5 najlepších olejov pre lodné motory

Dobrý motor - slušné mazanie

Nie je to tak dávno, čo fráza „olej pre prívesný motor“ bola zmätená - sovietsky „víry“, „Breezes“ a iné meteorologické súbory boli použité starým dobrým autolom, ktorý diverzifikoval život majiteľa s takýmito zábavami ako „čistenie uhlíka z piestnych krúžkov“ a „spaľovanie tlmič výfuku ". Ale s výskytom prvej-použitý "japonský" a potom súčasná paleta motorov z Číny do Ameriky, museli sme zabudnúť na to - vysokovýkonné lodné motory vyžadujú najlepší a najkvalitnejší, a nie "len ľahký" olej.

Existujú dve zrejmé kategórie olejov pre lodné motory:

 • Dvojtaktné oleje dostať sa do kľukovej komory v malých množstvách - na karburátorových motoroch zmiešaných s palivom, na moderných motoroch s priamym vstrekovaním ako Evinrude cez samostatnú trysku. Preto musia mať vysoké antifrikčné vlastnosti - tam, kde sa o množstve a tlaku oleja rozhoduje na štvortaktnom, ostáva len kvalita na dvojtakt. Ale životnosť prísad nie je dôležitá - olej, ktorý sa dostal do motora, v ňom horí. Preto by mal horieť s minimom dymu a sadzí. Posledným znakom je prítomnosť farbiva, ktoré umožňuje presne odlíšiť pripravenú zmes paliva od čistého benzínu.
 • Štvortaktné oleje musia vydržať dlhé cykly ohrevu a chladenia, účinne striekajúcej a držia na povrchoch častí a zoznam požiadaviek môže pokračovať dlhú dobu. Ale k požiadavkám spoločným pre motorové oleje, lodné motory pridávajú špecifické: bezpečnosť pri kontakte s vodou (a tiež slaná voda), čo je výslovne stanovené normou NMMA FC-W, pomalé starnutie pri vysokých otáčkach motora - na rozdiel od automobilového motora, väčšina lodí čas v blízkosti maximálnej rýchlosti.
kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie oleje pre 2T závesné motory1Motul Outboard Synth 2T9.9 / 101 400
2Yamalube 2-M TC-W3 RL Super 2-Stroke9.5 / 10540
3LIQUI MOLY Marine Plne syntetický 2T9.4 / 101 500
Najlepšie oleje pre 4T závesné motory1Motul Outboard Tech 4T 10W-309.9 / 10590
2Quicksilver 4-taktný Marine 10W-309.5 / 10772

Najlepšie oleje pre 2T závesné motory

Motul Outboard Synth 2T
1 400 (pre 1 l)
Ak sa francúzska spoločnosť nemôže pochváliť statusom obra na automobilovom trhu s ropou, potom je úspešná v prostredí zábavnej technológie: prakticky sa stala monopolistom v segmente motorových olejov a osvedčila sa aj široká ponuka mazív pre štvorkolky a snežné skútre.

Samozrejme, nemohli prejsť lodné motory francúzskych. Reprezentovaný olej je čistý syntetický, vyrobený tradične pre značku na esterovom základe. Špecifické požiadavky na interakciu s vodou sú plne splnené, čo je potvrdené osvedčením triedy TC-W3.

S ohľadom na tlak, ktorý ekológovia nedávno kladú na výrobcov dvojtaktných motorov, Motul urobil všetko, čo bolo v jeho silách, aby „vyčistil“ výfuk. Syntetický základ umožňuje vo väčšine prípadov používať zmes paliva 1: 100, a to len v športových motoroch a pri vysokom zaťažení, prejsť na zmes 1:50, čo mimochodom ospravedlňuje vysokú cenu ropy: pre dvojtaktné motory je rozumnejšie zvážiť cenu ropy z hľadiska objemu. palivo, s ktorým bude horieť. Výfukový dym je minimálny a samotný olej je biologicky odbúrateľný na najmenej 85%.

Olej môže samozrejme fungovať nielen v karburátorových motoroch - moderné dvojtaktné motory na vstrekovanie paliva tiež „bez problémov strávia“. Ak vezmeme do úvahy agresívnu politiku spoločnosti Motul na trhu zábavy, nebude to problém kúpiť tento olej, a to je ďalšie plus v "banke". Najobľúbenejší olej pre dvojtaktný prívesný motor.

