9 najlepších domácich parných čističov

Moderná technológia pre vysoko kvalitné čistenie

Najlepším príkladom ideálnej kombinácie šetrnosti k životnému prostrediu a hospodárnosti medzi domácimi spotrebičmi je domáci parný čistič. Je to jeho vzhľad vo vašom dome, ktorý vás zbaví škodlivej „chémie“, urobí podlahu, mikrovlnnú rúru, kúpeľňu obklady s čistotou ... Parné čističe sa začali používať pomerne nedávno, ale môžete už nájsť modely pre každý vkus a peňaženku.

Na čo sa pozrieť pri výbere parného čističa?

 • na kapacita nádrže na vodu, Ak plánujete čistiť celý byt týmto prístrojom, vyhľadajte parný čistič s objemom najmenej 1,5-2 litrov. Na umývanie sporákov alebo parných odevov je vhodný malý ručný parný čistič s objemom 300 - 500 ml.
 • na kompletný set, Chystáte sa vyčistiť svoje oblečenie? Pozrite sa na zariadenie s tryskou pre tkaniny a so špeciálnym závesom. Súpravy príslušenstva sa líšia pre rôzne modely.
 • na dĺžka kábla, Zariadenie pracuje iba zo siete. Nie je ľahké vyčistiť podlahu vo veľkej miestnosti s dĺžkou kábla 1,5 m!
 • na nepretržitý prevádzkový čas, Parné čističe môžu pracovať bez prestávky 10 minút alebo 1,5 hodiny.

Poďme teraz k revízii najlepších modelov domácich parných čističov prezentovaných na našom trhu koncom roka 2017 - začiatkom roka 2018, ktorý získal maximálnu pozitívnu spätnú väzbu od zákazníkov.

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Top manuálne parné čističe1Polaris PSC 1101C9.8 / 102 971
2GM Grand Master VSC389.8 / 102 290
3Úsmev ESC 10269.7 / 101 750
Čistiace prostriedky na najvyššie podlahy1Karcher SC 59.9 / 1025 356
2Karcher SC 29.8 / 108 390
3Kitfort KT-9039.7 / 1011 190
Najlepšie univerzálne parné čističe, parníky so žehličkou1Súprava Karcher SC 4 Premium + Iron9.8 / 1025 356
2Mie bello9.5 / 1025 190
3Grand Master GM-Q7 Multi Elite9.4 / 1015 599

Najlepšie manuálne parné čističe

Polaris PSC 1101C
2 971

Dobrý kompaktný a relatívne lacný ručný parný čistič. Určené na čistenie s minimálnym použitím domácich chemikálií alebo bez nich. Umožňuje efektívne riešiť starý tuk na kuchynských spotrebičoch a povrchoch, čistiť keramické obklady, sanitárnu keramiku, umývacie zrkadlá a okná. Môže sa použiť na odstránenie znečistenia a dezinfekciu čalúneného nábytku, kobercov, detských hračiek, parných odevov a záclon.

Obsahuje sadu trysiek (bodová dýza, dno, kefová hubica), predlžovaciu hadicu, odmerku a lievik. Objem nádrže - 270 ml. Účinnosť je zachovaná vďaka dobrému výkonu 1100 W a vysokému tlaku pary 3,5 baru. O odchode z prevádzkového režimu, približne 3 minúty po zapnutí, vás upozorní zhasnuté kontrolné svetlo. Dĺžka napájacieho kábla - 3 metre.

Hlavné výhody:
 • Roztomilý dizajn;
 • Nízka hmotnosť;
 • Rýchle vykurovanie.
nevýhody:
 • Nízka kapacita zásobníka vody.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Byt je malý, takže si vybrali kompaktný parný čistič Polaris. Pred nákupom bol nejaký skepticizmus, ale výsledok bol veľmi potešený. Čistí, dezinfikuje veľmi dobre.
GM Grand Master VSC38
2 290

Prenosný ručný parný čistič, priaznivo odlíšený od konkurencie vďaka svojmu optimálnemu výkonu. Spotreba energie nemusí byť najvyššia - 900-1050 W, ale maximálna hodnota tlaku pary je 4,2 bar - najlepší indikátor medzi kompaktnými modelmi parných čističov v našom hodnotení. A to naznačuje, že s dobrou účinnosťou budú náklady na elektrinu minimálne. Navyše, cenovka Grand Master GM-VSC38B je pomerne cenovo dostupná.

