Top 15 atramentových multifunkčných tlačiarní

Multitasking s atramentom

V nedávnej minulosti boli tlačiarne, faxy, skenery a samozrejme obrovský kopírovací stroj nepostrádateľnými atribútmi úspešnej kancelárie. Iba niekoľko z nich by mohlo zorganizovať túto rozmanitosť doma. Ale časy sa zmenili, objavili sa multifunkčné zariadenia. Na rozdiel od skeptikov, atramentová tlač sa nespustila do zabudnutia s príchodom laserových tlačiarní. V multifunkčnom zariadení sa používa vyššia kvalita. Okrem toho, náklady na takéto jednotky sú výrazne nižšie ako ich laserové náprotivky. Teraz má niekto možnosť plne pracovať s dokumentmi a tlačiť fotografie doma. V našom rebríčku - najobľúbenejšie a najlepšie modely inkjet MFP 2018 - 2019.

Inkjet mfu, ktorá firma je lepšia?

Segment atramentových multifunkčných zariadení obsadil štyri známe značky: Epson, Canon, Hewlett-Packard a Brother. Zvyšné firmy pôsobiace na trhu s atramentovými tlačiarňami, alebo vôbec nie sú zastúpené akýmikoľvek modelmi multifunkčných zariadení, alebo nie sú veľmi populárne.

Je ťažké vybrať z vyššie uvedených štyroch známych favoritov. Podľa počtu vyrobených modelov majú všetky okrem brata takmer rovnaké pozície. Táto spoločnosť je zastúpená bodovo, ale vo svojich výklenkoch sú jej výrobky pomerne konkurencieschopné.

Produkty Epson a Canon sú veľmi populárne a tieto značky súťažia na trhu v každom cenovom rozpätí. Spoločnosť HP sa od nich odtrhla len v segmente profesionálnych multifunkčných zariadení - plotterov, kde maximálny formát tlače dosahuje veľkosť A0.

Ktoré atramentové multifunkčné zariadenia ponúkané ruskému spotrebiteľovi sa považujú za najlepšie?

Najlepšie hodnotenie atramentových tlačiarní MFP 2019 - Top 15

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie lacné atramentové multifunkčné zariadenie pre domácnosť1Canon PIXMA TS50409.0 / 104 989
2Canon PIXMA MG30408.9 / 103 230
3Canon PIXMA TR4540 MFP8.5 / 104 990
4Canon PIXMA TS31407.5 / 103 490
5Canon PIXMA MG2540S6.0 / 101 990
Najlepšie atramentové multifunkčné tlačiarne s integrovaným CISS1Bezdrôtová nádrž na atrament HP 4199.0 / 1011 990
2Canon PIXMA G34119.0 / 1012 990
3Epson L30709.0 / 1016 590
4Brother DCP-T510W InkBenefit Plus8.0 / 1011 990
Najlepšie atramentové multifunkčné zariadenie na tlač fotografií1Epson L71609.0 / 1031 990
2Canon PIXMA TS82408.5 / 1011 490
Najlepšie atramentové multifunkčné zariadenie pre kancelárie1Epson L41609.7 / 1018 840
2Canon MAXIFY MB51409.5 / 109 122
3HP PageWide Pro 777z9.3 / 10254 197
4Brother Mfc-J3930DW9.3 / 1025 500
5Epson L14558.5 / 1069 990
Najlepšie čiernobiele atramentové multifunkčné zariadenie1Epson M21408.5 / 1021 990

