10 najlepších čerpadiel pre studne

Zásobovanie vodou s hlbokým ponorením

Ak je vodonosná vrstva hlboká, výstavba studne bude príliš drahá. Možnosť vŕtania v takýchto podmienkach je oveľa atraktívnejšia. Navyše v porovnaní s jamkou „wellhead“ bude hlboká studňa poskytovať lepšie straty vody a lepšiu kvalitu vody. Studňa a "funguje" stabilnejšie: v teple, keď studňa môže dokonca úplne vyschnúť, voda tu zostane.

Vyriešené - vŕtame dobre! Ale na rozdiel od studne, kde môžete vždy používať obojok s vedrom, artézske studne jednoznačne vyžadujú použitie čerpadla. A s veľkou hĺbkou je najlepšou voľbou určite ponorné čerpadlo, pretože jeho výška zdvihu závisí len od konštrukcie čerpadla a výkonu elektromotora, môže ľahko presiahnuť sto metrov. Ale výber čerpadiel v obchodoch je skvelý a ktorý z nich si kúpiť? Pokúsme sa všetko vyriešiť.

Hodnotenie najlepších čerpadiel pre studne

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Čerpadlá špičkových vrtov1Pedrollo 4BLOCKm 2/109.8 / 1030 312
2Grundfos SQE 1-959.7 / 1044 900
3DAB MICRA 100 M9.6 / 1033 533
Najlepšia cena / kvalita čerpadiel pre studne1Pedrollo 4SR 1.5 / 8-PD9.8 / 1028 956
2Aquarius BTsPE 0,32-140U9.6 / 1024 006
3BELAMOS TF3-1509.5 / 1023 150
4GARDENA 6000/5 inox Premium9.4 / 1020 865
Najlepšie lacné studne čerpadlá1BELAMOS TF-409.6 / 108 515
2Aquarius BTsPE 0,5-50U9.5 / 1011 371
3Quattro Elementi ELICA 5009.0 / 104 764
4UNIPUMP 4SKM 1008.9 / 108 100

Čerpadlá špičkových vrtov

Pedrollo 4BLOCKm 2/10
30 312

Možno, že vo svojej triede by sa toto ponorné čerpadlo s takýmto nestráviteľným názvom malo vo väčšine ruských regiónov nazývať najlepšie. Spravidla nemáme potrebu nadmernej hĺbky ponorenia (a teda vysokej výšky zdvihu v charakteristikách), ale otázka spotreby energie čerpadla je pre súkromný sektor dosť citlivá. Preto je 4BLOCKm 2/10 s výkonom 550 W veľmi zaujímavý: nezaťažuje sieť, merač naozaj nie je „vietor“, ale na úkor desiatich pracovných úsekov dáva hlavu až 65 metrov, keď je ponorená v pomere k hladine vody až 40 metrov. Vyvolá meter kubický vody za hodinu o šesťdesiat metrov na výšku, tri a pol dvadsať metrov. Samozrejme, v dôsledku relatívne nízko poháňaného motora, hydraulická krivka je strmá v ňom, ale v praxi sa čerpadlo ukazuje, že je viac ako bohatý.

Skriňa čerpadla, hriadeľ a dokonca aj ložiská (dodatočne chránené povlakom z oxidu chrómu) sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele 304 a 316, čo vyvoláva dôveru v dlhú životnosť. V pracovných častiach kolesa sú vyrobené z Lexanu (pre referenciu - napríklad z neho vyrábajú high-end okuliare, pretože tento materiál má vysokú pevnosť, vrátane nárazu), difuzory - od norilu (vystužený polymér). Výsledkom je, že čerpadlo má dobrú odolnosť proti piesku - je možné pracovať s obsahom piesku do 150 gramov na meter kubický.

