10 najlepších hasiacich prístrojov

Ochrana, ktorá je vždy po ruke

Hasiaci prístroj primárne spôsobuje silnú asociáciu s autami - v skutočnosti musí byť takéto zariadenie zo zákona v kufri, a vzhľadom na obmedzenú "trvanlivosť" hasiacich prístrojov sa bude musieť pravidelne meniť. Samozrejme, že nielen motoristi by mali mať protipožiarne zariadenie s nimi. Napríklad v dielni, ak pracujete s brúsnym nástrojom alebo zváraním, nie je hasiaci prístroj vôbec zbytočný.

Hlavnou vecou je vybrať správny hasiaci prístroj, a to ako v type, tak v kvalite - výstrely z ohňových staníc, keď sa pokúšate použiť, vytvára slabý „zilch“ na tom istom Youtube, ktorý neustále bliká. Samozrejme, toto je najčastejšie spôsobené „oneskorením“, ale nové hasiace prístroje, bohužiaľ, trpia „podváhou“ účinnej látky alebo strácajú svoju účinnosť ešte pred dátumom plánovanej výmeny. Čo sa týka typov hasiacich prístrojov, zvažujeme štyri najobľúbenejšie:

 • Práškové hasiace prístroje, lacné a efektívne, môžu rýchlo uhasiť oheň, ale zároveň zneškodňujú zachránený majetok na ošklivosť - jemný prášok preniká všade. Napríklad, dokonca aj pod kapotou auta, autor by ho nechcel odstrániť zo svojej vlastnej skúsenosti a ešte viac doma alebo v dielni.
 • Hasiace prístroje s oxidom uhličitým ľahko a lacno dopĺňané, ale nelíšia sa v rýchlosti kalenia, čo je tiež dôležité. V uzavretých priestoroch môže byť použitie oxidu uhličitého nebezpečné: oxid uhličitý vytesňuje kyslík nielen pre oheň, ale aj pre seba. Okrem toho náhle ochladenie (až mínus 70 stupňov Celzia) s predmetmi ohrievanými oxidom uhličitým ich môže poškodiť viac ako samotný požiar.
 • Vzduchové penové hasiace prístroje vyznačujú sa dlhou dobou rozprašovania tejto peny, ale nemajú radi chlad a samotná pena je korozívna. Sú tiež nevhodné na hasenie obvodov pod napätím - preto je ich použiteľnosť menej široká ako u práškových alebo oxidov uhličitých a je zmysluplné „predpísať“ takýto model len vo vykurovanej miestnosti.
 • Vzduchová emulzia, na rozdiel od vzduchových penových hasiacich prístrojov, pracujú tiež pri negatívnych teplotách, majú minimálne sekundárne nebezpečenstvo (to znamená, že hasiaci prístroj sám o sebe neškodí poškodenému majetku). Okrem toho, po doplnení paliva, môžu byť tieto modely uskladnené až desať rokov - pre miestnosti je dobrou voľbou pre hasiaci prístroj.

Takže, teraz sa dostaneme k hlavnému bodu - ktorý z produktov ponúkaných v obchodoch stojí za to kúpiť?

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Horné práškové hasiace prístroje1Melanti OP-29.9 / 10550
2MIG OP-29.6 / 10700
3Yarpozhinvest OP-29.0 / 10400
Najlepšie hasiace prístroje s oxidom uhličitým1REEF OU-29.9 / 101 300
2Yarpozhinvest OU-29.7 / 101 100
3Frost OU-29.4 / 102 300
Najlepšie penové hasiace prístroje1Pozhtekhnika OVP-109.8 / 107 300
2Yarpozhinvest OVP-89.0 / 101 300
Najlepšie hasiace prístroje s emulziou vzduchu1TD Rusintek OVE-59.5 / 105 400
2NPO Advanced Technologies OVE-29.4 / 106 200

