10 najlepších slúchadiel s mikrofónom

Raz som pripojený, vitajte!

Slúchadlá so vstavaným mikrofónom (alebo jednoduchšie slúchadlá) sú v mnohých prípadoch veľmi pohodlné. Napríklad, keď hovoríte na Skype a hlavne v počítačových hrách: vždy môžete zostať v kontakte s tímom a zároveň sa neobťažovať rodine s revom tankového motora a monotónnymi frázami hlasateľa. V tomto prípade sa zbavíme akustickej spätnej väzby, ktorá je nevyhnutná pri použití mikrofónu s konvenčnými reproduktormi. A konečne, slúchadlá môžu byť vždy použité ako bežné slúchadlá. Pevné plusy, nie?

Existujú však nevýhody. V prvom rade je to konštruktívna potreba použiť najkompaktnejšiu kapsulu mikrofónu - podľa toho bude kvalita mikrofónu postačujúca len pre konverzačnú komunikáciu a dokonca nie pre všetky modely. Druhou je nepohodlie káblového pripojenia k systémovej jednotke pod stolom: dlhý drôt v kombinácii s necitlivou kapsulou poskytne vysokú úroveň rušenia, čo ďalej zhorší vstavanú zvukovú kartu. Našťastie, Bluetooth-slúchadlá sú od toho ušetrené - ale potom je tu šanca na najnevyhnutnejšom momente zostať bez komunikácie kvôli mŕtvej batérii.

Preto dnes analyzujeme najlepšie ponuky na trhu slúchadiel s mikrofónom, pokúsime sa vybrať tie modely, ktoré rozhodne nie sú plytvaním peniazmi.

Top 10 slúchadlá s mikrofónom - TOP 10

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie lacné káblové mikrofóny slúchadlá1SVEN AP-G988MV9.6 / 101 167
2A4Tech HS-609.4 / 101 029
3Gembird MHS-780B9.2 / 101 029
Najlepšie slúchadlá s mikrofónom s USB1Sennheiser PC 8 USB9.7 / 102 050
2Logitech Stereo Headset H3909.4 / 102 764
3Plantronics .Audio 6488.8 / 102 790
Najlepšie Bluetooth slúchadlá pre váš počítač1Logitech Wireless Headset H8009.7 / 108 593
Najlepšie slúchadlá s mikrofónom1Sennheiser PC 373D9.7 / 1013 850
2SteelSeries Arctis 59.6 / 108 043
3HyperX Cloud Stinger9.1 / 104 900

Najlepšie lacné káblové mikrofóny slúchadlá

SVEN AP-G988MV
1 167

Aj keď tu je jasný dotyk herných tém, je nepravdepodobné, že slúchadlá s mikrofónom AP-G988MV možno nazvať plnohodnotným hracím príslušenstvom. Nemôžete však odmietnuť univerzálnosť: krátky kábel s dĺžkou 1,2 metra končí 4-pinovým konektorom na pripojenie k telefónu alebo tabletu a je tu aj predlžovací kábel pre pripojenie dvoch konektorov k počítaču. Mimochodom, oba drôty sú opletené.

Slúchadlá dobre zapadajú do hlavy, majú vysokú citlivosť (108 dB). Je pravda, že frekvenčná odozva je jasne určená pre špeciálne efekty - nízke a vysoké sa môže zdať poháňané, ale "stredný" - zlyhal. Nie každému sa to bude páčiť. Na druhej strane zaznamenávame vynikajúcu zvukovú izoláciu: ak máte budovu priamo pred oknami (čo autor už niekoľko rokov zažíva), Sven pomôže izolovať sluch od hluku zariadení a „profesionálnych ruských“ staviteľov.

Kapsula mikrofónu s kondenzátorom pracuje s dôstojnosťou: amplitúda signálu vám neumožňuje vyskrutkovať zisk na zvukovej karte a zároveň pridávať do signálu šum. Jedným slovom, aj keď naša podmienená hranica je tisíc rubľov, nebolo dosť čisto symbolické množstvo, SVEN AP-G988MV môže byť právom považovaný za lídra v hodnotení rozpočtových slúchadiel pre počítač.

