6 najlepších woblerov na chub

Prehľad najviac chytľavých kľučiek pre rybárov
Autor: Sergey Shchetko

Chytanie buchta na pradenie má množstvo funkcií a bez toho, aby sme ich brali do úvahy, môžeme len ťažko dúfať, že chytíte veľkú trofej. A jedna z najviac chytľavých umelých návnad je wobler. Výber najlepších woblerov na chubu závisí od mnohých faktorov. V prvom rade je potrebné poznamenať sezónne vlastnosti správania rýb.

 • Na jar Chub dostane jedlo v spodnej vrstve. V tej dobe, s rovnakým úspechom, uhryzne na také návnady ako červ, červ, dusený hrášok, konzervovaná kukurica. Pri výbere woblera je potrebné dávať prednosť malým modelom, ktoré dosahujú hĺbku 2,0-2,5 m.
 • V lete Chub sa vznáša v horných vrstvách vody, kde sa živí hmyzom padajúcim do vody. Klasika žánru je považovaná za povrchnú na májovom chrobákovi v elektroinštalácii. Wobleri napodobňujúci hmyz vo farbe aj veľkosti fungujú veľmi dobre. Mali by hrať konzistentne v povrchovej vrstve.
 • jeseň - Čas na vykrmovanie tuku pred hibernáciou. Chub stredné a veľké veľkosti ide do krmiva pre zvieratá, bohaté na bielkoviny. V tejto dobe loví mladé ryby. Hranie woblera by sa malo podobať správaniu poterov. Čím bližšie k zime, tým väčšia je hĺbka potrebná od návnady.

V našom rebríčku sú najschopnejší woblery na chub. Získali povzbudzujúce recenzie od mnohých skúsených spinningistov.

Hodnotenie najlepších woblerov na chub

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepší wobler pre ultra ľahký rybolov1Tsuribito Baby Crank 35S-SR9.9 / 10450
Najlepší wobler pre nočné potápanie1ZipBaits B-Switcher Craze9.8 / 101 100
Najlepší wobler na lov bravčového leta1Yo-Zuri L-Minnow 44S9.8 / 10450
Najlepšie wobler na jar bush1Jackall bacuľaté9.8 / 10820
Najlepšie univerzálne wobler na bacuľaté1Tsuribito Baby Crank 25 F-SR9.7 / 10390
Najlepší wobler na jeseň1Lucky Craft Bevy Crank 45DR9.7 / 10860

Najlepší wobler pre ultra ľahký rybolov

Tsuribito Baby Crank 35S-SR
450

Jedným z najlepších woblerov na chytanie bacuľaté je wobler Tsuribito Baby Crank 35S-SR. Je kompaktný (dĺžka 36 mm) a chová sa krásne v malých riekach. Hmotnosť 3,4 g bude stačiť, aby sa presný odliatok pod závesný strom alebo ker. Zvodná pre hrudník, vysokofrekvenčná hra je pozorovaná ako s jednoduchým jednotným navíjaním vlasca, tak aj zášklbom alebo technikou stop-and-go. Návnada je schopná preniknúť na úroveň 1,0-1,2 m, stabilne držať špecifikovaný horizont. Vzhľadom k tomu, wobler potopenie typu, potom pri rybolove by mal robiť krátke pauzy.

Hlavné výhody:
 • presnosť odlievania;
 • stabilná hra v akýchkoľvek podmienkach rieky;
 • spoľahlivé ostré háčiky.
nevýhody:
 • skromný rozsah.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
S touto miniatúrnou kľukou sa mi podarilo chytiť viac ako tucet kusov rôznych veľkostí. Trophy kópia závoja 2,5 kg. Dieťa drží horizont dobre, hra nejde na scestie. Na použitie ultralehkého náradia.

