7 najlepších brúsok

Otupené? Je čas to opraviť! Vyberte si dobre ostré.

Najlepší nôž skôr alebo neskôr prestane normálne rezať a bude vyvŕtaný najlepší vrták. Ak sa však zaviažu, že vypíšu všetko, čo sa môže stať tupým doma, zoznam bude pôsobivý a heterogénny. A zatiaľ čo nôž môže byť ručne brúsený na bare alebo s jednoduchým brúskou s Aliexpressom, ak je to žiaduce, takéto číslo nebude ľahko pracovať s nožnicami. Ak máte benzínovú alebo elektrickú pílu, potom ste pravdepodobne už mysleli na zariadenie na ostrenie reťazí.

Preto rad brúsiacich strojov zahŕňa nielen ostriace, ktoré sa používajú od školských hodín, ale aj veľa špecializovaných nástrojov. Samozrejme, že majster s dlhoročnými skúsenosťami na obyčajnom brúsnom papieri bude schopný ostriť takmer čokoľvek, ale pohodlie vybavenia určeného pre konkrétnu úlohu je hlúpe popierať. Koľko času trávite napríklad pri úprave rezných hrán a okcipitálnych povrchov konvenčného vrtáka (nehovoriac o kvalite)? Špeciálny stroj to urobí sám a monotónne. Preto dnes zvážime nielen tie najlepšie univerzálne brúsky, ale aj niekoľko špecializovaných - každá z nich bude mať vlastnú aplikáciu doma.

Hodnotenie najlepších brúsky

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie univerzálne brúsky1ELITECH CT600C9.6 / 107 300
2Kraton BG 560/2009.4 / 103 350
3CALIBER TE-175/4009.0 / 102 700
4SWIRL TS-4008.4 / 103 390
Najlepšie stroje na brúsenie vrtákov, nožov a nožníc1Diold MZS-029.1 / 102 900
2Sturm BG6010S8.8 / 102 390
Najlepšie stroje na brúsenie reťaze1Whirlwind СЗЦ-2009.6 / 102 000

Najlepšie univerzálne brúsky

ELITECH CT600C
7 300

S výkonom 600 wattov je tento brousok schopný odolať dobrému zaťaženiu pri práci s 200 milimetrovými kruhmi (fit - 32 mm). Pravda, nemali by ste byť horlivý: motor sa zahrieva, keď je preťažený rýchlo. Zariadenie je tiež celkom dobré - je podsvietenie (aj keď to nie je vždy plus - to je často účtované tak, že môžete zavesiť niekoľko dobrých LED svetiel nad pracovným stolom), zväčšovacie sklo nad jedným z kruhov (pri ostrých malých vrtákoch je presne plus), kapacita pre chladiacej kvapaliny. Je pravda, že táto nádoba je taká „symbolická“, že namiesto nej budete pravdepodobne používať klasickú plastovú fľašu.

S hmotnosťou v zbere 12 kg, nové smreky vibrujú pri pracovných rýchlostiach - to znamená, že výrobca nezachránil pri vyvažovaní rotora, pristávacích adaptéroch a adaptéroch na kruhoch obrábaných koaxiálne a kruhy sú rovnomerné v hustote. To vzbudzuje dôveru, ale nemôžete volať ostré lacné - „rusko-čínske“, ktoré nie sú podradené moci, sú lacnejšie dvakrát.

Hlavné výhody:
 • remeselná zručnosť
 • Kompletná sada
nevýhody:
 • Dostatok rýchleho ohrevu motora
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Vynikajúci ostrý - dobrý a silný emery, to je veľmi pohodlné v práci. Podporuje zosilňovače, a nie len ohnuté od cínu.
Kraton BG 560/200
3 350
Orezávač má pomerne slušnú silu 560 W, čo umožnilo výrobcovi aplikovať 200 milimetrových kruhov so záberom 32 mm. Samotný šmirgeľový hriadeľ je 16 mm, takže ak si želáte, môžete odstrániť adaptéry na 32 mm a umiestniť kružnice s iným tvarom.

Veľká hmotnosť a hmotnosť - 13 kg, nikdy nie je zbytočná pre brúsny papier: vibrácie pri práci sú nevyhnutné, aj keď sú nové kruhy dokonale vyvážené. Pri opotrebovaní kolies sa stále vyskytuje nerovnováha a tu bude mať ťažší brúsny stroj výhodu aj bez pripevnenia na tuhý rám na gumených tlmičoch.

Hlavným problémom brúsok, v ktorých sú kruhy súosové s elektromotorom, je slabé chladenie samotného motora. Ak by v ňom bolo vynútené vetranie, nevyhnutne by sa brúsny prach pretiahol do seba. "Kraton", keď pracujete výrazne zahrieva niekde za 15-20 minút, čo je presne prijateľné pre ostrenie. Samozrejme, nie je možné prispôsobiť detaily stavby na pol hodiny, ale to nie je priemyselný brúsny papier. Ak vezmeme do úvahy cenu, stroj dostane iba úroky.

