6 najlepších šampónov pre mačky

Ako ľahké a bezstratové umývanie mačky

Väčšina mačiek nenávidí umývať. Ale čas od času naši favoriti musia byť kúpané - pred výstavou, po ostrihaní, ak sa vlna znečistila alebo má problémy s kožou. Ľudské šampóny nie sú vhodné na tieto účely - zvieratá potrebujú špeciálne nástroje, ktoré sa úplne zmyjú a postarajú sa o pokožku. Šampóny v obchodoch pre domáce zvieratá - pre každý vkus a peňaženku. Aký druh šampónu pre mačky je lepšie vybrať?

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie suché šampóny bez spláchnutia1Suchý šampón Cliffi9.8 / 10690
Najlepšie šampóny pre mačky z rohoží1Šampón proti roztieraniu a vzhľad rohoží z 8v19.7 / 10350
2Šampónový sprej pre mačky FURminator z rohoží9.5 / 10500
Najlepšie čistiaci šampón pre mačky1Šampón super čistiaci c biely žihľava z Anju Beauté9.5 / 10600
Najlepšie šampóny pre mačky1Šampónový kondicionér "Papaya" Tropiclean9.4 / 10600
2Šampón pre mačky "Bielkovinový lanolín" z Bio-Groom9.0 / 101 000

Najlepšie suché šampóny bez spláchnutia

Suchý šampón Cliffi
690 (na fľašu 150 ml)
Univerzálny šampón je vhodný pre psov a mačky. Na čistenie srsti je potrebné aplikovať prášok proti rastu vlasov, trochu masírovať a nechať pôsobiť niekoľko minút. Pozostatky sú jednoducho odčesané, takže vlna je čistá, lesklá as nádherným zápachom. Aromatizácia nedráždi citlivý mačací nos. Kvôli špeciálnym vlastnostiam šampónu zvieratá počas hygienického postupu nepociťujú stres. Nevyvažuje vlasy, je vhodný na každodenné použitie.
Hlavné výhody:
 • jednoduchosť použitia;
 • príjemná trvalá aróma;
 • dobre čistí vlnu;
 • optimálny pomer ceny a kvality;
 • vhodné pre všetky zvieratá, bez ohľadu na plemeno.
nevýhody:
 • úplne neodstráni kontamináciu.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Mám mačku a psa. Veľmi sa mi páčil šampón, pretože sa ľahko používajú, srsť sa stáva krásnou, lesklou a jemnou. Spotrebované pomerne ekonomicky. Najlepší spôsob, ako rýchlo priviesť mačku do poriadku a zbaviť sa nepríjemného zápachu.

Najlepšie šampóny pre mačky z rohoží

Šampón proti roztieraniu a vzhľad rohoží z 8v1
350 (na fľašu 295 ml)
Špeciálne zloženie tohto šampónu pre mačky pomáha posilniť vlasové korene, zabraňuje nadmernému uvoľňovaniu a stagnácii mačiek do hrudiek. Pomáha rozčesávať existujúce rohože a zabraňuje vzniku nových. Lieky, ako napríklad extrakt z Aloe Vera, vitamín E a mastné kyseliny, sa starajú o vlasy zvieraťa. Ľahko sa pení a zmyje sa bez stopy, zanechá len príjemnú vôňu tropického ovocia.
Hlavné výhody:
 • zjemňuje srsť, uľahčuje česanie;
 • rýchlo a úplne vyprané;
 • optimálny pomer ceny a kvality.
nevýhody:
no.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Šampón má veľmi príjemnú vôňu. Moja mačka je v podstate po dacha, takže náklady sú veľmi ekonomické. Je dokonale vypraný, oči nedráždia, naozaj sa mi páči.
Šampónový sprej pre mačky FURminator z rohoží
500 (na injekčnú liekovku 251 ml)
Je vhodné aplikovať šampónový sprej na mačky, jemne čistí pokožku bez toho, aby rušila ochrannú lipidovú vrstvu, účinne odstraňuje odumreté bunky a voľné vlasy. Tento nástroj nepotrebuje preplachovanie. Obsahuje komplex mastných kyselín a svetlicový olej, ktorý poskytuje lesk a dokonalé česanie vlny. Bojuje proti trikom a zabraňuje novým. V srdci iba prírodných surovín. Expresná starostlivosť o mačky.
Hlavné výhody:
 • prírodné zloženie;
 • jednoduchosť použitia;
 • ľahké česanie;
 • ekonomická spotreba.
nevýhody:
 • zle čistí srsť.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Mám perzského, oh, a my sme trpeli týmto dlhými vlasmi! Šampón je vhodné vziať so sebou. Ideálny spôsob, ako rýchlo dať mačku do poriadku pred show.

