10 najlepších hudobných smartfónov

2018 hodnotenie: prehľad populárnych smartfónov s vysoko kvalitným zvukom

Dobrým zvukom rozumieme schopnosť smartfónov prehrávať vysoko kvalitný hudobný obsah s minimálnym skreslením. Ihneď zdôrazňujeme, že každá MP3 hudba pôvodne nespadá do tejto kategórie a hovoríme o bezstratových stopách prezentovaných vo formáte FLAC a podobne. (Prakticky akýkoľvek moderný model smartfónu bude vyhovovať vysokokvalitnému prehrávaniu zvuku vo formáte MP3 a nemali by ste sa obťažovať voľbou.)

Pomerne nedávno sa objavil špeciálny termín. ahoj-Res audioktorá opisuje digitalizované akustické signály, ktoré majú väčšiu hĺbku a vyššiu vzorkovaciu frekvenciu v porovnaní s klasickým štandardom CD (16 bit / 44,1 kHz). Jasné kritériá ešte neexistujú a HRA sa teraz pripisuje záznamom získaným ako výsledok digitalizácie s kvantizačnou šírkou 24 bitov. V tomto prípade môže byť vzorkovacia frekvencia odlišná, od 48 kHz a vyššia (zvyčajne 96).

Keď hovoríme konkrétne o smartfónoch, situácia je nasledovná. Pri výstupe hudby do reproduktora alebo slúchadiel, operačný systém iOS obnoví pôvodnú formu analógových signálov vykonaním dvojitej konverzie. Tým sa do pôvodného zvuku zavedie dodatočné skreslenie. Apple smartphony nie sú príkladom kvality z hľadiska Hi-Res Audio. Štandardné nástroje Android-zariadení tiež neumožňujú plne odomknúť potenciál HRA, ale otvorenosť tohto systému nebráni vývojárom jednotlivých modelov v obchádzkach. Najmä inštalácia špecializovaných čipov (DAC-i), ktoré implementujú požadovaný vzorec na vzorkovanie, a poskytnutie potrebnej softvérovej podpory. Okrem toho, hudobné Android-smartphony navyše obsahujú výstupné zosilňovače, ktoré zvyšujú výkon signálu na úroveň dostatočnú na pripojenie slúchadiel s rôznymi impedanciami. Takéto modely sú prezentované v našom hodnotení najlepších smartfónov s vysoko kvalitným zvukom.

Hodnotenie najlepších smartfónov s dobrým zvukom v roku 2018 - TOP 10

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie hudobné smartphony v hodnote až 20 tisíc rubľov1Meizu Pro 7 64 GB9.4 / 1020 990
2ZTE Axon 7 mini9.1 / 1014 820
3Highscreen Fest XL Pro8.9 / 109 000
Najlepšie smartphony s dobrými zvukovými nákladmi od 20 do 30 tisíc rubľov1HTC U Ultra9.7 / 1029 490
2LG G6 32 GB9.6 / 1028 250
3ASUS ZenFone 5 ZE620KL9.4 / 1022 550
4LG V109.2 / 1024 990
Najlepšie hudobné smartphony najvyššej triedy (viac ako 30 tisíc rubľov)1LG V30 +9.8 / 1032 990
2LG G7 ThinQ9.7 / 1032 980
3Meizu 159.4 / 1022 130

