7 najlepších televíznych výrobcov

Keď pozdravil značku

Mnohí kupujúci, ktorí si najprv mysleli o kúpe novej televízie a odchode do obchodu s elektronikou najbližšie k svojmu domovu, sú jednoducho stratení pri pohľade na obrovské množstvo modelov rôznych značiek. Spravidla to končí buď dlhým hľadaním informácií na internete a čítaním často protichodných recenzií, alebo nákupom na princípe „máme LG chladničku, zdá sa, že funguje dobre - pravdepodobne majú normálne televízory“ alebo „ale Masha s Petyou si včera kúpili Toshibu.“

Ale táto taktika nie vždy funguje. Ľudia, ktorí nepoznajú výhody konkrétnej značky, zvyčajne buď preplatia veľké meno, alebo si kúpia televízor, ktorý sa po roku rozpadne. Aby sa tomu zabránilo, je potrebné preskúmať výhody a nevýhody najobľúbenejších televíznych výrobcov v rokoch 2017-2018.

Ktoré televízory spoločnosti sú lepšie?

Nepôjdeme hlboko do historických exkurzií a opíšeme, kedy a kým sa táto alebo táto spoločnosť vytvorila (ak je to zaujímavé, tam je Wikipedia). Oveľa dôležitejšie je to, čo je televízor dnes, aké produkty je pripravený ponúknuť a koľko jeho reklamné ambície zodpovedajú skutočnému stavu.

Život nestojí na mieste a po tom, čo sa považovali za skutočne rozpočtové, kórejské značky (Samsung, LG) teraz sa stávajú „trendsettermi“, s dôverou ovládajú trh a ich televízory sú high-tech, špičkové a multifunkčné. Boli to tí, ktorí naplnili okná obchodných platforiem na maximum a možnosti sú dostupné takmer pre každý rozpočet. A funkcie „kórejských“ funkcií „Smart TV“ sú implementované lepšie ako ktokoľvek iný.

Tradične, "držať značku" starých známych výrobcov z Japonska. Ich nepopierateľný "výstrelok" - vynikajúca kvalita obrazu. A čo je najdôležitejšie, jeho realizmus. Existuje objektívny názor: ak chcete televízor s prirodzenou a presnou reprodukciou farieb, vyberte si Sony alebo nie Panasonic, ako jasnejší, aj keď nie veľmi prirodzený obraz - Samsung alebo LG. Tam sú tiež "japonské" a "inteligentné" funkcie riadené rôznymi operačnými systémami - Android, Opera, Firefox.

Prezentujte svojich najlepších televíznych výrobcov a výrobcov v rozpočtovom segmente. Prístupnosť spravidla charakterizujú jednoduché modely z hľadiska funkčnosti od známych japonských alebo európskych, a teraz rusko-čínskych alebo tureckých značiek, ako napr. Supra, BBK, Thomson, Grundig, Telefunken atď. Najčastejšie sa uvažujú v prípadoch, keď samotný rozpočet veľmi trpí, alebo z nejakého dôvodu nie je túžba platiť viac.

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepší výrobcovia prémiových a stredných televízorov1Sony9.9 / 10101 300
2LG9.8 / 10173 900
3Samsung9.7 / 10140 000
4Panasonic9.6 / 1081 900
Top low-cost televíznych výrobcov1Philips9.8 / 1034 000
2supra9.5 / 1017 900
3Thomson9.0 / 1018 500

Najlepší výrobcovia prémiových a stredných televízorov

Sony
101,300 (Sony KD-55XE9005)

Slávna japonská spoločnosť nie je prvým desaťročím tradične a právom zaujíma vedúcu pozíciu v hodnotení najlepších televíznych výrobcov. Úžasná stabilita, počnúc obdobím modelov CRT, ktoré sa potopili do zabudnutia a do našich dní, keď technológia LCD, napriek pomerne vážnemu vývoju, už nemožno považovať za pokrokovú. Áno, nestal sa to bez určitých recesií, ale na rozdiel od mnohých starých a raz zdanlivo nezničiteľných značiek, z bývalej slávy, ktorej zostalo len meno, spoločnosť Sony nezostáva len na koňoch, ale je skutočným lídrom v tomto odvetví.

