10 najlepších horákov

Ako schudnúť rýchlejšie

Väčšina ľudí, ktorí vedú alebo sú odhodlaní začať aktívny životný štýl, zvyčajne nemajú tendenciu stať sa profesionálnymi športovcami a rekordmi. Ich cieľ je oveľa realistickejší - zbaviť sa kíl navyše a získať štíhlu športovú postavu.

Strava a fyzická aktivita v tomto prípade, prví asistenti. Existujú však chvíle, keď po prvých úspechoch v oblasti úbytku hmotnosti, alebo keď je len málo, čo zostane pred drahocenným cieľom, proces zbavenia sa nenávistného tuku sa náhle spomalí alebo úplne zastaví, napriek všetkému úsiliu. A tu je dôležité nestrácať motiváciu a pokračovať v sledovaní zvoleného kurzu. A presunúť situáciu z „mŕtveho centra“ vo veci zníženia hmotnosti a dodania silného náboja energie môže pomôcť športovým spaľovačom tuku. O najlepších spaľovačoch pre ženy a mužov v rokoch 2018-2019 a bude sa o nich diskutovať v našom rebríčku.

Hlavné typy spaľovačov tukov

Spaľovače tukov - široký koncept. Niekedy tzv. Jednotlivé látky s určitými vlastnosťami. Napríklad, potláča chuť k jedlu, blokátory tukov alebo sacharidov, ktoré vo všeobecnosti nespália nič, ale pomáhajú nezvyšovať hmotnosť a je ľahšie sledovať diétu.

Najčastejšie v športovej výžive sú dve skupiny horákov, ktoré sú vhodnejšie pre tento termín.

 • lipotropics, To sú najbezpečnejšie a najjemnejšie účinky na telo. Ich cieľom je urýchliť proces využívania tukových zásob, ktoré sa začali pod vplyvom fyzickej námahy a diéty. Účinnosť lipotropík je nízka, ale neexistujú žiadne „vedľajšie účinky“ a sú dokonca užitočné;
 • thermogenics (alebo termogénmi). Hlavným spôsobom expozície je malé (0,5-2ºС) zvýšenie telesnej teploty, zrýchlenie metabolizmu a potlačenie chuti do jedla. Sú najúčinnejšie, ale majú aj vedľajšie účinky (ako aj lieky pre lekárne).

Dôležité upozornenie, Najlepší účinok na chudnutie je daný komplexnými spaľovačmi tukov, medzi ktoré patria termogenézy, lipotropné látky a látky potlačujúce chuť do jedla, ktoré nielenže pracujú spoločne, ale ich účinok sa výrazne zvyšuje.

Hodnotenie najlepších spaľovačov 2018-2019 rokov podľa "Expertnej ceny"

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie termogénne komplexné spaľovače tukov1Hi-Tech Pharmaceuticals Lipodrene9.9 / 102 450
2Hi-Tech Pharmaceuticals Lipodrene Elite9.9 / 102 550
3Cloma Pharma Cocodrene9.8 / 101 800
4Lipo 6 Black (Nutrex)9.8 / 101 500
5Zvieracie rezy (univerzálna výživa)9.7 / 103 100
6Hydroxycut Hardcore Elite (MuscleTech)9.7 / 102 390
Najlepšie výkonné termogénne spaľovače tukov pre skúsených športovcov1Cloma Pharma Black Spider9.9 / 101 800
2Black Mamba Hyperrush (Inovatívne laboratóriá)9.9 / 102 490
3Hi-Tech Pharmaceuticals ECA Xtreme9.8 / 102 200
4Red Wasp (Cloma Pharma)9.7 / 102 100

Najlepšie termogénne komplexné spaľovače tukov

Hi-Tech Pharmaceuticals Lipodrene
2 450 (môže, 100 tabliet)

Naše hodnotenie pokračuje s ďalším termogénnym spaľovačom tuku od Hi-Tech Pharmaceuticals.

Často sa tiež nazýva žltá, pretože v línii s bežným názvom Lipodrene existuje niekoľko ďalších variácií (Hardcore, Xtreme, Elite).

