16 najlepších woblerov

Chytiť ryby, veľké a veľmi veľké

Wobleri sú jedným z najobľúbenejších a najobľúbenejších návnad. Pri výbere najlepšieho woblera je potrebné brať do úvahy kŕmnu základňu predátora a hĺbku, v ktorej loví.

Na rybolov šťuka Môžu byť použité hlbokomorské aj povrchové woblery. Tie môžu byť úzke alebo kaplepodobnye návnada.

Chytiť štika perchJe potrebné držať návnadu v spodnej vrstve. Tento predátor uprednostňuje slintanie woblerov.

sumec preferuje najväčšie modely woblerov. Najlepšie práce hlbokomorská návnada s veľkou čepeľou. Takéto woblery sa často používajú pri trollingu.

Dobré sústo na módne plastové návnady ostriež, Táto ryba vyžaduje malé modely woblerov, ktoré môžu byť držané na povrchu vody alebo v malej hĺbke.

hlavatý a an ide najčastejšie lovia v hornej a strednej vrstve. Preto by woblery mali napodobňovať poter, žaby, kobylky, ktoré sa pohybujú v zodpovedajúcom horizonte.

Vrcholom spinningových zručností je chytanie okuliarnik, Ak chcete oklamať opatrného predátora, je potrebná hodnoverná imitácia živých rýb, ktoré plávajú v blízkosti povrchu rybníka.

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie návnady pre rybolov štiky1ZIPBAITS Khamsin 70 SR9.9 / 101 120
2Jackall Smash Minnow 110 SP9.9 / 10990
3Rapala Skitter Pop SP079.8 / 10630
Najlepšie woblery na zander1Rapala X-RAP MAGNUM XRMAG309.9 / 101 500
2EverGreen M-1 Inspire Minnow9.9 / 10900
3Megabass Deep-Six9.8 / 101 500
Najlepšie woblery na lov sumca1STRIKE PRO EG-049LL9.9 / 10800
2Halco Sorcerer 150 DD9.9 / 10950
Najlepšie woblery ostrieža1OSP DUNK SP9.9 / 101 130
2STRIKE PRO EG-074 SP Midge 409.9 / 10300
3Halco Night Walker Nano9.8 / 10370
4Yo-Zuri L-Minnow 44S9.8 / 10450
Najlepšie woblery pre lov ide a chub1Tsuribito Baby Crank 35S-SR9.9 / 10510
2ZipBaits B-Switcher Craze9.8 / 10990
Najlepšie woblery na asp1RAPALA Tail Dancer Deep TDD11-PEL9.9 / 10705
2Salmo vzrušenie9.8 / 10400

Najlepšie návnady pre rybolov štiky

ZIPBAITS Khamsin 70 SR
1 120

Dobrá návnada pre šťuky v malých rybníkoch a starých ženách. Návnada veľmi presne kopíruje správanie slabého karasu. Wobler je podväzok, vďaka váham volfrámu sa dosahuje dokonalá rovnováha. Vysokú vzdialenosť odlievania modelu zabezpečuje kombinácia tvaru tela a hmotnosti 9,5 g. Pri dĺžke karosérie 70 mm je možné woblera uložiť na úroveň 1,5 m. Pre realistickú animáciu sa odporúča použiť pomalé vedenie, mierne agresívne zášklby a techniku ​​"stop & go". V tejto sérii sú rôzne farby, ktoré vám umožnia napodobniť strieborný aj zlatý kapor.

