5 najlepších stolových elektrických kachlí

Výber dobrého kompaktného sporáka pre domácnosť a záhradu

Prenosný elektrický elektrický sporák je najlepšou voľbou pre varenie v krajine, v kancelárii, v ubytovni, v kempe alebo dokonca v bežnom byte na dobu opravy, premiestnenia alebo v prípade vyššej moci. Kompaktné a ľahké zariadenie sa ľahko prepravuje v aute alebo v príručnej batožine. Varenie na ňom nie je o nič ťažšie ako na stacionárnom kachle a energia sa vynakladá podstatne menej.

Aké sú parametre na výber sporáka?

Typ kúrenia

Bežné elektrické dlaždice ako vykurovacie teleso majú Vykurovacie teleso alebo liatinové horáky, Prvá možnosť sa líši vo viac vysokorýchlostnom vykurovaní, ale nie je taká pohodlná pri odchode a druhá, hoci pomaly zaberá teplotu a chladí, oveľa praktickejšia v prevádzke.

indukcia stolové dosky zohrejú riad priamo, nie pracovnú plochu, urobia to čo najrýchlejšie a najbezpečnejšie, neprehrievajú sa, nemajú vylepšenú funkčnosť a môžu sa často používať ako vložené zariadenie. Tam sú tiež nevýhody: vysoká cena (aj keď tam sú úprimne low-end modely), je potrebné používať špeciálne riadu, hluk chladičov v procese.

Počet horákov

Jeden alebo dva. Tu sa každý rozhoduje, čo je dôležitejšie - kompaktnosť alebo simultánne varenie v rôznych jedlách.

Materiál varnej dosky

smalt, Lacná praktická možnosť, charakteristická pre modely s tradičným vykurovaním. Ľahko sa čistí, je tu výber farieb.

Tvrdené sklo, Málokedy sa používa a zvyčajne sa používa s infračervenými vykurovacími prvkami.

Sklenená keramika, Je charakteristická pre indukčné dosky. Odolný, hladký, estetický vzhľad. Ľahko sa čistí, rýchlo ochladzuje.

Typ kontroly

Najjednoduchšou možnosťou sú otočné mechanické spínače, pokročilejšie je elektronické ovládanie. Ten môže byť realizovaný na základe klasických tlačidiel, otočného joysticku alebo dotykových senzorov s displejom, ktorý zobrazuje aktuálne alebo aktuálne nastavenia. Zvyčajne elektronika znamená časovač (aj keď nie vždy) av niektorých prípadoch predinštalované programy.

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie stolové kachle s tradičným kúrením1Lysva EPCH 2-2.2 / 2209.8 / 102 120
2Cezaris (Gomel) EPT-2MD-2,0 / 220-089.7 / 101 147
3Endever Skyline DP-459.7 / 101 840
Najlepšie elektrické sporáky s indukčným stolom1Kitfort KT-1059.8 / 108 650
2Iplate YZ-C209.7 / 108 890

Najlepšie stolové kachle s tradičným kúrením

Lysva EPCH 2-2.2 / 220
2 120

Jednoduchý a pohodlný stolový elektrický sporák domácej výroby, ktorý snáď neotrasí predstavivosťou s niektorými vážnymi funkčnými vlastnosťami, ale zvládne svoje priame zodpovednosti dokonale a vyzerá veľmi presvedčivo na pozadí väčšiny konkurentov z hľadiska spoľahlivosti. Okrem toho je cena pomerne nízka.

Pracovná plocha obkladačky je vyrobená zo smaltovanej ocele, vybavenej dvoma liatinovými horákmi 0,7 a 1,5 kW. Tento dizajn je najpraktickejší a ľahko sa čistí bežnými prostriedkami. Riadenie sa vykonáva dvoma otočnými prepínačmi.

Kompaktné rozmery robia zariadenie mobilným. A možno, toto je najlepší lacný elektrický sporák, ktorý dá. K dispozícii v rôznych farbách - čierna, biela, zelená, krémová, čerešňová, žltá, hnedá.

Hlavné výhody:
 • Vysoko kvalitné prevedenie;
 • Jednoduchá obsluha;
 • Jednoduchá údržba;
 • Spoľahlivosť.
nevýhody:
 • Nie zvlášť silný malý krúžok;
 • Hmotnosť 6 kg.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Vynikajúca krajina možnosť dosky za rozumné peniaze. Smalt je trvanlivý a hladký, dobre sa umyje. Hoci liatinové palacinky sa považujú za pomerne pomalé, v tomto konkrétnom prípade je všetko viac-menej normálne.
Cezaris (Gomel) EPT-2MD-2,0 / 220-08
1 147

Tento 2-kruhový elektrický sporák od bieloruského výrobcu je jedným z najlepších medzi lacnými. Tento model je užitočný pre poskytovanie, malá kuchyňa, garáž. Povrch pracovnej plochy má smaltovaný povlak, pretože vykurovacie prvky sa používajú ako vykurovacie prvky vo forme pásky.

Celková spotreba energie je 2 kW (jedna pre každý horák) a doba zahrievania nepresahuje 4 minúty. Riadenie je riadené 2 rotačnými mechanickými spínačmi s plynulým nastavením.

EPT-2MD-2.0 / 220-08 má malé rozmery (šírka - 52 cm, hĺbka - 32 cm, výška - 8 cm) a váži približne 2 kg, čo značne uľahčuje jeho prepravu a skladovanie. Na trhu nájdete rovnaký model, označený ako Cezaris, Gomel, Gomelchanka alebo Master.

