18 najlepších crossovers

miesto

názov

Hodnotenie funkcie

Špičkové kompaktné výhybky

Umiestnenie: 1Kia dušaNajlepší pomer ceny a kvality
Umiestnenie: 2Renault SANDERO StepwayNajmenší crossover
Umiestnenie: 3Nissan QashqaiNajlepšia kapacita a pohodlie
Umiestnenie: 4LADA X-RAYNajpraktickejší crossover
Umiestnenie: 5Chery Tiggo 2Najlepší dizajn interiéru

Najlepšie crossovery strednej veľkosti

Umiestnenie: 1Volkswagen TiguanNajlepší dizajn
Umiestnenie: 2Renault KOLEOSLepšie vybavenie
Umiestnenie: 3Toyota RAV 4Najobľúbenejšie crossover
Umiestnenie: 4KIA SportageNajekonomickejšie
Umiestnenie: 5Honda CR-VNajjemnejší crossover

Najlepšie crossovery komfortnej triedy

Umiestnenie: 1Nissan MURANONajlepší exteriér
Umiestnenie: 2Ford ExplorerNajviac priestranný
Umiestnenie: 3Mazda CX-9Najlepšia dynamika
Umiestnenie: 4Hyundai Grand Santa FeMinimálna spotreba paliva

Špičkové luxusné výhybky

Umiestnenie: 1Volkswagen TouaregVedúci predaja v triede
Umiestnenie: 2BMW X3Najlepší pomer ceny a kvality. Lepšia manipulácia a dynamika
Umiestnenie: 3Toyota highlanderNajlepší komfort v triede
Umiestnenie: 4INFINITY QX80Najväčšie SUV

Prechody sú v našej krajine mimoriadne obľúbené vďaka kombinácii dvoch charakteristík: na jednej strane majú vlastnosti SUV (zvýšená svetlá výška, vysoká poloha sedenia vodiča, možnosť pohonu všetkých kolies) a na druhej strane sú pohodlné a relatívne lacné, pretože sú postavené hlavne na platforme pre cestujúcich. s jednodielnym telom. Prechody sú často vyberané pre ich športový charakter, podčiarknuté agresívnym dizajnom, značnou kapacitou a zvýšenou ovládateľnosťou, čo je dôležité pre jazdu na zlých cestách, najmä v náročných poveternostných podmienkach.

Veľká popularita na trhu tejto kategórie vozidiel je daná širokým výberom crossovers pre každý vkus a rozpočet: môžete nájsť pomerne vysoko kvalitné autá so slušným pomerom cena-kvalita, dokonca až 1.000.000 rubľov. Samozrejme, že najlepšie vzorky s naozaj veľkým vnútorným objemom, pohonom všetkých kolies 4x4 a modernou elektronikou sú v cenovej kategórii vyššie, ale rôzni zákazníci majú rôzne priority: dizajn a pohodlie sú pre niekoho dôležité a spotreba paliva a nenáročná údržba sú pre niekoho iné.

Ponúkame Vám prehľad top 18 najlepších SUV na ruskom trhu v štyroch kategóriách:

  • najlepšie kompaktné crossovery;
  • populárne SUV strednej veľkosti;
  • SUV triedy pohodlia;
  • najlepšie luxusné crossovery.

Hodnotenie je založené na hodnotení vlastníkov a predajných štatistík tejto triedy automobilov v Rusku.

Špičkové kompaktné výhybky

Do tejto kategórie spadalo päť SUV v hodnote až 1 000 000 rubľov. Všetky sú pomerne kompaktné, majú motory od 1,6 litra do 2,0 litra, dokonca aj v maximálnej konfigurácii, ale zároveň sú veľmi úsporné vďaka svojej nízkej hmotnosti a veľkosti a ponúkajú spotrebiteľovi celkom pohodlnú jazdu. Nevýhody - často skromné ​​vybavenie, malá veľkosť trupu a nie príliš dynamické charakteristiky pohonných jednotiek sú úplne vykúpené za rozumnú cenu.