Najlepší wobler pre nočné potápanie

ZipBaits B-Switcher Craze
1 100

Wobler ZipBaits B-Switcher Craze je k dispozícii v dvoch verziách. Variant s nápisom "Rattler" je vybavený šumovými guličkami. Spôsobujú zvýšený záujem o jačmeň za súmraku av noci. Návnada s označením "Silent" sa chová ticho pod vodou a láka ryby svojou aktívnou hrou. Teleso woblera má dĺžku 42 mm s hmotnosťou 6,5 g. Návnada je plávajúca, čo umožňuje vznášať sa po prúde pod previsnutými vetvami. Počas kabeláže môže model klesnúť na 20 cm, najlepšie je použiť také techniky, ako je rovnomerné otáčanie cievky a trhané vedenie.

Hlavné výhody:
 • jednoduché možnosti účtovania;
 • stabilná hra na ihrisku;
 • zvukový efekt.
nevýhody:
 • obmedzená pracovná výška.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
V lete môže byť vrtošivá buchta chytená iba v tme. V tomto prípade mám v obchode nástrahu so sledovaním hluku. Dieťa láka lobasty na povrch, kde sa konajú veľkolepé útoky.

Najlepší wobler na lov bravčového leta

Yo-Zuri L-Minnow 44S
450

Na tomto slávnom wobleri chytajú rôzne ryby v stojatých rybníkoch av rieke. Miluje ho a potešenie. Medzi výhodami návnady experti zdôrazňujú tieto vlastnosti:

 • vysoký letový rozsah;
 • woblerová hra je doplnená hlukom;
 • správanie sa návnady vo vode sa považuje za referenciu;
 • vzhľad sa podobá smaženiu rôznych kaprovitých rýb.

Na dĺžku má wobler 44 mm a váži 5 g. Model je potápavého typu, ktorý vám umožní pomalé vedenie s krátkymi pauzami a malými trhancami. Olovo wobler môže byť jednotne alebo pomocou zášklbovej technológie.

Hlavné výhody:
 • vysoká kvalita spracovania;
 • úplné napodobnenie kŕmneho objektu;
 • rozumnú cenu.
nevýhody:
 • Niekedy sa do vnútra nalepí fazetovaná záťaž, ktorá negatívne ovplyvňuje skus.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Táto "legenda 44" som nemohla povedať 2 roky. Až v treťom roku som zdvihol vedenie na návnadu. V druhej polovici leta je najlepšie chytiť sa na rieke. Veľmi šťastný wobler.

Najlepšie wobler na jar bush

Jackall bacuľaté
820

Ak je v Japonsku tento wobler považovaný za najlepší pre pstruhy, v Európe to funguje dobre. Návnada sa vyznačuje vynikajúcim vyvážením a vynikajúcimi aerodynamickými a hydrodynamickými parametrami. Počas kabeláže model vytvára akustický zvuk, ktorý láka ryby. Vyrába malú guľôčku volfrámu. Woblery sa vyznačujú stabilným tokom prúdenia. Preto sú dobré výsledky na plytčine a spätnom vedení. Úspešný rybolov môže byť na veľkej i na malej rieke. Návnada s dĺžkou 38 mm váži 4 g. Maximálna hĺbka je obmedzená na horizont 1 m. Telo má tvar kotúča, typ návnady je plávajúci.

Hlavné výhody:
 • stabilita prúdenia;
 • akustický sprievod;
 • ostré odpaliská.
nevýhody:
 • krehký lalok.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Okamžite našiel vzájomné porozumenie s Chabikom. S pomalým zapojením je dieťa v povrchovej vrstve. Chub miluje toto správanie na jar. Je škoda, že po háku v tráve sa časť lopatky odlomila.

