Top 10 smartfónov v roku 2019

Hodnotenie najlepších inovácií smartfónov v roku 2019 - podľa posudkov odborníkov a kupujúcich.

Hlavná časť už ohlásených inovácií smartfónov v roku 2019 sa objavila v maloobchode a je čas zhrnúť priebežné výsledky.

Po prvé, je zrejmý záujem hlavných výrobcov o cenové segmenty, ktoré predtým ignorovali. Som rád, že expanzia v kategórii rozpočtových smartfónov v roku 2019 sa neuskutočňuje zhoršovaním kvality týchto smartfónov, ale aj použitím ľahkej verzie systému Android. Vidíme ďalší globálny trend v túžbe spoločností z prvých piatich zvýšiť ziskovosť rozdelením na sub-značky. Po Xiaomi sa Huawei rozhodol nasledovať OPPO so svojou linkou RealMe. Zostáva čakať na túto iniciatívu na podporu spoločnosti Samsung a Apple.

Pokiaľ ide o technický režim, nie je nemožné si všimnúť začiatok hromadného zavedenia snímačov odtlačkov prstov na subcreen, koniec éry „rany“ a ďalšiu komplikáciu hlavných kamier. Považujeme prvý za trochu predčasný, pokiaľ ide o ultrazvukové odtlačky prstov, ktoré sú stále zreteľne podradené ich kapacitným príbuzným v presnosti a rýchlosti práce. Rezy v tvare kvapiek a „diery“ na obrazovkách tiež nie sú ideálne z rôznych dôvodov. A naozaj kvalitné univerzálne fotografické možnosti v smartfóne nie sú potrebné pre všetkých a podobné zariadenia v zásade nie sú dostupné.

Takže sme pochopili, ktorý telefón je lepšie kúpiť v roku 2019.

Hodnotenie najlepších inovácií smartfónov v roku 2019

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepší smartfón v roku 20191Redmi Go 1 / 8GB9.0 / 104 990
2Honor 8A9.0 / 109 990
Najlepší nový smartfón v triede 2019 strednej triedy1Samsung Galaxy A509.5 / 1019 990
2Poznámka 79.5 / 1015 990
3Motorola Moto G7 Power8.0 / 1017 990
Najlepšie nové smartphony v strednej triede 20191Sony Xperia 10 Plus Dual7.0 / 1024 990
Najlepšie nové smartphony v roku 2019 high-end1Xiaomi mi99.5 / 1038 990
2Čestný pohľad 209.0 / 1037 990
Najlepšia vlajková loď smartphonov v roku 20191Samsung Galaxy S10e9.3 / 1056 990
2HUAWEI P30 Pro9.0 / 1069 990

Najlepší smartfón v roku 2019

Redmi Go 1 / 8GB
4 990

Spoločnosť Xiaomi nás nikdy neprestane udivovať a potešiť. Výrobca ultra-populárnych smartfónov má v úmysle chopiť sa ešte väčšieho podielu na trhu a pomôcť mu s implementáciou ambicióznych plánov bude rozdeliť rodinu Redmi do samostatnej značky a vyvinúť cenovú kategóriu ultra-rozpočtu. Zdá sa, že príklad Huawei a Honor sa zdali vodcom Xiaomi tak presvedčiví, že sa rozhodol prekonať ho (nezabudnite na Pocophone). Pokiaľ ide o cenovú expanziu - spoločnosť sa nesnažila znižovať cenu zodpovedajúcej novosti z roku 2019 kvôli menej kvalitným komponentom a iným trikom, ale išla cestou používania odľahčenej verzie Androidu, ktorá je výrečne označená názvom smartfónu.

Ako viete, nepríjemnou vlastnosťou takýchto zariadení je, že mnohé "bežné" aplikácie pracujú pre nich s ťažkosťami a niektoré nechcú začať vôbec kvôli nedostatku systémových prostriedkov. Mimochodom, táto sa prejaví aj obmedzením funkčnosti inteligentnej elektroniky zápästia.

