15 najlepších prírodných olejov na vlasy

Starostlivosť o výrobky, ktoré príroda dáva

Prírodné oleje sú vynikajúcim prípravkom na starostlivosť o vlasy vo všetkých smeroch. Vzhľadom na komplexné chemické zloženie sú nápadné v účinnosti, ale nevystrašujú sa za premrštenú cenu a je veľmi ľahké nájsť na trhu požadovanú bublinu. S pomocou olejov, môžete doslova transformovať vaše vlasy - aby bolo zdravšie a silnejšie, zbaviť krehkosť a suchosť, dať mu lesklý lesk a vyživujú ho užitočnými látkami.

Výborným potvrdením magických účinkov olejov môžu byť silné, silné, dlhé a žiarivé kučery indických žien - ženy z tejto krajiny tradične používajú prírodné oleje na starostlivosť o vlasy.

Druhy prírodných olejov a ich výberové pravidlá

Prírodné oleje sú basic a nevyhnutný, Posledne menovaný, vzhľadom na svoju vysokú koncentráciu a aktivitu, nemôže byť použitý ako samostatný prostriedok - iba v kombinácii s hlavným olejom.

Podľa konzistencie sú všetky základné oleje obvykle rozdelené na kvapalné, hrubé a tuhé (ktoré sú tiež známe ako butters). Všetky z nich dobre prenikajú do žiarovky a vlasov, vyživujú a obnovujú ju vo všetkých oblastiach.

Ale vybrať si zo stoviek fliaš najlepší olej na vlasy nie je vôbec ľahké - každý z nich zvádza so svojimi hodnotnými vlastnosťami, sľubujúc, že ​​prejavia nádherné výsledky. A ak začnete pociťovať závraty v sortimente v obchode alebo lekárni, musíte sa spojiť a zamerať sa na dve kritériá: typ vlasov a problémktoré by sa mali odstrániť.

napríklad, pre slabé padajúce vlasy Najlepšie maslo je lopuch. To bude tiež liečiť lupiny a zbaviť svrbenie pokožky hlavy. Poškodené, tenké, nedostatok objemu vlasov bude vďačný za oleje z avokáda, jojoby, arganu, cédrového dreva. Suché vlasy kokosový olej ušetrí, ich rast bude stimulovaný ricínovým, horčičným olejom a olejom z ľubovníka bodkovaného a pomocou kukuričných a ľanových olejov môžete pridať lesk a hodvábnu jemnosť.

Ale spravodlivosť je potrebné poznamenať, že väčšina olejov je univerzálna a plne schopná riešiť rôzne úlohy a pracovať dobre na rôznych typoch vlasov. Ak bol výrobok len vysoko kvalitný - odporúčame, aby ste si vybrali nerafinované oleje lisované za studena, bez akýchkoľvek prídavných látok v zmesi. V tomto oleji sa skladujú všetky užitočné látky.

Ako používať základné oleje na vlasy

V závislosti od konečného cieľa sa olej rozotiera do vlasových korienkov a na pokožku hlavy alebo sa rozprestiera po celej dĺžke prameňov.

Pre maximálny účinok, pred nanesením časti oleja, ho môžete zahriať na parnom kúpeli na príjemné teplo alebo na chvíľu položiť nádobu s olejom do nádoby s teplou vodou. Ale ak sú v zmesi esenciálne oleje, nemali by sa ohrievať.

Potom, čo je olejová maska ​​na vlasoch, v čase jej nárazu by bolo pekné zabaliť si hlavu do plastového vrecka a zabaliť ju na froté uterák. A proces šírenia oleja by mal byť sprevádzaný ľahkými masážnymi pohybmi.

Je to dôležité! Niektoré druhy olejov nemožno používať počas tehotenstva a počas dojčenia, takže pred nákupom musíte starostlivo preskúmať kontraindikácie. Ak sa olej používa prvýkrát, nebude zbytočné najprv testovať na alergickú reakciu.

A nakoniec, aby nedošlo k premoženiu vlasov a nespôsobilo, že sa stanú závislými na konkrétnom produkte, nezabudnite si vziať prestávky, to znamená používať kurzy olejových masiek.

