15 najlepších brúsok

Aby to išlo hladko

Aj keď posledná známosť s brúsnym papierom ste mali na hodinách práce v škole, pravdepodobne ste zachránili pamäť, ako je tento proces zdĺhavý a monotónny - leštenie. Niet divu, že človek prišiel s takou rôznorodosťou brúsok: z multi-kilowattových dvojručných „bulharských“ (áno, hoci sú známe ako nástroj na rezanie, ale termín „uhlová brúska“) na kompaktných rytcov s vhodnými tryskami, ľudia už dlho nazývali „Dremels“ podľa príkladu "kopírovacích strojov" a "plienok".

Kde je práca brúsenia najviac časovo náročná a dlhá? Prirodzene, pri spracovaní veľkých plôch, kde potrebujete nastaviť rovnakú rovnosť povrchu alebo požadovaný polomer zakrivenia. Niekoľko hodín tam a späť niesť bar s natiahnutým kusom brúsneho papiera? V žiadnom prípade! Dnes budeme hovoriť o tých rodinách brúsok, ktoré vám pomôžu s nezávislou výrobou nábytku z dreva a pri oprave domu a pri napĺňaní tela vlastným „lastovičkom“ v garáži. Existuje mnoho spôsobov, ako aplikovať dobrú brúsku - ako vždy stojí za to dostať sa do rúk pohodlného a produktívneho nástroja, pretože pre ňu existuje viac a viac nových úloh.

Hodnotenie najlepších brusiek 2019

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie excentrické brúsky1DeWALT D264109.9 / 1016 063
2BOSCH GEX 125-150 AVE9.8 / 1018 320
3Makita BO5041K9.3 / 108 440
4Metabo SXE 425 TurboTec9.1 / 1011 328
5DeWALT DWE64238.9 / 105 700
Top Vibračné brúsky1BOSCH GSS 230 AE9.8 / 1015 273
2Makita 90469.6 / 1016 140
3AEG FS 2809.4 / 108 067
4Metabo SRE 31859.1 / 106 716
5DeWALT DWE64118.9 / 105 385
Najlepšie pásové brúsky1DeWALT DWP352VS9.7 / 1019 280
2Makita 94049.5 / 1016 574
3Makita 94039.4 / 1017 455
4BOSCH PBS 75 AE9.1 / 109 318
5BLACK + DECKER KA888.8 / 104 819

Najlepšie excentrické brúsky

DeWALT D26410
16 063
Najviac produktívna sa ukázala takmer najdrahšia brúska tohto typu v našom rebríčku. Posúďte sami: ak máte na sebe hrubú prácu 150 milimetrov, môžete stroj prepnúť na amplitúdu kmitania až 6 milimetrov! Súčasne sa vďaka svojej váhe nezačne snažiť vymaniť sa z rúk do rytmu kruhu a 400-wattový motor poskytne dostatok času na prácu s hrubým brúsnym papierom. Ak pôjdete na povrchovú úpravu, jednoducho prepnete DeWALT na 3 mm amplitúdu kmitania.

Rozsah nastavenia frekvencie kmitania a rotácie je široký, stroj môže pracovať aj s betónom, dokonca aj s plastom, bez rizika prehriatia: od 8 000 do 20 000 vibrácií za minútu, od 4 000 do 10 000 ot / min. No, vyhrň si rukávy a ... a čo s nami s odstraňovaním prachu a ochranou proti prachu? A všetko je tiež v poriadku: aj bez vysávača stroj automaticky vypĺňa odnímateľné filtračné vrecko, čím zabraňuje rozptýleniu prachu. Ložiská a ovládacie prvky majú dostatočné utesnenie, preto by ste sa nemali obávať zanesenia prachom.

Ale podľa našej tradície, musíme nájsť muchy v masti. Možno to bude mechanizmus na zmenu priebehu chodidla. Hádajte, ako to urobiť bez pokynov? Ale ako toto: stlačte tlačidlo excentrického uzamknutia vedľa podošvy, potom otočte chodidlo proti smeru hodinových ručičiek, až kým sa „rozumná fixácia excentra v pevnej polohe“ (priama citácia z manuálu) nezmení, a potom ešte stále otáčajú plošinou o polovicu otáčky, až kým sa zmysluplná fixácia v pravo pozície “. Páni, nepovedali ste, že Rusi nečítajú návod na použitie?