Hlavné výhody:
 • dobrý letový výkon;
 • stabilná práca pri rôznych rýchlostiach vedenia;
 • maximálna podobnosť so šťavou prírodnou korisťou.
nevýhody:
 • neboli odhalené.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Mám niekoľko woblerov s rôznymi farbami. Na jazerách bolo veľa zubov chytených na striebornej návnade №826R. V riečnych ramenách skutočný pocit vytvoril model so zlatou farbou №300R.
Jackall Smash Minnow 110 SP
990

Najlepší wobler na jarné lovenie štiky z brehu. Wobleri z Smash Minnow 110 SP série rybárov zavolajú vraha štiky. Veľký ostriež a štika môže byť vedľajší úlovok. Návnada má výraznú podobnosť s prírodným poterom. Počas vysielania, wobler robí aktívne vibrácie po stranách, napodobňovať pohyby chorých rýb. S dĺžkou 110 mm a hmotnosťou 18,8 g je návnada zakopaná o 0,5 ... 0,8 m, čo je obzvlášť dôležité na jar. Návnada patrí do triedy střevle, ukazovať vlastnosti podväzku. Model je ľahko ovládateľný, funguje obzvlášť dobre, keď sa trhá s krátkymi zastávkami.

Hlavné výhody:
 • priťahuje šťuku rôznych veľkostí;
 • umožňuje používať rôzne možnosti návnady;
 • letí ďaleko;
 • trvanlivý náter.
nevýhody:
 • nebol zistený
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Určite najlepšia návnada pre jarnú šťuku v plytkej vode. Jedného dňa, za slnečného počasia, sa dostal na zubatý výstup, ktorý zaútočil na smesh na každej kabeláži. Elektroinštalácia sa vykonáva formou krátkych ťahov s pauzami.
Rapala Skitter Pop SP07
630

Wobler Skitter Pop SP07 vytvorený na chytanie dravca z povrchu. Počas vysielania publikuje také výkyvy, ktoré sú charakteristické pre prchajúci poter. S dĺžkou 70 mm váži návnada 7 g, čo umožňuje presné odliatky na dlhé vzdialenosti. Hlava návnady má zárez strednej veľkosti, telo je vyrobené vo forme hlavne. Zapojenie woblera je zabezpečené dvoma ostrými odpaliskami, na chvostovom háku je farebné perie. Najlepší wobler na lov šťuky na povrchu.

Hlavné výhody:
 • jednoduché a pohodlné hodenie;
 • stačí zapnúť;
 • nelepí sa na tráve v zarastených nádržiach;
 • spôsobí, že predátor vystúpi z krytu na povrch.
nevýhody:
 • balsa telo je poškriabané po hrbení šťuky.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Mám tento popper pre letný rybolov. Neopakovateľné potešenie z prvého vysielania. Pike vyšiel z trávy a začal loviť ryby. Pred jeho očami bolo sústo, po ktorom úspešne vytiahol libru libry.

Najlepšie woblery na zander

Rapala X-RAP MAGNUM XRMAG30
1 500

Najlepší trolling lákať na zander. Wobler je vybavený výkonnou čepeľou, ktorá vám umožní ponoriť sa do návnady na rekord 9 m. Rýchlosť plávajúceho plavidla pri trollingu môže dosiahnuť 13 uzlov. Wobler s textúrovaným priesvitným telom má holografický povlak, ktorý vytvára efekt živých šupín a 3D očí. Dĺžka návnady je 160 mm, hmotnosť - 72 g. Wobler si zachováva stabilitu v hre aj keď visí na háku plytkej vodnej vegetácie.

Hlavné výhody:
 • stabilná hra pri rôznych rýchlostiach vysielania;
 • hlboký ponor;
 • efektívnu prácu v lete a na jeseň.
nevýhody:
 • vysoká cena.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Kúpil som si wobler pre trofejný rybolov na Dnepri. Testy boli vykonané v podmienkach letného tepla. Návnada prekvapená svojou nenáročnosťou. Nezáleží na tom, ako rýchlo a ako hlboko. Veľký ostriež sedí na ostrých hákoch.
EverGreen M-1 Inspire Minnow
900

Najlepší wobler pre nočný rybolov zander, japonský wobler ukázal vynikajúce výsledky počas nočného rybolovu. Bol navrhnutý pre lov basy, ale páčilo sa mu domáce zander. Dĺžka návnady je 90 mm, hmotnosť - 8 g. Vďaka úzkemu telu môže byť tento wobler typu minnowa vykonávaný rôznymi spôsobmi. Hĺbka 1-2 m sa najlepšie hodí na jarný rybolov alebo nočný rybolov na jeseň. Návnada môže byť hodená veľmi ďaleko, po páde wobler visí vo vode.

