12 najlepších spätných zrkadiel

Čas pozrieť sa späť

Pravidelné salónové zrkadlo v aute je, samozrejme, dobré, ale človek chce toľko pohodlia alebo nových funkcií. Prekvapenie teraz s zrkadlovým monitorom alebo zrkadlovým DVR je nepravdepodobné, že by niekto uspel, a nech je to pohodlné a diskutabilné, takéto zariadenia nájdu ich zákazníci. V „zanedbávanom“ prípade sa spätné zrkadlo stáva plnohodnotným zariadením so systémom Android, ktoré slúži ako navigátor, vstavaný telefón a radarový detektor a modulátor FM.

Trh ochotne navrhuje veľa možností, ale ako si vybrať spätné zrkadlo a nie urobiť chybu? Akú má mať funkčnosť? V našom hodnotení - najlepšie modely spätných zrkadiel, ktoré ste si kúpili, nebudete sklamaní.

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie panoramatické spätné zrkadlo1Broadway BW-8499.5 / 101 600
Najlepšie spätné zrkadlo s DVR1TrendVision MR-710GP9.8 / 1013 990
2Blackview MD X6 DUAL9.5 / 1013 990
3Dunobil Spiegel Duo9.0 / 104 090
4AVIS AVS0488DVR8.9 / 1012 900
Najlepšie spätné zrkadlo so zabudovaným monitorom1AutoExpert DV-5259.6 / 103 699
2Interpower Silverstone F1 INTERPOWER HD 5 "9.5 / 101 800
3Sho-me m439.3 / 101 741
4RedPower M438.9 / 104 925
Najlepšie multifunkčné spätné zrkadlo1Vizant 920 K9.7 / 1010 900
2XPX ZX8589.3 / 106 138
3TrendVision aMirror9.2 / 1017 990

Najlepšie panoramatické spätné zrkadlo

Broadway BW-849
1 600
Japonská spoločnosť Napolex, založená presne pred 70 rokmi, vlastní niekoľko značiek autopríslušenstva: konkrétne, spätné zrkadlá auta idú pod značkou Broadway. Model BW-849 - jeden z najširších v rade, rozmery zrkadla sú až 360 mm (je však 400 mm, ale umiestňujú ich do normálnej kabíny pre cestujúcich ...). Konkrétne tento model - s odľahčeným náterom a je navrhnutý špeciálne pre majiteľov automobilov s farebnými zadnými oknami: so všetkými výhodami tónovania výrazne zhoršuje viditeľnosť na zadnej pologuli, ktorá často pohybuje zrkadlom. Ak potrebujete vo vozidle antireflexné zrkadlo bez tónovania, model podobný dizajnu karosérie a rozmerov bude mať index 749.

Odolné a spoľahlivé uchytenie s gumovými vložkami uľahčuje prispôsobenie zrkadla štandardnému tvaru a tvar gule na povrchu je nastavený s vysokou presnosťou - takže zrkadlo minimálne deformuje obraz a zároveň pokrýva obrovský priestor vzadu.

Hlavné výhody:
 • Premyslený vrch
 • Protišmykový film na povrchu skla
nevýhody:
 • cena
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Pomáha veľa v súmraku, keď takmer nie je viditeľné cez tónované zadné okno. Prehľad chic, a môžete adekvátne posúdiť vzdialenosť.

Najlepšie spätné zrkadlo s DVR

TrendVision MR-710GP
13 990
TrendVision MR-710GP je najlepšie zrkadlo DVR v našom hodnotení. Toto nie je nič iné ako vylepšená verzia už dobre známeho MR-710: nadobudnutím externého GPS modulu sa zrkadlový rekordér stal drahším v priemere o 2000 rubľov, ale umožnil použitie aplikácie SpeedCam na varovanie pred DPS kamerami.

Srdcom rekordéra je moderná vysoko kvalitná matica OV4689, ktorá podporuje nahrávanie videa SuperHD so štandardným snímkovým kmitočtom alebo FullHD pri rýchlosti 60 snímok za sekundu, čo je vhodnejšie na nahrávanie rýchleho pohybu. Objektív so siedmimi objektívmi s rýchloupínacím filtrom poskytuje jasný obraz s minimálnym skreslením a uhol pohľadu 147 stupňov je možné považovať za optimálny pre všetkých motoristov, ak nepotrebujú, aby sa celý MKAD zmestil do rámu naraz a obetovali detaily (a vážne).