Horné práškové hasiace prístroje

Melanti OP-2
550
Lacné domáce hasiace prístroje, ktoré sa kedysi stali víťazom testu "Zarul", ktorý je teraz hrdo hlásený samostatnou nálepkou na kufri - to je klasická možnosť "auto". Hasiaci prístroj bol naplnený práškom Volgalit-AVSE, ktorý vyrába Nižný Novgorod AO „VVP.P.“, ktorý je z hľadiska účinnosti považovaný za jeden z najlepších. Mimochodom, je to prítomnosť triedy A v značke, ktorá odlišuje vysoko kvalitné práškové hasiace prístroje - na to sa však budeme podrobne zaoberať.

Práškový hasiaci prístroj vyhodí rýchlo a mocne, a ak ho zvážime pred a po použití, deklarované dva kilogramy tankovania sa potvrdia s dobrou presnosťou. Hasiaci prístroj plní svoju cenu na svedomí, nie je ťažké si ho dovoliť zmeniť pred prehliadkou vrecka - ale, pah-pah, ak narazíte na potrebu uhasiť oheň, dvojkilogramový prášok z Melanthi môže pomôcť.

Hlavné výhody:
 • Účinná trieda prášku ABCE
 • Presnosť dopĺňania
 • Plné poplatky
nevýhody:
 • Slušná výška, čo je dôvod, prečo nie je v žiadnom kufri, bude normálne fit
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Po dátume exspirácie som sa pokúsil zastreliť hasiaci prístroj - podľa očakávania, takže v ňom som si istý, že si ho vezmem ako náhradu.
MIG OP-2
700
Hasiaci prístroj, ktorý bol spustený na „ostrove prežitého socializmu“ v bieloruskej Vitebsku, plne vyhovuje požiadavkám noriem a nespôsobuje sťažnosti na kvalitu. Okrem toho výrobca poskytuje na svoje výrobky štvorročnú záruku a predpísaná doba nabíjania je päť rokov. Mimochodom, tento hasiaci prístroj používal aj autor, keď bol vojakom obchodného hasičského zboru: pracuje spoľahlivo na zapálenom vedení a na kachliach, v ktorých sa "obzvlášť nadaným" raz podarilo hodiť fľašu rozpúšťadla bez premýšľania o jeho plynulosti.

Hasiaci prístroj je úplne vyprázdnený za približne 6 sekúnd - to vám umožní zakryť veľkú plochu pri hasení. Prášok Wexon ABC 25 bol použitý na dopĺňanie paliva (čo je však logickejšie volať AVSE, pretože je vhodný na hasenie elektrických zariadení). Pokiaľ ide o efektivitu práce, o tomto prášku nehovoríme nič zlé, ale jemne rozptýlený oxid kremičitý, ktorý je v ňom obsiahnutý, je infekcia a je veľmi ťažké ho čistiť.

V našich predajniach je však MIG menej bežné ako domáce hasiace prístroje a stojí viac - a jeho efektívnosť v porovnaní s lacnejším "kolegom" z "Melanthi" je porovnateľná so značkami po čiarkach. Preto dáme bieloruskému hasiacemu prístroju len druhé miesto v hodnotení.

Hlavné výhody:
 • účinnosť
 • Dlhá záruka
 • Skutočné dodržiavanie deklarovaných tried
nevýhody:
 • Cena je vyššia ako cena v podobných domácich hasiacich prístrojoch
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Bolo možné, bohužiaľ, využiť. Hasiaci prístroj fungoval dobre, aj keď tam bol už takmer 4 roky.
Yarpozhinvest OP-2
400
Jaroslavľ vyrába hasiace prístroje vo veľkom a za prijateľnú cenu, ale, bohužiaľ, platí za túto kvalitu. Stačí povedať, že záruka výrobcu je len jeden rok od dátumu predaja, a to len s podmienkou, že od uvoľnenia uplynul najviac jeden a pol roka.