A určiť výber najlepší základný olej pre vlasy vám pomôže naše hodnotenie, na základe názorov klady a recenzie bežných užívateľov.

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie univerzálne oleje na vlasy1Lopuchový olej10 / 10107
2Olej Amla9.9 / 10400
Najlepšie oleje pre konce vlasov1Olej z pšeničných klíčkov9.8 / 10120
Najlepšie oleje na rast vlasov1Ricínový olej9.9 / 1070
2Čierny rascový olej9.8 / 10500
3Horčičný olej9.7 / 10120
Najlepšie oleje pre obnovu vlasov1Olivový olej10 / 10400
2Arganový olej9.9 / 10800
3Bambucké maslo9.8 / 10350
Najlepšie oleje pre suché a farbené vlasy1Kokosový olej10 / 10200
2Jojobový olej9.9 / 10390
3Ľanový olej9.9 / 10200
Najlepšie oleje pre mastné vlasy1Olej z hroznových semien10 / 10300
2Mandľový olej10 / 10100
3Makadamský olej9.9 / 10700

Najlepšie univerzálne oleje na vlasy

Lopuchový olej
107 (pre fľašu 100 ml)

Lopuchový olej sa získava z koreňov obyčajného lopúcha (aka lopúcha) metódou extrakcie oleja. Dievčatá si často vyberajú fľaše od spoločnosti Evalar, ktorá ponúka sortiment ôsmich pozícií. Medzi nimi sú aj čistý lopúchový olej a zmesi s prídavkom prospešných rastlinných extraktov.

Tento olej je najlepšou voľbou pre suché, náchylné k tuku a pre normálne vlasy. Je známa vynikajúcim posilňovaním a obnovovaním vlasov, stimuláciou ich rastu a zvyšovaním jeho hrúbky, napomáhaním porážke lupín a odstraňovaním svrbenia pokožky hlavy, zlepšuje prekrvenie kapilár. Odporúča sa aplikovať 1-2 hodiny.

Hlavné výhody:
 • vhodné pre všetky typy vlasov;
 • vyriešiť niekoľko problémov naraz;
 • lacné;
 • mierne spotrebované.
nevýhody:
 • nie je veľmi ľahko umývateľný.
10 / 10
hodnotenie
recenzia
Neviem si predstaviť svoj život bez lopúch - opakujem kurzy každý rok! Môžete povedať, že toto je moja nevyhnutnosť, nepoznám najlepší spôsob, ako posilniť vlasy.
Olej Amla
400 (pre fľašu s objemom 200 ml)

Exotický olej Amly, ktorý sa tiež nazýva indický egreš, je najbohatším zdrojom vitamínu C a obsahuje aj vitamíny B, albumín, tanín, glukózu, množstvo cenných mikroelementov. Takéto jedinečné zloženie prakticky nie je prístupné umelej rekonštrukcii. Mnoho ekologických bloggerov chváli Hashmiho olej Amla Plus.

Olej Amla je tou najlepšou voľbou pre jemné vlasy, dokonale posilňuje žiarovky, robí vlasy silnejšími, ťažšími a lesklými, znižuje percento vypadávania vlasov a zabraňuje vzniku skorých sivých vlasov. Znižuje podráždenie pokožky hlavy, reguluje vylučovanie kožného mazu. Odporúča sa udržiavať vlasy od pol hodiny do niekoľkých hodín.

Hlavné výhody:
 • vhodné pre každého;
 • ekonomicky vynakladané;
 • oživuje aj ťažko poškodené vlasy.
nevýhody:
 • nie lacné;
 • má špecifickú chuť.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Olej Amla je najlepšia vec, ktorá sa mi prihodila! Je ideálny pre delené konce, oslabené a pre tenké vlasy - zastaví stratu, zvýši hustotu, stimuluje rast! Odporúčam!

Najlepšie oleje pre konce vlasov

Olej z pšeničných klíčkov
120 (pre fľašu s objemom 30 ml)

Olej získaný z pšeničných klíčkov je uznávaný ako jeden z najlepších v boji proti dehydratácii a poškodeniu zámkov. Olej z pšeničných klíčkov je najlepší pre spálené, riedke, suché, farbené, krehké a delené konce. Najmä ruské ženy dobre hovoria o Asperovom pšeničnom klíči.