Najlepšie hudobné smartphony v hodnote až 20 tisíc rubľov

Meizu Pro 7 64 GB
20 990

Kontroverzná novinka 2017 z Meizu. Určite v jeho prospech hovorí len naozaj nádherná zvuková cesta na vyhradenom audio čape CS43130 so vstavaným zosilňovačom. Okrem dobrého zvuku, druhý čip smartphone je ďalšia obrazovka, a tu to vyvoláva niekoľko otázok. Posúďte sami: zobrazuje oznámenia o hovoroch, SMS a iných upozorneniach, ale nemá režim Vždy zapnutý displej; možno použiť ako hľadáčik, ale z nejakého dôvodu len pri snímaní; To vám umožní ovládať hudobný prehrávač, ale len s bežnými, a pokročilé funkcie (prevíjanie dozadu, výber stopy, atď) nefunguje bez aktivácie špeciálny profil, a keď je vybraný, všetky bezdrôtové moduly sú vypnuté. Hardvérová platforma Pro 7 tiež nie je taká jednoduchá. Nový model SoC (Helio X30) získal iba „plus“ verziu smartfónu, ale ani v ňom nie je podporovaná technológia bezkontaktných platieb (založená na NFC). Nakoniec nie je vôbec poskytnutá možnosť rozšírenia pamäte vývojármi modelu.

Hlavné výhody:
 • vysoko kvalitná zvuková cesta;
 • slušná komorná časť;
 • dobrá autonómia;
 • zaujímavý "čipy" ďalšie obrazovky.
nevýhody:
 • žiadny modul NFC;
 • pamäťová karta nepodporuje;
 • kontroverzný dizajn zadného panelu;
 • Existujú nároky na implementáciu ďalších funkcií obrazovky.
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Vďaka vysoko kvalitnému audio čipu je možné smartphone označiť za skutočne muzikálny. Zvuk je veľmi, veľmi slušný, ja, ako milovník hudby, bol ohromený.
ZTE Axon 7 mini
14 820

Miniatúrna verzia minuloročnej vlajkovej lode ZTE je zaujímavá aspoň dizajnom vyvinutým za účasti americkej spoločnosti Designworks (známej svojou spoluprácou s BMW). A krása prednej strany je celkom funkčná, pretože za perforovanými vložkami sú ukryté dva vysoko kvalitné stereo reproduktory. Výrobca nám sľubuje priestorový zvuk vo formáte 7.1, ktorý je implementovaný technológiou Dolby Atmos. Pripomeňme, že základom tejto normy je princíp automatického rozdeľovania zvukov z rôznych zdrojov prostredníctvom dostupných kanálov, aby sa presne umiestnili objekty v priestore. Je jasné, že v prípade smartfónu máme extrémne zjednodušenú softvérovú emuláciu systému Dolby Atmos, avšak funguje to. Vzhľadom na dostupnosť populárneho digitálneho analógového konvertora AK4962 v audio dráhe Axon 7 mini, výsledok je pôsobivý.

Hlavné výhody:
 • vysoko kvalitný DAC v audio ceste;
 • pár stereo reproduktorov na prednej strane;
 • podpora novej technológie priestorového zvuku.
nevýhody:
 • jas obrazovky sa nastavuje pomocou PWM (s frekvenciou blikania približne 238 Hz);
 • zastaraná hardvérová platforma;
 • nie najviac priestranná batéria;
 • jednopásmové Wi-Fi;
 • Pri aktivovaní funkcie 4G môže nastať problém s vytáčaním.
9.1 / 10
hodnotenie
recenzia
V skutočnosti, pôvodne cieľom bolo ušetriť peniaze dvakrát - vziať hráča s DAC + smartphone a nie utrácať peniaze na veľké AXON. Áno, rozdiel v kvalite s "veľkým bratom" je zrejmý, ale smartfón vypočíta svoje peniaze (mínus batéria).
Highscreen Fest XL Pro
9 000

Druh „ľahkej“ verzie modelového radu Boost 3, ak vezmeme do úvahy hudobnú zložku smartfónov. Vlastne, tento moment je potvrdený použitím termínu Hi Sound Lite v popise Fest XL Pro. DAC je tu jednoduchší, navyše je integrovaný so slúchadlovým zosilňovačom a prepínačom výstupného zdroja. Výsledkom je vysokokvalitný zvuk s pomerne miernym objemovým rozpätím. Mimochodom, multimediálny reproduktor je tiež tichý, ale nikto nepočúva nekomprimovanú hudbu zo smartfónu bez slúchadiel, však?

