9 najlepších ústnych vôd

Najlepšie ústne vody podľa zubárov

Ak osoba dodržiava všetky pravidlá ústnej hygieny, pravidelne si čistí zuby, používa výplachy a niť (zubnú niť), potom vo väčšine prípadov prichádza k zubárovi len na vykonanie rutinného vyšetrenia. V dnešnom trhu existuje veľa dobrých úst plákanie, ale pred zakúpením takéhoto výrobku, musíte jasne pochopiť, čo je určený a čo je zloženie. Aby bolo možné správne určiť najlepšiu ústnu vodu pre vás, najbezpečnejšia vec je konzultovať s odborníkom.

Ako si vybrať tú najlepšiu ústnu vodu?

Denné používanie oplachu v spojení s obvyklou starostlivosťou o ústnu dutinu poskytuje výrazný účinok. Pri výbere najlepšej ústnej vody stojí za to zvážiť, že každý z nich má určitý obsah účinných látok, ktorých činnosť je zameraná na riešenie určitých problémov. Najčastejšie sa zubným lekárom odporúča, aby používali kondicionéry v nasledujúcich prípadoch:

 • ako preventívne opatrenie na zabránenie vzniku zubného kazu;
 • s periodontálnym ochorením;
 • zahŕňajú komplexnú liečbu hyperestézie (precitlivenosti) skloviny alebo tvrdého zubného tkaniva.

Aby nedošlo k zhoršeniu problémov ústnej dutiny, pri výbere kondicionéra dodržiavajte tieto pravidlá:

Ak je to vhodné na prevenciu zubného kazupotom vyberte opláchnutie, ktoré zahŕňa aminofluorid alebo (horšie) fluorid sodný. Koncentrácia fluoridových zlúčenín v roztoku by nemala prekročiť 250 ppm.

Opláchnutie na báze antiseptika (chlorhexidín, triclosan, benzydamín, metylsalicylát) sa môže používať maximálne 14 dní (v prípade naliehavej potreby sa antiseptický roztok povoľuje počas 21 dní). Inak sa môže vyvinúť dysbakterióza ústnej dutiny, ktorá sa prejavuje suchými sliznicami, pretrvávajúcim nepríjemným zápachom z úst a zvýšenou podráždenosťou tkanív.

Oplach na báze rastlinných extraktov môžu byť pravidelne používané, významne znižujú riziko ochorenia ďasien a periodontálneho ochorenia.

Zahrnuté je aj zloženie niektorých plákaní etylalkoholupreto, ak je výrobok zakúpený pre dieťa alebo osobu riadiacu vozidlo, mali by ste tomuto parametru venovať pozornosť.

Nestačí si vybrať tú najlepšiu ústnu vodu - aby ste dosiahli čo najväčší účinok pri použití oplachovacieho prostriedku, je potrebné ju používať najmenej 2 krát denne (alebo lepšie po každom jedle), opláchnite ústa aspoň 60 sekúnd. Ak sa použije prostriedok na báze zlúčenín fluóru, pred aplikáciou je potrebné čistiť zuby pastou na báze vápnika, ktorá neobsahuje fluorid, potom bude účinok proti kazu maximálny.

Top 9 najlepších ústnych vôd

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie kondicionéry proti zubnému kazu pre ústnu dutinu1Prezident Classic Plus9.5 / 10255
Najlepšie oplachy na liečbu periodontálneho ochorenia1Lacalut aktívny10 / 10297
2Asepta9.8 / 10205
3Listerine Expert Gum Protection9.7 / 10279
4Prezidenti prezidenta9.5 / 10248
5Amister z Amway9.0 / 10-
Najlepšie ústna voda ústna voda-založené ústna voda1Lesný balzam9.5 / 10101
2MEXIDOL dent Professional9.3 / 10250
Najlepšie ústa opláchnu hyperestéziou (precitlivenosť) zubov1Lacalut citlivá9.8 / 10319

Najlepšie kondicionéry proti zubnému kazu pre ústnu dutinu

Prezident Classic Plus
255

Oplach obsahuje fluorid sodný (250 ppm), xylitol a rastlinné zložky (výťažky z medovky, šalvie a harmančeka). Chráni zubnú sklovinu pred poškodením v dôsledku karialistického procesu, má výrazný osviežujúci účinok. Neobsahuje antiseptiká a alkohol, vďaka čomu je schválený na použitie u detí starších ako 6 rokov a osôb, ktorých povolanie súvisí s riadením vozidiel.

