9 najlepších spinning šťuky

Na ktorom pradení je lepšie chytiť zubatý predátor?
Autor: Sergey Shchetko

Mnohí spinningisti, rybárčiaci, zameraní hlavne na šťuku. Tento spoločný predátor môže priniesť veľa príjemných chvíľ pri hrbení.

Ktoré pradenie je lepšie chytiť šťuku?

Odpoveď na túto otázku závisí od metódy a miesta rybolovu.

Chytiť zubatý dravce v malých riekach a jazerách Používajú sa ľahké a ultralehké pradiarenské prúty, ktoré pracujú s návnadami do 10 g. Dosiahnutie aj malej "čipky" spôsobuje búrku pozitívnych emócií.

Dostať sa k aktívnej štike ďaleko od brehu, vyžaduje tyče s dlhým dosahom. Budú schopní odolať vážnym nákladom pri odlievaní návnad do hmotnosti 100 g a tiež bez väčších problémov vytiahnu veľkú korisť.

Môžete úspešne loviť trofej ryby z lode, Niektorí rybári používajú plavidlo, aby sa priblížili k opatrnému predátorovi. Sú vyzbrojení spinningom až do 2,4 m. Iní uprednostňujú pohľad na veľkú štiku na lodi s motorom. Pre trolling vyberte krátke, ale tvrdé rybárske prúty.

turisti, Ktorý na zastavenie, bude chcieť chytiť šťuku, je lepšie venovať pozornosť teleskopické pradenie tyče. Budú zaberať málo miesta v batohu, a môžete ich priniesť do bojovej pozície na niekoľko sekúnd.

Preto by ste mali mať na pamäti, že si vyberiete najlepšie pradenie na šťuku veľkosť a hmotnosť možnej trofeje, V opačnom prípade môžu z rybárskeho stĺpa zostať len úlomky.

Naše hodnotenie obsahuje tie najlepšie spinningy pre rybolov štiky v rôznych podmienkach - podľa posudkov profesionálov a rybárskych nadšencov.

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie trolling spinning šťuku1Shimano OCEA BB Heavy Game9.9 / 1020 290
Najlepší rozpočet točí šťuku1Salmo TAIFUN SPIN 20 2,40 (2414-240)9.5 / 10775
Najlepšie pradenie na chytanie štiky z lode1MIKADO KAMISORI ZANDER 198 (WAA436-198)9.7 / 105 569
2Salmo Sniper ULTRA SPIN 25 (2516-180)9.6 / 10864
Najlepšie pobrežnej spinning šťuku1Čierna diera Classic 264 - 2709.9 / 107 200
2SHIMANO JOY XT SPINN 270 MH (SJXT27MH)9.6 / 101 950
Najlepšia teleskopická spinning štika1MIKADO NIHONTO MH TELESPIN 2409.8 / 1020 290
2SHIMANO JOY TELESPINN 270 MH (SJTE270MH)9.4 / 101 680
Najlepšia ultralehká spinning štika1Salmo Diamond MICROJIG 8 210 (5500-210)9.7 / 102 218

Najlepšie trolling spinning šťuku

Shimano OCEA BB Heavy Game
20 290

Na lov trofej, štiky, sumca a sumca bola vytvorená spinningová tyč Shimano OCEA BB Heavy Game pomocou trollingu. Tyč váži 370 g a odporúčané zaťaženie je 50-150 g. Trojdielna tyč má dĺžku 2,24 - 2,39 m. Výrobca použil materiál HPC200 + Biofibre na výrobu polotovaru. Prístupové krúžky z nehrdzavejúcej ocele Fuji z nehrdzavejúcej ocele typu K Alconite. Vďaka držiaku Fuji DPS je navijak pevne pripevnený k tyči. V transportnej polohe trvá rybársky prút len ​​0,81 m, je zabalený v neoprénovom obale. Všetky komponenty prútu sú perfektne vyvážené, čo vám umožňuje odhodiť a bezpečne sňať trofej.

Hlavné výhody:
 • trvanlivosť a spoľahlivosť;
 • zásuvné spojovacie časti;
 • vysoká kvalita.
nevýhody:
 • vysoká cena.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Dostal som Shimano OCEA BB Heavy Game tyč pre trolling. Vo veľmi prvej rybárskej dedine "sladkovodný krokodíl" s hmotnosťou 11,5 kg. Blank pracoval dobre, keď hryzenie a vyvazhivanii.