Hlavné výhody:
 • produktivita
 • Mierne vibrácie
 • Dobrá ergonómia
 • Hrubý a dokončovací režim
nevýhody:
 • Nezrozumiteľné prepínanie amplitúdy oscilácie
 • Tvrdá podrážka
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepšie brúska som pracoval. Rýchlo, pohodlne, s dobrou silou. Počas dvoch rokov neustáleho používania žiadne problémy.
BOSCH GEX 125-150 AVE
18 320
A tu je záznam o cene (nie je prekvapujúce pre modrú "Bosch"), ktorú sme si vybrali v cenovo najvýhodnejšej konfigurácii. Ale tu "DeWalt", tento stroj je stále prináša skutočný výkon, a teda integrálny ukazovateľ "koľko dostaneme / koľko platíme". Aj keď, pokiaľ ide o ergonómiu, Bosch bude pravdepodobne rád viac kvôli mäkkosti vibroprotektívnych obložení a jednoduchších tvarov, nemá možnosť nastaviť amplitúdu oscilácií plošiny. Navrhované 4 milimetre pre dokončovacie práce budú dokonca o niečo väčšie, pričom s hrubým brúsením bude DeWALT určite pred nami.

Stroj nie je tiež ľahký a to, ako sme už povedali, je len plus, keď pracujete na veľkých horizontálnych plochách - tlak musí byť aplikovaný minimálne, ruky sú menej unavené. 400-wattový motor so systémom regulácie otáčok poskytuje na doske 5500 až 12000 ot./min. Na rozdiel od ratingového lídra však písací stroj má dve dosky, ktoré sú zrozumiteľné pri označovaní - jeden za 125 mm, druhý za 150. Pre univerzálnosť pridajte karmu „Bosch“.

Všeobecne platí, že Bosch sa stáva naším jednoznačným favoritom, pokiaľ ide o použiteľnosť, a táto brúska je jednoznačne jednou z najlepších v našich predajniach, pokiaľ ide o jej účinnosť pri riešení vibrácií.

Hlavné výhody:
 • Vynikajúca ochrana proti vibráciám
 • Pohodlné uchopenie
 • Vrátane dvoch platforiem
nevýhody:
 • Vysoká cena aj v konfigurácii bez prípadu
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Môžete bezpečne pracovať po dlhú dobu, vaše ruky sa vôbec neunavia. Vo výbere nikdy sklamaný.
Makita BO5041K
8 440
Excentrická brúska Makita v porovnaní s lídrami ratingu samozrejme nevyzerá tak pôsobivo - bez ohľadu na to, aký je váš chladný, ale motor je slabší (300 W), priebeh plošiny je 3 mm a len jeden je s ňou spojený - 125 mm. Ale na úkor ľahkosti bude Makita oveľa pohodlnejšie tam, kde potrebujete pracovať na váhe: takmer dvakrát ľahšie ako Bosch alebo DeWALT! No, ak si spomeniete na prácu na strope, keď musíte mať stroj priamo nad hlavou ...

Ergonómia - tradičná, bez akýchkoľvek chýb. Ochrana proti vibráciám však nie na úrovni špičkových profesionálnych nástrojov, ale dostatočná na dlhodobú prácu. Nastavenie rýchlosti kolieska - vedľa rukoväte je možné ho používať palcom bez toho, aby ste museli meniť rukoväť. Bočná rukoväť je namontovaná na otočnom krúžku a dá sa ľahko pohybovať. A konečne, veľký prípad je zahrnutý - tiež dôležitá vec.

Teraz o nepríjemných. Neodporúčame vám pracovať bez vysávača - okolo filtra prechádza veľa prachu. Upevnenie plošiny, to sa stane, točí od vibrácií - dávajte pozor na tento okamih pred zapnutím, aby nedošlo k pokazeniu ošetreného povrchu. Ale vo všeobecnosti sú však dojmy brúsky dobré, najmä vzhľadom na cenu polovice toho istého „Bosch“.