Hlavné výhody:
 • Pohodlné vankúšiky do uší
 • Ovládanie hlasitosti nie je na kábli, ale na puzdre na slúchadlá
 • Prepínateľný mikrofón
 • Citlivosť mikrofónu
 • všestrannosť
nevýhody:
 • Nie najlepšia linearita frekvenčnej odozvy slúchadiel
 • Nehýbateľný mikrofón
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Z rozpočtu slúchadiel s mikrofónom je určite to najlepšie, čo máme v obchodoch.
A4Tech HS-60
1 029

Tieto slúchadlá s mikrofónom vyzerajú vážne, aj keď dekorácia vankúšov s mexickou jerboou je kontroverzná. Pre čistotu uší stačí pozorne sledovať. Ale na rozdiel od zvyčajných na lacných slúchadlách sa táto umelá kožušina ani časom nerozpadá, takže plusy trochu kompenzujú mínusy. Avšak, v krabici s headsetom a obvyklé kozhzamovye ušné vankúše lož.

Cez pevnú veľkosť slúchadiel, ich citlivosť je nižšia ako u ostatných účastníkov v hodnotení najlepších počítačových slúchadiel: 97 dB. Takže hlasitosť bude musieť byť pridaná, tieto pár decibely zo slúchadiel sa cítia oveľa lepšie ako reproduktory v reproduktoroch. Nestačí na slúchadlách a na spodnej strane - pri rozhovore nie je kritické, ale pri počúvaní hudby je už cítiť.

Mikrofón má súčasne otočnú konzolu a pružnú nohu, takže si ju môžete prispôsobiť a zložiť, ak nie je potrebná. Tlačidlo stlmenia zvuku sa nachádza vedľa ovládača hlasitosti na kábli.

Hlavné výhody:
 • dizajn
 • Náhradné vankúšiky do uší
 • Dobrá hluková izolácia
nevýhody:
 • Priemerná kvalita zvuku v slúchadlách
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Dizajn pre päť plus, "uši" vyzerajú oveľa drahšie ako jeho cena. Súčasne sú svetlé, ne pneumatikujú.
Gembird MHS-780B
1 029

Lacné slúchadlá s mikrofónom, však majú pohodlnú mäkkú čelenku, ktorá nestlačí uši, aj keď máte hlavu "najviac extrémne" veľkosti. To je obzvlášť dôležité vzhľadom na skutočnosť, že vankúšiky na ušiach sú trochu tvrdšie. Aj keď je možné zmieriť sa s týmito peniazmi s takýmito maličkosťami, nie?

Zároveň je citlivosť slúchadiel celkom slušná - 105 dB, takže lacné „plug-iny“ bez operačných zosilňovačov pre „uši“ dokážu zabezpečiť ich normálnu hlasitosť. A zvuk je celkom slušný aj pri počúvaní hudby: ak je v tomto cenovom segmente MHS-780B ťažké nájsť konkurenta, potom sa môžu hádať s dvojnásobne drahšími modelmi.

Mikrofón má jasnú fixáciu v zníženej a zdvihnutej polohe, dostane sa na miesto s cvaknuteľným cvaknutím a nehýbe sa, ako na mnohých lacných slúchadlách. Jeho citlivosť postačuje na rozhovory v normálnom tóne a na kričanie „kde sa dostávate, raky!“ Presne uvedie všetky detaily.

Hlavné výhody:
 • Žiadny nadmerný tlak na uši
 • Dostatočná dĺžka kábla
 • Čistá fixácia mikrofónu
nevýhody:
 • Ovládanie objemu s častým používaním začína šuchať
 • Slabá fixácia na hlave
9.2 / 10
hodnotenie
recenzia
Slúchadlá sú veľmi lacné, ale znejú dobre, hlava nie je unavená a mikrofón stačí na Skype.