Opäť platí, že hasiaci prášok tu nie je najlepší: Kostroma Foskon-430. Jeho slabinou je hasenie horiacich kvapalín. V zásade je typický prípad samovznietenia automobilu v dôsledku skráteného vedenia v rámci jeho výkonu, ale teraz, pah-pah, rozliate palivo (najmä dlhé horenie) už spochybňuje vhodnosť nákupu takéhoto hasiaceho prístroja. Pridajte k tomu minimálnu životnosť - takže v dnešnom rebríčku najlepších hasiacich prístrojov Yaroslavl, bohužiaľ, zaberá len posledné miesto.

Hlavné výhody:
 • Je to cena
nevýhody:
 • Nízka trvanlivosť - v skutočnosti od kontroly vozidla po kontrolu vozidla
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Hasiaci prístroj je lacný, kupujem len tak - už 20 rokov za volantom som nikdy nemal šancu.

Najlepšie hasiace prístroje s oxidom uhličitým

REEF OU-2
1 300
Hasiaci prístroj Tula sa radí na prvé miesto v rebríčku. V skutočnosti je ťažké pokaziť klasický oxid uhličitý - v skutočnosti je to len valec so skvapalneným oxidom uhličitým, na rozdiel od tých istých práškových modelov, kde zloženie prášku a jeho konštrukcia priamo ovplyvňujú účinnosť. Ale je to tak, ako to môže byť, sú to hasiace prístroje Tula, ktoré majú spoľahlivý ventil, ktorý umožňuje hasiacemu prístroju, aby udržiaval objem plynu naložený na ňom dlhú dobu, dopĺňal palivo bez „podváhy“ a dával dobrý prietok, čím rýchlo zapálil plameň.
Hlavné výhody:
 • Spoľahlivý ventil
 • Presnosť dopĺňania
nevýhody:
 • Pre túto triedu sú tradičné
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Normálny hasiaci prístroj pracuje podľa očakávania.
Yarpozhinvest OU-2
1 100
Ale v tejto časti hodnotenia Yaroslavl bol presvedčený: dobre, ako sme už uviedli vyššie, je ťažké kaziť hasiaci prístroj s oxidom uhličitým. Okrem toho sú to práve hasiace prístroje typu oxidu uhličitého, ktoré táto spoločnosť vyrába vo výške viac ako 80 tisíc kusov mesačne.

Odolný valec, vysokokvalitný ventil sú silnými stránkami hasiaceho prístroja Yaroslavl. Je to, že náklady na jeho vysoké - to je vhodné, ak potrebujete "poraziť" bod zapálenia, ale už silne rozšírené a šíriť plameň "Jaroslavľ" uhasiť ťažšie, kapacita nemusí stačiť. Áno, a on s ním omrzne - len na druhom mieste.

Hlavné výhody:
 • Kvalitný ventil
 • Účinnosť miesta požiaru
nevýhody:
 • Silná poleva
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Dlhodobo udržiava tankovanie, dokonca aj šesťročný normálne spĺňa.
Frost OU-2
2 300

Ale bieloruský hasiaci prístroj uchováva všetko od toho istého Vitebsk “Pozhtechniki” v tejto kategórii len na poslednom mieste. Samozrejme, je to nepochybne vysoko kvalitný hasiaci prístroj so spoľahlivým ventilom, dobre zvoleným prietokom a štvorročnou zárukou, ale z hľadiska pomeru ceny a výkonu to určite stráca s domácimi. Ak sa domnievame, že náklady na dopĺňanie sú rovnaké, bez ohľadu na miesto výroby hasiaceho prístroja, potom sa očakáva výsledok - bieloruský hasiaci prístroj sa tentoraz stane outsiderom.

Hlavné výhody:
 • Záruka 4 roky
 • Mierne náklady umožňujúce poraziť plameň, ktorý nie je silný, ale rozšírený na veľkej ploche
nevýhody:
 • Vysoká cena
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Kvalitný hasiaci prístroj, aj keď drahší ako ruský. Doplnené presne naplnené normálne.