Najlepšie lacné atramentové multifunkčné zariadenie pre domácnosť

Canon PIXMA TS5040
4 989

Otvára naše hodnotenie najlepšieho atramentového multifunkčného zariadenia Canon PIXMA TS5040 - kvalitné centrum pre skenovanie a tlač pre domácnosť alebo malú kanceláriu. Vybavený 5-patrónovým systémom, najpraktickejším v prípade použitia trysky ako univerzálneho nástroja. Pripomeňme, že pigmentový atrament nie je absorbovaný papierom, vlhkosť nie je rozmazaná, takže sú vhodnejšie na tlač dokumentov. A nedostatok čierneho vo vode rozpustného farbiva núti zariadenie miešať primárne farby (aby sa získali požadované odtiene na fotografii) v divokom množstve. V tomto zmysle sú chladnejšie len modely s ďalšími sivými atramentmi. Odporúčané multifunkčné zariadenie umožňuje tlač prostredníctvom rozhrania USB prostredníctvom priameho pripojenia Wi-Fi z rôznych typov pamäťových kariet priamo z fotoaparátu alebo pomocou služieb cloud. Pre zariadenie triedy rozpočtu je kvalita dostatočne vysoká. Snímací modul sa nemôže pochváliť vysokým rozlíšením a jeho veko sa môže rozprestierať okolo jedného centimetra. Z nevyhovujúcich funkcií, ktoré stoja za zmienku, je potrebné zdvihnúť otočný ovládací panel zariadenia MFP.

Hlavné výhody:
 • relatívne slušná reprodukcia farieb pri tlači fotografií;
 • jednotlivé náplne s čiernym pigmentom a vo vode rozpustnými atramentmi;
 • vlastné automatické zapnutie;
 • viacerých možností pripojenia.
nevýhody:
 • nefunguje s plne spusteným ovládacím panelom;
 • rýchlosti tlače a skenovania sú pomalé.
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Funkčné multifunkčné zariadenie nádherné. Wi-Fi pripojenie je len pieseň. Mám už veľa drôtov okolo počítača a potom ho položím na opačnú stenu multifunkčnej tlačiarne, len som ju zapojil do zásuvky - a zapne sa, vytlačí sa a vypne. No, veľmi pohodlné!
Canon PIXMA MG3040
3 230

Napriek svojej mimoriadne skromnej cenovke si zariadenie rozhodne zaslúži pozornosť vyberavých používateľov. Najväčšou nevýhodou modelu je absencia tlače bez okrajov. Na druhej strane, iba nekontrolovaní optimisti očakávajú, že v tejto kategórii získajú fotografie v laboratórnej kvalite.

Inak je všetko viac než hodné. K dispozícii je bezdrôtové pripojenie a podporuje sa priama tlač z mobilných zariadení. Existuje dokonca interakcia s populárnymi cloudovými službami. Rovnaké fotografie vytlačené na dobrom papieri sa ukázali ako celkom slušné.

Pri tankovaní nie sú žiadne problémy. Mimochodom, je praktickejšie zakúpiť kazety so zvýšeným objemom (XL) a potom ich znova použiť. V tomto prípade má zmysel aktivovať režim oneskorenia sušenia atramentu a nepoužívať tlačidlo napájania, ale v nastaveniach vyberte automatické vypnutie. Samotné zariadenie prejde do stavu „spánku“ a pravidelne „prebudí“, aby vyčistilo hlavy. Akákoľvek liečba z PC alebo smartfónu bude správne reagovať, aj keď trochu pomalšie ako obvykle.

Hlavné výhody:
 • ľahké náplne;
 • Funkčný modul Wi-Fi;
 • samostatné tlačidlá pre čiernobiele a farebné kopírovanie;
 • niekoľko zaujímavých užitočných "čipov".
nevýhody:
 • znateľná hladina hluku pri tlači;
 • tlač bez okrajov (a kopírovanie).
8.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobré tryskové MFP a lacné. Dokumenty a fotografie môžete jednoducho vytlačiť z tabletu alebo smartfónu. V tomto prípade žiadne ďalšie vodiče. Nemalo by to nikoho obťažovať.
Canon PIXMA TR4540 MFP
4 990

Táto cenovo výhodná multifunkčná tlačiareň sa dobre hodí na domáce použitie alebo na vybavenie mini kancelárie. PIXMA TR4540 neberie vážne mesačné zaťaženie, ale v jeho prospech hovoria obojstrannú tlač, automatické ukladanie originálov pri skenovaní dokumentov a prítomnosť vloženého faxu. Pokročilý Wi-Fi modul schopný poskytovať priamu tlač / skenovanie z smartfónov má aj odporúčanú multifunkčnú tlačiareň, ale nie je tam žiadny slot pre pamäťovú kartu. Zo zaujímavých čipov stojí za zmienku "tichý" režim. Na druhej strane len mechanizmus na uchopenie papiera je pre tento multifunkčný prístroj skutočne „hlasný“, takže celkový zisk z takejto zručnosti je malý. Spotrebným materiálom sú dve kazety tlačových hláv - nie najlepšia voľba pre úspory. Môžu však byť doplnené a dokonca vymeniť návrhára CISS.