Súprava trysiek: krátka, dlhá a zakrivená na striekanie, textil na oblečenie, predlžovacia hadica, špička s okrúhlym kefou, zariadenie na umývanie okien a dverí. Navyše - odmerka a lievik. Maximálna kapacita nádrže na vodu je 250 ml, pracovný výkon je 175 ml. V prípade výskytu indikátorov pripojenia k sieti a pripravenosti (4 minúty). Teplota pary je 135 ° C, pri dosiahnutí 169 ° C sa spustí poistka.

Hlavné výhody:
 • kompaktnosť;
 • Nízka cena;
 • Nastaviteľná para.
nevýhody:
 • Voda rýchlo vytečie.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Malé, ale výkonné zariadenie. Pomáha pri čistení kuchyne, kúpeľne. Len zázraky nemusia čakať - samotný parný čistič pre vás všetko nevypiera, ale je schopný tento proces vážne uľahčiť. A bez chémie.
Úsmev ESC 1026
1 750

Ďalším z najlepších predstaviteľov manuálnych parných čističov, ktorý má významnú výhodu - jeho nádrž na vodu je 350 ml. Nie Boh vie, akú hodnotu, ale v porovnaní s väčšinou kolegov s objemom 175-250 ml, toto zariadenie môže pracovať o niečo dlhšie bez prerušenia pre "tankovanie".

Zariadenie je vybavené 1000-1050 W ohrievačom schopným zabezpečiť tlak pary 3,5 baru. Výstupná teplota môže dosiahnuť 130 ° C, čo zaručuje dobré dezinfekčné schopnosti. Sieťový kábel s dvojitou izoláciou slušnej dĺžky - 4,5 m.

Univerzálna sada 7 trysiek umožňuje čistenie všetkých povrchov odolných voči teplu a vlhkosti, umývanie okien a zrkadiel, odstraňovanie starého tuku v kuchyni, odstraňovanie nečistôt a pachov na kobercoch, čalúnenom nábytku, detských hračkách a oblečení. Súčasťou balenia je predlžovacia hadica a lievik s odmerkou.

Hlavné výhody:
 • Cenovo dostupná cenovka;
 • Ochrana proti prehriatiu;
 • Pretlakový poistný ventil.
nevýhody:
 • Krátka predlžovacia hadica;
 • Na nastavenie tlaku sú potrebné periodické pauzy.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Parný čistič pomáhal pri čistení kuchyne pred škvrnami od tuku na sporáku, zástere av blízkosti kapoty. Samozrejme, musel som pracovať s handrou, ale bol som s výsledkom spokojný. Nesnažili sa pariť oblečenie, pretože tam je železo.

Čistiace prostriedky na najvyššie podlahy

Karcher SC 5
25 356

Najvyšším predstaviteľom tejto kategórie je kvalitný a funkčný parný čistič od známeho nemeckého výrobcu. A aj keď je model dosť drahý, cena je celkom opodstatnená z hľadiska optimálneho výkonu a širokých prevádzkových možností.

Vysoký podporovaný tlak pár - 4,2 bar - robí zariadenie jedným z najsilnejších vo svojej triede. Čistenie tvrdých povrchov týmto indikátorom umožňuje zničiť až 99,99% baktérií bez použitia chemikálií. Funkcia VapoHydro zmiešaním horúcej vody s parou pomôže zbaviť sa najviac pretrvávajúceho znečistenia.