Základom tohto doplnku je extrakt z efedry, ktorý urýchľuje spaľovanie tukov pôsobením na adiporeceptorové mastné kyseliny, ktorých úlohou je uvoľňovanie mastných kyselín z depotu. Ephedra tiež ovplyvňuje chuť k jedlu, potláča ju.

Berlandieri Senegal Extract je zdrojom fenyletylamínových alkaloidov, ktoré zvyšujú náladu a pomáhajú vám sústrediť sa na tréning. Synefrín, ako aj efedra, potláča chuť do jedla, mobilizuje depotné tuky a zlepšuje termogenézu (teda hojné potenie) a tiež zvyšuje mentálnu koncentráciu.

Teobromín a teofylín (kakao, čaj) stimulujú činnosť srdca a moču. Hoci prášok z listov Seiny má laxatívny účinok, pridáva sa do Lipodrenu v malom množstve, a preto nespôsobuje žiadne vážne ťažkosti. Zahrnuté sú aj yohimbin - klasický stimulant s preukázanou účinnosťou, ako aj 5-HTP (prekurzor melatonínu) a 5-MOT (melatonín) - na reguláciu procesov excitácie CNS.

Dávkovanie - 1-2 tablety pred raňajkami (30-40 minút), 1 tableta - po druhom jedle.

Hlavné výhody:
 • hlavná zložka, ephedra, je jedným z najúčinnejších a najpracovnejších;
nevýhody:
 • veľké dávkovanie, ktoré môže spôsobiť nadmernú stimuláciu alebo iné nepríjemné vedľajšie účinky.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Už niekoľko dní pijem spaľovač tukov - moja chuť k jedlu sa znížila, moja teplota sa mierne zvýšila, moje srdce sa otrasie a srdce mi beží rýchlejšie, voda vychádza z moču a potu. Odporúčam začať to isté s jednou tabletkou denne.
Hi-Tech Pharmaceuticals Lipodrene Elite
2 550 (plechovka, 90 tabliet)

Hi-Tech Pharmaceuticals je americká farmaceutická spoločnosť, ktorá vyrába aj širokú škálu doplnkov na chudnutie a kontrolu hmotnosti.

Tento spaľovač tuku je nezvyčajný v tom, že základom doplnku je extrakt z listov Koki. Tá istá Koki, s ktorou Coca-Cola začala svoju činnosť a ktorá neskôr musela byť nahradená kofeínom. Samozrejme, nehovoríme o čistom kokaíne, inak by táto prísada nestála na pultoch obchodov so športovou výživou. Okrem kokaínu obsahujú listy Koka aj iné alkaloidy, ktoré majú stimulačný účinok. Avšak, tento spaľovač tuku pomôže znížiť chuť k jedlu a únavu.

Tiež silným zložkám Lipodrene Elite možno pripísať 25 mg synefrínu (z horkého pomaranča), pracujúceho ako ephedra, ale jemnejšie, a aminoisoheptán (DMHA, tiež oktodrín), analóg geránového extraktu (DMAA), ktorý postupne zmizne zo zmesí spaľovačov tukov a predchodcov. - pre zákaz v niektorých západných krajinách, ktorý je však stále povolený v Rusku. DMHA stimuluje centrálny nervový systém, zvyšuje pozornosť a mentálnu koncentráciu v tréningu, znižuje citlivosť na bolesť, znižuje chuť do jedla a má lipolytický účinok.

Lipodrene Elite obsahuje aj teobromín a kofeín (150 mg), ako aj yohimbín, extrakt zo zeleného čaju a extrakt z listov senegalia ako zdroj fenyletylamínu pre dobrú náladu.

Dávkovanie - 1 tableta ráno pred raňajkami, 1 tableta po druhom jedle, ale najneskôr 6 hodín pred spaním. Nie viac ako 4 tablety denne.