Najlepšie penové hasiace prístroje

Pozhtekhnika OVP-10
7 300
Bieloruský hasiaci prístroj (nesmie byť zamenený s hasiacimi prístrojmi rovnakého mena od Torzhoka!) Vyhrávajú s jasnou výhodou v tejto kategórii. Po prvé, výrobca úprimne uvádza svoj obmedzený teplotný rozsah použitia (na oficiálnych stránkach uvádza priamo: „leto“). Po druhé, jeho plnenie činidlom obsahujúcim fluór je skutočne účinné, ale, bohužiaľ, tiež ukazuje všetky nevýhody systémov vzduchovej peny.

Hasiaci prístroj je schopný pracovať najmenej 30 sekúnd, pričom vytvára výkonný a ľahko ovládateľný prúd peny. Je veľmi účinný pri boji s horiacimi ropnými produktmi, pevnými materiálmi, je schopný „pracovať podľa plochy“ s prijateľnou plnou hmotnosťou (15 kg), okrem toho je certifikovaný nielen normou colnej únie, ale aj medzinárodnou normou ISO 9001, OHSAS 18001.

Hlavné výhody:
 • Účinnosť hasenia horiacich kvapalín vrátane tých, ktoré sa lejú na veľkej ploche
 • Záruka 4 roky
nevýhody:
 • Neschopnosť použiť stávku negatívnych teplôt
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Testovali hasiaci prístroj len na cvičeniach, ukázali sa dobre.
Yarpozhinvest OVP-8
1 300
Hasiaci prístroj Yaroslavl sa často predáva ako „mrazuvzdorný“ a vzhľadom na veľmi nízku cenu (za osem litrov!) Vyzerá atraktívne. Ale, bohužiaľ, realita je smutnejšia: aj samotná webová stránka výrobcu priamo naznačuje, že pri teplotách pod 5 stupňov tento hasiaci prístroj nemožno použiť.

Kvalita striekania peny je tiež výrazne horšia ako drahší bieloruský konkurent. Samozrejme, že cenový rozdiel vám umožní kúpiť viac hasiacich prístrojov ... ale vidíte, že lepšie je lepšie ako päť "takzvaných".

Hlavné výhody:
 • Nízka cena
nevýhody:
 • Ďaleko od najlepšieho výkonu.
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Jedna vzorka sa použila - v zásade sa zháša, aj keď nie je všetko tak špinavé, ako prášok.

Najlepšie hasiace prístroje s emulziou vzduchu

TD Rusintek OVE-5
5 400
Moskovská spoločnosť sa špecializuje na výrobu vzduchových emulzných hasiacich systémov, chrbtových systémov, záchranárov a dýchacích prístrojov. No, ich päťlitrový hasiaci prístroj je účinný, spoľahlivý a bezpečný, pretože hasiaci prístroj môže byť - bohužiaľ, ako čarodejník Geralt, sú vždy nútení vybrať si „menšie zlo“.

Hasiaci prístroj udržiava pracovný výkon až do mínus štyridsať stupňov, môže byť použitý podľa deklarovanej triedy AVSE a má dobu plnenia 10 rokov: ide o vynikajúci indikátor. Pena je sama o sebe minimálne nebezpečná, hasiaci prístroj sa môže používať aj v zdravotníckych zariadeniach, kde sú požiadavky najprísnejšie. BS-01 hasiaci prostriedok tu používaný na báze chloridu horečnatého je certifikovaný Centrom pre hygienu a medicínu.

Hlavné výhody:
 • Dlhé skladovacie linky
 • Minimálne poškodenie pri hasení
nevýhody:
 • Vysoká cena
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Päťročný hasiaci prístroj pracuje normálne, určite lepšie ako prášok.
NPO Advanced Technologies OVE-2
6 200

No, čo presne neberie od spoločnosti Shchelkovo je schopnosť reprezentovať "tovar osobne". Leštený kov v okne okamžite upúta oko. Ale tu účinnosť hasiaceho prístroja neprekročí Rusintek tradične naliaty červenou smaltom: potom čo preplatiť?

