5 najlepších spinning na asp

Čím lepšie chytiť strieborného predátora?
Autor: Sergey Shchetko

Ukazovateľom zručnosti spinningu je schopnosť chytiť asp. Táto ryba je mimoriadne podozrivá a opatrná. Aký druh pradenia je najvhodnejší na chytanie popola?

Úspešne loviť asp od brehu pomocou dlhého pradenia s vysokými letovými vlastnosťami. Iba taký rybársky prút vám umožní dostať sa k "medvede" z poterov, ktoré sa tvoria na povrchu vody počas predora zhora.

Ľahké veterníky, woblery alebo muchy môžu byť hádzané ďaleko pomocou váhového plaváka nazývaného bombardér (sirulinino). V tomto prípade je potrebná dlhšia a silnejšia tyč, ktorá vydrží vysoké zaťaženie pri odlievaní.

Na rozľahlých plochách Volhy, ako aj na veľkých nádržiach, je lepšie použiť plovoucí plavidlo na hľadanie asp. Chytiť Asp z lode kratšie odstreďovanie je možné, najmä ak woblery pôsobia ako návnada. Ich animácia vyžaduje trhavú techniku ​​(zášklby), ktorá je vhodnejšia na hranie s kompaktnými palicami.

V našom rebríčku sú najlepšie modely spinningu na chytanie sherespera - podľa posudkov expertov a skúsených rybárov. Každá z tyčí sa dokonale prejavuje v určitých častiach nádrže.

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie pobrežné spinning na asp1Jackson Bristol Power Plus9.9 / 104 050
Najlepší rozpočet spinning pre asp1Banax NEW STRATOS9.8 / 103 400
Najlepšie spinning pre chytanie popola z lode1St.Croix Legend Elite LES869.9 / 1027 150
Najlepšie spinning pre zášklby asp1Grafický editor Rivolta GRIS-772L9.9 / 1011 200
Najlepšie spinning pre chytanie popola na bombardovanie1Shimano Catana 3309.9 / 104 200

Najlepšie pobrežné spinning na asp

Jackson Bristol Power Plus
4 050

Prútik Jackson Bristol Power Plus má všetky potrebné vlastnosti, ktoré sú potrebné na zachytenie popola. Za rozumnú cenu rybár dostane dobré pradenie s klasickým dizajnom. Spinning má stredne rýchlu výstavbu Medium Fast. Hmotnostný limit nástrahy je v rozmedzí 5-28 g. Grafitový polotovar je vybavený prietokovými krúžkami Fuji s vložkami SiC. Rukoväť je orámovaná neoprénom. Dĺžka tyče 290-305 cm vám umožní robiť dlhé vrhá návnady, zatiaľ čo na pláži. Spinning je veľmi presné odlievanie, čo je obzvlášť dôležité pri zachytávaní asp pri pohľade.

Hlavné výhody:
 • rozsah a presnosť;
 • primeranú cenu;
 • pohodlné uchopenie.
nevýhody:
 • mierne vibrácie formy po odlievaní.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Pre mňa ako pre začínajúcich spinningistov mi moji priatelia poskytli tyč Jackson Bristol Power Plus 3,05 m. Od brehu sa mi podarilo dostať nástrahu do kotlov mastného scampu. Už sú tu prvé trofeje 1,1 a 1,5 kg.

Najlepší rozpočet spinning pre asp

Banax NEW STRATOS
3 400

Rad zvlákňovacích prútov Banax NEW STRATOS je určený na lov dravých rýb, a to z brehu aj z lode. Rybárske prúty sú univerzálne a umožňujú vám používať rôzne návnady a rybársku techniku. Na extrakciu opatrného výpalu z lode sú vhodné zvlákňovacie prúty s dĺžkou 213 až 244 cm a skúšobným zaťažením 4 až 40 g. Dvojdielna vidlica je vyrobená z kvalitného uhlíkového vlákna. Na formulári sú inštalované priechodné krúžky Fuji SiC a sedlo navijaku Fuji. Kombinácia korku a EVA polyméru v rukoväti vytvára maximálny komfort pri práci s pradením. Súčasťou balenia je látkový poťah.

Hlavné výhody:
 • primeranú cenu;
 • vysoko kvalitná montáž;
 • pohodlné uchopenie.
nevýhody:
 • časom sa v kĺboch ​​objavujú medzery.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Mám 3 prúty na chytanie banax asp. Ľahké s cesto 4-18 g, priemer s rozsahom 7-25 g a ťažké s odlievaním 10-40 g. Každý pracuje bez akýchkoľvek špeciálnych poznámok. Chytil veľa asps, najväčší - 3,5 kg.