Hlavné výhody:
 • dobré fotografie v kvalite tlače;
 • automatické podávanie originálov počas skenovania;
 • obojstranná tlač;
 • Vstavaný fax;
 • Wi-Fi s priamym spojením;
 • schopnosť inštalovať CISS.
nevýhody:
 • vysoké náklady na originálne kazety.
8.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Pripojené cez wifi. Tlač je čistá z telefónu aj z počítača. V domácnosti pôjde o malé množstvo multifunkčného zariadenia. V kancelárii bude slabý.
Canon PIXMA TS3140
3 490

Cenovo dostupné multifunkčné zariadenie pre študentov stredných škôl a študentov je najlepšou voľbou v prípade, že eseje a prednášky môžu byť vytlačené v kvalite návrhu, pokiaľ je to normálne, rýchlosť výstupu stránky výrazne klesá. Skenuje aj kopíruje PIXMA TS3140 pomerne pomaly, ale nevyžaduje povinné pripojenie k PC alebo sieti. Komunikačné schopnosti odporúčaného multifunkčného zariadenia podporujú: USB rozhranie, priamu tlač z kamier, Wi-Fi modul. Mimochodom, táto podporuje technológiu AirPrint a Mopria, ako aj značkový Canon Print, t. pripravený plne "spolupracovať" s mobilnou technológiou so systémom iOS alebo Android a je schopný pracovať s cloudovými službami. Cartridge dva, čo je zlé. Sú doplnené elementárne, čo je dobré. Nie je možné dodať systém nepretržitého zásobovania atramentom. Z ďalších nepríjemných vlastností zaznamenávame zvýšený hluk zariadenia.

Hlavné výhody:
 • Podpora Wi-Fi Direct;
 • tlač a skenovanie do cloudových aplikácií;
 • naplnené kazety sa dajú jednoducho „resetovať“;
 • atraktívna cenovka.
nevýhody:
 • pomalá tlač v normálnej a vysokej kvalite;
 • nízka rýchlosť skenovania;
 • CISS nemožno dať;
 • veľmi hlučné.
7.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Multifunkčné zariadenie sa jednoducho používa, môžete tlačiť z telefónu cez wifi aj bez pripojenia k počítaču. Môžete sa naplniť sami - je to jednoduché. Vytlačí fotografiu normálnej kvality. Pre prácu a štúdium najviac to!
Canon PIXMA MG2540S
1 990

Jedno z najlacnejších multifunkčných zariadení pre atramentové tlačiarne so skromnými schopnosťami. Po prvé, vplyv na rozpočet na schopnosť tlačiť fotografické materiály. Nominálne je k dispozícii, ale kvalitatívne výsledky „prác“ zariadenia PIXMA MG2540S nie je možné zavolať z dobrého dôvodu. Tu a zásadná absencia bezrámových výtlačkov a veľmi približná paleta farieb, a obmedzený zoznam podporovaných typov papiera. Druhé utrpeli jednoduchosť používania multifunkčného zariadenia. MG2540S nemá bezdrôtový modul, nie je tam žiadna obrazovka pre vizuálne monitorovanie stavu multifunkčného zariadenia. Je možné dopĺňať náplne, t.j. ušetriť na spotrebnom materiáli, ale nie toľko, koľko by sme chceli. Faktom je, že „pampers“ tohto modelu nie sú programovo resetované a jeho servis v servisnom stredisku stojí peniaze.

Hlavné výhody:
 • manuálna obojstranná tlač;
 • jednoduché dopĺňanie kazety;
 • rozumnú cenu.
nevýhody:
 • bez obrazovky a Wi-Fi modulu;
 • priemerná kvalita fotografie;
 • Pampers musí byť vymenený;
 • hlučná práca.
6.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Náplň je jednoduchá a zostavy za to stojí cent. Okrem toho zariadenie dobre skenuje, pre domáce potreby - ideálne.

