6 najlepších nettopov

Výber najlepšej mini systémovej jednotky

Ak na úsvite svojho vzhľadu ultracompaktné počítače spôsobili záujem hlavne o skromnú veľkosť, potom schopnosti súčasných nettops sú dosť dosť na riešenie väčšiny denných úloh.

Dokonca aj výkonný herný systém sa dá ľahko vybudovať na báze mini-PC (napríklad modelová séria kompaktných systémových jednotiek Alienware X51 R3 od spoločnosti Dell).

Nedostatok malých počítačov je zrejmý - je to obtiažnosť alebo nemožnosť pravidelnej aktualizácie. Ak počítač nevyžaduje maximálny herný výkon alebo sa bude používať predovšetkým na multimediálne účely - voľba v prospech siete nettop je oprávnená. Zvlášť, keď z nejakého dôvodu nie ste spokojní s cukrovinkou.

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie prenosné notebooky1Intel NUC9.6 / 1023 800
2Zotac ZBOX9.5 / 1022 450
3Apple mac mini9.5 / 1056 000
Najlepšie nettopy priemernej cenovej kategórie1Asus VivoPC VM40B9.3 / 1017 000
2Lenovo IdeaCentre Q1909.2 / 1018 000
Najlepšie Low Cost Nettops1Pegatron Amis L6 SAISHIAT 2+9.1 / 109 700

Najlepšie prenosné notebooky

Intel NUC
23 800 (na model NUC5I3RYK)
Zakladateľ ultrakompaktného tvarového faktora trochu revidoval svoj vlastný koncept, podľa ktorého by žiadny systém postavený na platforme Next Unit of Computer nemal mať mobilné zariadenia na ukladanie dát. Nová generácia Intel NUC (ku ktorej patrí daný model) spolu s jednotkami SSD s pevným diskom umožňuje použitie tradičných 2,5 "pevných diskov alebo SSD pripojených cez port SATA. Sedadlo pre takéto zariadenie je vybavené aktualizovaným dizajnom puzdra. Model je postavený založený na procesore Core i3-5010U s integrovaným video jadrom Intel HD Graphics 5500. Vysokovýkonná výplň vám umožní používať nettop na vybudovanie vstupného herného systému alebo kompaktného multimediálneho centra. Podpora najnovších bezdrôtových špecifikácií vám umožňuje sledovať streamované video aj v rozlíšení 4K.
Hlavné výhody:
 • dobrý výkon;
 • schopnosť inštalovať disky so SATA alebo M.2;
 • Podpora najnovších bezdrôtových špecifikácií;
 • USB konektor s možnosťou rýchleho nabíjania mobilných zariadení;
 • podpora technológie bezdrôtového displeja.
nevýhody:
 • druhá generácia zbernice PCIe;
 • žiadne USB 3.1.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Samozrejme, nie je to lacná vec, ale potreboval som menšie rozmery a slušný výkon. Kým som nainštaloval SATA SSD, za rok si kúpim rýchly systém pre systém a ten druhý bude druhý.
Zotac ZBOX
22 450 (pre model MI522NANO-BE)
Low-end model radu ZBOX NANO je založený na procesore piatej generácie s extrémne nízkou spotrebou energie Core i3-5010U. Výkon procesora a možnosti integrovaného grafického jadra sú dostatočné na pohodlné sledovanie videa v rozlíšení 4K alebo budovanie základnej hernej stanice. Výrobca ponecháva voľbu použitia nettopu pre užívateľa, najmä preto, že základná konfigurácia je ponúkaná bez pohonu a bez nainštalovanej pamäte. Okrem odporúčaného a staršieho modelu MI542 však rodina zahŕňa aj plne vybavené modifikácie PLUS. Funkciou linky je prítomnosť dvoch gigabitových sieťových kariet, ktoré umožňujú používať nettop ako internetovú bránu. Myšlienka takejto aplikácie tiež vyzýva vzdialenú anténu modulu Wi-Fi, ktorý podporuje najnovšie špecifikácie bezdrôtovej výmeny.
Hlavné výhody:
 • dve gigabitové sieťové karty;
 • vzdialená Wi-Fi anténa;
 • Podpora protokolu 802.11ac;
 • slušný výkon.
nevýhody:
 • na lesklom kryte sú výtlačky.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Cool malé mediálne centrum, funkčné a s dobrým výkonom. Ako čistý herný počítač nie je praktické ho používať, ale tento mini-PC jednoducho ťahá tú istú tanchiki.
Apple mac mini
56 000 (pre model MGEN2)
Apple už dlhšiu dobu neaktivoval svoj Mac mini lineup, takže hlavnou výhodou nettopov tejto značky je OS X. Je však nesprávne hovoriť o morálnom zastaraní hardvéru: jeho výkon je dostatočný pre moderné hry so stredným nastavením kvality a zobrazovaním videa s vysokým rozlíšením. , Nároky možno uplatniť len na zvýšenú spotrebu energie a nízku pracovnú frekvenciu v režime 4K. Zvyšok je rovnaký elegantný Mac mini, ktorého vzhľad sa nezmenil niekoľko generácií. Všimnite si, že v konfiguráciách bez nainštalovaného úložného podsystému Fusion Drive nie je možné túto funkcionalitu pridať následnou aktualizáciou, takže sa okamžite zamerajte na požadovanú modifikáciu.
Hlavné výhody:
 • štýlový vzhľad;
 • vstavaný zdroj napájania;
 • vysoký výkon;
 • Jednoduchá integrácia s iným hardvérom Apple.
nevýhody:
 • vysoká cena;
 • HDMI video výstup poskytuje 4K obraz pri 24 Hz.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepší nettop pre domácnosť, pokiaľ nie je herný výkon vyžadovaný za každú cenu. Drahé, ale Apple a neexistujú žiadne návrhy rozpočtu.

