10 najlepších spájkovačiek na rúry

Záväzok spoľahlivosti dodávky vody

V záujme spravodlivosti je názov „spájkovačka“, ktorý je bežný pre každodenné použitie v strojoch na zváranie plastových rúr, nesprávny: pri spájkovaní sú časti spojené taviacou zlúčeninou, tu sa tavia a navzájom priamo spájajú. Nenachádzajme však chybu slovami - spájkovačka je ako spájkovačka, pre nás je dôležitejšia ďalšia vec: nájsť spoľahlivý a funkčný model bez dodatočných nákladov.

Zariadenie na spájkovanie žehličiek pre polypropylénové rúrky je našťastie jednoduché, najmä pokiaľ ide o priemery v domácnostiach (zariadenia určené na prácu s rúrkami mestských vodovodných sietí sú komplikovanejšie) - preto sa tento nástroj dá nájsť za málo peňazí, dokonca aj na jednorazovú prácu Môže byť výhodnejšie zavolať sprievodcu. Ak je zariadenie kúpené, naopak, pre zárobky, potom by ste mali venovať pozornosť modelom profesionálnej triedy, ktoré sú silnejšie, pohodlnejšie a môžu pracovať s veľkým počtom veľkostí rúrok. Spoľahlivosť v žiadnom prípade nebude zbytočná - aj keď Rothenberger dokončí hrubé zaobchádzanie, autor si môže z Vodokanalu pripomenúť spomienku na mnoho prípadov, v ktorých sa inštalatérovi podarilo rozbiť spájkovačku tejto značky v tých najhloupejších spôsoboch (dobre, oficiálne ...).

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie profesionálne stroje na zváranie polypropylénových rúr1Rothenberger Roweld P63T9.9 / 1021 300
2Dytron Polys P-4a 1200W TraceWeld Solo modrá9.7 / 1015 780
3CANDAN SM-049.5 / 105 630
Najlepší rozpočet spájkovačky pre rúry1DIOLD ASPT-49.7 / 103 255
2Denzel DWP-20009.5 / 103 120
3ELITECH SPT 15009.3 / 103 100
4BISON AST-20009.2 / 102 650
5Sturm! TW72189.1 / 102 810
6Wester DWM 1000A8.8 / 104 200
7RESANTA ASPT-10008.6 / 101 580

Najlepšie profesionálne stroje na zváranie polypropylénových rúr

Rothenberger Roweld P63T
21 300

Rothenberger je uznávaný „guru“ v tejto oblasti. Nemci sa už od roku 1949 špecializujú na potrubné inštalácie, presne 70 rokov. Profesionálna spájkovačka, ktorú ponúkajú na montáž komunikácií v budovách, je taká jednoduchá ako kladivo, ale táto trieda nástrojov neberie krásu, ale spoľahlivosť a pohodlie.

Ohrievač spájkovačky - xiphoid, s výkonom 800 W a termostatom, ktorý udržuje teplotu na pevnej úrovni. Na rozdiel od modelov s indexom „E“, ktoré indikujú prítomnosť elektronického regulátora, je táto spájkovačka jednoduchšia a lacnejšia, čo vo všeobecnosti neovplyvňuje funkčnosť. Je navrhnutý tak, aby pracoval s rúrkami s priemerom 20 až 63 mm - v súprave sa nachádza len taký súbor trysiek s teflónovým povlakom. Je vhodné s ním pracovať - ​​aj keď to nie je najvýkonnejší ohrievač a je pomerne pomalý, pokiaľ ide o prácu s rúrkami s veľkým priemerom, ale plast sa úhľadne taví. Okrem toho, pretože je to otázka práce vo vnútri budov, bude potrebné nosiť zariadenie často - a to váži nielen toľko s celou sadou zariadení, len 8 kg.

Spájku je možné namontovať na stojan aj na svorku priskrutkovanú k stolu. Potrubia a armatúry sa po zahriatí ľahko vyberú z trysiek. Pre celkovú kvalitu výroby - samostatné plus v prasačke.