Pšeničný olej je nasýtený antioxidantmi, vitamínmi, aminokyselinami. Je schopný ľahko preniknúť do žiaroviek, urýchľuje krvný obeh, obnovuje pramene vo všetkých oblastiach, hydratuje, dodáva vlasom lesk a zlepšuje ich rast, udržuje pokožku hlavy v zdravom stave. Odporúča sa nechať vlasy 30-60 minút. Ak sa olej aplikuje len na konce vlasov, nemôžete ho prepláchnuť - výsledok vás poteší.

Hlavné výhody:
 • ľahko sa vymyje;
 • vhodné pre tehotné a dojčiace;
 • môže byť aplikovaný na akýkoľvek typ vlasov.
nevýhody:
 • končí rýchlo;
 • dosť drahé.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Úžasný olej, používam ho na vlasy a pleť na tvár! Všimla si, že jej vlasy sú oveľa mäkšie, poslušnejšie a objavila sa zdravá žiara. A čo je najdôležitejšie, nové vlasy začali rásť! Skúste to všetko!

Najlepšie oleje na rast vlasov

Ricínový olej
70 (pre fľašu s objemom 30 ml)

Ricínový olej je vyrobený z ricínových semien a je považovaný za najlepší aktivátor rastu vlasov, obočia a rias. Vo svojom zložení - rôzne mastné kyseliny, vedené ricínolejom. Tento olej má hustú viskóznu textúru a je pomerne ťažké aplikovať ho na dlhé vlasy, takže sa často mieša s inými ľahšími výrobkami.

Ricínový olej výrazne urýchľuje rast vlasov, robí ho hustejším a ťažším, zabraňuje vysychaniu a trhaniu špičiek, vyživuje pokožku hlavy výživnými látkami. Odporúča sa ponechať ricínovú masku niekoľko hodín.

Hlavné výhody:
 • univerzálne použitie;
 • ekonomická spotreba;
 • demokratickej ceny.
nevýhody:
 • je veľmi zle vyplavený;
 • vo svojej čistej forme je ťažké rozptýliť sa cez vlasy.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Je to nejaký druh mágie - ako taký jednoduchý a lacný olej má taký účinok? Neveril by som, keby som nebol presvedčený sám! Vlasy sa stali silnejšími, silnejšími a tmavšími, úprimne radím každému!
Čierny rascový olej
500 (pre fľašu 100 ml)

Čierny rascový olej, ktorý je na východe milovaný, sa stal v našej krajine v posledných rokoch veľmi populárnym. Obsahuje polynenasýtené mastné kyseliny, triesloviny, beta-karotén, flavonoidy - celkovo viac ako sto cenných zložiek, ktoré umožňujú oleju priaznivo pôsobiť na vlasy a stimulujú ich rast.

Tiež čierny rasca urýchľuje regeneračné procesy, zmierňuje lupiny, upokojuje podráždenú pokožku hlavy, šetrí vypadávanie vlasov, pomáha znižovať obsah tuku, hydratuje a posilňuje prirodzený lesk. Odporúča sa nechať vlasy 30-90 minút.

Hlavné výhody:
 • ekonomická spotreba;
 • multifunkčnosť.
nevýhody:
 • zvláštny silný zápach;
 • slušnú hodnotu.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Priniesol som čierny rascový olej z Egypta - nemôžem ho dostať dosť! To je najlepší spôsob, ako zmäkčiť moje slnkom spálené vlasy, jednoducho ich nepoznávam - stali sa krásnymi a veľmi príjemnými na dotyk.
Horčičný olej
120 (pre fľašu 100 ml)

Olej, ktorý je vyrobený z horčicových semien, obsahuje esenciálne mastné kyseliny, vitamíny, mikroelementy a má okrem iného schopnosť liečiť rany, takže sa používa nielen na liečenie vlasov, ale aj na liečbu ochorení pokožky hlavy. Horčičný olej zvyšuje krvný obeh v žiarovkách, v dôsledku čoho rast vlasov zrýchľuje.

