12 najlepších záhradných drvičov

Hodnotenie elektrických a benzínových drvičov

Problém využívania pobočiek, vrchov a iných rastlinných zvyškov v záhradníckych podnikoch sa často rieši najjednoduchším spôsobom - pálením. Záhradné drviče, alebo, ako sa tiež nazýva, drviče alebo štiepkovače, nám umožňujú nevypúšťať do atmosféry veľkú časť toho, čo sa investovalo do zeme, ale premieňať odpad na cenné suroviny.

Mnohé komerčne dostupné záhradné drviče sťažujú výber konkrétneho modelu. Elektrické drviče sú lacnejšie a ľahšie sa používajú, kým benzínové drviče sú silnejšie a nezávislé od elektrickej siete. Aký druh záhradného vrtuľníka je lepšie vybrať?

Poradie najlepších záhradných drvičov 2018 - 2019

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie lacné elektrické vetvy drviče1Patriot PT SE 248.7 / 108 790
2DDE SH25408.6 / 107 990
Najlepšie elektrické záhradné brúsky strednej triedy1Viking GE 2509.5 / 1032 000
2Bosch AXT 2000 RAPID9.1 / 1013 100
3VIKING GE 135 L9.0 / 1022 990
4Ryobi RSH2545B9.0 / 1012 150
5AL-KO Easy Crush MH 28008.7 / 1014 000
Najlepšie elektrické záhradné drviče pre veľké objemy práce1VIKING GE 4209.0 / 1074 000
Najlepšie lacné benzínové záhradné drviče1CHAMPION SC28189.4 / 1016 650
Najlepšie profesionálne záhradné drviče1VIKING GB 460 C9.5 / 10140 000
2MTD ROVER 464 Q9.4 / 1077 400
3Viking GB 3709.1 / 1075 000

Najlepšie lacné elektrické vetvy drviče

Patriot PT SE 24
8 790

Veľmi lacný, výkonný a kompaktný model elektrického záhradného drviča. Výkon zariadenia je 2,4 kW, otáčky motora sú 4500 ot / min. Je tiež užitočný pri sekaní vetiev (do priemeru 40 mm) a triesok na výrobu ozdobných krytín pre koľaje a pri získavaní kompostu pre kompost. Malá hmotnosť (13 kg), stabilný rám, dvojica kolies robia Schröder celkom pohodlným pri práci a pohybe po stavenisku. Maximálna povolená dĺžka predĺženia je 50 m. Životnosť deklarovaná výrobcom je 6 rokov. Vlastníkom značky je USA, krajina výroby je Čína. V dobrom stave nevyžaduje žiadnu dodatočnú údržbu (čo je v iných ohľadoch charakteristické pre všetky elektrické drviče), je potrebné len čistenie a ostrenie nožov. Záruka 2 roky.

Hlavné výhody:
 • S ostrými nožmi úspešne kosí vrcholy a malé konáre.
 • Pohodlný lievik pre pokládku záhradného rastlinného odpadu.
 • Model motora je chránený pred preťažením, pred striekajúcou vodou (IPx4).
nevýhody:
 • Hladina hluku je 107 dB.
 • Problém s náhradnými dielmi.
8.7 / 10
hodnotenie
recenzia
No drtí vrcholy, čistenie zeleniny, malé konáre. Neodvažujeme sa redukovať veľké (viac ako 25 mm), preto Schröder už tretí rok úspešne pracuje. Zmenili nože, nenašli svoje vlastné, prišli na horu iného výrobcu.
DDE SH2540
7 990

Výkonné zariadenie (2,5 kW) s reznými nožmi na sekanie listov a konárov (podľa vášho pasu, s priemerom do 40 mm netuhého druhu - lipy, čerešne vtákov) je vhodné pre malé prímestské oblasti. Kolektor nie je v základnej konfigurácii, ale je ponúkaný ako voliteľná možnosť. Rámec udržateľnosti. Vlastníkom značky je USA, výrobcom je Čína. Hmotnosť 12 kg. Otáča motor o 3600 ot / min. Drvič nie je určený na nepretržité profesionálne použitie: režim prevádzky pri zaťažení je 2 minúty, režim otáčania bez zaťaženia je 3 minúty. Životnosť deklarovaná výrobcom - 3 roky.

