10 najlepších chytrých hodiniek

2019 hodnotenie: Vysoko kvalitné inteligentné hodinky pre deti a dospelých

Pred niekoľkými rokmi sme si nemohli predstaviť, že čoskoro budú elektronické hodinky nazývané smart. Zariadenia vyrábané veľkými výrobcami sú teraz schopné vymeniť smartfón. Ale najčastejšie pracujú vo dvojiciach - to vám umožňuje rýchlo si prečítať prichádzajúcu správu bez toho, aby ste telefón dostali z vrecka.

Samozrejme, že všetky smartfóny ukazujú čas a dátum. Ale po tom všetkom, čo vec - tenká a ľahká, teraz nie sú tak kompaktné. Nechajte sa ležať vo vreckách a taškách a zostaňte v kontakte, podniknite kroky, sledujte stav tela (a oveľa viac) iné inteligentné zariadenia.

Najlepšie chytré hodinky rôznych cenových kategórií, pre dospelých a deti, skúsených a nie veľmi dobrých športovcov, áno, všeobecne, pre každého, kto si cení pohodlie a pohodlie, je téma nášho dnešného hodnotenia.

Hodnotenie najlepších inteligentných hodiniek 2018 - začiatok roku 2019 - Top 10

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie lacné chytré hodinky1Amazfit Bip9.6 / 104 990
2IWOWN P19.4 / 103 790
Najlepšie hodinky pre deti1Elari Fixitime 39.5 / 104 700
2Hodinky Smart Baby Q909.3 / 102 099
Najlepšie chytré hodinky strednej triedy a cenové rozpätie1Fitbit iónový9.8 / 1016 990
2Garmin Forerunner 359.7 / 1011 790
3Hodinky Huawei Watch 2 Classic9.5 / 1011 790
Najlepšie prémiové multifunkčné inteligentné hodinky1Apple Watch Series 3 42mm hliníkové puzdro so športovou kapelou9.8 / 1024 830
2Garmin Fenix ​​5 Sapphire9.7 / 1043 690
3Samsung Gear S3 Frontier9.7 / 1021 564

Najlepšie lacné chytré hodinky

Amazfit Bip
4 990

Rozpočtový segment dobrých inteligentných hodiniek primerane predstavuje produkt čínskeho pôvodu, vytvorený pod záštitou známej značky Xiaomi, vyrobenej spoločnosťou Huami, označenej ako Amazfit. Niekedy sa v názve objavia všetky 3 logá. Vzhľad jasne nehanebne napodobňuje Apple Watch. Je však nepravdepodobné, že by narušil používateľov, ktorí chcú získať niečo ako fitness tracker, ale s veľkou peknou obrazovkou.

Teleso výrobku, ako sa očakávalo, nie je hliník, ale plast. Hypoalergénny silikónový pásik. Displej - dotyk 1,28ʺ s nastaviteľným jasom a podsvietením, sklo - sklo Gorilla. Čas sa zobrazuje v digitálnej forme. Vybavený týmito veľmi lacnými chytrými hodinkami a modulom GPS / GLONASS.

Sada senzorov: akcelerometer, monitor tepovej frekvencie, výškomer a dokonca aj kompas. Okrem toho je monitorovaná aktivita, spotrebované kalórie, spánok. Môžete si vybrať zo 4 športových režimov: chôdza, beh na ulici, na simulátore, bicykli.

Hlavné výhody:
 • Podpora pre prichádzajúce hovory a oznámenia (kalendár, Facebook, pošta, Twitter, SMS);
 • Vynikajúca autonómia (vyžiadaná do 45 dní, v priemere - 10-20, s GPS - 16-18 hodín);
 • Transflektívny displej je jasne viditeľný za každého počasia;
 • vibrácie;
 • Trieda krytia IP68.
nevýhody:
 • Štandardne nie je Russification;
 • Niekedy stráca kontakt so smartfónom.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepšie lacné chytré hodinky pre šport. Naozaj podobné Apple, ale Číňania opatrne napísali svoje logo nižšie. Dokončili by softvér na optimálnu úroveň, bolo by to náhle.
IWOWN P1
3 790

Cenovo dostupné šikovné hodinky, ktoré by mohli mať radi neprofesionálni športoví nadšenci. V skutočnosti sú tieto chytré hodinky fitness náramok, ale s veľkým a informatívnym displejom a odnímateľným perforovaným popruhom. V každom prípade inteligentný komponent tiež obsahuje možnosť prijímať oznámenia zo smartfónu, ovládať fotoaparát a odmietať prichádzajúce hovory.

