7 najlepších rybárskych háčikov

Najlepšie háčiky na rybolov - podľa rybárov
Autor: Sergey Shchetko

Hook - nepostrádateľný prvok rybárskeho výstroja. Že by sa mal dostať do úst rýb a pevne sa vtiahnuť do látky. A je to veľmi sklamaním pre rybára, keď vytúžená trofej prichádza z brehu alebo lode kvôli zlomenému háku. Úspora na tomto malom príslušenstve a tiež nepozorná príprava na rybolov sa zmení.

S cieľom zapojiť sa do svojho obľúbeného biznisu, aby nebol zatienený zberom veľkých rýb, je dôležité, aby si rybár vybral správny háčik. Všetky modely môžu byť rozdelené do dvoch veľkých skupín.

 1. Háčiky na chytanie pokojných rýb sa líšia v malých rozmeroch. Prichádzajú s krúžkom alebo špachtľou. Začiatočníci dávajú prednosť spojeniu čiary s očkom a skúsení rybári si vyberajú modely špachtľou. V závislosti od návnady a typu rybárskych háčikov sú vybrané s rôznym tvarom a dĺžkou predlaktia.
 2. Pre korisť koristi rybári používajú veľké hrubé háčiky. Môžu byť jedno-, dvoj- alebo trojité. Fanúšikovia rybárčenia jigov používajú háčiky s pôvodným zakrivením, ktoré sa nazývajú off-sety. Silikónové návnady môžu byť tiež namontované na hákoch, ktoré sú spájkované na vedenie hláv. Hodnota sa volí podľa veľkosti umelej návnady.

V našom rebríčku sú najlepšie háčiky pre rôzne spôsoby rybolovu - podľa skúsených rybárov.

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepší háčik1Majiteľ 514379.9 / 10150
Best Offset Hook1Saikyo BS9.9 / 10110
Najlepší háčik s vodítkom1Gamakatsu bks9.9 / 10300
Najlepšie tričko na dravca1VMC9.9 / 10310
Najlepší háčik kapra1KORU9.9 / 10150
Najlepší háčik so svetlom1Mustad Triple Firefly Hook9.9 / 1025
Najlepší háčik s jig-hlavou1vějička9.9 / 10300

Najlepší háčik

Majiteľ 51437
150 (6 ks)

Háčiky pod značkou Majiteľ je v arzenále každého rybára. Háčiky série 51437 sú určené na zachytenie veľkých, silných rýb. Ani amor, ani kapor, ani trofejový kapor nemôžu uvoľniť alebo rozbiť háčik so správnym mávaním. Na hákoch majiteľa sú bezpečne držané rôzne trysky a návnady. Vďaka predĺženému predlaktiu je možné vytvoriť objemné návnady, ktoré priťahujú pozornosť trofejných rýb. Pre ľahké priviazanie vlasca, výrobca vyrobil prsteň a ohnutý žihadlo vo vnútri bráni rybám pri zhromažďovaní. Použitie najnovších technológií urobilo háčiky veľmi ostré po dlhú dobu.

Hlavné výhody:
 • ostré bodnutie;
 • silný drôt;
 • dlhá stopka.
nevýhody:
 • vysoká cena.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Majiteľ pre mňa najlepšie háčiky. Skúšal som veľa značiek, ale nakoniec som našiel svojho výrobcu. Vytiahol 2-libra pražma 14 veľkosť, háčik ako nový. O ostrosti a nehovorte nič, Bože chráň, v prstoch!

Best Offset Hook

Saikyo BS
110 (10 ks)

Ofsetové háčiky Saikyo BS sú obľúbené u domácich spinningistov. Na výrobu japonského výrobcu používa kvalitné uhlíkové ocele. Použitím technológie lisovania za tepla a následného tepelného spracovania bolo možné zvýšiť index pevnosti o 30%. Malé háčiky z jemného drôtu majú vlastnosti absorbujúce otrasy, ktoré neumožňujú veľkým rybám vystúpiť pri potápaní. Háčik háčika poskytuje inovatívne chemické ostria. Vďaka galvanickému povlaku odolávajú háky Saikyo BS dlhé roky korózii. V priebehu času zostane zachovaná jedinečná ostrosť a hladkosť.

