Najlepšie okuliare pre vodiča (protisvetlo)

Motorická ochrana očí
Autor: Alexander Lazarenko

Každý vodič vie, koľko nebezpečenstva číha nočná cesta sama o sebe. A keď k tomu pribudne taký faktor, ako je oslepenie predných svetiel prichádzajúcich vozidiel, nie je to ďaleko pred nehodou. Halogénové a xenónové svetlomety vydávajú svetlo s výkonným modrým komponentom. Polarizované šošovky žltej a oranžovej farby sú navrhnuté tak, aby absorbovali toto žiarenie, ktoré sa používa pri výrobe bezpečnostných okuliarov pre vodičov. Vďaka okuliarom „anti-headlight“ sa zvyšuje kontrast a jasnosť objektov, modrá časť svetla sa odreže.

V našom rebríčku - najlepší výrobcovia okuliarov pre vodičov, populárne na ruskom trhu.

miestonázovhodnoteniecena
1CAFA FRANCÚZSKO10 / 101 990
2Okuliare SP9.9 / 10960
3Autoenjoy9.8 / 102 567
4matice9.7 / 10900
5Alice 969.6 / 10690
CAFA FRANCÚZSKO
1 990 (pre model Cafa France C12931Y)

Ak názov značky obsahuje slovo Francúzsko - neznamená to vždy, že výrobca je z Francúzska. V tomto prípade je spoločnosť Cafa France ruskou spoločnosťou, ktorá vyrába svoje výrobky v továrni na Taiwane. Spoločnosť sa nikdy neskrýva a za to sa nehanbí, pretože okuliare s protisvetlom, ktoré vyrábajú, sú medzi motoristami v dobrej sláve. Polarizované viacvrstvové šošovky Cafa France majú vynikajúcu čistotu, priehľadnosť, nenarušujú obraz, a čo je najdôležitejšie, skutočne odstrihnú škodlivé zložky modrého oka. Žlté filtre okuliarov proti osvetleniu nezakrývajú už temný nočný obraz, ale bojujú s slepotou všetkých desiatich bodov. Okrem toho sa pohodlne jazdí za súmraku av hmle, počas dažďa a snehu, a diaľkoví vodiči dokonca tvrdia, že okuliare sušia ospalosť. Rámy polarizovaných okuliarov Cafa France sú pohodlné, vhodné pre dlhé nosenie a široký výber vám umožňuje vybrať si tie najlepšie okuliare pre vodiča pre akýkoľvek typ osoby.

Hlavné výhody:
 • široký rozsah;
 • naozaj pomáhajú pri jazde v noci;
 • vynikajúce spracovanie;
 • pevný, spoľahlivý rám;
 • moderný dizajn;
 • rozumnú cenu.
nevýhody:
 • no.
10 / 10
hodnotenie
recenzia
Neveril som v okuliare proti svetlometom, kým som to neskúsil. Chodím na tri roky. Neoslňujte svetlomety, lepšie vidím obrubník, moje oči sú menej unavené. Predtým, v noci sa bál jazdiť, teraz bez problémov. Odporúčam.
Okuliare SP
960 (za model SP Glasses AD009)

Obchodníci s okuliarmi SP Glasses tvrdia, že boli vyvinuté pod vedením slávneho ruského oftalmológa S.N. Fedorov, takže niekedy tieto okuliare pre vodičov sa nazývajú Fedorov. Túto okolnosť nepopierame, ale skutočnosť, že okuliare pre vodičov SPG vykonávajú svoju funkciu dokonale, je fakt. To všetko je spôsobené použitím žltooranžových optických plastových šošoviek, ktoré zadržiavajú ultrafialové žiarenie, ktoré je škodlivé pre oči, najmä jeho fialovo-modrú časť, pričom prechádza zvyškom spektra svetelného spektra. Výsledkom je jasnejší obraz, viditeľnosť predmetov sa zlepšuje v podmienkach zlej viditeľnosti, svetlo nadchádzajúcich svetlometov nás už neruší, čo znamená, že oči sú menej unavené a nočná cesta už nie je pekelná. Lekári navyše hovoria, že bunky očných tkanív, najmä tie, ktoré sú zodpovedné za fotosenzitivitu, sa regenerujú rýchlejšie a ich proces starnutia sa spomaľuje. Je pravda, že sa netýkame, s najväčšou pravdepodobnosťou bude na túto tému napísaná viac ako jedna téza, ale skutočnosť, že nočné okuliare SPG výrazne znižujú oslnenie reflektorov, chránia oči pred prepracovaním a výrazne zvyšujú kontrast obrazu - to sú skutočné recenzie motoristov a profesionálov.