Ak sa vrátite k „telesnému tréningu“, je to celkom dobré: monitorovacia aktivita, kalórie, spánok, krokomer, monitor tepovej frekvencie (s možnosťou dynamického merania), inteligentné určenie typu tréningu. Stupeň ochrany puzdra pred prachom a vlhkosťou zodpovedá triede IP67. To znamená, že počasie je celé počasie, ale nemali by ste plávať a lepšie sa potápať.

Malé objasnenie: iWOWNfit Pro je proprietárna aplikácia môže páčiť, možno nie. Ale pre tých, ktorí majú inteligentné nielen hodinky, nebude ťažké aktualizovať firmware a nájsť pohodlnejší softvér.

Hlavné výhody:
 • Jasný farebný displej OLED 1,3ʺ (240x240 pixelov);
 • Riadenie - mechanické a senzorické;
 • Kompatibilné s iOS a Android;
 • Navigácia - GPS, komunikácia - Bluetooth 4.0;
 • Batéria 250 mA˟h (deklarovaná doba trvania práce - do 140 hodín).
nevýhody:
 • NFC nie je podporovaný;
 • Žiadny mikrofón a reproduktor.
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Kúpil si chytré hodinky trochu spontánne, ale ako sa ukázalo, úspešne. Najmä vzhľadom na pomerne atraktívne ceny. Všetky funkcie fungujú správne, je tu GPS. Dizajn ako športový úsek.

Najlepšie hodinky pre deti

Elari Fixitime 3
4 700

Tento model inteligentných hodiniek osloví malých užívateľov nielen vďaka menu s postavičkami kreslenej série „Fixics“, ale aj vďaka svojej multifunkčnosti. Koniec koncov, nie je žiadnym tajomstvom, že moderné deti sú omnoho ľahšie, aby sa s elektronickými prístrojmi dostali pohodlnejšie ako mnohí dospelí. A bez akýchkoľvek inštrukcií.

Mladí majitelia inteligentných hodiniek si môžu vychutnať nasledujúce privilégiá: zobraziť čas, prijímať prichádzajúce hovory od otca alebo mamy, telefonovať sami, uskutočňovať hovory SOS, prijímať selfies, aktivovať tichý režim počas vyučovacích hodín, používať budík a baterku, mať matematickú hru.

Rodičia môžu používať samostatný súbor funkcií na ovládanie dieťaťa: telefonovať priamo na hodiny, posielať hlasové správy, získať prístup k vstavaným kamerám, počúvať, čo sa deje okolo dieťaťa, sledovať pohyby, nastavovať bezpečnostné zóny, prijímať oznámenia do smartfónu.

Hlavné výhody:
 • 1,3ʺ farebný displej s dotykovým ovládaním;
 • Akcelerometer, snímače pohybu a odstraňovanie hodín z ruky;
 • GPS tracker, LBS, Wi-Fi;
 • V pohotovostnom režime až 3 dni práce, s aktívnym použitím - 5 hodín;
 • Dve možnosti pre farbu zariadenia - čierna alebo ružová.
nevýhody:
 • Batéria je rýchlo vybitá;
 • Trochu príliš veľké na ruky detí.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Deti ako inteligentné hodinky. A my sme pokojnejší. Batériu nabíjame každý deň. Už vstúpil do zvyku a nie nepríjemné. Snažil sa "špión" - to naozaj funguje! V zásade všetko vyhovuje, potom uvidíme.
Hodinky Smart Baby Q90
2 099

Roztomilé a pohodlné detské chytré hodinky od dobrého výrobcu. Vybavená farebným dotykovým displejom s rozlíšením 1,54ʺ a batériou Li-Ion s kapacitou 600 mAh, ktorá poskytuje až 100 hodín práce v úspornom režime a až 20 hodín pri aktívnom používaní.