Elektronická výplň je tiež aktuálna: procesor Ambarella A7LA70D s dvoma gigabajtmi RAM sa ľahko vyrovná s digitalizáciou video streamu s kodekom H.264, pričom je pomerne úsporný: malá vstavaná batéria v prípade, že sa niečo stane 20 minút. Zabudovaná pamäť nesklame: jej objem je 128 gigabajtov, plus dva sloty pre SD karty.

Montáž spätného zrkadla je štandardom pre túto triedu - dve rýchloupínacie svorky. Je škoda, že šošovka tradične prichádza dopredu a okamžite sa stráca pri nosení, aj keď TrendVision má aj pohodlnejšie riešenia.

Hlavné výhody:
 • Kvalitné video a za súmraku
 • Podpora SuperHD a vysokorýchlostné FullHD
nevýhody:
 • Druhý fotoaparát nie je možné pripojiť
 • Obrazovka v strede zrkadla
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Chcel som si kúpiť model 710, ale v obchode som už našiel verziu GPS. Pravdepodobne už vyrazili ďalších 2 tisíc - pravidelne varujú pred kamerami na neznámych miestach.
Blackview MD X6 DUAL
13 990
Hodný zástupca rozpočtovej triedy, ktorému by autor mohol dať sympatickú cenu za vynaložené peniaze: táto zrkadlovka má prídavnú kameru s infračerveným osvetlením, vstavaná kamera smerujúca dopredu neprekračuje rozmery, a preto sa pri jej odstraňovaní nestratí, obrazovka sa vykresľuje na pravej strane zrkadla a nezasahuje do jeho používania na hlavný účel. A to všetko za rozumné peniaze.

Prirodzene, v najlepších tradíciách lacných videorekordérov je matica tu hlučná a „podzamylena“, ale vzhľadom na 140-stupňový pozorovací uhol je možné získať detaily zdravého rozumu v režime Full HD. Ak chcete byť úprimný, gadget v tomto ohľade nestratí veľa v súvislosti s kombajnom TrendVision aMirror, ktorý tiež spadá do nášho hodnotenia najlepších rekordérov spätného zrkadla - a rozdiel v cene je neporovnateľný. Ak teda nepotrebujete palubný systém Android a množstvo ďalších funkcií rôznych nástrojov, za štvornásobne menej peňazí získate takmer rovnaký obraz, aj keď je digitalizovaný podľa rozpočtových štandardov vo formáte AVI.

Súbor funkcií je tiež tradičný pre takúto cenu: existuje G-senzor, autostart nahrávanie. Negatívom je odstránenie spodného konvertora do zástrčky samotného cigaretového zapaľovača, 5V prichádza do zrkadla. Okrem toho, pulzný menič výrazne znečisťuje vzduch interferenciou cez napájací kábel - vyzerá to, že uložil do filtra kondenzátor LowESR.

Hlavné výhody:
 • Dobrý pomer kvality a ceny pre model rozpočtu
 • Podsvietený fotoaparát
nevýhody:
 • Zastaraná matica a čipová súprava
 • Napájanie cez USB, nie priamy vstup 12V
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Podľa môjho názoru, najlepší "rozpočet" - obraz je viac či menej slušný, nie buggy, čo ešte chcete za peniaze?
Dunobil Spiegel Duo
4 090

Bez ohľadu na veľmi podivný zvuk značky pre ruské ucho, máme okrem rozpočtu jeden zaujímavý zástupca svojej triedy. Širokoúhlé spätné zrkadlo má samo o sebe dobrý prehľad o zadnej pologuli a vstavaná obrazovka s uhlopriečkou 4,3 ”je posunutá doprava a nezasahuje do používania DVR na určený účel.

Ako je zrejmé z názvu, sada obsahuje dve kamery - jedna je zabudovaná do samotného zrkadla, druhá je externá, s tradičným držiakom na rohovej konzole. Kvalita kamier je určená cenou: predná je 1,3 megapixelová matica a zorný uhol je 120 stupňov, vzadu je bežná matica VGA (640x480) s uhlom pohľadu optiky 90 stupňov. V súlade s tým je kvalita obrazu rovnaká ako kvalita všetkých rozpočtových rekordérov, opäť nemá zmysel ju popisovať. Ale ak si myslíte, že v tomto formáte registrátor nezaberá príliš veľa miesta, Dunobil Spigel Duo bude dobrou náhradou za bežného „štátneho zamestnanca“.

Upevnenie je tu najjednoduchšie: zrkadlo je zavesené na personál dvoma elastickými svorkami, čo uľahčuje jeho demontáž. Je pravda, že ho budete musieť nastaviť vždy po inštalácii - vyčnievajúca predná hemisféra sa ľahko stratí, pamätajte na to.