Umiestnenie: 5. Chery Tiggo 2

Najlepší dizajn interiéru
Krajina: Čína
Priemerná cena: 673 000 rubľov.
Hodnotenie (2019): 4.3

Na ruskom trhu sa ponúka Chery Tiggo 2 len s jedným motorom - 1,5 litra s výkonom 106 k. To je doplnené manuálnou prevodovkou alebo automatickou prevodovkou podľa voľby kupujúceho. V tomto prípade už databáza obsahuje elektrické spätné zrkadlá, predné a zadné hmlové svetlá, klimatizáciu, predné airbagy a systém ISOFIX. Pre také lacné auto má Tiggo 2 veľmi pohodlné sedadlo vodiča, ktorému chýba len výškové nastavenie.

Trim nevyzerá spartánsky vôbec - svetlé oranžové vložky sedadiel, stredná časť pomlčky "pod uhlíkom", pôvodný dizajn palubnej dosky. Majitelia tohto vozidla tiež jednomyseľne chvália priepustnosť: svetlá výška 186 mm, dobre navrhnuté šikmé previsy vám neumožňujú premýšľať o vysokých obrubníkoch. Spotrebitelia si všimli nedostatok energie, chýbajúcu ochranu motora a neschopnosť získať dynamický stabilizačný systém dokonca aj v pokročilejšej verzii.


Umiestnenie: 4. LADA X-RAY

Najpraktickejší crossover
Krajina: Rusko
Priemerná cena: 584 900 rubľov.
Hodnotenie (2019): 4.5

Svetlá výška 195 mm, dobrá manipulácia a „dravý“ dizajn odlišujú domáce SUV od konkurentov. K dispozícii sú dve verzie výkonovej jednotky - 1,6 litra a 1,8 litra, v výkonnejšej verzii je k dispozícii automatická prevodovka. Dĺžka karosérie 4 165 mm, zatiaľ čo kmeň s vynikajúcou kapacitou - 361 litrov. Sklopením zadných a predných sedadiel spolujazdca môžete dosiahnuť taký objem nákladu pre takýto kompaktný stroj: 1514 litrov.

Auto má povesť najbezpečnejšieho medzi domácimi automobilmi: dva airbagy v základnej konfigurácii, vystužené prvky karosérie a moderný dizajn upevňovacích pásov. Podvozok a motor sú najvhodnejšie pre domáce prevádzkové podmienky. Hoci používatelia poukazujú na skôr skromné ​​vybavenie a slabé vybavenie interiéru, pre väčšinu dôstojnosti prevažujú nad nevýhodami: auto má hodnotenie 4,5 z 5 podľa skutočných vlastníkov.

Umiestnenie: 3. Nissan Qashqai

Najlepšia kapacita a pohodlie
Krajina: Japonsko
Priemerná cena: 973.000 rubľov.
Hodnotenie (2019): 4.7

Samozrejme, aktualizovaný kompaktný crossover od Nissan má najvyššiu cenu v hodnotení aj v počiatočnej konfigurácii, ale je tiež najpriestrannejší v triede, najbezpečnejší a najlepšie vybavený. Má priestranný interiér, batožinový priestor - 430 litrov, voľný priestor od 185 do 200 mm.

Podľa EuroNCAP majú vozidlá 5 hviezdičiek pre aktívnu a pasívnu bezpečnosť, čo nie je prekvapujúce: základný model už obsahuje predné a bočné airbagy, systém núdzového brzdenia a systém stabilizácie vozidla EPS.

Komfort na úrovni - nastaviteľné sedadlo vodiča v šiestich smeroch, vyhrievané sedadlá, vyhrievané zrkadlá, elektrické výťahy na všetkých dverách a päťpalcový multifunkčný displej na prístrojovej doske. Hlavnou nevýhodou je cena. Základným vybavením na hranici je 1 000 000 rubľov a špičkové modely linky ho jednoznačne pohybujú.

Umiestnenie: 2. Renault SANDERO Stepway

Najmenší crossover
Krajina: Francúzsko
Priemerná cena: 599,990 rub.
Hodnotenie (2019): 4.8

Napriek skromným výkonovým charakteristikám (maximálny výkon motora v rade - 113 koní) má toto SUV vynikajúcu dynamiku a ovládateľnosť. Polomer otáčania len 4,85 ma dĺžka 4,08 m vám umožňuje s dôverou manévrovať aj v najhustejšej mestskej premávke. Už v základnej konfigurácii ponúkali predné okná, dva airbagy a vyhrievané sedadlá.

