10 najlepších pílových píl

Pre majstrov kvalitného strihu

Piestové píly, alebo, ako sa to tiež nazýva, elektrické píly, sú vhodné ako pre prácu s drevom, tak aj pre rezanie rúrok z malej hrúbky, plechu a iného kovania. Ak pravidelne robíte opravy, je takmer nemožné bez šavlovej píly urobiť: nemôžete strihať veľa materiálu bežnou pilou. V našom rebríčku - najlepšie šabľové píly pre začiatočníkov i profesionálov.

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie piestový kotúč1BOSCH GSA 1300 PCE9.9 / 1015 120
2Metabo SSEP 1400 MVT9.8 / 1019 399
3Makita JR3070CT9.6 / 1015 421
4BOSCH GSA 1100 E9.4 / 1010 080
5Bosch PSA 700 E9.4 / 106 710
6DeWALT DW311K9.1 / 1020 619
Najlepšie Akumulátorové piesty1BOSCH GSA 18V-32 5.0Ah x2 L-BOXX9.8 / 1044 033
2Makita DJR360Z9.6 / 1015 330
3Makita DJR186RFE9.5 / 1024 842
4Metabo ASE 18 LTX 5.2Ah x2 Case9.4 / 1024 899
5Metabo ASE 10.8 2.0Ah x2 Case9.1 / 1012 399

Najlepšie piestový kotúč

BOSCH GSA 1300 PCE
15 120

1300-wattová pílová píla váži dosť trochu - 4,1 kg - aby sa počas prevádzky pneumatika príliš nezaťažovala, tento vysoko výkonný nástroj je zvyčajne vážny a pomalý. Úroveň vibrácií a hluku je pre ňu viac než prijateľná, preto si Bosch určite zaslúži prvé miesto v hodnotení spoločnosti Bosch.

Zaujímavý je dizajn samotnej píly. Okrem antivibračnej rukoväte sú tiež vybavené protizávažím, ktoré účinne znižuje vibrácie pôsobením samotného mechanizmu a tlmičom medzi rukoväťou a telom. Výkyv kyvadla je trvalý, neprepínateľný. Existuje konštantná elektronika, ktorá je zodpovedná za udržiavanie prevádzkovej frekvencie zdvihov pri zmenách zaťaženia a je tiež zodpovedná za hladký štart. Nezabudnuté a LED svetlá.

Hlavné výhody:
 • Pohodlie pri práci
 • Zámok spúšte je určený pre pravákov aj ľavákov
 • Jednoduchá zmena súboru
 • Dlhý napájací kábel
nevýhody:
 • Vysokovoľné vykurovanie počas dlhšej prevádzky, inštrukcia vedome indikuje potrebu v tomto prípade chladiť pílu, čo ju robí voľnobežným.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Píla je veľmi pohodlná, minimálna vibrácia. Jeho peniaze sú určite.
Metabo SSEP 1400 MVT
19 399

Výkon 1,4 kilowattov s pílovým kotúčom s priemerom 32 mm je takmer záznamom našich súčasných hodnotení najlepších pílových píl. Pri vývoji tejto šavlovej píly v Metabo nebolo uvažované o jednom výkone: existuje aj možnosť pohodlného nastavenia prevádzkového režimu pre aktuálne potreby, prevodovka poskytuje nielen zahrnutie kyvadlového zdvihu, ale aj tri možnosti jeho pohybu.

Súčasne je hmotnosť tuhá - 4,6 kg. K tomu prispieva motor, prevodovka a zabudovaný systém redukcie vibrácií založený na vyvažovači. Pokiaľ ide o pohodlie pri kosení, Metabo je o niečo horšie ako „Bosch“, ale rozdiel nie je zásadný. Prítomnosť funkcie udržiavania prevádzkovej rýchlosti v tejto triede sa už môže považovať za povinnú.