Hlavné výhody:
 • Mierna spotreba energie s dobrým výkonom
 • Spoľahlivosť konštrukcie
 • Mierna hmotnosť
nevýhody:
 • Štandardná dĺžka kábla z nejakého dôvodu len 20 metrov
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
No trepe sa, spárovaný s hydroakumulátorom, mám dosť na oči. A zatiaľ čo zaťaženie siete je viac ako mierne.
Grundfos SQE 1-95
44 900

Pokračovanie nášho hodnotenia Grundfos SQE 1-95 - odstredivé čerpadlo s hlbokými vrtmi. Rad čerpadiel SQE je pre mnohých zaujímavý. Začnime s elektromotorom s permanentným magnetom - nielenže má menší štartovací prúd, ktorý je dôležitý pre 1650-wattový SQE 1-95, ale je vybavený aj soft-štartom „out of the box“ a frekvenčne riadenou reguláciou otáčok. Preto sa cíti skvele v slabej elektrickej sieti a podarilo sa mu pár slušných častí čerpadla. Okrem toho neexistuje žiadna „ruleta“ s týmto konkrétnym modelom: bohužiaľ, a Grundfos vyrába stále viac modelov v Číne. To isté sa dá ešte kúpiť s nápisom Made in Denmark a nenašli sme žiadne sťažnosti na kvalitu „čisto dánskych“ čerpadiel. Môžete tiež nájsť Hecho en Mexico čerpadlá, ale nebojte sa, že boli zhromaždené po dobrom dúšku tequily: tu zhromaždenie je tiež na slušnej úrovni.

Prítomnosť výroby v Mexiku pre Grundfos je logická - toto čerpadlo je najvhodnejšie pre suchú klímu, keď musíte dôkladne kopať hlboko do zeme. Jeho maximálny tlak je až 142 metrov! Za to však musíte zaplatiť nie veľmi pôsobivým výkonom - nie viac ako 1,7 kubických metrov za hodinu s výškou zdvihu 50 metrov a výkonom motora na sto percent.

Mínusom čerpadla je, že nemá rád piesok: maximálna povolená koncentrácia je trikrát nižšia ako koncentrácia Pedrollo. Bohužiaľ, to bolo kvôli schopnosti vyvinúť veľký tlak - na to potrebuje „odstredivka“ minimálne medzery, vysoké otáčky a relatívne malú kapacitu kanálov v obežných kolesách.

Hlavné výhody:
 • Schopnosť pracovať vo veľmi hlbokých studniach
 • Riadenie frekvencie motora s hladkým štartom
 • Jednoduchá údržba
nevýhody:
 • Nie je to najlepšia odolnosť voči piesku
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Nádrž sa musela vŕtať hlboko, preto bolo potrebné vhodné čerpadlo. Pokiaľ ide o kvalitu, nebudem hovoriť nič zlé, ako to bolo spustené, pracuje bez problémov dva roky.
DAB MICRA 100 M
33 533

Podľa charakteristík je ponorné čerpadlo Micra 100M vyváženejšie ako Grundfos - môže zdvíhať vodu až do 90 metrov, ale na tých istých 50 metrov ako SQE 1-95 bude mať dvojnásobný prietok. Preto si nepochybne zaslúži pozornosť. Navyše, vďaka malému priemeru puzdra, môže byť dokonca inštalovaný v troch-palcových studniach.

Motor je tu jednoduchší: asynchrónny 1,2 kilowatt bez „zložitej“ elektroniky, takže „taliansky“ je tiež oveľa lacnejší ako „Dane“. Vyrába ho špecializovaná spoločnosť, ktorá je súčasťou koncernu DAB - Tesla S.p.a, ktorá vyrába výhradne elektrické motory pre podvodné práce. Zvláštnosťou je, že motor v továrni je naplnený nemrznúcou zmesou, ktorá umožňuje prenášať teplo do skrine (az nej do vody obklopujúcej čerpadlo) nielen zo statora, ale aj z rotora motora.

Bohužiaľ, v jednom dôležitom parametri, čerpadlo sa stáva outsiderom v hodnotení najlepších čerpadiel pre studne: v porovnaní so štandardom Pedrollo, jeho „odolnosť proti piesku“ už nie je trikrát nižšia ako v Grundfose, ale vo všetkých piatich.

Hlavné výhody:
 • Odolnosť voči prehriatiu motora
 • Dobrý výkon
 • Nedostatok sofistikovanej elektroniky
nevýhody:
 • Nie je to najlepšia odolnosť voči piesku
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Trvalo to 25, za takéto peniaze - určite najlepšie čerpadlo pre studňu.