Najlepšie atramentové multifunkčné tlačiarne s integrovaným CISS

Bezdrôtová nádrž na atrament HP 419
11 990

Naše hodnotenie pokračuje ďalším univerzálnym prúdovým multifunkčným zariadením pre domáce použitie, ale so zlepšenou kvalitou tlače fotografií. V neposlednom rade sa dosahuje presným vyrovnaním hláv (primárne a po každom čistení) a tento proces je nudný, zdĺhavý a nie veľmi ekonomický. Okrem toho, tlač fotografií s maximálnou kvalitou nastavenia s vysokou rýchlosťou majiteľa modelu 419 nebude potešiť. Mimochodom, 415. sa líši od odporúčaného v jednofarebnom prípade, zatiaľ čo zodpovedajúca 300. séria nemá modul Wi-Fi. Pri kancelárskych podmienkach nie sú zariadenia z tejto rodiny tou najlepšou voľbou, pokiaľ nepodporujú obojstrannú tlač a nemajú automatické podávanie počas skenovania. Pamätajte, že spotrebný materiál v zásobníku na atrament sú tlačové hlavy. Odporúčame vám zaregistrovať svoje multifunkčné zariadenie na webovej stránke výrobcu s dvojročnou zárukou a možnosťou bezplatnej výmeny skleníkových plynov počas tohto obdobia.

Hlavné výhody:
 • slušné fotografie v kvalite tlače;
 • možnosť priameho pripojenia cez Wi-Fi.
nevýhody:
 • bez duplexnej tlače;
 • pri skenovaní nie je automatické ukladanie originálov;
 • pomalá tlač fotografií;
 • jednotka atramentovej kazety sa nachádza mimo krytu.
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Všetky deklarované funkcie sa vykonávajú. Deti sú šťastné. Jediná vec, ktorá sa nepáčila (otravné), sa skener otvorí len na jeho pánty. Neexistuje žiadny pohyb nahor a nadol na skenovanie niečoho hrubého.
Canon PIXMA G3411
12 990

Skôr univerzálny model prúdového MFP pre dom. Pre kancelárske použitie je menej vhodný, pokiaľ nemá pri skenovaní automatický modul na ukladanie dokumentov. Ak sa vaša denná činnosť skladá z veľkého počtu operácií kopírovania dokumentov, venujte pozornosť vedúcemu predstaviteľovi tejto linky - G4411. Majitelia MacBookov by sa naň mali tiež zamerať, pokiaľ nie sú podporované makrá PIXMA G3411. Pri tlači fotografií z odporúčaného multifunkčného zariadenia sú veci relatívne dobré. Je jasné, že kontrast a nasýtenie výsledných obrazov je značne chýbajúce, ale tento dôsledok 3-chromatickosti môže byť čiastočne kompenzovaný pomocou jednoduchého grafického editora (vopred). Priama tlač z podporovaných smartfónov / telefónov iPhone.

Hlavné výhody:
 • dobrá kvalita tlače;
 • Wi-Fi Direct;
 • zásobníky atramentu vo vnútri trupu.
nevýhody:
 • nemá duplexný tlačový modul;
 • nepodporuje makrá;
 • Nie je to najrozumnejšia inštrukcia na nastavenie bezdrôtového pripojenia.
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Vynikajúce podanie farieb s natívnym spotrebným materiálom. Ak tlačíte bez okrajov, je možné tlačiareň zablokovať z dôvodu preplnenia plienky s náhradou v službe.
Epson L3070
16 590

Zaujímavé je, že atramentová tlačiareň Epson nemá prakticky žiadne modely vybavené CISS, ktoré by boli navrhnuté od nuly. V tomto prípade prototyp slúžil ako multifunkčné zariadenie Expression Home XP-323 av procese transformácie zmenil typ čierneho atramentu. Boli pigmentované a rozpustné vo vode. Je to dobré aj zlé. Zhoršenie sa týka čiastočnej straty univerzálnosti - dôležité dokumenty na takomto zariadení by sa nemali tlačiť, t. Pre kancelárske použitie nie je multifunkčné zariadenie L3070 tou najlepšou voľbou. Dobrou správou je, že odporúčaná multifunkčná tlačiareň adekvátne zvláda zložité farby pri tlači fotografií a systém nepretržitého zásobovania atramentom a lacný kompatibilný spotrebný materiál robí tento proces pomerne ekonomickým. K dispozícii je Wi-Fi Direct, tlač z pamäťových kariet a podpora cloudových služieb. Skenovací blok je priemerný.

