7 najlepších krájačov

Reštaurácia vo vašej domácnosti - jednoduché!

Krájače pre domácnosť sa líšia od profesionálnych veľkostí a materiálov, ale kvalita jedinej funkcie, ktorú vykonávajú (krásne rezné výrobky) pre dobrý krájač na domáce účely, by nemala byť horšia ako kvalita vážnych krájačov.

Kritériá pre výber dobrého krájača

energie

Rýchlosť otáčania kruhového noža, a teda rýchlosť rezných produktov, závisí od výkonu. V domácich krájačkách sa pohybuje od 80 do 200 wattov. Pre efektívnu prevádzku stačí 100 wattov.

Kotúčový nôž

Materiály pre nože sú z nehrdzavejúcej ocele a keramiky a najlepšie vzorky sú doplnené diskami nemeckej značky Solingen. Ostriace nože môžu byť rovné aj zvlnené, zatiaľ čo druhý typ disku rezne širší sortiment výrobkov, ako napríklad čerstvý chlieb.

Materiál tela

Mnohé hostesky majú tendenciu kupovať kovový krájač bez neúspechu, napriek jeho vyšším nákladom. Neexistujú však žiadne zásadné rozdiely, ktoré by ovplyvňovali kvalitu prevádzky zariadenia medzi plastovým a kovovým puzdrom.

Hrúbka rezu

Štandardný rozsah rezu - 1-17 mm. V drahých modeloch je širší: 0,5-23 mm.

Ďalšie užitočné možnosti

Z nevyhnutných - prítomnosť podnos pre krájané výrobky a ochranný kryt pre disk. Z užitočného - skladací dizajn, tlačidlo blokovania inklúzie (ochrana pred deťmi), gumové nohy, možnosť malého (10-15 stupňov) sklon pracovnej plochy, možnosť zapustenia do kuchynského nábytku.

Top Výrobcovia krájacích strojov

Najlepšie krájače s maximálnym rozsahom funkcií a dutými kovovými časťami robia nemecké spoločnosti Ritter a Krups, ale tieto výrobky sú pomerne drahé. Viac demokratický v cene a nie horší ako kvalita krájača od poľského výrobcu Zelmer. Výklenkom lacných a vysokokvalitných rezačiek pre domácnosť je značka Bosch.

kategóriemiestonázovhodnoteniecena
Najlepšie lacné krájače1Bosch MAS 4201N9.8 / 102 390
2Smile EFS 9809.3 / 102 210
Najlepšie kompaktné krájače v priemernom cenovom rozpätí1Zelmer ZFS 0716SRU9.8 / 103 490
2Bosch MAS 4601N9.5 / 104 200
Najlepší kovový krájač pre domácnosť1Ritter E 1610 / 105 900
2Bosch MAS 9454 M9.8 / 1010 890
3Gorenje R 506 E9.5 / 104 800

Najlepšie lacné krájače

Bosch MAS 4201N
2 390

Tento krájač je lídrom v popularite v kategórii lacných krájačov. Toto zariadenie je schopné rýchlo a jednoducho rezať rôzne produkty do krásnych a elegantných plátkov požadovanej veľkosti. Hrúbka rezu nastaviteľná do 17 mm. Materiál skrine a sane - kvalitný a odolný plast. Gumové nožičky poskytujú dobrú stabilitu na povrchu stola. Skladacia konštrukcia a dostupnosť skrinky na uloženie napájacieho kábla zjednodušujú skladovanie. Motor Bosch MAS 4201N - 100 wattov. Samoostriaci vlnitý nôž vyrobený z vysoko kvalitnej nehrdzavejúcej ocele a inštalovaný v špeciálnom ochrannom výklenku. Dvojité bezpečnostné tlačidlo eliminuje náhodné spustenie zariadenia a podpora produktu chráni prsty pred rezmi. Krájač v Turecku je vyrobený.