Najlepšie slúchadlá s mikrofónom s USB

Sennheiser PC 8 USB
2 050

Mnohí si vyberú tieto počítačové slúchadlá s mikrofónom, ktorý je už na štítku: tak ako tak sa stali slávnymi Sennheiser. Okrem toho, cena tohto modelu je celkom demokratická, a hmotnosť je rekordne nízka pre dizajn s čelenkou: len 84 gramov!

V iných zariadeniach má PC 8 USB aktívnu redukciu šumu mikrofónu: bez „znásilnenia“ zvuku hlasu tento systém efektívne vymaže signál z vonkajších zvukov.

Medzi nedostatkami si všimneme špecifický tvar čelenky - nie každý je pohodlný, niekto si všimne nadmerný tlak na chrámy. Drôt by rád videl singel - je to pohodlnejšie.

Ale napriek tomu, kompaktné a ľahké "senhi" dať veľmi slušný zvuk, a nemôžete viniť prácu mikrofónu. Ak potrebujete presne dobré slúchadlá s mikrofónom a USB, mali by ste sa pozrieť na tento model.

Hlavné výhody:
 • Aktívne zrušenie hluku
 • Nízka hmotnosť
 • Slušný zvuk
nevýhody:
 • Ovládanie hlasitosti a stlmenie mikrofónu na kábli
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Keď ste si na tieto slúchadlá zvykli, vôbec si ich nevšimnete - sú svetlé, ale aj zvukové.
Logitech Stereo Headset H390
2 764

Systém aktívneho rušenia hluku mikrofónu uvedeného v charakteristikách tu vyvoláva pochybnosti o účinnosti: mnohí používatelia zaznamenali nadmernú úroveň vonkajšieho hluku v signáli. Takže stojí za to vyzdvihnúť v nastaveniach správne nastaviť úroveň signálu z mikrofónu.

Ovládanie hlasitosti nie je analógové („krútenie“), ale pomocou tlačidiel „+“ a „-“, kombinovaných v kývavom kruhu okolo centrálneho tlačidla na stlmenie mikrofónu. Neexistuje teda žiadne riziko vzniku "šuchotania" v ušiach s častým použitím regulátora, hoci jeho dizajn nie je tak pohodlný, ako by sme chceli. Na mikrofóne je však LED.

Pokiaľ ide o zvuk, slúchadlá môžu sklamať, ak to nie je inveterate audiophile - vzhľadom k tomu, že headset je určený predovšetkým pre komunikáciu, kvalita hudby v ňom je stále na dostatočne vysokej úrovni. Je pravda, že okolní ľudia budú počuť vašu hudbu: tieto slúchadlá sa „výrazne šíria“.

Pre veľkých ľudí, táto voľba nebude najlepšia: vankúšiky do uší sú tvrdé a čelenka je zjavne navrhnutá pre priemerné veľkosti.

Hlavné výhody:
 • Dlhý kábel
 • Pri nastavovaní hlasitosti po chvíli nedochádza k žiadnemu vonkajšiemu hluku
 • Citlivý mikrofón
nevýhody:
 • Výkonnosť redukcie šumu
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepšie slúchadlá s mikrofónom pre hlasový chat a hudba v nich znie dobre. Moja hlava je malá, na uši nič nestlačí, ale tiež nespadajú.
Plantronics .Audio 648
2 790

Pred nami je prípad, keď vynikajúci zvuk kazí zásah dizajnéra: tvrdý a „šikovný“ mrežový oblúk nie je v skutočnosti taký pohodlný a tlak na uši je príliš veľký. Takže majitelia vyčnievajúcich uší a veľkých hláv by mali sledovať niečo tradičnejšie v dizajne.

