7 najlepších čerpacích staníc

Ak nie je voda v kohútiku ... Vyberte si najlepšiu čerpaciu stanicu pre dom a záhradu.

Je dobré mať doma? Prirodzene. Ale nedostatok vecí, ktoré obyvatelia mesta považujú za samozrejmosť od narodenia, to môže vážne pokaziť. V prvom rade hovoríme o zásobovaní vodou: jedna vec je otvoriť kohútik ráno a ďalšia vec je dupať s vedrom do studne. Okrem toho, dostupnosť vody vám umožní zbaviť sa jedného klasického znaku súkromného sektora - áno, toho, ktorý stojí vo dvore vo forme budky.

Ak vás však centrálny vodovod zbavil svojich výhod, potom je čas vziať veci do vlastných rúk. Výhody vynájdenia nič nie sú potrebné: nákup čerpacej stanice vám umožní vychutnať si nepretržitú dodávku vody do kohútika s minimálnymi problémami a rozruchom. Zostáva len vybrať si, ktorá konkrétna čerpacia stanica je vhodnejšia, aby bola doma alebo v krajine - no, a váš pokorný sluha dnes bude pôsobiť ako expert na zásobovanie vodou a bolo dobré, aby v tejto oblasti fungovalo takmer osem rokov a priezvisko je najvhodnejšie.

Hodnotenie najlepších čerpacích staníc

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Horné čerpacie stanice pre normálne prevádzkové podmienky1Grundfos JPA 3-42 PT-H9.8 / 1014 660
2DAB E.Sybox9.5 / 1077 590
3Marina CAM 100/259.4 / 1011 930
4DAB AQUAJET 132 M9.2 / 1013 700
Najlepšie čerpacie stanice s hlbokým odsávaním1Grundfos JPD 4-54 PT-V9.9 / 1015 893
2ELITECH CAB 800 / 24E9.1 / 1010 620
Najlepšie miniatúrne čerpacie stanice1UNIPUMP AUPS 1269.5 / 105 854

Horné čerpacie stanice pre normálne prevádzkové podmienky

Grundfos JPA 3-42 PT-H
14 660

Dánska spoločnosť v našej krajine bola známa v sovietskych časoch. Teraz sa stala „takmer našou“ vôbec: na Istrii bola v roku 2011 otvorená továreň spoločnosti. Kompaktné čerpadlá sú vyrábané pod touto značkou pre „čisto domáce“ potreby a monstrózne budovy, ktoré pracujú na meste Vodokanals (a pracujú dobre - potvrdzujeme s osobným známym). Nie je preto prekvapujúce, že si v našom hodnotení zaslúži prvé miesto čerpacia stanica tejto značky.

Stanica je schopná dosahovať až 8 m, čo je štandardom tejto triedy, a je schopná dosahovať prietok až 2,7 m³ / h (45 l / min). Výška zdvihu je až 42 m. Inými slovami, pre väčšinu aplikácií sú vlastnosti stanice viac ako dostatočné. Materiál plášťa čerpadla - klasická liatina, ale polymérové ​​obežné koleso. Nie je potrebné sa báť plastov v tomto mieste: absencia zraniteľnosti voči korózii, odolnosť voči kavitácii mu poskytujú vynikajúci zdroj a laminátová výstuž je zodpovedná za mechanickú pevnosť. Ako ukazuje prax, sťažnosti na túto stránku sa nevyskytujú.

Všimli sme si však, že v takejto renomovanej spoločnosti sa niekedy nachádzajú chybné zostavy. Žijeme však v čase, keď prémiové autá neosvietia vždy spoľahlivosťou na ich sedemmiestnu cenu, ktorá je už tam. „Lokalizovaná“ stavba Grundfosu, žiaľ, už nie je rovnaká ako v „starých dobrých časoch“. Pri výbere miesta inštalácie si všimnite, že čerpadlá tejto spoločnosti sú tradične hlučné.

Hlavné výhody:
 • Dobrý výkon
 • Vysoko kvalitné a odolné čerpadlo
nevýhody:
 • Hluk pri práci
 • V základnom balení nie je zaradené relé na chod nasucho
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Spoločnosť je známa, aj keď už hovorí „Made in Hungary“ na vlastnú päsť. Čerpacia stanica však stále pracuje bez akýchkoľvek sťažností.
DAB E.Sybox
77 590

Jednoduchosť nie je o E.Sybox. Čerpacia stanica má plné digitálne ovládanie a menu Russified na obrazovke. Použitie naprogramovaného riadenia motora umožnilo dosiahnuť maximálne ticho od stanice, navyše hlukovo izolačné puzdro vykonáva svoju prácu. Jeden a pol kilowattový motor umožňuje, na sto percentný návrat, dosiahnuť kapacitu až 125 l / min pri hlave až 65 metrov a výšku plotu až 8 metrov.