Hlavné výhody:
 • Vysoký výkon 95 kg / h.
 • Odnímateľné nože z nástrojovej ocele.
 • Hladký štart a ochrana proti preťaženiu
 • Ochranné mriežky prívodného potrubia vylučujú spätné emisie záhradného odpadu.
nevýhody:
 • Plastové puzdro nie je určené na nárazy a kvapky.
 • Krátka životnosť (2 roky).
8.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Striedame mäkkú trávu s vetvami. Vrták dobre kotlety listy, kôra, tráva, malé konáre, a to ako suché a čerstvé rez. Je potrebné kontrolovať ostrosť noža, akonáhle sa nôž stane matným, strom začne horieť, motor sa zahrieva.

Najlepšie elektrické záhradné brúsky strednej triedy

Viking GE 250
32 000

Záhradný drvič Viking GE 250 je zaslúžene obľúbený medzi záhradkármi. Elektromotor s výkonom 2,5 kW poskytuje dobrý výkon bez nadmerného zaťaženia siete. Široký krk s prijímacím lievikom umožňuje nakrájať silne rozvetvené vetvy. Rezacia jednotka je kotúč s dvomi lopatkami, na ktorých sú fixované ďalšie dva nože predbežného brúsenia. Kombinácia nožov v rôznych uhloch umožňuje Vikingovi s istotou brúsiť obe vetvy a mäkšie stonky a listy.

Kompaktné puzdro záhradného drviča je namontované na ráme s kolieskami. Pozemný materiál sa hodí do akéhokoľvek kontajnera alebo priamo na zem. Otvorený výtok je vhodný pre veľké množstvo práce, pretože umožňuje rýchlo uvoľniť miesto pod výstupnou dýzou. Keď je jednotka vypnutá, brzda je aktivovaná, zastavenie nožov na niekoľko sekúnd. Motor je naštartovaný cez štartovacie relé, ktoré eliminuje jeho spontánny štart. Prístroj sa nezapne, aj keď je odberové hrdlo odstránené.

Brúska Viking GE 250 - pohodlný mobilný drvič. Väčšie vo veľkostných modeloch je horší, možno len "všežravý".

9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
4 ročné obdobia využívajúce GE-250. Nepáči sa mi to. Univerzálny stroj: kvety, buriny, maliny, prerezávanie záhrady, stonky kukurice a slnečnice ... Samotné oneskorenia. Kúpil som si aj valcový pružinový kôš, dal som ho pod zásuvku - odpadky neodletia.
Bosch AXT 2000 RAPID
13 100

Veľmi obľúbený malý drvič od známej nemeckej značky s kapacitou 2,0 kW. Brúska sa najlepšie hodí na brúsenie čerstvo narezaných tyčí s malým priemerom. Podľa dokladov je maximálny priemer spracovaných vetiev a koreňov 35 mm. Produktivita - 80 kg / h. Požadovaný režim prevádzky: 4 min. Pri zaťažení 6 min - voľnobeh. Hmotnosť mobilného zariadenia je iba 11,5 kg. Pohybovať sa tam rázvorom. Kolektor - možnosť, nie je súčasťou balenia drviča. Krajina pôvodu - Maďarsko. Podľa mnohých recenzií na fórach, pokiaľ ide o cenu a kvalitu, tento záhradný drvič je jedným z najlepších.

