9 najlepších výrobcov zásuviek a prepínačov

S elektrinou nie je vtip

Zdalo by sa, že elektrická zásuvka je najjednoduchšia a „nevyužitá“ vec. Aspoň v sovietskych časoch to bolo - vtedajšie zásuvky s cenou 41 kopiek možno dodnes nájsť. Ale, bohužiaľ, nezodpovedajú moderným zástrčkám (Schukovo „Euro“ vo výstupe mladej Brežněvovej doby, s výnimkou nohy), alebo nikdy nepočuli o uzemňovacom kontakte - to bolo len v nožových zásuvkách pre elektrické kachle a dizajne Mierne povedané, nie, nie pre moderné byty. Takže, nevyhnutne, budete musieť vyzbrojiť skrutkovačom a vytiahnuť staré zásuvky, aj keď nás prežili: pokúste sa nájsť zásuvku len 6 ampérov, ale s plnohodnotnými kontaktmi na jar.

Vytiahnite - polovica bitky, a čo vložiť na oplátku? Voľba zásuviek a prepínačov je obrovská, pre akýkoľvek rozpočet a chuť, od najjednoduchšieho až po „elitný dizajn“. Problém je však v tom, že mnohí výrobcovia (a nie vždy na úrovni rozpočtu) nemôžu potešiť kvalitou: nespoľahlivé upevňovanie, zlé kontakty a dokonca „nekompatibilita“ s elektrikárom sú už dlho známe. Výsledkom je, že zásuvka sa môže od okamihu inštalácie zapáliť, spálené kontakty sa začnú prehrievať (najmä ak návrh zodpovedá uvedenému zaťaženiu len slovami) - a to mierne povedané, nie je bezpečné.

Samozrejme, nevyberieme konkrétne modely najlepších predajní a prepínačov - je ich príliš veľa. Ale poukázať na tie značky, ktoré sú naozaj dôveryhodné a zaslúžia si dobrú spätnú väzbu od majstrov elektrotechnických remesiel a bežných spotrebiteľov - to je rozumná záležitosť.

Poradie najlepších značiek elektrických zásuviek a prepínačov

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Výrobcovia zásuviek a prepínačov s najlepšími odporúčaniami1ABB9.8 / 101 348
2SCHNEIDER ELECTRIC9.6 / 10560
3LEGRAND9.5 / 10440
4siemens9.4 / 101 500
5GIRA9.3 / 101 375
6BERKER9.2 / 10430
Výrobcovia zásuviek a prepínačov odporúčame s rezerváciou1viko9.3 / 10120
2Bylectrica9.1 / 10240
3Kuntsevo Electro8.8 / 1045

Výrobcovia zásuviek a prepínačov s najlepšími odporúčaniami

ABB
1 348 (prepínač ABB Basic 55)

Naše produkty ABB si dlhodobo zaslúžia reputáciu ako „workhorses“ - áno, ich zásuvky a prepínače nie vždy svietia dizajnom (hoci korene koncernu sú polovične švédske - pre Škandinávcov je to normálne), ale ako iné príslušenstvo pre elektroinštaláciu, „tri písmená“ písmená - je to ABB, a nie IEK), zaručené spoľahlivé a trvanlivé. A zároveň môžu byť aj veľmi lacní - škandinávsky vplyv sa opäť cíti, nie?

V našej krajine boli korene tejto značky posilnené, aj keď ABB ani nenapadlo: elektrické výrobky švédskej ASEA (Allmänna Svenska Elektriska Aktiebolaget) sa predávali v Ruskej ríši (mimochodom, s veľmi špecifickým logom). Okrem toho do roku 1917 mal ruský zastupiteľský úrad aj dve inžinierske kancelárie v Jekaterinburgu a Nižnom Novgorode. Dnes, koncom osemdesiatych rokov, sa spoločnosť zlúčila so švajčiarskym Brownom, Boveri & Cie, Rusko má sedem výrobných prevádzok - no, my sme spokojní len s lokalizáciou výroby, ak sú štandardy kvality stanovené materskou spoločnosťou udržiavané na miestnych miestach. Jedna z tovární je zaneprázdnená „malými elektroinštaláciami“, zvyšok škály je oveľa globálnejší.