Hlavné výhody:
 • vysoká chytrosť;
 • vynikajúci rozsah;
 • trvanlivý náter;
 • zvukový efekt.
nevýhody:
 • veľmi jemný nosový lalok.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Moja prvá pike perch bol chytený na tejto kľuke. Je ľahké chytiť aj nováčika. Odtiahnite a naviňte čiaru rovnomerne. Kto je odborníkom na zášklby, tieto uhryznutia sa vyskytujú častejšie.
Megabass Deep-Six
1 500

Tento wobler je navrhnutý tak, aby chytil candáta z brehu alebo lode v odlive. Má vysoký rozsah. Návnada je navrhnutá tak, aby chytila ​​dravca v hĺbke 4,5-6,0 m. Dĺžka plávajúcej kľuky je 80 mm s hmotnosťou 25 g. Odporúča sa použiť vysokorýchlostné navíjanie vlasca, a to na samom dne av strednom horizonte. Funguje efektívne s jednotným zapojením s krátkymi zastávkami. Počas prestávky sa krenk vynorí a napodobňuje pohyby kŕmnej ryby. Výborne sa hodí na lov kačice na koryte a kompaktných jamách. Najlepšie crankbait crankbait pre lov zander.

Hlavné výhody:
 • vysoký letový rozsah;
 • záujemca o trofej;
 • stabilná práca v rôznych horizontoch;
 • rôzne spôsoby animácie.
nevýhody:
 • zhoršovanie letového výkonu v protivetre.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Milujem túto krank pre kompaktnosť a hlboké ponorenie. S 50-metrovým hádzaním idem bez problémov 6 metrov, ak sa mi podarí pri spravodlivom vetre urobiť extra dlhý hod, dostanem sa na horizont 8 m. Snažím sa nevyhadzovať proti vetru, pretože to nie je najsilnejšia strana woblera.

Najlepšie woblery na lov sumca

STRIKE PRO EG-049LL
800
Dobrý univerzálny wobler na lov sumca patrí do série Buster II Deep Crankbait, ktorý je určený na lov dravcov v rôznych hĺbkach. Tento efekt bol umožnený vďaka širokej dlhej čepeli, ktorá má 3 krúžky na uchytenie k vlascu. Hĺbka ponorenia od 2 do 6 m. Táto návnada je považovaná za univerzálnu, pretože umožňuje úspešne loviť v rôznych nádržiach. Môžete loviť sumca pre spinning z brehu alebo lode, a tiež použiť túto návnadu pre trolling. Krenkbeyt má dĺžku 120 mm a hmotnosť 38,8 g. Odporúča sa vykonať woblerové škubanie alebo techniku ​​"stop & go".
Hlavné výhody:
 • umožňuje loviť v rôznych hĺbkach;
 • môžete použiť rôzne techniky zapojenia;
 • letí ďaleko pri rybolove.
nevýhody:
 • neboli odhalené
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Mám tohto woblera pre všetky príležitosti. Keď som ryba z brehu, chytím ho pri skúmaní dobytka. Ak pôjdem do veľkej vody na lodi, aj ja s touto návnadou trolling. Často ma zachránil so slabým chladom. Často sa vyskytuje a ostrieža.
Halco Sorcerer 150 DD
950

Austrálski woblery zaujímajú vedúce postavenie v trollingu. Lákadlo Sorcerer 150 DD má vynikajúci výkon v hĺbke 3-5 m. Súčasťou balenia sú vymeniteľné čepele, ktoré umožňujú optimálne nastaviť kľuku na konkrétny horizont. S dĺžkou 150 mm váži návnada 30 g. Najlepší wobler na lov tresky pre lov sumcov, tento model je vyrobený v plávajúcej verzii, ktorá umožňuje diverzifikovať techniku ​​elektroinštalácie. Na tele sú tri odpaliská. Odporúča sa vykonávať trollingový rybolov rýchlosťou 2-13 km / h.