Leví podiel moderného sortimentu spoločnosti - LED televízory od primárnej až po špičkovú úroveň. Významnou udalosťou v roku 2017 bol vzhľad prémiovej rady BRAVIA A1 s vysoko výkonnými displejmi OLED. Hlavnou črtou, ktorá odlišuje televízory Sony od konkurencie, je vynikajúci a realistický obraz s naozaj prirodzeným, bez presýtenia reprodukcie farieb. Ďalším typickým znakom značky je atraktívny a solídny dizajn. A tento majetok určite prinesie vynikajúcu kvalitu stavby a väčšina modelov sa vyrába na Slovensku alebo v Malajzii.

Recenzia najlepších televízorov Sony

Hlavné výhody:
 • Rôzne uhlopriečky od 32 do 100 palcov;
 • Používajú sa rôzne typy matíc (OLED, IPS, VA) s obnovovacou frekvenciou 60 alebo 120 Hz, rozlíšením Full HD a 4K (UHD);
 • Vysoko výkonné technológie na vylepšenie obrazu - displej Triluminos ™, technológia Motionflow ™ XR, 4K X-Reality PRO;
 • Podpora HDR aj v modeloch Full HD;
 • Prepracovaný dizajn (tenké rámy, skrytá inštalácia vodičov v stojane, atď.).
nevýhody:
 • Najlepšie modely nie sú lacné (ale potom nie je Čína ani Rusko);
 • Predvolené funkcie Smart TV sú väčšinou zaostrené pre platené služby.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Kvalita obrazu z televízorov Sony je najlepšia, takmer bez konkurencie. Prekvapivo, tam sú tiež negatívne recenzie v sieti, ako je cena za značku, nepohodlné Smart. V skutočnosti musíte zaplatiť za skutočnú kvalitu a problémy s nastavením televízie sú podobné výrazu „neviete ako ich variť“.
LG
173,900 (LG OLED55E7N)

Práve tento výrobca z Južnej Kórey si dnes zaslúži druhú líniu najlepšieho hodnotenia z mnohých objektívnych dôvodov. Mohol sa dohadovať o šampionáte, ale líderstvo značky v oblasti kvality obrazu sa prejavuje len v prémiovom segmente, kde je schopný ponúknuť veľmi slušný zoznam špičkových a high-tech televízorov OLED, a to ako s elitou radu LG Signature, tak aj s Ultra HD Premium. aj ten, kto by si myslel, že je to cenovo dostupný model Full HD (1080p).

Obrovská popularita spoločnosti LG je však pravdepodobnejšia vzhľadom na to, že výrobca (na rozdiel napríklad od konkurenta-krajana) nemení pôvodný koncept kórejských značiek a jeho hlavný sortiment pozostáva z vysoko kvalitných, moderných, ale cenovo dostupných modelov založených na LCD matica s LED podsvietením ako základnou a sekundárnou úrovňou a špičková technológia Super Ultra HD s Nano Cell ™. Televízory LG ocenia najmä milovníci „inteligentných“ funkcií pre dostupnosť veľkého množstva bezplatných aplikácií.

Recenzia najlepších televízorov LG

Hlavné výhody:
 • Jedna z najvhodnejších platforiem Smart TV na webOS 3.5 so schopnosťou upgradovať (v pokročilých modeloch sa Magic Remote používa s rolovacím kolieskom);
 • Široká škála panelov s rozlíšením od HD-Ready až po 4K (Ultra HD);
 • Použitie proprietárnej technológie Active * HDR s podporou HDR 10, HLG a Dolby Vision ™;
 • Televízory s proprietárnymi maticami IPS majú jasné farby a ideálne uhly pohľadu;
 • Od roku 2017 podporujú všetky panely LG OLED Dolby Atmos®.
nevýhody:
 • Často dochádza k sťažnostiam na „brzdy“ webOS (zvyčajne kvôli nedostatku pamäte pri prehrávaní „ťažkého“ videa z prehliadača);
 • Mnohé modely nie sú vybavené konektorom pre slúchadlá.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Ak chcete kúpiť modernú a multifunkčnú Smart TV za primeranú cenu, možnosť je lepšia ako LG je takmer nemožné nájsť. Kvalita ruskej montáže značky je prekvapivo slušná a dizajn nových liniek sa stal zaujímavejším a štýlovým.
Samsung
140 000 (Samsung QE55Q8CAM)

Samsung je možno najobľúbenejšou značkou na modernom televíznom trhu. Ak hovoríme o popularite medzi kupujúcimi, je to tradičný a nesporný vodca. A to je jednoducho vysvetlené: jeho naozaj obrovský rozsah s uhlopriečkami od 24 do 88 palcov je schopný uspokojiť požiadavky takmer všetkých užívateľov, bez ohľadu na veľkosť svojho domova, hrúbku peňaženky a sociálne postavenie.