Prečo tieto slúchadlá s mikrofónom zasiahli hodnotenie? Znova: zvuk je vynikajúci a to platí pre slúchadlá aj mikrofón. Takže, ak vám Plantronics .Audio 648 vyhovuje ergonomicky, potom ich sotva chcete zmeniť na iný model s porovnateľnou cenou.

Tiež si všimnite naozaj fungujúcu redukciu šumu mikrofónu a digitálneho ovládania hlasitosti (na Windows budete musieť nainštalovať nástroje, ktoré sa dajú ľahko stiahnuť z webovej stránky výrobcu).

Hlavné výhody:
 • Kvalita zvuku
 • Efektívna redukcia šumu
 • Digitálne ovládanie hlasitosti
nevýhody:
 • Nie všetky sú vhodné pre ergonómiu
8.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Tento počítačový headset je ideálny pre hudbu, ale pre komunikáciu je to najlepšia voľba pri všetkých - redukcia šumu funguje päť.

Najlepšie Bluetooth slúchadlá pre váš počítač

Logitech Wireless Headset H800
8 593

Napriek zdanlivej jednoduchosti sú tieto slúchadlá s mikrofónom pohodlné a ľahko sa používajú. Špeciálne vďaka vývojárom za ovládacie tlačidlá zvuku, ktorými je jednoducho nemožné vynechať značku: sú umiestnené po obvode vložky, ktorá zaberá takmer celú oblasť vonkajšieho povrchu slúchadla. A ako sa to hodí k Bluetooth audio zariadeniu, je tu príležitosť nielen zmeniť hlasitosť, ale aj pretočiť skladby. Tento headset je teda užitočný pri počúvaní hudby z počítača, notebooku, tabletu alebo prijímača. Možné prijímať hovory z telefónu.

Skladací mechanizmus je pohodlný - slúchadlá zaberajú málo miesta a ľahko sa zasúvajú do vrecka. Pri bližšej kontrole môžete nájsť ďalší „čip“ - na druhom slúchadle, pod vonkajším krytom, je k dispozícii priestor na USB kľúč, ktorý budete potrebovať na pripojenie k PC. S prenosnými počítačmi bude tento kľúč často lepšou voľbou pre počúvanie hudby ako vstavané adaptéry: verzia protokolu Bluetooth je tu čerstvejšia ako v mnohých prenosných počítačoch alebo tabletoch.

Nabíjanie - cez štandardný port microUSB. Navzdory kompaktnosti batérie (táto hmotnosť je viditeľná iba 120 g), trvá nabíjanie až šesť hodín.

Nevýhody vyplývajú z dizajnu - slúchadlá tohto typu nemôžu poskytnúť úplnú zvukovú izoláciu. Mikrofón je tiež hlučný, ale dobre funguje s hlasovou komunikáciou. A pre všestrannosť a kvalitu zvuku slúchadiel to môže byť odpustené.

Hlavné výhody:
 • Vysoko kvalitný prenos zvuku cez Bluetooth
 • Kompaktný, USB kľúč
 • Dobrá zásoba energie v batérii
nevýhody:
 • Priemerné emisie hluku
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Nemám rád kupovať veci navyše. A potom sú tu dobré slúchadlá pre hudbu a mikrofón pre rozprávanie na Skype, a môžete volať na telefón - tri v jednom!

Najlepšie slúchadlá s mikrofónom

Sennheiser PC 373D
13 850

Našťastie tvorcovia Sennheiser PC 373D nenarazili na typický gýč: to je samo o sebe plus. Mäkké ušné vankúšiky, pohodlná čelenka - pred nami aj na dotyk vysoko kvalitná vec. A rozmery mikrofónu naznačujú, že nie je mizerná mikrokapsula, ale niečo vážnejšie. A to aj napriek hmotnosti (nie menej ako 354 g), môže byť tento headset nosiť hodinu po hodine, a to ani nevšimol.