Hlavné výhody:
 • Účinné zariadenie na drvenie veľkých objemov tenkých čerstvých odrezkov.
 • Vstavaný posunovač zvyšuje rýchlosť nakladania.
 • Pre bezpečnú prevádzku je k dispozícii ochrana proti preťaženiu motora, ochranný systém.
 • Tupý nôž môže byť otočený. Výrobca ponúka sadu náhradných nožov. K dispozícii na predaj.
nevýhody:
 • Nie je vôbec žiadny drôt. K telu je pripojená len zástrčka.
 • Malý priemer drvených vetiev: iba 35 mm.
 • Mäkký, pomalý odpadový mulč len v malých porciách, keď je mokrý, roztrúsený pevnou látkou.
 • Hlučný.
9.1 / 10
hodnotenie
recenzia
Nožnice dobre "žuť" na čerstvé výhonky s listami, tvrdé stonky. Suché konáre a pomalá tráva idú s ťažkosťami, nože sú pomerne rýchlo tupé a upchávajú prístroj. Nôž nabrúsenie zvyčajného manuálneho baru. Schopnosť samostatne ostriť nôž bol jedným z dôvodov výberu modelu. Hluk pri práci, ale nevadí mi to.
VIKING GE 135 L
22 990

Elektrický záhradný drvič s výkonom 2,3 kW dobre spracováva malé a stredne veľké vetvy do priemeru 35 mm. Rýchlosť otáčania mlecieho mechanizmu je malá - iba 40 ot / min. To poskytuje relatívne nízku hladinu hluku - asi 95 dB. Brúska je dokončená s kapacitou 60 l pre recyklovaný odpad. Skladací mechanizmus neumožňuje zaberať veľa miesta počas skladovania: pracovná časť jednotky sa spúšťa do plastovej nádoby na odpad. Široký podvozok a kolesá s významným priemerom zaisťujú stabilitu a jednoduchosť pohybu. Značka krajiny - Rakúsko, vyrobené na európskej stránke.

Hlavné výhody:
 • Pohodlie získanej frakcie na prípravu kompostu.
 • Mobility.
 • Kompaktné uskladnenie drviča.
 • Quatrefoil otvor pre pohodlné zaťaženie baru.
nevýhody:
 • Navrhnuté pre pevné odpady (vetvy), zle brúsené vláknité a mäkké.

9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Myslím, že najlepšie pobočky chopper na 6 akrov. Pálime veľké rastliny, brúsime menšie. Prívod neumožňuje zaťaženie vetiev väčšieho priemeru, ako umožňuje pas - druh ochrany proti rozbitiu.
Ryobi RSH2545B
12 150

Hospodárny záhradný drvič 2,5 kW s dobrými zákazníckymi hodnoteniami. Odbočky do veľkosti 45 mm sú mulčované systémom dvoch oceľových lopatiek. Zariadenie je namontované na podvozku pre prepravu. Hmotnosť 13,5 kg. Schröder má nádobu s objemom 40 litrov na drvené odpadky. Motor je chránený pred prehriatím a preťažením. Značka - japončina, výroba - čínština. Životnosť je 5 rokov.

Hlavné výhody:
 • Prostredníctvom servisného strediska si môžete kúpiť sadu náhradných čepelí s upevnením.
 • Mobility.
 • Záruka 2 roky pri registrácii zakúpeného vrtuľníka na stránkach výrobcu - 3 roky.
 • Kompaktné skladovanie, montáž pre prácu do 5 min.
nevýhody:
 • Dobre rozdrví iba vetvy, trávu a mokré listy uhryzne.
 • Nože sa rýchlo otupia, potrebujú ostriť alebo nahradiť (podľa recenzií).
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Veľmi dobrý záhradný drvič. Páčilo sa mi nízku hmotnosť a rozumnú cenu. Rezné nože sú obojstranné, môžete rýchlo preskupiť ostré strany. Kábel je krátky, zakúpený predlžovací kábel 50 m.
AL-KO Easy Crush MH 2800
14 000

Pomerne lacný Shredder z rodiny Easy Crush od AL-KO je navrhnutý pre jednoduché drvenie vetiev. Napriek tomu, že materiál karosérie je plastový, je schopný odolať silným otrasom a všetky naložené časti sú vyrobené z ocele alebo odliate z hliníka s dobre premyslenými výstuhami.