Dôležitou výhodou je možnosť vybrať si robotický box alebo ACKP. Impozantná výhoda tohto vozidla vo svojej triede je štyri hviezdičky v hodnotení bezpečnosti EuroNCAP. Majitelia si tiež všimnú mäkkosť a energetickú náročnosť odpruženia, vysokú svetlú výšku, čo vám umožní cítiť sa dôverne na vidieku a oblúky a nárazníky odolné voči poškriabaniu.


1 KIA Soul

Najlepší pomer ceny a kvality
Krajina: Južná Kórea
Priemerná cena: 850 900 rubľov.
Hodnotenie (2019): 4.9

Tento superkompaktný SUV s krátkymi prevismi má prekvapivo priestranný interiér a nezabudnuteľný vzhľad. Dobrá výbava s výkonovými jednotkami v rozsahu od 124 do 204 koní a možnosť výberu manuálnej, robotickej alebo automatickej prevodovky určujú jej popularitu u spotrebiteľov.

Ak chcete dosiahnuť technickú dokonalosť, môžete do hodnotenia bezpečnosti EuroNCAP pridať štyri hviezdičky a pomerne bohatú počiatočnú konfiguráciu: klimatizáciu, elektrický posilňovač riadenia, audiosystém so šiestimi reproduktormi a Bluetooth. Spotrebitelia uvádzajú tvrdšie suspenzie, tenké kovové a nedostatočne odolné laky, ako aj malý odstup len 153 mm ako nevýhody.

Najlepšie crossovery strednej veľkosti

Ak je rozpočet na nákup crossover je viac ako milión rubľov, autá sú oveľa priestrannejšie a pohodlnejšie. Všetky vozidlá v tejto triede majú spravidla päť hviezdičiek pre bezpečnosť, široký výber pohonných jednotiek, možnosti prevodoviek a ďalšie možnosti. Spolu s rozmermi výkonu motora sa zvyšuje a tým aj spotreba paliva.

Umiestnenie: 5. Honda CR-V

Najjemnejší crossover
Krajina: Japonsko
Priemerná cena: 1 699 900 rub.
Hodnotenie (2019): 4.5

Značková mäkkosť, ktorá poskytuje vynikajúci komfort pre vodičov a cestujúcich, sa vyznačuje aktualizovaným crossoverom CR-V japonskej spoločnosti Honda. Uľahčuje to úplne nezávislé pozastavenie. Základné vybavenie je vybavené 2-litrovým benzínovým motorom s manuálnou prevodovkou alebo CVT. Pohon všetkých kolies je možný len v starších modeloch.

Užívatelia si všimnú priestranný interiér, veľké množstvo batožiny (589 l) a vynikajúcu zvukovú izoláciu SUV. Nevýhodou je vôľa len 180 mm a určitý nedostatok dynamiky v obmedzujúcich režimoch. Môžete však chváliť klimatizáciu už v počiatočnej konfigurácii, osem airbagov a široké pohodlné sedadlá v prvom aj druhom rade.

Umiestnenie: 4. KIA Sportage

Najekonomickejšie
Krajina: Južná Kórea
Priemerná cena: 1,226,900 rubľov.
Hodnotenie (2019): 4.6

Aktualizovaný KIA crossover má lepšiu manipuláciu, hlukovú izoláciu a znížené vibrácie v porovnaní s jeho predchodcom vďaka modernizácii podvozku a odpruženia. Základňa vozidla je vybavená benzínovým 2-litrovým motorom s výkonom 150 konských síl s ručnou prevodovkou, voliteľne dostupnejšou výkonnejšou benzínovou alebo naftovou jednotkou, ako aj automatickou prevodovkou.

Pohodlný a funkčný interiér, dobrá stabilita v zákrutách, aktívny bezpečnostný systém zaznamenali majitelia tohto SUV ako hlavné výhody modelu. Spotreba paliva je jedna z najnižších v triede - 7,9 litra v kombinovanom cykle pre benzínový motor a 6,3 litra pre vznetový motor. Nevýhody - nízka svetlá výška (183 mm) a nedostatok pohonu všetkých kolies v základnej konfigurácii.