Hlavné výhody:
 • továreň SNPCH integrovaná do všeobecnej budovy;
 • dobré fotografie v kvalite tlače;
 • lacný alternatívny spotrebný materiál;
 • Pripojenie prostredníctvom funkcie Wi-Fi Direct.
nevýhody:
 • dokumenty sa tiež tlačia s kvapkami;
 • nafúknuté ceny.
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Veľmi dobré farebné MFP - vhodné CISS, všetko v jednom prípade, bez pohárov a krabíc.
Brother DCP-T510W InkBenefit Plus
11 990

Výhodou tohto multifunkčného zariadenia s atramentovým tlačovým systémom je zvýšené rozlíšenie skenovacej jednotky. Aj keď nebudete venovať pozornosť mýtickým indikátorom interpolovaného rozlíšenia, model DCP-T510W bude digitalizovať papierové fotografie s hustotou 1200 × 2400 dpi lepšie ako iné ponuky rovnakej triedy. Bohužiaľ, táto výhoda je kompenzovaná relatívne nízkou rýchlosťou tlače. Ak je to nevyhnutné, mali by ste sa zamerať na starších členov rodiny, so zvýšeným počtom trysiek v hlavách. Tiež budú zaujímavejšie pre kancelárskych pracovníkov (voliteľný modul podávača dokumentov pre DCP-T710W, fax pre MFC-T810W a duplex pre MFC-T910W). Medzi ďalšími výhodami multifunkčného zariadenia stojí za zmienku priestranná hlavná kazeta na papier (150 listov).

Hlavné výhody:
 • zvýšené rozlíšenie skenera;
 • Wi-Fi Direct;
 • dobrá kvalita fotografie (kvapkať 1,5 pl a vo vode rozpustný čierny atrament);
 • slot pre manuálne vkladanie hrubého papiera;
 • priestranná kazeta na papier.
nevýhody:
 • pomalá tlač;
 • znížená odolnosť voči vlhkosti v tlačených dokumentoch;
 • úžitkového dizajnu.
8.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Fotografický papier je možné tlačiť iba na 1 list cez zadný zásobník. Súčasne je oplotenie papiera rozmarné, musíte ho upraviť. Stopy prívesov zostávajú veľmi nápadné. Vytlačí sa naozaj veľmi pomaly.

Najlepšie atramentové multifunkčné zariadenie na tlač fotografií

Epson L7160
31 990

Univerzálna atramentová multifunkčná tlačiareň s dôrazom na neprofesionálnu tlač fotografií. Samozrejme, že kvalita profilu L7160 bude horšia ako kvalita 6-farebných reprezentantov 800. série. Vzhľadom na solídny garantovaný zdroj (50 tisíc výtlačkov), ako aj dostupnosť takýchto užitočných čipov ako automatickej obojstrannej tlače sa však zariadenie javí ako praktickejšie na vykonávanie mnohých tlačových úloh. Napríklad drobná výroba brožúr a iných propagačných materiálov v malej kancelárii. Ďalšie argumenty „for“ môžu byť rôzne možnosti pripojenia (vrátane skrúteného páru), samostatný kontajner s pigmentovým atramentom na tlač dokumentov, nízke náklady na tlač (CISS).Kvalita fotografie modelu L7160 je na druhom mieste len v špecializovaných modeloch, takže je možné ho označiť za „kombinovaný“.

Hlavné výhody:
 • veľký nárokovaný zdroj;
 • CISS;
 • farebná tlač 4. atrament rozpustný vo vode;
 • tlač dokumentov pigmentový atrament;
 • automatická obojstranná tlač;
 • rozhrania USB, Ethernet, Wi-Fi (vrátane Direct).
nevýhody:
 • vysoká cena.
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Aj keď je veľmi spokojný so stabilitou, presnosťou farieb a kvalitou tlače. Domov je šikovná vec. Pre prácu xs, stále rýchlosť svojho domova pri tlači vo vysokej kvalite.
Canon PIXMA TS8240
11 490