Najlepší rozpočet točí šťuku

Salmo TAIFUN SPIN 20 2,40 (2414-240)
775
Vynikajúci rozpočet spinning pre rybolov štiky je model Salmo TAIFUN SPIN 20 2.40. Polotovar tyče je vyrobený zo sklených vlákien, zatiaľ čo hmotnosť palice je len 190 g. Palica má stredne rýchlu konštrukciu, ktorá vám umožňuje hodiť návnady s hmotnosťou (8-25 g) dostatočne ďaleko. Spojenie oboch úsekov prebieha ako v STEEK. Model možno nazvať univerzálny. S pradením sa podarilo loviť štiky a od brehu, a z lode, na jazere alebo rieke. Teoreticky, akákoľvek návnada bude vhodná pre rybolov v limite cesta, ale odborníci odporúčajú použitie spinnerov a silikónových rýb.

Rybársky prút je vybavený kvalitnými krúžkami, ktoré sú namontované na jednej nohe. SiC vložky sú odolné voči pleteným vlascom. Rukoväť je lemovaná neoprénom, držiak skrutky pevne fixuje cievku na tyči.

Hlavné výhody:
 • nízka cena;
 • univerzálnosť;
 • posylistost;
 • vysoko kvalitné kovanie.
nevýhody:
 • nízka citlivosť;
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Toto pradenie mi dalo. Počas sezóny sa nám podarilo chytiť veľa šťuky a ostriežov. Chýba mi poháre v tomto prútiku.

Najlepšie pradenie na chytanie štiky z lode

MIKADO KAMISORI ZANDER 198 (WAA436-198)
5 569
S MIKADO KAMISORI ZANDER 198 točíte, môžete loviť trofej šťuku pomocou plávajúceho plavidla. Rýchle zostavenie formulára vám umožní efektívne využívať woblery alebo jig návnady. Rybári v hodnoteniach lichotene hovoria o vynikajúcej citlivosti, ktorá je dôležitá pri chytaní pasívneho predátora. Jedným z dôvodov dobrej senzoriky je inštalácia rúrkového hrotu. Horná hranica testu je obmedzená na 35 g, čo vo väčšine prípadov postačuje na cielenú extrakciu hlbokej šťuky. Výrobca vybavil tyč prietokovými krúžkami Fuji K a bolo možné znížiť trenie pomocou vložiek Alconite.

Spinningisti dobre hovoria o sedadle navijaka Fuji TVS, jasne prenášajú najviac opatrných uhryznutí do ruky. Jednodielny model je vhodný pri cestovaní z lode, ale trochu ťažkopádny z hľadiska prepravy.

Hlavné výhody:
 • vynikajúca citlivosť;
 • posylistost;
 • rozmiestnená rukoväť;
 • pohodlné katushkoderzhatel.
nevýhody:
 • nepohodlné pre dopravu;
 • vysoká cena.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Spikebone udrel, aj slabé dotyky sú dané do ruky. Tam sú niektoré nepríjemnosti s dopravou, ale palica je len super v práci.
Salmo Sniper ULTRA SPIN 25 (2516-180)
864
Hlavnými výhodami zvlákňovacej tyče Salmo Sniper ULTRA SPIN 25 sú cenová dostupnosť a univerzálnosť. Kompozitné polotovary úspešne kombinujú nízku hmotnosť (113 g), silu a citlivosť. Skúšobné zaťaženie návnady je v rozsahu 5-25 g, čo je dosť pre rybolov na rieke aj v nehybnej vode. Krátke pradenie (1,8 m) je vhodné pre prácu v člne, čo robí jig a jerk vedenie. Pohodlie pre rybárov je zabezpečené korkovou rukoväťou, medzi jej dvoma časťami je klasický držiak navijaka so spodnou sponou. Dve kolená sú spojené ako Over Steek.

Tyč je určená predovšetkým pre amatérov, pradiarenskí majstri nemajú radi strednú štruktúru polotovaru a kompozitného materiálu. Presné umiestnenie priechodných krúžkov si však zaslúži pochvalu, ako aj kvalitu stavby.

Hlavné výhody:
 • primeranú cenu;
 • kompaktnosť a ľahkosť;
 • sila;
 • univerzálnosť.
nevýhody:
 • vytvorenie formy stredne;
 • kompozitného materiálu.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Vo všeobecnosti, spinning zanecháva dobrý dojem. Len z vyvazhivanija ryby nedostali náležité potešenie, pretože forma silne ohýba.