Umiestnenie: 3. Toyota RAV 4

Najobľúbenejšie crossover
Krajina: Japonsko
Priemerná cena: 1 449 000 rub.
Hodnotenie (2019): 4.8

SUV Toyota, aktualizované v roku 2015, s dôverou drží bestseller bar: v rôznych rokoch, to bolo trochu horšie ako jeho najbližší konkurenti, ale potom sa vrátil na prvé miesto v predaji. Najnovší model crossover má pozoruhodnú kvalitu zvukovej izolácie, novú palubnú dosku, progresívny dizajn karosérie a kolies, ako aj široký výber rôznych možností.

Základ vozidla - plný výkon, denné svietenie LED a zadné svetlá, vyhrievané zrkadlá, klimatizácia a audio systém so 4 reproduktormi. Počiatočná výkonová jednotka je dvojlitrová, s kapacitou 146 koní, voľba - manuálna prevodovka alebo variátor. Pohon všetkých kolies je k dispozícii len v vylepšených konfiguráciách. Z hľadiska bezpečnosti je crossover tradične dobrý: štandardne sú k dispozícii predné, bočné airbagy, kolenný airbag vodiča a pokročilý systém aktívnej bezpečnosti.

Umiestnenie: 2. Renault KOLEOS

Lepšie vybavenie
Krajina: Francúzsko
Priemerná cena: 1 749 000 rub.
Hodnotenie (2019): 4.8

Odvážny rýchly dizajn tohto crossoveru je priaznivo zdôraznený LED optikou a 18-palcovými kolesami z ľahkej zliatiny, ktoré sú už dostupné v databáze. Vozidlo podľa vášho výberu prichádza s tromi možnosťami motora: benzínový výkon 144 k a 171 k alebo dieselový 2 litrový výkon 177 k. Svetlá výška 210 mm, energeticky náročné odpruženie a pohon všetkých kolies umožňujú tomuto SUV ľahko zvládnuť náročné podmienky na ceste.

Majitelia automobilovej bankovky a chýbajú: veľká hlučnosť, tuhosť kolesa a pedále. Podľa výbavy Koleos je rekordom medzi vozidlami v tejto cenovej kategórii: základňa už má vyhrievané a vetrané predné sedadlá, dvojzónovú klimatizáciu a diaľkový štart, ako aj 7-palcový multimediálny displej, parkovacie senzory vpredu a vzadu a spätnú kameru.

1 Volkswagen Tiguan

Najlepší dizajn
Krajina: Nemecko
Priemerná cena: 1 349 000 rubľov.
Hodnotenie (2019): 4.9

Vizitkou koncernu Volkswagen je detailný dizajn, prísne klasické línie a premyslená ergonómia kabíny. Základňa vozidla je vybavená benzínovým motorom s výkonom 125 koní s manuálnou prevodovkou, voliteľnejšími benzínovými jednotkami s výkonom 150, 180 a 220 hp alebo dieselovým motorom s výkonom 150 koní, ako aj robotickou prevodovkou.

Počiatočný pohon predných kolies, svetlá výška 200 mm, ale vo vyspelejších verziách získate pohon všetkých kolies 4Motion Active Control, ktorý umožňuje prepínať jazdné režimy v závislosti od typu cesty. Nevýhodou základnej verzie je malá obrazovka mediálneho systému (5 palcov) a absencia navigátora a spätnej kamery. Tento malý nedostatok je však viac ako kompenzovaný vyspelými systémami aktívnej a pasívnej bezpečnosti a piatimi hviezdičkami v nárazových testoch EuroNCAP.


Najlepšie crossovery komfortnej triedy

V automobiloch, ktorých náklady presahujú 2 000 000 rubľov, je ťažké prekvapiť spotrebiteľa bezpečnosťou, kapacitou a dobrými jazdnými vlastnosťami. Výrobcovia takýchto strojov súťažia z hľadiska komfortu, ergonómie a dômyselných technických riešení.

Umiestnenie: 4. Hyundai Grand Santa Fe

Minimálna spotreba paliva
Krajina: Južná Kórea
Priemerná cena: 2 324 000 rub.
Hodnotenie (2019): 4.5

Plnohodnotné sedemmiestne SUV v základnej verzii má vznetový motor s objemom 2,2 litra so šesťstupňovým automatickým a pohonom všetkých kolies - raritou v tejto triede. Preto sú v tomto automobile kombinované pomerne dynamické charakteristiky s nízkou spotrebou paliva - len 10,1 litra v mestskom režime.