Hlavné výhody:
 • šošovky z opticky odolného plastu;
 • široký výber rámov;
 • vhodné pre rybárov, poľovníkov;
 • dôstojné spracovanie;
 • Vrátane trvanlivé puzdro;
 • nízka cena
nevýhody:
 • pri dlhodobom nosení sú sťažnosti na pohodlie.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
S vekom si všimol, že jeho oči začali silnejšie oslňovať svetlomety. Počul som o okuliaroch, protisvetle, ale nepríjemné recenzie odrazili nákup. Kým som nevidel okuliare Fedorov SP okuliare. Emisná cena 1000 rubľov, preto som využil šancu, kúpil som ju a nemám ľútosť. Naozaj im pomohli.
Autoenjoy
2 567 (pre prémiový model S01BM žltý)

Autoenjoy okuliare proti oslneniu majú dobrý polarizačný efekt, pretože sú vybavené slušnými objektívmi. Pri výrobe okuliarov je dôležitý každý detail. Sklá Autoenjoy sú pohodlné silikónové chrániče a nárazuvzdorné desaťvrstvové polarizačné šošovky vyrobené z triacetátu celulózy vyrobené technológiou fúzie s použitím tepelných metód, bez lepidla, blokujúcich oslnenia a zvyšujúceho kontrast obrazu. Firemný kryt z mikrovlákien nielenže chráni okuliare pred poškodením, ale slúži aj ako vložka

čistenie šošoviek Pre každé okuliare sú presne stanovené parametre šírky, výšky a vzdialenosti medzi objektívmi. Preto ich môžete kúpiť v internetovom obchode bez príslušenstva. Táto rada vám umožňuje vyzdvihnúť okuliare v módnom ráme - v rade Fashion, štandarde - štandardnej sérii a prémiovom dizajne - Premium.

Hlavné výhody:
 • bezpečné polarizačné šošovky;
 • vynikajúci účinok proti oslneniu;
 • existujú modely so sklopnou polarizačnou šošovkou a pomocným rámom pre dioptrie;
 • široký výber rámov;
 • univerzálnosť - môže byť použitá v oblačnom počasí;
 • spracovanie.
nevýhody:
 • vysoká cena.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Píšu, že Autoenjoy vytvorili talianski dizajnéri a spĺňajú požiadavky FIA. Myslím si, že toto kontroverzné vyhlásenie sa používa na propagáciu značky. Podľa môjho názoru sú to však najlepšie protisvetle, skutočnosť, že mi skutočne pomáhajú na nočnej ceste, je moje osobné vyjadrenie.
matice
900 (na model Mat-1119c9476t)

Ďalší najpredávanejší výrobca okuliarov pre vodiča, Matrix, úspešne využíva úspechy vedy v optike a využíva čiastočne a úplne polarizované šošovky pri výrobe svojho radu okuliarov proti svetlometom. Matrix okuliare absorbujú aj tie najnepríjemnejšie, oslepujúce modré svetlo vodičov, nechávajú len bezpečné žlté spektrum, ktoré neinterferuje s viditeľnými objektmi a nepohodlie z oslnenia blížiacich sa svetlometov zmizne. Developer okuliarov tvrdí, že len čiastočná polarizácia zvyšuje účinok okuliarov, preto je mnoho modelov okuliarov proti blesku čiastočne polarizovaných. Existujú modely s ochranným prúžkom na šošovkách, tzv. „Maska“, hoci pri použití takéhoto modelu budete musieť nakloniť hlavu, aby ste „zachytili“ svetlo nadchádzajúcich svetlometov v zóne tohto pásma.

Takéto okuliare s ochranným pásikom pomôžu vyrovnať sa s problémom tzv. Nízkeho slnka v skorých ranných hodinách alebo počas večerného západu slnka. Široká škála produktov vám umožní vybrať si najlepšie ochranné okuliare Matrix s protisvetlom, a to podľa vzoru a veľkosti a ceny.

