6 najlepších návnad pre lov kaprov

Preskúmanie najlepších návnad pre lov kaprov - podľa skúsených rybárov

Rybári veľmi zriedka lovia kapra bez kŕmenia. To je vysvetlené tým, že táto veľká ryba má vynikajúcu chuť k jedlu. Trvá len na takých častiach nádrže, kde je veľa jedla. Ale dnes je kapor v mnohých rybníkoch tak pokazený, že ho môžete prilákať len správne vyváženým mixom. Nasledujúce zložky by mali byť zahrnuté do dobrej návnady na lov kaprov.

 1. Základná zložka Je to malý zlomok rastlinnej potravy, najčastejšie je to jeden alebo niekoľko druhov prírodnej múky. Pri potopení na dno takýchto zložiek vytvorte oblak alebo škvrny, ktoré lákajú ryby z diaľky.
 2. Zadná časť aby sa ryby zdržali v mieste lovu. Carp miluje celé alebo drvené zrná kukurice, hrachu, pšenice, ako aj kúsky varených zemiakov, boilies a peliet. Veľké ryby môžu zadržať len veľké častice.
 3. spojiva pridané, keď je prúd alebo s veľkou hĺbkou. Zabraňujú rozpadu hrudky návnady v horných vrstvách vody. Clay a ovsené vločky sú dobrými spojivovými zložkami.
 4. trhače potrebné na rozpad gule návnady na dne nádrže. Ako kultivátor možno použiť konzervovanú kukuricu, otruby, červy, nakrájané červy a krvavce.
 5. Aby bola návnada ešte atraktívnejšou príchuťou prísady a príchute, Ak je potrebné do zmesi pridávať suché prísady 6 hodín pred rybolovom, potom je možné pri miešaní návnady vstúpiť priamo do tekutého mlieka.

V našom rebríčku najlepších návnad pre kaprov vstúpil do skladieb, ktoré nie sú v jednej sezóne používané skúsenými karpyatnik a rybári-športovci.

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie návnada pre trofejného kapra1Traper veľký kapor9.9 / 10190
Najlepšia obilná návnada pre kaprov1MINENKO PMbaits CARP9.8 / 10600
Najlepšie návnada pre rybárov1Sensas 3000 Match Carp9.9 / 10500
Najlepšie domáce návnady pre kaprov1DUNAEV Premium Carp Sazan9.9 / 10135
Najlepšia zimná návnada pre kapra to urobte sami1Drobeček s kukuricou v konzervách9.9 / 10130
Najlepšie letné návnady pre kaprov si to sami1Zmes kukurice a pšenice9.8 / 10200

Najlepšie návnada pre trofejného kapra

Traper veľký kapor
190 (1 kg)

Traper vytvoril návnadu pre cielený rybolov veľkých rýb. Živná zmes so súborom veľkých frakcií dokáže zaujať také trofejné ryby, ako sú kapor, kapor, kapor, lieň a karas. Obsahuje veľa zložiek bohatých na bielkoviny a drvené semená a orechy hrajú úlohu plniva. Prikormochnaya zmes môže byť použitá ako v čistej forme, tak aj v zmesi s inými zlúčeninami. Aj malá prísada Big Carp robí prikormochnoe miesto atraktívnejším pre veľké ryby. V závislosti od nálady kapra a biotopu si rybár môže vybrať návnadu s vôňou medu, kukurice, vanilky alebo smotany.

Hlavné výhody:
 • selektívne účinky na veľké ryby;
 • bohatý výber chutí;
 • možnosť miešania s inými zmesami.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Odniesol som karpfishing, prešiel veľa návnad. Zastavil sa v Trapper Big Carp. Vskutku, počet uhryznutí trofejných rýb sa výrazne zvýšil, na čo som celkom rád.

Najlepšia obilná návnada pre kaprov

MINENKO PMbaits CARP
600 (3 kg)

Domáci výrobca návnad a návnad MINENKO vydal novú špecializovanú sériu návnadových zmesí PMbaits CARP. Spolu s bežným kilogramovým balením je k dispozícii BIG PACK linka s hmotnosťou 3 kg. Toto množstvo návnady stačí na varenie jedla pre všetkých rybárov. V novej sérii sú pripravené hotové zlúčeniny, zmesi na báze zŕn, boilies a peliet, ako aj rôzne zmesi na špecifické podmienky rybolovu. Karpa bude môcť dlhodobo držať veľké frakcie, proteínové doplnky, prírodné extrakty a extrakty v návnadovom bode. Kompozícia je dokonale vyvážená, môže byť použitá ako návnada pre kaprov.

Hlavné výhody:
 • prítomnosť veľkých frakcií;
 • proteínové doplnky;
 • môže byť použitý na rešpektovanie rýb.
nevýhody:
 • len zriedka sa nachádza v obchodoch.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Minulý rok som zažil kapsulu Minenka. Ryby z krmiva len milujú! Vôňa je úžasná, v kompozícii sú cereálne zložky, ktoré držia kapra.

Najlepšie návnada pre rybárov

Sensas 3000 Match Carp
500 (2 kg)

Prikormochnaya zmes vytvorená pre cielený rybolov kaprov. Má jedinečnú štruktúru a komplexné aromáty. Hrubé zrná kukurice, obilnín a strukovín pomôžu udržať kapra na dlhú dobu v mieste lovu. Kompozícia sa vyberie tak, aby sa guľôčky návnady rozpadali na dne nádrže. Linka návnady na rybárčenie bola vytvorená za aktívnej účasti skúsených športovcov. Kompozícia sa môže použiť v čistej forme alebo pridať do nej zmesi zŕn, pôdy a príchute. Prípravok Prikormochny môže byť použitý ako v stojatej vode, tak aj v zásobníkoch.