Spoločnosť Canon našla optimálny vzorec pre cenovo dostupnú kvalitu fotografií a implementuje ho v tretej generácii atramentových tlačiarní. Využívajú zaujímavú 5-farebnú schému, v ktorej sú známe štyri CMY + Black doplnené modrým atramentom. Výhody tejto kombinácie sú určite tam. Aspoň pri tlači amatérskych fotografií, v ktorých je spravodlivá časť obrazu obsadená oblohou. Ako je známe, je to modrá kazeta, ktorá má nepríjemný zvyk končiť ako prvý a ďalšia modrá je určená na rozbitie tohto systému. Okrem toho tiež umožňuje mierne znížiť výplň obilia pre jednotlivé odtiene. Okrem iných výhod modelu PIXMA TS8240 si všimneme pohodlný dotykový displej, možnosť tlače dokumentov s vodotesným pigmentovým atramentom, prítomnosť duplexu a možnosť priameho pripojenia prostredníctvom siete Wi-Fi. Inžinieri spoločnosti Canon dokonca poskytli podporu rozhrania Bluetooth. Potrebujete taký čip?

Hlavné výhody:
 • praktická vo vode rozpustná farebná schéma;
 • pigmentový atrament na tlač dokumentov;
 • automatický duplex;
 • dotyková obrazovka;
 • rozhrania Wi-Fi Direct a Bluetooth.
nevýhody:
 • nepresné tóny tela;
 • drahé originálne kazety;
 • lesklý prípad.
8.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Veľký asistent študenta. Skenujte do e-mailu, do súboru, do jednotky USB, do sieťového priečinka. Fotografie z telefónu sú vynikajúce. Veľmi jednoduché použitie. Mlčí.

Najlepšie atramentové multifunkčné zariadenie pre kancelárie

Epson L4160
18 840

Je zrejmé, že špecifiká činnosti kancelárie týkajúcej sa charakteru zariadenia MFP sú veľmi zreteľné, takže popíšeme priemerné požiadavky na zariadenie z tejto kategórie: tlač / skenovanie dobre, veľa, rýchlo a lacno. Pre všetky uvedené pozície vyzerá odporúčaná nová Epson aspoň slušne. Capable SNPCH tanky umožňujú tlačiť 7500 strán pigmentového čierneho atramentu so štandardnou výplňou a získať až 6000 farebných výtlačkov. Rýchlostné ukazovatele na L4160 slušné, okrem toho je duplex. Kvalita nie je vynikajúca (najmä pri kopírovaní dokumentov), ​​ale plne zodpovedá potrebám kancelárie. Mnohí konkurenti sa navyše nemôžu pochváliť rovnakým vysokým rozlíšením vo farebnej a čiernobielej tlači a tento talent tento multifunkčný prístroj dokazuje.

Hlavné výhody:
 • veľký zdroj CISS;
 • predné usporiadanie zásobníkov atramentu;
 • Wi-Fi Direct;
 • automatická obojstranná tlač;
 • veľkej obrazovke.
nevýhody:
 • skenovanie pomocou ovládacieho panela je nepohodlné;
 • pevná cena.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Prítomnosť CISS a schopnosť tlače v pigmentových atramentoch je nepochybne veľkým plusom. Tiež poteší prítomnosť funkcie duplexnej tlače a možnosť pripojenia cez Wi-Fi. Kompaktné.
Canon MAXIFY MB5140
9 122

V prípade pracovných skupín a malých kancelárií budú schopnosti novej rady multifunkčných tlačiarní Canon spoločnosti Canon MAXIFY úplne postačujúce. Vďaka použitiu dvojice optických snímačov môže odporúčaný model vykonávať obojstranné skenovanie v jednom priechode listu, čo výrazne urýchľuje operácie s prúdením dokumentov. Rozdiel medzi MB5140 a MB5440 je dostupnosť druhého zásobníka. Je možné len zriedka doplniť zásoby papiera o štyri tisíce - rozhodnete sa.

Hlavnou črtou novosti sú však špeciálne navrhnuté atramenty s vysokou hustotou s dvojitým odporom. To je to, čo výrobca nazýva tento spotrebný materiál a sľubuje neuveriteľný jas farieb, zvýšenú zrozumiteľnosť textu a necitlivosť výtlačkov na trenie a fixky. Bohužiaľ, sú o niečo drahšie ako obvykle, ale neexistuje žiadna alternatíva, ktorá je podobná originálu pre trvanlivosť. Aspoň zdrojová kapacita kaziet so zvýšenou kapacitou (XL) je približne 2500 strán s 5% pokrytím.