Hlavné výhody:
 • Dobrá funkčnosť (je tu G-senzor, detekcia pohybu, spätná kamera)
 • Jednoduchá inštalácia
nevýhody:
 • Len záznam AVI
 • Matrice s nízkym rozlíšením
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Oveľa pohodlnejšie ako bežné auto DVR: nezaberá príliš veľa miesta a pri cúvaní môžete lepšie vidieť, čo sa deje - v zrkadle aj vo fotoaparáte.
AVIS AVS0488DVR
12 900

Zrkadlo nenarušuje vzdialenosť od predmetov a dokonale zapadá do dizajnu interiéru aj tých najlepších vozidiel. Model je vybavený inteligentným bezpečnostným režimom, ktorý oneskoruje odpojenie z pol hodiny na 2 dni. Zaznamenáva sa pri detekcii pohybu a monitoruje stav batérie. Tento režim poskytuje kontrolu nad situáciou okolo vozidla počas neprítomnosti vodiča. DVR v kombinácii so zrkadlom AVIS AVS0488DVR - to je veľmi štýlový, spoľahlivý a vysoko kvalitný model!

Hlavné výhody:
 • v pasívnom stave - plnohodnotné zrkadlo salónu;
 • schopnosť záznamu v neprítomnosti energie;
 • režim duševnej ochrany;
 • prítomnosť snímača pohybu;
 • režim automatického nastavenia jasu monitora;
 • dostupnosť parkovacieho režimu.
nevýhody:
 • vysoká cena.
8.9 / 10
hodnotenie

Najlepšie spätné zrkadlo so zabudovaným monitorom

AutoExpert DV-525
3 699
Široké, mierne tónované spätné zrkadlo samo osebe poskytuje vynikajúcu viditeľnosť na zadnej pologuli, ale má tiež päťpalcový displej, ktorý sa automaticky aktivuje fotoaparátom a pri vypínaní vôbec nezasahuje. Mimochodom, už existujú dva vstupy pre video - nemyslíme si, že to bude užitočné pre väčšinu majiteľov áut, ale ak máte predstavivosť ... Tlačidlo pre prepnutie aktívneho video vstupu sa nachádza pod puzdrom, sú tu tlačidlá na nastavenie jasu a kontrastu.
Hlavné výhody:
 • Vysoko kvalitné podanie farieb
 • Veľké pokrytie zadnej pologule
 • Pohodlie a spoľahlivosť montáže na zrkadlo
nevýhody:
 • Skvelá cena v porovnaní s konkurenciou
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Pripojil som ho priamo s dvomi kamerami: s mojou kapotou, je to veľmi zle videný predtým, ale pri parkovaní jedným kliknutím tlačidla môžem vyzerať pod akýmkoľvek nárazníkom.
Interpower Silverstone F1 INTERPOWER HD 5 "
1 800
Overlay zrkadlo má vstavaný displej s 5-palcovou uhlopriečkou štandardného širokoúhlého rozlíšenia, video vstupné pripojenie je štandardný kompozitný Tulip PAL / NTSC. Rozlíšenie je 800 x 480 pixelov, čo je dosť dosť s takou uhlopriečkou.

Výkon - 12 voltov priamo z palubnej siete, čo je vhodné pre skryté pripojenie. Jas obrazovky je celkom dostačujúci pre použitie, aj keď v letnom slnku môže chýbať.

Hlavné výhody:
 • Dobrý pozorovací uhol s „tradičným“ použitím
 • Jednoduchá inštalácia

mínus:

 • Krátke vodiče s "tulipánmi" nie sú vždy vhodné pre skrytú inštaláciu
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Dal som ho spolu s lacným fotoaparátom s Ali, pracujú normálne. Preskúmanie je lepšie ako pri bežnom zrkadle a kamera pomáha.
Sho-me m43
1 741
Lacné, ale stlačené vertikálne spätné zrkadlo: to nielen znížilo viditeľnosť, ale tiež viedlo k tomu, že výrobca inštaloval menšiu obrazovku s uhlopriečkou len 4,3 "(rozlíšenie - 480x272). Je to oveľa menej vhodné ako tie, ktoré stoja takmer toľko modelov s päť-palcový displej.

Sú tu dva video vstupy, rovnako ako AutoExpert DV-525. Avšak, dvakrát lacnejšie Sho-Me výrazne stráca v kvalite obrazu: farby sú vyblednuté, kontrast je horší, nehovoriac o rozdieloch v diagonále a rozlíšení.