Hlavné výhody:
 • dobrý výkon;
 • dobrá obrazovka;
 • pamäťová karta má samostatný slot.
nevýhody:
 • Android Go zahŕňa použitie optimalizovaných aplikácií;
 • obmedzená funkčnosť hodiniek / náramkov;
 • priemerné kamery.
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Ľudia, ak hľadáte telefón pre deti od 9 rokov, ako je moja, a až 11 - to je dosť pre oči! Smartphone je vhodný pre tých, ktorí potrebujú minimum a za rozumné peniaze.
Honor 8A
9 990

Zavedenie masovej podpory bezkontaktných platobných technológií v dostupných smartfónoch bolo len otázkou času a pri ďalšej aktualizácii rodiny Honor sa v tomto smere urobil ešte jeden krok. Spoločnosť nezbavila model 8A (juniorský zástupca rozpočtového riadku) funkčnosti NFC a ja by som chcela dúfať, že jeho iniciatívu v roku 2019 podporia iní výrobcovia. Je tiež pozoruhodné, že novinka získala zjednodušenú verziu firemného dizajnu so zvislým pruhom na zadnom paneli a stále módnym odkvapkávaním na obrazovke. Kvalita tohto nespôsobuje žiadne sťažnosti, čo nie je prekvapujúce dnešnými štandardmi, výkon telefónnej výplne stačí na súčasnú prevádzku piatich až šiestich aplikácií a spustenie náročných hračiek aspoň pri minimálnom nastavení. Zjavné umelé obmedzenie potenciálnych schopností komornej časti Čestnej 8A je však nepríjemné.

Hlavné výhody:
 • čerstvé Android;
 • NFC modul;
 • vysoko kvalitná obrazovka;
 • pomerne dobrý výkon;
 • trojitý podnos pre karty;
 • pekný dizajn chrbta.
nevýhody:
 • jednopásmové Wi-Fi;
 • hlavná kamera je schopná snímať oveľa lepšie;
 • veľké "bradu" s logom.
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobrý telefón, len fotoaparát nie je potešený, aby som bol úprimný. Snímky sú viac-menej získané v jasnom dennom svetle. Veľa hluku, nemôžem uveriť, že otvor 1,8.

Najlepší nový smartfón v triede 2019 strednej triedy

Samsung Galaxy A50
19,990 (pre model s pamäťou 4/64 GB)

Vzácny prípad, keď smartphone strednej triedy rozpočtu od spoločnosti Samsung príjemne prekvapený. Na rozdiel od zavedeného názoru o kľúčových vlastnostiach radu Galaxy A je novinka tohtoročnej rodiny potešená dostupnosťou produktívnej hardvérovej platformy a skutočne vynikajúcou autonómiou. Súčasne dobré talenty z hľadiska natáčania fotografie / videa nezmizli. Prirodzene, s inštaláciou normálneho softvéru pre fotoaparáty, Samsung nie je v žiadnom zhone vytvoriť konkurenciu pre svoje vlajkové lode. Stačí sa pozrieť na "bohatstvo" nastavenia manuálneho režimu v Galaxy A50. Minimálne má zmysel vypnúť AI.

Okrem iných funkcií nových smartfónov značky stojí za zmienku aj snímač odtlačkov prstov integrovaný do displeja (nie najchytrejší na svete), ako aj vznik nového samoštúdia s zaujímavými vlastnosťami.

Hlavné výhody:
 • vysoko kvalitný displej AMOLED;
 • dobrý výkon;
 • vynikajúca autonómia;
 • slušné kamery;
 • zaujímavé vlastnosti nového obalu;
 • existuje modul NFC;
 • samostatný slot pre pamäťovú kartu.
nevýhody:
 • nenápadný skener odtlačkov prstov;
 • veľmi málo nastavení fotoaparátu v manuálnom režime;
 • zmizol obrazový komponent.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Obrazovka a batéria sú vynikajúce. Nakoniec, vyvážený produkt od spoločnosti Samsung za rozumné peniaze. Ani som si nemyslel, že Kórejčania by sa odvážili dostať sa do čínskej cenovej kategórie bez toho, aby v ničom zrezali telefón.
Poznámka 7
15,990 (pre model s pamäťou 4/64 GB)