Možnosti upevnenia - pre každý vkus: aj na podlahe vertikálne, dokonca vodorovne (na oboch stranách alebo na zadnej strane), a to aj pomocou konzoly na stene. Displej s ovládacími tlačidlami má možnosť rýchlo sa vrátiť do pohodlnej polohy. Tiež spoločnosť ponúka monstrózny akumulačné nádrže E.Sytank za 480 litrov, určený pre inštaláciu práve tejto čerpacej stanice.

Stanica je vybavená všetkými potrebnými druhmi ochrany: od suchého chodu, prehriatia, netesností, prepätia. Samotný motor je nezvyčajný - namiesto bežného vzduchu používa vodné chladenie. Nakoniec, bezdrôtové technológie vám umožňujú konfigurovať a testovať stanicu priamo z vášho smartfónu bez toho, aby ste museli vystúpiť z pohovky.

Vyzerá to ako reklama? Bohužiaľ, výrobca nenesie obálku ani na našu stránku, ani na autora osobne. Buďme úprimní: budete musieť drotiť s nastavením, bez čítania pokynov, "metóda kopije" nebude fungovať. A bude potrebné naladiť reguláciu frekvencie motorom, pretože v dôsledku malého objemu expanznej nádoby je stanica citlivá na zaťaženie a nesprávna konfigurácia povedie k poklesom s následným skokom tlaku, ak nastanú náhle zmeny spotreby vody. Vlastne to bolo "inteligentné" riadenie výkonu čerpadla, ktoré umožnilo znížiť objem nádrže na minimum - ale ak nedáte stanici "myseľ", viete ... A konečne, cena na tejto stanici je jednou z najvyšších na našom trhu, bez ohľadu na to, ako ste cool Len špičkové modely európskych značiek ako Grundfos CMBE 10-54 môžu „vytiahnuť“ veľké množstvo). Preto po zvážení kladov a záporov stále nemôžeme dať vysoké hodnotenie v hodnotení najlepších čerpacích staníc.

Hlavné výhody:
 • Ovládanie frekvenčného motora
 • Flexibilita inštalácie
 • Vynikajúci výkon
 • Nízky hluk
nevýhody:
 • Citlivosť zaťaženia
 • Ťažké nastavenie
 • Vysoká cena
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Jedná sa o veľmi dobrú čerpaciu stanicu pre dom, nie je zložiť, ak je práčka naplnená v rovnakom čase, sprchovací kút je nalievanie a zavlažovanie funguje. Veci stojí za to. "Stály", však, a za cenu.
Marina CAM 100/25
11 930

Pokračujeme v hodnotení najlepších čerpacích staníc pre domácnosť a záhradu Marina CAM 100/25. Postačujúca rozpočtová stanica talianskej spoločnosti Speroni sp.a.a sa môže pochváliť slušným výkonom (4,2 m³ / h s hlavou do 45 metrov), môže pracovať s nezávislým plotom a zvýšiť tlak. Široká nádrž - 25 litrov. K dispozícii je tiež ochrana proti suchému chodu, takže pre tieto peniaze je táto možnosť veľmi zaujímavá. Majte však na pamäti, že komponenty sú pre túto cenovú úroveň kvality tradičné - v prvom rade ide o tlakový spínač a membránu tlakového akumulátora. Nie, nebudú sa rozpadať za mesiac, prežijú záručnú dobu nie jeden rok, ale podľa štatistík to bude rozruch s nimi, a samozrejme, už na vlastné náklady.

Tlakový spínač bude vyžadovať nastavenie v priebehu času a tu bude odhalený malý chybný odhad konštruktérov: je nepohodlné monitorovať tlakomer. A stále sa musia skladovať na kľúči "9" (oh, toto je súčasná láska k "zlým" kľúčom). A nezabudnite skontrolovať relé - len nadmerný tlak a často sa stáva príčinou poškodenia membrány.