Hlavné výhody:
 • vysoká pevnosť;
 • ostré bodnutie;
 • trvanlivosť.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Pre nelepivú inštaláciu návnad - to je najlepší posun. Žihadlo je ostré, mierne stlačené silikónovým twisterom a háčik je už v tele. Keď sa háčiky nerozbijú, stredne pružné.

Najlepší háčik s vodítkom

Gamakatsu bks
300 (10 ks)

Japonské háčiky s vodítkom Gamakatsu BKS sú žiadané nielen pre začiatočníkov, ktorí majú problémy s pletením. Pripravené vodítka úspešne používajú skúsení rybári a športovci. Výhodou tejto voľby bude ostrý a trvanlivý háčik, ako aj spoľahlivý neviditeľný vlasec. Vďaka dobre zauzlenému uzlu stratí rybárske vlasce svoju silu. Je možné vyzdvihnúť vhodné olovo buď podľa typu ryby alebo pomocou nástavca alebo použitej návnady. Pre vyznávačov karpfishingu boli vytvorené vodítka s háčikmi, vybavené gumenými krúžkami na montáž peliet (pelety). V sortimente sú háčiky rôznych veľkostí v kombinácii s najvhodnejším priemerom vlasca.

Hlavné výhody:
 • ostrý háčik;
 • spoľahlivý uzol;
 • široký výber druhov rýb a návnad.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Myslím, že háčiky s elektródami z Gamakatsu sú najlepšie. Dokonca aj Ovner je v tomto ohľade horší. Zvlášť sa páčili háčiky na pelety. Granuly dokonale uchovávajú v gumenom krúžku.

Najlepšie tričko na dravca

VMC
310 (5 ks)

Pre poľovníkov pre veľké dravé ryby vytvorili sériu trojitých háčkovaných VMC. Na výrobu odpalísk používa vysoko uhlíková oceľ Hi carbon. Na háčik okamžite uviazol v kostnej dravcovej kosti, použil kombináciu kužeľového žihadla a trojuholníkového rezu. Jedným z najnovších úspechov spoločnosti bolo ostrenie ihlového kužeľa. T-krúžok má takú konfiguráciu, že návnada je vždy umiestnená medzi bodnutím. V dôsledku toho je možné znížiť počet háčikov počas vedenia. Háčik môže byť použitý ako pri spinningovom rybolove, tak pri živom rybolove na živú návnadu.

Hlavné výhody:
 • pevnosť a ostrosť;
 • priaznivé usporiadanie;
 • trvanlivosť.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepšie háčiky pre rybolov na zherlitsy. Pri montáži zostáva živá návnada dlho aktívna. A šťuku a šťuku ostriež po sústo sú držané bezpečne aj so slabým hákom.

Najlepší háčik kapra

KORU
150 (10 ks)

Britská spoločnosť Korum vydala pre milovníkov karpfishingu sériu špeciálnych háčikov na lov trofejných rýb. V závislosti na použitých návnadách si rybár môže vybrať modely pre montáž návnady na žihadlo alebo na výrobu vlasových doplnkov. Háčiky bez valca umožňujú menšie poškodenie rýb pri potápaní. Výrobca bol schopný dosiahnuť ostrosť pomocou technológie chemického ostrenia. Háčiky sú k dispozícii v širokej škále veľkostí, ktoré sa používajú v podávačoch s rôznymi zariadeniami. Materiál používal vysoko kvalitný oceľový drôt. Teflónový náter spoľahlivo chráni výrobok pred koróziou. Jednodielny krúžok je ohnutý dovnútra o 12 stupňov, aby sa znížil počet nečinných uhryznutí.

Hlavné výhody:
 • ostrosť;
 • sila;
 • spoľahlivá ochrana proti korózii.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Cítil som krásu kaprov s iba háčikmi Korum. Hlboko sa vrhá do pier pri kousaní. Chyba háku ešte nebola jediným zhromaždením.