Prvorodený z akejkoľvek značky jednoducho nemá právo byť priemerný a v Xiaomi sú také veci dobre pochopené. A čo sa týka silného vycpávania a štýlového vzhľadu smartfónu pre bežných 15 tisíc ľudí, nikoho nikoho neprekvapuje, spoločnosť sa rozhodla urobiť hlavnú stávku na novinky z kamery. Skutočne, 48 megapixelov s 1/2 palcovou fyzickou veľkosťou fotomatrix je vážny potenciál, aj keď je stlačený do cenovo dostupného cenového rozpätia. V skutočnosti, vlastníci Redmi Poznámka 7 sú jednoducho tlačil experimentovať s alternatívnym fotoaparátom softvér, aj keď v katabatic stave, tento smartphone umožňuje získať veľmi slušné obrázky. Bohužiaľ, pokiaľ ide o podporu technológie NFC, politika „strany“ zostáva nezmenená, takže novinka je nevhodná pre bezkontaktné platby. Ďalšou nepríjemnou črtou tohto telefónu je znateľný škrt, ktorý bol pre smartfóny Redmi predtým úplne neobvyklý.

Hlavné výhody:
 • veľmi nádejná hlavná kamera;
 • výkonná hardvérová platforma;
 • veľkolepý vzhľad.
nevýhody:
 • "Drop" nemožno skryť;
 • znateľný pokles výkonu pri zaťažení;
 • žiadny modul NFC;
 • slot pre hybridnú kartu.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Design úžasné, najmä v modrom, chladnom dúhovom gradiente. Keď ho držíte v ruke, nezanecháva pocit, že stojí oveľa viac ako jeho cena. Obrazovka je šťavnatá, všetky farby sú na mieste, okraj jasu je vynikajúci.
Motorola Moto G7 Power
17 990

Dlho trpiaca značka Motorola tiež predstavila ďalšiu aktualizáciu svojej strednodobej rozpočtovej položky a rozšírila škálu zodpovedajúcich modelových radov na štyri pozície s dôrazom na rôzne požiadavky potenciálnych kupujúcich. Najzaujímavejšie je samozrejme „plus“ verzia Moto G7, ktorej kamera má optický stabilizačný systém. Bohužiaľ, zistenie, že v domácom maloobchode je stále problematické, a zostávajúce variácie, Power sa zdá byť praktickejšie. Výrobca sľubuje až trojdňovú výdrž batérie s miernym zaťažením a najnovšia podpora technológie TurboPower vám umožní veľmi rýchlo dobiť batériu. Áno, v súčasnosti je na trhu veľa smartfónov s priestrannou batériou, ale koľko z nich sa môže pochváliť NFC modulom? Okrem toho pripomíname, že fanúšikovia značky, tieto zariadenia sú cenené pre množstvo pohodlných a niekedy jedinečných softvérových čipov.

Hlavné výhody:
 • vysoká autonómia a veľmi rýchle nabíjanie;
 • Podpora technológie NFC;
 • pohodlný rozšírený systém gest;
 • zaujímavé softvérové ​​čipy.
nevýhody:
 • originálny dizajn;
 • nafúknuté ceny.
8.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Motofishki - veľmi pohodlné, odporúčam! Dizajn a značka vyniká medzi anonymnými lesklými huavei. Všeobecne platí, že veľmi dobrý telefón, ak fotoaparát nie je pre vás dôležité.

Najlepšie nové smartphony v strednej triede 2019

Sony Xperia 10 Plus Dual
24,990 (pre model s pamäťou 6/64 GB)

Ak chcete sledovať filmy na svojom smartfóne, ale stále ich obťažujete čiernymi pruhmi okolo okrajov obrazovky, venujte pozornosť novým produktom spoločnosti 2019 od spoločnosti Sony. Japonský výrobca umiestňuje svoje desiate série ako zariadenia, ktoré umožňujú najpresnejší prenos emocionálnej zložky filmu. Nie je jasné, prečo táto koncepcia neobsahuje stereo zvuk. Je pozoruhodné, že spoločnosť sa zaujímala aj o schopnosť fotoaparátu strieľať v klasickom formáte „kino“ 21: 9, ale tu nie je všetko tak jasné. Faktom je, že pre hlavnú fotomatrix Xperia 10 Plus sú strany prepojené ako 4: 3, tzn. potrebný obraz vyniká pre jej banálne rezanie všetky "extra". Prirodzene, s určitou stratou detailov. Nové smartfóny od spoločnosti Sony však jasne ukazujú pozitívne zmeny v kvalite následného spracovania obrázkov. Pokiaľ ide o relatívne nízke hodnotenie tohto modelu, je to spôsobené úprimne predraženou cenou, ktorá nezodpovedá úrovni platformy Snapdragon 636.