Najlepšie spinning pre chytanie popola z lode

St.Croix Legend Elite LES86
27 150

Nová séria pradiarenských prútov Legend Elite LES86 od firmy St.Croix sa objavila v tmavozelenom prevedení. Tyč je vybavená korkovou rukoväťou. Spodná časť polotovaru je vyrobená z uhlíkových vlákien SC-VI, čo umožnilo znížiť celkovú hmotnosť pradenia o 4 až 8%. Horná časť tyče je vyrobená z grafitu SC-V, tento materiál dáva tvarovú citlivosť. Spinning je vybavený vysokovýkonnými krúžkami Fuji SiC, v ktorých je oceľový rám pokrytý tmavým chrómom. S dĺžkou modelu 259-262 cm je hmotnosť výrobkov 138-147 g. Vďaka rýchlemu formovaniu funguje tyč dobre pri odlievaní návnad s hmotnosťou od 7 do 56 g.

Hlavné výhody:
 • ľahkosť a citlivosť;
 • rozsah a spoľahlivosť;
 • vysoko kvalitná montáž.
nevýhody:
 • vysoká cena.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Spinning St.Croix Legend Elite 259 cm dlhé a 10,5-38,5 g cesta som kúpil za chytanie asp z lode. "Wand" plne splnil moje očakávania. Chcem si všimnúť kombináciu dlhého dosahu a tuhosti. Bolo možné otvoriť účet trofejí (asp 2,6 kg).

Najlepšie spinning pre zášklby asp

Grafický editor Rivolta GRIS-772L
11 200

Mnohí fanúšikovia twichingového rybolovu uprednostňujú grafiteader Rivolta GRIS-772L prúty. Výrobca našiel perfektnú kombináciu ceny a vysokej kvality montáže. Spinning sa vyznačuje dobrým rozsahom, citlivosťou a spoľahlivosťou. Na výrobu polotovarov sa používa grafit s vysokým obsahom uhlíka. Rozmiestnená rukoväť je orámovaná EVA živicovým materiálom. Formulár je vybavený ergonomickým sedlom navijaka Fuji. Každý z krížových krúžkov je vyrobený z nehrdzavejúceho rámu a vysoko tvrdých vložiek SiC. Vďaka novej montážnej schéme krúžkov sa zaťaženie formulára rovnomerne rozloží.

Hlavné výhody:
 • univerzálnosť a spoľahlivosť;
 • vysoko kvalitná montáž;
 • atraktívny dizajn.
nevýhody:
 • neboli odhalené.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepší spôsob, ako chytiť Asp je myslieť na zášklby pomocou kľuky. Pre takýto rybolov mám spinning Graphiteleader Rivolta GRIS-772L s dĺžkou 231 cm, chladný, citlivý prútik, veľmi dobre vyrobený.

Najlepšie spinning pre chytanie popola na bombardovanie

Shimano Catana 330
4 200

Prútenie Shimano Catana 330 sa páčili milovníkom nového smeru nazvaného bombardér (sirulino). Rybársky prút vám umožňuje vyhodiť ťažké príslušenstvo s najľahšími návnadami. Tento prístup vám umožní dosiahnuť kŕmenie asp vo veľkej vzdialenosti od rybára. Forma je vyrobená z kompozitného materiálu XT30 / 40 + Geofibre. Dĺžka pradenia je 330 cm, testovacie zaťaženie sa pohybuje od 10 do 50 g. Model je vybavený spoľahlivým sedlom navijaka Vibra Spot. Formulár je vybavený krúžkami Shimano Hardlite odolnými voči opotrebeniu a pohodlná rukoväť je vyrobená z korku. Súčasťou balenia je ochranný obal.

Hlavné výhody:
 • spoľahlivosť a trvanlivosť;
 • vysoké letové vlastnosti;
 • vysoko kvalitná montáž.
nevýhody:
 • necitlivú formu.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Odniesol chytanie asp na bombardu. Na radu priateľa získal rotujúce Shimano Catana 330. Sirulino letí ďaleko, ťahanie svetla lietať a spinner. Takže aj z pobrežia sa nám podarilo chytiť nejaké slušné trofeje.

Šťastie na rybolove asp závisí do značnej miery na technických vlastnostiach pradiarenského prútu. Rybár preto musí zodpovedne vybrať rybársky prút. Dobré pradenie nie je len v prémiovej triede, ale aj v cenovom segmente rozpočtu.

Rybári nováčikov by mali venovať pozornosť lacnej "palice". Medzi nimi sú vysoko kvalitné výrobky, ktoré sú vhodné na rybolov z brehu alebo z lode.

skúsený Lovci popola uprednostňujú rybárske prúty s parametrami, ktoré umožňujú rybolov s ich obľúbenými návnadami a použitím určitých techník. Niektorí idú hľadať asp na lodi alebo na lodi, iní dobre študovali pobrežné oblasti kŕmenia sheresper.

Pre niektorých rybárov, úlovok bombardovať, Stačí kúpiť lacnú kompozitnú tyč a ťažký plavák, aby sa najľahšia potrava naložila do „varného kotla“ aj z brehu.

Určite, akým spôsobom uprednostňujete chytiť popol. Potom je voľba pradenia zjednodušená a môžete si prejsť na svoje obľúbené množstvo vody na nákup. Úspechy v tvrdej, ale veľmi zaujímavej profesii!

Loading...