Pre kanceláriu existuje niekoľko zaujímavých a užitočných funkcií, ako napríklad zapnutie a vypnutie podľa plánu. Poskytovaná autonómna práca.

Hlavné výhody:
 • rýchle duplexné skenovanie;
 • atrament s vysokou stabilitou (originál);
 • možnosť samostatnej práce.
nevýhody:
 • Zásobník úplne pod telom sa nehodí;
 • nemožno tlačiť bez okrajov;
 • ťažké nájsť originálny spotrebný materiál.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Kvalita nie je ako fototlačiarne, ale jasne nadpriemerná. Na nový atrament naozaj bohatá tlačová prezentácia alebo viacfarebná grafika príjemne prekvapená.
HP PageWide Pro 777z
254 197

Hlavnou nevýhodou klasického atramentového multifunkčného zariadenia je nízka rýchlosť tlače (v porovnaní so zodpovedajúcim výkonom laserových zariadení). To je len odporúčané multifunkčné zariadenie, ktoré je zbavené, pokiaľ sa na linke PageWide používa celá tlačová hlava v celej šírke listu. Kvôli absencii fáz pohybu a umiestnenia skleníkových plynov sa rýchlosť takýchto zariadení mnohokrát zvyšuje. V skutočnosti vidíme multifunkčné zariadenie podnikovej triedy a vysoký stupeň ochrany pred kybernetickými útokmi a prijateľné náklady na tlač. Poznámka: CISS pre PageWide Pro 777z je k dispozícii. Mimochodom, atrament všetkých farieb v tomto atramentovom multifunkčnom pigmente - to najlepšie pre obchodnú dokumentáciu. V skutočnosti, pre tlač fotografií, akékoľvek zariadenie z rodiny PageWide je nevhodné z dôvodu pomerne veľkého minimálneho poklesu a nízkeho maximálneho rozlíšenia.

Hlavné výhody:
 • rýchlosť tlače porovnateľná s možnosťami laserových zariadení;
 • nízka cena za tlač (farba);
 • digitalizácia originálov A3;
 • zabudovaná bezpečnosť.
nevýhody:
 • nie sú určené na tlač fotografií;
 • drahý originálny spotrebný materiál;
 • vysoké náklady.
9.3 / 10
hodnotenie
Brother Mfc-J3930DW
25 500

Skutočnosť, že toto multifunkčné zariadenie je zamerané na tlač dokumentov, je dobre pochopené použitím pigmentových atramentov vo všetkých štyroch kazetách MFC-J3930DW. Obchodná grafika, vytlačená na tomto multifunkčnom zariadení, sa nebojí vlhkosti, nezanecháva škvrny a má vysokú čistotu tenkých čiar. Nevýhodou je, že originálny spotrebný materiál je drahý, ale ešte nie je kompatibilný, rovnako ako vhodný CISS. Zariadenie je schopné automaticky vykonávať obojstranné skenovanie / kopírovanie / tlač dokumentov, môže sa pochváliť prítomnosťou modulu NFC a nemali by ste spomenúť takú „maličkosť“ ako formát A3 alebo integrovaný fax. Nakoniec, bonus je dodatočný 250-listový spodný zásobník. Pohodlné, viete, návrhy na tlač na jeden papier a dôležité veci - na druhej strane. Najviac pre priemernú kanceláriu.

Hlavné výhody:
 • 4-v-1 kancelárske A3 kombinované;
 • všetky pigmentové atramenty;
 • obojstranný automatický podávač;
 • Podpora tlače NFC;
 • voliteľný zásobník papiera.
nevýhody:
 • drahý spotrebný materiál;
 • žiadne vhodné CISS.
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Vzhľadom k tomu, že sa jedná o novinku, CISS a znovu naplniteľné kazety je ťažké nájsť a táto atramentová multifunkčná tlačiareň tlačí veľmi dobre.
Epson L1455
69 990

Ak sa kancelária vyznačuje intenzívnym pracovným tokom, náklady na spotrebný materiál pre tlačové médiá sa určite stanú veľmi dôležitým ukazovateľom a prítomnosť systému nepretržitého zásobovania atramentom je takmer nevyhnutným predpokladom pre flotilu kancelárskych zariadení pre atramentové tlačiarne. Odporúčaná multifunkčná tlačiareň je s ňou vybavená, ale nielen táto skutočnosť odlišuje model L1455 od zariadenia Brother diskutovaného vyššie. Pri tlači neželezných materiálov používa multifunkčné zariadenie spoločnosti Epson tradične vo vode rozpustné atramenty, čo zaručuje kvalitu tlače, ktorá sa blíži k tlači. A to všetko na papieri formátu A3. Okrem toho je model L1455 vybavený faxovým modulom schopným prijímať / prenášať správy s vysokým rozlíšením (1200 × 600 dpi).