Najlepšie pobrežnej spinning šťuku

Čierna diera Classic 264 - 270
7 200

Veľmi úspešnou líniou na lov šťuky, ostrieža, pstruha a jalovca bola línia pradiarenských prútov Black Hole Classic. Modely 264 - 270 cm dlhé sú najvhodnejšie pre pobrežný rybolov.Roztoky sú ľahko prístupné, jednoduché a rýchle. Polotovar tyče je vyrobený z vysokomodulového grafitu IM 8, ultraľahké krúžky s vložkami Fuji SiC sú usporiadané podľa novej schémy. Na jednej strane sa zníži trenie rybárskeho vlasca na krúžkoch a na druhej strane sa zaťaženie polotovaru počas kritického zaťaženia zníži. Konštrukcia sedla navijaka Fuji je ergonomická a má vysoké rezonančné vlastnosti. Rukoväť je vyrobená z korku, doplnená puzdrom.

Hlavné výhody:
 • vysoká vzdialenosť odlievania;
 • spoľahlivosť a trvanlivosť;
 • vynikajúca citlivosť.
nevýhody:
 • neboli odhalené.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Nazývam svoju čiernu halu 2,7 m skutočným robotníkom. Už dva roky som ho používal, tyč sa zachovala v perfektnom stave. Rybári sú hlavne z brehov riek a jazier. Návnady lietajú ďaleko a počas vedenia je cítiť každý dotyk dna.
SHIMANO JOY XT SPINN 270 MH (SJXT27MH)
1 950
Dobrou voľbou pre rybárov, ktorí dávajú prednosť pobrežnej metóde pri rybolove štiky, by bol nákup spinningového rybárskeho prútu SHIMANO JOY XT SPINN 270 MH. Palica má mechanickú pevnosť, vynikajúce hádzacie vlastnosti. Použitie sklených vlákien pri výrobe polotovarov priaznivo ovplyvnilo náklady na spriadanie. No pracuje sa na tyč, keď trhá veľké šťuky, rybár môže bezpečne vynútiť potápanie. Okrem toho, trvanlivé spriadanie odpúšťa nepresné zaobchádzanie s prevodom, náhodný pád nevypne formulár.

Pre návrh rukoväte výrobca používal tradičný korok. Dĺžka (2,7 m) a test (15-40 g) sú optimálne pre extrakciu zubových predátorov v riekach a jazerách. Odborníci definujú štruktúru formulára ako stredne rýchly, takže výber návnad je pomerne široký. Výnimkou sú woblery, ktoré oživujú trhané príspevky.

Hlavné výhody:
 • vynikajúce hádzacie vlastnosti;
 • primeranú cenu;
 • silná forma;
 • kvality.
nevýhody:
 • veľká hmotnosť (303 g);
 • nie je vhodný na zášklby.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Som rád, že som si kúpil spinning Shimano za prijateľnú cenu. Chytím hlavne na riekach, rozsah je úplne spokojný. Vykopal 2-librovú šťuku bez pristávacej siete.

Najlepšia teleskopická spinning štika

MIKADO NIHONTO MH TELESPIN 240
20 290

Pre rybárov, ktorí ocenia spinningový rybolov pre mobilitu, sa vytvorí teleskopická tyč MIKADO NIHONTO MH TELESPIN 240. Tento dizajn je dobrý, pretože môžete raz vybaviť rybársky prút a niesť ho so sebou v aute. V transportnej polohe točí len 62 cm, teleskopické profily sú vyrobené z uhlíkových vlákien, rukoväť je zdobená penovou gumou. Taktiež bolo možné znížiť hmotnosť spriadania na 110 g vďaka ľahkým krúžkom s vložkami z karbidu kremíka. Pohodlný dizajn na sedle navijaka. Pre rybárske prsty sú ergonomické výklenky, upevnenie cievky je tvorené upínacou maticou. Počas prepravy je bezpečnosť krúžkov zabezpečená plastovým uzáverom.