Hlavné výhody:
 • Cenovo dostupná cena;
 • Skladacie puzdro;
 • Tichá práca.
nevýhody:
 • Žiadny zásobník na rezanie;
 • Nízky výkon.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Za cenu najlepšieho krájača domov. To naozaj pomáha šetriť čas a produkty. Dizajn je veľmi jednoduchý, ľahko ovládateľný. Ak používate čas od času, tento model stačí. A nie je potrebné kupovať nič drahšie.
Smile EFS 980
2 210

Slušný lacný model. Skladacie puzdro tohto krájača je vyrobené z plastu. Špeciálny nôž je vyrobený z vysoko kvalitnej nehrdzavejúcej ocele a má vlnovité ostrenie. Dobrým doplnkom pre pohodlie rezania rôznych typov výrobkov je prítomnosť trojpolohového prepínača rýchlosti otáčania. Hlavné indikátory zariadenia: vysoký výkon - 150 W, hladké nastavenie hrúbky rezu, tlačidlo bezpečnostného spínača, snímateľná šmýkačka. Súprava obsahuje držiak na krájanie prstov počas prevádzky. Krajina pôvodu modelu - Čína.

Hlavné výhody:
 • Vysoký výkon;
 • Skladací dizajn.
 • Nízka cena
nevýhody:
 • Štíhle telo;
 • Zlé kusy mäkkých potravín.
9.3 / 10
hodnotenie
recenzia
Lacné a dostatočne výkonné krájač s nastaviteľnou rýchlosťou. Dobre si poradí s viacerými pevnými produktmi, tie mäkké niekedy „skĺznu“ a rez je nerovnomerný. Celkový dojem je dobrý.

Najlepšie kompaktné krájače v priemernom cenovom rozpätí

Zelmer ZFS 0716SRU
3 490

Najlepší kompaktný krájač s vynikajúcim spracovaním a za primeranú cenu. Prípad, keď dobrá vec nie je ľúto za vynaložené peniaze. Čo je dobré Zelmer ZFS 0716SRU? Model je malý a elegantný. Slicer ľahko ovládateľný, a jej moc je vážna - 200 wattov. Skladacia karoséria a šmykľavka sú vyrobené z odolného plastu dobrej kvality. Gumové nohy poskytujú stabilitu a zabraňujú skĺznutiu na stolovom stole. Zvlnený nôž je tradične vyrobený z prvotriednej nehrdzavejúcej ocele. Hrúbka rezu nastaviteľná do 15 mm. V prítomnosti palety pod výrobkami. Na zaistenie bezpečnosti je k dispozícii tlačidlo s ochranou proti náhodnému opätovnému zapnutiu. Krájač Zelmer ZFS 0716SRU sa vyrába v Poľsku.

Hlavné výhody:
 • Vysoký výkon;
 • K dispozícii je paleta na zber výrobkov;
 • Spoľahlivý výrobca.
nevýhody:
 • Jedna rýchlosť;
 • Nie je ticho.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Skvelá vec! Predtým bolo ťažké predstaviť si, prečo potrebujete krájač? A teraz pracuje po celý čas v kuchyni. Je to veľmi jednoduché čistenie - jediná vec, ktorú musíte urobiť, je starostlivo - nôž je veľmi ostrý. To nezaberie veľa miesta v kuchyni, je vhodné zložiť a uložiť.
Bosch MAS 4601N
4 200

Vysoko kvalitný a veľmi obľúbený model od firmy Bosch. Tento krájač sa líši od svojich rozpočtových analógov dokonalejším dizajnom a vylepšenou funkčnosťou. Čo sa zmenilo k lepšiemu? Výkon sa zvýšil - 110 wattov. Zdá sa, že nie moc, ale na štandardný impulz, pridal režim dlhodobej práce. Dizajn má paletu pre krájané výrobky, vďaka čomu je pracovný postup oveľa pohodlnejší. Krájač MAS 4601N má elektronickú reguláciu rýchlosti. Ďalšie vlastnosti modelu: nôž je samoostriaci zvlnený s ochranným puzdrom (podľa nápisov, z ocele Solingen), ochrana proti náhodnému opätovnému zapnutiu, hrúbka rezu je nastavená na maximálne 17 mm Súčasťou balenia je praktický strmeň na ochranu prstov. Krajina je výrobcom tohto modelu - Turecko.

Hlavné výhody:
 • Skladacie puzdro;
 • Paleta na zber rezaných výrobkov;
 • Režim nepretržitej prevádzky.
nevýhody:
 • Nízky výkon;
 • Žiadne nastavenie sklopného stola.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Rezy dobre všetky výrobky, pracuje takmer ticho. Napriek tomu, že nemá najvyššiu moc bez problémov, zvláda svoje povinnosti. Veľmi rád, že tam je podnos pre výrobky, je to oveľa pohodlnejšie s ním.