Okrem toho tento olej dokonale pomáha proti nafúknutiu a elektrifikácii, umožňuje udržiavať špičky pevne a vyživené, zjemňuje vlasy, dodáva im pružnosť, odoláva skorému sivému zafarbeniu. Odporúča sa aplikovať 30-60 minút.

Hlavné výhody:
 • baktericídny účinok a hojenie rán;
 • mierne výdavky.
nevýhody:
 • niektoré môžu spôsobiť alergickú reakciu;
 • Existujú kontraindikácie.
9.7 / 10
hodnotenie
recenzia
Jeden z najlepších olejov pre starostlivosť o vlasy - sú krajšie priamo pred vašimi očami! Stávajú sa viac hodvábnymi, žiarivými, objavujú sa nejaké uhladenosti. Baví ma používať!

Najlepšie oleje pre obnovu vlasov

Olivový olej
400 (na liter fľaše)

Dostupné po celom olivovom oleji je skvelou alternatívou k drahým produktom na obnovu vlasov. Obsahuje vitamíny, kyseliny, antioxidanty, železo a pôsobí v troch smeroch naraz - oživuje, zjemňuje a šetrí vlasy pred škodlivými účinkami vykurovacích zariadení. Nevyžaduje sa žiadna tepelná ochrana!

Vysoká koncentrácia vitamínov A a E umožňuje, aby olivový olej prenikol hlboko do vlasovej štruktúry a liečil ho z vnútornej strany. Zvlhčuje pokožku hlavy a zmierňuje svrbenie, posilňuje žiarovky, robí vlasy dobre upravené a plné zdravej sily. Odporúča sa uchovávať od jednej do niekoľkých hodín, je možné celú noc.

Hlavné výhody:
 • minimálna spotreba;
 • primeranú cenu;
 • termoprotektívne vlastnosti.
nevýhody:
 • nebol nájdený
10 / 10
hodnotenie
recenzia
Toto je skutočný nález! Podľa môjho názoru je najlepší olej na vlasy olivový olej - účinný, s normálnou cenou, vo veľkom objeme a predáva sa takmer všade. Čo potrebujete!
Arganový olej
800 (pre fľašu 50 ml)

Jedinečný arganový olej získaný z plodov marockého arganového stromu patrí medzi najvzácnejšie a najcennejšie na svete. Skladá sa z 80% mastných kyselín, vysokomolekulárnych proteínov, antioxidantov, tokoferolov a ďalších látok, ktoré podporujú rýchlu regeneráciu. Výrobok je vhodný pre všetky typy vlasov, ale bude mať obzvlášť výrazný vplyv na poškodené, unavené, matné a bez života.

Arganový olej sa vráti do prameňov zrkadlového lesku, pružnosti a sily, vyživuje a hydratuje, stimuluje rast nových chĺpkov. Zároveň nezaťažuje a nedostáva tuk. Odporúča sa aplikovať 50-90 minút.

Hlavné výhody:
 • ľahká a nemastná textúra;
 • dobre vyprané;
 • mierne spotrebované.
nevýhody:
 • pôsobivé náklady;
 • často falošné.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Vezmem si fľašu arganového oleja, ktorú priniesol priateľ z Maroka, ako jablko môjho oka. To je najlepší vlasový olej zo všetkého, čo poznám, aj keď najdrahšie. Účinok je ohromujúci, hlavná vec je, aby sa nedostal do falošného.
Bambucké maslo
350 (pre nádobu s objemom 30 ml)

Bambucké maslo, ktoré je karite, sa extrahuje zo semien stromu rovnakého mena a patrí k máselám. Obsahuje bielkoviny, niekoľko druhov kyselín, veľké množstvo vitamínu C, rovnako ako A, D, F a E. Mnohé dievčatá považujú bambucké maslo za najlepší spôsob, ako vyživovať a obnovovať vlasy po celej dĺžke, a v recenziách odporúčajú pomerne lacnú značku Shea Butter Spivak.