Najlepšie nettopy priemernej cenovej kategórie

Asus VivoPC VM40B
17 000 (pre model 90MS0011-M01890)
Neuveriteľne elegantné a štýlové puzdro sa môže pochváliť celým radom Asus VivoPC. Elegantný nettop, ktorý je porovnateľný s veľkou krabicou pre optické disky, sa ľahko zmestí do najnáročnejšieho interiéru domova alebo úspešnej kancelárie. Dokonca aj jednoduché modely nettopov Asus VivoPC, ako napríklad VM40B, majú vstavané reproduktory a sú schopné reprodukovať vysokokvalitný zvuk, podporovať najnovšie štandardy zdieľania bezdrôtového pripojenia a softvér vám umožňuje ovládať ich pomocou smartfónu alebo tabletu. Je pozoruhodné, že v takom malom balení je umiestnený štandardný 3,5-palcový pevný disk. Dúhový obrázok je poškodený iba nezrozumiteľným hardvérovým obmedzením, ktoré neumožňuje použitie jednotky väčšej ako 1 TB v zariadení.
Hlavné výhody:
 • pohodlné sklopné puzdro s jednoduchým prístupom ku všetkým hlavným komponentom;
 • plná sada audio rozhraní vrátane optického S / PDIF;
 • dva sloty pre pamäťové lišty.
nevýhody:
 • nepodporuje disky väčšie ako jeden terabajt;
 • žiadne uchytenie VESA;
 • Môžete jasne počuť zvuk HDD.
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepšie nettop pre každodenné použitie ako multimediálny počítač. Pekný vzhľad vám neumožňuje skryť ho za televízor alebo monitor a podpora najnovšej špecifikácie Wi-Fi mu poskytuje vysokorýchlostné pripojenie k sieti bez káblov.
Lenovo IdeaCentre Q190
18 000 (pre model 57-316613)
Prípad Q190 je spojený s brožovanou knihou a jeho hrúbka je iba 22 mm. Mäkké gumové nožičky umožňujú položiť zariadenie nabok, so špeciálnym stojanom, ktorý je namontovaný vertikálne, a montážny držiak VESA poskytuje nettop a tretiu možnosť umiestnenia. Vďaka vysokokvalitnej zvukovej ceste a optickému S / PDIF konektoru je mini PC vhodný na vytvorenie moderného multimediálneho centra so sedemkanálovým zvukom. Modelová rada IdeaCentre Q190 je široká a zahŕňa jednoduché aj produktívne riešenia, vrátane tých, ktoré im umožňujú používať sa ako vstupné herné počítače.
Hlavné výhody:
 • malá hrúbka tela;
 • viackanálová podpora zvuku;
 • kompletný držiak VESA.
nevýhody:
 • Žiadna podpora pre najnovšie bezdrôtové špecifikácie.
9.2 / 10
hodnotenie
recenzia
Kúpil na radu priateľov a ľutovať. Veľmi tenké telo, pekný vzhľad a takmer tichá práca nettop impozantná teraz mojich hostí.

Najlepšie Low Cost Nettops

Pegatron Amis L6 SAISHIAT 2+
9,700 (pre model 90P2-5P100M0)
Výrobca OEM / ODM, známy v úzkych kruhoch, predstavil na maloobchodnom trhu niekoľko radov ultrakompaktných systémových jednotiek pod vlastným menom. Takmer všetky z nich prichádzajú bez pamäťovej karty a pevného disku, čo umožňuje kvalifikovanému používateľovi dokončiť nettop podľa svojich potrieb. Odporúčaný model nettopu je vybavený jedným z najlepších v procesore rozpočtovej kategórie, na základe ktorého sa bude stavať na základnom multimediálnom systéme. Hranie na ňom bude nepríjemné, ale zvyšok úloh takéhoto zariadenia na ramene. Nettop je možné montovať na stojan a na uchytenie na zadnú stranu niektorých monitorov.
Hlavné výhody:
 • schopnosť zostaviť systém v požadovanej konfigurácii;
 • VESA držiak súčasťou balenia.
nevýhody:
 • pri demontáži plastového puzdra na západkách je potrebná vysoká presnosť;
 • iba jeden konektor USB 3;
 • Wi-Fi nepodporuje protokol 802.11ac;
 • Docela hlučný ventilátor v normálnom režime.
9.1 / 10
hodnotenie
recenzia
Lacné ťažné zariadenie pre domácnosť alebo kanceláriu, balené v extrémne kompaktnom tele. Pre hry, zložité matematické výpočty alebo modelovanie nettop nebude fungovať, ale sledovanie filmov, práca s dokumentmi alebo sedenie na internete je najlepšia voľba.

Moderný počítač môže robiť bez pôsobivého zväzku vodičov, ktoré sa zmätia pod stolom a rušia čistenie. Mnohé siete typu nettops sú pripojené k zadnej časti monitora alebo televízora, čo vám umožňuje „civilizovať“ interiér a bezdrôtová myš a klávesnica ďalej znižujú zjavné množstvo správy káblov. Stačí si vybrať najlepší model nettop v súlade s vašimi potrebami.

Loading...