Hlavné výhody:
 • Primeraná cena, prevaha v predaji
nevýhody:
 • Malá veľkosť obrazovky
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobré spätné zrkadlo s obrazovkou, vzhľadom na cenu. Vložil som ho na vlastné zrkadlo bez problémov, kamera do neho normálne zapadá.
RedPower M43
4 925

Zrkadlo so zabudovaným displejom Redpower M43 kombinuje spätné zrkadlo a 4,3-palcový monitor, ktorý zobrazuje obraz z externých kamier. Zariadenie je vybavené dvoma video vstupmi. Dôležitou vlastnosťou modelu: keď je displej vypnutý, zrkadlo má hladký odrazný povrch a zariadenie vyzerá ako úplne klasické zrkadlo salónu.

Hlavné výhody:
 • monitor s polarizačným efektom;
 • vysoký jas;
 • Napájací kábel je vedený vo vnútri držiaka zrkadla.
nevýhody:
 • mierne skreslenie zrkadlového obrazu.
8.9 / 10
hodnotenie

Najlepšie multifunkčné spätné zrkadlo

Vizant 920 K
10 900
Za rozumne prijateľnú cenu sme ponúkli zaujímavé zariadenie - prvá vec, ktorú musíte urobiť, je umiestniť kameru na rameno otočného ovládača v spodnej časti zrkadla. To bude užitočné pre tých, ktorí chcú nahrávať konverzácie s inšpektormi DPS - je ľahké otočiť kameru cez okno, ale je nepohodlné neustále strieľať takéto zrkadlo v noci a existuje riziko poškodenia držiaka raz.

Hlavnou nevýhodou tohto riešenia je priamo diktovaný rozmermi optiky a matice: ak tento gadget považujeme za DVR, pomer ceny a kvality obrazu nebude v jeho prospech. Nezabudnite však na zvyšok funkcionality systému Android nainštalovaného na zariadení s minimálnym vylepšením zdrojového kódu (takéto vylepšenia podľa vzoru outsidera ratingu nie sú vždy prospešné). K dispozícii je aj zadná kamera s dvomi LED podsvietením.

Vývojári našťastie neposunuli všetku kontrolu na dotykovú obrazovku: pod ňou sú kľúče, ktoré značne znižujú otlačky prstov.

Je zvedavé, že diagnostický program pre OBD-II je už v zariadení predinštalovaný - môžete si zakúpiť adaptér a neskúmať aplikáciu na trhu Play. Avšak majitelia domácich áut stále musia stiahnuť mobilnú verziu OpenDiag.

Hlavné výhody:
 • Vyvolanie hlavných funkcií pomocou tlačidiel, ale nie cez grafické rozhranie
 • Externá podpora GPS antény
 • Rýchla rotácia fotoaparátu
nevýhody:
 • Kamera zachytí oko, čo zvyšuje pravdepodobnosť krádeže
 • Nie je to najlepšia matica, jednoduchá optika
 • Žiadny GSM modul: Prístup na internet iba cez WiFi
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Páči sa mi riešenie s kamerou - môžete ho rýchlo otočiť z okna alebo do salónu. Nikdy som nevidel nič také na žiadnom inom zrkadlovači.
XPX ZX858
6 138
Ďalšie zaujímavé multifunkčné spätné zrkadlo s DVR a dvoma kamerami. Zástupca najviac rozpočtu-priateľský Android gadgets vstúpil na trh nie je to tak dávno, a nájsť ho na predaj je ťažšie ako konkurenčné produkty. Medzitým je „hardvér“ tu úplne rovnaký ako na bežných modeloch: štvorjadrový procesor Allwinner A33, predná kamera s rozlíšením 5 megapixelov so štandardným čínskym doplnkom „kocky“. Vyznačuje sa svojím netradičným dizajnom displeja: na charakteristikách neprekračujte sedempalcovú uhlopriečku - obrazovka je široká, s podivným rozlíšením 1280 x 480. Preto sú v grafickom rozhraní všetky ovládacie tlačidlá posunuté doprava.

Všimnite si, že balík má anténu GPS, čo nie je zlé pre takýto lacný prístroj. Ak vezmeme do úvahy spoločné "vredy" všetkých multifunkčných zrkadiel, a najmä nestabilitu aplikácií, ktoré má Aréna viac ako 20 tisíc viac, nebolo by lepšie kupovať menej propagované "čínske"?