Najlepší háčik so svetlom

Mustad Triple Firefly Hook
25 (1 ks)

Slávny nórsky výrobca rybárskych výrobkov vydal sériu trojitých háčikov svetlušiek. Špeciálna kvapka, umiestnená medzi tromi háčikmi, je schopná akumulovať svetlo. V tmavej vode pod ľadom alebo v noci vytvára svetlý bod, ktorý priťahuje predátora z diaľky. Odpruženie svetlušky sa dá použiť ako náhrada za háčik na balanceroch alebo wobleroch. Odpalisko s osvetlením as chladivým ľadovým rybolovom v zime alebo v noci v lete efektívne funguje. Kvalita Mustad je nepochybne pre rybárov. Stačí uviesť štatistiky, ktoré ukazujú, že polovicu všetkých háčikov vyrobených na svete vyrába táto nórska spoločnosť.

Hlavné výhody:
 • vynikajúca kvalita;
 • trvanlivosť;
 • žiariaci bod.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Nórske háčiky zdedené po jeho otcovi. Kúpil ich asi pred 10 rokmi. Po celú dobu, otec si nepamätá jeden prípad zlyhania. Žiadny z háčikov nehrdzavel. A koľko dravcov sa podarilo chytiť, nie počítať!

Najlepší háčik s jig-hlavou

vějička
300 ((5 ks))

Ochranná známka Decoy patrí japonskému koncernu Katsuichi. Háčiky s rybacou hlavicou sú vysoko kvalitné. Začiatoční spinningisti a skúsení rybári preferujú vďaka bohatej línii, ako vo veľkosti háčika, tak v tvare nákladu, hlavičky Decoy. Háčik je vyrobený z drôtu z uhlíkovej ocele. Pokovovaný povlak spoľahlivo chráni kov pred koróziou. Ostré bodnutie prepichne ústa dravca už pri uhryznutí a spoľahlivo drží ryby počas pristávania. Hlava má zjednodušený tvar, ktorý vám umožní ľahko prekonať podvodné prekážky. V sortimente sa nachádzajú aj nelepivé verzie prípravkových hláv, ktoré sa dajú použiť na pestovanie trávy na trávnatých hájoch.

Hlavné výhody:
 • trvanlivosť;
 • ostrosť bodnutia;
 • tvar hlavy.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Nedávno používam Jig-heads z Decoy, ale už som si dokázal uvedomiť všetky výhody používania. Háčik sa nerozbije, nehrdzavie, ľahko prepichne kostnatú štuku šťuky, zatiaľ tu nebolo zhromaždenie.

Ktoré rybárske háčiky sú najlepšie?

Pri výbere najlepších rybárskych háčikov musíte zvážiť ryby, na ktoré sa chystáte loviť.

 • Pre rybolov malých rýb (neradostné, plotice, gustera) vyžaduje tenký malý háčik číslo 14-18. S cieľom zasadiť červy alebo krvavce by mal byť bodnutie extrémne ostré.
 • Háčiky №8-14 pomôcť úspešne extrahovať cejn, ide, lieň a crucian z nádrže. Je lepšie zasadiť červa na model s dlhým predlaktím a na lov hrachu alebo kukurice sú potrebné výrobky kruhového tvaru.
 • Lov lovených kaprov alebo kaprov môže byť len so silnými háčikmi. Ak návnada sedí na žihadle, vyberte číslo modelu 6-8. Pri montáži vlasov sa však používajú malé háčiky na ohnutie predlaktia okolo lopatky.
 • Spinning hráči používajú nielen obvyklé jedno, dvoj alebo trojité háčiky, ale aj špeciálne modely. Niektoré z nich majú špeciálny ohyb (ofset), iné sú kombinované s ponorom (jigové hlavy) a iné majú ešte ďalšiu svetlušku na lov v tme alebo vo veľkých hĺbkach.

Výrobcovia prichádzajú s rôznymi spôsobmi, ako znížiť počet strát nástrojov v dôsledku mŕtveho háku háčika pre podvodnú prekážku. V niektorých prípadoch je možné skryť bodnutie háčika v tele návnady, napríklad upevnenie dvojitého háčika na rybu z penovej gumy. Ostatní výrobcovia vybavujú háčiky špeciálnymi drôtovými poistkami. Keď sa zrazia s prekážkou alebo trávou, zatlačia háčik a návnadu z prekážky. Ale keď sa predátor uštipne, tenký drôt sa ohne ľahko, odkryje bodnutie háčika.

Kompetentný prístup k výberu háčika, úspech v rybolove!

Loading...