15 najlepších 4G smartfónov

Smartfóny pre vysokorýchlostný prístup k internetu

Štvrtá generácia (generácia, skrátene 4G) mobilnej komunikácie je teoreticky schopná poskytovať vysoké rýchlosti s pripojením na internet, ale nie je ľahké realizovať tento potenciál. V rámci tohto štandardu sa naraz používa niekoľko technológií prenosu dát a najjednoduchším z nich, s odkazom na tému nášho preskúmania, je LTE. Maximálna rýchlosť je v tomto prípade 150 Mbit / s pre príjem (alebo DL), ale jej dosiahnutie predpokladá existenciu ideálnych podmienok: výmena paketov prebieha v pásme 20 MHz, úplne „free“ a vysoká úroveň signálu.

Ako si vybrať najlepší smartphone s 4g

Pri výbere smartfónu so 4g najzreteľnejším problémom pre používateľov je, že operátori často musia používať užšie kanály (do 5 MHz) a to závisí od „pracovného“ rozsahu. Upresnime, že ruské 4G siete podporujú B20 (800 MHz), B3 (1800 MHz) a B7 (2600 MHz). B38 (2600 MHz) pásmo je stále menej bežné a B31 (450 MHz) a B40 (2300 MHz) sú pomerne exotické.

Druhým problémom vysokorýchlostnej komunikácie je to, že všetky tieto frekvencie sú distribuované v pásoch a celkom bezmyšlienkovite a každý operátor má rôzne „súpravy“ na organizovanie 4G v rôznych regiónoch, často neúplných. Okrem toho si pripomíname, že existuje priamy vzťah medzi vlnovou dĺžkou a rozsahom šírenia signálu. Inými slovami, základňové stanice pre pásmo B20 budú potrebovať podstatne menej ako pre B7. A čo možnosť v "outback" poskytovateľa si vyberie?

Pre obyvateľov veľkých administratívnych centier a priľahlých území nie je všetko tak smutné. Okrem toho, hlavní operátori „pracujú“ na niekoľkých pásmach naraz a tu je už vhodné pripomenúť druhú technológiu, ktorá ich môže používať súčasne (vykonávať frekvenčnú agregáciu). Nazýva sa LTE-A (Advanced) av tomto prípade sa niekedy pridáva plus 4G. Súčasná verzia štandardu umožňuje kombinovať päť jazdných pruhov, ale v tomto prípade je všetko ťažké.

Po prvé, telekomunikačný operátor musí mať vhodnú „sadu“ frekvencií a nie sú ani zďaleka kompatibilní. Po druhé je potrebné zodpovedajúce vybavenie základňových staníc. Po tretie, smartfón ako účastnícky terminál musí nielen podporovať technológiu LTE-A, ale aj všetky zúčastnené pásma, ale musí byť tiež spoľahlivo pokrytý vo vzťahu ku každému z nich.

Pokiaľ ide o operátorov, zatiaľ len MegaFon a MTS deklarujú agregáciu troch frekvenčných pásiem. A ani všade. Paralelné používanie dvoch jazdných pruhov je bežnejšie a vysokorýchlostný internet je už k dispozícii v mnohých regionálnych / regionálnych centrách. V skutočnosti je to presne to, čo určuje výberové kritériá pre väčšinu smartfónov s 4g pre naše hodnotenie: LTE a LTE-A 2CA (to je názov zariadení schopných agregovať dve nosné frekvencie - 2 Carrier Aggregation).

Potrebné informácie sú uvedené v kategóriách uvedených v popise smartfónov. V našom prípade ide o Cat.4 a Cat.6 - optimálne pre Rusko. Samozrejme, recenzie na drahé modely sľubujú dokonca 4G gigabitové rýchlosti a to nikdy nie je podvod. Musíte len pochopiť, že na ich dosiahnutie sú potrebné vhodné podmienky. Povedzme, správny operátor a je v záhrade Ring. A to nie vždy funguje. Mimochodom, staršie kategórie znamenajú, že smartfóny majú komplexné anténne cesty. V charakteristikách tejto skutočnosti možno označiť ako MIMO s niekoľkými číslami vpredu. Tieto indikujú počet skupín antén a viac z nich, tým vyššia je rýchlosť.