Regulátor maximálnej rýchlosti nie je veľmi pohodlne umiestnený - aby ste ho mohli otočiť, budete musieť odstrániť ľavú ruku z predlaktia píly alebo pravej ruky z rukoväte, čo rýchlo zvýši frekvenciu pracovných zdvihov počas prevádzky nebude fungovať. Vzhľadom k tomu, že píla je závažná as jednou rukou rukoväťou okamžite odskrutkujte kefu, možno to považovať za hlavnú sťažnosť týkajúcu sa dizajnu. Píla bude nepochybne dobrou voľbou, ak máte záujem o vysoký výkon.

Hlavné výhody:
 • Nastavenie kyvadla
 • Vysoký výkon
nevýhody:
 • Rozmery a hmotnosť
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Píly v poriadku, dokonca aj pravidelné rezanie trvalo dlho. Nie sú žiadne problémy s drevom, kovové telo je ako olej.
Makita JR3070CT
15 421

V skutočnosti ide o rekordný rekordér: polovičná kilowattová pílová píla nepomôže presne pri práci a nastaviteľný kyvný výkyv určite nie je zbytočný. Samozrejme, pokiaľ ide o pomalosť, je blízko k Metabo, ale toto je nevyhnutná cena za výkon a komplexnú prevodovku.

Veľké písmená AVT na prevodovke indikujú prítomnosť antivibračného systému založeného na použití vyvažovača. Funguje to naozaj dobre, v tomto ohľade nemáme žiadne otázky pre vývojárov.

Ale my sme nemali radi podošvu. Je to, samozrejme, kovové a spoľahlivo upevnené ... Teraz sa však náklon nemení s ním a niekedy pri práci veľmi prekáža - podrážka nemôže „vysledovať“ obrysy rezaného dielu. Ale je tu vynikajúci držiak pílového kotúča: je vložený v jednom pohybe a bezpečne uchytený, a po otočení vonkajšieho držiaka sa objaví vo vašich rukách.

Hlavné výhody:
 • Udržujte pracovné zaťaženie pri zaťažení
 • Nízke vibrácie
 • Pohodlný zámok súborov
 • Trojpolohové riadenie zdvihu kyvadla
nevýhody:
 • Rukavice nepohodlné prepínať kyvadlový pohyb
 • Podrážka je nepohyblivá voči pozdĺžnej osi
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Páči sa mi táto šabľa. Výkonný, nie je svrbenie v rukách, pilníky na nechty sa menia raz alebo dvakrát.
BOSCH GSA 1100 E
10 080

V porovnaní s GSA 1300 PCE je táto piestová píla jednoduchšia, ale aj lacnejšia. Výkon motora je znížený na 1100 W, čo nie je vážny rozdiel, ale samotná konštrukcia elektroniky a mechaniky je už iná.

Po prvé, tu bol odstránený kyvadlový zdvih - ak pracujete väčšinou s kovom, potom to nie je dôležité, ale pre strom je „starší“ model pohodlnejší. Elektronika je tiež zjednodušená, odstránená vyrovnávacia vložka a vložka klapky medzi telo a rukoväť. Výsledkom je, že úroveň vibrácií je tu podstatne vyššia (vrátane zníženej hmotnosti).

Takže nákup tejto pily bude zaujímavý predovšetkým pre tých, ktorí často rezajú kov - rovnaké karosérie. Kyvadlový zdvih pre prácu s oceľou nie je zásadný, je tu dosť energie, dobre a jasné LED podsvietenie nebude zbytočné.