Hlavné výhody:
 • Pohodlie prepravy
 • Zostavte kvalitu
 • spoľahlivosť
 • Pohodlie práce
nevýhody:
 • Vysoká cena
 • Pomaly sa zahrieva v porovnaní s bežnými spájkovačmi 1,5-2 kW
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Vynikajúca spájkovačka, ktorá už pracovala na mnohých staveniskách - vás neunaví, ak ju prenášate z podlahy na podlahu, ktorá je účinná pri spájkovaní.
Dytron Polys P-4a 1200W TraceWeld Solo modrá
15 780

Český zvárací stroj sa na prvý pohľad pozerá zaujímavejšie ako ten nemecký - a cena je nižšia a zmienka o regulácii teploty mikroprocesora nájde svojich priaznivcov. Ale je tu jedna dôležitá nuancia - „sólo“ v názve naznačuje, že hovoríme o „holej“ spájkovačke bez prídavných zariadení a prípadu, to znamená, že počiatočná lacnosť v porovnaní s plne vybaveným Rothenbergerom nie je tak lacná. S kufrom a súpravou trysiek už bude stáť viac.

Trysky s teflónovým povlakom pre toto zariadenie sú ponúkané s veľkým výberom priemerov - od 16 do 125 mm. Vďaka výkonnému vykurovaciemu telesu s hrubými rúrami sa rýchlo vyrovná. Nastavenie teploty - v rozsahu od 180 do 280 stupňov. Samotný regulátor je však nevyhovujúci - pod skrutkovačom. Komponenty "sólo" sú minimálne - samotná spájkovačka, stojan a šesťhran na dotiahnutie trysiek na ohrievacom disku. Mimochodom, stánok je menej výhodný kvôli krátkym „nohám“ ako Rothenberger - takže v súhrne je „český“ len na druhom mieste.

Hlavné výhody:
 • Výkonný ohrievač
 • Presná regulácia teploty
nevýhody:
 • Minimálny stupeň
 • Nevhodný stojan
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Mimochodom, spoľahlivá a „inteligentná“ spájkovačka na polypropylénové rúrky netrpí spájkovaním pri poklese napätia - udržuje teplotu jasne.
CANDAN SM-04
5 630

Turecká spoločnosť vstúpila na trh neskôr ako významní kolegovia z Európy, ale dobre sa etablovala. Dvoj-kilowattová spájkovačka CM-04 je určená na prácu s rúrkami s priemerom 50 až 110 mm. Ohrievač sa vyrába v dvoch častiach s nezávislým zahrnutím dvoch „polovíc“, to znamená, že v prípade potreby môže pracovať aj s výkonom 1 kW.

Ovládač termostatu je veľmi pohodlný, má veľký gombík. Teplota je udržiavaná na celkom stabilnej úrovni, zariadenie nie je náchylné k náhodnému prehriatiu alebo podhriatiu rúrok, ak je vlastník vykurovacieho času udržiavaný stabilný. Kompletný stojan je multifunkčný - dá sa použiť aj jednoducho na podlahu a ako svorka pre montáž na pracovný stôl. Ale trysky v súprave sú len tri, zvyšok sa bude musieť kúpiť.

Vyzerá to ako spájkovačka, ktorá je logická pre takúto cenu, skôr hrubú, ale v praxi sa ukázala dôstojne. Takže si celkom zaslúžil popularitu - dobrý zvárač pre polypropylénové rúry pre rozumné peniaze nájde kupujúceho.

Hlavné výhody:
 • Dva režimy napájania
 • Univerzálny stojan
 • Nízka cena za vyzdvihnutie s kufrom a tromi tryskami
 • Nepriľnavý povlak
nevýhody:
 • Problémy pri preprave
 • Vrátane iba troch dýz
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Normálny Turk, pracoval so sto desiatkami rúrok - ohrieva sa rýchlo a efektívne.

Najlepší rozpočet spájkovačky pre rúry

DIOLD ASPT-4
3 255

Dobre osvedčená spájkovačka s 1,5-kilowatt ohrievačom v tvare meča a hladkým nastavením teploty je tiež na prvý pohľad dobre vybavená - nájdete tu šesť dýz pre priemery rúrok od 20 do 63 mm a odrezávač rúrok a dokonca aj rukavice s páskou v kovovom kufri , Na ohrievači môžete súčasne namontovať až tri páry trysiek, zahreje sa s dobrou rýchlosťou a je veľmi vhodný na zváranie „na mieste“, kde je potrebné zachytiť ostrý koniec „meča“.