Hlavné výhody:
 • vynikajúca kvalita obrazovky;
 • filmový pomer strán;
 • dobrý zvuk cez slúchadlá;
 • oddelené sloty pre karty.
nevýhody:
 • problémový snímač odtlačkov prstov;
 • žiadne stereo reproduktory;
 • žiadne tlačidlo fotoaparátu;
 • neexistuje gyroskop;
 • nafúknuté ceny.
7.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Neexistuje žiadna taká vec ako Sony zvyčajne trpí - druh akvarel / mydlo, ktorý bol pozorovaný od Z1. V skutočnosti kamera nemá len 4K HDR.

Najlepšie nové smartphony v roku 2019 high-end

Xiaomi mi9
38,990 (pre model s pamäťou 6/128 GB)

Nová vlajková loď Xiaomi v roku 2019 opäť dokazuje, že smartfón so špičkovou výplňou nemusí šokovať svojou cenovkou. Vo férovosti si všimneme, že samotný Mi9 je len jednočipový systém Snapdragon 855 a všetko ostatné, aj keď bezvýznamne, je horšie ako hardvér, ktorý stojí v vlajkovej lodi zariadení významnejších výrobcov. Jeho displej napríklad nepodporuje DCI-P3 a HDR10 +, zadná kamera nemá žiadnu optickú stabilizáciu atď. Navyše samotný fakt použitia rovnakých základných senzorov pre smartfóny pre 35 a 15 tisíc rubľov deprimuje (poznámka Redmi 7). A ja by som tiež rád bezpečnejší systém rozpoznávania tvárí, pretože mód snímačov odtlačkov prstov pod obrazovkou je trochu pred kvalitou týchto odtlačkov prstov. No, bezchybný firmware na začiatku predaja starších modelov radu Mi sa môže len zriedka pochváliť.

Hlavné výhody:
 • horná náplň;
 • účinný chladiaci systém;
 • čestný 2x optický zoom;
 • ultra širokouhlý fotoaparát s automatickým zaostrovaním;
 • výrazne zlepšená kvalita snímania videa;
 • rýchle bezdrôtové nabíjanie
nevýhody:
 • Surový softvér;
 • oficiálne nemá ochranu pred vlhkosťou;
 • karta nepodporuje.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Robí skvelé zábery, rovnako ako rýchlosť práce. Všeobecne platí, že telefón je veľmi príjemné držať v ruke, je to ako mušle s perlou, veľmi príjemné vo všetkých ohľadoch.
Čestný pohľad 20
37,990 (pre model s pamäťou 6/128 GB)

Tento smartphone je jedným z prvých nových produktov z roku 2019 s „dierou“ pod predným fotoaparátom na obrazovke. Našťastie, výrobca odolal pokušeniu preložiť aktuálny pohľad na ideálny smartphone do View 20 a uložil klasický snímač odtlačkov prstov. Nemenej príjemné je, že v prípade telefónu bolo miesto pre dobrý starý audio jack. Je škoda, že sa o zásobníku pre pamäťovú kartu nedá povedať. Ďalšou príčinou ľútosti je hlavná kamera. Je postavená na jedinej, aj keď sľubnej matici IMX586 s rozlíšením 48 megapixelov (to isté je v prípade smartfónov Xiaomi, o ktorých sa hovorí vyššie) a od druhej šošovky sa takzvaná kamera ToF špecializuje na vytváranie trojrozmerných modelov. Z hľadiska konvenčného streľby slúži na presné určenie vzdialenosti k objektu a či potrebujete 3D rozloženie ako bonus - rozhodnite sami.

Hlavné výhody:
 • vynikajúci výkon;
 • Celoobrazovkový dizajn Infinity-O;
 • kvalitná streľba;
 • slušnú autonómiu.
nevýhody:
 • konštruktívne obmedzenia režimov streľby;
 • nemá ochranu pred vlhkosťou;
 • karta nepodporuje.
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Naozaj, cool autonómia. Pri normálnom používaní (volania, poslovia, surfovanie neta) po dobu 2-3 dní stačí a stále zostáva. Hodiny sú tiež pripojené k potrubiu.