Hlavné výhody:
 • Ergonomická a prijateľná hmotnosť (3,6 kg)
nevýhody:
 • Žiadny kyvadlový pohyb a protivibračný balancer
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Tick-to-tick zapadá do rozpočtu, na výkonnejšie modely nebolo dosť. A že veľmi dobrá šabľová píla funguje čisto, zámok súborov je spoľahlivý, vibrácie nepovedia, že je veľmi veľký.
Bosch PSA 700 E
6 710

Elektromechanický prístroj nie je najvyšší výkon - 710 W, ale stačí zrýchliť súbor na 2700 úderov za minútu. To postačuje na rýchly rez dreva s hrúbkou do 20 cm, pri vysokých rýchlostiach nie je rezanie príliš hladké, ale ak sa rýchlosť zníži, ukáže sa lepšie. V tomto prípade jednotka nepískne a píšťalkou. Vysoká kvalita, spoľahlivosť a rozumná cena Bosch PSA 700 E z neho robí najlepšiu šabľovú pílu pre prácu v krajine.

Hlavné výhody:
 • Nízka cena
 • Plynulé nastavenie otáčok
 • Vysoká spoľahlivosť
 • Kvalitná montáž
nevýhody:
 • Žiadne tlačidlo zámku napájania
 • Nedostatok kaziet
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepšia šabľová píla pre práce v krajine. Odporúčam.
DeWALT DW311K
20 619

Pri moci sa tvorcovia šabľovej píly DeWALT rozhodli, že neuložia - 1,2 kilowattov sľubujú dobrý výkon pri práci. A naozaj to, čo je potrebné: pri rezaní na 28 mm a maximálnej frekvencii zdvihu 2600 pohybov za minútu nie je potrebné hovoriť o dreve alebo plastoch ako o niečom vážnom. S kovom, píla tiež zvláda dokonale, hluk nevyhnutne vysoké obmedzuje rýchlosť práce zo všetkého najviac.

Výmena súborov je veľmi jednoduchá a nevyžaduje žiadne nástroje. Poskytuje plynulé nastavenie frekvencie otáčania a "kyvadla" na urýchlenie rezania a nastavenie odchodu podrážky sa vykonáva jedným pohybom. Stačí stlačiť predný zámok páky a zatlačiť ho do požadovanej vzdialenosti.

Vo všeobecnosti je jedinou chybnou kalkuláciou v ergonómii umiestnenie regulátora rýchlosti, ktoré je počas prevádzky jednoducho nedostupné. Druhý problém je skrytý v dizajne podošvy - je lepšie pritlačiť pílu s podošvou na rezný kus, pretože podrážka zlyhá, ak bola zatlačená viac ako polovica. Samozrejme, existuje možnosť, že sa týmto spôsobom výrobca rozhodol chrániť plastovú podrážku pred rozbitím pri nadmernom zaťažení, ale nejako je stále nekošer.

Hlavné výhody:
 • energie
 • Kyvadlový zdvih
nevýhody:
 • Závažnosť a zvýšené vibrácie
 • Podivný dizajn zámky
9.1 / 10
hodnotenie
recenzia
Píla je jasne určená pre zdravých mužov - veľkých, ťažkých, s nezvyčajnou prácou, ktorá vás veľmi unaví. Ale potom všetko, čo je možné.

Najlepšie Akumulátorové piesty

BOSCH GSA 18V-32 5.0Ah x2 L-BOXX
44 033

Cena je samozrejme vysoká, ale tiež žiadajú o tieto peniaze na kompletnú sadu s dvomi lítium-iónovými batériami na 5 ampérhodín, nabíjačku a puzdro L-BOXX. Ak už máte akumulátorový nástroj Bosch pre tento štandard, môžete ušetriť peniaze.

Konštrukcia skrine, revidovaná v porovnaní s predchádzajúcou generáciou, sa stala oveľa pohodlnejšou v prevádzke a všetky hlavné výhody akumulátora „Bosch“ profesionálnej série sa zachovali. Je to spoľahlivý bezkomutátorový motor, ktorý kombinuje výkon s miernou spotrebou batérie a konštantnú elektroniku, ktorá ho ovláda. Regulátor rýchlosti sa konečne usadil pod palcom, ktorý uchopí rukoväť, a nie je potrebné, aby ste k nemu pristupovali.