Hlavné výhody:
 • nezvyčajná hlavná zložka;
 • silnými doplnkovými zložkami.
nevýhody:
 • zvyčajne by mala stačiť 1 tableta, tu výrobca odporúča 2.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Tento spaľovač tuku funguje rovnako ako žltý lipodren rovnakého výrobcu; dáva energiu na celý deň, môže byť použitý ako stimulant pred tréningom. Nevšimol som si žiadne vedľajšie účinky.
Cloma Pharma Cocodrene
1 800 (môže, 90 kapsúl)

Cocodrene je najjemnejší spaľovač tukov v línii Cloma Pharma.

Základom prísady je 250 mg kakaového extraktu obsahujúceho teobromín, ktorý má podobný účinok ako kofeín. Teobromín stimuluje srdcovú aktivitu, zvyšuje močenie, ale napriek tomu slabší v porovnaní s kofeínom stimuluje centrálny nervový systém. Cocodrene tiež obsahuje kofeín (bezvodý, 300 mg) a guaranový extrakt (40 mg), ktorý je tiež jeho zdrojom. Kofeín je jedným z najpracovnejších stimulantov, ktorý ovplyvňuje centrálny nervový systém, zvyšuje pohybovú aktivitu a koncentráciu pozornosti a tiež stimuluje uvoľňovanie adrenalínu, ktorý zvyšuje hladinu mastných kyselín v krvi.

Dôležitou zložkou Cocodrenu je listový prášok ephedra. Táto rastlina má psychostimulačný účinok a pôsobí na adrenoreceptory, čo vedie k uvoľňovaniu adrenalínu a noradrenalínu.

Tiež spaľovač tuku má DMAE a GABA, ktoré sú zodpovedné za koncentráciu pozornosti a normalizáciu procesov vzrušenia-inhibície, čím sa zmäkčuje účinok kofeínu a efedry na telo.

Dávkovanie - 1 kapsula denne 30-40 minút pred raňajkami.

Hlavné výhody:
 • Stačí 1 kapsula denne;
 • pomerne silné, ale zároveň mierne zloženie.
nevýhody:
 • Niektorí si dokonca nemusia všimnúť prácu horáka, ktorý môže byť spojený s častým používaním kávy.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Pijem 1 kapsulu spaľovača tuku pred raňajkami a táto energia je pre mňa dosť na celý deň, vrátane tréningu. Hoci to môže byť pre skúsenejších atlétov, zdajú sa slabí.
Lipo 6 Black (Nutrex)
1 500 (120 kapsúl)

Lipo-6 Black je jedným z najpopulárnejších doplnkov na chudnutie. Liek je komplexný účinok a kombinuje najlepšie vlastnosti lipotropných a termogénnych látok. Hlavné vlastnosti spaľovača tukov:

 • Rýchla absorpcia (tekuté plnenie kapsúl) a dlhé pôsobenie;
 • Potlačenie chuti do jedla;
 • Bezpečné zvýšenie telesnej teploty;
 • Urýchlenie metabolizmu;
 • Rýchle uvoľňovanie mastných kyselín v dôsledku niekoľkých foriem yohimbínu v kompozícii;
 • Odstránenie prebytočnej tekutiny z tela.

Lipo-6 Black sa dá bezpečne odporučiť priaznivcom aktívneho životného štýlu, ktorí už vyskúšali akýkoľvek spaľovač tuku, ale nedostali očakávaný efekt. Liek je univerzálny a môže ho používať muži aj ženy. Hoci pre spravodlivý sex vyrába Nutrex špeciálny Lipo-6 Black Hers.

Hlavné výhody:
 • Spoľahlivý výrobca;
 • Osvedčené živiny;
 • Efektivitu.
nevýhody:
 • Časť 3 kapsúl.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Predtým používa Lipo-6, 6X a bol s týmto efektom spokojný. Preto, bezpochyby, a Black. Dobrý a silný liek, a čo je najdôležitejšie, práca. Najlepší spaľovač tukov a vyhýbať sa „vedľajším účinkom“ stačí presne dodržiavať pravidlá dávkovania a aplikácie.
Zvieracie rezy (univerzálna výživa)
3 100 (42 vreciek)

Účinný komplexný spaľovač tukov, vytvorený na báze silných prírodných rastlinných extraktov. Navrhnuté tak, aby sa rýchlo zbavili prebytočného tuku pri súčasnom zachovaní svalového tkaniva. Aditív vytvorený pre ľudí, ktorí sa aktívne zapájajú do posilňovne a snažia sa mať športový charakter.