Hlavné výhody:
 • Možnosť použitia v nízkych koncentráciách (zvýšenie nákladov na liter paliva - 14 rubľov)
 • Účinná ochrana vysokorýchlostných motorov
 • Nízka tvorba uhlíka
nevýhody:
 • Vysoká cena za liter.
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Keby to nebolo pre charakteristický zvuk motora, myslel by som si, že mám štvor taktiku - prakticky nie je žiadny dym, o to viac, zápach horenia.
Yamalube 2-M TC-W3 RL Super 2-Stroke
540 (pre 1 l)

Yamakhov motorový olej je už dlho monopolistom, najmä v malých mestách: odkúpením motora Yamaha v jednom z predajní mikropodnikov, ktoré boli chované v 90-tych rokoch minulého storočia, existovali iba dve možnosti - alebo nalejte minerálnu vodu do benzínu na vlastné riziko a v tom istom obchode kúpiť „originálny“ olej.

Na jednej strane je cena 5 a trochu stoviek na liter „originálu“ (podľa definície, s príplatkom) ropy a špecializovaného oleja, cena je malá. Nezabúdajme však, že pred nami je "minerálna voda" a koncentrácia 1: 100 uvedená v reklamnej brožúre by mala byť spracovaná skepticky. Väčšina majiteľov lodných motorov uprednostňuje opätovné zaistenie, riedenie benzínu v pomere 1:50 av tomto prípade každý liter paliva stúpa o 10,8 rubľov: výsledok blízky cene syntetických materiálov.

V praxi sa však tento olej pre lodné motory ukazuje dobre - uhlíkové usadeniny na piestoch sú mierne, dym je minimálny. Trvanie skladovania pripravenej zmesi je viac obmedzené kvalitou paliva: separácia sa nevyskytuje po dlhú dobu a skôr samotný plyn značne zhoršuje jeho vlastnosti.

Hlavné výhody:
 • Stabilná kvalita.
 • Kompatibilný s injekčným dvojtaktom.
nevýhody:
 • Nízka prevalencia mimo špecializovaných predajní.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Yamahovsky motory pre loď som používal dvadsať rokov. Po celú dobu len na firemný olej - minimálne opotrebenie, uhlíkové usadeniny vo valcoch minimálne. Dobré maslo, stojí za to peniaze.
LIQUI MOLY Marine Plne syntetický 2T
1 500 (pre 1 l)

Hlavnou výhodou tohto oleja pre prívesné motory je jeho široká dostupnosť: teraz aj v malom meste môžete nájsť špecializovanú predajňu motorových olejov, ktorá pracuje s predajcami Liqui Moly, a tam je miesto v rohu okna a špecializované oleje (zvyčajne len loď a motocykel). Ale cena nie je jeho tromfová karta: dokonca aj Motul je predbehnutý, nikdy nepovažoval za rozpočet. Každý liter plynu pri použití Marine 2T bude stáť 15 rubľov.

To, čo Liqui Moly dokázalo dosiahnuť, je vodcovstvo - je to v znížení bodu vzplanutia: tento olej je len 120 ° C, čo je dvakrát menej ako v prípade Motula. Ale prínos z toho je kontroverzný: na jednej strane to zabezpečí úplné spaľovanie oleja aj v studenom motore, ale na druhej strane, rýchlo horľavý olej musí byť pridaný do zmesi vo väčšom množstve, pretože bude tvoriť menší olejový film na stenách valca, takmer úplne vyhorený počas pracovného zdvihu. Nakoniec, ak budete nasledovať hlas rozumu a prejdete na koncentráciu 1: 75-1: 80, používanie Liqui Moly bude ešte drahšie.

Ak budeme abstraktné z ceny, potom Liqui Moly podarilo vytvoriť produkt slušnej kvality - olej nefajčí pri spaľovaní, tvorba sadzí na dne piestu a pod krúžky je malý. Za zmienku stojí aj 80% biologická odbúrateľnosť.

Hlavné výhody:
 • Efektívna prevádzka v karburátore a vstrekovacích motoroch.
 • Prevalencia.
nevýhody:
 • Cena.
9.4 / 10
hodnotenie
recenzia
V meste nemáme veľa možností - buď LM alebo predajca značky Suzuki. Za rovnakú cenu a podľa môjho názoru porovnateľnú kvalitu, radšej nakupujem všetko v jednom obchode: pre auto a pre loď.

Najlepšie oleje pre 4T závesné motory

Motul Outboard Tech 4T 10W-30
590 (pre 1 l)

Víťazstvo v rebríčku najlepších štvortaktných olejov pre prívesné motory dal Motul ešte ľahšie ako medzi dvojtaktnými motormi: ku všetkým výhodám ropy sa pridala pomerne prijateľná cena.

Pri klasifikácii prívesných olejov je druh oleja založený na poslednom slove označovania: ak je v prípade prívesného syna všetko jasné a pravdivé, potom Tech je polosyntetický (skratka názvu spoločnosti výrobnej technológie - Technosyntese). Nuž, použitie polosyntetického základu pre štvortaktný olej je opodstatnené: cena je znížená a vydrží servisné intervaly, ktoré nie sú horšie ako drahšie syntetické materiály.