Rezačka je namontovaná na ráme s kolieskami, čo uľahčuje jeho pohyb. Bunker, v ktorom sa drvený materiál zhromažďuje, je tlačený do rámu pozdĺž vodidiel.

Vysokorýchlostný kotúčový nôž s dvoma hranami určite rozpadá stonky a konáre až do hrúbky 42 mm. Prijímacie ústie je dodávané s navádzacími valcami a elastickými roletami, ktoré vylučujú odchod triesok. Krk sa dá ľahko vybrať, aby sa dosiahol prístup k reznej jednotke. Zároveň špeciálny prepínač blokuje možnosť štartu. Príkon - 2,8 kW - poskytuje dobrý výkon a nepreťažuje rozvodnú sieť.

8.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Kúpil si brúsku Easy Crush MH 2800 pred rokom. Jednoducho vyrežte veľa stromov. Rozdrviť tento stroj všetky maličkosti. Čerstvé pobočky lastovičky, len dať, na suché začne nervózny. Copes s vetvené čalúnenie, ak môžete pretlačiť medzi nimi medzi valcami. Vo všeobecnosti to funguje, nespôsobuje problémy, a to je presne to, čo bolo potrebné.

Najlepšie elektrické záhradné drviče pre veľké objemy práce

VIKING GE 420
74 000

Univerzálny kombinovaný drvič s hmotnosťou 53 kg je vhodný na drvenie úlomkov záhradných rastlín na území krajinných záhradkárskych fariem, ako aj na osobnom pozemku. Výrobca reguluje prevádzkový režim: 2 minúty práce pri zaťažení (mulčovanie), potom 3 minúty voľnobehu. Rezačka má dve nakladacie dýzy: veľkú vertikálnu pre veľké vetvy, skladaciu pre trávu, výhonky, lístie atď. Dvojkomorový rezací systém pracuje efektívnejšie: pre tvrdé a mäkké materiály sa používajú rôzne nožové kotúče. Schröder výkon - 3,0 kW, otáčky motora 2800 ot / min. Maximálna dĺžka platného sieťového kábla je 50 m (musí sa zakúpiť samostatne). Hladina hluku je 102 dB. Značka krajiny - Rakúsko, výroba - na európskej stránke.

Hlavné výhody:
 • Produktívne zariadenie mulčovacie vetvy do priemeru 50 mm.
 • Univerzálny drvič pre všetky druhy rastlinného odpadu.
 • Vysoký stupeň bezpečnej prevádzky, blokovanie motora a brzda zastavenia motora.
 • Raz za šesť mesiacov, podľa cestovného pasu, vrtuľník môže byť použitý na profesionálne účely (ťažké zaťaženie).
 • Mobilita: pohodlne sa pohybuje.
 • Brúska je doplnená o nástroj na výmenu pracovných nožov.
nevýhody:
 • Náhradné diely (nože) nie sú k dispozícii na predaj. Len od autorizovaných predajcov.
 • Triedenie odpadu z mäkkej a tvrdej záhrady.
 • Veľmi vysoká cena.
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobrý spoľahlivý drvič od európskeho výrobcu. Pracuje viac ako 3 roky. Nože odstrániť a nainštalovať sami, ostrieme, keď. Odreže dobre, posypeme mulčovacími dráhami medzi lôžkami.

Najlepšie lacné benzínové záhradné drviče

CHAMPION SC2818
16 650

Jeden z najrozpočtovejších drvičov drvičov s plynom poháňaným len 16 kg. Univerzálna jednotka je určená pre malé vetvy s priemerom do 28 mm a podľa záruky výrobcu aj pre odpad z mäkkých záhrad: tenké výhonky a lístie. Má kombinovaný systém nožov: na drvenie konárov sa používa systém plochých nožov a na brúsenie nožov v tvare V. Výkon štvortaktného hnacieho motora je iba 2,5 k. vyvíja 3600 ot./min Má tašku na zber drveného odpadu. Motor štartuje s ručným štartérom.