Hlavné výhody:
 • Cenovo dostupná cena;
 • Rýchle zahrievanie;
 • Mobility.
nevýhody:
 • Zložitosť čistenia horákov;
 • Tenké kovové telo.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Kompaktná a ľahká dlažba, ktorá bola zhotovená špeciálne pre záhradu. V podstate sa mi páči všetko. Rýchlo sa zohrieva, šálka horákov z nehrdzavejúcej ocele, vyhrievacie telesá sú určené na čistenie. Zatiaľ žiadne sťažnosti.
Endever Skyline DP-45
1 840

Originálny elektrický elektrický sporák v hi-tech štýle. Takáto vec bude relevantná ako doplnok k hlavnému sporáku alebo varnej doske alebo ich môže nahradiť v malej kuchynke.

Elektrický Skyline DP-45 je kompaktný a ľahký. Teleso prístroja je vyrobené z vysokokvalitného hliníka, varný stôl je vyrobený zo skla triedy „Black Crystal“. Varenie nevyžaduje špeciálne pokrmy a štýlový dizajn dokonale zapadne do každého interiéru. Manažment - elektronický s pohodlným nastavením parametrov a LED displejom. Tam je časovač na 24 hodín. Maximálny výkon jedného horáka je 1500 wattov.

Hlavné výhody:
 • Štýlový a moderný vzhľad;
 • Výkonný vykurovací prvok;
 • Odolné kovové puzdro.
nevýhody:
 • Sklo si vyžaduje starostlivé zaobchádzanie;
 • Žiadny údaj o zvyškovom teple.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Vyzerá to veľmi zaujímavé. Kúpil dom v prípade prerušenia plynu, dobre, dať aj. Všeobecne - to je zvyčajná dobrá doska, ale so skleneným povrchom a kovovým puzdrom. Podplatený dizajn.

Najlepšie elektrické sporáky s indukčným stolom

Kitfort KT-105
8 650

Tento stolový elektrický sporák so spojitým sklokeramickým povrchom a dvoma indukčnými varnými doskami s kapacitou 2 kW je jedným z najlepších funkčných pojmov. S vysokou účinnosťou 90% poskytuje Kitfort KT-105 s relatívne malým výdajom energie efektívne a rýchle ohrievanie riadu, a preto je proces varenia ľahší a rýchlejší.

Kachle sú ovládané pomocou dotykových tlačidiel a jasného digitálneho displeja. K dispozícii 10 výkonových a 10 teplotných režimov plus 7 predinštalovaných programov: základné, mlieko, varenie, vyprážanie, polievka, opekanie, udržiavanie horúcich potravín. Režimy časovača určite nebudú zbytočné - oneskorenie štartu a nastavenie času varenia.

Výrobca sa tiež postaral o pohodlie a bezpečnosť: poskytuje sa ochrana proti prehriatiu, autoshut, blokovanie tlačidiel a ukončenie práce v neprítomnosti riadu. Hoci posledne uvedená vlastnosť vyplýva v skutočnosti zo samotného princípu indukčného ohrevu.

Hlavné výhody:
 • Slušná sila;
 • Štýlový dizajn;
 • Slušná funkčnosť;
 • Jednoduchá obsluha a údržba.
nevýhody:
 • Hluční fanúšikovia;
 • Bliká v pohotovostnom režime.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Spočiatku, bola dlaždice kúpil ako "makehift" pri výmene kuchyne. Potom sa presťahovala do chaty. Vynikajúci mobilný sporák s dobrými schopnosťami. Zachránil a urobí to ďalej.
Iplate YZ-C20
8 890

Štýlová a praktická stolová doska Iplate YZ-C20 je obľúbená pre svoju vynikajúcu funkčnosť a spoľahlivosť. Varná doska je vyrobená z odolného a dokonale hladkého skla-keramiky, ktorá vyzerá esteticky a je ľahko čistiteľná.

Dva indukčné horáky s celkovým výkonom 3100 W (1800 + 1300) poskytujú najrýchlejší a najefektívnejší ohrev (účinnosť až 92%) s ekonomickou spotrebou energie. Ďalším príjemným dotykom je intuitívne dotykové ovládanie s dvomi 4-sekčnými displejmi.

Zabezpečenie je zabezpečené 3 stupňami ochrany:

 1. Horák sa vypne pri odstraňovaní riadu a nespustí sa, keď tam nie je;
 2. Keď sa zistí prázdna miska, spustí sa automatický prepínač;
 3. Podporuje prácu, keď napätie klesá v rozsahu 160-280V (ako leto).

Ako kompaktnejší a lacnejší alternatívny model slúži jeden prototyp YZ-T24.

Hlavné výhody:
 • Časovač na 24 hodín;
 • Funkcia blokovania tlačidiel;
 • Široký rozsah nastavenia teploty a výkonu;
 • Schopnosť vložiť;
 • Záruka - 3 roky.
nevýhody:
 • Slušná cena;
 • Potreba používať špeciálne pokrmy.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Veľmi hodnotná elektrická dlažba s dobrým rýchlym ohrevom a pohodlným nastavením. Práca chladičov je počuteľná, ale vôbec nie nepríjemná. Počas šiestich mesiacov nebol povrch nikde poškriabaný, hoci na dacha musela tvrdo pracovať.

Na záver. Aké stolné kachle je lepšie kúpiť?

Samozrejme, výber stolových elektrických pecí je veľký a rozmanitý. Niekto sa presúva na novú úroveň a uprednostňuje pokročilé indukčné modely, niekto nechce zdvihnúť riady s feromagnetickými vlastnosťami av podstate používa osvedčené a lacné zariadenia s liatinovými krúžkami alebo vykurovacími prvkami. Každý si vyberie to, čo mu najviac vyhovuje. Snažili sme sa Vám predstaviť najlepšie stolové elektrické sporáky oboch typov.

Loading...