Pre kontrolu polohy dieťaťa sú rodičom k dispozícii všetky potrebné funkcie: GPS tracker, monitoring pohybu, vytvorenie Geo-zón, počúvanie prostredia, senzor pre upozornenie na odstránenie hodín z ruky, SOS-call. Telefónny zoznam je navyše k dispozícii pre 15 čísel, hlasové správy sú podporované.

Navrhnutý model pre deti vo veku od 8 do 13 rokov. Ak je potenciálny užívateľ mladší (3-9 rokov), je lacnejšia a jednoduchšia verzia: Smart Baby Watch Q50.

Hlavné výhody:
 • Budík, krokomer, hra;
 • Podpora populárnych iOS a Android platforiem;
 • Vstavaný telefón (nanoSIM);
 • Vibračné upozornenie;
 • K dispozícii v 4 farbách puzdra a náramku.
nevýhody:
 • Chyba pri zobrazovaní polohy;
 • Nízka ochrana proti vlhkosti - IP54;
 • Veľa falzifikátov.
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Moderné hodinky. Plastové a silikónové pásky nie sú páchnuce. Pracujte tolerovane, ale vyskytujú sa chyby v geolokácii. Naša možnosť "funguje ako hodiny"!

Najlepšie chytré hodinky strednej triedy a cenové rozpätie

Fitbit iónový
16 990

Americká spoločnosť Fitbit je známa predovšetkým ako výrobca vysoko kvalitných športových náramkov. Ako však vidíme, v rozsahu existujú plnohodnotné inteligentné hodinky, v ktorých možnosti dobrého fitness trackera nikde nezmizli.

Značka je vážna, pretože dizajn Ionic je veľmi originálny, zásadne odlišný od vonkajšieho plášťa špičkových konkurentov. Displej je štvorcový 1,42 palcový LCD s rozlíšením 348x250 pixelov. Sklo - Gorilla Glass 3. Zariadenie je vybavené prijímačom GPS / GLONASS. Podporuje bezdrôtovú komunikáciu so smartfónmi Android / IOS cez Bluetooth, Wi-Fi. Platby NFC sú k dispozícii.

Udržať krok s vavrínami Apple a Samsung bude pre tieto hodinky problematické, ale konkurenčné schopnosti spoločnosti Fitbit Ionic sa vážne zvyšujú v dôsledku niektorých pozitívnych vlastností. A to je primeranejšia cena, presnosť čítania, dobrá autonómia - až 4 dni (v režime GPS - 10 hodín).

Hlavné výhody:
 • Tesnosť krytu IP68;
 • Komplexné funkcie a nastavenia pre fitness, je sledovanie plávania;
 • Monitorovanie spánku, riadenie dychu, osobný tréner;
 • Vstavané úložisko (2,5 GB) pre hudbu, prehrávanie cez slúchadlá Bluetooth;
 • Ideálny súbor senzorov je na osvetlení, optický snímač srdcovej frekvencie (s prídavnými LED), akcelerometer, výškomer, gyroskop, kompas, SpO2.
nevýhody:
 • Žiadna podpora LTE;
 • Nepodarilo sa prijať hovory, správy.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Kvalitné inteligentné hodinky s pomerne presným monitorom tepovej frekvencie. Všimol som si, že som ich prakticky vôbec nevybral. Obrazovka je jasná a pohodlná. Všeobecne platí, že súbor funkcií pre šport je veľmi dobrý a plný. Bol som prekvapený, že "os" nie je Android Wear, ale jeho vlastné.
Garmin Forerunner 35
11 790

Jeden z najlepších inteligentných hodiniek s prijímačom GPS pre bežcov. Konštrukcia je stručná, hmotnosť je malá, silikónová páska s hypoalergénnymi vlastnosťami. Pre takého solídneho výrobcu ako Garmin je cena veľmi cenovo dostupná. Preto by sme nemali byť prekvapení čiernobielym, a nie farebným displejom, a nie dotykom, ale tlačidlom (4 ks). To je charakteristické, nespôsobuje žiadne odmietnutie. Ale kvalita a spoľahlivosť je zrejmá.

Zariadenie je vybavené optickým monitorom srdcovej frekvencie so schopnosťou ovládať srdcovú frekvenciu nielen počas tréningu, ale aj 24/7. To je neustále, vrátane noci. Športové funkcie sú viac ako dostatočné: určovanie rýchlosti, vzdialenosti a súradníc pohybu (GPS), monitorovanie činnosti (kroky, čas, kalórie), profily - beh na ulici, v hale, bicykli, kardio. A oveľa viac.

