6 najlepších smartfónov s veľkou obrazovkou

Výber najlepšieho phabletu
Autor: Vladimir Nyenets

Nie každý sa rozhodne kúpiť smartphone s veľkou obrazovkou. Nechcem ju vložiť do vrecka, je nepohodlné ju ovládať jednou rukou, zatiaľ čo iní sa na vás pozerajú s radosťou. Ako jeden multimediálny prístroj je však výhodnejší phablet ako jeho malé náprotivky. Je jednoduchšie písať text, je ľahšie rozobrať malé detaily v celkovom obraze (bez zmeny mierky), hrateľnosť je pohodlnejšia.

Rozhodnete sa, a najlepší smartphone s veľkou obrazovkou, dúfame, vám pomôže vybrať toto hodnotenie. Pokúsili sme sa pokryť všetky najobľúbenejšie kategórie v našom rebríčku najlepších fabletov 2017-2018 - podľa recenzií odborníkov a bežných zákazníkov. Šírka obrazovky prezentovaných modelov je najmenej 6 palcov.

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepší smartphone s najväčšou obrazovkou1Xiaomi Mi Max 2 64 GB9.5 / 1011 490
Najzaujímavejšie phablet1Lenovo Phab2 Pro9.3 / 1018 500
Najlepšie lacné smartphony s veľkou obrazovkou1Meizu m3 max9.3 / 1018 500
Najlepšia prémia phablet1Samsung Galaxy Note 8 64 GB9.8 / 1044 980
Najvýhodnejší phablet strednej triedy1Samsung Galaxy C9 Pro9.7 / 1011 490
Najlepší smartphone s veľkou obrazovkou a dobrým fotoaparátom1OPPO F5 4 / 32GB9.6 / 1013 800

Najlepší smartphone s najväčšou obrazovkou

Xiaomi Mi Max 2 64 GB
11 490

Hodnotenie tohto phabletu by bolo ešte vyššie, poskytlo by svojim vývojárom pohodlné prepínanie rozhrania na ovládanie jednou rukou. Bohužiaľ, tento okamih nie je premýšľaný nimi, nie menej ako niektoré otázky ergonómie. Napríklad, s dostupnou hrúbkou a šírkou karosérie nie sú relevantné ani stredne ostré bočné plochy a kombinácia 2,5D skla a veľkého polomeru zaoblených hrán jednoducho nevyvoláva žiadny iný výsledok.

Menej zrejmý „mínus“ dizajnu je spojený s tradičným umiestnením skenera odtlačkov prstov na zadnej strane smartfónu. V prípade kompaktných zariadení prst „nájde“ vhodnú platformu bez akýchkoľvek problémov, ale niekedy bude potrebné zachytiť phablet. Zvyšné nedostatky nie sú také dôležité a typické pre väčšinu lacných modelových radov spoločnosti. Pokiaľ ide o výhody Mi Max 2, okrem pevnej uhlopriečky, jasne obsahujú aj priestrannú nabíjateľnú batériu. Výkon "vypchávky" nie je rekordný a je nepravdepodobné, že by ste si mohli vychutnať hernú krásu pri nastavení maximálnej kvality grafiky, ale nemôžete ju nazvať nízkoenergetickou.

Hlavné výhody:
 • vynikajúca autonómia smartfónu s takou uhlopriečkou;
 • veľká obrazovka;
 • rozumnú cenu.
nevýhody:
 • nepodporuje bezkontaktnú platobnú technológiu;
 • nefunguje na všetkých súčasných LTE pásmach;
 • Je ťažké držať zariadenie a ovládať ho jednou rukou.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Výkonná batéria - aj pri pravidelnom používaní navigátora, sledovanie videa a čítanie kníh, pokojne žije až do noci s rezervou 25%. A ak použijete mierne, trvá tri dni.

Najzaujímavejšie phablet

Lenovo Phab2 Pro
18 500

Na druhom mieste v rebríčku najlepších fabletov - Lenovo Phab2 Pro. Pomaly a nevyhnutne virtuálna realita preniká do nášho každodenného života. V prípade Phab2 Pro je to technológia Tango AR, ktorá umožňuje skenovať dostupný priestor, vytvárať 3D model prostredia a kontrolovať vzájomný pohyb objektov v ňom. To všetko sa robí pomocou množstva rôznych snímačov a dvojice oddelených kamier. Predpokladá sa, že jedného dňa budú smartphony s takýmito „čipmi“ pre svojich majiteľov užitočné ako navigátory a sledovače na málo známych budovách. Napríklad v múzeu ☺. Pokiaľ príslušné verejné miesta nie sú pripravené na takúto službu, smartfón sa dá použiť na diaľkové meranie rozmerov, ako aj na implementáciu ďalších zaujímavých funkcií (po inštalácii potrebných aplikácií, vrátane špeciálnych hier).