Nakoniec, ďalšia technológia sa nazýva VoLTE a je určená na uskutočňovanie hlasových hovorov prostredníctvom špeciálne vytvoreného internetového kanála. Správne ste si mysleli, že je to stále smutnejšie, ale svetlo na konci tunela je už viditeľné. Aspoň na úrovni Moskvy a regiónu sa takáto služba začína v MegaFone a od začiatku roka 2018 sa plánuje jej nasadenie v regiónoch. Existujú informácie, že MTS sa tiež pripravuje na zavedenie VoLTE v roku 2018. Pechalka je, že výrobcovia smartfónov by mali pridať potrebné nastavenia pre všetkých zainteresovaných telekomunikačných operátorov na firmware každého podporovaného modelu. Najviac sa o nás prejavila MegaFon, preto zodpovedajúcu kategóriu najlepších smartfónov so 4g prezentujú zariadenia kompatibilné s verziou VoLTE tejto spoločnosti.

Rebríček najlepších smartfónov v roku 2017 so 4G

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie 4G smartphony s maximálnou rýchlosťou v živom kanáli1Huawei mate 109.8 / 1014 890
2LG V30 +9.7 / 1033 990
3Samsung Galaxy Note 89.7 / 1044 980
Najlepšie 4G smartphony s rýchlosťou príjmu až 300 Mbps1Xiaomi Redmi Note 4X9.7 / 108 615
2Čest 99.7 / 1017 730
3Motorola Moto Z Play9.5 / 1021 260
Najlepšie smartphony s podporou 4G, ktoré umožňujú príjem dát rýchlosťou až 150 Mbps1Apple iPhone SE9.5 / 1018 870
2Honor 6A9.4 / 107 270
3Highscreen Boost 3 SE9.4 / 1012 990
Najlepšie 4G smartphony s vysokorýchlostným prenosom dát (široký spätný kanál) t1ASUS ZenFone 4 ZE554KL 4 GB9.5 / 1017 750
Najlepšie 4G smartphony, ktoré môžu používať technológiu VoLTE v ruských mobilných sieťach1Apple iPhone 89.8 / 1041 450
2Sony Xperia XZ1 Compact9.6 / 1024 371
3Samsung Galaxy A5 (2017) SM-A520F9.5 / 1024 371
4LG Q6a9.3 / 1011 343
Najlepšie 4G smartphony s dvoma rádiovými kanálmi1Čest 89.5 / 1011 343

Najlepšie 4G smartphony s maximálnou rýchlosťou v živom kanáli

Huawei mate 10
14 890

Ak chcete odhaliť "tu a teraz", celý vysokorýchlostný internetový potenciál súčasnej vlajkovej lode Huawei nebude fungovať. Teoreticky, LTE-modem a zodpovedajúce páskovanie týchto smartfónov umožňuje sťahovanie rýchlosťou 1200 Mb / s, a vo vratnom kanáli sú schopné „mizerne“ 150 megabitov za sekundu. Taký vzorec DL / UL ešte nie je legálny, ale predpokladá sa, že je Cat.18. Na druhej strane sa situácia v 4G veľmi dynamicky mení, preto sú vyhliadky na smartfón veľmi dobré. Zvlášť, ak si pripomíname vážnu účasť Huawei na štúdiu schopností moderných telekomunikačných technológií založených na ruských bunkových sieťach. Naša voľba v prospech mladšej verzie Mate 10 je vďaka jeho relatívne rozumnej cene a lepšej ergonómii. Telefón je sám o sebe zaujímavý prítomnosťou pseudo-inteligencie, veľmi slušnou úrovňou kamery, a je vhodné pripomenúť súčasnú prevádzku dvoch 4G-simov, pretože ide o internetovú aplikáciu komunikačného zariadenia.

Hlavné výhody:
 • LTE zaznamenáva maximálnu rýchlosť;
 • výkonná hardvérová platforma;
 • pôsobivá autonómia;
 • vysoko kvalitné fotografie;
 • Obidve SIM karty môžu pracovať v 4G súčasne.
nevýhody:
 • zjednodušená ochrana proti vlhkosti (IP53);
 • ďaleko od nekompromisného herného výkonu;
 • stabilizačné funkcie pri snímaní videa.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Pripojil som sa. Prvý efekt wow, aký malý je, kým nezapnete obrazovku. Najlepší smartphone s 4g a dobrý fotoaparát.
LG V30 +
33 990