Hlavné výhody:
 • Nízke vibrácie
 • Pohodlné uchopenie
nevýhody:
 • Nie je to najlepšie odstránenie prachu bez vysávača
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Za vaše peniaze, vynikajúce brúsky. Je to radosť pracovať so stenami a stropmi.
Metabo SXE 425 TurboTec
11 328
Roztrhnúť - tak všetky peniaze! To je to, čo si Metabo dizajnéri mysleli, kombinujúc 320-wattový motor s excentrom, ktorý poskytuje päť milimetrovú amplitúdu kmitania v jednom prípade. Je pravda, že motor bude okamžite chcieť silnejší, a keď dokončujete prácu, možno, že „Makita“ s menším zdvihom sa stane lepšou voľbou.

Riadiaca elektronika je tu zaujímavá - napríklad funkcia TurboBoost pri zvýšenom zaťažení odniekiaľ získava rezervu výkonu motora. Alebo skôr je zvyšok času „udusený“. Pre jeho aktiváciu musíte stlačiť tlačidlo na spodnej časti rukoväte palcom, kde je často nainštalovaná regulácia rýchlosti. Tu bol tento regulátor privedený na "hlavu" brúsky. A keď stlačíte "Turbo tlačidlá", regulátor sa očakáva, že sa vypne.

Čo by sme mali poznamenať, aby sme ľutovali, je výrazne znížená kvalita stavby v poslednom čase. Napríklad rukoväť z vibrácií môže byť odvíjaná - hoci vibrácie sú v zásade malé! Čo je horšie, na niektorých strojoch, aj keď len zriedka, ale zlyhania regulátora otáčok v dôsledku zníženia nákladov na hrúbku vodičov, ak používate brúsku na dlhú dobu a pri veľkom zaťažení, sú označené. Preto, bohužiaľ, nemôžeme tento model priradiť profesionálnemu segmentu - a jeho cena v skutočnosti nie je najnižšia pre amatérske použitie. Na druhej strane, trojročná záruka s častým používaním bude určite čas poskytnúť možné chyby v zakúpenom konkrétnom stroji.

Hlavné výhody:
 • Dobré pre návrh práce.
 • ergonomika
nevýhody:
 • Niektoré problémy s kvalitou, stojí za to kúpiť stroj v "živých" obchodoch vo vašom meste, a nie prostredníctvom internetu
9.1 / 10
hodnotenie
recenzia
Normálny, stredne ťažký stroj. Funguje to skvele na veľkých lietadlách, páči sa mi to.
DeWALT DWE6423
5 700
Počnúc rebríčkom najlepších excentrických brúsky s DeWALT, to skončíme. Nie, to neznamená, že DWE6423 je nepohodlný alebo nespoľahlivý: je to už len nástroj pre amatérsky segment a svojimi normami mohol dosiahnuť vrchol.

Výkon motora je 280 W, amplitúda kmitania je 2,4 mm. Stroj je kompaktný a ľahký, čo umožní jeho úspešné použitie v jemných dokončovacích prácach. K dispozícii je nastavenie otáčok (aj keď bolo koleso z ergonomického hľadiska inštalované v trochu podivnom mieste) a ich elektronická stabilizácia. Jediná škoda je, že ho musíte držať „hlavou“ - nie je tam žiadna bočná rukoväť.

Pravidelné odstraňovanie prachu funguje celkom dobre, hoci, samozrejme, stále stojí za to pripojiť vysávač. Nezabudnite však, že tento stroj nie je veľmi vhodný pre profesionálnu prax: kefy sú rýchlo opotrebované a samotný pohon plošiny je opotrebovaný. V domácej dielni bude trvať dlho a prinesie len pozitívne dojmy.

Hlavné výhody:
 • Nízke vibrácie
 • Pogumované uchopovacie body
 • Stabilizácia otáčok
nevýhody:
 • Žiadna bočná rukoväť
8.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Nákup považujem za úspešný. Mám hobby - robiť nábytok, pracovať vo vašom potešení na víkend tento stroj nedáva žiadne problémy.