Hlavnou vecou, ​​ktorú hráči ocenia, je úplná realizácia priestorového zvuku: smer k jeho zdroju je dokonale lokalizovaný, takže Fw.190 lietajúci z ničoho niča a lietajúci okolo vášho bombardéra vás bude nedobrovoľne blížiť. Majiteľ má pohodlný mechanizmus na nastavenie zvuku a prevádzky potlačenia hluku: zatvorením hry môžete zapnúť prehrávač hudby a vychutnať si obľúbenú hudbu.

USB sa používa na pripojenie a slúchadlá sú rovnako vhodné pre stacionárny počítač žijúci pod stolom a notebookom: samotný kábel je dlhý 1,7 metra, ale je v ňom doplnkový predlžovací kábel.

Hlavné výhody:
 • Priestorový zvuk
 • Celková kvalita mikrofónu a slúchadiel
 • ergonomika
nevýhody:
 • Je to cena
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Odkedy som tieto slúchadlá testoval s mikrofónom, ani som nepomýšľal o kúpe iných. Majú 100% svojich peňazí.
SteelSeries Arctis 5
8 043

Čo treba urobiť, aby sme hrdo pridali názov slova "hra"? Správne, pridajte podsvietenie! Táto „nákaza“ neprešla na SteelSeries Arctis 5: náhlavná súprava nielenže vie, ako žiariť, ale má aj schopnosť ovládať svetlo prostredníctvom svojich natívnych nástrojov.

Uskutočnenie úpravy je zaujímavé: samotný oblúk nie je nastaviteľný, ale výška sa dá meniť pomocou elastickej vložky na rýchloupínacom uzávere. Niekde sme to videli ... Hmm, vyzerá to, že toto riešenie je zamerané na milovníkov snowboardov: na lyžiarskych okuliaroch sú stuhy veľmi podobné.

Pripojenie je dvojité: na týchto slúchadlách s mikrofónom môžete nájsť vlastný konektor, spätný kábel, ku ktorému končí štandardný USB a konektor pod konektorom. Pre univerzálnosť - päť, ale pre viazanie na pôvodný USB kábel - dva. Stále bolo dobré ušetriť možnosť výmeny pôvodného kábla za iný: nájdenie samostatného „natívneho“ v prípade poškodenia kompletného nebude jednoduché. Ale v kompletnej sade je gombík ChatMix, ktorý vám umožňuje ovládať miešanie hlasu z hlasového chatu a samotnej hry, bez toho, aby sa rozptyľoval od procesu: pre hráčov je to jednoznačná výhoda.

Pridanie a prítomnosť adaptéra pod 4-kolíkovým konektorom: Tento headset sa bez problémov pripája k mobilným zariadeniam.

Zaujímavý dizajn mikrofónu: je v prípade potreby takmer úplne skrytý v slúchadle, vytiahnutím. Ale tlačidlo vypnúť, mierne povedané, je nepohodlné.

Pokiaľ ide o zvuk, nespôsobí sťažnosti ani v hrách, ani pri počúvaní hudby alebo sledovaní filmov. Okrem toho slúchadlá podporujú slúchadlá DTS: X 7.1 Surround Sound: pre herné slúchadlá je priestorový zvuk dlho považovaný za nevyhnutný a vo videu nie je zbytočný.

Hlavné výhody:
 • Priestorový zvuk
 • Kvalita zvuku
 • Efektívny potlačovač šumu mikrofónom
 • všestrannosť
nevýhody:
 • Priemerná zvuková izolácia
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Kúpil som si tento počítačový headset pred rokom a nikdy som ho neľutoval: v hrách je to najviac, a to z recenzií na fórach av profile, je okamžite jasné, že vec je dobrá.
HyperX Cloud Stinger
4 900

Avšak nie každý potrebuje taký počet zvonov a píšťaliek, ako medzi lídrami v rebríčku najlepších slúchadiel s počítačom (a nie každý umožní financie). Potom venujte pozornosť týmto slúchadlám s mikrofónom: sú prepojené s pravidelným káblom pod konektormi, čo okamžite malo pozitívny vplyv na cenu. Širokopásmové slúchadlá majú citlivosť 102 dB, takže detaily zvuku sú už pri nízkej hlasitosti hodné a objemová marža je vynikajúca.