V opačnom prípade je všetko veľmi rozpočtu a nie je určené pre hráčov alebo náročných užívateľov. Model, ktorý nie je Pro, má menej pamäte a zadný kryt nemá nylonový povlak. Je zaujímavé, že toto zariadenie pracuje na pásme 20 a prvé pásmo LTE (frekvencie, MHz: UL 1920-1980 a DL 2110-2170) sa nedostalo do zoznamu podporovaných. Zjednodušenie sa dotklo a batéria - je neodstrániteľná.

Hlavné výhody:
 • veľmi slušný zvuk za relatívne málo peňazí;
 • samostatný slot pre pamäťovú kartu;
 • podporuje rozsah B20.
nevýhody:
 • nie je vhodný pre slúchadlá s vysokou impedanciou;
 • neodnímateľná batéria;
 • nepracuje na Band 1.
8.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Nika vec, a to ako smartphone a prehrávač s dobrým zvukom. To nedosiahne high-rez, ale celkom na úrovni slušného hi-fi. Môj Focusrite Scarlett 2i2, možno, hrá menej chutné.

Najlepšie smartphony s dobrými zvukovými nákladmi od 20 do 30 tisíc rubľov

HTC U Ultra
29,490 (pre model s úložnou kapacitou 4/64 GB)

Pokračujeme v hodnotení najlepších hudobných smartfónov HTC U Ultra. Na rozdiel od Apple, taiwanský výrobca má presvedčivejší dôvod na opustenie tradičného audio jacku, nazývaného USonic. Pripomeňme, že jadrom tejto technológie je neustála analýza zvuku slúchadiel pomocou vstavaných mikrofónov, počas ktorých prebieha intenzívna výmena údajov a klasické káblové rozhranie nie je určené na takúto vec. V takomto rozhodnutí sú dva nepríjemné momenty. Po prvé, USonic pracuje len so špeciálnymi slúchadlami (kompletné). Po druhé, keď sa pripájajú iné „uši“, DAC sa automaticky zablokuje a tento jav sa musí riešiť inštaláciou aplikácií tretích strán alebo zakúpením značkového adaptéra. Audiofilný potenciál smartfónu U Ultra je však veľmi vysoký, takže milovníci vysoko kvalitnej hudby by mali venovať pozornosť tomuto smartfónu.

Hlavné výhody:
 • Vlastná technológia spoločnosti HTC na zlepšenie zvuku;
 • veľká komorná časť;
 • pohodlná dodatočná obrazovka.
nevýhody:
 • nie 3,5 mm jack;
 • nie každý bude mať radi dizajn;
 • navigačné tlačidlá sú veĺmi nízke.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Stereofónne reproduktory nie sú veľmi hlasné a basové (to je všetko subjektívne). Zvuk v bežných slúchadlách je neuveriteľne nádherný, rovný, dobre, veľmi ...
LG G6 32 GB
28 250

Formálne sa zvuková cesta k modelu G6 presunula zo smartfónu V20 a spolu so špecifickými „lyžiarskymi“ problémami. Najmä pri pripojení nízkoimpedančných slúchadiel nefunguje výstupný zosilňovač Sabre (a možno aj samotný DAC). Mimochodom, nie každý LG G6 má taký čip vôbec. Milovníci hudby sa musia zamerať na továrenské označenie H870 alebo na ázijskú verziu smartfónu a nesmú sa vykonávať na medzinárodnej / americkej verzii. Je pozoruhodné, že v našom maloobchode predávajú len „správnu“ verziu zariadenia. Zostáva jej doplniť „ušami“ s impedanciou 64 Ohmov alebo vyššou a vychutnať si svoje obľúbené skladby vždy a všade. Hardvérová platforma G6 je najvýraznejšia, ale ide o to, aby sa vedenie spoločnosti „dohnalo“ pred kýmkoľvek iným. V skutočnosti, pre prevažne hudobné zariadenie jeho schopnosti sú dokonca hojné. Treba tiež spomenúť tendenciu Južných Kóreov vyrábať smartfóny v klasickej verzii, ale so zvýšenou odolnosťou voči vonkajším vplyvom.