Top Vibračné brúsky

BOSCH GSS 230 AE
15 273
Povrchová brúska s výkonom 300 W sa môže pochváliť nielen profesionálnou sériou, ale aj miestom výroby. Guangdong? Shenzhen? Urážka, Švajčiarsko. To samozrejme patrí k jednoznačným výhodám.

Stroj je vybavený plošinou 92x182 mm, ktorá umožňuje upevnenie listov suchým zipsom alebo na svorky. Frekvencia oscilácie je až 22 000 s amplitúdou 2,4 mm. Vynikajúci ukazovateľ efektívnej práce, keďže by mal byť profesionálnym nástrojom.

Taktiež poteší aj ochrana pred vibráciami - v rukách Bosch nie je „svrbenie“, hoci zadná rukoväť nie je pogumovaná. Jeho uchopenie je vhodné pre ľavákov aj pravákov, čo výrobca zdôrazňuje. Čo by sme teda mali zapísať? Ak nie je zlá kompletná sada v „krabicovej“ verzii, druhá platforma - „železo“ pre úzke miesta, nezabráni.

Hlavné výhody:
 • Dobrý výkon
 • Mierne vibrácie
 • Prídavná predná rukoväť
nevýhody:
 • Minimálny stupeň
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Dlho som pre ňu pracoval, nie sú tam žiadne problémy. Všetko vyhovuje tak z hľadiska efektívnosti, ako aj spoľahlivosti.
Makita 9046
16 140
Krabica, v ktorej je táto vibračná brúska zabalená, nemá nápis „Malevich Edition“. Vskutku, všetko je naplnené duchom kubizmu - všetko, čo sa dá urobiť, je obdĺžnikové. V praxi však nie sú obavy zo zlej ergonómie opodstatnené: v rukách „Makitu“ sedí dobre a výkon 600 W s 5 mm plošinovým kurzom z neho robí lídra v efektivite pri hrubej povrchovej úprave. Pre jemnú prácu a najmä pre brúsenie v „úzkych“ miestach nie je mlynček Makita vhodný a preto je v hodnotení horší než univerzálny Bosch.

Rozmery plošiny sú 115x280 mm, držiak je dvojitý, suchý zips a svorky. Pre taký závažný a výkonný stroj je najvhodnejšia veľkosť. Samotná plošina je odliata z hliníkovej zliatiny a odporúčame, aby ste s ňou zaobchádzali opatrne, nestratili z výšky, ale sú drahé.

Bohužiaľ, aj napriek dobrej práci systému odstraňovania prachu s pravidelným vrece, to upcháva rýchlo a nie je príliš pohodlné čistenie. Tento nesprávny výpočet vás núti stráviť viac času pri práci bez vysávača.

Hlavné výhody:
 • Vynikajúci výkon
 • Docela pohodlné uchopenie
nevýhody:
 • Stroj je ťažko univerzálny
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Z tých, s ktorými pracoval - najsilnejší brúska. Copes s akýmkoľvek materiálom as akoukoľvek zrnou kože.
AEG FS 280
8 067
Brúska AEG FS 280 spadá približne medzi amatérsky a profesionálny segment: je dostatočne spoľahlivá pre nepretržitú prevádzku sama o sebe, len platforma a svorky na ňu vyžadujú pozornosť a zároveň cena je už dosť vysoká pre domácich remeselníkov, ktorí potrebujú pracovať s rozsiahle lietadlá. A tento model, ktorý je vybavený 440-wattovým motorom a plošinou 114x226 mm, je naozaj vhodný pre toto použitie.

Čo sa týka veľkosti a hmotnosti, je blízko k "Makita", ale kvôli nižšiemu výkonu a výkonu je skromnejší: priebeh plošiny je presne dvojnásobne menší, hoci frekvencia oscilácií je oveľa vyššia. Preto je na rozdiel od „Makita“ na zadnej rukoväti nainštalovaná mäkká podložka.

Platforma nemá suchý zips - nebudeme to nazývať vážnou nevýhodou, pretože brúsny papier je suchý zips, aj keď je vhodnejšie upevniť a lepšie zapadnúť, je drahší. Problém je len v nevyhnutnom opotrebovaní svoriek.

