonca aj penou, na druhej strane spôsobí určité ťažkosti pri použití lacných pištolí bežne používaných motoristami (porovnajte seba - „Nádoba s tryskou“ sa dá kúpiť za 500 rubľov a profesionálny dávkovač Dinitrol UBS bude stáť až 16 tisíc).

Prítomnosť antikoróznych komponentov ocenia majitelia starých áut - ideálne nie je možné pripraviť dno a oblúky pre aplikáciu v tomto prípade a ochrana proti vzniku hrdze v tomto prípade nie je zbytočná.

Hlavné výhody:
 • Dobrá elasticita, skrývanie.
 • Široký výber obalov.
nevýhody:
 • Ťažké použitie lacných zariadení.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Kompletné spracovanie vozidla nevyžadovalo veľké náklady a práca sa vyplatila dokonale. Môžem bezpečne odporučiť antigravel Body 930 ako jeden z najlepších.

Bez ohľadu na to, akú metódu si vyberiete, príprava povrchu zostáva kľúčom ku kvalite práce: čím dôkladnejšie ho čistíte, tým ľahšie sa bude držať antigravitačný film. Preto je najlepší čas na liečbu auta s anti-gravitácie je letné sucho: dno a oblúky sú čistené kovovou kefou bez dlhého sušenia, zloženie ľahko chytí.

Loading...