Hlavné výhody:
 • príjemná vôňa
 • jemná chuť
 • predĺžené osvieženie dychu.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Pomocou kondicionéra prezidenta som ticho sedela za volantom auta, pretože výrobok neobsahuje alkohol.

Najlepšie oplachy na liečbu periodontálneho ochorenia

Lacalut aktívny
297

Ústna voda Lacalut je vyrábaná v Nemecku. Obsahuje fluorid sodný (225 ppm), 0,25% chlorhexidín diglukonát, laktát hlinitý a neobsahuje etylalkohol. Antiseptický (chlórhexidín) bojuje proti rozvoju infekčného procesu, laktát hlinitý má adstringentný účinok, ktorý eliminuje krvácanie z ďasien a fluorid sodný chráni zuby pred zubným kazom. Lakalut nie je možné používať dlhšie ako 21 dní.

Hlavné výhody:
 • účinné konanie
 • má dobrú vôňu a chuť.
nevýhody:
 • Na dosiahnutie očakávaného výsledku musíte absolvovať niekoľko kurzov.
10 / 10
hodnotenie
recenzia
Keď sa začalo s problémami s ďasnami, na základe odporúčania zubného lekára sa lacalute výplach kúpil majetok, po ukončení liečby (dva týždne), krvácanie a bolesť zmizli.
Asepta
205

Ruský oplach, ktorý sa skladá z dvoch antiseptík (chlorhexidín diglukonát - 0,05%, benzydamín - 0,15%), xylitol. Má výrazný antibakteriálny účinok a mierny analgetický účinok. Tento nástroj môže byť použitý pri liečbe nekrotických a hypertrofických foriem gingivitídy (zápal ďasien). Maximálna doba používania je 14 dní. Pri dlhodobom používaní môže dôjsť k rozvoju perorálnej dysbakteriózy.

Hlavné výhody:
 • mäta, nie veľmi výrazná chuť,
 • nezahŕňa umelé farbivá a alkohol, t
 • výrazný pozitívny účinok.
nevýhody:
 • rýchlo spotrebované.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Keď stomatitída, ktorú som uzavrel s dieťaťom, lekár odporučil používať Aseptu spolu s inými liekmi. Po určitom čase aplikácie produktu sa v ústach cítila necitlivosť, čo výrazne znížilo nepohodlie.
Listerine Expert Gum Protection
279

Listerín - kondicionér, vyrobený v Taliansku, obsahuje nesteroidné protizápalové činidlo metylsalicylát, tymol, alkohol a eukalyptový extrakt. Používa sa pri komplexnej liečbe ochorení ďasien a parodontu, trvanie kurzu nie je dlhšie ako 14 dní. Chuť je ostrá, pálenie, musíte si na to zvyknúť.

Hlavné výhody:
 • vynikajúce ochranné vlastnosti
 • pri používaní dochádza k miernemu bieliacemu efektu,
 • Fľaša má pohodlný, ekonomický uzáver.
nevýhody:
 • ostrá chuť
 • po použití je v ústach pocit pálenia.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Dobrý oplach mi pomohol prekonať ochorenie ďasien. Pri pravidelnom používaní je veľmi účinný. Vynikajúce osvieženie dychu. A tiež nie je zobrazená citlivosť zubov.
Prezidenti prezidenta
248

Zloženie talianskeho oplachu President Pro obsahuje xylitol, chlórhexidín diglukonát, extrakty liečivých rastlín (echinacea, šalvia a lekáreň harmanček). Prostriedky neobsahujú zlúčeniny fluóru a etylalkoholu. Maximálne trvanie používania je 21 dní, môžu ho používať deti a osoby riadiace vozidlo.