Najlepšia cena / kvalita čerpadiel pre studne

Pedrollo 4SR 1.5 / 8-PD
28 956

No, v tejto časti hodnotenia najlepších čerpadiel pre studne, Pedrollo nájde svoju vedúcu pozíciu. Na rozdiel od drahších 4BLOCK majú čerpadlá 4SR zjednodušený dizajn, čo má pozitívny vplyv na cenu. Zároveň sa tu však zachovávajú aj všetky výhody, ktoré sme opísali pre 4BLOCK, a preto z hľadiska hodnoty za peniaze si ho úplne zaslúži. Čerpadlo je spoľahlivé, odolné a stále schopné „žuvať“ až 150 gramov piesku na meter kubický.

Elektromotor tu má veľmi mierny výkon - 370 W. Napriek tomu má čerpadlo jemnú hydraulickú krivku, ktorá je omnoho menej citlivá na výšku zdvihu ako 4BLOCK. Vo výške 25 metrov dokáže zdvihnúť až 35 litrov za minútu, limit čerpacej kapacity je 50 metrov a kapacita klesne na 5 litrov za minútu.

Hlavné výhody:
 • Spoľahlivosť aj pri relatívne špinavej vode
 • Nízka spotreba energie
nevýhody:
 • Obmedzená výška zdvihu
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Čerpadlo je vynikajúce - keď bolo svetlo vypnuté, mohol som ho dokonca spustiť z meniča vozidla.
Aquarius BTsPE 0,32-140U
24 006

Hosť z Charkov je schopný najzávažnejšej práce: ak počujete pokojnú "Sláva Ukrajine!" Z viac ako sto metrov je to presne "Aquarius". Najdôležitejšie však nie je zmiasť sa: pod touto značkou sa v tom čase vyrábali aj čerpadlá Jilex a ich spoľahlivosť nie je o nič horšia ako u čerpadiel v Charkove (a premenovanie na Vodomet ich nezlepšilo, ale aspoň zmätok). odobrať).

Tieto charakteristiky bolo možné dosiahnuť použitím čerpacej časti s až 25 nízkoprofilovými kolesami (už sme písali, že pre takú výšku je to nevyhnutný stav). Asynchrónny motor s výkonom 2,5 kW ich poháňa. Čerpadlo sa dodáva okamžite pripravené na „hlbokomorské potápanie“ - každý kábel má dĺžku 140 metrov. S takou výškou zdvihu môže čerpadlo dávať o niečo viac ako 18 litrov za minútu, takže nemusíte „napínať“ vodu z kohútika. Pri 60 metroch sa výkon zvyšuje takmer úmerne k zmene výšky - hydraulická krivka je čo najbližšie k lineárnej hodnote.

Bohužiaľ, výrobca neponúka ochranu proti vybuchnutiu z krabice, takže si ho musíte kúpiť samostatne.

Hlavné výhody:
 • spoľahlivosť
 • Vynikajúci výkon aj pri veľmi vysokej výške zdvihu.
nevýhody:
 • Veľká hmotnosť
 • Vysoká spotreba energie
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Vynikajúce ponorné čerpadlo, od 90 metrov čerpá ako voda takmer na úrovni zeme. A funguje to bez problémov, čo poteší.
BELAMOS TF3-150
23 150

Kvalitné ponorné čerpadlo s výkonom 1600 W, ktoré sa nebojí pracovať v hlbokej studni: dokonca aj zo 150 metrov dokáže zdvihnúť vodu, aj keď je to len štvrtina „kocky“ za hodinu. Pracovné podmienky, ktoré sú pre neho optimálne, sú až do hĺbky 80 metrov, odkiaľ už „dostane“ dva kubické metre za hodinu. V skutočnosti výrobca špecifikuje túto hĺbku ponorenia do pasu.

Veľkým plusom tohto ponorného čerpadla je jeho „všežravosť“, mineralizácia vody môže dosiahnuť až 150 gramov na meter kubický. Navyše, jeho priemer je 76 mm, takže nevyžaduje vŕtanie širokých studní. Odtiaľto a zaslúženú popularitu, a miesto v našom hodnotení.