Vlajkovou loďou je 4K rad QLED televízorov (s displejmi s kvantovými bodkami). Toto je smer, ktorý si zvolila kórejská spoločnosť pre ďalší rozvoj ako „protiváha“ podporovanej inými výrobcami OLED technológie. Je pravda, že dnes je stále, aj keď výrazne zlepšená, ale stále rovnaké LCD televízory s LED podsvietením. Takže s porovnateľnou kvalitou vykresľovania farieb a dokonca s vyššími parametrami jasu ešte nehovoríme o hyperjemnej alebo flexibilnej obrazovke.

Základom produktového radu Samsung sú klasické televízory Full HD a 4K LED so 60 (štandardnými) alebo 120 Hz (prémiovými) maticami VA, ktoré síce nezaručujú skutočne široké pozorovacie uhly, ale môžete očakávať slušnú úroveň čiernej a vysoký kontrast. všetky dôvody.

Recenzia najlepších televízorov Samsung

Hlavné výhody:
 • Rozsiahly výber modelov s rovnými (zakrivenými) obrazovkami;
 • Pôvodné technológie vylepšovania obrazu;
 • Nízke hodnoty latencie videa oslovia hráčov;
 • Rýchly, pohodlný a prehľadný inteligentný operačný systém Tizen;
 • Diaľkové ovládanie One Remote s prepínaním hlasových kanálov.
nevýhody:
 • Cena niektorých modelov je zjavne príliš vysoká;
 • Ruské zhromaždenie často nie je dokonalé (medzery, štrbiny, nerovnomerné osvetlenie).
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Televízory Samsung sú naozaj dobré a funkčné, a ak hovoríme o Smart TV, Tizen OS takmer nespôsobuje žiadne sťažnosti (s výnimkou, možno, pre užívateľov s nadmerne vysokými nárokmi na slabý domáci internet). Typickým problémom je však osvetlenie obrazovky.
Panasonic
81 900 (Panasonic TX-50EXR700)

Stará a osvedčená značka nie je o nič menej známa ako Sony a je to skutočný „staromód“ na televíznom trhu. Mnoho ľudí si pamätá, ako v časoch CRT len Panasonic mohol ponúknuť modely vyrobené priamo v Japonsku. A ako vysoko hodnotená „plazma“ tejto značky! V modernej realite, spoločnosť je stále horšie v popularite na popredného krajana a kórejské "upstarts" pre jednoduchý, ale veľmi vážny dôvod - zastúpenie na trhu je príliš malý na to, aby mohol plne konkurovať lídrom.

V jazykoch psovodov sú „najlepší predstavitelia plemena“ v rade Panasonic prémiové modely s OLED displejmi a 4K LED televízormi 7. série. Pre realistické obrázky a prirodzené farby nie sú horšie ako Sony a kvalita zostavenia je mimo pochvalu. Samostatne stojí za zmienku technológia 4K HDR a 4K PRO HDR (obraz je nakonfigurovaný v spolupráci s odborníkmi v Hollywoode).

4K televízory 6. série možno pripísať priemernej úrovni, rozpočtovým segmentom sú HD-Ready a Full HD modely 4. a 5. série, ktoré vyrába Bielorusko. Tu nie je všetko tak ružové a užívatelia označujú „rozmazaný“ obraz v dynamických scénach.

Hlavné výhody:
 • Podpora viacerých formátov HDR (pre 4K);
 • Značka úplne neopustila výrobu 3D televízorov (hoci sú k dispozícii iba veľké uhlopriečky - 65ʺ a 75ʺ);
 • Stabilný a pohodlný systém Smart v prehliadači Firefox;
 • Moderný responzívny dizajn;
 • Spoľahlivosť (modely 6 a vyššie sú zbierané v Českej republike).
nevýhody:
 • Vysoká cena;
 • Nie je najlepšia kvalita obrazu v rozpočtových modeloch.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Panasonic sám už nevyrába displeje, ale používa matrice od iných výrobcov na televízoroch. Ale vo všetkom, čo sa týka elektroniky a technológie, jej produkty zodpovedajú termínu "japonská kvalita". Vyberte len sériu 7 alebo vyššiu.