Pred použitím kus oleja by mala byť kaša v prstoch, aby sa začala topiť, alebo zaplaviť vo vodnom kúpeli, a potom distribuovať vlasy. Je zázračne reanimates a zmäkčuje poškodené pramene, a tiež slúži ako prírodný SPF, chráni ich pred ultrafialovým žiarením. Odporúča sa ponechať 2-3 hodiny, je možné na noc.

Hlavné výhody:
 • ekonomická spotreba;
 • vlastnosti opaľovacích krémov.
nevýhody:
 • veľmi ľahko zmyť;
 • nie je lacná.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Používam ho na tvár, telo a vlasy - to je skutočný voz a dobrý priateľ pre všetky dievčatá, ktoré sa starajú o svoj vzhľad.

Najlepšie oleje pre suché a farbené vlasy

Kokosový olej
200 (pre fľašu 100 ml)

Možno je to kokosový olej, ktorý je dnes jedným z najpopulárnejších na celom svete. Dievčatá milujú pre svoju hustú textúru, ktorá obklopuje každé vlasy, chráni ju pred škodlivými účinkami ultrafialového žiarenia a mechanického poškodenia a pre jeho vynikajúci regeneračný účinok. Mnohí z nich odporúčajú vyskúšať parašutistický indický kokosový olej.

Vďaka svojmu bohatému zloženiu kokosový olej dokonale zvlhčuje vlasy, dodáva mu vitalitu a hodvábnu hebkosť, zabraňuje vypadávaniu vlasov a upokojuje pokožku hlavy. Nerafinovaný kokosový olej by však nemal zostať na koži dlhú dobu, ale priamo na prameňoch si môžete ponechať aspoň celú noc.

Hlavné výhody:
 • mierne výdavky;
 • prirodzená ochrana pred slnkom.
nevýhody:
 • nebol nájdený
10 / 10
hodnotenie
recenzia
Je to vďaka neustálej starostlivosti s kokosovým olejom, že moja blondínka, mnohokrát bielené vlasy vyzerá viac než slušne! Verím, že pre blond farbené vlasy je tento olej tou najlepšou voľbou.
Jojobový olej
390 (pre fľašu s objemom 30 ml)

Jojobový olej sa získava z plodov vždyzelenej rastliny symmondcia. Má ľahkú textúru, ale v chladničke rýchlo stvrdne a stane sa ako vosk - to je spôsob, ako môžete tento výrobok kontrolovať kvôli prirodzenosti. Komponenty obsiahnuté v jojobovom oleji majú podobné zloženie ako prírodný maz a môžu oneskoriť sivé zafarbenie a poskytnúť hlbokú obnovu vlasov.

Olej tiež dodáva lesk, vyhladzuje pramene, robí ich prekvapivo jemným, pomáha chrániť vlhkosť, chráni pred slnkom, urýchľuje regeneračné procesy. Odporúča sa požiadať o hodinu alebo viac.

Hlavné výhody:
 • dobre vyprané;
 • ekonomicky vynakladané;
 • chráni pred ultrafialovým žiarením.
nevýhody:
 • nie je lacná.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
To nie je olej, ale skutočné zlato! Pridám pár kvapiek na šampón s každým umývaním, aplikujte ho v čistej forme namiesto masky, namažte špičky vlasov pred odchodom na slnko - pre mňa je jojobový olej nenahraditeľný!
Ľanový olej
200 (na fľašu s objemom 250 ml)

Ľanový olej, bohatý na kyselinu alfa-linolovú, vitamíny, minerály a enzýmy, sa najlepšie hodí na suché, riedené, rozštiepené, zjasnené a farbené vlasy. Mnohé ženy radi používajú olej Mirrollu.

Ľanový olej premieňa vlasy na živé trblietavé plátno, robí ho hladkým, vyživuje a hydratuje od koreňa až po špičku, dodáva pružnosť a navonok z vnútornej strany. Ľahko distribuované. Odporúča sa udržiavať vlasy od pol hodiny do niekoľkých hodín.