Prevodovka je vybavená kyvadlovým mechanizmom, ktorý má dve varianty pracovnej amplitúdy. Jedným slovom, pokiaľ ide o výkonnosť a funkčnosť, ako aj o kvalitu konštrukcie firmy Bosch, av tejto časti, je najlepšie ohodnotiť najlepšie pílové píly.

Hlavné výhody:
 • energie
 • Nastavenie kyvadla
 • Slušná autonómia
nevýhody:
 • Vysoká cena kompletný set
 • Rozmery a hmotnosť na úrovni sieťových modelov
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepšia šabľa na batériu, s ktorou bolo potrebné pracovať. Autonómia, "všestranne" a zároveň nie je vôbec slabšia ako sieť.
Makita DJR360Z
15 330

Pokračovanie nášho hodnotenia najlepších pílových kotúčov je ďalšou „ťažkou váhou“ v tomto segmente trhu. Charakteristickým znakom tohto modelu je okamžitý pohľad - využíva dva štandardné lítium-iónové ionty typu Makitov 18 V, zapojené do série naraz. Berúc do úvahy použitie bezkomutátorového motora, píla vyšla, hoci pomalá, ale autonómna: má dlhú dobu dostatok batérií. Je pravda, že aby bolo možné rýchlo zmeniť, budú musieť kúpiť nie dva, ale štyri.

Tiež, pri bližšom zoznámení, môžete zistiť, že blokovanie tu funguje súčasne a prepína maximálnu frekvenciu pracovných ťahov - posunutím v jednom smere dostaneme maximálne 2300 zdvihov za minútu, v opačnom smere - až 3000. Ale neexistuje žiadny mechanizmus kyvadla, bohužiaľ. Nie je zbytočné, že kovové rúry sú rezané na značkových propagačných materiáloch s touto pílou a majú veľký priemer, čo je pre túto prácu najvhodnejšie.

Hlavné výhody:
 • autonómie
 • Bezkartáčový motor
nevýhody:
 • Batérie budú musieť kúpiť dvakrát toľko
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Píla má vynikajúci výkon, kov sa veľmi ľahko rozreže. Môžete dokonca rezať jednou rukou - batérie posúvajú ťažisko späť, nie ako bežné píly tohto typu.
Makita DJR186RFE
24 842

Tu je "extrém" v dizajne už menší - a tvar tela je známy a batéria sa používa iba jedna. Okrem toho, ak je DJR360Z dodávaný s batériami a bez nich a bez nabíjačky, sú v cene.

Vďaka slušnej dĺžke zdvihu (32 mm) a dostatočne výkonnému motoru táto práca s istotou robí pílu, ale pravidelná 3-hodinová batéria rýchlo odteká. Mimochodom, motor je už obyčajný, bez kefiek.

Neexistuje tu žiadny kyvadlový mechanizmus, ale objavila sa automatická brzda - pre bezpečnosť, nie posledná vec. Všeobecne platí, že piestové píla vyšiel dobre, ale tu kompletné batérie samozrejme žiadajú najmenej 5 ampérhodín.

Hlavné výhody:
 • produktivita
 • Automatická brzda
nevýhody:
 • Rýchla spotreba batérie
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobré vybavenie a píly na kov dobre. Okrem toho, už som si vzal batérie pre 5 skrutkovač, a oni boli užitočné tu.
Metabo ASE 18 LTX 5.2Ah x2 Case
24 899

Nenáročná šabľová píla, ktorá má v dodávkovom balení dve batérie s objemom 5,2 ampérhodín, vyzerá oveľa zaujímavejšie ako Makita z hľadiska autonómie, ale motor je tu slabší a pracovný zdvih je o niečo menší. Preto Metabo vyzerá vhodnejšie pre ľahkú prácu vo vzdialenosti od zásuvky, kde nie je možné rýchlo preniesť batérie do píly a nabíjačky.