Hlavné výhody:
 • dobre drží daný horizont;
 • stabilná hra pri rôznych rýchlostiach;
 • nabrúsené na trofejných rybách.
nevýhody:
 • pre veľké sumce je potrebné vybaviť návnadu silnejšími háčikmi
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Zo všetkých trollingových woblerov v mojom arzenáli je najslávnejší Halco Sorcerer 150 DD. Na jeho účet s desiatkou slušných soms, pár zachytil ostrieža a dokonca polutorakilogrammovy ostrieža-hrbáč.

Najlepšie woblery ostrieža

OSP DUNK SP
1 130

Najlepší hlbokomorský wobler na bidélko, tento malý podväzok je navrhnutý tak, aby chytil dravca v hĺbke. Návnada má veľkú čepeľ, ktorá umožňuje woblerovi ponoriť sa do hĺbky 2 až 4 m. Dĺžka Dunk je 48 mm s hmotnosťou 5 g. Vo vnútri tela je volfrámová guľa, ktorá zabezpečuje dobrý let návnady. Odporúča sa použiť pri chytaní ostrých zášklbov, striedajúcich sa s dlhými dorazmi. Pre rýchle prehĺbenie woblera na úroveň 3,5-4,0 m je potrebný pomalý, rovnomerný navíjanie s minimálnym playoutom.

Hlavné výhody:
 • kompaktnosť a dlhý dosah;
 • rýchly prienik do pracovného horizontu;
 • stabilnú pozíciu pri vysielaní.
nevýhody:
 • S ostrým hádzaním sa wobler začne otáčať, vzdialenosť odlievania sa zhoršuje.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Úžasná návnada, ktorá chytí veľký ostriež. Trifle takmer nenarazil. Návnada letí ďaleko, ak urobíte hladké obsadenie. Pracuje najlepšie s dvoma silnými trhnutím, po ktorom nasleduje pomalá navíjačka.
STRIKE PRO EG-074 SP Midge 40
300

Najlepší lacný riečny wobler na ostrieža, jalovec, pstruh, ide, miniatúrny podväzok Midge 40 je určený pre ultralehký rybolov. Návnada triedy minnie má dĺžku 40 mm a hmotnosť len 2 g. Toto dieťa má predĺžené telo vretenovitého tvaru a pomerne veľký nôž je pod uhlom 30 stupňov. Na odloženie woblera sa používajú dve odpaliská a oceľové guľôčky naliate do tela. Model má krásne prírodné a fluorescenčné sfarbenie. Stabilná hra je udržiavaná pri rôznych rýchlostiach vedenia, nevystupuje ani pri silnom prúde v rieke. Pracovná hĺbka je asi 0,5 m.

Hlavné výhody:
 • stabilné správanie na plytkom a silnom prúde;
 • dokonale vyvážené zaťaženie;
 • trvanlivý náter.
nevýhody:
 • visí vo vodnom stĺpci sa vyskytuje len pri použití kovovej spony.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Cool baby! Najprv som zviazal návnadu s vlascom, čo je dôvod, prečo wobler zostal nad vodou. Keď mi môj partner poradil, aby som použil karabín, potom sa môj Midge 40 stal skutočným prerušením. Na rieke - to je môj hlavný "bojovník" ostriež. Niekedy sú buchty a šváby.
Halco Night Walker Nano
370

Malá plávajúca návnada je určená na lov dravcov na povrchu. Kvalitný austrálsky wobler patrí do triedy chodcov, ktorí hovoria o správaní mravcov počas vysielania. Dĺžka modelu je 36 mm, hmotnosť - 3,5 g. Charakteristickým znakom tejto návnady je delená čepeľ, ktorá je lepená na bokoch hlavy. Tento dizajn vám umožňuje vykonávať návnadu veľmi pomaly, rovnomerne alebo s prestávkami, pomocou záškuby alebo „stop & go“. Vo vzhľadu, wobler pripomína hmyz, takže okrem dravca v úlovku sú rudy plotice a cejn.