Top low-cost televíznych výrobcov

Philips
34 000 (Philips 49PFT5301)

Áno, presne. Televízory Philips sú odlišné, vrátane prémiových a špičkových technológií, vrátane 4K OLED. Ale zároveň, relatívne lacný v porovnaní s náprotivkami z iných známych značiek, modely, ktorých obrazovky sú schopné prenášať obraz veľmi vysokej kvality, schopný prekvapiť aj nehoráznych skeptikov, využívajú maximálny dopyt. Okrem toho má Philips exkluzívny a doslova jasný "čip" (aj keď nie vo všetkých televízoroch) - dynamické podsvietenie Ambilight. Jeho prítomnosť je často takmer hlavnou zárukou lojality k značke značného počtu spotrebiteľov, ktorí sú dokonca pripravení zmieriť sa s niektorými nevýhodami.

A tam sú aj tie. Sú spojené najmä so slabým softvérom, nízkoenergetickým hardvérom, problémom a brzdením inteligentnej televízie. Oficiálna podpora nie je príliš presvedčivá, aktualizácie softvéru len zriedka pomáhajú. Je potrebné poznamenať, že slávna obava z Holandska, známa ako hlavný „motor pokroku“, teraz nemá nič spoločné s výrobou televíznych prijímačov a výrobky značky Philips vyrábajú Hong Kong (teda čínske) TP Vision.

Hlavné výhody:
 • Pomer hodnotových funkcií: pre relatívne malé peniaze môže kupujúci získať model, ktorý spĺňa najnovšie technológie;
 • Minimalistický štíhly dizajn;
 • Príjemné, prirodzené farby obrazu, vysoké rozlíšenie a kontrast obrazu;
 • Funkcia podsvietenia funkcie Ambilight - mení paletu farieb v závislosti od toho, čo sa aktuálne zobrazuje na obrazovke (nie je k dispozícii vo všetkých modeloch).
 • Diaľkové ovládače s rádiovým vysielačom (nie je potrebné "cieliť").
nevýhody:
 • Nevhodné, náročné riadenie a nastavenie menu
 • Pomalá, „brzdná“ Smart TV.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Voľba tejto konkrétnej značky bola úmyselná. Technológiu Philips používam už nejaký čas a doteraz neexistujú žiadne sťažnosti na kvalitu práce a výkonu. Phillips 'design je vždy krásny, má skvelý obraz, ukazuje výrazne lepšie éterické kanály.
supra
17,900 (Supra STV-LC40T560FL)

Značka Supra sa často predáva ako Japonec. A akonáhle to naozaj bolo. Teraz je značka s väčšou pravdepodobnosťou spojená s marketingovým produktom rusko-čínskej spolupráce. Ale nie tak zle. Vo vzťahu k televízorom (a nielen), hlavná zásada spoločnosti zostala nezmenená - cenovo dostupný cenník so slušnou kvalitou a funkčnosťou.

V arzenáli výrobcu hlavne kompaktné a stredne veľké LED televízory 19-50 resolution s rozlíšením obrazovky z HD-Ready na Full HD 1080p, aj keď sú tiež 4K UHD modely na 43 a 55 palcov. Samozrejme, nehovoríme o žiadnom inovatívnom vývoji a technológiách. Výrobca prichádza ľahšie: má dobrú matricu, efektívne osvetlenie, elektroniku a v tomto prípade prináša na trh hotový lacný prístroj.

Recenzie televízorov Supra sú často kontroverzné. Zaujímavé je, že sťažnosti zvyčajne vznikajú v súvislosti s pokročilejšími inteligentnými modelmi, v ktorých jednoducho nie je dosť pamäte a „hardvér“ nie je príliš silný. Práca klasických televízorov bez "inteligentných" pleťových vôd je však vnímaná prevažne pozitívne.