Hlavné výhody:
 • Pripojenie k počítaču, smartfónom, interakcia s jedinečnou aplikáciou Garmin Connect;
 • Doba autonómnej práce je až 9 dní v režime hodín, 13 hodín vo formáte vzdelávania;
 • Stupeň vodotesnosti - 5 ATM (ponorenie do vody do 50 m);
 • Správa počúvania hudby, prijímanie upozornení;
 • Vibrujte s dlhou neprítomnosťou aktivity.
nevýhody:
 • Malé chyby pri meraní impulzu (nie kritické);
 • Jediné tlačidlo na rolovanie.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Ľahké a pohodlné športové chytré hodinky s jasným displejom. Vynikajúca rovnováha medzi cenou a kvalitou. Dizajn je zaujímavý, všetky nastavenia na prípade. Veľmi sa mi páči firemný softvér, ale stále nie som pripravená nejako sa šíriť v komunite o mojich športových „úspechoch“.
Hodinky Huawei Watch 2 Classic
11 790

Tento model kombinuje úspechy modernej technológie a estetiky tradičného dizajnu náramkových hodiniek. Samotné označenie série znamená zaujatosť voči klasike, či už vo vzhľade alebo konfigurácii (štandardne kožený remienok), ako aj z hľadiska funkčnosti. To neznamená, že tu chýbajú športové "žetóny". Jednoducho povedané, nie sú tak početné v porovnaní so špecializovanými verziami od Huawei.

Displej je okrúhly 1.2ʺ s rozlíšením 390x390 pixelov. Puzdro - plast + nehrdzavejúca oceľ. Zabudovaný procesor Qualcomm Snapdragon 2100, 4 GB pamäte pre sťahovanie hudobných zoznamov skladieb, vstavaný GPS, monitor srdcovej frekvencie. Pracovný čas v operačnom systéme Android Android Wear 2.0. Preto je k dispozícii asistent Google, aplikácia Android Pay. K dispozícii je aj čip NFC od spoločnosti Huawei Watch 2 Classic.

Hlavné výhody:
 • Sklo - Corning Gorilla Glass;
 • Trieda ochrany vody - IP68;
 • Podporované mobilné operačné systémy - Android 4.4, IOS 9 alebo novší;
 • Bezdrôtové komunikačné rozhrania - Bluetooth, Wi-Fi;
 • Úplné nabitie stačí na približne 2 dni.
nevýhody:
 • V klasickej verzii nie je žiadny ovládací panel;
 • Nie je to cenovo najdostupnejšia cenovka.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Právo "čínsky" s dobrými vlastnosťami. Inteligentné funkcie sa niekedy spomaľujú, ale toto je vlastnosť všetkých Androids. Objednal som si pre nich extra športový popruh, inak sa pod kožou potí. Cenovka je stále nadhodnotená.

Najlepšie prémiové multifunkčné inteligentné hodinky

Apple Watch Series 3 42mm hliníkové puzdro so športovou kapelou
24 830

Stav a tradične štýlový doplnok slávnej americkej firmy. Tretia generácia Apple Watch neprešla žiadnymi zásadnými zmenami v dizajne (to bol pôvodne objednávka), ale čo sa týka funkčnosti, všetko sa stalo zaujímavejším a existuje jasná zaujatosť smerom k adaptácii na ľudí vedúcich aktívny životný štýl.

Teleso je stále vyrobené z hliníka, zadný povrch je vyrobený z kompozitného materiálu. Farba hodiniek a remienka je záležitosťou osobnej voľby, aj keď športovci určite budú mať štýl Nike. Veľkosť obrazovky: v našom prípade je to 42 mm, ale je tu aj verzia 38 mm. Displej - Dotyková obrazovka Retina Force Touch, pokrytá vysoko pevným sklom Ion-X.

Funkčné požitky môžu byť uvedené na dlhú dobu, to sú len tie hlavné: vstavaný GPS / GLONASS modul, snímač srdcovej frekvencie, akcelerometer, barometrický výškomer, gyroskop, G-senzor (snímač zrýchlenia), vibračný signál. Pracovný čas s aktívnym použitím - do 15 hodín, v miernom - do 72 hodín.