Hlavné výhody:
 • Prijateľná kvalita obrazu
 • Predinštalovaný Navitel
nevýhody:
 • Zle zastúpené v obchodnej sieti
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Pravdepodobne najlacnejšie Android rekordér, ale nie povedať, že je výrazne horšie ako modely je trikrát drahšie. Obrazovka je pravdepodobne neobvyklý formát.
TrendVision aMirror
17 990

Pred nami nie je len spätné zrkadlo, ale dobrý DVR: predná FullHD kamera s 5-objektovou optikou je doplnená parkovacou kamerou so zabudovaným infračerveným osvetlením. Sú viazané na Allwinner A33 chipset, s dostatočnou rýchlosťou "digesting" upravený Android.

Vďaka podpore populárneho operačného systému sa dá ľahko rozšíriť bežný súbor aplikácií: pomocou aMirror môžete nielen používať navigátor počas jazdy (hoci päťpalcový displej je na to príliš malý), ale aj volať, distribuovať cez WiFi internet z nainštalovanej SIM karty (alebo prijímať z telefónu) ), sledujte filmy a zakúpením lacného adaptéra ELM na tom istom aliexpress a inštaláciou vhodnej aplikácie otočte zrkadlo do palubného počítača. Pomocou systému GPS funguje aj systém varovaní o stanovištiach dopravnej polície a cestných kamier, ktoré môžu automaticky dopĺňať databázu prostredníctvom 3G zrkadlového modulu alebo WiFi. Nie je to zlé, že? Na to, v zásade, môžete dokonca odpustiť potrebu pravidelne otierať odtlačky prstov zo zrkadla.

Zrkadlový držiak - v pravidelných intervaloch je kompletných niekoľko konzol a adaptérov.Výrobca vyhlasuje kompatibilitu zrkadiel s rôznymi modelmi automobilov, ale stále odporúčame, aby ste najprv porovnali štandardný držiak s tými, ktoré sú v súprave.

Je však potrebné okamžite vziať do úvahy, že optika predných šošoviek je širokoúhlý: pre väčší pozorovací uhol budete musieť zaplatiť menej detailov ako modely TrendVision na tej istej matici, ale s menším uhlom pohľadu.

Hlavné výhody:
 • Citlivý diaľkový GPS modul
 • Širokouhlá optika
nevýhody:
 • Firmvér novosti je vlhký, ale zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne aktualizácie
 • Už považovaný za zastaraný senzor OV2710
9.2 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobrý voz, ktorý je skôr kúpený z lásky k prístrojom, ako z nutnosti. Tam sú niektoré problémy s pravidelnými aplikáciami, ale čakal som to od android.

Čo hľadať pri výbere spätného zrkadla?

Najpohodlnejší spôsob inštalácie zrkadlového obloženia, ktoré sú dvoch typov:

 • Zrkadlá s pružnými svorkami pri montáži zakryte štandardné zrkadlo gumovými prvkami, ktoré sú napnuté medzi montážnymi ušami. Sú pevne pripevnené, neplazujú sa na mieste a neprekrývajú sa, ale len za jednej podmienky - ak má štandardné spätné zrkadlo dostatočnú šírku.
 • Zrkadlá s pružnými alebo posuvnými klipmi zakryť personál v hornej a dolnej časti plastovými „nohami“, takže sa postavia na úzkych zrkadlách, ale vyskytujú sa problémy s výškou.

Preto, ak hovoríme o panoramatickom zrkadle, je lepšie vyskúšať rôzne možnosti a vybrať si najvhodnejšie pre vaše auto. Pri výbere registrátorského zrkadla alebo zrkadla na monitore musíte v prvom rade venovať pozornosť „plnke“.

Jedinou možnosťou, ktorá sa rozhodne oplatí, je montáž podtlakovej podložky. Je to smiešne, ale pri písaní tohto článku sa stretol dokonca aj zrkadlový záznamník s takýmito spojovacími materiálmi a takmer všetky recenzie jedným hlasom opísali jeho nespoľahlivosť.

Pokiaľ ide o zrkadlá, ktoré nahrádzajú zamestnancov, sú väčšinou šťastní majitelia populárnych moderných automobilov: väčšina modelov držiakov je pre nich vhodná, niekedy dokonca aj „značkové“ verzie sú na začiatku šetriča obrazovky pri štarte obrazovky označené logom značky a logom značky. Ak máte, povedzme, desaťročný Opel Astra (aj keď je to celkom bežný model), je nepravdepodobné, že niečo z moderných inštalačných balíčkov bude fungovať, ale modifikácia toho, čo je v záruke, je drahšie.

Majte dobré nákupy!

Loading...