8 najlepších vzdelávacích kobercov

Dieťa si hrá - matka sa opiera: vyberieme si to najlepšie sa vyvíjajúce mat

Kritériá pre výber najlepšieho vývojového koberca

Jasný playmat je príležitosťou na vytvorenie malého sveta okolo dieťaťa, plného úžasných a užitočných vecí. Ak je rohož zvolená správne, stane sa nádherným asistentom matky vo veci zábavy a vývoja jej omrvinky.

Výber najlepšieho vývojového koberca, "Price Expert", upozornil na:

Veľkosti koberčekov. Existujú malé štvorcové a okrúhle koberce a veľké modely do dĺžky jedného a pol metra;

materiályz ktorých sa vyrábajú koberce. Ide spravidla o prírodné tkaniny alebo rýchloschnúce syntetické materiály;

Možnosti rozvoja: prítomnosť zrkadiel, svetlých hračiek, hrkáliek, výškových reproduktorov, šustotov, zubáčov, prvkov textúry.

Odnímateľný oblúk. Zvyšujú rozvojový potenciál koberca, pretože môžu zavesiť rôzne hračky. Dôležité: oblúky musia byť stabilné, ideálne - dva oblúky, bezpečne pripojené v mieste ich kontaktu.

soklová podlažná lišta - premeniť miesto hry na bezpečné mini ohrádku pre najmenších. Ak je to potrebné, strany sa roztiahnu, čím sa zväčší veľkosť koberca.

Funkcie 3 v 1. V tomto prípade môže byť koberec použitý nielen ako svetlý herný panel pre vizuálne a hmatové vnímanie, ale aj ako hudobná hračka, ako aj prídavok k detskej postieľke (oblúky môžu byť upevnené na koľajniciach pomocou upevňovacích prvkov).

Výrobcovia dobrých vzdelávacích kobercov

Vývojové rohože spravidla vyrábajú výrobcovia detských hračiek a detských výrobkov (kočíky, vysoké stoličky, fľaše atď.). Európskych značiek Fischer-Price, Svetlo sa spustí, Infantino et al. ponúkajú bezpodmienečnú kvalitu, zaujímavé vizuálne a technické riešenia a tiež využívajú svetový a vlastný vývoj v oblasti vývoja detí. Najčastejšie ich rohože - to je skutočný dotykový simulátor pre dieťa, vybavené elektronikou pre svetelné a zvukové efekty, rôzne hračky s hmatovými prvkami. Zvlášť stojí za zmienku izraelské produkty Tiny láska - v sortimente viac ako tucet farebných a originálnych koberčekov pre každý vkus, ktoré si zaslúžili veľa pozitívnej spätnej väzby od mamičiek. Samozrejme, náklady na takéto výrobky sú značné, ale plne odôvodnené vysokou kvalitou, bezpečnosťou a spoľahlivosťou.

Ale aj pri hľadaní lacných dobrých kobercov je tiež možné urobiť príjemné objavy. Napríklad ruská značka "drobček»Vyrába veľmi slušné výrobky z prírodných materiálov, s krásnymi a odolnými hračkami a zaujímavými hmatovými vložkami. známky MERX Limited (Čína) tiež poteší moderné výrobky za prijateľné ceny. Populárne koberce "Umka"A"Zhirafiki»(Rusko-Čína) sa nemôže pochváliť rôznymi rozvojovými prvkami a špeciálnym dizajnom, ponúkajú však v rozpočtovom segmente pomerne prijateľnú kvalitu.

Hodnotenie 8 najlepších vzdelávacích kobercov

Na základe vyššie uvedených kritérií a ponúk od overených značiek si Expertné ceny vybrali 8 najlepších kobercov pre hry a vývoj detí:

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie lacné vzdelávacie rohože1Rozpadajúce sa trávnik s rybami9.8 / 102 783
2Giraffy Fawn Bambi9.6 / 102 112
3MERX Forest Friends9.5 / 102 650
Najlepšie vzdelávacie podložky so svetlom a hudbou1Tiny Love Isle Monkey Island10 / 105 140
2Bright začína sny o Afrike9.9 / 107 490
3Tiny Love Zoo9.9 / 105 617
4Infantino Spolu 2 v 19.8 / 106 200
5Fisher-Price Piano9.6 / 103 990