Hlavné výhody:
 • skvelý zvuk so zodpovedajúcimi slúchadlami;
 • ochrana podľa normy MIL-STD-810G;
 • hlasový záznamník so záznamom v bezstratovom formáte;
 • moderný displej s pomerom strán 18: 9.
nevýhody:
 • nie najvyššia autonómia;
 • spoločnú zásuvku pre pamä »ovú kartu a druhú SIM kartu.
9.6 / 10
hodnotenie
recenzia
Skvelý smartphone s dobrým zvukom, počúvaním hudby na ňom. Keď ste na koncerte nahrali niekoľko piesní, neverte tomu, ale zvuk sa ukázal ako v origináli. Jednoducho, G6 má tri režimy hlasového záznamníka: normálny, živý a užívateľský, ako aj funkciu nahrávania Hi-Fi.
ASUS ZenFone 5 ZE620KL
22,550 (pre model s pamäťou 4/64 GB)

Tento smartfón určite osloví milovníkov vysoko kvalitného zvuku reprodukovaného prostredníctvom slúchadiel a zabudovaných stereofónnych reproduktorov. Posledné v ZenFone 5 ZE620KL sú vyrobené s použitím 5-magnetického dizajnu, ktorý má veľmi pozitívny vplyv na ich frekvenčnú odozvu. Okrem toho sú výrazne väčšie ako reproduktory bežne používané v smartfónoch. Preto je zvuk odporúčaného telefónu výkonnejší a bohatší. Nakoniec, signál do reproduktorov je napájaný cez kvalitné NXP zosilňovače (obchodníci dokonca používajú termín „inteligentný“). Neexistuje žiadny dedikovaný DAC, ale je podporovaný aptX HD kodek, ako aj DTS slúchadlá: technológia priestorového zvuku X. Za zmienku tiež stojí, že schopnosť reprodukovať zvuky nie je jediným talentom smartfónu ZE620KL. Odporúčaný smartfón sa môže pochváliť aj elegantným fotoaparátom s prekvapivo rýchlym automatickým zaostrovaním, 32-sekundovou manuálnou expozíciou a možnosťou snímania v režime s vysokým rozlíšením.

Hlavné výhody:
 • silný a jasný zvuk cez reproduktory;
 • skvelý zvuk cez slúchadlá vrátane bezdrôtových;
 • pokročilá komora;
 • dobrý výkon.
nevýhody:
 • Dodaný adaptér nepodporuje rýchle nabíjanie;
 • Pre pamäťovú kartu nie je žiadny samostatný slot.
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Zvuk reproduktorov je len priestor, aj keď som musel kopať trochu v ekvalizéri.
LG V10
24 990

Nekompromisná bývalá vlajková loď spoločnosti LG s množstvom zaujímavých funkcií. Medzi nimi, a ďalšie multi-funkčné obrazovky, a dve predné kamery, a dvojvrstvové ochranné sklo, a rôzne softvérové ​​"čipy". Vďaka použitiu vzácneho čipu Snapdragon 808 sa smartfónu vyhlo problému prehriatia, ktorý je spoločný mnohým jeho kolegom. Súčasne je herný výkon zariadenia na slušnej úrovni a postačuje pre najťažšie nastavenia kvality grafiky.