Užívatelia chvália priestranný salónik (dostatok miesta pre dospelých aj v treťom rade), ergonomické sedadlá, vysoko kvalitný povrch. Prístrojová doska je informatívna a intuitívna, v základnom modeli je už prítomný dostatočne veľký počet systémov aktívnej bezpečnosti. Nevýhodou je malá vôľa - iba 180 mm.

Umiestnenie: 3. Mazda CX-9

Najlepšia dynamika
Krajina: Japonsko
Priemerná cena: 2,890,000 rubľov.
Hodnotenie (2019): 4.8

Aktualizovaná vlajková loď Mazda - sedemmiestny crossover CX-9 je prezentovaný na ruskom trhu len v dvoch úrovniach výbavy, nie príliš odlišne od seba. Základná verzia pohonu všetkých kolies s motorom s objemom 2,5 litra a značkovým šesťstupňovým automatickým pohonom Skyactive. Pomerne ťažké auto zrýchli na 100 km / h za 8 sekúnd.

Zvýšená svetlá výška 220 mm, atypická pre japonské výhybky, umožňuje, aby sa vozidlo cítilo dôverne aj mimo mesta, čo uľahčuje aj adaptívny systém rozdeľovania krútiaceho momentu. Majitelia SUV súhlasne hovoria o vynikajúcej stabilite v zákrutách a vysokej úrovni komfortu pri jazde cez hrbole.

Umiestnenie: 2. Ford Explorer

Najviac priestranný
Krajina: Spojené štáty americké
Priemerná cena: 2 354 000 rub.
Hodnotenie (2019): 4.9

Tradične pre automobily Ford je tento prémiový crossover najpriestrannejší vo svojej triede. Je sedemmiestny a jeho kmeň je 595 litrov, ktorý sa zmení na 2 285 litrov, keď sú sklopené sedadlá druhého a tretieho radu. Obraz je poháňaný pohonom všetkých štyroch kolies, 3,5-litrovým motorom a automatickou prevodovkou v základnej verzii.

Inžinieri koncernu sa tiež postarali o pohodlie pri jazde po nerovnom teréne - vo všetkých verziách vozidla je k dispozícii nezávislé odpruženie a systém adaptácie jazdy pre podmienky na ceste. Svetlá výška 211 mm a aktívny bezpečnostný systém dopĺňajú zoznam výhod.


1 Nissan MURANO

Najlepší exteriér
Krajina: Japonsko
Priemerná cena: 2 460 000 rub.
Hodnotenie (2019): 4.9

Toto SUV je vlajkovou loďou modelového radu Nissan. Jeho súčasný, predĺžený, rýchly profil získal zaslúžený obdiv kupujúcich. Interiér nezostáva pozadu - prvý aj druhý riadok sú doplnené sedadlami Zero Gravity, vyvinutými v spolupráci s NASA.

Základná 3,5-litrová jednotka je dodávaná s variabilitou a pohonom predných kolies.

Zaujímavý detail - v pokročilejších konfiguráciách je k dispozícii hybridný motor. Na lepšie prispôsobenie sa ruským podmienkam sa podvozok vylepšil, svetlá výška sa zvýšila a rozchod sa predĺžil. Majitelia tiež zaznamenávajú nepoškvrnenú zvukovú izoláciu karosérie a vynikajúcu ergonómiu kabíny.

Špičkové luxusné výhybky

V luxusnej kategórii sa kupujúci zaujímajú predovšetkým o prestíž značky, vynikajúcu dynamiku a pohodlie.Všetky modely uvedené v hodnotení majú vynikajúcu bezpečnosť, vysokú saturáciu elektroniky a pomáhajú vodičovi, premysleným interiérom a výkonným motorom. Zároveň má každý crossover svoje vlastné charakteristické črty v dizajne aj v jazde, čo ich odlišuje od skupiny spolužiakov.