Hlavné výhody:
 • Výkonný aktualizovaný dvojjadrový procesor;
 • Vodotesné do hĺbky 50 m;
 • Veľa aplikácií pre hudbu, šport, sledovanie aktivít atď.
 • Možnosť pripojenia na kompatibilné simulátory;
 • Magnetický nabíjací kábel
nevýhody:
 • Android smartphony nie sú podporované, iba Iphone nie je nižší ako 5S na IOS 11 a vyšší;
 • Cenovka pre produkty Apple je tradične vysoká.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Keď vlastníte relatívne nový Iphone, vždy si myslíte, že si kúpite hodinky Apple - to sú tie najlepšie chytré hodinky. Iné možnosti sa ani neuvažovali. Je to zábava počúvať hudbu z hodín na slúchadlách "blue-tooth". Vynikajúci jasný displej.
Garmin Fenix ​​5 Sapphire
43 690

Výrobca umiestňuje tento model inteligentných hodiniek ako najlepšiu voľbu pre každodenný život, dobrodružstvo, šport a fitness. Špičkové chytré hodinky s GPS / GLONASS a optickým snímačom tepovej frekvencie Elevate sú vyrobené v klasickom štýle. Okrúhle puzdro je odolné a spoľahlivé, doplnené o oceľový rám. Displej je stredne veľký - 1,2ʺ (240x240 pixelov) - pod zafírovým sklom.

Fenix ​​5 Sapphire pracuje na Android Wear 2.0, kompatibilný s Windows, Android, IOS. Komunikácia so smartfónmi cez Bluetooth a Wi-Fi. Medzi možnosti nastavenia „inteligentného domova“ patrí: ovládanie osvetlenia, ovládanie domácich spotrebičov, elektronika atď. Funkcie „multisport“ sú naozaj úžasné. Podporované sú rôzne profily: pre beh, cyklistiku, plávanie, golf, lyžovanie, veslovanie. Sledované údaje o fyzickej aktivite, spálených kalóriách, prejdenej vzdialenosti, tepovej frekvencii, V02 max. A to je len zlomok dostupnosti.

Hlavné výhody:
 • Vynikajúca autonómia - so stredným nastavením až 2 týždne, s pracovným GPS až 24 hodín, až 100 hodín v energeticky úspornom režime Ultra Trac;
 • Odolnosť voči vode - 10 ATM (môžete plávať a potápať sa);
 • Senzory pre všetky príležitosti - barometrický výškomer, monitor srdcovej frekvencie, kompas, teplomer, gyroskop, akcelerometer, výpočet rýchlosti, kadencia bicykla;
 • Inteligentné upozornenia, autoload v online komunite Garmin Connect;
 • Vzdelávacie funkcie.
nevýhody:
 • Niektoré smartfóny majú problémy s pripojením;
 • Veľmi vysoká cena nie je dostupná pre každého.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Veľmi dobré hodinky strednej veľkosti. Po ruke dokonale sedieť. Vzhľadom na časovú synchronizáciu je vždy úplne presné. Úplne vodotesné. Doteraz som používal len základné inteligentné funkcie, a tam sú desiatky tucet. Každý je šťastný.
Samsung Gear S3 Frontier
21 564

Veľmi štýlové a neuveriteľne funkčné inteligentné hodinky od kórejskej spoločnosti, ktorá je tradičným oponentom spoločnosti Apple v spore o vodcovstvo na trhu mobilnej elektroniky. Zariadenie je vyrobené v klasickom kruhovom prevedení. Puzdro z vysoko kvalitnej zliatiny z ušľachtilej ocele 316 L má vlastnosti odolné voči prachu a vlhkosti, odolné voči nárazom.

Vynikajúca farebná dotyková farebná obrazovka 1.3ʺ (vždy aktívna) s rozlíšením 360x360 pixelov je bezpečne pokrytá sklom Corning Gorilla Glass SR +. Štandardne je k dispozícii 15 možností zobrazenia číselníka (ešte viac v aplikácii Galaxy Apps). Zaujímavou funkciou je navigácia cez rám (otočný kruhový rám).