Hlavné výhody:
 • Nezávislosť od siete.
 • Kombinovaný systém rezných a brúsnych nožov pre všetky druhy rastlinného odpadu.
 • Nízka hmotnosť, jednoduchosť pohybu.
 • Ekonomická spotreba paliva: len 450 g za hodinu.
 • Jednoduchosť dizajnu.
nevýhody:
 • Malý rozsah veľkostí sekaných vetiev (do 28 mm).
 • Použitie horľavých materiálov - olej, benzín.
 • Potreba triediť odpad pred naložením do rôznych trysiek.
 • Určené len pre amatérskych záhradkárov, nie je vhodné pre profesionálne použitie v dlhodobej prevádzke.
 • Vyžaduje pravidelnú údržbu.
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Kúpené pre záhradný vrtuľník s benzínovými motormi. Veci, samozrejme, pohodlné, aj pri nízkom výkone, dobre zvláda vláknitý odpad a husté vetvy. Vyžaduje si to však údržbu: pravidelná výmena zapaľovacej sviečky, oleja a benzínu, čistenie filtra, kontrola a výmena palivového pohonu ...

Najlepšie profesionálne záhradné drviče

VIKING GB 460 C
140 000

Variabilné zariadenie s hmotnosťou 73 kg môže brúsiť ako mäkký, vláknitý odpad - mladé konáre, trávu, lístie atď. - a pomerne silné pevné vetvy. Výkon pohonu - štvortaktný benzínový motor - 9 hp (2800 ot / min). Univerzálny drvič je vybavený dvoma nakladacími tryskami pre rôzne druhy rastlinného odpadu. Puzdro z polyméru a kovu je veľmi odolné. Výrobca umiestňuje vrtuľník ako vysoko zabezpečené zariadenie. Značka - rakúska. Výroba je európska.

Hlavné výhody:
 • Výkonné zariadenie, ktoré mulčuje konáre až do priemeru 75 mm.
 • Mobilita: rázvor umožňuje premiestniť vrtuľník na významné vzdialenosti nad miestom.
 • Nezávislosť od prítomnosti elektrického vedenia.
 • Odolné puzdro z polymérového kovu.
 • Univerzálny drvič pre všetky druhy rastlinného odpadu.
nevýhody:
 • Potreba triediť odpad: pre mokré vláknité a pre pevné sú rôzne nakladacie rúry.
 • Potreba pravidelnej údržby benzínového pohonu.
 • Vysoká cena
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Kúpili sme drahý Schröder s nárokom na profesionálne použitie - na trávu a konáre. Všetko rozomelie na mulčovanie s vhodnou veľkosťou častíc: premiešajte so zemou a zakryte, nechajte „zrenie“ humusu. Brúska, ako príde čas, vezmeme ju do obchodného zastúpenia.
MTD ROVER 464 Q
77 400

S pomocou záhradného drviča MTD ROVER 464 Q môžete vykonávať celý rad záhradných prác. Je vhodný nielen na brúsenie konárov, ale aj na zber a likvidáciu listov a iných drobností. „Srdcom“ zariadenia je benzínový motor s objemom 8,5 hp. Motor v bloku s nožovou zostavou je inštalovaný na podvozku s výkonnými kolesami. V smere pohybu sú dopredu a dozadu upravené dva prijímacie zásobníky.

Predné sa používa pre vetvy do 75 mm. Zadné - pre malé vetvy, trávu a listy. Okrem toho sa tento bunkr dá spustiť horizontálne a zhrabať listy priamo do zeme.

Blok nožov obsahuje dva sekacie nože a dva mlátiace nože. Jednotka, napriek benzínovému motoru, má nízku hladinu hluku - iba 96 dB. To je nižšie ako niektoré elektrické modely.