1,3 m dlhý pevný kábel je štvorpólový konektor, ktorý umožňuje použitie náhlavnej súpravy s mobilnými zariadeniami.Na pripojenie k štandardnému počítačovému páru konektorov je k dispozícii predlžovací kábel, ktorý k káblu pridáva ďalších 1,7 m. Ovládanie hlasitosti je analógové, posúvač v prípade pravého slúchadla a mikrofón je vypnutý sám - stačí ho otočiť.

Headset dokonale sedí. Za týmto účelom stojí za to povedať vďaka dizajnu luku a značkovým chráničom sluchu s „tvarovou pamäťou“: perfektne zapadnú do uší, čím sa tlak na ne zníži na minimum.

Hlavné výhody:
 • Univerzálnosť: zvuk je vhodný pre hry a pre počúvanie hudby z rôznych zdrojov
 • pohodlie
 • Automatické vypnutie mikrofónu
nevýhody:
 • Analógové ovládanie hlasitosti
9.1 / 10
hodnotenie
recenzia
Skvelý zvuk v hrách, to s hráčom. Sila je tiež na úrovni: opakovane klesá a žiadne problémy.

Ako si vybrať dobré slúchadlá s mikrofónom?

Začnime metódou pripojenia. Najjednoduchším a najlacnejším spôsobom je samozrejme použitie jednoduchých konektorov, a ak má náhlavná súprava 4-kolíkový konektor, je vhodná aj pre telefón alebo tablet. Ale drôt bude nevyhnutne zasahovať, na lacné slúchadlá budú tiež náchylné na útesy a zlomeniny. Pri lacných zvukových kartách nebude kvalita zvuku taká horúca, najmä pri mikrofóne: dlhý spojovací kábel nielen tlmí amplitúdu signálu, ktorý je už slabý, ale aj „obohacuje“ ho rušením. V tomto ohľade sú zaujímavejšie modely USB: „slúžia“ na počítač s už digitalizovaným zvukom, umožňujú digitálne ovládanie hlasitosti.

Na ovládanie hlasitosti, povedzme oddelene: všade tam, kde je regulátor (na puzdre kábla alebo slúchadiel), problém bude bežný: miniatúrny stereopotentiometer sa skôr alebo neskôr začne „šuškať“ pri nastavovaní a nerovnováha pozdĺž pravého ľavého kanála je možná kvôli nerovnomernému opotrebeniu koľají. "Počet" týchto problémov je prostý.

Alebo možno aj opustiť vodiče? Potom sa pozrite na bezdrôtové slúchadlá s mikrofónom: sú obzvlášť vhodné pre notebooky a počítače s vstavanou technológiou Bluetooth, môžu pracovať s mobilnými zariadeniami. Ale nezabudnite, že skôr alebo neskôr budete musieť účtovať takýto headset.

Mám si kúpiť špeciálny herný headset? Skutočný rozdiel je len v špičkových modeloch, ktoré podporujú priestorový zvuk, v hrách poskytujú naozaj najlepší ponor. Bežné stereofónne modely sa môžu ukázať ako menej univerzálne ako bežné slúchadlá: slúchadlá, „zaostrené“ na spracovanie herných efektov, sa ukážu ako nechutne zvuk pri prehrávaní hudby vďaka ich špecifickej forme frekvenčnej odozvy, ktorá bude musieť byť nejakým spôsobom kompenzovaná ekvalizérom.

Bez ohľadu na to, akú náhlavnú súpravu s mikrofónom si vyberiete, v prvom rade, samozrejme, venujte pozornosť tomu, ako sedí na hlave: z dobrého zvuku nemá zmysel, ak chcete, aby sa náhlavná súprava vypnula za jednu hodinu.

Majte dobré nákupy!

Loading...