Hlavné výhody:
 • nevyváži pasívny predátor vo vysokofrekvenčnej hre;
 • umožňuje používať akýkoľvek typ vysielania;
 • vysoko kvalitný lak.
nevýhody:
 • pri odlievaní silne plachty.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Malý wobler napodobňujúci chrobáka sa líši v nezvyčajnej hre. Pri najpomalšej kabeláži začne „bug“ za pol otáčky. Dokonca aj pasívne basy sú nadšené a napadnuté chodcom. V úlovku sa niekedy nájde malá šťuka, takže sa stratí chrobák.
Yo-Zuri L-Minnow 44S
450

Najlepšia plytká nástraha pre ostrieža a ovce, táto nástraha dokázala získať slávu medzi spinningistami. Návnada s dĺžkou 44 mm a hmotnosťou 5 g umožňuje loviť dravca v hĺbke 0,5 m. Vďaka typu potápania môžete použiť najpomalšie vedenie, striedaním rovnomerného pohybu s trhaním a pauzami. Tvar tela je definovaný ako L-střevle. Charakteristickým znakom woblera je prítomnosť veľkého fazetového zaťaženia vnútri tela. Pri elektroinštalácii vznikli špeciálne zvukové vibrácie, ktoré priťahujú ostrieža a chvost. Vzhľad návnady napodobňuje poter kaprovitých rýb.

Hlavné výhody:
 • spoľahlivý náter;
 • stabilnú prácu počas vysielania;
 • vynikajúca kombinácia ceny a kvality.
nevýhody:
 • Pri lepení nákladu sa rozsah zhoršuje a hra sa stráca.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
S touto woblerovou legendou som okamžite nevyšiel. Musel som vykúzliť kabeláž. Zastavil som sa na zastávke a pokračoval v animácii. Táto technika prináša veľa uhryznutí veľkého ostrieža. Dobrý výsledok je aj na rieke Chub, kde aktívny zášklby vyzerajú úspešnejšie.

Najlepšie woblery pre lov ide a chub

Tsuribito Baby Crank 35S-SR
510

Najlepšia riečna návnada pre jalovicu a ide, malú kľuku s tvarom tela, má všetky potrebné parametre na chytanie ide a chub na malých riekach. Dĺžka návnady je 36 mm, hmotnosť - 3,4 g. Návnada je vyrobená v potápajúcej sa verzii vztlaku. Vďaka dobrej hre na priebeh lákania rýb z rôznych prístreškov. Odporúča sa použitie pomalého vedenia alebo techniky "stop & go". Nástraha rýchlo prejde do pracovnej hĺbky 1-1,2 ma zostane stabilná v danom horizonte počas celej kabeláže.

Hlavné výhody:
 • skvelá hra, tak na slabom, ako aj na silnom kurze;
 • priemerné letové charakteristiky;
 • ostré háčiky.
nevýhody:
 • s dlhou zastávkou, návnada rýchlo klesá na dno.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Táto malá krank je moja najlepšia návnada pre bábiku. Vďaka vysokofrekvenčnej hre wobler láka ryby pod kríkmi alebo z trávy. Už ulovených viac ako 30 mláďat, najväčší cucal 2,2 kg. Jeden model sa bláznivo odtrhol.
ZipBaits B-Switcher Craze
990

ZipBaits B-Switcher Craze - wobler pre nočné lov ide a deň chub lovu. Séria Craze ZipBaits prichádza v dvoch verziách. Modely s označením "Rattler" majú hlučný reproduktorový systém. Woblery "Silent" v tichom prevedení. Návnady majú dĺžku 42 mm a hmotnosť 6,5 g. Pracujú hlavne na povrchu, hĺbka nepresahuje 0,2 m. Pre nočný rybolov sa odporúča návnada s hlukovým sprievodom. Je lepšie zvádzať aktívneho predátora v čistej vode popoludní s tichou verziou. Odporúča sa používať jednotnú kabeláž alebo zášklby.