Najlepšie lacné vzdelávacie rohože

Rozpadajúce sa trávnik s rybami
2 783
Viacúčelový vývojový koberec z ruskej značky, len medzi lacnými modelmi, je vyrobený z bavlny. Mäkké, priedušné, s roztomilými, svetlými, ale nie kričiacimi hračkami v štýle „drobku“. K dispozícii sú vstavané špirály a výškové reproduktory. Veľký koberec - 90x90 cm, ľahko sa zloží a zabalí do plastového vrecka. Snáď najvýhodnejší nákup v pomere "cena-kvalita".
Hlavné výhody:
 • vynikajúca kvalita za prijateľnú cenu;
 • priestranný;
 • trvanlivý, nevybledne;
 • bavlnený materiál;
 • úspešné hračky.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Koberec je veľmi jasný a príjemný na dotyk, zvieratá sú roztomilé a prirodzené. Materiály sú dobré, po mnohých praniach, spojoch a troch rokoch prevádzky, nestratili svoj jas a originálny vzhľad!
Giraffy Fawn Bambi
2 112
Klasický vývojový koberec kruhového tvaru s priemerom 80 cm s dvoma oblúkmi a mäkkým valčekom okolo okraja. Súprava obsahuje odnímateľné hračky so zvukovými efektmi (šušťanie, vrzanie, hrkálka) a mäkký vankúšik so šustiacimi ušami (celkom 5 položiek), ale nie sú tu žiadne hmatové vložky a zrkadlo. Materiály sú mäkké a teplé, po umytí sa farba a veľkosť nemenia. To je dobrá voľba, ak nie je túžba míňať peniaze na „pokročilý“ koberec známych značiek.
Hlavné výhody:
 • hodnota za peniaze;
 • pevné a odolné.
nevýhody:
 • ského súboru vzdelávacích prvkov.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Koberec s krásnymi a svetlými vzormi nevybledne po umytí, bez chemického zápachu, dostatočne teplého. Roztomilý malý jeleň. Hračky sú jednoduché a huba je modrá z nejakého dôvodu, ale to sú maličkosti.
MERX Forest Friends
2 650
Najjednoduchší a lacný mat v našom rebríčku. Priestranná rohož (88x88 cm), vysoké oblúky (50 cm), kompletne vybavená štandardnou súpravou: teeter, squeak, hrkálka, zrkadlo, plyšová hračka + vankúš v tvare mraku. Napriek minimálnym nákladom je koberec vyrobený z kvalitnej tkaniny, ktorá slúži dlhú dobu a je dobre umývaná. Hračky sa zdajú byť pre mnohých jednoduché, ale je ľahké ich nahradiť inými. Vo všeobecnosti je za takúto cenu prijateľná, príjemná a bezpečná možnosť.
Hlavné výhody:
 • primeranú cenu;
 • hrubá, dobrá tkanina;
 • roztomilý dizajn.
nevýhody:
 • primitívne hračky.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Za takéto peniaze je rohož krásna! Pekné, nie kričiace farby, hustý materiál. A môžete zavesiť vlastné hračky, ktoré sa vám páčia.

Najlepšie vzdelávacie podložky so svetlom a hudbou

Tiny Love Isle Monkey Island
5 140
Tiny Love má obrovský výber dobrých vzdelávacích podložiek, ale „Ostrov speváckej opice“ je absolútnym hitom. Koberec je priestranný (89x82 cm), výška oblúkov je 42 cm, možnosti vývoja sú rozmanité a starostlivo premyslené. Zahrnuté teether vo forme leták, delfín-chrastítko, lev-zvon, zrkadlo a hudobné opice, rovnako ako podložku na ležanie na bruchu. Na povrchu tkaniny je veľa hmatových a zvukových vložiek (chlpaté oblaky, výškové reproduktory, rezačky, atď.), Ktoré sú zodpovedné za zmyslový vývoj mladšieho dieťaťa.
Hlavné výhody:
 • Široké možnosti rozvoja
 • Dotykové vložky;
 • Kvalitná hudobná hračka.
nevýhody:
 • cena.
10 / 10
hodnotenie
recenzia
Veľký koberec! Má rád všetko: kvalitu materiálov, hračky. Všetky prvky sú premyslené, aby bolo zaujímavé pre dieťa: všetko šuká, prstene, hrkálky. Hračky sú roztomilé, s úsmevom. A opica je vo všeobecnosti úplná radosť!
Bright začína sny o Afrike
7 490
Veľký a krásny koberec s oblúkmi, hudbou a svetelnými efektmi. Veľkosť je 120x105 cm, s vyvýšenými stranami 60x70 cm, originálnym riešením oblúkov je, že siete medzi nimi sú mriežky s krúžkami, cez ktoré môžete hádzať loptičky. Súčasťou balenia sú hračky, ozubené kolesá, vreckové zrkadlo a 35 mäkkých loptičiek vo vrecku. Boky sa sklopia, čím sa zvyšuje využiteľná plocha. Výrobca ponúka 2 farby - ružovú a modrú. Deti obzvlášť ako veľká hudobná hračka - slon (odstránený, môže byť použitý samostatne).
Hlavné výhody:
 • kvalita;
 • multifunkčnosť;
 • vysoké nárazníky;
 • kvalitný zvuk.
nevýhody:
 • cena;
 • so zvýšenými okrajmi mat.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Mat-pal! Kvalitatívne sa všetko premyslí do najmenšieho detailu. Farby sú svetlé a príjemné, dieťaťu sa to páči, o 3 mesiace uvažuje o hračkách a farebných nárazníkoch. Veľmi sa mi páčil mobilný slon, veľa melódií.
Tiny Love Zoo
5 617