Súčasné vlajkové lode akejkoľvek značky A sú v podstate schopné gigabitového mobilného internetu, ale v našich podmienkach sú takéto rýchlosti niečo ako sen. Vzhľadom na to považujeme za vhodné hodnotiť špičkové smartfóny v tomto prehľade a ďalších kritériách. Model V30 je zaujímavý z dvoch uhlov pohľadu. Po prvé, má najlepšiu zvukovú cestu založenú na čipoch Sabre ES9218P. Developer ho umiestni ako profesionálne riešenie. Po druhé, zariadenie má solídny prístup k videu. Okrem formátu 4K má stereofónny zvuk, plynulý zoom, filmový režim Cine Video (15 efektov) a ďalšie „čipy“. Ale milovníci autoportrétnej spoločnosti LG podvádzali. Je dokonca divné vidieť 5 megapixelovú prednú kameru vlajkového modelu 2017. Avšak, rovnako ako 4 GB RAM. Ako malá útecha môžu fanúšikovia značky zvážiť ochranu zariadenia podľa normy MIL-STD-810G.

Hlavné výhody:
 • teoreticky gigabit LTE;
 • vysoko kvalitná zvuková cesta;
 • "Pokročilé" funkcie pri snímaní videa;
 • Štandardná obrana americkej armády;
 • Tlačidlo napájania je zabudované do skenera odtlačkov prstov.
nevýhody:
 • maximálna rýchlosť pripojenia vypočítaná na LTE-A 4CA;
 • nedostatok pamäte RAM;
 • slabá predná kamera.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Skvelý 4g smartphone pre zvukových fanúšikov a milovníkov na snímanie videa.
Samsung Galaxy Note 8
44,980 (pre model s pamäťou 64 GB)

Vlajková loď spoločnosti Samsung má rýchlosť 1024/150 megabitov za sekundu (Cat.16). Zostáva nájsť oblasť pokrytia, kde bude možné využiť takéto príležitosti, pretože žiadny domáci mobilný operátor nepracuje s agregáciou štyroch pásiem naraz (LTE-A 4CA). Pokiaľ majiteľ poznámky 8 neplánuje časté cesty do zahraničia, najmä do administratívnych centier najrozvinutejších krajín. Posledný „laptop“ vám však umožňuje uskutočňovať hlasové hovory pomocou technológie VoLTE v sieti MegaFon (Moskva a región). Pravda, a tam sú nuansy. Z nejakého dôvodu operátor nepodporuje zariadenia s dvoma slotmi a verzie vytvorené na platforme Snapdragon 835 (N950U) (aspoň toto je pozícia v čase písania). A najhoršie je, že interakcia s našimi bezkontaktnými platobnými systémami je plne realizovaná v Poznámke 8 s čipom Qualcomm.

Hlavné výhody:
 • 4G gigabitový kanál;
 • špičkový výkon;
 • jedna z najlepších častí komory;
 • stylus, schopný pracovať aj pod vodou.
nevýhody:
 • v našich podmienkach nie je možné naplno realizovať potenciál rýchlosti;
 • voľba medzi VoLTE a NFC;
 • vysoká cena.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
V skutočnosti, tento 4g smartphone je najlepší nástroj pre profesionálov, ktorí potrebujú stylus pre istotu (veľmi cool vec) a veľa špecifických vlastností tohto zázraku.

Najlepšie 4G smartphony s rýchlosťou príjmu až 300 Mbps

Xiaomi Redmi Note 4X
8,615 (pre model s kapacitou pamäte 3/32 GB)

Ako je známe, lacné smartfóny Xiaomi nepodporujú pásmo 20, čo je s najväčšou pravdepodobnosťou dôsledkom prísnych čínskych obmedzení používania tejto kapely. V skutočnosti existujú v iných krajinách vrátane Rusku, ale majú mäkšiu formu. Napríklad nemôžete umiestniť zodpovedajúcu BS vežu v ​​blízkosti letísk (do 40 km). Avšak asi tretina kombinácií nosných frekvencií používaných domácimi operátormi (agregácia) zahŕňa pásmo B20. Na veľkú radosť fanúšikov „národnej“ značky vydala Xiaomi globálnu verziu odporúčaného smartfónu (číslo modelu 2016102), schopného pracovať na všetkých potrebných frekvenciách. No, telefón sám nepotrebuje žiadne špeciálne odporúčania. Redmi Note 4X nedostane žiadnu odmenu za eleganciu, ale má inteligentnú a ekonomickú „vycpávku“, ako aj veľmi slušnú kapacitu batérie.