Najlepšie čistiaci šampón pre mačky

Šampón super čistiaci c biely žihľava z Anju Beauté
600 (na fľašu 250 ml)
Profesionálny šampón pre mačky pre hlboké čistenie všetkých druhov vlny. Dokonale odmasťuje a znižuje nadmernú sekréciu mazových žliaz, bojuje proti seborrhea a lupinám. Zvlhčuje vlnu a robí ju zdravšou. Extrakt žihľavy, ktorý je súčasťou tónov a stimuluje rast vlasov. B vitamíny poskytujú hladkosť a lesk. Na použitie musíte najskôr zriediť médium vodou v pomere 1 až 5.
Hlavné výhody:
 • hĺbkové čistenie;
 • ekonomická spotreba;
 • zlepšuje zdravie a vzhľad srsti.
nevýhody:
 • vysoké náklady.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Šampón dobre pení, ľahko sa opláchne, má jemnú bylinnú vôňu. Pomáha mojej mačke v boji proti problému mastného chvosta - vlna okamžite po umytí má zdravší vzhľad, čerstvosť zostáva dlhú dobu.

Najlepšie šampóny pre mačky

Šampónový kondicionér "Papaya" Tropiclean
600 (na fľašu 592 g)
Šampón sa skladá zo 70% prírodných zložiek, medzi ktoré patria výťažky z ovocia a rastlín, ako napríklad papája, mango, yucca, harmanček, aloe, sléz, nechtík a koreň zázvoru, ktorý sa stará o vlasy zvieraťa a zanecháva príjemnú vôňu. Šampón neobsahuje mydlo, má neutrálne pH. Dobre hydratuje vlasy, vďaka čomu je silný a zdravý, čo prispieva k lesku vlasov a ľahkému česaniu. Dobre sa pení a úplne sa vymyje. Vhodné pre časté použitie, ideálne pre mačky s dlhými vlasmi. Nemá vplyv na pôsobenie repelentov a akaricídov.
Hlavné výhody:
 • dobré prírodné zloženie;
 • nedostatok zásady;
 • ekonomická spotreba.
nevýhody:
no.
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Vôňa zostáva dlhú dobu. Vlna svieti po ňom. Je veľmi ľahké penu, takže to trvá trochu umyť. Máme dlhosrstú mačku, preto bolo pre ňu veľmi dôležité vybrať si šampón, po ktorom sa môžete bez problémov hrebeňovať. Tropiclin - to, čo potrebujeme.
Šampón pre mačky "Bielkovinový lanolín" z Bio-Groom
1 000 (na fľašu s objemom 236 g)
Hlavnou zložkou je nezrelé kokosový olej, vďaka čomu sa výrobok veľmi jemne stará o pokožku, odstraňuje nečistoty bez poškodenia ochrannej vrstvy epidermy. Lanolín, ktorý je súčasťou šampónu, vyživuje a posilňuje vlasy, zabraňuje vysušeniu a zvýšenej krehkosti. Proteín robí vlnu objemnú a lesklú. Použitie Silky Cat kladie dôraz na jas farby a poskytuje ľahké česanie. Dokonalá rovnováha pH. Po umytí zostáva ľahká príjemná aróma. Šampóny Bio-Groom používajú profesionáli po celom svete.
Hlavné výhody:
 • prírodné zložky;
 • ideálna hodnota pH;
 • posilňuje srsť.
nevýhody:
 • veľmi vysoké náklady.
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepšie šampón pre mačky: používa sa 2 roky. Jemne sa umyje, vlny vlny, žiadne alergie. Vôňa zostáva veľmi jemná, jemná.

Musím umyť mačku?

Áno, určite. Ale nenechajte sa príliš uniesť s týmto - časté umývanie (viac ako 1 krát mesačne) vysušuje pokožku a robí vlnu krehkú. Osobitná pozornosť by sa mala venovať dlhosrstým plemenám, vrátane perzských mačiek - ich vlna by sa mala starostlivo monitorovať, aby sa zabránilo vzniku zamotania.

Bežnými mačkami sú najčastejšie vhodné šampóny. Nie je potrebné vybrať si profesionálne nástroje - len takú kvalitu. Aj keď sa cena zdá príliš vysoká, je ľahké vypočítať koľkokrát sa mačka kúpa - zvyčajne nie viac ako dve. V tomto prípade fľaša vydrží dlho. Domáce zvieratá, ktoré sa zúčastňujú výstav, potrebujú zvýšenú starostlivosť. Pre nich existujú špeciálne šampóny bez oplachovania alebo prostriedky na časté používanie. Mačky s mastnou pokožkou by mali používať čistiace šampóny, ktoré regulujú aktivitu mazových žliaz.

V každom prípade je dôležité si uvedomiť, že kúpanie je pre väčšinu mačiek veľkým stresom, preto by sa mali hygienické procedúry vykonávať na chorých, oslabených, starých a tehotných zvieratách s veľkou opatrnosťou a len v nevyhnutných prípadoch.

Loading...