Tiny Love Zoo je všestranná vývojová podložka s najlepšími vlastnosťami. To je najobľúbenejší koberec, ktorý mamičky a deti milujú pre svoju všestrannosť, dlhú životnosť a optimálny súbor vývojových príležitostí. Boky sa dajú zdvihnúť, zapnúť gombíkmi alebo zložiť, čím sa zvýši priestor pre detské hry. Zahŕňa 2 odnímateľné oblúky, množstvo hrkáliek, zubáčov, veľké zrkadlo a panel pre zasiahnutie nôh. Samotný koberec sa vyznačuje rôznymi pocitmi: v ňom sa spieva, vrčí, šuká, zamatovo, napínacie prvky.

Hlavné výhody:
 • kvalitné tkaniny;
 • tuhé klapky;
 • mnoho možností, textúr, hračiek;
 • vysoko kvalitný hudobný panel.
nevýhody:
 • cena.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Svetlý, zaujímavý vývojový koberec, mnoho možností použitia v rôznom veku. Niektoré skryté tajomstvá. Rôzne textúry. Pranie niekoľkokrát - farby ako nové! Pre mňa je to len nájdenie!
Infantino Spolu 2 v 1
6 200
Model transformátora môže byť použitý ako vyvíjací koberec pre najmenších alebo ako ohrádka pre rastúce dieťa vďaka rastúcim okrajom siete. Výrobok je vybavený 4 kvalitnými hračkami so zvukovými efektmi a zrkadlom (krab, ryby, hviezdice a chobotnice). V balení je zahrnutých 40 svetlých mäkkých loptičiek (sú uložené v hlave chyby).
Hlavné výhody:
 • multifunkčnosť;
 • dobré vybavenie;
 • kvalitné materiály;
 • môže byť použitý ako ohrádka a bazén.
nevýhody:
 • žiadna hudba;
 • vysoká cena.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Drahé, ale stojí za to, veľmi cool koberec! Všetko je premyslené pre rozvoj dieťaťa. Z hračiek sa moja dcéra páčila najmä chrumkavá hviezda a samozrejme mäkké guličky.
Fisher-Price Piano
3 990

Fisher-Price Piano - najlepšie vyvinutá rohož pre aktívne deti. Klasický koberec s oblúkom a závesnými hračkami je v tomto modeli doplnený klavírom so 4 kľúčmi. Dieťa môže stlačiť klávesy s nohami (ležiacimi na chrbte) alebo s držadlami (ležiacimi na bruchu). Dobrá voľba pre rozvoj veľkej a malej pohyblivosti rastúceho dieťaťa.

Hlavné výhody:
 • vysoko kvalitné plastové a látkové prvky;
 • klavír je inštalovaný vo vertikálnej a horizontálnej polohe;
 • Oblúk je pevne pripevnený plastovou základňou.
nevýhody:
 • cena;
 • malé zmyslové hračky.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Skvelé pre fanúšikov, aby vykopali nohy. Vysoko kvalitný, krásny vývojový koberec, ale na chvíľu to bolo užitočné. Teraz dieťa vyrastalo, odskrutkovali sme klavír a odohrali sme ho oddelene a hračky boli presunuté do postieľky.

Aký je najlepší koberec na nákup dieťaťa?

"Cenový expert" to musí priznať kúpiť kvalitné mat lacné nebude fungovať - Koniec koncov, musí zodpovedať veku dieťaťa, byť svetlý a kontrastný, pozostávať len z vysoko kvalitných materiálov, obsahovať užitočné prvky pre rozvoj zraku, sluchu, jemných motorických schopností rúk. Vynakladané prostriedky sa však určite vrátia vo forme dobrej nálady dieťaťa a jeho matky. Majte dobré nákupy!

Loading...