Hlavné výhody:
 • CISS;
 • dokumentárna tlač s pigmentom, farebná tlač vo vode rozpustnou farbou;
 • všetky aktuálne možnosti pripojenia;
 • faxové správy s vysokým rozlíšením.
nevýhody:
 • veľký minimálny pokles (nie je vhodný pre vysoko kvalitnú tlač fotografií);
 • vysoká cena.
8.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Vynikajúca multifunkčná tlačiareň pre spoločnosť, ktorá chce mať vysoko kvalitnú tlač farebných dokumentov a dokonca reklamných materiálov.

Najlepšie čiernobiele atramentové multifunkčné zariadenie

Epson M2140
21 990

Na pozadí rôznych technológií čiernobielej tlače laserového typu sú čierne a biele atramentové multifunkčné zariadenia jednoducho stratené. Situácia je paradoxná, pokiaľ sú náklady na tlač z konkurenčných systémov porovnateľné (v prítomnosti CISS) a celková kvalita v druhom prípade je vyššia. Neodporúčame model M2140 pre úlohu domáceho tlačového centra, ale pre potreby typickej rozpočtovej organizácie to považujeme za optimálnu voľbu. Peknou vlastnosťou tohto multifunkčného zariadenia je jednoduchosť obsluhy plienok. Ak pre drvivú väčšinu tryskových vzpier vykonajú potrebné operácie výlučne autorizované servisné strediská, potom konštrukcia Epson M2140 vám umožní zmeniť absorbér sami. Prístroj má dve podmienené nedostatky. Po prvé, je to nedostatok automatického podávacieho modulu pre originály počas skenovania. Po druhé, jediná možnosť pripojenia je cez USB.

Hlavné výhody:
 • CISS;
 • automatická obojstranná tlač;
 • možnosť samo-náhradných "plienok";
 • veľký deklarovaný záručný zdroj.
nevýhody:
 • žiadny modul automatického podávania;
 • Pripojenie len cez USB.
8.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Neexistujú žiadne otázky týkajúce sa kvality, funguje to šikovne, vypĺňa čierno-bielu stránku za pár sekúnd. Ľahko a rýchlo natankujte, všetky spotrebné materiály sa predávajú takmer na každom rohu.

Ktoré tryskové multifunkčné zariadenie je lepšie kúpiť?

Pri výbere najlepšieho atramentového multifunkčného zariadenia je v prvom rade potrebné určiť, ako často sa budú kazety v konkrétnom modeli meniť, pretože cena je niekedy rovnaká ako cena samotného zariadenia.

Ak chcete tlačiť dokumenty, mali by ste sa pozrieť na modely, ktoré používajú pigmentové atramenty, pretože sú menej citlivé na vodu. Pri tlači fotografií je vhodnejšie mať vo vode rozpustné vysoko kvalitné materiály, ktoré sú odolné voči vyblednutiu vo svetle.

Ak potrebujete tlačiť veľa a cena za tlač je nízka, venujte pozornosť modelom so zabudovaným systémom nepretržitého zásobovania atramentom. Samozrejme, môžete nainštalovať neoriginálny CISS, ale so zárukou na zariadenie budete musieť rozlúčiť. Toto je neodôvodnené riziko, najmä preto, že výrobcovia teraz ponúkajú dostatočnú škálu vlastných riešení.

Odpovedzte na otázky týkajúce sa účelu používania multifunkčného zariadenia, požadovaného objemu tlače, potreby sieťových rozhraní.

Pamätajte, že rozmanitosť modelov je zároveň slobodou a problémom voľby.

Tá je vždy tvoja.

Majte pekné nakupovanie!

Loading...