Inými slovami, ak počítate s rýchlosťou pripojenia až 300 Mbps, mali by ste sa zamerať na modely Cat.6 s podporou LTE-800-FDD (20).

Hlavné výhody:
 • Existuje hardvérová verzia s podporou všetkých súčasných 4G pásiem;
 • dobrý výkon;
 • vysokú autonómiu.
nevýhody:
 • nemusí mať šťastie s fotoaparátom (niekoľko možností);
 • combo tray pre pamäťovú kartu a druhú SIM kartu.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
To je pravdepodobne najlepší smartphone s 4g, pokiaľ ide o pomer cena / kvalita. Batériu nemôžem nabíjať 3 dni.
Čest 9
17 730 (pre model s úložnou kapacitou 4/64 GB)

Možno, že tento 4g smartphone môže byť považovaný za najlepšiu voľbu, ak je úlohou získať maximálne možné peniaze za minimálne peniaze, bez toho, aby prekročili rozumné limity. Vzhľad Honor 9 je zdôraznený elegantný. Výkon smartfónu nestačí len s ultra-grafikou vo väčšine "ťažkých" moderných hier. Displej je „len“ Full HD, ale vynikajúcej kvality a dobre čítame aj pri priamom slnečnom svetle. Známa spoločnosť Monster mala ruku vo vývoji ekvalizéra. Prezentované sú všetky moderné bezdrôtové rozhrania, vrátane IRDA pre diaľkové ovládanie domácich spotrebičov a NFC s podporou pre Mifare Classic (tzn. Nie sú žiadne problémy s cestovnými kartami Troika). Kamerová časť nemá len optickú stabilizáciu (je digitálna a funguje dobre). Pokiaľ ide o 4G, zariadenie nesľubuje žiadne záznamy rýchlosti. Všetko je pragmatické a zamerané na súčasné možnosti našich hlavných telekomunikačných operátorov.

Hlavné výhody:
 • podpora všetkých súčasných LTE pásiem;
 • kompletná sada bezdrôtových rozhraní moderných verzií;
 • veľkolepý dizajn;
 • veľmi slušná obrazovka;
 • slušná komorná časť.
nevýhody:
 • Puzdro na lisované sklo;
 • hybridný zásobník "druhá SIM karta / microSD".
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Vývojári smartphonu Honor 9 ideálne splnili kritériá cenovej výkonnosti, vďaka čomu je P10 cenovo dostupnejším zariadením.
Motorola Moto Z Play
21 260

Tento 4G smartphone od dlhotrvajúcej značky by nemal byť posudzovaný len podľa pomeru cena / výkon. Významná časť bankoviek Lenovo (ktorú teraz vlastní) požaduje pôsobivú zbierku ďalších „čipov“. V prvom rade je kompatibilný s modulmi Moto Mods. Okrem toho, na rozdiel od konceptu LG, takéto „zvončeky a píšťalky“ sú univerzálne, preto je ich vývoj prospešný pre spoločnosti tretích strán a modul reproduktora JBL SoundBoost je presvedčivým príkladom. Niekoľko špeciálnych senzorov a súvisiaceho softvéru umožňuje smartfónu rozpoznať pohybové príkazy s vysokou presnosťou. Napríklad, kruhový - aktivuje fotoaparát, chvenie - zapne baterku a tak ďalej. Čo sa týka výkonu, stačí na náročné hry. Všimnite si tiež, že možnosti Moto Z Play na výmenných rýchlostiach v 4G sieťach zodpovedajú Cat.7.

Hlavné výhody:
 • svetlá a šťavnatá obrazovka AMOLED;
 • priestranná batéria;
 • podpora pre štandardné Moto Mods;
 • vysokorýchlostný spätný dátový kanál;
 • zaujímavá a užitočná funkcia.
nevýhody:
 • skener odtlačkov prstov nie je kombinovaný s tlačidlom "Domov";
 • dosť klzké telo.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Ak sa obrazovka zapne, obrazovka sa zníži. Veľmi vhodný pre dievčatá s malými palmami alebo vodičmi. Všetky druhy gest na ovládanie sú ako maličkosti, ale naozaj vás vždy šťastia a uľahčia život.