Najlepšia vlajková loď smartphonov v roku 2019

Samsung Galaxy S10e
56,990 (pre model s pamäťou 6/128 GB)

Aby sme dali prednosť najmladšej verzii vlajkovej lode modelu Samsung, boli sme nútení naraz niekoľkými úvahami. Po prvé, „plochý“ displej takmer rádovo znižuje počet falošných pozitív spôsobených vysokou citlivosťou senzorickej vrstvy a zakrivených hrán starších príbuzných S10e. Po druhé, vrtošivosť a nešťastie subcreen ultrazvukového skenera mohli byť odpustené, ak výročné Galaxy S neztratili svoj systém rozpoznávania očnej dúhovky. Dôvodom pre to je jasné - „perforovaná“ predná kamera je kompromisným riešením a dodatočný senzor na prednom paneli zhorší situáciu ešte viac. Nakoniec, rovnako ako kompaktné smartfóny, ak môžete povedať o zariadení s uhlopriečkou 5,8 palca.

Hlavné výhody:
 • obrazovka bez ohybov;
 • najmodernejšie verzie bezdrôtových rozhraní;
 • obojsmerné bezdrôtové nabíjanie (môže sa nabíjať sám);
 • veľká komorná časť;
 • podmienečne kompaktné rozmery.
nevýhody:
 • žiadne rozpoznanie irisom;
 • mladšia verzia nemá teleobjektív (a optický zoom);
 • Snímač odtlačkov prstov nie je vhodný pre ľavákov.
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Jeden z najlepších telefónov, ktoré boli po celý čas vydané, je kompaktný, extrémne výkonný, nekompromisný a jednoducho veľmi kvalitný.
HUAWEI P30 Pro
69 990

Nový photoflug Huawei spôsobuje kontroverzné pocity. Na jednej strane je dobré, že sa spoločnosť snaží nájsť neštandardné príležitosti na zlepšenie výsledkov streľby v ťažkých podmienkach. Na druhej strane sa zdá, že koncepcia takejto zásadnej zmeny v komorovej časti P30 Pro nie je úplne premyslená. V prvom rade máme na mysli nahradenie klasického RGB modulu RYYB (žlté pixely namiesto zeleného). Mnohí odborníci sa domnievajú, že prechod na neštandardný farebný priestor bude nevyhnutne znamenať čiastočnú stratu informácií v niektorých častiach spektra. Rovnaký ružový nádych, o ktorom sa hovorilo v posudkoch a na špecializovaných fórach, kvôli tomuto faktoru. Aj keď sa znalci farieb mýlia, obchod nebude robiť bez niekoľkých úprav algoritmov dodatočného spracovania.

Druhým nejednoznačným momentom je odmietnutie monochromatického senzora.Analógie sú vždy podmienené, ale je to ako strata zvuku „trubice“ pre audiofily. Čo sa týka vzhľadu periskopickej kamery s 5-násobným zoomom, stále existuje veľmi málo spoľahlivých analýz na objektívne posúdenie jej moderného výkonu.

Hlavné výhody:
 • dobre sa chová v podmienkach s nedostatkom svetla;
 • optimálny širokoúhlý modul;
 • perspektívna periskopická kamera;
 • inovatívna kamera ToF;
 • reverzibilné bezdrôtové nabíjanie.
nevýhody:
 • existujú problémy so správnym prenosom niektorých odtieňov;
 • videozáznamu ďaleko od vlajkovej úrovne;
 • špecifické umiestnenie a typ dynamiky zvuku;
 • zjednodušeného systému rozpoznávania tváre.
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Môj prvý smartphone, ktorý bol v automatickom režime schopný strieľať hviezdy.

S najväčšou pravdepodobnosťou bude v roku 2019 veľa ďalších smartfónov hodných vašej pozornosti a neskôr túto revíziu najlepších nových produktov určite doplníme. Ale aj medzi tými modelmi, ktoré sa podarilo dostať do okien mobilných obchodov, dostatočný počet zaujímavých možností na nákup a pre každý vkus.

Majte dobrú voľbu!

Loading...