Hlavné výhody:
 • Dobrý výkon
 • Vibračné obloženie
nevýhody:
 • Zapínanie len na svorky, časom opotrebované.
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobrá brúska pre domácnosť, ako bola kúpená a doteraz používaná.
Metabo SRE 3185
6 716
Kompaktná a ľahká brúska s plošinou 92x184 mm, ktorá je vybavená elektromotorom 200 W, je vhodná pre hrubovacie a dokončovacie práce v malých oblastiach. Frekvencia oscilácie dosahuje 22 tisíc pri amplitúde 2 mm. Vo svojich rukách sedí dobre - na rozdiel od mnohých kompaktných strojov je k dispozícii plnohodnotná zadná rukoväť, ktorá je vybavená gumovou podložkou.

Upevňovacie plechy na plošine je možné pomocou suchého zipsu a svoriek. Prach nie je zlý, ale zdá sa, že je pokazený bežným filtračným vreckom: lepšie pripojte vysávač.

Hlavné výhody:
 • pohodlie
 • Antivibračné podložky
nevýhody:
 • Nízky výkon
9.1 / 10
hodnotenie
recenzia
Pohodlný mlynček, a cena je celkom zdvíhanie. Môžete pracovať na dreve na dlhú dobu, ruky nie sú unavené.
DeWALT DWE6411
5 385
Platforma kompaktného „DeWalt“ je bližšie k námestiu ako ostatní účastníci v rebríčku najlepších brúsok - 140x115 mm. Jeho frekvencia kmitania je priemerná - maximálne 14 tisíc a amplitúda je malá (1,6 mm). 230-wattový motor však nie je pri akejkoľvek práci preťažený. Držiaky na platforme umožňujú používať na klipoch lacný brúsny papier a na lepiacu pásku pripevnite papier. Príjemným bonusom je prítomnosť dosky v súprave pre samo-perforáciu v rezaných listoch.

Samo o sebe je brúska jednoduchá - nie je tam žiadna zadná rukoväť, žiadne nastavenie otáčok. Ale pre „DeWalt“ je to dosť rozpočet. A na rozdiel od lacného Stanley (nie je prekvapujúce, že vlastník oboch značiek je jediný), DeWALT je pohodlnejší, spoľahlivejší a čo je najdôležitejšie, má normálny kruhový výstup na zberač prachu namiesto úzkeho oválu, ktorý nebolí pripojiť vysávač.

Hlavné výhody:
 • Pohodlie práce s malými dielmi
 • Normálne úrovne vibrácií a hluku
nevýhody:
 • Relatívne malý výkon
8.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Dlho sme pracovali v dielni, nie sú s tým žiadne problémy. Priľnavosť pre moju ruku je normálna.

Najlepšie pásové brúsky

DeWALT DWP352VS
19 280
Brúska DeWALT využíva bežiacu veľkosť 533x75 mm pások a vďaka kilowattovému motoru sa nemusíte obávať, že hrubý brúsny papier preťaží stroj.Takže môžete brúsiť "za všetky peniaze," výhodou je, že taška na zber prachu tu je slušné množstvo.

Na druhej strane, konštrukcia zvolená výrobcom neumožňuje postaviť stroj hore nohami. Táto metóda sa niekedy používa na pieskovanie malých častí na bežiacom páse - tu musíte pracovať s hmotnosťou na váhe, čo je menej výhodné. Zvlášť ak si spomeniete, že DeWalt váži 5,5 kg.

Rýchlosť pásky je nastaviteľná, maximálna - 440 m / min. Stroj je skvelý pre veľké množstvo práce na vodorovných plochách, rád by som dodal možno aj mäkkú podšívku na rukoväti.

Hlavné výhody:
 • Vysoký výkon
 • Dobrý zberač prachu
nevýhody:
 • Neobvykle vyčnievajúci vak
 • Žiadne gumové obloženie
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Výkonná brúska, a čo je najdôležitejšie - páska pod ňou v každom obchode, vyberte si chuť.
Makita 9404
16 574

Brúsky Makita a DeWALT idú hlava k hlave a Makita vďaka väčšej šírke remeňa môže dokonca zvíťaziť pri výkone a maximálnej rýchlosti pásu.