Najlepšie smartphony s podporou 4G, ktoré umožňujú príjem dát rýchlosťou až 150 Mbps

Apple iPhone SE
18 870 (pre model s pamäťou 32 GB)

Pred iPhone 7, Apple nemal "obťažovať" s vysokorýchlostnými charakteristikami pripojenia k internetu, aj keď to už dlho podporuje cloudové služby ako súčasť svojho ekosystému. Je možné, že k tomuto výraznému zníženiu cien modelového radu SE dochádza aj v tomto momente. Ostatne, iní výrobcovia jednoducho nemajú taký impozantný zoznam podporovaných 4G pásiem. Uveďte, v prípade, že pre naše siete je určený smartphone s interným číslom A1723. Za ideálnych podmienok je jeho modem schopný na recepcii „pretaktovať“ až 150 Mbit / s, ale skutočné ukazovatele budú omnoho skromnejšie. Okrem toho, iPhone SE by mal ľahko pripojiť k službe VoLTE, ktorá MegaFon začína poskytovať. Hlavnou podmienkou je operačný systém verzie 10.3 alebo vyššej.

Hlavné výhody:
 • podpora všetkých súčasných a budúcich 4G rozsahov;
 • pripravený pracovať s VoLTE;
 • stále skvelá náplň (za túto cenu);
 • rozvinutý ekosystém;
 • kompaktná veľkosť.
nevýhody:
 • extrémne nízka autonómia;
 • iba jednu SIM kartu;
 • žiadna predná kamera;
 • nie je k dispozícii rozšírenie pamäte.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobrá pracovná sila, najmä po poklese cien SE. Apple ekosystém (leštené rozhranie, podpora, kvalita a rozmanitosť AppStore) je mimo konkurencie.
Honor 6A
7 270

Honor 6A - najlepší v našom rebríčku lacný smartphone s 4g. Najviac "zanedbaný" zástupca Honor line nám ponúka prijateľný výkon, pekný dizajn, kovové puzdro a základný súbor komunikačných schopností. Tento smartfón by mal byť vnímaný ako dobrý pracovný prostriedok komunikácie, ktorý v prípade potreby umožňuje vykonávať ďalšie funkcie. Niet divu, že vývojári Honor 6A zabezpečili takúto flexibilnú konfiguráciu režimov šetrenia energie.Vypnutie všetkých maximálnych hodnôt, môžete počítať s takmer týždeň "život" bez dobíjania. Rýchlosť v sieťach štvrtej generácie je na úrovni Cat.4, obsluhuje takmer všetko, technológia VoLTE je zásadne podporovaná. Zaujímavé je, že Huawei sa aktívne podieľal na testovaní, najmä v Rusku. Je pravda, že Beeline strávil to, ale šance na rýchle získanie potrebných nastavení a pre iných operátorov sú stále celkom dobré.

Hlavné výhody:
 • veľmi slušná autonómia;
 • vysoko kvalitný skener odtlačkov prstov;
 • solídny prístup z hľadiska stanovenia úspor energie.
nevýhody:
 • zastarané Wi-Fi;
 • Nie všetky hardvérové ​​verzie podporujú Band 20;
 • žiadny oleofóbny povlak;
 • combo pamäť / sim karta.
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Môj prvý 4G telefón. Načítava sa video ako s wifi. Tlačová odpoveď je rýchla. Rozpočtová kamera je vynikajúca, páčilo sa mi a ako video strieľa.
Highscreen Boost 3 SE
12 990

Tam sú dva chutné "čipy" (okrem 4G) pre odporúčané smartphone. V prvom rade - toto je jeho "muzikálnosť". Gadget je zameraný na audiofily a je vybavený vysoko kvalitným zväzkom zosilňovača DAC. Je pozoruhodné, že vývojári modelu boli schopní obísť obmedzenia operačného systému a teraz môžete počúvať svoju obľúbenú hudbu na svojom obľúbenom prehrávači. Druhou zaujímavou vlastnosťou línie Boost je pár kompletných batérií: elegantný a priestranný. Zadné kryty sú samozrejme tiež dve a majú inú farbu, takže majitelia zariadení budú mať možnosť pravidelne meniť svoj vzhľad.

Nie je ľahké stať sa ideálnym, najmä v kategórii podmienene dostupných modelov, takže vysoký výkon inštalovaného systému Boost 3 SE sa nemôže pochváliť. Pre mierne grafické nastavenia v ťažkých hračkách, jeho schopnosti sú dosť, ale nič viac. Pokiaľ ide o hlavnú tému revízie, upozorňujeme, že smartfón podporuje hlavné súčasné rozsahy LTE. Navyše, hudobné smartphony Highscreen boli predtým testované na kompatibilitu s VoLTE od spoločnosti MegaFon, takže vyhliadky na vysoko kvalitnú hlasovú komunikáciu z Boost 3 SE sú tiež celkom dobré.