Čo je zaujímavé pre navrhované zásuvky a prepínače? Možno by ste mali venovať pozornosť sérii Zenit - rám z nehrdzavejúcej ocele, prírodného kameňa, tvrdeného skla a prírodného dreva vyzerajú skvele a mechanici pracujú bezchybne. Samozrejme, ceny v tejto sérii sú značné (produkcia tu nie je lokalizovaná, celá séria sa vyrába v Španielsku), ale rozhodne stoja za svoje peniaze. Ak potrebujete „lacný a veselý“ - lacný rad zásuviek a prepínačov Cosmo, Basic 55 bude dobrou voľbou.

Hlavné výhody:
 • Kvalita a trvanlivosť - bez komentára
 • Dostupnosť výroby v Rusku
 • Existujú mimoriadne rozpočtové riadky a dizajn
 • Všetky pravítka sú modulárne: zostavujú domácu elektriku ako dizajnér
nevýhody:
 • Hmm ... A "rozpočet-návrhár" linka môže byť?
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Pracoval s Legrand aj SE. Pre porovnanie, ABB má najvyššie pokrytie potrieb trhu, kvality / ceny - na najlepšej úrovni.
SCHNEIDER ELECTRIC
560 (prepínač Schneider MGU5.201.30NZD Unica)

"Schneider" zásuvky a prepínače - to je druhá univerzálna odpoveď na otázku "čo dať?". Spoločnosť vo svojej histórii je ešte staršia ako korene ABB a pravdepodobne ste o nej počuli, aj keď sú ďaleko od elektrikárov, ale ten istý Jules Verne bol raz prečítaný. Faktom je, že už viac ako sto rokov, od roku 1836 až do konca druhej svetovej vojny, vyrábala zbrane - až do delostrelectva, boli zbrane Schneider v službe v Ruskej ríši.

Neskôr spoločnosť „zmenila kvalifikáciu“, čo sa prejavilo v názve, a zaujala to tak aktívne, že Bruselská komisia musela zasiahnuť, čo zabránilo absorpcii ďalšieho hrdinu nášho súčasného hodnotenia najlepších výrobcov zásuviek a prepínačov - Legrand. Aj v Rusku existujú vlastné podniky a podniky založené na absorbovaných domácnostiach. Keďže hovoríme o zásuvkách a prepínačoch, potom pôjdeme do spoločnosti Schneider Electric Ural, továrne spoločnosti Jekaterinburg.

Spoločnosť má čo ponúknuť - od extrémne lacných predajní a prepínačov lacnejšie ako 100 rubľov až po "hryzenie". Čo by autor osobne poradil? Možno séria Unica a Unica NEW - veľký výber dizajnov, spoľahlivosť kontaktov, vysoko kvalitné ochranné závesy. Mimochodom, existujú aj modulárne USB zásuvky, stále žijeme v čase, keď tento výkonový štandard nie je o nič menší ako klasický 220 V. Samozrejme, že ich dizajn je nudný ... Ale potom sa pozrite na rad Merten Antique alebo Merten Artec: existuje veľa návrhov a verzií - až po špeciálne zásuvky pre elektrické holiace strojčeky.

Ale hneď vás upozorníme - ak hľadáte „rozpočet“, a dokonca aj pod často sa meniacim silným zaťažením, ako sú žehličky, potom sa lepšie pozerajte smerom k ABB.

Hlavné výhody:
 • Obrovský výber dizajnov a dizajnov.
 • Dostupnosť rozpočtových radov
 • Dobrá kvalita, najmä v "top" sérii
nevýhody:
 • Low-cost zásuvky a prepínače sú pomerne slabé, ale bez "zločin" - stačí pozornosť pri inštalácii a výbere zásuvky pre záťaž
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Som elektrikár s 20 rokmi skúseností. Bez ohľadu na to, koľko som umiestnil zásuvky a prepínače v domácnostiach, vždy odporúčam používať Schneider, pretože ja sám s nimi pracujem a budú slúžiť ľuďom dlhú dobu a bezpečne. Schneider je najlepší výrobca zásuviek a prepínačov a je spoľahlivý.
LEGRAND
440 (prepínač Legrand Valena)

Tretia „univerzálna odpoveď“ na otázku, ktoré zásuvky a prepínače je lepšie kúpiť, sa stala len tretím z jedného jednoduchého dôvodu - keďže sme sa rozhodli začať s preskúmaním spoľahlivosti produktu, spoločnosť Legrand o to požiada výrazne viac ako ten istý ABB. Samozrejme, že značka je počuť, ale nekupujeme smartphone, aby sa predvádzal v práci?