Hlavné výhody:
 • aktívna hra počas vysielania;
 • ostré spoľahlivé odbočky;
 • jednoduchá animácia.
nevýhody:
 • horizont zapojenia je väčší ako špecifikovaný (do 0,5 m).
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Keď v noci, Izzy zhromaždiť pre svoje "strany" v plytkých plytkých, malý hlučný zipbait je schopný kosiť celý balíček. Pre nočný rybolov je lepšie zvoliť svetlé alebo fluorescenčné návnady. Zapojenie pomocou bežnej uniformy.

Najlepšie woblery na asp

RAPALA Tail Dancer Deep TDD11-PEL
705

Plávajúca kľuka od firmy RAPALA zostrihaná trollingom. Vyznačuje sa veľkou hĺbkou ponorenia 9 m. Návnada má dĺžku tela 110 mm a hmotnosť 22 g. Patrí do kategórie kľuky. Model je dobrý v tom, že umožňuje rybolov aj začínajúcim trollingistom. Stačí hádzať woblera do vody, zavrieť stohovač a začať sa pohybovať dopredu. Hra na návnadu sa prenáša na špičku tyče vo forme mierneho pretrepávania. Telo je vyrobené z balsy, vo vnútri tela sú namontované chrastítka. Pri zastavení wobler rýchlo vyskočí. Najlepšie trolling kľuky na asp.

Hlavné výhody:
 • zaujímavá a efektívna hra;
 • dokonalé vyváženie návnady;
 • nevyžaduje zásah rybára počas trollingu.
nevýhody:
 • náter na mäkkej balsa je rýchlo poškriabaný zubami štiky.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Ak chcete chytiť trofej asp, potom choďte do Dolnej Volhy, nájdite hĺbku 8-10 metrov v blízkosti plavebnej dráhy.Zostáva naštartovať motor, vybaviť pradiacu nástrahu RAPALA Tail Dancer Deep (11 cm) a čakať na skus 5-6 kg škrabky.
Salmo vzrušenie
400

Potopiaci sa wobler Salmo Thrill patrí do triedy twitchbeat. Odporúča sa na pradenie z brehu alebo lode. Schopný ponoriť sa až do hĺbky 5 m, ale najlepšie funguje v hornom horizonte (0,5-1 m). Dĺžka návnady - 90 mm, hmotnosť - 22 g. Prirodzene imituje správanie striebornej ryby. Má vynikajúce letové vlastnosti. Odporúča sa rýchle rovnomerné zapojenie. Twitchbate s istotou udržuje silný prúd, hra sa nedostáva ani na plytké plytčine. Môžete loviť aj zo strmého brehu a na samom okraji vody. Dobrý lacný wobler pre lov asp v obsadení.

Hlavné výhody:
 • priťahuje pozornosť veľkých rýb;
 • má vlastnosti s dlhým dosahom;
 • umožňuje zachytiť dravca blízko povrchu alebo v plytkej vode.
nevýhody:
 • hra sa stratí, keď je vedenie pomalé;
 • nevhodné pre hĺbky nad 1 m.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Toto woblery bolo možné chytiť v jednom z kotlov, ktorý vytvoril hejno asp. Akonáhle poter začal vyskočiť z vody, okamžite vrhli do hrnca. Poklevki nastal na prvých metroch rýchleho vedenia.

V obrovskom svete woblerov nie je prekvapujúce, že sa zmiasť na začiatku rybára. Naše hodnotenie najlepších woblerov je navrhnuté tak, aby pomohlo milovníkom pradenia, aby sa rýchlo zorientovali v rôznych návnadách a vyzbierali chytľavý model pre konkrétne ryby a rybníky.

Ak si chcete užiť niekoľko hodín na brehu, je lepšie sa rozhodnúť univerzálne woblery. Budú zaujímať každého aktívneho predátora, počnúc ostriežom a končiacim štikou.

Pokiaľ ide o trofejný rybolov, je potrebné si vybrať modely vyvinuté pod špecifického predátora, Potom sa nebudete musieť rozptyľovať maličkosťami, ale budete sa môcť sústrediť na vedenie a potrebný horizont rybolovu.

Použite odporúčania skúsených spinningistov, ale nezabudnite experimentovať. Úspešný rybolov!

Loading...