Hlavné výhody:
 • Dobrý výkon
 • Dostatočná spoľahlivosť
 • Odolnosť voči piesku
nevýhody:
 • Veľká hmotnosť
 • Vysoký spínací prúd
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Musel som nainštalovať externý regulátor frekvencie - pre moju studňu sa ukázalo, že aj napriek hĺbke je príliš produktívny.
GARDENA 6000/5 inox Premium
20 865

Čerpadlo je určené pre nie príliš hlboké, ale vysoko produkčné studne: maximálny tlak na to je 50 metrov a maximálna hĺbka ponorenia vo vzťahu k hladine vody je 19 metrov. Sedemstupňové čerpadlo môže dodávať až 100 litrov za minútu (s malou výškou zdvihu, prirodzene) a vyvíja tlak až 5 barov, takže je ideálny pre zásobovanie vodou doma a pre zavlažovanie rezervou.

Výkon motora je 950 W, takže nemá príliš vysoké požiadavky na napájanie. Vytiahnutie čerpadla z dôvodu údržby nie je ťažké - váži menej ako 9 kilogramov. Vo všeobecnosti sme ho určite radi. Ukážme však na nuanciu konštrukcie (mimochodom mimochodom, s inými radmi čerpadiel Gardena) - veko, na ktorom je niť vytvorená na pripojenie hadicovej armatúry alebo pevného potrubia, je vyrobené z rázuvzdorného, ​​ale plastového materiálu.

Hlavné výhody:
 • Skvelé pre plytké studne, ak potrebujete vysoký prietok vody.
 • prevádzkyschopnosť
nevýhody:
 • Dávajte pozor na plastový kryt.
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Čerpadlo je postačujúce pre dom (automatika a samotný hydroakumulátor) a pre automatické zavlažovanie.

Najlepšie lacné studne čerpadlá

BELAMOS TF-40
8 515

Populárna ponorná vývrtová pumpa s dvojročnou zárukou od výrobcu, ktorá ho nechala ísť a je zmontovaná v Číne, sa ukázala ako dostatočne kvalitná. Jeho hlavnou výhodou je odolnosť proti piesku: jej obsah je povolený do 170 gramov na meter kubický. Aj keď ste k tomu skeptickí a s rezervou na zníženie tejto hodnoty o polovicu, stále to dopadá dobre.

Ďalšou vlastnosťou čerpadla - jednoduchá demontáž. Rozpočtové čerpadlá často obsluhujú samotní majitelia, takže starostlivosť od výrobcu je príjemná. Motor s výkonom 750 W je dobre znášaný pod napätím - to je ďalší dôvod popularity v obciach a súkromnom sektore. So 40-metrovou hlavou, „zvláda“ o niečo viac ako dva kubické metre za hodinu, zdvihne viac ako štyri metre za 20 metrov. No, blahoželám k víťazstvu!

Hlavné výhody:
 • Dobrá kombinácia ceny, spoľahlivosti a výkonu
 • Dobrý piesok vo vode
nevýhody:
 • Obežné kolesá z pomerne lacného polyméru (toto nevyfukovalo prémiové čerpadlá, ďaleko od neho)
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
V obci sa štvrtý ročník čistí len raz. Práca je celkom jednoduchá, múdro.
Aquarius BTsPE 0,5-50U
11 371

A v tejto kategórii sa "vodná pumpa z Charkova" priblížila vodcovi ratingu - aj keď je to drahé, ale spoľahlivé a produktívne. S takmer kilowattovým výkonom, môže pracovať s tlakom až 70 metrov, zatiaľ čo optimálna hĺbka nie je vyššia ako 50. V tomto prípade bude poskytovať prietok najmenej 30 litrov za minútu. Motor - naplnený olejom, tichý a nespôsobuje zvláštne problémy.

Bohužiaľ, každé čerpadlo v blízkosti rozpočtu má svoje „úzke“ miesta. БЦПЭ 0,5-50У tiež nie je zbavený - nemá rád piesok, čo by sa malo brať do úvahy pri nákupe.

Hlavné výhody:
 • Dobrý zdroj v súlade s požiadavkami na čistú vodu
 • Slušný výkon
nevýhody:
 • Veľký priemer karosérie (110 mm)
 • Citlivosť piesku
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Vykonané dôkladne a triasť, ako by mal. Vyčistite, kým nebudete musieť.
Quattro Elementi ELICA 500
4 764

Očakáva sa, že v Číne sa bude stavať aj lacná studňová pumpa napriek talianskej značke: čo za tieto peniaze môžete očakávať? Ale na druhej strane má miernu spotrebu energie (motor je päťsto wattov), ​​podľa pasu „trávi“ až 100 g / m3 piesku, čo nie je prekvapujúce pre skrutkové čerpadlo. Ale kvôli tomu je citlivý na tlak, výkon aj pri minimálnej výške nie je obzvlášť veľký - 2,6 m3 za hodinu.