Hlavné výhody:
 • Cenovo dostupná cena;
 • Dobrá kvalita obrazu;
 • Roztomilý a moderný dizajn s malými rámčekmi;
 • Existujú jednoduché modely a Smart TV na platforme Android;
 • Prítomnosť digitálneho tunera a prehrávača médií USB vo všetkých zariadeniach.
nevýhody:
 • Zlé zobrazenie analógových kanálov (existuje „číslica“);
 • Nie najlepšia reprodukcia „dynamiky“;
 • "Brzda" Smart.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Keď tam bola potreba ďalšieho a jednoduchého televízora bez akýchkoľvek ozdôb, po krátkom porovnaní, Supra bol vybraný v obchode. Pri nízkych nákladoch dostávame normálny displej, dobrý obraz, HDMI a USB konektory s nevyberajúcim prehrávačom.
Thomson
18 500 (Thomson T40D21SF-01B)

Ďalšia známa značka, ktorá je stále široko známa, to znamená stará pamäť. Kedysi veľmi známa americko-francúzska spoločnosť, ktorej výrobky sa predávali po celom svete, sa odklonila od výroby televíznych prijímačov na začiatku 2000-tych rokov a preniesla právo používať čínsku ochrannú známku TCL.

Teraz zariadenia s logom Thomson nepredstierajú veľa a sú konkurencieschopné iba v rozpočtovej medzere domáceho trhu. Celý súčasný modelový rad pozostáva z klasických LED televízorov s uhlopriečkou obrazovky od 19 do 55 palcov. Tam sú jednoduché, pokiaľ ide o možnosti funkcií, často umiestnené ako hotelové izby (aj keď nie sú o nič menej relevantné pre domácnosť alebo chalupu), ale je tu Smart TV linka s prístupom na internet.

Hlavné výhody:
 • Dobrý pomer kvality a ceny;
 • Jednoduché ovládanie;
 • Dizajn v minimalistickom štýle s tenkými rámami;
 • Univerzálna sada rozhraní;
 • Digitálny tuner pre všetky modely.
nevýhody:
 • Inteligentné nevyzýva rýchle a stabilné;
 • Nie je to najlepší zorný uhol displeja.
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Tam je úplný pocit, že rozpočet televízory, a najmä Thomson firmy, sú lepšie nákup bez funkcie Smart. Ukazujú ako hodné a v práci s menu je oveľa rýchlejší a pohodlnejší. Najviac zo všetkého sa mi páči cena, za ktorú nie sú jednotlivé chyby obzvlášť kritické.

Niektoré typické mylné predstavy pri výbere výrobcu

 • Všetky recenzie na internete sú pravdivé a objektívne., Súčasní vlastníci televízorov určitej značky, ktorí chcú zdieľať svoje skúsenosti s ostatnými, sú samozrejme väčšinou. Niekedy je však možné stretnúť sa buď s absolútne „medom“, ale s hlúposťou chvály, alebo naopak, jednoznačne zaujatými negatívmi k jednej značke, ale spravidla nasleduje, ako keby náhodou spomenul inú značku. Je dosť pre tých, ktorí sú príliš leniví, aby pochopili nastavenia, takže všetko je zlé a dokonca zjavné „neadekvátne“ ľudí, ktorí nikdy neprežili prekliate televízne vysielanie.
 • Povedomie o značke je zárukou vysokej kvality a spoľahlivosti., A áno a nie. Treba si uvedomiť, že niektoré známe spoločnosti, okrem špičkových modelov prémiového a stredného stupňa, ktoré sú ich „tvárou“, majú tiež rozpočtovú položku, ktorú často predstavujú takéto lacné (takmer OEM) zariadenia so značkovým logom, ktoré slúži len na vyplnenie výklenku.
 • Predávajúci neodporúča zlé, je špecialista, Je pravda, že len jeho kvalifikácia je hlavne v znalosti predajných techník a schopnosti ich aplikovať. Konzultant sa môže postarať o svoje vlastné, ale o svoj vlastný prospech, o záujmy obchodu alebo konkrétnej značky, pre ktorú pracuje. Najlepšou možnosťou je ísť nakupovať na televíziu, už pochopenie toho, čo potrebujete. A zostáva len vidieť a otestovať televíziu "naživo".

Poďme zhrnúť

Samozrejme, že sme neuviedli všetkých dobrých výrobcov televízorov. Koniec koncov, napríklad, ako značky ako Sharp, Toshiba,rozpočet BBK (a mnoho ďalších) existuje pomerne málo oddaných fanúšikov. Jedným z hlavných kritérií pre výber "súťažiacich", spolu s kvalitou, spoľahlivosťou a funkčnosťou, sa stala popularita a niekedy len stabilná prítomnosť na regáloch, čo je problém pre niektoré značky. Takéto sú tvrdé zákony marketingu, a je ťažké obviňovať obchodné organizácie pre tvorbu zásob, vzhľadom na prognózu pre maximálny zisk.

Tak či onak, konečná voľba je vždy tvoja!

Loading...