Hlavné výhody:
 • nemá priamu konkurenciu v kvalite zvuku;
 • Vrátane dvoch batérií.
nevýhody:
 • s nainštalovanou „veľkou“ batériou je na obrázkoch možný oranžový odtieň.
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Priateľské rady pre tých, ktorí sa chystáte vziať Highscreen Boost: neberte peniaze, kúpiť dobré slúchadlá. V opačnom prípade bude super-duper hudobný čip k ničomu, a nebudete počuť rozdiel s inými modelmi.

Najlepšie 4G smartphony s vysokorýchlostným prenosom dát (široký spätný kanál) t

ASUS ZenFone 4 ZE554KL 4 GB
17 750 (pre model Eurotest)

Potreba takéhoto zariadenia sa teraz stáva bežnejšou. Napríklad mobilný telefón s „rýchlym“ reverzným kanálom (UL) je tiež užitočný pre video bloggerov. Áno, a už známe mnohým súborom na stiahnutie / obrázkom v "cloud" na ňom bude rýchlejší. V našich podmienkach by najpraktickejším prístrojom bol smartfón so 7. kategóriou LTE, ale keďže prakticky neexistujú, musíme sa zamerať na modely s „redundantnými“ rýchlosťami. Zdá sa, že z najnovších inovácií v tomto zmysle je najzaujímavejší ZenFone 4 ZE554KL. Je schopný pracovať s agregáciou troch rozsahov a spĺňa špecifikácie Cat.12 / Cat.13 (600/150 Mbps). No, v iných ohľadoch ponuka ASUS vyzerá veľmi slušne. Naozaj vysoko kvalitné fotoaparát časť, podpora audio formát 24/192, dobrý výkon. Ak sa menejcennosť NFC nemôže sťažovať.

Hlavné výhody:
 • model perspektívnej rýchlosti;
 • dobrá komora;
 • moderné bezdrôtové rozhrania;
 • dobrá autonómia;
 • kvalitný zvuk.
nevýhody:
 • veľmi vysoká cena za verziu PCT;
 • Modul NFC nepracuje s cestovnými lístkami;
 • kombinovaný podnos.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Fotoaparát a pred smartphone ZenFone bol dobrý, a teraz má ešte viac zvonov a píšťalky. Výhonky lepšie pri slabom osvetlení + sa zdali široké.

Najlepšie 4G smartphony, ktoré môžu používať technológiu VoLTE v ruských mobilných sieťach

Apple iPhone 8
41,450 (pre model s pamäťou 64 GB)

V skutočnosti, takmer všetky z najnovších iPhone môže byť v tejto pozícii, ak sú všetky kompatibilné s VoLTE od MegaFon. Hlavnou požiadavkou je pomerne nová verzia iOS (10.3 a vyššia je uvedená na stránke operátora). Všimnite si tiež, že G8 s číslom modelu A1905 je zameraný na domáce 4G siete. Čo Apple neberie, je najrozsiahlejší zoznam podporovaných rozsahov. Čo sa týka ukazovateľov rýchlosti, povedzme. Telefón môže pracovať s agregáciou troch frekvenčných pásiem a prítomnosť MIMO LTE v ňom nie je uvedená. tj máme podozrenie, Cat.12 s rýchlosťou 450/50 Mbps, aj keď tam sú niektoré fantastické čísla na internete. Prečo iPhone 8? Takže je určite lepší ako siedmy model a nie tak kontroverzný ako desiaty. Aj keď, samozrejme, záležitosť chuti.

Hlavné výhody:
 • nekompromisný výkon;
 • podpora všetkých predstaviteľných LTE pásiem;
 • vysoko kvalitné obrázky;
 • nakoniec bezdrôtové nabíjanie;
nevýhody:
 • nedostatok pamäte RAM;
 • chybný NFC;
 • iba jednu SIM kartu;
 • žiadny konektor pre bežné slúchadlá;
 • vysoké náklady.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
S LTE neustále na, mám "žiť" až dva dni na jeden poplatok.
Sony Xperia XZ1 Compact
24 371