Najlepšie univerzálne wobler na bacuľaté

Tsuribito Baby Crank 25 F-SR
390

V rôznych obdobiach roka, na riekach so stredným a nízkym prúdom, môžete počítať s dobrým skusom s woblerom Tsuribito Baby Crank 25 F-SR. V úlovku sú rôzne ryby, vrátane jalovice. Návnada sa líši malým objemom a ľahkosťou. Model s dĺžkou 25 mm váži iba 3,1 g. Pre rybolov potrebujeme ultraľahké pradenie. Wobler je vyrobený s telom vo forme střevle, typ návnady je plávajúci. Vďaka minimálnej hĺbke 0,3 mm môžete v povrchovej vrstve loviť všetky huby alebo ryby. Široká škála farieb vám umožňuje vyzdvihnúť woblera za akýchkoľvek podmienok v nádrži, svetle a počasiu. Olovený model môže byť rovnomerne alebo pomocou záškuby.

Hlavné výhody:
 • univerzálnosť použitia;
 • vysoká kvalita spracovania;
 • ostré háčiky.
nevýhody:
 • nie je stabilná práca na tryske.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Túto banku dostanem, keď chytia úseky rieky so slabým alebo stredným tokom. V takých miestach dokonale láka bič, ide a ostriež z úkrytu.

Najlepší wobler na jeseň

Lucky Craft Bevy Crank 45DR
860

Začiatočníci by mali loviť buchta s návnadou Lucky Craft Bevy Krank 45DR. Táto banka funguje s najjednoduchšími účtami. Má aktívnu hru, nezvyčajne stabilný sa chová na prúde. Vďaka hĺbke 1,2-1,5 m je ideálny pre jesennú sezónu. Návnada má skromné ​​rozmery (45 mm) a nízku hmotnosť (5,2 g). Krenk má plávajúce telo, ktoré vám umožní spojiť návnadu ďaleko po prúde. Agresívna hra vďaka dobre nastavenej geometrii tela. Okrem pomalej jednotnej kabeláže môžete použiť aj techniky jerk animácie.

Hlavné výhody:
 • práca v spodnej vrstve;
 • stabilná hra na tryske;
 • vysoko kvalitné kovanie.
nevýhody:
 • len zriedka sa nachádza v obchodoch.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Tento krenk som sa osvedčil v jesennom období. Z hlbín zachytáva trofeje, Sudak a ide. Chcem tiež kúpiť pár takýchto modelov, ale ešte nie sú dodané do nášho obchodu.

Ak si chcete vybrať toho najlepšieho woblera na hrudi, je potrebné a berúc do úvahy zvláštnosti rieky. Chub sa cíti skvele v malých a stredných riekach.

 • Pre malé rieky Je lepšie zvoliť malé ľahké návnady. Najčastejšie sa tu nevyžaduje dlhé obsadenie. Spřádací stroj by mal presne posielať návnadu pod kríkmi alebo vetvami stromov visiacimi nad vodou. Je to pod nimi, že veľký buchta rád stojí. Pád woblerovej ryby môže byť zamenený za padlého hmyzu, takže útok bude nasledovať okamžite.
 • Na stredných riekach rybári musia robiť dlhé vrhanie. Opatrné ryby sa snažia držať ďalej od hlučných brehov. Dobré letové vlastnosti woblera by sa mali kombinovať s aktívnou hrou.

Keď sú pobrežné vody riek zarastené leknami a inými riasami, krysa sa skrýva v podmorskej džungli. Len hlučný wobler s vysokofrekvenčnou hrou ho môže vytrhnúť z úkrytu.

Pri rybolove v tme Je potrebné použiť woblery so silným akustickým sprievodom a amplitúdou. V noci, buchta nájde korisť, zdvihol vibrácie.

Ak chcete odstrániť nepríjemné zhromaždenie trofejných rýb, je potrebné pred každým rybolovom. skontrolujte ostrosť háčikov na wobleroch, Nízka kvalita odpalísk by sa mala okamžite vymeniť, mal by sa nabrúsiť tupý bodnutie.

Pokiaľ ide o animačné crankbaitsChub môže byť zvádzaný niekoľkými spôsobmi. Návnady s aktívnou hrou môžu byť vykonávané pomalým tempom. Úspech môže byť trhané alebo twichingovskaya vedenie, rovnako ako technika "stop and go."

Skúste experiment. Úspechy pri rybolove!

Loading...