Umiestnenie: 4. INFINITY QX80

Najväčšie SUV
Krajina: Japonsko
Priemerná cena: 3 950 000 rub.
Hodnotenie (2019): 4.5

Vlajková loď zostavy Infinity je naozaj väčšia ako jej konkurenti: môže byť sedemmiestna alebo dokonca osemmiestna a váži 2,8 tony. Preto má mimoriadne priestranný interiér, ktorý je vhodný aj pre cestujúcich v treťom rade, kožené a drevené obloženie a dokonalý ovládací panel, ako aj pohodlné sedadlá, ktoré majú všetci majitelia crossoveru.

Benzínový motor s objemom 5,6 litra s výkonom 405 konských síl je potrebný na zrýchlenie obra na 100 km / h za 6,5 ​​sekundy. V základnej konfigurácii je k dispozícii pohon všetkých štyroch kolies a sedemstupňová automatická prevodovka s pôsobivou svetlou výškou 257 mm, môžete ísť na piknik bez strachu, najmä preto, že auto má početné asistenčné systémy pre vodiča v teréne.

Umiestnenie: 3. Toyota Highlander

Najlepší komfort v triede
Krajina: Japonsko
Priemerná cena: 3,226,000 rubľov.
Hodnotenie (2019): 4.7

Luxusný crossover Toyota je impozantný svojou veľkosťou a výkonom - už má sedem sedadiel v základni a 3,5-litrovú hnaciu sústavu. Osemstupňová automatická prevodovka je navrhnutá tak, aby zabezpečovala plynulé zrýchlenie.

Nasýtenie automobilu rôznymi elektronickými zariadeniami, ktoré poskytujú pohodlie vodičovi a pasažierom, je impozantné: v počiatočnej konfigurácii má Highlander trojzónovú klimatizáciu, spätnú kameru s dynamickými značkami, monitorovací systém pre slepé zóny, pomoc pri výstupe a zostupe a integrovaný aktívny systém konaní.

Umiestnenie: 2. BMW X3

Najlepší pomer ceny a kvality. Lepšia manipulácia a dynamika
Krajina: Nemecko
Priemerná cena: 3 030 000 rubľov.
Hodnotenie (2019): 4.8

BMW X3 v novom tele sa zväčšilo, ale vďaka ľahším zliatinám na báze hliníka sa stalo ľahšie. Prísny, diskrétny dizajn, luxusná výbava, dobre premyslená ergonómia najmenších detailov inšpirujú pokoj a dôveru.

Akustický komfort v novom modeli je ešte lepší ako v predchádzajúcom. V základnom modeli je už k dispozícii široká škála volieb: majitelia systému brzdenia energie, LED svetlá, audiosystém so šiestimi reproduktormi a klimatizácia sú obzvlášť potešení.

Ďalšou výhodou modelu je veľký výber benzínových a dieselových pohonných jednotiek a 8-stupňová automatická prevodovka Steptronic. 3-litrová dieselová verzia zrýchľuje na "väzbu" len za 5,8 sekundy. - Toto je najlepší ukazovateľ v triede! Podľa majiteľov má crossover vynikajúcu dynamiku, smerovú stabilitu a systém pohonu všetkých kolies xDrive vám umožňuje cítiť sa istí off-road.


1 Volkswagen Touareg

Vedúci predaja v triede
Krajina: Nemecko
Priemerná cena: 3 029 000 rubľov.
Hodnotenie (2019): 4.9

Tento overený, vyvážený crossover je už dlho považovaný za najlepšiu možnosť vo svojej triede - je dynamický, pohodlný, stabilný na trati av zákrutách. Ergonómia kabíny a ovládacie prvky v nej sú takmer dokonalé, majitelia zdôrazňujú, že nie je potrebné nič prispôsobovať: posadil som sa a odchádzal.

V Rusku je tento model dostupný s benzínovými motormi V6 a V8 FSI s výkonom od 249 do 360 k, ako aj s dieselovými motormi od 204 do 340 k. Box - 8-stupňový automatický pohon všetkých kolies vo všetkých verziách. Toto SUV má veľmi zaujímavé možnosti: adaptívne diaľkové svetlo, vzduchové odpruženie, zvyšovanie svetlej výšky, systém panoramatickej všestrannej viditeľnosti. Niet divu, že za rozumnú cenu pre svoju triedu je auto špičkovým predajcom v segmente luxusných vozidiel.

 

Loading...