História spoločnosti Legrand je v mnohých smeroch podobná histórii spoločnosti Schneider Electric - obidve francúzske spoločnosti založené v 19. storočí sa zaoberali elektrikárom až po druhej svetovej vojne. V Rusku, značka "svieti" v sovietskych časoch, pri výstavbe hotela "Cosmos", ale teraz má vlastnú výrobu v Uljanovsku - len tam a vyrába zásuvky záujmu pre nás.

Čo o nich môžete povedať? Je ich veľa. Nie, dokonca aj LOT - bude to trvať dlho, kým sa bude triediť séria, a výber zásuvky alebo prepínača vhodného pre návrh bytu nebude zložitý. Okrem toho, niektoré dizajny okamžite dávajú jasne najavo, kde „nohy rastú“ - dobre, kto, okrem Francúzov, by mohol prísť s takými farbami? Ale na druhej strane sú tu naozaj zaujímavé riešenia - napríklad spoločnosť používa zásuvkové dosky (patentované firmou Legrand) v zásuvkách Celiane, ktoré sa veľmi ľahko čistia - keď sa zásuvka vytiahne odtiaľ, zásuvka sa stáva takmer plochá. V sérii Etika zaznamenávame jednoduchosť inštalácie a odolné polykarbonátové puzdro Galea Life - používanie prírodných materiálov. Všeobecne platí, že vyberte si svoj vkus - ale ušetriť peniaze, nie bez nej.

Hlavné výhody:
 • Stabilná kvalita
 • Zaujímavé technické riešenia
 • Veľmi bohatý výber
nevýhody:
 • Tam je viditeľný rozdiel v cenách od iných výrobcov, a to aj v rozpočtovom rade, kedy preplatok nemá zmysel
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Ak hovoríme o dizajnovom seriáli, potom zvyčajne berieme Legrand - pre každého klienta. A ako čisto kancelársky dom berieme ABB alebo SE, výhodnejšie.
siemens
1 500 (Siemens Delta Natur 5UB1614)

Ďalší európsky gigant, ktorého sme poznali od čias cisárskych čias - v skutočnosti spoločnosť Siemens a Galská spoločnosť stáli pri vzniku ruskej elektrifikácie ako takej. Takže pri opravách starých domov v inštalácii zásuviek a prepínačov Siemensu bude aj určitý odtieň historicity.

Okrem toho sú nepochybne vysoko kvalitné a krásne - prírodné drevené obloženie, použitie brúseného kovu alebo tvrdeného skla. Nie je toľko návrhov, ale medzi nimi neboli úprimne hlučné, „pre veľký fanúšik“. Prečo nie? Pretože s vydaním série Delta miro Artist, ktorú navrhol Tom Hoffmann v štýle pop artu, Siemens obišiel aj Legrand, hoci by sa zdalo, že tam, kde sú primátori zo spoločnosti Siemens a kde sú Francúzi?

Avšak "nižšia" línia zásuviek a prepínačov Siemens, aj keď lacná, aby bola úprimná, nie veľmi pôsobivá, najmä množstvo ABS plastov. Séria "Designer" v súťaži s Legrandom stále stráca - tak Nemci budú musieť stáť v rebríčku za Francúzom.

Hlavné výhody:
 • Kvalitné kontakty
 • Dizajnérsky rad vyzerá drahý (aj keď drahý)
nevýhody:
 • Nie je to najsilnejšia pozícia v segmente nízkonákladových predajní - zaujímavejšie sú konkurenti
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Vzali zásuvky a vypínače s čalúnením wenge - veľmi krásne, perfektne zapadajú do interiéru a fungujú perfektne. Ale - 4 tisíc za dvojitý rám ...
GIRA
1,375 (GIRA ClassiX 0188603)

Nemecká spoločnosť GIRA je od roku 1905 kronikou. Spoločnosť ponúka širokú škálu elektrických inštalácií moderného dizajnu, vyrábaných v továrni nachádzajúcej sa v nemeckom meste Radevormwald. Reprezentatívne kancelárie GIRA sú otvorené v 39 krajinách a vývoj ruského trhu sa začal v roku 2000. Sortiment zahŕňa klasické spínače, spínače stmievačov senzorov, termostatické spínače, klasické zásuvky, ako aj všetky informačné a komunikačné zásuvky.

Spoločnosť opakovane získala medzinárodné ocenenia za dizajnové riešenia. Živý príklad všestranného prístupu spoločnosti GIRA k očakávaniam spotrebiteľov - to je úplne rozmanitá séria Standart 55 a ClassiX. Ak je prvá prístupnosť, spoľahlivosť a minimalistický dizajn, potom je druhá vzorka milosti a pokročilých technológií, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších spotrebiteľov.