Dobrým momentom v dizajne je systém na stabilizáciu polohy pásky. Stroj sa môže prevrátiť, leží v tejto polohe, je stabilný. Pre odolnosť a spoľahlivosť "Makita" nemáme žiadne sťažnosti. S výnimkou, bohužiaľ, jeden okamih - grafitová základňa je uzemnená, z pohľadu vlastníkov, trochu príliš rýchlo na profesionálny nástroj.

Hlavné výhody:
 • produktivita
 • Stabilizácia polohy pásu
nevýhody:
 • Veľkosť pásky
 • Opotrebované podrážky (aj keď sú spotrebným materiálom)
 • Vôľa zberača prachu
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Ťažké pre mňa, ale funguje to rýchlo. Môže byť použitý ako ostriaci stroj, ak je otočený.
Makita 9403
17 455

Vážny mužský nástroj. Páska 610x100, ktorá 1200-wattový motor neustále ťahá rýchlosťou 500 m / min (neexistuje regulátor!) A hmotnosť 5,7 kg bude vyžadovať silnú ruku a dobrú zručnosť. Nízky hluk a mierne vibrácie budú tiež pripisované plusy, ale napriek tomu sa spýtame výrobcu - čo nám bránilo dodávať regulátor rýchlosti tu?

Takže, ak si niekto vyberie túto brúsku, potom je to profesionál, ktorý musí veľa pracovať s horizontálnymi plochami veľkej plochy - napríklad pri lúpaní podláh zo starého laku. V šikovných rukách, bude stroj vyrovnať sa s podobnými úlohami "pre päť", ale inept ...

A opäť, ako v predchádzajúcom prípade, upozorňujme na slabosť podrážok: stojí za to ich prehriatie (a na takomto mocnom a ťažkom stroji nie je ťažké) grafit sa začína rozpadať. Buďte opatrní!

Hlavné výhody:
 • Vysoký výkon
 • Jednoduchosť dizajnu a spoľahlivosti
nevýhody:
 • Žiadny regulátor
 • Slabé podrážky
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Pre veľké objemy práce je najlepšou možnosťou, aby vás menšia brúska trvala oveľa dlhšie.
BOSCH PBS 75 AE
9 318
Obraciame sa na amatérsky segment pásových brúsok so zeleným „Bosch“. On, bohužiaľ, v našej dobe sa stal trochu drahý, ale drží česť značky. Bez toho, aby trpel nepríjemnými konštrukčnými nedostatkami (okrem toho, že šev prachového kolektora sa niekedy pri neopatrnom čistení rozbieha), stroj je pohodlný, produktívny a dobre zachytáva prach, nenecháva ho lietať okolo. Poznamenávame najmä úspešný mechanizmus centrovania pásky a prítomnosť špeciálnych zásuviek na hornom plochom kryte, ktoré umožňujú upevnenie stroja páskou na pracovnom stole.

Výkon motora je 750 W, takže Bosch pracuje ticho s páskou 533x75 mm, čo zaručuje stabilitu rýchlosti aj na veľkých zrnách. Maximálna rýchlosť - 350 metrov za minútu. A jej váha je celkom prijateľná - 3,5 kg, takže keď pracujete na hlave alebo zvisle, stroj nebude tak rýchlo pneumatikovať vaše ruky.

Hlavné výhody:
 • Pohodlné uchopenie
 • Namontované na pracovný stôl
nevýhody:
 • Bočný zberač prachu má malú veľkosť a niekedy zasahuje
9.1 / 10
hodnotenie
recenzia
Kvalitná pásová brúska rešpektovaná značkou. Vyrobené pevne, ako kúpil, tak vo vnútri a nevyliezol.
BLACK + DECKER KA88
4 819
Rozpočtová brúska v našom hodnotení sa stala najslabším výkonom: motor s výkonom 720 W poskytuje rýchlosť pásu maximálne 250 m / min. Ale v dizajne je nemožné si nevšimnúť pár veľmi dobrých momentov. V prvom rade ide o vyčnievajúci valček s malým priemerom - zdvihnutím ochranného krytu môžete byť vybraní na ťažko prístupných miestach, kde nie sú schopní iní členovia ratingu. Naopak, zadný hnací valec má zväčšený priemer, aby sa zabránilo pošmyknutiu. Prednú rukoväť môžete nastaviť sami. A nakoniec, dobre navrhnutý odstraňovač prachu.