Tradičné schopnosti odporúčaného smartfónu sú tiež veľmi hodnotné: relatívne produktívna platforma, 2K displej, pevná kapacita batérie, podpora všetkých 4G frekvencií, na ktorých môžu pracovať domáci telekomunikační operátori (modifikácia PB2-690M).

Hlavné výhody:
 • podpora technológie rozšírená realita Tango;
 • dobrý výkon železa;
 • dobrý zvuk;
 • Pracuje na všetkých súčasných LTE pásmach;
 • môže byť použitý ako IR diaľkové ovládanie.
nevýhody:
 • kombinovaný slot pre pamäťovú kartu a druhú SIM kartu;
 • Technológia Daydream VR nie je podporovaná;
 • Aplikácie Tango fungujú len v perfektných podmienkach;
 • regionálne obmedzenia pre viaceré aplikácie.
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
S pomocou tohto phablet je vhodné zapojiť sa do virtuálneho nakupovania. Prinajmenšom môžete model miestnosti „odstrániť“ a vyhodnotiť, ako sa v ňom bude hľadať plánovaný nákup.

Najlepšie lacné smartphony s veľkou obrazovkou

Meizu m3 max
18 500 (pre model s pamäťou 64 GB)

Meizu nepovažoval za potrebné vydať modifikáciu prvého v jeho histórii phablet s kapacitou pamäte menšou ako 64 GB. Je to škoda, pretože by mu stačilo 32 koncertov. Faktom je, že herný potenciál tohto smartfónu nie je príliš vysoký a vlastnosti nainštalovaného foto modulu neumožňujú počítať s obzvlášť vysoko kvalitnými obrázkami. Aspoň za zhoršených svetelných podmienok. Ale tento model môže byť bezpečne odporučený pre fanúšikov sledovať video alebo pozrieť sa cez fotoalbumy priateľov prostredníctvom internetu. Obrazovka M3 Max je vynikajúca a čo je najcennejšie, prakticky nemá žiadne parazitné odtiene a jej predvolené nastavenia teploty farieb sú takmer ideálne. Medzi výhody phablet patrí najpohodlnejšie multifunkčné tlačidlo mTouch so vstavaným skenerom odtlačkov prstov. Pri hodnotení praktickosti sa len málo ľudí chce vrátiť k tradičným dotykovým tlačidlám. Nakoniec, na rozdiel od ponuky Xiaomi uvedenej vyššie, smartphone Meizu pracuje na všetkých 4G pásmach používaných našimi telekomunikačnými operátormi. V ktoromkoľvek mieste, kde je len primerané pokrytie, je k dispozícii rýchly internet.

Hlavné výhody:
 • vysoko kvalitná obrazovka;
 • dobrá autonómia;
 • pohodlné tlačidlo mTouch;
 • podporuje všetky aktuálne rozsahy LTE.
nevýhody:
 • kombinované sloty pre pamäťové karty a druhá SIM karta;
 • nepodporuje technológiu NFC;
 • nie veľmi produktívna hardvérová platforma.
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Veľmi spokojný so zvukom. Nie je to zlé, aj s lacnými slúchadlami. Pri veľmi aktívnom používaní smartfónu vydrží batéria celý deň. Zostane aj ďalší. Jedno centrálne tlačidlo bolo naozaj pohodlné.

Najlepšia prémia phablet

Samsung Galaxy Note 8 64 GB
44 980

Dobrý smartphone s veľkou obrazovkou nie je vôbec povinný mať telo so zvýšenými rozmermi a súčasná vlajková loď spoločnosti Samsung dokonale ilustruje túto prácu. Vzhľadom na neštandardný pomer strán (18,5: 9), ako aj trend bezrámový, 6,3 palca Galaxy Note 8 uhlopriečky nebránia tomu, aby tento telefón bol ergonomický pre užívateľov s palmami rôznych veľkostí. Pokračujeme v téme displeja, poznamenávame, že má najširší dynamický rozsah (podporuje štandard HDR10), má veľmi vysoký maximálny jas a dokáže zobraziť obraz vo všetkých kráse farebného rozsahu DCI-P3.

Samozrejme, že náklady na takýto zázrak technológie nie je, prosím, ale naozaj skvelé zručnosti foto / video časť phablet a jeho pokročilý elektronický systém podpory pera nám umožňujú zmieriť s cenovkou. Špičkové vlastnosti "vycpávky" smartfónu sú jednoducho určené ako predvolené. Kladieme dôraz na to, že verzia zariadenia na čipe Exynos je "muzikálnejšia" a na Snapdragon 835 je "plnšia" z hľadiska podpory NFC technológie.