Hlavné výhody:
 • Dostatočná kvalita stavby
 • Dobrý výkon
 • Prijateľná hladina hluku
nevýhody:
 • Čiastočné využitie čínskych komponentov (pohroma 21. storočia, čokoľvek sa dá povedať)
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Funguje to normálne, nesťažujem sa, najmä preto, že stojí v studni v predĺžení, nemôžem to počuť doma.
DAB AQUAJET 132 M
13 700

Ale to nie je high-tech E.Sybox, ale čerpacia stanica, ktorá je klasická v dizajne. Vydáva 4,8 m³ / h, a svetlá výška je slušná, ale môžete zabudnúť na bezhlučnosť: nemali by ste inštalovať čerpaciu stanicu doma, inak môže prebudiť svoju reakciu v noci. Je tiež vhodné zvážiť pri pripájaní, že polovičný kilowatt motor má pevný štartovací prúd.

Je potrebné zakúpiť relé so suchým chodom, ktoré nie je nainštalované mimo krabice. Výsledkom je, že stanica bude ešte drahšia ako Marina CAM 100/25 a sú veľmi blízko vo výkone a spoľahlivosti. Preplatok za značku (DAB bude väčší ako Speroni a majú značný cash flow)? No, bohužiaľ, v Rusku, obe spoločnosti "sa chystá počuť" o tom istom.

Hlavné výhody:
 • Dobrý výkon, rýchle plnenie nádrže
 • Jednoduché nastavenie tlakového spínača
nevýhody:
 • Vysoká hladina hluku
9.2 / 10
hodnotenie
recenzia
Funguje hlasno, ale aj čerpadlá a drtí dobre. Plasty v pumpe sa márne báli: žiadne problémy prinášať.

Najlepšie čerpacie stanice s hlbokým odsávaním

Grundfos JPD 4-54 PT-V
15 893

Ak máte vodu "z hlbín", čerpacia stanica JPD 4-54 PT-V jednoducho nezachráni: plot je možný z hĺbky až 27 metrov. Teleso čerpadla a vonkajší ejektor sú vyrobené z vysokokvalitnej liatiny s antikoróznym povlakom, obežné koleso a Venturiho trubica ejektora sú vyrobené z pôvodného polyméru Noryl (kompozícia polystyrénu / polyfenylénu vystuženého sklenými vláknami), ktorá poskytuje dostatočnú odolnosť voči kavitácii. Hriadeľ čerpadla - nerezová oceľ. Vo všeobecnosti je všetko tak, ako má byť. Minimálny priemer vrtu, do ktorého možno ponoriť štandardný ejektor, je 100 mm.

Čerpadlo je poháňané motorom s výkonom 790 W so zabudovanou ochranou proti prehriatiu. Pokiaľ ide o vlastnosti samotného čerpadla, uvádzajú sa v označení: "4" znamená maximálnu spotrebu v metroch kubických za hodinu, "54" - maximálny tlak v metroch. Maximálny tlak - 6 bar. Hodné vlastnosti, najmä ak váš dom má viac ako jedno poschodie: tu sa Grundfos ukáže v celej svojej sláve. Ak to nestačí, Grundfos má oveľa silnejšie modely rovnakého typu.

Hlavné výhody:
 • Vysoko kvalitné materiály a montáž
 • Vynikajúca výška nasávania a zdvihu
nevýhody:
 • Nevhodné vzhľadom na usporiadanie inštalácie expanznej nádrže
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Ako súbor a funguje. Mierny hluk, s nedostatkom vody.
ELITECH CAB 800 / 24E
10 620

Číňania, ktorí sa skrývajú za cyrilickými skratkami v názve, nie sú natoľko zlí, aby ich zaručili. Maximálna kapacita je 2,4 m³ / h, je možný plot z hĺbky do 25 m. Kvalita čerpadiel a vyhadzovacích materiálov pre túto cenovú kategóriu a „biografiu“ je slušná. Aj keď ... Prečo naozaj nájsť chybu v "žltej" zhromaždenie, keď Grundfos nie je opovrhovať teraz.

Jediná vec, ktorá môže spôsobiť problémy v blízkej budúcnosti s nákupom tejto čerpacej stanice, je v skutočnosti jeho inštalácia. Pripojenia sú veľmi blízko, takže táto operácia nie je iná výhoda.

Hlavné výhody:
 • Slušná kombinácia kvality a ceny
 • Dobrá výška zdvihu
nevýhody:
 • Veľmi málo umiestnené spojky pre spojovacie armatúry
9.1 / 10
hodnotenie
recenzia
No, čo z mojej studne na dacha, čerpacia stanica normálne berie vodu aj v júli, čerpadlá dobre, a cena je celkom prijateľná pre mňa.