Hlavné výhody:
 • Ťažké a odolné puzdro
 • Dobrý krútiaci moment na hriadeli
nevýhody:
 • Slabé putá, zakrivené z listu
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Vynikajúca brúska - po 150-watt brúska je iná vec - to nezastaví, ak stlačíte dláto bližšie k kruhu. Stredne sa chveje, a to s 200 kruhmi.
CALIBER TE-175/400
2 700

Hmotnosť brúsky „Caliber“ je nižšia ako „Kraton“ (10,3 kg oproti 13), takže stojí za to spoľahlivejšie ju upevniť na pracovný stôl. Menej ako 160 wattov a výkon, ale nie je to tak znateľné - tu sa používajú kolesá s priemerom 175 mm, preto je zaťaženie elektromotora pri ostrom brúsení s rovnakou lisovacou silou menšie. Pristávacie krúžky - 32 mm na adaptéri, priemer hriadeľa 12,7 mm.

Výhody "Caliber" okamžite vymenovať prevalencie: technológia tejto značky je pravdepodobne v každom obchode elektrické náradie. Kvalita Číňanov za peniaze, ktoré ponúkajú, je celkom slušná, výhoda konštrukcie brúsneho papiera je jednoduchšia, než si dokážete predstaviť.

Tradične stojí za to si sťažovať na putá - krehké ohnuté rohy z nízkouhlíkovej ocele, ak sa náhodne zasekne nástroj, ktorý sa ostrí pod kruhom, budú pravdepodobne ohnuté.

Hlavné výhody:
 • Priaznivá cena
 • Dobrá sila
nevýhody:
 • Nadmerné vibrácie na zamestnaneckých kruhoch
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Pre domáce - dobré ostré. Pre "niekedy ostriť" to postačuje, ale na tento účel nevidím žiadny dôvod, aby som bral drahý brúsny papier.
SWIRL TS-400
3 390

V našom dnešnom rebríčku najlepších brúsok je to najmodernejšia univerzálna brúska, ktorá sa obzvlášť dobre cíti vzhľadom na skutočnosť, že zariadenie má inštalované 200 milimetrové kruhy (a pri nasadení 16 mm, zvážte pri výbere!). Ale pri výkone 400 W je plus - stroj sa zohrieva výrazne pomalšie ako výkonnejšie modely s porovnateľným množstvom „liatiny“ („Vortex“ váži 9,2 kg). Takže s ním bude možné pracovať aj do pol hodiny, keď sa uprostred práce urobí 5 minútový dym, ale nezabudnite, že nie je možné stlačiť nástroj príliš tvrdo do kruhu.

V záujme spravodlivosti si všimneme, že autor je nevyhnutne zaujatý - predchádzajúce skúsenosti s prácou s DIP-500 a ostrými nástrojmi príslušných dimenzií ovplyvňujú, po tom všetkom, že všetky stolné emery sa zdajú byť tenké.

Výrobca nainštaloval osvetlenie na stroj, ale úprimne povedané, je to veľmi drsné - primitívne stropné svietidlo ponecháva polovicu svietidla otvorenú, takže musí byť naklonené nízko, aby sa zabránilo "osvetleniu" jeho očí. Pravdepodobnosť porušenia lampy sa zvyšuje. Je pravda, že je tu aj kompletná sada s LED diódami - táto možnosť je oveľa lepšia ako pri bežnej žiarovke.

Hlavné výhody:
 • Minimálne vibrácie s pravidelnými kruhmi
 • Nízka cena za podsvietený brúsny papier
nevýhody:
 • Pre kruhy 200 mm je motor dosť slabý
 • Žiadne adaptéry pre 32 mm fit
8.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Emery ako smaragd, lacný, sú svetlá. Pre garáž je normálna voľba.

Najlepšie stroje na brúsenie vrtákov, nožov a nožníc

Diold MZS-02
2 900

200-wattový stroj je kompaktný, ľahký (hmotnosť - 1,9 kg) a veľmi všestranný: výrobca poskytol možnosť brúsiť nielen vŕtačky, ale aj nože, nožnice a dokonca aj tenké osi.

Motor je aplikovaný kolektor, vysokorýchlostný, preto je hladina hluku pri práci slušná. Toto je však kompenzované vysokým krútiacim momentom na pracovných plochách kruhov, pretože sú pripojené k motoru cez redukčný prevod na bezhlučnom ozubenom remeň. Okrem toho odstránenie motora od brúsneho materiálu umožnilo umiestnenie obežného kolesa na rotor.