Najlepší kovový krájač pre domácnosť

Ritter E 16
5 900

Krájač s telom vyrobeným výlučne z kovu a pohodlným sklopením pracovnej plochy. Tento krájač môže byť bezpečne rozpoznaný ako najlepší spomedzi všetkých prezentovaných v pomere cena / kvalita (ide o modely domácností, ktoré nie sú profesionálne modely). Táto kovová konštrukcia vyzerá trochu prísne, ale atraktívne. Okrem vynikajúceho dizajnu má Ritter E16 nasledujúce vlastnosti a vlastnosti: farba - kovové striebro, oceľový nôž s priemerom 17 cm s vlnitým ostrím, nastaviteľná hrúbka rezu do 20 mm. Môžete prepínať medzi krátkymi a dlhými režimami prevádzky. Odnímateľná šmýkačka má pojazd až 18 cm a pozitívny postoj k krájaču dopĺňa skutočnosť, že tento model vyrába spoločnosť Ritterwerk GmbH, Nemecko.

Hlavné výhody:
 • Vysoká kvalita;
 • Štýlový dizajn;
 • Funkčnosť.
nevýhody:
 • Veľká hmotnosť.
10 / 10
hodnotenie
recenzia
Spoľahlivý krájač, ktorý dokáže rezať takmer všetko. Pomerne primeraná cena. Kvalita zariadenia, ako aj kvalita jeho práce prevyšuje všetky očakávania.
Bosch MAS 9454 M
10 890

Prezentovaný model krájača je symbiózou kvality, funkčnosti a štýlu. Bosch MAS 9454M je prémiový model nemeckej spoločnosti, ktorý je takmer ideálny pre rezačky a vlastnosti domácnosti: jeho výkon je 140 W, nôž s vlnovým ostrím, nastaviteľná hrúbka rezu do 15 mm. Je tu možnosť voľby medzi pulznými a dlhými režimami prevádzky. Povrch pracovnej plochy má pohodlný sklon 10 °, veľký kovový šmýkadlo sa ľahko posúva. V prítomnosti integrovanej panvice na krájané výrobky, bezpečné tlačidlo na nohu, pre maximálnu stabilitu na stolovej doske. Zarezávací stroj MAS 9454M - Slovinsko.

Hlavné výhody:
 • Originálny dizajn;
 • funkčnosť;
 • Kovové konštrukcie.
nevýhody:
 • Vysoká cena;
 • Veľká veľkosť.
9.8 / 10
hodnotenie
recenzia
Napriek všetkým pozitívnym vlastnostiam si to nemôže dovoliť každý. Pre takú krájačku a kuchyňu potrebujete vhodné. Dobrá voľba pre milovníkov značky a špičkovej technológie.
Gorenje R 506 E
4 800

Ďalším hodnotným modelom od známeho európskeho výrobcu. Lesklá kovová konštrukcia a šikmý povrch dávajú modelu Gorenje R506E solídny vzhľad, rovnako ako profesionálne modely. Čo je v ňom? Slušný výkon motora - 160 wattov. Nastavenie hrúbky rezu na 15 mm, kovové vodidlá. Bezpečnosť je zabezpečená inklúznym zámkom a tradičným chráničom prstov. Nohy pogumované. Vyrobené krájač v Číne.

Hlavné výhody:
 • Kovové puzdro;
 • Dobrá sila;
 • Šikmá pracovná plocha.
nevýhody:
 • Neexistuje žiadny zásobník na zber plátky;
 • Kľúč pre nôž nie je súčasťou dodávky.
9.5 / 10
hodnotenie
recenzia
Krájač vyzerá pevne. Váži slušne (4 kg) a s dôverou stojí na stole. Trochu nepríjemný nedostatok palety na rezanie. Ale stôl je vhodný na naklonenie. Dobre pracuje, pracuje ticho.

Preskúmanie najlepších krájačov samozrejme nemôže zahŕňať všetky kvalitné krájače na súčasnom trhu. Ale bude to užitočný sprievodca pri výbere tohto originálneho kuchynského spotrebiča. Majte dobrú voľbu!

Loading...