Hlavné výhody:
 • zmierňuje zápal
 • chutí dobre
 • dezinfikuje a osviežuje ústnu dutinu.
nevýhody:
 • počas aplikácie sa môže objaviť mierne pálenie alebo mravenčenie sliznice.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Prezident profesionálov je najlepším opláchnutím, dobre odstránený zápal potom, čo zubár vykonal mechanické odstránenie zubného kameňa.
Amister z Amway

Výrobok obsahuje alkohol a jednu účinnú látku - cetylpyridíniumchlorid (rovnaké antiseptikum je súčasťou liečiva na bolesť hrdla "Septolete"). Kondicionér sa predpisuje len na zápalové ochorenia ďasien, ktoré nie sú sprevádzané ranami a ranami (cetylpyridíniumchlorid oneskoruje hojenie), maximálna doba používania je 14 dní.

Hlavné výhody:
 • hospodárne,
 • multifunkčné (vhodné na liečbu zubných problémov a bolesti v krku),
 • dlho osviežuje ústa.
nevýhody:
 • veľmi vysoká cena
 • len termonukleárna chuť.
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Amister od Amway mi odporučila moja matka, skôr ekonomický produkt s dobrým účinkom, je škoda, že ju nemožno používať po celú dobu.

Najlepšie ústna voda ústna voda-založené ústna voda

Lesný balzam
101

Ústna voda z ochrannej známky Forest Balsam je určená na integrovanú údržbu ústnej dutiny v zdravom stave. Nevyrieši vážne problémy, je určený hlavne na prevenciu. Nástroj chráni pred zubným kazom a posilňuje sklovinu vďaka minerálnemu komplexu s fluórom. Ruský koncern Kalina vyrába kondicionér Forest Balsam v 13 variantoch, nie všetky majú čisto bylinné zloženie, niektoré môžu obsahovať vôňu, organické rozpúšťadlo alebo antiseptický triclosan. Pri nákupe stojí za to venovať pozornosť zložkám, ktoré tvoria nástroj.

Hlavné výhody:
 • výrazný účinok
 • chuť dobre
 • rozumnú cenu.
nevýhody:
 • Zloženie nie je 100% prírodné.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Odporúčam si kúpiť ako preventívne opatrenie počas dňa, pretože nie je tak ťažké opláchnuť po dobu 30 sekúnd, ako zabezpečiť aspoň čerstvý dych, čistotu a harmóniu pre seba pred večerným čistením vašich obľúbených zubov.
MEXIDOL dent Professional
250

Kondicionér vyrobený v Rusku. Štruktúra zahŕňa: protizápalovú zložku metylhydroxyperidínsukcinátu (alebo mexidolu), extraktu koreňa sladkého drievka, komplexu aminokyselín. Vhodný na príležitostné použitie, je určený na zabránenie vzniku zápalových procesov u ľudí náchylných na rozvoj stomatitídy a tých, ktorí nosia odnímateľné náhrady.

Hlavné výhody:
 • zvlhčuje sliznicu,
 • dobre lieči rany stomatitídou.
nevýhody:
 • Odporúča sa len pri určitých ochoreniach.
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Po uvedení zubných protéz pod nimi sa začal často vyvíjať zápal. Zubár odporúča používať oplach Mexidol. Dobrá pomoc.

Najlepšie ústa opláchnu hyperestéziou (precitlivenosť) zubov

Lacalut citlivá
319

Nemecká citlivá ústna voda LACALUT je vynikajúcim príkladom vynikajúcej kvality za rozumnú cenu. Znižuje citlivosť skloviny na horúcu a studenú, sladkú a kyslú. Chráni citlivé zuby pred zubným kazom, posilňuje ďasná. Okrem aminofluoridu prípravok obsahuje laktát hlinitý s výrazným adstringentným účinkom a antiseptickým účinkom, čo znamená použitie nie dlhšieho ako 21 dní.

Hlavné výhody:
 • dobre znižuje citlivosť zubov,
 • osviežuje ústa,
 • pomáha vyrovnať sa s krvácaním ďasien.
nevýhody:
 • fľaša trvá krátky čas.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Lacalut začala používať pravidelne pred 6 mesiacmi na odporúčanie zubára, znižuje citlivosť skloviny, osviežuje a má mierny bieliaci účinok.

Pretože mnohé oplachy obsahujú antiseptiká alebo alkohol v ich zložení, neodporúča sa, aby ste si ich sami vybrali. Ak chcete maximalizovať účinok oplachu, musíte kontaktovať svojho zubného lekára, aby ste zistili problémy ústnej dutiny a kompletnú rehabilitáciu (liečenie všetkých zubných ochorení) a profesionálnu hygienu.

Loading...