Vplyv rezu zvierat na telo:

 • Urýchlenie metabolizmu;
 • Stimulácia termogenézy;
 • Odstránenie prebytočnej tekutiny;
 • Koncentrácia pozornosti;
 • Uvoľňovanie energie;
 • Ochrana štítnej žľazy.

Rovnako ako väčšina termogénov, aj Animal Cuts je určená len pre zdravé osoby staršie ako 18 rokov. Ostatní užívatelia by sa mali zdržať užívania lieku a uprednostňovať bezpečnejšie prostriedky.

Hlavné výhody:
 • Komplexná akcia;
 • Slávny výrobca;
 • Prírodné zloženie.
nevýhody:
 • Relatívne drahé.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobrá sada prírodných látok s komplexným účinkom. Kompletný s výkonom a kardio dáva hmatateľný efekt. Priebeh tohto spaľovača tuku prišiel pred pár mesiacmi a bol s výsledkom spokojný.
Hydroxycut Hardcore Elite (MuscleTech)
2 390 (100 kapsúl)

Výrazná termogénna látka na báze jedinečnej receptúry, ktorej účinok je zameraný na extrémne silný účinok na telesný tuk pri súčasnom zachovaní svalovej hmoty.

Hlavné vlastnosti Hydroxycut Hardcore Elite:

 • Zvýšenie telesnej teploty v bezpečnom rozsahu na urýchlenie metabolických procesov v tele, ako aj na zabezpečenie spustenia termogenézy. To vždy vedie k zvýšenému štiepeniu nadbytočného tukového tkaniva;
 • Zvýšená energia a zvýšená koncentrácia. Vďaka prítomnosti bezvodého kofeínu je termogénny účinok doplnený silným energetickým nábojom. Výsledkom je zvýšenie intenzity tréningu a zvýšená motivácia;
 • Efektívny úbytok hmotnosti aj pri miernych cvičeniach.
Hlavné výhody:
 • Výkonný termogénny;
 • Prírodné živiny;
 • Slávna značka.
nevýhody:
 • Vedľajšie účinky
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobrá termogénna na "sušenie". Samozrejme, pre ľudí trpiacich vysokým krvným tlakom, je to kontraindikované, ale to sa týka takmer všetkých takýchto spaľovačov tuku. Ak nie sú žiadne zdravotné problémy, môžete bezpečne použiť. Účinok je.

Najlepšie výkonné termogénne spaľovače tukov pre skúsených športovcov

Cloma Pharma Black Spider
1 800 (môže, 100 kapsúl)

Cloma Pharma je americká značka špecializujúca sa na výrobu chudnutie doplnky. V rade sú mäkké spaľovače tukov a super výkonné. Ten zahŕňa Black Spider, predtým nazývaný Čierna vdova.

Základom tohto doplnku stravy je komplex ECA, ktorý sa dlhodobo osvedčil ako najúčinnejší a najúčinnejší pri spaľovaní tukov. Každá kapsula obsahuje 390 mg tohto komplexu.

Termogénna stimulačná matrica spaľovača tuku pozostáva z extraktov z takých rastlín, ako je guarana, yohimbín, horký pomaranč (synefrín), zelený a čierny čaj, ženšen, zázvor, kajenský korenie, evodia, fucus. Všetky tieto extrakty sú známe svojimi lipotropnými vlastnosťami, t.j. aktiváciou a urýchlením rozkladu tukov.

Black Spider je navyše obohatený o vitamíny B6 a B12, ktoré sú potrebné pre tok všetkých metabolických procesov, vrátane tuku, ako aj pikolinátu chrómu na zníženie chuti na sladkosti.