V tejto línii výrobca pokračoval v tradícii zabezpečenia bezpečnosti pri miešaní rôznych druhov olejov: ako v prípade motorových olejov Motul, séria Outboard umožňuje miešanie polosyntetických olejov s minerálnymi a syntetickými olejmi bez akýchkoľvek obmedzení. To je výhodné, keď si kúpite motor lode s rukami: môžete neznámy olej zmeniť na Motul bez spláchnutia a nebojte sa dôsledkov.

**14**

 • Skvelá kombinácia ceny a kvality
 • Minimálna tvorba emulzie pri kontakte s vodou.

**15**

 • Nenašli sa žiadne recenzie

**19**

Hlavné výhody:
 • Skvelá kombinácia ceny a kvality
 • Minimálna tvorba emulzie pri kontakte s vodou.
nevýhody:
 • Nenašli sa žiadne recenzie
9.9 / 10
hodnotenie
recenzia
Prvýkrát som použil značku (Suzuki od Motula), potom som prešiel na príves: to bolo fľašované v rovnakej továrni, ale lacnejšie. Cíti sa ako žiadny rozdiel. 100 hodín bez problémov
Quicksilver 4-taktný Marine 10W-30
772 (pre 1 l)

Medzi majiteľmi štvorkolejových člnov s malým objemom získala belgická ropa značnú popularitu. Mnohé požiadavky na olej pre tieto motory sú veľmi špecifické: ak sú napríklad v automobilovom motore všetky namáhané body namazané pod tlakom, potom v prívesnej väčšine z nich je mazanie len striekaním - preto je potrebný olej s nízkou viskozitou, ktorý sa rýchlo šíri okolo motora aj pri nízkych otáčkach. otáčky. Vzhľadom na to, že štvortaktné motory sa často získavajú na rybolov trollingom, keď motor beží na nízku až strednú rýchlosť po dlhú dobu, je pre nich jednoducho potrebné vybrať ľahký olej.

Kvalita oleja je jasne naznačená skutočnosťou, že sa odporúča pre motory Mercury s výkonom do 60 konských síl. V skutočnosti sa v Amerike predáva pod značkou Mercury, ktorá sa používa pri tankovaní v továrni a pri servise u predajcu. A samozrejme, môže byť použitý bez akýchkoľvek problémov v iných štvortaktných prívesných motoroch.

Hlavné výhody:
 • Úzka špecializácia výrobcu nezaručuje falzifikáty: je nerentabilné vyrábať vysoko špecializované "ľavicové".
 • Nízka tvorba uhlíka pri dlhšej prevádzke pri vysokých rýchlostiach.
nevýhody:
 • Nízka prevalencia mimo maloobchodných predajní.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Kúpim pre dva motory - funguje rovnako dobre v Honda na nafukovacom člne, ako aj vo veľkom Mercury na lodi.

Aký druh oleja je lepšie naliať do prívesného motora?

V skutočnosti neexistujú objektívne „najlepšie“ alebo „najhoršie“ lodné oleje: každý z nich má výhody aj nevýhody. Hlavná vec je, že zakúpený olej zodpovedá taktu motora a má schválenie FC-W. Jediné odporúčania, ktoré môžeme poskytnúť, sú:

 • Pre motory s nízkou kapacitou 4T vyberte len olej s nízkou viskozitou: lodný olej 15W40 a podobne je určený pre veľké stacionárne motory s olejovými čerpadlami a tlakovým mazaním.
 • Odporúča sa len získavanie syntetických materiálov s veľkou sezónnou prevádzkovou dobou - počas konzervácie sa musí olej ešte zmeniť, aj keď motor počas sezóny nenastavil potrebné hodiny motora.
 • A tu pre dvuhtaktnikov Výhodnejšie sú syntetické materiály - schopnosť pracovať v nízkych koncentráciách platí vyššiu cenu. Najmä syntetické materiály sú „užitočné“ pre objemy s malou kubickou kapacitou, ktoré takmer vždy pracujú pri vysokých rýchlostiach. No, a ak v hornej časti ojnice nie je ihlové ložisko, ale rukáv ...
 • Lacný čínsky motor - nie je dôvodom šetriť na rope (to ich často „zabíja“). Zamyslite sa nad tým: ak je motor vyrobený z menej kvalitných materiálov, ako je pôvodný „japonský“, potom je to práve on, kto potrebuje účinnejšiu ochranu proti opotrebeniu: nízka kvalita oleja zníži zdroj.

Loading...