Sony tiež zistilo, že je možné pridať potrebné nastavenia pre MegaFon k ich smartfónom, a to tak pomerne dávno. Je možné, že efektívnosť Japonca je spojená s mierne odlišnými princípmi implementácie podpory VoLTE vo svojich zariadeniach. Mimochodom, ak je to tak, potom sa výrazne zvýšia šance na rýchlu adaptáciu produktov Xiaomi, pokiaľ ide o výrobcu. Vrátime sa k modelu Xperia XZ1 Compact a konštatujeme, že kompaktná verzia súčasnej vlajkovej lode Sony sa vyznačuje vzorcom LTE-A 4CA, t. súčasne pracovať so štyrmi frekvenčnými pásmami. Nádherný návrh, je škoda, že použitie v podmienkach domáceho 4G nebude fungovať. Zatiaľ. Je zaujímavé, že posledný Compact sa líši minimálne od svojho staršieho „brata“, ale modem je zahrnutý v tomto zozname. tj s potrebou gigabitového internetu a VoLTE, zamerajte sa na „jednoduchý“ XZ1.

Hlavné výhody:
 • kompaktnosť;
 • teoreticky veľmi rýchly internet;
 • výkonná hardvérová platforma;
 • vysoko kvalitná zvuková cesta;
 • pohodlný snímač odtlačkov prstov zabudovaný v tlačidle napájania;
 • prekvapivo vysoká autonómia.
nevýhody:
 • potenciál rýchlosti nie je možné realizovať.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Pred nákupom tohto smartphonu som použil nový iPhone SE niekoľko týždňov (vzal som ho kvôli jeho veľkosti) - posadil sa ako posledný bastard. XZ1 Kompaktné nabíjanie každých pár dní.
Samsung Galaxy A5 (2017) SM-A520F
24 371

Tretia značka, ktorej produkty sú už kompatibilné s VoLTE od spoločnosti MegaFon, je Samsung. Musíte si vybrať z najnovších generácií Galaxy A alebo S. Majte na pamäti, že modely dvuhsimochnye, napríklad SM-A520F / DS, v čase písania týchto riadkov operátor nepodporuje. Okrem toho by ste mali byť veľmi opatrní pri nákupe "šedých" zariadení. S najväčšou pravdepodobnosťou majú nevhodné regionálne nastavenia. Odporúčaný model sám o sebe dokáže agregovať dve pásma (LTE-A 2CA), čo zodpovedá rýchlostnému vzorcu 300/50 Mbps. Vo všetkých ostatných ohľadoch je smartphone tiež veľmi zaujímavý a niekedy jedinečný. Kto z jeho priamych konkurentov sa môže pochváliť ochranou IP68? A tu to je. K dispozícii je modul NFC, ale nedokáže čítať karty Mifare Classic, takže telefón nie je vhodný na bezkontaktné platby za cestu.

Hlavné výhody:
 • samostatný zásobník pamäťovej karty;
 • Pracuje na všetkých súčasných LTE pásmach;
 • IP68 ochrana;
 • štýlový vzhľad;
 • Funkcia Display-On.
nevýhody:
 • chybný modul NFC;
 • žiadna podpora pre Adoptable Storage;
 • ďaleko od najlepšieho fotoaparátu.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Kto potrebuje kameru na fotografiu v tme - nekupujte, buďte rozrušený. Batéria je veľmi dlhá. Zriedka sledujem videá a nehrám. Sociálne siete, volania, internet - vždy. Niekedy navigátor. Dosť na pracovný deň a viac večer.
LG Q6a
11 343

Venujte pozornosť, potom hovoríme o alfa verzii Q6, „jednoduchý“ model sa ešte nenachádza v zozname kompatibility MegaFon. Mimochodom, nie je možné povedať, že ide o obrovskú stratu, zatiaľ čo starší „príbuzní“ jednoducho ohromujú niektorými konštrukčnými prvkami. Existuje napríklad modul NFC a žiadny snímač odtlačkov prstov. To isté bude musieť zakaždým zadať heslo pre bankovú aplikáciu, nehovoriac o potrebe zapamätať si ju. Neexistuje však žiadny modul krátkeho dosahu a nie je problém. Odporúčané zariadenie spĺňa požiadavky Cat.6, tzn. Pracuje s agregáciou páru frekvenčných pásiem. Bohužiaľ, vo svojej súčasnej implementácii (na základe IMS) je technológia VoLTE nekompatibilná s LTE-A. To sa prejaví v prerušení bežného internetového pripojenia v čase volania. Nepríjemné, ale známe. Tento telefón má trendový pomer strán obrazovky (18: 9) a nie sú žiadne problémy s rozširovaním množstva pamäte.