Pokiaľ ide o hudobný komponent telefónu, poskytuje ho zväzok digitálne-analógového konvertora 9018C2M a zosilňovač 9602C spoločnosti ESS Technology. V porovnaní so staršou verziou tohto DAC (ES9018K2M) je mladší brat zbavený podpory formátu DSD, čo nie je významnou nevýhodou. Druhá zložka audio cesty je schopná obmedziť výstupný výkon pre nízku impedančnú záťaž, takže pri pripojení akýchkoľvek slúchadiel bude úroveň hlasitosti porovnateľná. Má tiež vynikajúci pomer signálu k šumu.

Hlavné výhody:
 • ohromujúca hlavná obrazovka;
 • informatívna prispôsobiteľná dodatočná obrazovka;
 • silná výplň;
 • plná sada bezdrôtových rozhraní;
 • veľmi slušná komorná časť;
 • samostatný slot pre pamäťovú kartu.
nevýhody:
 • nízka autonómia.
9.2 / 10
hodnotenie
recenzia
Vôbec nechápem, prečo LG vydáva G5 ... Vyvinuli by sme V10. To je najlepší telefón pre hudbu a nielen dizajn, displej, fotoaparáty, zvuk - všetko je super!

Najlepšie hudobné smartphony najvyššej triedy (viac ako 30 tisíc rubľov)

LG V30 +
32 990

Je ťažké povedať, prečo obchodníci LG volajú čip Sabre ES9218P nainštalovaný v zvukovej ceste smartfónu V30 so štyrmi kanálmi. Samotná technológia ESS ju umiestňuje ako 32-bitové stereo s lineárnym výstupom zodpovedajúcim úrovni profesionálneho vybavenia. Rozumie sa, že integrované zosilňovače v čipe sú schopné dodávať signál až do 2 V (RMS). tj Všetky slúchadlá s vysokou impedanciou sa bez problémov otrasú. Cool, ale zaujímavejšie "čip" ES9218P by ešte byť považované za digitálne filtre. Na úrovni V30 sa používajú iba tri z ôsmich prednastavených nastavení, ale poskytujú aj rôzne hudobné materiály: jasný a ľahký zvuk, ostrý a detailný alebo zvýraznený priestorový zvuk. Kvalita ešte nie je audiofile, ale už blízko. Jediná kontroverzná nuancia súvisí s reguláciou hlasitosti. Predstavte si 75 stupňov a každé stlačenie tlačidla zmení výkon o jeden bod. Alebo "vzhik" - a už veľmi hlasno / ticho.

Hlavné výhody:
 • zvuková cesta najvyššej úrovne;
 • snímač odtlačkov prstov so zabudovaným vypínačom;
 • výkon odolný voči nárazom (MIL-STD-810G);
 • Vynikajúca kvalita videa.
nevýhody:
 • v prípade zlého osvetlenia hlavný fotoaparát nehanebne „vydáva hluk“;
 • predná kamera by mohla byť lepšia;
 • malá RAM (pre vlajkovú loď značky A).
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Najlepšie hudobné smartphone. Vyskúšal som rôzne slúchadlá: Sony MDR-1000X, Sennheiser Momentum Over-Ear, Audio-Technica ATH-MSR7 - zvuk je jasný, priestorový a detailný. Kompletné B & O gagy sú tiež normálne.
LG G7 ThinQ
32,980 (pre model s pamäťou 6/128 GB)

Je veľmi ťažké zlepšiť už tak výnimočné talenty vlajkových smartfónov LG pre kvalitné prehrávanie hudby. Evolučné pokroky odporúčaných G7 sú však prítomné. Prístroj dostal strmý štvorkanálový DAC ES9218PC, známy pre fanúšikov značky na modeli V30. Získal podporu pre množstvo proprietárnych technológií spracovania zvuku, ktoré chýbajú v G6. Už spomínaný smartfón LG V30 nového modelu 2018 je nadradený prítomnosti takej veci, ako je reproduktor Boombox, ktorý je reproduktorom s obrovskou akustickou kamerou, vďaka čomu je skreslenie zvuku aj pri maximálnej hlasitosti zanedbateľné. Okrem toho, ak dáte G7 na plochý pevný povrch, ten začne rezonovať, čím sa posilní basa. Z ďalších zariadení stojí za zmienku veľa prednastavení, filtrov a nastavení pre všetky vyššie uvedené. Je tiež dôležité, aby sa LG G7 automaticky prispôsobil slúchadlám najrôznejších tried. Vrátane vysokého odporu.