Nemáme žiadne sťažnosti na samotnú spájkovačku - je dobre vykonaná, dokonca aj kvalitné tipy sú príjemne príjemné. Jediná rada je skontrolovať kalibráciu regulátora teploty pyrometrom. Ale stojan sklamaný - je vyrobený z plastu, upevnený slabo, potom musíte vykúzliť. No, kompletný rezač rúrok môže byť bezpečne vyhodený: je to nechutne odrezáva, čo je však bežný problém s čínskym rozpočtovým nástrojom - stojí za to dať Candan na prázdne miesto kuforu, turecké kusy majú oveľa lepší strih.

Celkovo je táto spájkovačka nepochybne hodná svojich peňazí, s minimom sťažností na vybavenie a kvalitu, je pohodlná a efektívna pri práci.

Hlavné výhody:
 • Pohodlie práce v obmedzenom priestore
 • Kvalitné dýzy
 • Rýchle zahriatie
 • Odolný kufor s dobre premyslenými prílohami "plnkou"
nevýhody:
 • Nízka kvalita tácky
 • Kompletný rezač rúrok je pri práci zbytočný
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Je vhodné montovať rúry proti stene, trysky sú veľmi dobré - napríklad veľa lacných spájkovačiek.
Denzel DWP-2000
3 120

Päť plus pre ergonómiu - práca na váhe s touto spájkovačkou je veľmi pohodlná. Rukoväť dokonale zapadne do dlane, takže ju môžeme bezpečne odporučiť na prácu bez stojana. Ale stojan, naopak, je neúspešný - na ňom spájkovačka prevažuje dopredu a pri odstraňovaní rúrok a tvaroviek z trysiek má tendenciu klesať, musí byť jedinečne upravená.

Samotné dýzy majú vysoko kvalitný teflónový povlak, vyhrievaný plast sa dá ľahko odstrániť. Výkon ohrievača je už jasný od označenia - dva kilowatty a ohrievač nie je „polovičatý“, ale neustále pracuje pri plnom výkone. Okamžite skontrolujte presnosť termostatu pyrometrom - rúrky s malým priemerom sa môžu rýchlo prehriať. Sada trysiek tradičná - šesť párov, pre priemery od 20 do 63 mm.

Ak by to nebolo pre neúspešný stojan, táto spájkovačka pre polypropylénové rúry by tiež mohla počítať s vyšším hodnotením. Bohužiaľ, aspoň v niečom, ale stále rozpočet nástroj bude vyžadovať použitie rúk.

Hlavné výhody:
 • Rýchle zahriatie
 • Pohodlie práce na váhe
 • Kvalitné dýzy
nevýhody:
 • Postavte sa vo forme, ktorú urobila rastlina, skôr bráni práci
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Veľmi sa mi páčilo pri montáži polypropylénu v kúpeľni a WC, na pracovisku najviac. Na stojan som dal len chladenie, už nie je dobré pre nič.
ELITECH SPT 1500
3 100

Jednoduchá spájkovačka na rúrky s univerzálnym upínacím stojanom, veľmi pripomínajúcim použitie na Candan. Keď pracujete na váhe, nie je veľmi vhodné, pretože má hmotnosť a pevnú rukoväť, okrem toho, že je nesená ďaleko od ohrievača, je lepšie ju používať na podlahe alebo na pracovnom stole. Výkon ohrievača je jeden a pol kilowatt, čo je celkom dostačujúce pre rýchle zahriatie a istotu práce s rúrkami do 63 mm.

Kufr, bohužiaľ, je nešťastný - z príliš tenkého kovu, ktorý sa rýchlo pokrčí a pokrúti. Rezačka na rúrky, ktorá je súčasťou súpravy ... nezabudnite, že sme napísali vyššie o „Diold“ a robíme to isté. Bolo zábavné, že do kufra bola umiestnená aj hladina bubliniek - ale aby som bol úprimný, bolo by lepšie, aby bol kufr priamejší.