Hlavné výhody:
 • nízka cena;
 • na vrchu šošovky používajte zrkadlovú masku;
 • univerzálnosť;
 • výber pod anatómiou tváre:
 • prítomnosť prekrytí na okuliaroch s dioptriami.
nevýhody:
 • nepohodlie z dlhodobého nosenia;
 • tesné ráfiky.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Dlho som chcel kúpiť okuliare na jazdu v noci. Z blížiacich sa svetlometov oči nehanebne unavené. V rámčeku "letec" vyberte lacnú Matrix. Len lesk: jedlo je pokojné, nemám zášklby od pultu, moje oči sú menej unavené - len ak ho nosím dlhý čas, trením mi za ušami.
Alice 96
690 (pre model AC002)

Body pre vodičov výrobcu Alice-96 sú tiež umiestnené ako produkt spoločných aktivít s akademikom Fedorovom. Tvrdili, že ide o rovnaké okuliare SP, ktoré sa predávajú len pod inou značkou. Je dôležité, aby táto rozpočtová verzia polarizovaných okuliarov mala dosť dobré recenzie od motoristov, ktorí trávia veľa času v noci. Lacné, solídne vyrobené okuliare, ako aj drahšie okuliare od konkurentov, dobre zvládajú svoju primárnu úlohu, znižujú oslepujúci efekt svetlometov automobilov prechádzajúcich protijedúcimi vozidlami, eliminujúc nežiaduce spektrálne časti a majú relaxačný účinok.

Hlavné výhody:
 • lacné;
 • môže byť použitý v zlom počasí;
 • silný, tenký rám;
 • redukovať namáhanie očí.
nevýhody:
 • nepohodlie z dlhého nosenia;
 • nie vždy zvládajú svoju úlohu na 100%.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Kúpené pri príležitosti. Rode dlho v noci. Oči hrozne unavené. Videl som na čerpacej stanici, bolo napísané, že boli napísané okuliare Alis96 (Fedorovskie). Kúpené - oblečené - riadené. Bolo to oveľa jednoduchšie. Emisná cena 10 USD.

Aké okuliare pre vodiča (protisvetlo) je lepšie kúpiť?

Zákony fyziky, konkrétne rozptýlenie svetla, neboli zrušené, a osoba, aby sa vyrovnala s jasným svetlom, sa prispôsobila šilhaniu, len jeho oči sú veľmi unavené z tohto napätia a nemajú čas rýchlo sa zotaviť. Pri jazde autom v noci nemusia tieto chvíle stačiť a oslepený vodič je vystavený vysokému riziku nehody. Áno, jazda v noci neprináša radosť, ale skôr sa stáva mučením.

Sklá-antiphars naozaj pomôže, stačí si vybrať okuliare s vysoko kvalitné polarizované šošovkyurčite žltá alebo oranžová. Nemali by ste kupovať okuliare s kategóriou stmievania viac ako 2, výhodne 0 alebo 1. Potom bude šírka pásma dobrého svetelného spektra vysoká.

Viac ... sklo alebo plast? Ďaleko od skutočnosti, že šošovka z minerálneho skla je lepšia ako plast. Moderné plastové šošovky sú veľmi odolné voči poškriabaniu, pričom na nich je nanesenie polarizačných vrstiev oveľa jednoduchšie. Okuliare s plastovými šošovkami sú oveľa ľahšie ako ich sklenené náprotivky, a keď sú rozbité, plast sa nerozbije na malé fragmenty a neublíži vám.

lem- Ide skôr o osobné preferencie pohodlia a vizuálneho vzhľadu, ale existuje odporúčanie, aby ramená okuliarov boli tenké, aby sa neobmedzilo preskúmanie nášho periférneho videnia. Veľmi zaujímavé sú flexibilné rámy (flex-system), ktoré sa dajú ohnúť v ľubovoľnom uhle. Tieto okuliare sa dajú pohodlne nosiť s akýmkoľvek typom osoby.

Úspešné pre vás nákupy a svedomité kolegovia na cestách!

Pozrite si video: To najvtipnejšie z VTEDY NA ZÁPADE (Február 2020).

Loading...