Dávkovanie - 1 kapsula počas alebo po raňajkách. Spoločný príjem Black Spider s inými spaľovačmi tuku alebo stimulantmi (káva, alkohol atď.) Je zakázaný. Je potrebné dodržiavať pitný režim a diétu, pretože spaľovače tukov, vrátane Black Spider, pomáhajú urýchliť lipolýzu, začínajú cvičením a obmedzovaním kalórií.

Hlavné výhody:
 • zloženie spaľovača tuku je založené na kombinácii ECA;
 • všetky zložky sú prírodné - od rastlín.
nevýhody:
 • Ephedra je silná zložka, je potrebné sledovať reakciu organizmu. Toto sa však vzťahuje na všetky spaľovače tukov v efedre;
 • Čierny pavúk po večeri, a ešte viac večer, povedie k nespavosti.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Stuck, samozrejme, pracuje, ale ak máte v pláne spať po večernom tréningu, potom s horákom horáka Spider to nebude fungovať. Take len pred obedom.
Black Mamba Hyperrush (Inovatívne laboratóriá)
2 490 (90 kapsúl)

Čierna Mamba je silný spaľovač tuku komplexnej akcie. Je to bezsuchý produkt s vysoko účinnými termogénnymi zlúčeninami v kompozícii a vysokou koncentráciou EPH (65 mg). Účinnosť Black Mamba sa dosahuje vďaka úspešnej kombinácii a spoločnému pôsobeniu všetkých zložiek:

 • CoreX (Brand Ephedra Extract) je neuro-stimulujúci komplex (nesmie byť zamenený so zakázaným efedrínom), čo núti prácu sympatického nervového systému. Urýchľuje rozklad tukového tkaniva, zvyšuje výdrž;
 • Kofeín. Prírodný stimulátor a termogénny, ktorý urýchľuje metabolické procesy a optimalizuje nervový systém. Najúčinnejší kofeín v kombinácii s inými termogénnymi zlúčeninami;
 • Beta-aminoetylamín - neurostimulátor, ktorý má vlastnosti podobné extraktu pelargónie, čo umožňuje dosiahnuť hmatateľné výsledky aj pri nie veľmi intenzívnej fyzickej námahe;
 • Sida Cordifolia - bylinný extrakt, normalizujúci trávenie a potláča chuť k jedlu;
 • Yohimbine + Evodiamine + Sinefrin - látky s výraznými termogénnymi vlastnosťami oddelene, ale účinnejšie, keď sa používajú spoločne.
Hlavné výhody:
 • Vyvážené zloženie;
 • Pohodlná koncentrácia (1-2 kapsuly denne);
 • Vysoká účinnosť.
nevýhody:
 • Kontraindikácie.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Stuck je naozaj silný. Všeobecne platí, že Innovative Labs predstavuje chladnú líniu: najvýkonnejší pekelný oheň (150 mg EPH), priemerný Black Mamba (65 mg) a o niečo menej silný Diablos ECA Fire (50 mg). Komplexy sú najvhodnejšie pre športovcov, ktorí už majú skúsenosti s "extrémnymi" spaľovačmi tuku.
Hi-Tech Pharmaceuticals ECA Xtreme
2 200 (plechovka, 90 kapsúl)

ECA Xtreme je jednou z najvýkonnejších doplnkov na chudnutie spoločnosti Hi-Tech Pharmaceuticals.

Z názvu výrobku je zrejmé, že v zložení je zväzok ECA - kombinácia troch liekov, efedry, kofeínu a aspirínu, ktorý je najúčinnejší pri spaľovaní tukov po mnoho rokov.