Hlavné výhody:
 • bohatý sortiment;
 • dokonalá jasnosť;
 • elegantný dizajn;
 • spoľahlivá nemecká kvalita;
 • modularita;
 • inovatívnych technológií a prírodných materiálov.
nevýhody:
 • vysoká cena.
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Nemecká kvalita, spoľahlivosť a elegantný vzhľad. Pre návrh rozhodnutia všeobecne, samostatná chvála pre tvorcov. Taký jednoduchý produkt, ktorý sa zmení na exkluzívny. Vysoká cena je atribútom neštandardných výrobkov s twistom.
BERKER
430 (prepínač Berker Polar biely lesk 47432089)

Rodinná spoločnosť Berker, ktorú založili bratia Berkerovci v roku 1919, je v súčasnosti veľkou továrňou v nemeckom Schalksmühle, kde sú navrhnuté a vyrobené všetky výrobky. Rozsah spoločnosti sa nemôže pochváliť bohatým dizajnom, ale základom každého výrobku je nemecká pevnosť a trvanlivosť. Populárna séria Berker S.1 je určená pre tých, ktorí uprednostňujú prísny vzhľad, štandardnú funkčnosť, jednoduchosť. Séria B.3, naopak, pre tých, ktorí milujú odvážne rozhodnutia. Rôzne možnosti mechanizmov, vložiek, rámov umožňujú zostaviť akýkoľvek dizajn kontrastných farieb. Použitie eloxovaného hliníka v sérii určite zdôrazní individualitu interiéru kancelárskych a bytových priestorov. Séria Berker B.7 už obsahuje prvky zo skla a nehrdzavejúcej ocele a rámy s viacerými rámami môžu pojať až päť rôznych mechanizmov. Produkty spoločnosti Berger boli pre svoju spoľahlivosť vybrané zo strany spoločnosti Hager na realizáciu projektu Smart Home - „SMART HOUSElive“.

Hlavné výhody:
 • krajina zhromažďovania je Nemecko;
 • klasický štýl;
 • pevný výber rámov;
 • mechanizmy kvality;
 • sila;
 • spoľahlivosť;
 • nízka cena
nevýhody:
 • lakonický dizajn.
9.2 / 10
hodnotenie
recenzia
V kancelárii sme nahradili všetky bieloruské predajne a prepínače štandardnou sériou Berker. Bolo podplatené, že montážna krajina bola len Nemecko, hoci návrh bol jednoduchý, ale nízke náklady a trvanlivosť boli dôležité. Nikdy to neľutovali.

Výrobcovia zásuviek a prepínačov odporúčame s rezerváciou

viko
120 (Viko Carmen 90561042)

Po dlhú dobu budeme pravdepodobne považovať label Made in Turkey za predsudky. Napriek tomu, istanbulské vývodky a prepínače Viko dokážu korigovať názor, ktorý predtým znehodnotil známy Makel: nie sú príkladom s lepšou kvalitou.

To nie je prekvapujúce - čokoľvek sa dá povedať, teraz je spoločnosť najväčšia v Turecku a navyše nedávno hrdo pridala k názvu „Panasonic“. Napríklad na Ukrajine Viko už obsadila takmer tretinu trhu s elektroinštalačnými výrobkami. V Rusku bola spoločnosť plne certifikovaná podľa noriem colnej únie a získala dobré hodnotenia. Je to hodný zástupca rozpočtovej triedy, ak sa človek rozhodne múdro a nevyžaduje nemožné zo zásuviek a prepínačov. Čo sa týka ceny, teraz sú zásuvky dovážané z Turecka takmer rovnaké ako „mladšie“ ABB - a tu sú naše sympatie jasné, na ktorej strane.

Hlavné výhody:
 • Slušná kvalita pre rozpočtovú triedu
nevýhody:
 • Nie je najlepšou voľbou pre časté spínanie, ťažké bremená.
 • Ceny sa približujú k zaujímavejším "štátnym zamestnancom"
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Skúsenosti, vyžadujú presnosť pri odpájaní (plast riedka, aspoň pre Carmen), ale vo všeobecnosti je normálne, že peniaze.
Bylectrica
240 (BYLECTRICA Praleska PA16-265)

Už dlhý čas sa vytvoril veľmi zvláštny postoj k bieloruským tovarom - čokoľvek sa dá povedať, ale „ostrov socializmu“, aký je. Ako konkrétne pre zásuvky a vypínače Minsk "Svetopribor", ktoré sa predávajú pod značkou Bylectrica, uznávame, že toto je dobrá voľba rozpočtu pre zriedkavo prepínané zaťaženie s miernym výkonom. Napríklad, ak je zásuvka vložená, aby sa k nej pripojila rovnaká televízia a zabudla. Zásuvky USB, zásuvky LAN sú tiež veľmi kvalitné a lacné.