Hlavné výhody:
 • ľahko nastaviteľná konzistencia;
 • existujú veľké zložky zŕn;
 • atraktívna chuť.
nevýhody:
 • vysoké náklady.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Môj obľúbený spôsob rybolovu je float. Lovím kapra s rybárskym prútom a návnadou Sensas 3000 Match Carp. Zloženie je dobre priťahované a udržuje ryby na mieste rybolovu.

Najlepšie domáce návnady pre kaprov

DUNAEV Premium Carp Sazan
135 (1 kg)

Návnada "DUNAEV Premium" Karp Sazan bola vytvorená domácimi profesionálmi rybolovu. Kompozícia je všestranná, čo vám umožňuje loviť na plavidle aj na podávači. Zmesi tejto série majú výraznú arómu, ktorá umožňuje okamžite lákať ryby. Prikormochnoy zmes úspešne používa nielen kapor rybár, ale aj začiatočníkov rybárov. Účinnosť kompozície sa opakovane potvrdila na rôznych medzinárodných súťažiach. Frakcie brúsenia sa pohybujú v rozmedzí od 0,3 do 2 cm, drží veľké ryby. Kompozícia má tiež kúsky sušienky. Návnada nevytvára silné zakalenie, ktoré má silnú lepkavosť.

Hlavné výhody:
 • príjemná vôňa;
 • vysoká viskozita;
 • rozumnú cenu.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Od roku 2015 používam domácu návnadu z Dunayeva. Chcem spomenúť pokojný zápach, ktorý láka ryby. Návnada je viskózna, takže nie je potrebná žiadna hlina alebo krupica. A čo je najdôležitejšie - zloženie je účinné pre kaprov.

Najlepšia zimná návnada pre kapra to urobte sami

Drobeček s kukuricou v konzervách
130 (0,5 kg suchárov, 170 g kukurice)

Na lov kaprov na ľade sa ukázalo, že najlepšia je návnada na báze strúhanky a konzervy. Zmes sa vykonáva jednoducho a rýchlo, pri miešaní zložiek je dôležité pozorovať iba určitú sekvenciu.

 • Polovica pohára kukurice naliala do plastového vrecka a zahriala sa.
 • Potom sa do vrecka naleje strúhanka a celé zrná kukurice.
 • Hydratačné sa vykonáva s uhorky jar.
 • Pri rybolove je potrebné pridať trochu mol alebo dafnie.

Pred spustením do otvoru sa zhotovia malé guľôčky.

Hlavné výhody:
 • jednoduchosť prípravy;
 • primeranú cenu;
 • vysoká účinnosť.
nevýhody:
 • môže zamrznúť pri teplotách pod nulou.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Každú zimu navštevujem jeden rezervoár, kde uhryzne kapor. Prilákať ryby pomáha domácej návnady z chleba a kukurice. Cena je malá, pripravuje základné a kapra.

Najlepšie letné návnady pre kaprov si to sami

Zmes kukurice a pšenice
200 (1 kg kukurice, 1 kg pšenice)

Veľmi účinnou návnadou pre lov kaprov v teplej vode je zmes kukurice a pšenice. Je vhodný na lov kaprov v hĺbke 2 m.

 • Zrná kukurice a pšenice sa premyjú vodou.
 • V nádobe obilnín nalial vodu zo zásobníka. Objem sa volí tak, aby na okraj panvice zostalo 5 cm.
 • Konope, aníz zapadá do úlohy ochutenia. Sladiť zmes pomôže 100 g cukru.
 • Po úplnom rozpustení kapacity cukru sa umiestni na teplé miesto na 2 dni.
 • Po fermentácii môže byť návnada hodená v mieste lovu.
Hlavné výhody:
 • atraktívna fermentačná príchuť;
 • ľahko stráviteľné;
 • priťahuje malé ryby.
nevýhody:
 • vyžaduje predbežnú prípravu.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Od jari do jesene kŕmim kapra fermentovanou zmesou kukurice a pšenice. Návnada láka veľké ryby, maličkosť nemá čas prísť. Kapor stojí na mieste na dlhú dobu, obracia semená.

Zvláštnu úlohu v carpingu zohrávajú chute. Niektoré z nich sa aplikujú priamo na návnadu pred odlievaním. Jedná sa o rôzne spreje a dipy.

V prikormku sa pridali oleje a aromatické zložky, ako aj tekuté a atraktanty. Ak chcete vybrať správny zápach, mali by ste zvážiť niekoľko faktorov.

 • Najefektívnejšia aróma od neskorej jari do neskorého leta je vanilka, V teplej vode, návnada funguje dobre s pridaním 30 g vanilkového cukru na 1 kg zmesi návnady. Ale ak telo vody zažije silný tlak zo strany kapra, potom ryby môžu týmto pachom ignorovať jedlo.
 • V lete môžu priťahovať kapry ovocné príchute, Môže to byť vôňa slivky, ananásu, jahody, banánov, broskyne a ich kombinácie.
 • Počas celého roka môžete využiť konope, Môžu to byť mleté ​​semená alebo extrakty.
 • V niektorých zásobníkoch je možné dosiahnuť dobrý výsledok cesnak, Najčastejšie kapr reaguje na tento silný zápach pozitívne. Cesnak v návnade je kombinovaný s vanilkou a broskyňou.

Varenie návnady - to je veľký priestor pre rybárov fantázie. Je potrebné vyskúšať rôzne kombinácie zložiek, potom kapor nebude odolávať chutnej zmesi. Úspechy pri rybolove!

Loading...