Hlavné výhody:
 • širokouhlý displej;
 • samostatný slot pre pamäťovú kartu.
nevýhody:
 • žiadny snímač odtlačkov prstov;
 • pomalé a nebezpečné odomknutie rozpoznania tváre;
 • Jednopásmové Wi-Fi pripojenie.
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Používam smartphone ako dialer, pre internet, pre instant messenger, počúvam hudbu. Žiadne sťažnosti. V čase práce - v priemere mám deň a pol ťahania.

Najlepšie 4G smartphony s dvoma rádiovými kanálmi

Čest 8
11 343 (pre model s úložnou kapacitou 4/64 GB)

Ak musíte na internete pravidelne hľadať niečo podľa pokynov svojho telefonického partnera, tento model je presne pre vás. Dva nezávislé rádiové kanály umožňujú prerušiť internetové pripojenie počas hlasového hovoru. V tomto ohľade nemá Honor 8 žiadnu vážnu konkurenciu, okrem niektorých iných smartfónov Huawei, s pôsobivejšími cenovkami. Vzorec rýchlosti telefónu je Cat.6, tzn. 50 Mbit / s "na výstup" a 300 "na vstup" - najoptimálnejšie pre domáce 4G siete. Je potrebné mať na pamäti len to, že Honor 8 má veľa hardvérových verzií a nie všetky podporujú pásma LTE používané domácimi telekomunikačnými operátormi. Ale „oklamaná“ rádiová cesta nie je jedinou výhodou odporúčaného smartfónu. Tento zoznam tiež obsahuje veľmi kvalitné fotoaparáty, produktívnu hardvérovú platformu, moderné bezdrôtové rozhrania, ako aj rozsiahlu komunitu, ktorá vám umožní rýchlo vyriešiť takmer akýkoľvek problém.

Hlavné výhody:
 • dva kanály na pripojenie k sieti;
 • vysoko kvalitné obrázky;
 • veľkolepý dizajn;
 • rozsiahly zoznam dostupných bezdrôtových rozhraní.
nevýhody:
 • klzké telo;
 • Alternatíva - druhá karta SIM / pamäťová karta.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Mobilný telefón je tak nádherný, že Yabloko priatelia smutne pozrel na svoje piate, šieste a siedme. Blesk rýchlo? Áno. Ale dosť držať raz sveter - a on je opäť pripravený chytiť oko.

Ktorý 4G smartphone by som mal kúpiť?

Stojí za to začať zistenie charakteristík pokrytia a prevádzkových frekvencií u svojho operátora v mieste zamýšľaného použitia telefónu. Ak je 4G komunikácia dostupná na viacerých pásmach naraz, je podporovaná technológiou LTE-A? V každom prípade treba mať na pamäti, že čím vyššie sú pracovné frekvencie, tým horšie je „dosah“ a tým viac problémov so stabilitou spojenia v nepriaznivom počasí. Kapacita takejto siete je však tiež vysoká (počet súčasne pracujúcich účastníkov).

Predpokladajme, že nie ste rezidentom skutočne veľkého mesta alebo jeho okolia. Potom nemá zmysel kupovať zariadenie s "cool" rýchlosťou vzorca. S najväčšou pravdepodobnosťou budete potrebovať iba Cat.4 LTE smartfón pracujúci v požadovanom rozsahu.

Ak budete mať šťastie, že zostanete v zónach LTE-A na dlhú dobu, môžete sa bližšie pozrieť na mobilné telefóny. Je nepravdepodobné, že budete schopní odhaliť všetky možnosti gadgets s Cat.9 a vyšší, ale Cat.6 bude mať pravdu. Nemali by sme zabúdať na umelé obmedzenia rýchlosti (tarifné plány atď.).

V súčasnosti začínajú veľkí domáci operátori zavádzať technológiu hlasovej komunikácie, ktorá využíva prenos paketov v sieti 4G. Má mnoho výhod av konečnom dôsledku nahradí naše obvyklé hovory 2G / 3G. Samozrejme, toto sa nestane zajtra, ale situácia sa veľmi rýchlo mení. Naša recenzia sa týka najlepších smartfónov, ktoré už pracujú s VoLTE od MegaFon.

Veľa šťastia s výberom!

Loading...