Hlavné výhody:
 • primeranú cenu;
 • výdavkov.
nevýhody:
 • malá trvanlivosť;
 • existujú kontraindikácie.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Používam kombinácie rôznych olejov v starostlivosti o vlasy, ale ľanové semienko je pre mňa najlepšie a najobľúbenejšie - nikto iný nedáva taký oslnivý lesk a hladkosť! Odporúčam vám to vyskúšať.

Najlepšie oleje pre mastné vlasy

Olej z hroznových semien
300 (pre fľašu 250 ml)

Olej z hroznových jadier, nasýtený silným antioxidačným prokyanidom, kyselinou linolovou, vitamínmi a minerálmi, má veľmi priaznivý účinok na vlasy, reguluje ich obsah tuku a tonizuje pokožku hlavy. V prehľade veľa dievčat chváli oleje značky Aromatics a Aspera.

Hroznový olej pomáha vlasom zotaviť sa rýchlejšie po neúspešnom maľovaní alebo dlhom vystavení slnku, zbaviť sa podráždenia pokožky hlavy, posilniť korene. Je dobre vstrebaný a neukradne objem. Odporúča sa nechať na vlasoch niekoľko hodín alebo cez noc.

Hlavné výhody:
 • rýchlo sa zmyje;
 • ekonomicky využívané;
 • lacná.
nevýhody:
 • nebol nájdený
10 / 10
hodnotenie
recenzia
Páči sa mi hroznové maslo, v kúpeľni je vždy fľaša a nie je to prvá! S ním sú moje vlasy nasýtené, zvlhčené, vyžarujúce zdravie - som rád.
Mandľový olej
100 (pre fľašu s objemom 30 ml)

Mandľový olej, bohatý na vitamíny A, B, E a F, pomáha normalizovať mazové žľazy, takže je najvhodnejší pre vlasy, ktoré sú náchylné na tuk. Masáž hlavy s mandľovým olejom slúži ako vynikajúca prevencia proti lupinám a urýchľuje krvný obeh, aktivuje rast vlasov.

Tiež mandľový olej posilňuje žiarovky, obnovuje poškodené vlasy, robí z nich žiarivé a elegantné, hustšie, chráni tipy z oddielu. Odporúča sa udržiavať vlasy od jednej hodiny.

Hlavné výhody:
 • prirodzená ochrana pred UV žiarením;
 • mierna spotreba;
 • lojálne náklady.
nevýhody:
 • nebol zistený.
10 / 10
hodnotenie
recenzia
vynikajúci a cenovo dostupný nástroj, jeden z najlepších základových olejov! Používam ho na vlasy, obočie a riasy - účinok je veľmi príjemný, plánujem pokračovať v rovnakom duchu!
Makadamský olej
700 (pre fľašu 50 ml)

Olej z makadamovej orechy je lídrom v obsahu kyseliny palmitovej, ktorá jej umožňuje vyživovať, hydratovať a chrániť vlasy a pokožku hlavy a regulovať rovnováhu vody a tuku. Okrem toho obsahuje ďalšie hodnotné kyseliny, more vitamínov a stopových prvkov.

Makadamový olej pomáha odolávať skorému kvitnutiu, dodáva pružnosť prameňov a zdravú žiaru, oživuje zranené vlasy, zvyšuje ich prirodzené ochranné vlastnosti a starostlivo sa stará o tipy. Odporúča sa uchovávať 2-3 hodiny alebo viac.

Hlavné výhody:
 • hypoalergénne;
 • hospodárne vo výdavkoch.
nevýhody:
 • vážnu cenu.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Úprimne, nechcem si kúpiť ani iné oleje, macadamian bol pre mňa taký dobrý! Vlasy sú len hodvábne, lesklé a drobivé, je na nich pekné pozrieť sa.

Avšak použitie základových olejov na starostlivosť o farbené vlasy, je potrebné si uvedomiť, že by ste ich nemali používať v prvých dňoch po farbení, pretože majú schopnosť zmyť farbu. Zvlášť starostlivo vyberte olej, ktorý potrebujete blondínky - niektoré z nich môžu ovplyvniť tieň blond vlasov.

Prajeme Vám, aby ste sa rozhodli správne a dosiahli impozantné výsledky!

Loading...