Nakoniec, o možnostiach. Senzory: gyroskop, snímač srdcovej frekvencie, akcelerometer, barometer, svetlo.Ďalšie funkcie: počítanie krokov, kalórie, monitorovanie spánku, digitálny kompas, individuálne nastavenia. Spravuje Samsung Gear S3 Frontier - Tizen OS. Platby za služby Samsung Pay.

Hlavné výhody:
 • Podporuje GPS, GLONASS, NFC technológiu;
 • Bezdrôtové Bluetooth a Wi-Fi;
 • Zabudovaný reproduktor a mikrofón vám umožňujú uskutočňovať a prijímať hovory, počúvať hlasové správy;
 • Kompatibilný s operačnými systémami Android a IOS;
 • Krytie - IP68 (plné ponorenie do 1,5 m po dobu 30 minút);
 • Výkonná batéria Li-Ion 380 mAh (až 4 dni výdrže batérie).
nevýhody:
 • Vysoká cena;
 • Neúspešná implementácia funkcie Voice Assistant S Voise.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobrý smartphone potrebuje slušnú úroveň inteligentných hodiniek. Vybral som si tento model, pretože je odolný, mám rád miniaplikácie pre šport a cestovný ruch, dizajn je v pohode. Vhodné pre akékoľvek oblečenie. Hoci úrad, aspoň pre rybolov.

Ako si vybrať chytré hodinky? Malé "debriefing" podľa kategórie

Začnime v poriadku.

Lacné chytré hodinky

Sotva je pre každého tajomstvo, do ktorého krajiny vyrábala cenovo dostupnú elektroniku. Objednávanie tovaru priamo z Číny je už vlastnosťou národných nákupov. Áno, a značný počet domácich internetových obchodov nie sú zakúpené na miestnej veľkoobchodnej základni. Jednoduchá rada: ak chcete lacnejšie - vyberte si produkty osvedčených výrobcov zo Stredného kráľovstva (napríklad Xiaomi, aka Huami, Amazfit). Treba sa však vyhnúť nejasným narážkam s neznámymi názvami. Okrem toho, mnohé z deklarovaných charakteristík takýchto výrobkov sú často falošné.

Detské hodinky

Táto skupina výrobkov zahŕňa všetky vyššie uvedené, ale s malým prídavkom. Faktom je, že inteligentné hodinky niektorých značiek vyrábaných v Číne a certifikovaných pre Rusko sú kované inými Číňanmi. Opatrne pristupujte k výberu obchodu. Koniec koncov, v poriadku, keď mazaní ázijskí batéria slabšie ako to, čo bolo uvedené, a ak sa ukáže, že plast je škodlivý? Pri nákupe v maloobchode má zmysel vždy kontrolovať certifikáciu výrobkov pre deti.

Inteligentné hodinky v priemernom cenovom rozpätí

V tomto segmente sa najčastejšie vyskytujú modely inteligentných hodiniek s dobrým pomerom kvality a ceny od renomovaných výrobcov. Ale aj tu je dosť nespokojných používateľov, ako keby podstata tvrdení v preklade z negatívnych na ruštinu bola približne taká - chcem, aby všetko fungovalo lepšie ako v drahých prémiových modeloch, ale nemusel som za to platiť.

Nepreceňujte možnosti inteligentných hodiniek. Príklad: Monitory zápästia nie sú zdravotnícke ani profesionálne zariadenia. Ich hodnoty sú trochu spriemerované. A obviňovať krokomer z toho, že reaguje na vlnu rúk a chvenie je veľmi nevďačná práca.

Vážený Premium Smart Watch

Existuje len málo dôvodov, prečo sa hádky, ale stále. Zvýšený výkon, množstvo rôznych funkcií nevyhnutne znižuje životnosť batérie. A potom nemôžete robiť nič. Na obzore nie je žiadny nový superpočítač a super-efektívny zdroj energie.

Ešte jedna vec. Nárokovaná podpora pre LTE založená na eSIM v niektorých inteligentných hodinkách (Apple, Samsung) nie je poskytovaná ruskými telekomunikačnými operátormi. A nie skutočnosť, že v blízkej budúcnosti sa situácia zlepší. Preto je realistické spoliehať sa na túto funkciu len pri cestovaní do krajín, kde pracuje.

Majte dobré nákupy!

Loading...