Hlavné výhody:
 • pomer strán, "skryté" rozmery;
 • špičkový výkon;
 • Inteligentná časť smartfónu;
 • stylus, schopný rozpoznať viac ako 4 tisíc úrovní depresie.
nevýhody:
 • vysoká cena;
 • nie je veľmi dobrým miestom pre stylus;
 • Verzia Exynos smartfónu nepodporuje niektoré bezkontaktné platobné systémy.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
V kategórii phabletov je to najlepší smartphone. Samozrejme, ak pochopíte, čo je pravítko poznámky a na čo je.

Najvýhodnejší phablet strednej triedy

Samsung Galaxy C9 Pro
11 490

So správnym prístupom môžu byť fablety v klasickej verzii tiež pohodlné - osvedčené inžiniermi spoločnosti Samsung. V porovnaní s rovnakou Mi Max 2, o ktorej sa hovorí vyššie, sa veľkoformátový smartfón z Južných Kórejcov môže prepnúť do režimu jednej ruky trojitým stlačením Home a zvuk sa vypne jednoduchým otočením zariadenia lícom nadol. Skener odtlačkov prstov vložený do tohto kľúča je praktickejší z rôznych uhlov pohľadu. Najlepšou možnosťou môže byť len výkon na obrazovke, ale zariadenie ešte nedosiahlo túto úroveň vývoja. Aspoň na sériovú a hromadnú realizáciu. Relatívne slušná kamera, produktívna hardvérová platforma, individuálny slot pre pamäťovú kartu, niekoľko užitočných "čipov", ako napríklad funkcia Always-On Display a niekoľko kvapiek dechtu - bez nich. V prvom rade by som chcel lepšiu ochranu pred vlhkosťou a prachom. Po druhé, tlačidlá hlasitosti a napájania sú z nejakého dôvodu umiestnené na opačných stranách. Pri spustení mnohých hračiek existujú nároky na predvolené rozlíšenie obrazovky. Nakoniec, veľmi kontroverzná realizácia akustickej cesty. Reproduktory jednoducho reprodukujú rôzne frekvenčné rozsahy, aj keď so slúchadlami, všetko znie veľmi pôsobivo.

Hlavné výhody:
 • dostatočne produktívna "vypchávka";
 • premyslený systém riadenia;
 • samostatný slot pre pamäťovú kartu;
 • vysoko kvalitný zvuk pri prehrávaní cez slúchadlá.
nevýhody:
 • obmedzené možnosti modulu NFC;
 • nepodporuje všetky 4G frekvencie, ktoré používame;
 • Kamera nemá žiadnu optickú stabilizáciu.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Vynikajúca náplň a cena za značku netrpí. Obával som sa, že smartphone bude veľmi veľký, ale bolo vhodné ho držať v ruke.

Najlepší smartphone s veľkou obrazovkou a dobrým fotoaparátom

OPPO F5 4 / 32GB
13 800

Skupina spoločností BBK Electronics sa snaží o podporu produktov svojej najpredávanejšej značky na našom trhu a začala ju zo strednej cenovej kategórie, ktorá má veľmi zaujímavé fotografické možnosti. Veľkoplošný smartphone OPPO F5 je umiestnený ako expert na svojpomoc a jeho 20-megapixelový predný fotoaparát je spojený s technológiou SelfieTune v tomto ušľachtilom biznise. A to nie je nejaký primitívny „skrášľovač“, ale mocný intelektuálny systém, ktorého práca je založená na nervových princípoch spracovania informácií. Predpokladá sa, že kamera vytvára 200-bodový model tváre a príslušný softvér ho porovnáva s existujúcou základňou cloudu. A až po dôkladnej analýze viacerých kritérií sa urobí zlepšenie odstránenej „tváre“. Predný modul však sníma vysokokvalitné fotografie a bez všetkých vyššie uvedených možností, a to aj pri slabom osvetlení. Nakoniec, hlavný modul smartfónu je tiež celkom dobrý. Obrazovka OPPO F5 má veľmi dobrú obrazovku 18: 9, veľa pamäte RAM a pôsobivý zoznam podporovaných pásiem LTE.

Hlavné výhody:
 • samovzdelávacia technológia na zlepšenie seba;
 • slušný hlavný fotoaparát;
 • vynikajúca obrazovka s tenkými rámami;
 • Pracuje na všetkých súčasných 4G pásmach;
 • samostatný slot pre pamäťovú kartu;
 • relatívne dobrej autonómie.
nevýhody:
 • žiadny modul NFC;
 • Nie je to najrýchlejšie Wi-Fi.
9.6 / 10
hodnotenie

Tentoraz v našom hodnotení sú prezentované stredne produktívne a skutočne výkonné riešenia. Ale úprimne povedané, slabé smartfóny nie sú (pre "plnku"). V zásade existuje niekoľko rozpočtových návrhov od spoločnosti Alcatel, ale hardvérová platforma, ktorá sa tam používa, je už dávno zastaraná. Výber je však na vás.

Majte dobré nákupy!

Loading...