Preto je zaujímavejšie ako možnosť dacha, keď je spotreba vody relatívne malá, ale možnosti elektrickej siete a rozpočet vlastníka sú obmedzené. Je potrebné poznamenať, že na zníženie nákladov na prípad nie je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele: obyčajná oceľ je pochrómovaná, takže obchod by mal skontrolovať neprítomnosť poškodenia chrómu hneď a vyhnúť sa ich ďalšiemu výskytu. Bohužiaľ, rozpočet vyžaduje obetovanie ...

Hlavné výhody:
 • Nízka citlivosť na znečistenie
 • Mierna spotreba energie
nevýhody:
 • Je potrebné venovať pozornosť prípadu
 • Nie vysoký výkon, výrazne závislý od tlaku
9.0 / 10
hodnotenie
recenzia
Odstredivka vyhoreli za pol roka. Preto, podľa rozpočtu, som si vybral skrutkové čerpadlo pre studňu, let je normálny.
UNIPUMP 4SKM 100
8 100

Čerpadlo vírového vrtu s mosadznými obežnými kolesami poskytne až 35 litrov za minútu s 20-metrovým zdvihom a jeho hranica je 50 metrov: prietok klesne na 5 litrov / min. Docela dobré vlastnosti, ale bohužiaľ nie je ušetrený od charakteristických vlastností jeho dizajnu. Vírusy majú príliš vysokú citlivosť na znečistenie a tu nie je obsah piesku väčší ako 10 gramov na meter kubický. Uistite sa, že tento okamih nezabudnete - takéto čerpadlo sa nehodí do každej studne. Je pravda, že spotreba energie čerpadla bola vykonaná mierna (a nízka účinnosť vírových čerpadiel tiež "zle") - 4SKM 100 stojí 750 wattov, čo nie je tak moc.

Vzhľadom na požiadavky na čistú vodu však nemôže získať vysoké hodnotenie.

Hlavné výhody:
 • Dobrá výkonnosť čerpacej časti
 • Spoľahlivosť pri práci v čistej vode
nevýhody:
 • Citlivosť piesku
8.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Pracuje ticho, voda normálne poháňa - je čistá, takže sa nemám strach o zdroj.

Ktoré čerpadlo je najlepšie vybrať?

Takže máme hotovú dobre. Najprv odstránime čerpadlá priemer puzdra - Samozrejme, že čerpadlo musí fyzicky zapadnúť dovnútra. Potom musíte určiť v akej hĺbke čerpadlo bude pracovať, z toho s dostatočnou rezervou na výpočet tlaku, s ktorým bude musieť pracovať.

Ale hľadať túto hodnotu práve v zozname charakteristík bude vážnou chybou: maximálna výška výťahu uvedená v pasoch znamená, že je až do tejto výšky, že poskytuje zásobovanie vodou s nulovou hodnotou.To znamená, že ak ponoríte čerpadlo s 50 m, ktoré má v pase rovnaké 50 metrov, budete musieť vodu filtrovať doslova po kvapkách. Potrebujete čerpadlo, ktoré má na grafe hydraulickej krivky v danej výške bude bod výkonu pomerne veľký, Ale to nestojí za to príliš veľa - nezabudnite, že každá studňa, rovnako ako studňa, má svoju prietokovú rýchlosť. Nepotrebne výkonné čerpadlo ho môže jednoducho vypustiť a bude bežať na sucho (a je dobré, ak má ochranu proti chodu nasucho).

Určite určite kvalita vody, aspoň približne: čím viac piesku bude mať, tým bude prevádzka čerpadla ťažšia. Čerpadlo, ktoré nie je schopné pracovať s takýmto obsahom piesku, sa rýchlo nepodarí a nie je potrebné spoliehať sa na cenu alebo na značkovú značku.

Majte dobré nákupy

Loading...