MTD ROVER 464 Q je dobrý multifunkčný záhradný drvič, ktorý dokáže zvládnuť nielen údržbu súkromnej záhrady, ale bude tiež užitočný pri zbere veľkých plôch. Jediná nevýhoda je vysoká cena.

9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Drvič je silný, široký nakladací zásobník, prekvapivo tichý. Vyliečila celú záhradu, žiadne závady.
Viking GB 370
75 000

Inteligentný vrtuľník Viking GB 370 je vybavený benzínovým štvortaktným motorom s výkonom 6,5 hp. Pohon pásu z motora na hriadeľ nožov zmäkčuje možné torzné otrasy počas prevádzky.

Tento drvič umožňuje sekanie trávy, listov a konárov do hrúbky 35 mm. Široké prijímacie ústie a dvojstupňový rezací systém Multi-Cut 350 prijíma akýkoľvek rastlinný odpad.

S takýmto drvičom sa ľahko manipuluje. Hlavnou nevýhodou je, že dodávací hrdlo nie je súčasťou dodávky. Môže byť vertikálny alebo naklonený a stojí okolo 10 000 rubľov. Cena sa tak stáva veľmi hmatateľnou.

9.1 / 10
hodnotenie
recenzia
Nie je to lacná vec, ale odôvodňuje svoju cenu. Zdá sa, že hmotnosť je veľká - 43 kg, ale svižná a svižná, bude cestovať všade a všetko brúsiť. Pobočky môžu byť hodené do krku rovno zbrane.

Ktorý záhradný drvič je lepšie kúpiť?

Než si kúpite drvič okamžite lepšie mať na pamäti - záhradné drviče sú navrhnutépre recyklačné odvetvia, hrubé vrcholy (napr. kukurica, slnečnica). Nie je možné drviť veľké objemy trávy drvičom, bude navinutý na nože a upchať jednotku. A pôda z koreňov rastlín má otupiť nože, preto by ste si nemali vyberať vrtuľník iba na využitie trávy - je ľahké kosiť trávu kosačkou na trávu a zloženú trávu s vyžínačom s vlascom.

Pri výbere drviča preskúmajte jeho údaje o pasoch:

 • Výkonový drvič a maximálny priemer zariadení, ktoré spracováva.
 • Spôsob činnosti (nepretržitý alebo prerušovaný).
 • Dostupnosť náhradných dielov (rezný nástroj na prvom mieste zlyhá).

Je užitočné zvážiť:

 • Čím väčšie kontajner na drvený odpad - o to lepšie. Optimálne - 50 litrov alebo viac.
 • Z bezpečnostných dôvodov sú všetky záhradné drviče vybavené posunovačmi. Musia sa použiť.
 • V drvičoch platia iné mlecie systémy: valčeková turbína, vo forme ozubených kolies, mlynov atď. Brúsky so systémom nožov sú vhodnejšie na údržbu: nože možno vybrať, naostriť (odporúča sa v servisnom stredisku), vymeniť alebo otočiť ostrým okrajom.
 • maximum priemer spracovaných vetiev, špecifikované v technických vlastnostiach drvičov, spravidla sa vzťahuje na mäkké druhy dreva: lipa, osika, čerešňa vtáčí. Ak plánujete použiť drvič pre vetvy všetkých záhradných výsadieb, aby sa rozšírila funkčnosť zariadenia, táto hodnota by sa mala znížiť o 10-20 mm a pri nakladaní rastlinného odpadu sa nesmie prekročiť.

Veľa závisí od toho, kde bude táto jednotka aplikovaná. Ak hovoríme o pohodlnom dome s malým pozemkom a potrebou brúsiť skromné ​​množstvo porciovanej vegetácie, potom najlepšou možnosťou by bol elektrický drvič. A ak potrebujete, aby sa oslobodil od starých pobočiek stránky, ktorá je len čaká na pripojenie k elektrine, nemôžete robiť bez dobrého benzín záhradný drvič. Konkrétny model je lepšie vybrať, so zameraním na imidž značky a funkčnosť.

Majte pekné nakupovanie!

Loading...