Najlepšie miniatúrne čerpacie stanice

UNIPUMP AUPS 126
5 854

Jednoduchá a nie príliš drahá čerpacia stanica s dvojlitrovou nádržou je užitočná na dachu, aj keď si rozvodňa stále pamätá, že Chruščov, ale Stalin, alebo žiadna elektrina vôbec: s výkonom 370 W, dokonca aj auto menič vytiahne. Áno, a nosiť s vami nie je ťažké - váži 7,5 kg, a potom hlavne kvôli "liatiny" čerpadla.

Oplotenie je možné vykonávať z hĺbky až 5 metrov, maximálneho výkonu - 30 litrov za minútu. Nalejte postele z hadice dosť, umyte si ruky - ešte viac. Tlakový spínač sa taruje, aby sa zapol na jeden a pol baru, stanica sa vypne a čerpá 2,2 barov.

Hlavné výhody:
 • Dosť "mäso" v čerpadle
 • Tichá práca
 • Minimálne požiadavky na výkon
nevýhody:
 • Nevyhnutne nízky výkon
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Na jar hodím čerpaciu stanicu do kufra a dopravím ju do krajiny. Tam som ho naskrutkoval na pracovný stôl, zapol a použil: sieť sa nenačíta vôbec.

Ktorá čerpacia stanica je vhodnejšia?

Začneme, prirodzene, s podmienky zásobovania vodou, Ak máte po ruke plnú vodu, všetko bude robiť (mimochodom, prosím, uvedomte si, že samonasávacie čerpadlá, aj keď sľubujú plot od 8 metrov, nemali by ste pracovať s úrovňou nižšou ako 4 - a je tu menej hluku a zaťaženia), ale v hlbokom okolí vrt bude vyžadovať buď ponorné čerpadlo alebo čerpaciu stanicu s externým vyhadzovačom. Vezmite do úvahy výšku, do ktorej sa bude voda dodávať, a to nielen vertikálne: dokonca aj horizontálne potrubie vytvára odpor, v závislosti od umiestnenia čerpadla vo vzťahu k prívodu vody a potrubnému úseku, ktorý sa považuje za 4 až 10 metrov horizontálneho potrubia na meter „vertikálneho“ potrubia.

Na vyhadzovači (s vnútorným vyhadzovačom a externým) majú čerpacie stanice charakteristický znak - citlivosť na vzduch v systéme, Vzduchovo nadrozmerné čerpadlo môže pracovať dlhý čas bez toho, aby sa vyvíjal tlak a nevyhnutne prehrievanie. Preto starostlivo pristupujte k montáži. Na prvom štarte, kým sa čerpadlo nenaplní, sa nemusíte báť zvýšeného hluku a dlhej práce - to je normálne.

Neoddeliteľnou súčasťou každej čerpacej stanice je expanzná nádrž (hydroakumulátor). Jeho úlohou je udržiavať určitý objem vody pod daným tlakom. To znamená, že keď otvoríte vodovodný kohútik, je to nádrž, ktorá začne poháňať vodu, a to len v prípade, že tlak klesne pod relé kalibráciu, že čerpadlo preberá. Čím viac sa plánuje spotreba vody, tým väčšia musí byť nádrž a čerpadlo musí poskytovať výkon, ktorý je väčší ako plánovaný prietok. Nie je však potrebné „preháňať“, inak čerpadlo vytiahne vodu zo studne a vyschne. A pre neho je to doslova ako smrť - preto, ak ochrana proti chodu nasucho nie je poskytnutá „z krabice“, nezabudnite, že môže a mala by byť inštalovaná samostatne. Najmä ak odchádzate na dlhý čas bez vypnutia čerpadla.

Zaujímavou možnosťou (aj keď drahou) je frekvenčne riadené stanice, Prečo? Faktom je, že bežné čerpadlá pracujú na princípe „on-off“ a pri vysokej spotrebe vody nebude stabilita tlaku najlepšia. "Chastotnik" môže tiež nastaviť prietok, a to aj pri minimálnom objeme nádrže, stabilizáciou tlaku zmenou otáčok motora. Okrem toho, regulácia frekvencie dokonale implementuje „hladký štart“ a vo vodných čerpadlách je štartovací prúd nielen vysoký, ale tiež sa znižuje pomalšie ako napríklad pri elektrických nástrojoch: zapínanie nastáva okamžite pri zaťažení, nie voľnobehu.

A čo je najdôležitejšie: akékoľvek čerpadlo, ktoré si vyberiete, mu poskytnite dostatočné množstvo čistý príjem vody, Z konštantného toku piesku „firma“ zomrie ako lacný „porcelán“.

Loading...