Systém má systém s 2 nádržami - 0,5 l (kotol) a odnímateľným 1,5 litrom s možnosťou dopĺňania vody počas prevádzky. Regulátor pary je umiestnený na telese zariadenia. Kompletná sada: Súprava na čistenie podlahy Comfort Plus s 2 predlžovacími trubicami po 0,5 m, bodkovaná tryska, 2,5 m parná hadica s pištoľou, okrúhla kefa, ručná tryska s tkaním froté tkaniny, obrus (mikrovlákno) na podlahu, odvápňovač.

Hlavné výhody:
 • Bezpečnostný ventil, detská poistka;
 • Výkon - 2200 W (zahrievanie počas 3 minút);
 • Voliteľné pripojenie na žehličku.
nevýhody:
 • Vysoká cena;
 • Značná hmotnosť - 6 kg.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Kúpili si tento parný čistič trochu spontánne, mali strach - zbytočné peniaze, a nie tu to bolo. Zariadenie je vynikajúce! Kamkoľvek nechodili - všade je výsledok vynikajúci. Pohodlná odnímateľná nádrž, dostatočne dlhá šnúra, lokálne trysky.
Karcher SC 2
8 390

Báječný nemecký parný čistič. Relatívne malý výkon (1500 W) však umožňuje výrobu pary s tlakom až 3,2 bar. Zásobník vody na liter sa zahreje za 6,5 ​​minúty. Je nastavená dodávka pary a ochrana proti zmenám. Poskytuje ochranu pred deťmi.

Hlavné výhody:
 • hospodárstvo
 • Dobrý dizajn
 • Existuje ochrana proti mierke
nevýhody:
 • Nepohodlný mechanizmus navíjania kábla
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Kompaktný, ľahký, s použitím fantázie, môžete vyčistiť veľa.
Kitfort KT-903
11 190

Presvedčivý model z hľadiska ceny a kvality. Líši sa vysokou spoľahlivosťou. Poskytuje tlak pary až 4 bar (2000 W). Má mnoho ďalších prídavných zariadení a príslušenstva. Umožňuje umývať podlahu, okná, veri, čistý čalúnený nábytok, dlaždice, parné oblečenie atď. Ideálny pre nepretržitú prevádzku (parný čistič schopný pracovať bez prerušenia po dobu 60 minút). Dizajn bude zdobiť akýkoľvek high-tech interiér.

Hlavné výhody:
 • Vrátane veľkého množstva príslušenstva
 • Dlhý nepretržitý pracovný čas
 • Zaujímavý dizajn
nevýhody:
 • Nie je to najväčšia nádrž na vodu
 • Slušná hmotnosť
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Čistenie bez tohto parného čističa si neviete predstaviť. Kitfort KT-903 umyje veľa vecí, ktoré by sa bez neho nemohli umývať.

Najlepšie univerzálne parné čističe, parníky so žehličkou

Súprava Karcher SC 4 Premium + Iron
25 356

Súprava Karcher SC 4 Premium + Iron je univerzálna predovšetkým vďaka úspešnej kombinácii vysokokvalitného a spoľahlivého parného čističa, ktorý je schopný zvládať údržbu domácnosti bez väčších ťažkostí a výkonnej žehličky na žehlenie, s ktorou sa žehliace výrobky z rôznych tkanín stanú jednoduchými a ľahkými a časom. polovicu zvyčajnú.

Čistenie podlahy bude čo najúčinnejšie vďaka značkovej dýze Comfort Plus s pružným spojom a pohodlnej výmene stieračov bez kontaktu s nečistotami. Zariadenie je vybavené ohrievačom 2000 W, maximálny tlak pary je 3,5 bar. Pripravenosť po zaradení do siete - 4 minúty. Systém dvoch nádrží, z ktorých jeden je odnímateľný (0,8 l), umožňuje pridávať vodu bez zastavenia čistenia.

Parný čistič je vybavený špičkovými multifunkčnými tryskami pre všetky tvrdé povrchy a 2 m parnou hadicou s pištoľou. Na rukoväti je dvojúrovňový regulátor prietoku pary, bezpečnosť je zabezpečená systémom detskej poistky a bezpečnostným ventilom.