A, v spravodlivosti, poznamenávame, že oficiálne, v tejto spoločnosti, podľa otvorených dát, len 11 ľudí pracuje: chápete, že to nestačí na full-cyklus výroby hasiacich prístrojov. Hoci tieto hasiace prístroje fungujú celkom dobre, klasický Winnipukhovian „nie je nič za nič“, ktorý stále kvapká do mozgu. A keďže je lepšie odstrániť podozrenia v záležitostiach týkajúcich sa bezpečnosti, očakávame výsledok: iba druhé miesto.

Hlavné výhody:
 • účinnosť
nevýhody:
 • Ďaleko od najlepšej hodnoty za peniaze
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Kúpil som si v aute hasiaci prístroj, prinajmenšom ak nie je potrebné robiť niečo také ako s práškom.

Ktorý hasiaci prístroj si vybrať?

Ak chcete začať, poďme si prejsť triedami, ktoré sú štandardné pre hasiace prístroje:

 • Trieda A - tuhé horľavé látky (to zahŕňa ako olejové handry, tak stenu rustikálnej päťstennej steny - rozdiel v mierke)
 • Trieda B - kvapalné horľavé látky (najzreteľnejšie - rozliaty benzín)
 • Trieda C - plynné látky. Tu v prvom rade nie je dôležitý samotný fyzický symptóm, ale schopnosť prúdu uniknúť pod tlakom (napríklad ak reštrikčný ventil automobilu HBO pracuje).
 • Trieda D - vznietenie kovov, ktoré je v bežnej praxi nereálne (pokiaľ nemáte v garáži zásoby horčíkových triesok)
 • Trieda E - hasenie elektrických zariadení je dôležité v tomto prípade dôležitý nedostatok vodivosti činidla - inak bude schopný urobiť viac vecí ako samotný oheň.

Pre bežné hasiace prístroje je znakom kvality (aspoň deklarovaná) trieda AVSE. Taký hasiaci prístroj bude čo najuniverzálnejší. Ale ak výrobca nie je drby a čestne deklaroval celú triedu - takýto hasiaci prístroj, bohužiaľ, by mal byť ignorovaný. Faktom je, že najnáročnejší je hasenie triedy A - hasiaci prístroj, ktorý môže zničiť povrchový plameň alebo zbaviť kyslík obmedzeného priestoru požiaru v hlbinách tlejúceho. Strávte, ak si želáte, jednoduchý experiment: pokúste sa uhasiť riadne položený oheň.

Okrem toho je dôležité nielen to, ako je hasiaci prístroj potenciálne nabitý účinnou látkou, ale aj spôsob jeho použitia. Po prvé, pre hasiace prístroje, ktoré používajú tlak plynu, je kritické, aby reagent vysunul - bez ohľadu na to, aké účinné je činidlo, má zmysel, ak sa pracovný tlak v priebehu šiestich mesiacov plazí? V tomto ohľade, samozrejme, hasiace prístroje s oxidom uhličitým sú najspoľahlivejšie - ak by boli tiež účinné a bezpečné ...

Prinajmenšom by sa malo zamerať na záručnú dobu požadovanú výrobcom - aj keď vezmeme do úvahy skutočnosť, že len veľmi málo ľudí požiada o záruku s lacným modelom, stále to poskytuje určitú istotu kvality.V už zakúpenom hasiacom prístroji často dávajte pozor na kontrolný merací prístroj (pre práškové, vzduchové peny a vzduchové emulzné hasiace prístroje je povinné): ak šípka lezie doľava, potom je lepšie takýto hasiaci prístroj nahradiť.

A v každom prípade stojí za to spomenúť: vždy je lepšie byť v bezpečí. Tento autor vám môže zaručiť: všetko sa môže vznietiť všade a vždy.

Loading...