So silným zaťažením alebo často odpojeným stojí za to byť opatrný - koniec koncov, kontakty bieloruských predajní nie sú najlepšou ochranou proti iskrám a uvoľňujú sa rýchlejšie ako by sme chceli. Ale toto je bežný problém mnohých nízkopodlažných zásuviek a prepínačov a „flush“ zásuvky stoja okolo jedného a pol bieloruských rubľov (a budeme platiť trochu šťastie) na pozadí „čínskych“ a „turkov“, ktoré skutočne vyzerajú dobre.

Hlavné výhody:
 • Nízke ceny
 • Dobrá kvalita pre túto úroveň.
nevýhody:
 • Veľmi malý výber vzorov
 • Slabé kontakty (dierovanie bez pružinového zaťaženia)
9.1 / 10
hodnotenie
recenzia
Normálne zásuvky sú "zanedorogo", no, a nejako Bielorusi majú väčšiu dôveru ako Číňania.
Kuntsevo Electro
45 (Optima PA16-376)

Už v sovietskych časoch sa tradičná spolupráca výroby elektroinštalačného príslušenstva so spoločnosťami nevidiacich stala tradičnou a Kuntsevo-Electro funguje podobne ako dnes. Povedzme, že - zásuvka, vyrobená na dotyk, je lepšia, ako oko. Aspoň lacné a nenáročné externe Moskvy zásuvky a prepínače sú naozaj vhodné pre použitie ako low-responzívne, inštalované v miestach, ktoré nie sú obzvlášť nápadné.

Všimneme si však aj špecifické mínusy. Napríklad použitie skrutiek pod plochou drážkou (séria "Valentine") - súhlasím, toto nie je vážne.

Hlavné výhody:
 • Nízke ceny
 • Vhodné pre aplikácie s nízkou kvalitou
nevýhody:
 • Výber vzorov? Čo je to?
8.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Ako lacné zásuvky a prepínače - nie je zlé. Rovnaké nabíjanie telefónu na zapnutie - tam je skromný prúd, čo to bude.

Aké zásuvky a prepínače je lepšie kúpiť?

Ak s konštruktívny je to jasné (sub-prehliadač je vložený - dáme skrytý, nie je v stene - ideme za vonkajšiu stranu), potom menej nápadné detaily vyžadujú pozornosť. V prvom rade sa pozrieme na kontakty - dve lisované mosadzné platne, ako je to na lacných zásuvkách, sú vhodné len pre nízkoprúdové zaťaženie, aj keď je na hrdle hrdo napísané „16 A“. Faktom je, že takéto kontakty iskria a horia (zapínajú výkonný spínaný zdroj - uvidíte sa sami), uvoľníte pri častom spínaní, a preto začnú iskriť a horieť ešte viac. Plne pružinové kontakty - jediná správna voľba pre často používané zásuvky, výkonné spotrebiče. Drahé? Ale po tom všetkom, sme kúpiť zásuvky na roky, nie týždne.

Ak sú deti doma alebo aspoň plánované, vyberte zásuvky s ochrannými uzávermiuzavretie otvoru. A záclony by sa mali otvárať presne súčasným stlačením oboch, keď je zástrčka zasunutá, a nie po jednom. Vo svojom detstve ste nevložili klince do zásuvky? Autor vôbec. Je pravda, že to nebol klinec, ale drôt, ale to isté sa spomínalo, a zdá sa, že aj to viedlo k výberu špeciality. Tieto záclony budú užitočné napríklad v kuchyni - nejaká ochrana proti postriekaniu, ale v takých podmienkach, samozrejme, plnohodnotné veko je určite lepšie.

Mechanická pevnosť nadbytočné nebudú presné. Nie, samozrejme, všetci vieme, že nemôžete jednoducho vytiahnuť kábel zo zásuvky bez toho, aby ste ho držali rukou, a tak ďalej a tak ďalej - ale v praxi je to z nejakého dôvodu, ako ich rozbijeme, nie? Preto musí byť samotný držiak v spodnej doske a držiak rámu pevný.

Majte pekné nakupovanie!

Loading...