Hlavné výhody:
 • Vysoko kvalitné prevedenie;
 • Parkovacia poloha;
 • Funkcia žehlenia.
nevýhody:
 • cena;
 • Tlak 3,5 baru nie je dostatočný pre niektoré komplexné kontaminanty.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Pre všeobecné čistenie - najviac to. S inštalatérskymi, dlaždicovými klátikmi. Pri praní laminátu niekedy ostávajú škvrny, ale to je skôr kvalita vody. Železo je jednoducho skvelé, ťahy, stúpajú lepšie a rýchlejšie ako obvykle.
Mie bello
25 190

MIE Bello je obľúbeným multifunkčným domácim spotrebičom 3 v 1. V režime parného čističa (výkon 1700 W) sa s istotou vyrovná so znečistením v kuchyni, kúpeľni a WC. Umožňuje čistenie a dezinfekciu čalúneného nábytku, kobercov, interiéru vozidla. Súčasťou balenia: mop na podlahu, pravouhlá tryska na sklo, kužeľové trysky s kefami, trojuholníkové a veľké štvorcové trysky.

Na použitie MIE Bello vo formáte parného kotla je k dispozícii špeciálna žehlička s nastavením výkonu a dlhou parnou hadicou (2,5 m). S ním môžete odstrániť záhyby na oblečenie, záclony. Tretím prípadom použitia je profesionálne železo s korkovou rukoväťou a parný generátor, ktorý môže vyhladiť takmer akúkoľvek látku.

Kľúčovým znakom modelu je zvýšený tlak pár - 5,5 bar. Ukazovateľ je celkom solídny, ale je ťažké overiť, aká je jeho skutočná hodnota. Existujú pochybnosti a uistenia predajcov o talianskom pôvode zariadenia. Na samotnom zariadení nie sú žiadne náznaky, a preto pretrváva pocit, že bol vyrobený na východ od Apeninského polostrova.

Hlavné výhody:
 • Všestrannosť a všestrannosť;
 • Výkonná para;
 • Priestranná nádrž - 1,7 l.
nevýhody:
 • predražené;
 • Nie veľmi pohodlné plastové kolesá.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Sada funkcií je naozaj impozantná. Ale je tu niečo, na čo by ste sa mali sťažovať - ​​žehličku nie je možné postaviť vzpriamene, trysky vyžadujú opatrnú manipuláciu (nie veľmi odolný plast). Pre zvyšok - všetko vyhovuje.
Grand Master GM-Q7 Multi Elite
15 599

S týmto modelom si môžete dať do poriadku potiahnutý kabát a vyčistiť dlaždice v kúpeľni. Tiež môžete k nemu pripojiť pribalené železo a vyhladiť zložité tkaniny - stačí tlak pary 3,5 baru. Výkonný (1,95 kW) a dobre vyzerajúci, jednotka nie je lacná, ale plne odôvodňuje svoju cenu. Existuje veľké množstvo príslušenstva a iného príslušenstva, ktoré umožňuje prakticky akékoľvek čistenie alebo žehlenie.

Hlavné výhody:
 • Veľký objem nádrže na vodu (2,3 l)
 • Niekoľko trysiek a súprava na žehlenie
 • Možnosť horizontálnej pary
nevýhody:
 • Vysoká cena
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Hlavnou výhodou Grand Mastera je silný prúd pary, prítomnosť mopu, žehličky na žehlenie, veľa drobností.

Je potrebné pripomenúť, že domáce práce s parným čističom vyžadujú dodržiavanie bezpečnostných predpisov. Neumiestňujte ruky a tvár pod paru (ak to nie je špeciálne zariadenie SPA). Pred prácou sa uistite, že sa povrch nezhoršuje vlhkosťou a parou. Riaďte sa pokynmi, buďte opatrní - a parný čistič bude skutočne účinný. A naše hodnotenie vám pomôže pri výbere!

Loading...