Hlavné výhody:
 • úžasný zvuk;
 • je tam mini jack;
 • veľký rozsah nastavenia jasu obrazovky;
 • Stupne ochrany IP68 a MIL-STD-810G.
nevýhody:
 • existujú nároky na komorný softvér;
 • nízka autonómia.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
K slúchadlám jednoducho neexistujú žiadne iné telefóny s takým kvalitným zvukovým výstupom. Širokouhlý fotoaparát je tiež príjemným bonusom.
Meizu 15
22 130 (pre model s pamäťou 4/64 GB)

Smartphone Meizu poteší milovníkov hudby samostatným zosilňovačom CS35L35 pre stereofónne reproduktory a sklama s kodekom bežiacim na signálovom procesore Hexagon 680. Plusová verzia smartfónu je v tomto zmysle trochu zaujímavejšia, ale na Meizu 15 Plus sa tiež pýtajú úplne neadekvátne peniaze. Aspoň v čase začiatku predaja av oficiálnom maloobchode. Navyše, platforma Snapdragon 660 sa nám javí ako sľubnejšia Exynos 8895. Napriek nedostatku plnohodnotného DAC je kvalita prehrávania odporúčaného smartfónu vysoká. Zodpovedajúci softvér vám umožňuje používať hotové prednastavenia alebo upraviť zvuk pomocou 10-pásmového ekvalizéra. Upozorňujeme, že hodnotenie v tomto hodnotení opisuje iba „muzikálnosť“ smartfónu. Ak vezmeme do úvahy Meizu 15 z iných hľadísk, na nič sa nesťažujeme.

Hlavné výhody:
 • zvuk a hlasný stereofónny zvuk cez reproduktory;
 • existuje klasický audio jack;
 • slušná komorná časť.
nevýhody:
 • nie je poskytnutá možnosť rozšírenia pamäte;
 • NFC technológia nepodporuje;
 • žiadne bezdrôtové nabíjanie;
 • žiadna ochrana proti vlhkosti;
 • vysoká cena.
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
Sound. Je na prvej päťke. Reproduktory sú veľmi hlasné, jeden bez akýchkoľvek problémov počúvať kdekoľvek. Kvalitný zvuk v slúchadlách (najlepšie).

Na záver pripomíname, že si kúpite hudobný smartphone, mali by ste sa starať o prítomnosť správneho obsahu a vysoko kvalitných slúchadiel. Navyše, ich kompatibilita s výstupným zosilňovačom má tiež zmysel pozorne kontrolovať. Iba modely káblových slúchadiel sú schopné úplne odhaliť krásu Hi-Res Audio. Ak sa z akéhokoľvek dôvodu zameriavate na bezdrôtovú náhlavnú súpravu, vyberte súpravu, ktorá podporuje zdieľanie Bluetooth a operáciu aptX HD.

Pokiaľ ide o obsah, kvalita zvuku je rovnako nepriaznivo ovplyvnená tak down-down, ako aj down-down-re-kvantovaním digitálneho signálu. Inými slovami, ak DAC smartfónu podporuje vzorkovanie 24 bitov / 96 kHz, najlepšie by sa prehrávali hudobné skladby, ktoré boli pôvodne digitalizované týmto spôsobom. Napokon, možnosť použitia externého digitálno-analógového prevodníka pripojeného cez USB, napríklad DragonFly od AudioQuest, má právo na život. Nedá sa povedať, že v tomto prípade nič nezáleží na smartfóne, ale zoznam vhodných modelov bude určite oveľa širší.

Loading...