Okrem toho doplnok obsahuje extrakt z listov Senegal Berlandieri, ktorý je zdrojom fenyletylamínových alkaloidov, ktoré prispievajú k zvýšeniu nálady a mentálnej koncentrácie. ECA Xtreme tiež obsahuje také silné stimulanty ako synefrín a pelargónie. Synefrín zvyšuje aktivitu centrálneho nervového systému, zvyšuje produkciu tepla, potláča chuť do jedla. Geranium je podobný kofeínu v akcii a má nielen stimulujúci, ale aj euforický efekt. Ako súčasť doplnku sú k dispozícii aj extrakty zo zeleného čaju a kakaa (teobromín), ktoré fungujú ako lipolytiká, ako aj polynikotinát chrómu, ktorý reguluje potrebu sladkostí.

Dávkovanie - 1 kapsula 3-krát denne 30-40 minút pred jedlom, ale nie viac ako 4 kapsuly denne.

Hlavné výhody:
 • základom je balík ECA;
 • v zložení je pelargónie a synefrín.
nevýhody:
 • v dôsledku veľkého počtu stimulantov v kompozícii môžu mať silné vedľajšie účinky;
 • odporúčané dávkovanie je príliš veľké.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Pri vytváraní spaľovačov Hi-Tech podľa môjho názoru najchladnejšie. Najprv som si vzal všetky 3 kapsuly, ale kvôli silnému poteniu som znížil na 2, čo neovplyvnilo rýchlosť schudnutia.
Red Wasp (Cloma Pharma)
2 100 (75 kapsúl)

Red Wasp je najvýkonnejší spaľovač tukov od spoločnosti Cloma Pharma, ktorý bol doplnený o 25 mg extraktu z listov efedry.

Hlavnými aktívnymi zložkami sú Hygenamin, ktorý má podobné vlastnosti ako muškáty, ale má vyššiu účinnosť. Ďalšou superpowering zmesou je kombinácia dvoch najsilnejších tukových utilizátorov: Yohimbin HCl a Alpha Yohimbin.

Čo je to Red Wasp:

 • Spálenie tuku začatím termogenézy;
 • Optimalizuje prácu centrálneho nervového systému, zlepšuje náladu;
 • Poskytuje energiu, stimuluje aktivitu;
 • Zvyšuje koncentráciu a vytrvalosť;
 • Potláča chuť k jedlu;
 • Má vazodilatačný účinok, vyživuje svaly kyslíkom.

Ďalšie populárne produkty ECA sú Cloma Pharma - Methyldrene 25, Black Spider 25, Asia Black 25.

Hlavné výhody:
 • Účinná strata tuku;
 • Cenovo dostupná cena;
 • Komplexné opatrenia.
nevýhody:
 • Vedľajšie účinky
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Vynikajúci spaľovač tuku s dobrým zložením pre skúsených športovcov. Pôsobí veľmi silný, ale "bokom" nie sú nezvyčajné. Preto je lepšie pre začiatočníkov vybrať si niečo mäkšie alebo použiť sondu (predáva sa s dvoma kapsulami).

Môžem si vziať horáky?

Názor na takéto lieky je často nejednoznačný. Ľudia, ktorí zvyčajne absorbujú mastné a vysokokalorické potraviny, ktoré sedia na gauči, spravidla triasť druhú bradu rozhorčene a vysielajú - to je všetko chémia! Mimochodom, bez premýšľania, čo je v ich obľúbených žetónoch, hamburgeroch atď. Tí, ktorí majú šport, sa môžu s týmto neopodstatneným vyhlásením hádať s vedomím.

Výsledok. Vyššie uvedené osvedčené a "pracovné" spaľovače tukov. Ak ich však používate, musíte dodržiavať jednoduché pravidlá:

 • Výkonné termogénne komplexy a ECA sú tabu pre ľudí, ktorí nie sú úplne zdraví;
 • Aby sa zabránilo prejavom vedľajších účinkov alebo aby sa minimalizovali, môžu byť prísne dodržané len odporúčania pre príjem a dávkovanie. Spaľovače tukov sa nedajú brať nepretržite. Skôr ako začnete, poraďte sa so svojím lekárom a uistite sa, že dodržiavate všetky odporúčania uvedené v návode!

A nakoniec: použitie aj tých najsilnejších spaľovačov tukov nemá zmysel bez správnej diéty a fyzickej námahy.

Loading...