Hlavné výhody:
 • Docela dobré trysky
 • Možnosť montáže na pracovný stôl
nevýhody:
 • Nekvalitný kufor
 • Nevýhodou práce na váhe
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Spájkovačka ako spájkovačka, z tejto ceny, všetko, čo prešlo cez obchod, bolo plus alebo mínus rovnaká úroveň.
BISON AST-2000
2 650

Táto dvoj kilowattová spájkovačka bola vyrobená extrémne brutálne - napríklad na montáž stojana bola použitá len časť štvorcovej trubice, telo bolo obdĺžnikové, stojan bol tiež zváraný z rúr. Ale čokoľvek sa dá povedať, vyšiel silný a lacný a na stánku stojí oveľa bezpečnejšie ako ten istý „Diold“.

Trysky v kompletnej sade 6 párov, na priemeroch od 20 do 63 mm. Majú celkom slušný antiadhézny povlak, rúrky a spojky sú z nich ľahko odstránené. Zahrievanie s takýmto výkonom je prirodzene rýchle. Ohrievač je dvojdielny, s obvyklým vyhotovením pre každú "polovicu".

Kvôli konštruktívnemu výkonu spájkovačky je to dosť ťažké, keď pracujete z ruky (napríklad pri ukladaní rúrok pozdĺž steny), pneumatiky rýchlejšie ako ľahšie modely, a rukoväť by stála za to, aby bola ergonomickejšia. Ale nenájdeme chybu s takou cenou. Ale nájdeme chybu s kvalitou stavby - dokonca aj na fotografiách z oficiálnej stránky (!), Viditeľné sú spínače, ktoré nie sú vložené do puzdra a zakrivenie samotného puzdra. Samozrejme, je jasné, že zariadenie nie je takmer nikde lacnejšie a že sa s ním neobťažuje, ale je to stále nepríjemné.

Hlavné výhody:
 • Rýchlosť vykurovania
 • Kvalita spájkovania
 • Spoľahlivý zváraný stojan
 • Decentne vyrobené trysky
nevýhody:
 • Na zhromaždení, úprimne povedané, skôr ako domáce
9.2 / 10
hodnotenie
recenzia
Bežná spájkovačka "pre lacné". Rieši to normálne, ale čo od neho môžete požadovať?
Sturm! TW7218
2 810

Valcová spájkovačka Sturm je určená pre malé priemery rúrok - od 16 do 32 mm, všetky tipy pre tento rozsah sú súčasťou súpravy. Zároveň má napriek malým rozmerom veľmi solídny výkon - 1,8 kW, takže sa veľmi rýchlo zohreje na pracovnú teplotu.

Samozrejme, pre lacnosť (a to pre puzdro s tryskami) musíte niečo zaplatiť. Predovšetkým hrubý regulátor teploty - v priateľskom duchu, stojí za to kontrolovať skutočné vykurovanie v rôznych polohách pomocou pyrometra. Okrem toho, výrobca uložil na stojan, a na "nohu" držať dole doska je nestabilné spájkovačky. Takže budete musieť urobiť stojan sami, a zároveň upraviť kufor - trysky nie sú v ňom upevnené, antiadhézny povlak sa nakoniec poškriaba.

Na druhej strane, v zozname „urob si sám“ nie je nič smrtiace, pre čínsky nástroj je to celkom tolerovateľné. Nízka cena, vidíte, môže byť dôležitým faktorom pri výbere.

Hlavné výhody:
 • Nízka hmotnosť
 • Zahriať sa rýchlo
nevýhody:
 • Žiadny stojan
 • Regulátor drsnej teploty
 • Pracuje len s malými priemermi rúrok
9.1 / 10
hodnotenie
recenzia
Kúpil som si spájkovačku na montáž vody doma - cena je malá, ale urobil som všetko vlastnými rukami. Rýchlo sa zahrieva, spájka z polypropylénových rúrok dobre.
Wester DWM 1000A
4 200

Hm, a ako by to vyzeralo? To je pravda, na "E" série Rothenberger xiphoid spájkovačky. Aj v podstavci je puzdro namontované podobne a hliníkový radiátor elektronického termostatu sa v spodnej časti vysunie. Zároveň sme však pre balík „kufra“ so šiestimi tryskami od 20 do 63 mm požiadali šesťkrát menej (alebo päť, v porovnaní s „Rothenberger“ bez elektroniky).