Takže ... ako ju používať? Najjednoduchší spôsob, ako sa vyrovnať so zvislou drážkou na ľavej strane je áno, nože sú do nej skutočne vložené. V horizontálnej drážke na ľavej strane - nožnice. Tu stačí niekoľkokrát precvičiť, aby sa celý nástroj pokojne zostrelil. Ale s vŕtačkou "náhodne" nebude fungovať - ​​stopka je upnutá do bočného klieštiny (to je ten istý nepochopiteľný čierny gombík), samotná vŕtačka je stlačená dvoma "nohami" (sú ovládané pákou podobnou tej, ktorá je podobná okvetnému lístku) a zaostruje sa až do požadovaného odchodu ... Samotné brúsenie prebieha úplne iným smerom, takže vyberte klieštinu a vložte ju do nakloneného otvoru so sklopným vekom. Slovami to vyzerá nepochopiteľne, ale v praxi je to naozaj rýchle a pohodlné.

Čo potom bolo pochované "ale"? To musí byť nevyhnutne - a, bohužiaľ, naozaj je. Všetky brúsne kotúče inštalované vo vnútri stroja sú neštandardné, či už vo veľkosti, alebo v nasadení.

Hlavné výhody:
 • Pohodlie a rýchlosť práce
 • Nevyžaduje úpravy a nastavenia, okrem tých, ktoré sú určené na montáž vrtáku do klieštiny
nevýhody:
 • Vysoký hluk spôsobený motorom kolektora
 • Vlastné kruhy
9.1 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepšie zaostrené pre domácnosť - takmer všetky potreby brúsenia pokrývajú jeden stroj a umožňujú pracovať bez akýchkoľvek špeciálnych zručností!
Sturm BG6010S
2 390

Sturm BG6010S

Hlavné výhody:
 • Ostrenie sekáčov s ľubovoľným uhlom kosenia
 • Nastavenie uhla ostrých vrtákov
nevýhody:
 • Nízky výkon a výkon
8.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Zaujímavé ostré, a zároveň lacné dosť kúpiť ako experiment.

Najlepšie stroje na brúsenie reťaze

Whirlwind СЗЦ-200
2 000

Lacná a zároveň dobrá a praktická brúska s 200 W motorom. Využíva kruh o objeme 100 milimetrov, ktorý sa otáča až do 6000 otáčok za minútu, takže sa môžete spoľahnúť na dobrú rýchlosť ostrenia.

Posteľ je široká a odolná, uľahčuje prácu v porovnaní s nízkoenergetickými ľahkými obrábacími strojmi, ako je Champion C2000, ktorý sa na neho pozerá zo stola pri spúšťaní hlavy. Okrem toho na jeho okrajoch sú otvory pre pevné pripevnenie k pracovnému stolu.

Kruh je vybavený ochranným plášťom a nastaviteľným sklom, takže sa pri práci nemusíte báť lietajúcich iskier v ich smere. Stroj je vybavený nastaviteľným dorazom kružnice, ktorý neumožňuje pád do telesa reťazového článku a upevnenie reťaze ho môže spoľahlivo upevniť s požadovaným uhlom otáčania.

Ľahko sa pracuje - výkon motora je dostatočný na vyostrenie zubu v jednom náklone, takže bude trvať dlhšie, kým sa zámok spojky otočí, čím sa reťaz posunie v kruhu. Je pravda, že hluk pri práci je slušný - ovplyvňuje použitie motora kolektora.

Hlavné výhody:
 • produktivita
 • Rozumný dizajn
nevýhody:
 • Vysoká hladina hluku
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Stroj je dosť lacný, aby si kúpil reťaze pre seba a čas od času. Pracuje rýchlo, dobre ostrie.

Ako si vybrať dobrý brúsky?

Ak hovoríme o zvyčajnom ostrení, oficiálne - o "univerzálnom ostriacom stroji", tu je pre nás dôležitý predovšetkým priemer kolies a výkon elektromotora. Je to spôsobené tým, že v modeloch stolov je konštrukcia v podstate rovnaká - kruhy sú umiestnené na rotore asynchrónneho motora, ktorý je relatívne pomalý a nelíši sa v krútiacom momente. Preto pri malých kruhoch s priemerom bude rezná rýchlosť (lineárna rýchlosť, s ktorou sa povrch kolies pohybuje vzhľadom na hranu nástroja) malá, a keď sa pokúsite zvýšiť tlak, motor s nízkym výkonom začne strácať hybnosť.

Pre špecializované stroje sú rovnako dôležité aj ergonómia a funkčnosť (ak ste nabrali „všetko pre jednu osobu“, potom existuje mnoho možností dizajnu). Je potrebné sa zoznámiť s názormi ľudí, ktorí si tento stroj už kúpili - takže môžete čo najlepšie zistiť, čo je v podnikaní.

Majte dobré nákupy!

Loading...