Takéto usporiadanie „traktora“ s hlavnou hmotnosťou posunutou dozadu však bude vyžadovať určitý čas na to, aby si zvyklo na vlastnosti stroja - zadná časť pracovného úseku pásu sa pritlačí silnejšie k rovine, ktorá sa má spracovať. Tiež si všimnite, že možnosť montáže v obrátenej polohe nie je k dispozícii, a v skutočnosti v pásových brúskach je jedným z najvýhodnejších "čipov".

Hlavné výhody:
 • Pohodlie práce v "úzkych" miestach
 • Pohodlný hluk a vibrácie
 • Dobré odstránenie prachu
nevýhody:
 • Krátky a tvrdý štandardný kábel
 • Bez regulácie otáčok
8.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Je veľmi vhodné vybrať si takú medzeru, kde predtým museli pracovať manuálne. Pretože toto, a kúpil, v skutočnosti.

Ktorú brusku je lepšie vybrať?

Začnime s klasifikáciou - každá odroda má svoje výhody a nevýhody, vlastnú špecializáciu. Ak potrebujete spracovať veľké plochy pri vysokých rýchlostiach a zároveň neumožňuje tiež podrezať ten istý vrták alebo sekáč - vyberte pásová brúska, ktorý môže byť v prípade potreby použitý ako brúska. Všimnite si však, že nie všetky modely majú možnosť montáže na boku alebo nahor s páskou! Okrem toho, vysoký výkon, zaistený rýchlym behom okolo kruhovej pásky, a bude vyžadovať "priamočiare" - prechádzajúce alebo perederzhav stroj na mieste, je ľahké "kopať" drsnosť v takmer dokonalej rovine. Ďalším pár mínusov je zložitosť dizajnu, prítomnosť remeňového pohonu a potreba kúpiť hotové pásky požadovanej veľkosti.

Vibračný písací stroj majú obdĺžnikovú alebo „železo-tvarovanú“ (pre prácu v rohoch) podošvu, ktorá kolíše rýchlo a dopredu s určitou amplitúdou. Takéto stroje sú jednoduchého dizajnu (amatérsky je možné kúpiť lacno, bez toho, že by to ohrozovalo spoľahlivosť) a nie sú zlé z hľadiska výkonu. Pre nich môžete ľahko rezať brúsny papier z hárku, najmä ak výrobca dodal súpravu na perforáciu otvorov v listoch. Dokonca aj začiatočník zvládne takýto stroj rýchlo. Ak však neplánujete pracovať so stromom, je lepšie pozrieť sa naň excentrické (orbitálne) stroje - sú, samozrejme, ťažšie, a budete musieť kúpiť krúžky so suchým zipsom, ale je jednoduchšie zabezpečiť čistotu povrchu „obežnou dráhou“ (kruh sa „neplačí“ tam a späť, ale aj pri brúsení), je pohodlnejšie pracovať na zákrutách. Nie je to za nič, že takéto stroje vidíte v každej autoservisu: tu musíte neustále produkovať zakrivené plochy na „nulu“. Ale pre strom, ktorý musí byť brúsený pozdĺž vlákien, excentrický stroj nie je vhodný práve kvôli princípu práce, v rukách stolárov je len vibračná "povrchová brúska".

Okrem výkonu, pohodlia a úrovne vibrácií, ktoré je potrebné zaplatiť pri výbere akéhokoľvek elektrického náradia, sa uistite, že máte dobrú ochranu pred prachom hlavných komponentov stroja a najmä účinnosť odstraňovania prachu: nie je vždy možné pripojiť vysávač a je len nebezpečné používať niektoré modely brúsok bez respirátora Hádzajú do pracovného priestoru veľa prachu do pracovného priestoru.

Majte dobré nákupy!

Loading...