Ohrievač Kilowatt nie je zlý pre rýchlosť ohrevu, môžu ľahko spájkovať rúrky. Ale potom prečo kúpiť Rothenberger, ak je Wester? Bohužiaľ, lacnosť, a to aj s ohľadom na absenciu možného „preplatku za značku“, sa nikam neberie. V elektronike sa očakáva bolestivé miesto v spájkovačke - existujú sťažnosti na prácu regulátora. V zásade, v záruke, môže byť opravená, a ak máte opravárenské zručnosti, môžete „oživiť“ seba, ale profesionálne použitie je samozrejme vylúčené: spájkovačka je určite „amatérska“.

Hlavné výhody:
 • Slušná kvalita spájkovania
 • Zobrazenie digitálnej teploty
 • Vrátane šiestich návnad
nevýhody:
 • Problém elektroniky
8.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Niekedy sa z nejakého dôvodu sťažuje na prehriatie, hoci normálne spájkuje. Je vidieť, že niečo je nedokončené. A tak je úplne spájkovaný, pre zriedkavé práce je to celkom vhodné.
RESANTA ASPT-1000
1 580

Jeden z najlacnejších spájkovačiek na rúrky na našom trhu je neohrabaný, natoľko, že možno stojí za to sa ospravedlniť Bisonovi. Ale „Resant“ možno kúpiť doslova niekoľkokrát a potom odložiť na medziposchodie - a vo všeobecnosti to zvláda svoju úlohu spájkovania rúrok.

Napriek tomu, že xiphoid ohrievač má tri otvory pre inštaláciu trysiek, zároveň upevnenie niekoľkých párov nebude fungovať: otvory sú príliš blízko pri sebe. Výkon - 1 kilowatt, nie toľko pre rýchle zahriatie, ale prijateľné vzhľadom na cenu zariadenia. Všeobecne platí, že spájkovačka sa ukázala ako celkom spoľahlivá, ale autor, aby bol úprimný, by radšej kúpil lepšie zostavený model.

Hlavné výhody:
 • Nízka cena
 • Napodiv, dobré spájky
nevýhody:
 • Jeden nedobrovoľne pripomína klasickú frázu o lekciách práce v čínskych školách - „Resanta“ vyzerá takto
 • Neschopnosť súčasne inštalovať viac trysiek
8.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Kúpil som si páječku na opravu domu, zaplatil som za svoje peniaze, teraz mi to nevadí. A tak - nech ho klamú, možno užitočnejšie.

Ako si vybrať spájkovačku na zváranie rúr?

Pre zásuvku je dôležité spájkovanie kvalitných trysiek - musia byť masívne (teplota bude preskakovať menej), nebudú sa držať roztaveného plastu (vďaka vynálezcom teflonu) a samozrejme zabezpečia, že priemery v spojke a na rúrke sa zhodujú, inak bude nepohodlné ich zostavovať.Trysky malých priemerov sa najlepšie používajú s xiphoidovými ohrievačmi - ak pripojíte trysku na samom konci, môžete zahriať potrubia, ktoré bežia takmer blízko steny alebo rohu, čo je veľmi užitočná vlastnosť tohto dizajnu. Kotlové ohrievače sú v tomto ohľade menej vhodné, zvyčajne sa používajú na zváranie rúrok s relatívne veľkými priemermi.

Spájkovacia sila - vec nie je k ničomu, ale čím menší je priemer rúrok, s ktorými budete pracovať, tým viac pozornosti budete potrebovať kontrola kvalityinak bude silná spájkovačka ľahko prehriať plast. A samozrejme nezabudnite pohodlie - od práce na váhe až po spoľahlivú fixáciu kompletného stojana, to výrazne ovplyvní rýchlosť a kvalitu zvárania rúr a tvaroviek.

Majte dobré nákupy!

Loading...