V tomto prípade je plus relatívne malá hmotnosť píly - 3,6 kg. Samozrejme, nie sú to kompaktné akumulátorové píly, v ktorých môže dokonca dosiahnuť jeden a pol kilogramu, ale tie majú širší rozsah použitia.

Hlavné výhody:
 • Dobrá autonómia
 • Vrátane dvoch priestranných batérií
nevýhody:
 • S ťažkou prácou je už badateľný nedostatok energie
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Na píle dacha videl viac ako raz, dve batérie zo súpravy pre všetku prácu stačili s rezervou.
Metabo ASE 10.8 2.0Ah x2 Case
12 399

Ale v skutočnosti je to „kompaktná trieda“: podobné pílové píly s nízkym výkonom, ale ľahká (1,2 kg!) A pohodlné sú zvyčajne používané záhradníkmi na prerezávanie, nie je potrebné hovoriť o ťažšej práci.

Medzi silné stránky spoločnosti Metabo patrí lacná cena vzhľadom na konfiguráciu (prípad, nabíjačka, dve lítium-iónové batérie). Píla perfektne sedí v ruke a je pohodlná v práci, aj keď musíte vyliezť na ťažko dostupné miesto. A vstavané svetlá, nie, nie, áno, to príde vhod.

Z mínusov, si všimneme, "vákuové" vetranie, po práci s drevom (a čo iné kúpiť) je fúkať pílu so stlačeným vzduchom. Po skončení záruky ho môžete rozobrať na dôkladné čistenie. Súčasne, v prípade, že káble na tlačidle zmiznú - rovnako ako ostatné nástroje triedy Metabo v amatérskej triede, drôty tu pri dlhodobej prevádzke majú tendenciu rozpadávať sa pri pôsobení vibrácií.

Hlavné výhody:
 • Kompaktný a ľahký
 • Vrátane dvoch batérií
nevýhody:
 • Nie je veľmi dobrá ventilácia
9.1 / 10
hodnotenie
recenzia
Kúpil do krajiny, kúpil len šťastný. Piliny áno, zbiera sa, ale kompresor pneumatík ho normálne vyfukuje a tak ako tak, v kufri sú vždy s vami.

Čo šabľová píla je lepšie kúpiť?

Vybrali ste niekoľko šabľových píl, ktoré zapadajú do rozpočtu, zariaďujú moc a ležia v ruke. Ktorý si vybrať?

Pri práci s drevom a inými materiálmi podobných vlastností kyvadlový mechanizmus to bude určite plus - to vám umožní urobiť hrubý rez rýchlejšie, súbor zahrieva menej, vyhodí piliny lepšie. Pri dokončení rezania, rezaní pozdĺž zakrivenej cesty a rezaní kovu by sa mal pohyb kyvadla vypnúť. To znamená, že najuniverzálnejšia píla je ten, v ktorom je kyvadlový pohyb spojený (a lepšie dokonca v niekoľkých polohách), potom píla bez „kyvadla“ všeobecne a najmenej univerzálne píly s konštantným kyvadlovým pohybom.

Venujte pozornosť pohodlie a spoľahlivosť upevnenia siete, Teraz nebudete nikoho prekvapovať rýchlou výmenou, ale nie všetky západky sú rovnako spoľahlivé - niektoré píly sa nakoniec začnú vylievať na plátno pod záťažou, niektoré sú citlivé na vniknutie pilín. Navyše, plátno by malo byť fixované v akejkoľvek polohe - niekedy je vhodnejšie pracovať so zubami hore.

podrážka by sa mali upraviť nielen pri odchode (čo je zrejmé), ale aj pri pohybe vzhľadom na konzolu. Oveľa ľahšie sa strihajú pod uhlom, pracujú so zakrivenými povrchmi. Samotná podrážka musí byť bezpečne upevnená a bez vôle vo vopred určenej polohe.

Majte dobré nákupy!

Loading...