Hlavné výhody:
 • univerzálnosť;
 • ľahkosť a sila;
 • vysoko kvalitná montáž.
nevýhody:
 • urobené.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Mám rád ďalekohľady, aby som rýchlo zaradil zariadenie do polohy. MIKADO NIHONTO MH TELESPIN 2,4 m zasiahla citlivosť a ľahkosť. Snažil som sa chytiť prípravok a woblery. Škoda nebola.
SHIMANO JOY TELESPINN 270 MH (SJTE270MH)
1 680

Značka SHIMANO JOY TELESPINN 270 Prút je určený pre domácich rybárov za atraktívnu cenu. Tento ďalekohľad sa radikálne líši od starých ďalekohľadov. Hoci forma je vyrobená zo sklených vlákien, je ťažké nazývať rybársky prút dubu. Model s dĺžkou 270 cm má cesto 15-40 g, ktoré umožňuje použitie veľkej návnady. Palica je najvhodnejšia pre pobrežný rybolov štiky, parabolická štruktúra blanku má pozitívny vplyv na vzdialenosť odlievania woblerov, spinnerov a silikónových rýb.

Výrobca navrhol formu v klasickom čiernom štýle, neoprénová rukoväť sa nebojí slanej vody. Ale väčšina zo všetkých začiatočníkov spinningistov je potešená malou prepravnou dĺžkou (75 cm).

Hlavné výhody:
 • trvanlivosť a spoľahlivosť;
 • neoprénová rukoväť;
 • posylistost;
 • kompaktnosť.
nevýhody:
 • veľká hmotnosť (303 g);
 • tvrdý vershinka.
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Na základe zvyku radšej používam teleskopické rybárske prúty. Spinningovi sa páčil jeho dlhý dosah, dokonca aj lyžica vážiaca 10 g prútika posiela na vzdialenosť 20 m.

Najlepšia ultralehká spinning štika

Salmo Diamond MICROJIG 8 210 (5500-210)
2 218
Na prilákanie jemných návnad bol vytvorený spinningový diamant Salmon Diamond MICROJIG 8 210. Ultralehký rybársky prút má super citlivú špičku z pevného grafitu, ktorý dokonca zaznamenáva uštipnutie pasívnej štiky. Rybári oslavujú dobrú kombináciu ceny a kvality. Rybársky prút je beztiažový (100 g) a výber návnad je obmedzený na 2-8 g. Rýchly nástavec umožňuje používať rôzne techniky rybolovu, počnúc prípravkom a končiac zášklbom. Zásuvné spriadanie je vybavené zosilnenými priechodkami a vložky z karbidu kremíka sú zodpovedné za minimálne trenie vedenia.

Tyč pohodlne sedí v ruke, oddelená rukoväť je orámovaná pomocou moderného EVA materiálu. Je rozdelený skrutkovým držiakom.

Hlavné výhody:
 • vysoká citlivosť;
 • ľahkosť a kompaktnosť;
 • pohodlná rukoväť;
 • rozumnú cenu.
nevýhody:
 • popraskaný lak.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Hoci nie som veľký špecialista na ultralite, ale táto palica sa obrátila na môj svetonázor. Teraz sa mi nepáči poklevka alebo vyvadivaniem, a samotný proces zvádzania zubatý dravec.

Každý rybár má svoje vlastné požiadavky na pradenie. Pri love na šťuku je dôležité mať istotu v spoľahlivosti tyče. Toothy dravec často robí náhle trhne, robí "sviečky", skákanie z vody. Pri nastavení trecej cievky na návnadu je nesprávne zaťaženie.

Tí spinningisti, ktorí sa rozhodli pre spôsob rybolovu, by si mali vybrať tyč s úzkym smerom. Ultralight milenci zapadajú do najjednoduchších "palíc". A pre zášklbanie fanúšikov je dôležité, aby sa pri zapájaní veľkého woblera spriadalo s odporom návnady. Priaznivci jig rybárčenia preferujú pevné modely s citlivým tipom.

Niektorí rybári len zriedka chodia na rybník, nepoznajú moderné elektroinštalácie a vybavenie. Je lepšie si vybrať kompaktné teleskopické tyče, ktoré sa ľahko prepravujú a používajú. Koniec koncov, akékoľvek umelé návnady sa môžu vykonávať pod vodou rovnomerným otáčaním cievky. Tento prístup tiež prináša dobré výsledky, keď je šťuka hladná a nie vybíravá.

Vyhodnoťte svoje finančné možnosti a vyberte si vhodné pradenie pre seba, priateľa alebo blízkeho. Možno vám poskytne očarujúce víťazstvo v tvrdom boji s trofejou!

Loading...